Reklama

středa 15. března 2017

"Přerušení dopravního spojení s DLR a LLR je v rozporu s "Minskem"

15. 3. 2017    zdroj a zdroj
Poslanec Rady: Ukrajina kvůli chamtivosti vůdců ztratí Donbas navždy. Rada národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny podpořila dočasné přerušení dopravního spojení s nekontrolovaným územím Doněcké a Luganské oblasti. Přerušení dopravního spojení s DLR a LLR je v rozporu s Minskými dohodami. Jak 15. března informoval korespondent IA REGNUM, novinářům to sdělil zmocněnec prezidenta Ruska v kontaktní skupině pro urovnání situace na Ukrajině, Boris Gryzlov.


"Samozřejmě, je možné se opět odkazovat na nějaké "aktivisty", kteří údajně demonstrují svůj protest. Ale není pochyb o tom, že tato nemohoucnost kyjevských orgánů proti zvůli nacionalistů zasahuje především samotnou Ukrajinu", poznamenal a uvedl, že tato tendence je posílena akcemi oficiálních osob.

"Konkrétně mám na mysli dnešní prohlášení prezidenta Petra Porošenka na zasedání Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny, které zveřejnila média a které předpokládá přerušení dopravního spojení s DLR a LLR, což je v přímém rozporu s Minskými dohodami", řekl Gryzlov.

Bezpečnostní rada Ukrajiny podpořila dočasné přerušení dopravního spojení s nekontrolovaným uzemím Doněcké a Luganské oblasti kvůli obsazení ukrajinských podniků a zhoršení situace v zóně vojenské operace. Výjimka bude učiněna pouze pro přepravu humanitárního nákladu ukrajinských a mezinárodních humanitárních organizací, OSN, Mezinárodního výboru Červeného kříže.


Poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny za Blok Petra Porošenka Mustafa Najom je přesvědčen, že rozhodnutí ukrajinských orgánů o přerušení obchodování s Donbasem povede k tomu, že Ukrajina ztratí tento region navždy. Napsal o tom 15. března na svém Facebooku.

Podle Najoma je přerušení obchodování s DLR a LLR "technicky i fakticky" "začátkem úplné ztráty" těchto území.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

51 komentářů :

 1. Civilisty vraždící organizace EU/NATO páchá genocidu Slovanů.15. března 2017 22:18

  Váleční zločinci Porošenko a Turčinov a jejich američtí kurátoři jenom oficiálně potvrdili, kdo stojí od začátku za ostřelováním, blokádou a pokusem o vyhlazení obyvatel donbaského ghetta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže DLR a LLR házejí Ruské federaci na krk. To není až tak hloupé, teď zbývá dovolávat se Minských dohod a rozhodně trvat na celistvosti Ukrajiny. Asi bude stačit, až ta se zhroutí sama, protože ani EU ani USA ji asi živit chtít nebudou - při všem zájmu o tamnější zdroje.

   Smazat
  2. 90% ukrajinského uhlí pochází z donbaské uhelné pánve, a díky této oblasti jí patří sedmá příčka na světě v zásobách uhlí, po usa, rusku, číně, indii, austrálii a jihoafrické republice

   je to asi sedminásobek objemu českých uhelných zásob

   Smazat
  3. aby to nebylo tak okaté, tak se vytvořily dva ad hoc pseudostátní útvary, které jsou oba a společně zástěrkou pro uhelnou loupež století, a to se držím zpět

   Smazat
  4. tzv. dlr a llr evropa neuzná, nejsou to státy, jsou účelové identity, podvod, dva tábory loupežníků krytých loupeživým ruskem, které za to sklízí oprávněné sankce, a ty budou trvat a prodlužovat se a trvat a prodlužovat se

   Smazat
  5. Je až dojemné, jak přispěvatelé nebo přispěvatel 1:42, 2:50, nekompromisně odhalují/odhalije loupež prostřednictvím pseudo cosi, tedy jak shora psáno DLR a LLR, páhané kýmsi, nejspíš jistým Putinem, řečeným i Putler. Jen bych prosil informaci, zda obdobně chápete nebo chápeš případ zcizení území Kosova tehdy zbytkové Jugoslavii, resp. nyní suverénnímu Srbsku. K bombardování tohoto suverénního státu letectvem zaoceánské 35,5 krát (320:9) lidnatější supermocnosti (USA) bych stanovisko rovněž přivítal, když bylo prostředkem s tím souvisejícího nátlaku. Zdravím a děkuji.

   Smazat
  6. 5:25
   Požadovat od Jandovo-štětinovské filcky, aby něco chápala je naprosto zbytečné. Ta chápe jen to, že tady má do nekonečna narušovat diskuzi omíláním stejného nesmyslu furt dokola, za což je ta politováníhodná figurka placena. Jen zbytečné na omezence reagovat.

   Smazat
  7. Ta nová mapa Ukrajiny začíná být aktuální....toto humusaristické demokratické počínání Porošů začímá plodit ovoce,věci se značně urychlí,teď můžou kritizovat Rusko,ale už neoprávněně,plebiscit je za dveřmi a ten to vyřeší,zachvíli začnou nahánět jarošovce sami ukrajinci,nevíme,kdo si nastěhuje porošovce do chalupy....

   Smazat
  8. 07.41 Bohoušek s Andělkou je nejspíš budou chtít nacpat k nám... když jde o nazi-slovany. Soudruh Hitler by jim to jistě schválil.

   Smazat
  9. Putin vždy prohlašoval, že je pro celistvou Ukrajinu. Obě samozvané republiky Rusko neuznalo a asi ani v budoucnosti neuzná. Donbas není předpolí, předpolí je celá Ukrajina. FAšisitkcý režim zkrachuje, protože na jeho udržování v Evropě není nálada ani prostedky a Amíci si to také dvakrát rozmyslí. Mezitím si evropská veřejnost bude stále víc uvědomovat, kam jí její lídři atáhli a na čí straně stojí. To se lidem moc líbit také nebude. Takže pro Putina a "ukrajinskou věc" hraje hodně faktorů a chce to jen klidně čekat, humanitárně pomáhat postižený a cvičit moderní armádu Novoruska. Vše ostatní udělají sami banderovci a čas.

   Smazat
  10. 2:50 blokace Ruska a zivoty vlastizradcu budou trvat jen do padu EU

   Smazat
 2. Dlouhodobé řešení je zachování celistvosti Ukrajiny a nové zřízení oblastní samosprávy a pravděpodobně nějaké novely jazykového zákona. Donbas však zůstane majetkem Ukrajiny. V opačném případě by šlo o mezinárodně posvěcené nezákonné odcizení majetku. To je řekněme přirozenoprávní stav, a také dlouhodobý kurz, a optika, kterou celou problematiku nazírat. Když se vytýčí neměnné body, vše ostatní se od nich logicky odvine.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 3:19: Omyl - kdyz totiz tebou popsanym spusobem krade uSSa nebo uSSacka loutka, nebo snad NATO tak se NIKDY o kradez nejedna! Nectes rezimova media? ;-)

   Smazat
  2. To jsou jen hloupé bláboly,nic jiného tam nemáŝ,co ?

   Smazat
  3. "Mezinárodně posvěcené nezákonné odcizení majetku". To je nádherná formulace diskutujícím ve 3:19. Teď hlavně, aby to nečetla balkánská řeznice Krvavá Madla a nemyslela, že se jedná o její Kosovo.

   Smazat
  4. Co se člověk nedozví - Jandovo anální expert je dosud majetkem Rakousko-Uherska, v opačném případě by šlo o mezinárodně posvěcené nezákonné odcizení majetku evropsky gay-porno-hodnotného otroka.

   Smazat
  5. Ukrajina stejě jako jakékoli jiné území není "majetkem". Ten člověk v emigraci blábolí nesmysly. Žijeme v době, kdy se mezinárodní právo, slušně řečeno, "přeformulovává": má se dát přednost celistvosti státu nebo přání (právům) lidí na určitém jeho úseku. Platí ještě závěry z Helsinek? Platí ještě Charta OSN, nebo už ne? Přinutí svět dodržovat velmoci mezinárodní právo, tak jak bylo definováno při zakládání OSN, nebo budeme žít ve stále horší džungli ostrých loktů a imperiální přetahování? Jsou Sudety, Osetie, Abcházie, Karabach, Kosovo, severní Kypr či Donbas jen výsledkem porušování mezinárodního práva, nebo se dá na tyto akty hledět i jiným pohledem? Každopádně, v mezinárodních vztazích si prosadí svou ten , kdo je silnější, dohody nedohody. Ale pak zůstávají křivdy, které po čase vedou opět ke konfliktům. Máme ten řetěz násilí přetnout, nebo na to nemáme sílu a pak kráčíme k novým a novým válkám? Leo

   Smazat
  6. 3:19 Okraina je jen okraj Ruska a patri Rusku
   Ted jeste chvili ale muze vyhnivat

   Smazat
  7. 11:29 - je to ruská "okrajina", čili pomezí Ruska, nikoliv Rzeczi pospolité, jak s to papeženci zkoušeli překládat:) Já myslím že Andruševo je mělo dostatečně vyškolit!)

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 4. 3:19
  "V opačném případě by šlo o mezinárodně posvěcené nezákonné odcizení majetku".

  Něco jako Kosovo, nebo tak?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to obrátit. Co když Ukrajina byla uloupena pučem a zvolením nezákonného presidenta Donbasu, který je právním pozůstatkem původní Ukrajiny.

   Smazat
 5. To Porosenkovske hovado pochopilo ze kdyz cekne proti nacistum tak dostane opratku. A s tou "stratou" Donbasu - vzdyt to je to, co to prase NUTNE potrebuje! Nejradeji by Donbas Rusku daroval kdyby se to dalo navlect tak ze Donbas Rusko jakoze "obsadilo"! Uz ani na zapade se nemuze establishment pretvarovat ze jde o Ruskou invazi na Ukrajinu! Ze Poros vrazdi normalni lidi je preci tak nakrasne jasne uz kazdemu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Všem je to nakrásně jasné" - ovšem s výjimkou většiny českých politických stran, Sněmovny a Senátu, vlády a velení armády ČR - prostě s výjimkou zaprodanců a zrádců.

   Smazat
  2. Máš 100% pravdu. Ale vysvětli to prosím tě těm ubohým občanům, co volí furt dokola ty dementy do parlamentu a senátu.

   Smazat
 6. donbas jsou největší zásoby uhlí na západ od ruska, je to uměle vyvolaný konflikt za účelem ovládnutí uhelného ložiska

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. v tomto smyslu se o tom nepíše, protože majetkové motivy jsou příliš primitivní pro argumentaci

   nikdo se nechce rvát o kost, nechce na to ani pomyslet, a je to tak správně

   situace však zůstává stejná, ukrajinu chce někdo připravit o zásoby uhlí a podnítil k tomu národnostní neshody

   je to tak absurdní, že si s tím nikdo neví rady

   národnostní otázkou se tu zakrývá úplně jiný motiv

   Smazat
  2. 12:50 Vám z toho uhlí jednou jebne. Ignorujete skutečnost, že do blokády, to jest do minulého měsíce, měla Ukrajina to uhlí zcela k dispozici. Dokonce jí z něj byly odváděny daně. Jestli někdo "chce připravit Ukrajinu o zásoby uhlí a podnítil k tomu národnostní neshody" tak to jsou organizátoři blokády. To jest Banderovci a Porošenko. Naproti tomu ministr vnitra Ukrajiny Avakov nařídil blokádu do 20.3. rozehnat i s použitím zbraní. Blokáda je nejen absurdní, ale přímo idiotská, poškozuje zájmy obyčejných Ukrajinců. Jako ostatně celý Majdanský převrat, organizovaný stejnými idioty.

   Smazat
  3. mě už jeblo dávno

   Smazat
  4. 14:03 Blahopřeji vám k světlé chvilce prozření, která se trollům přihodí maximálně jednou až dvakrát za 10 let.

   Smazat
  5. od té doby se ostatní snažím nabádat, aby si na cestu nebrali víc axiomů, než je zcela naprosto nezbytně nutné

   Smazat
 7. kdyby ukrajina odpočátku volala "rusko nám krade uhlí", tak by řekli přímo o co jde, a svět by rusko odsoudil, celý svět

  ukrajina je v tom nevinně, někdo jí krade uhlí

  co si o tom má kdo myslet? když se úvaha postaví takto, tak o celé věci není žádné otázky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:33 Kdyby Ukrajina odpočátku volala "Rusko nám krade uhlí" tak by byla za ještě větší tupouny. Doly na Donbasu patřily až do minulého měsíce ukrajinským oligarchům, kteří s ním normálně obchodovali. Změna stavu nastala z Ukrajinské strany, blokádou dopravy. A tu rozhodně nezorganizovalo Rusko. Přestaňte už blbnout a zjistěte si fakta.

   Smazat
  2. Pro A z 13:33h a výše i níže :
   Zkoušíte stejný sabotérský způsob jako v diskuzi pod článkem z 14.3. "Politické školení ve Finsku.." a to opakovat dokolečka jeden "blábol".
   Tam - "..jak to souvisí s Finama?..", tady - "..Rusko krade uhlí!.."
   Jsem zvědav, co vaše "placené hlavy" ještě napadne..
   Pavel p

   Smazat
  3. P.S.: a učte se česky, ta "cizojazyčnost" z Vás ční na sto honů..
   Pavel p

   Smazat
  4. 14:20 To nebude "cizojazyčnost" jako spíše lenost používat Shift na tabletu nebo mobilu. Stejná lenost, jaká se projevuje v jeho "myšlení". Když už něco vypotí, tak se toho drží zuby nehty.

   Smazat
  5. Nejsou lidi, tak na školení Rudolfa Mrvy bereme i retardované jedince, stějně u nás trollové nemají dlouhou životnost - Janda jim vždy natrhne zadek, jakmile si na rozkaz svléknou čínské trenýrky.

   Smazat
 8. ptejte se pohledem koho se na věc díváte

  OdpovědětSmazat
 9. kdyby vám polsko obsadilo ostravu, havířov a karvinou, co byste dělali?

  asi byste se nastojato

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:41 + 18:56 V každém případě není dobře se na věc dívat pohledem debila.
   Špatný příměr, překrucující skutečnost, Rusko Donbas neobsadilo. "Kdyby jsou chyby", ale budiž, zkusme provést porovnání. Tedy:
   kdyby v Praze proběhl převrat, jehož aktéři by vyhlásili boj všemu i jen vzdáleně polskému,
   a kdyby jako reakci na to se severní Morava rozhodla nerespektovat takovou vládu,
   a kdyby energetika státu byla značně závislá na uhlí z onoho regionu,
   a kdyby i přes "vzpouru" tento region uhlí bez problému dodával,
   - tak jenom naprostý idiot by blokoval dopravu tohoto uhlí do elektráren a tepláren země. A přesně to "uvědomělí vlastenci" na Ukrajině udělali. Vám to nepřipadá jako naprostá hloupost? Je něco divného na tom, že v takovém případě by Ostravsko přesměrovalo prodej uhlí do Polska, které by ho kupovalo jen proto, aby Ostraváci neumřeli hladem?

   Smazat
  2. pokusím se uvěřit, že první věta se vás netýká

   tématem není blokáda ano či ne, ale hranice ukrajiny, a ty se někdo pokouší změnit

   otázka je - je to špatně nebo je to špatně?

   Smazat
  3. 20:02 Tématem JE blokáda. Protože až do blokády, to jest téměř 3 roky, uhlí z Donbasu nikoho netrápilo. Určitě nenapadlo ani vás, protože ho Ukrajina měla zcela k dispozici.
   Ano, právě blokádou se "někdo" pokouší hranice Ukrajiny změnit. Jmenuje se Porošenko. Ten odsouhlasil totální blokádu dopravy a zavedení hraničních přechodů s Donbasem. DLR a LLR v žádném oficiálním prohlášení neusilovaly o připojení k RF. Pokud takové prohlášení znáte, dejte sem prosím odkaz. Rád se poučím.

   Smazat
  4. blokáda je silný katalizátor přemýšlení

   Smazat
  5. 15:34 Podnětem k přemýšlení byl už Majdan. Pokud blokáda ukazuje naprosto jasně hloupost a bezohlednost jeho iniciátorů a lidí, kteří se díky němu dostali k moci, tak je to jen dobře. Lepší pozdě než nikdy.

   Smazat
  6. z praktického hlediska se dá očekávat, že evropské státy ukrajinu podpoří, a připojí se k blokádě embargem na donbaské uhlí a produkty obecně

   a to je asi tak to hlavní, co se k tomu dá z pozice webového komentátora říct

   Smazat
  7. 16:50 To embargo půjde dost těžko. EU má uhlí nadbytek, proto se zavírá i důl Paskov, a jiné produkty Donbas Evropě nenabízí. Uvědomte si, že Donbas je především energetickou a surovinovou prvovýrobou pro ukrajinský průmysl. Nejvíc se blokádou poškozuje sama Ukrajina, řeže pod sebou větev. Jenže to si Banderovci, kteří blokádu zahájili, prostě nedokáží uvědomit. Lépe řečeno, je jim naprosto jedno, že poškozují vlastní spoluobčany. Stejně jako jim bylo jedno, že zničením dálkového vedení na Krym odřízli elektřinu také obyvatelům velké části Ukrajiny. Fanatismus se neslučuje s rozumem a Ukrajina je od Majdanu ve vleku fanatiků. Když už i ministerstvo zahraničí USA vyzývá Kyjev, aby blokádu ukončil, tak je jejich pitomost opravdu výrazná. Přečtěte si tento názor, který objektivně popisuje situaci:
   https://cz.sputniknews.com/nazory/201703174940476-blokada-donbas-usa-demon-nesmiritelni/

   Smazat
  8. jestli mě ROZUM nemýlí, tak se země jinak než fanaticky bránit nedá

   Smazat
  9. 20:13 Považovat obránce za fanatiky je nesmysl. Obránce se brání z nutnosti, nic jiného mu nezbývá. Ale útočníka jinak než fanatismem nezblbnete, aby napadl a zabíjel jiné lidi. Až najdete pravdivou odpověď na to, kdo na Donbasu brání svou zem a kdo opravdu útočí tak uvidíte, že fanatismus je na straně útočníka. Na straně obránců je jen snaha uchránit svou svobodu, své rodiny, domovy a zemi, na které po staletí žijí.
   Malá nápověda: "Údernou pěst" na Majdanu a také kárné oddíly ATO tvořili členové Pravého sektoru. Pravý sektor byl původně název militantní skupiny fotbalových fanoušků, kteří chodili do pravého sektoru na nějakém stadiónu. A co o fanoušcích říká Wiki:
   "Sportovní fanoušek i převzaté anglické fan je odvozeno od fanatika..."

   Smazat
 10. No Ty jsi to tedy opravdu rozseknul, kolik je v okolí
  Ostravy,Havířova a Karviné našich polských spoluobčanů? Prezidentem toho kupovaného okresu, by mohl být Jarek Nohavica.

  OdpovědětSmazat
 11. Dnes uhlí nikdo nechce . Jedině že by nás zachránil báťka Putin a kupoval by ho od nás . Jarek Nohavica to dojedná za flachu vodky .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ohľadne Ukrajiny sa načim predsa držať prikázaní z Kremľa:
   1. podporovať ukrajinské rozhodnutia, nech sú akékoľvek nezmyselné.
   2. čakať
   3. nerehotať sa.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.