Reklama

středa 29. března 2017

Převod zlínské vodárny je podle soudu neplatný, město zatím váhá, ale anonymní kampaň běží

Transparency International
29. 3. 2017  

Tisková zpráva Transparency International:

Město Zlín a VaK Zlín by měly dle pravomocného rozsudku Vrchního soudu v Olomouci z listopadu 2016 zahájit kroky ke zpětnému převzetí vodárny městem. Zatímco VaK Zlín plánuje využít ještě dovolání k Nejvyššímu soudu a město Zlín si nechává zpracovávat posudky, běží na Zlínsku anonymní dehonestační kampaň proti iniciátorům zrušení provozního modelu.

Kauza se začala odvíjet v roce 2004, kdy valná hromada VaK Zlín schválila prodej části podniku, což v praxi znamenalo zavedení provozního modelu (VaK Zlín vlastní infrastrukturu, soukromá společnost se stará o dodávky vody). Postup valné hromady byl později Krajským soudem v Brně shledán v rozporu se zákonem a v listopadu 2016 tento právní závěr potvrdil i Vrchní soud v Olomouci.

Město Zlín si nyní nechává z pozice největšího akcionáře VaK Zlín zpracovat analýzy dopadů rozsudku a návrhy dalšího postupu.

@Transparency_CZ | zdroj: Twitter
„Město Zlín jako největší akcionář by mělo primárně respektovat pravomocný rozsudek soudu. Jinými slovy by mělo město neprodleně zahájit aktivní kroky k tomu, aby byl napraven nezákonný stav. Nejvyšší soud sice může ještě rozhodnutí zvrátit, ale není vůbec jisté, zda bude dovolání podáno a zda bude připuštěno,“ říká právník TI Petr Leyer.

Na Zlínsku se zároveň této v době, kdy mají padnout klíčová rozhodnutí, objevila anonymní dehonestační kampaň (www.pravdaonovotnem.com), jejímž cílem je poškodit obraz osob, které usilují o nápravu nezákonného zavedení provozního modelu. „Kampaň šíří nepotvrzené informace, spekulace nebo v některých případech sice i fakta, ale bez souvislosti k dané kauze. Cílem je znevěrohodnit jednotlivé osoby a tím i názory, které prosazují,“ dodává analytik TI Milan Eibl.

TI kauzu ve Zlíně i celou oblast vodárenství dlouhodobě sleduje. Ve věci zavedení provozního modelu se TI obrátila i na orgány činné v trestním řízení, protože existovalo důvodné podezření, že mohlo dojít též ke spáchání trestného činu podvodu a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Šetření v této věci však stále probíhá.
 
TRANSPARENCY INTERNATIONAL

Jsme součástí největší mezinárodní nevládní organizace zaměřené na problematiku korupce. Mapujeme stav korupce v České republice a aktivně přispíváme k jejímu omezování. Zapojujeme občanskou společnost, soukromou sféru i státní sektor. Těžíme z naší dlouholeté nadnárodní praxe a know-how v nastavování protikorupčních programů a strategií. Prostřednictvím projektů aktivně přispíváme k iniciování systémových změn.

Pro veřejnost provozujeme bezplatnou právní poradnu, na kterou se obracejí ročně stovky klientů z celé republiky. Naše investigativa dává korupční případy do pohybu. Rozběhli jsme např. kauzy v Lesích ČR a také v Dopravním podniku hlavního města Prahy. Rozkrýváme pavučiny politiků a podnikatelů zneužívajících EU fondy kolem ROP Severozápad. Věnujeme se mimo jiné společnostem, které prostřednictvím offshore destinací vyvádějí daně z České republiky.

Naši činnost můžete podpořit skrze darovací bránu TI.

18 komentářů :

 1. je pochopitelné ,že velezloději si zvykli na velký přísun peněz od obyvatel.Je v tom namočeno velké množství lidí ,kteří udělají všechno možné aby jim peníze šli stále do kapsy.Proto ta nenávistná kampan proti panu Novotnému,který jejich praktiky odkryl.Bohužel vodu v republice mají lumpové ze zahraničí,kteří ke svým hnusným praktikám používají zdejších jidášů.Proč okamžitě soud nenařídí příslušným orgánům aby se zasadili o okamžité vrácení vodáren do majetku města a to neodkladně?Nebo,že by korupce sahala i mezi NEZKORUMPOVANÉ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Deprivatizace vody je na agendě SPD. Volte SPD!

   Smazat
  2. ..hned jakmile si přidají do programu vyhnání katolické církve ze země a ženy nemít povinnost pracovat, dostanete hlas*

   Smazat
  3. 10:08
   Jane Petře buď jse provokater, nebo blb.
   Václav

   Smazat
 2. ...sláva, hned po Zlínu snad se ozvou i ostatní*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo,ale oni prodali vodu,která ještě nenapršela,a když nenaprší,tak půjdeme k Evropskému soudu za neplnění dodávek a budeme platit obrovské penále za ušlé zisky....

   Smazat
 3. až tak bych se neradoval mafiie se tak snadno nevzda a co v čezke gubernii znamena jeden rozsudek když standart je minimalně pětkrat o tom samem takže protentokrat v protektoratě ještě to neni ani zdaleka směroplatne

  OdpovědětSmazat
 4. Doporučuji radnici města Zlína zapojit do problému europoslance Polčáka a "odborníka" na vodárenství a energetiku Petra Redla (bývalého zelináře a veksláka).
  Radili dokonce až v Praze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dvojku, vlastně trojku "odborníků na vodárenství (včetně mladého Redla) by mohl doplnit ještě Gazdík. A měl by to pan MUDr. Adámek vyřešené. Nebyly by potřeba žádné analýzy VAKu.

   Smazat
  2. Copak Redl senior, to byl před 89 borec.
   Ten měl pro vyvolené pod pultem s bramborama i nedostatkový bůček a krkovičku.
   Holt je nová doba. Dnes je to odborník na vodárenství a energetiku...

   Smazat
 5. Můžete si zanadávat, jak chcete, práva, pravdy, spravedlnosti a nápravy křivd se u nás ale stejně nedomůžete. Velice naříkáme nad nespravedlností soudů za socíku vůči kapitalistům a nyní držíme ústa a krok při nespravedlnosti vůči všem občanům státu. Rčení "u soudu nehledej spravedlnost, ale jen výrok" je plně naplněn. Věřím, že zlodějům , čím jsou větší, tím lépe se jim daří u našich "ramen spravedlnosti". A jistě i tomu nejvyššímu se podaří soudní výrok zvrátit zase proti právům občanů.

  OdpovědětSmazat
 6. Spartani odmitli dat vodu a pudu Xerxesovi
  Cesi vodu i pudu prodali, cimz se stali kolonii

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:49
   pane nebo paní, češi vodu neprodali neprodali ani továrny banky a pod. Jediné co češi posrali to je že v referendu souhlasili se vstupem doEU
   Tak nepláceje hovadiny.

   Smazat
  2. 16:25-Nemluvíte pravdu.Byli to Češi,kdo
   prodával banky,byli to ti samí,kdo si
   prosadili odprodej průmyslových podniků
   a byli to zase Češi,kteří prodali vodu
   cizincům.Veolia,která vlastní pražský
   vodovod,je firma francouzská.Těmi Čechy
   byli např.tehdejší ministr hospodářství
   a dnes předseda Hospodářské komory,pan
   Vladimír Dlouhý,dříve aktivní komunista,
   byl to např.Tomáš Ježek či předseda FNM.
   Takže pisatel výše má pravdu.Referendum
   o vstupu se konalo pouze proto,že to byl
   požadavek EU.Jinak by to parlament i vláda
   dokázali udělat sami bez referenda.
   Petr Majevský

   Smazat
  3. Ano, byli jsme ekonomicky i politicky slepí jak koťata a navíc tragicky důvěřiví, takoví obyvatelé města Kocourkova.Moderní člověci na rozdíl od Sparťanů ztratili instinkty sebezáchovy , a proto NWO tak šlape....Pokud má SPD v programu zestátnění vody, volme je.

   Smazat
 7. Poslat už kapitalisty do řitě !

  OdpovědětSmazat
 8. Nikdo si nepoložil otázku, co tímto TI sleduje. Důvěra v NGO s poněkud nedostatečně transparentními příjmy i výdaji by neměla přesahovat úroveň předběžné opatrnosti.někdy zaražení poloviční privatizace a návrat k zestátnění znamená, že bude následovat stoprocentní tichá privatizace. Současný stát je prolezlý existencemi schopnými prodat i vlastní babičku, kdyby to něco pořádného vyneslo...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.