Reklama

sobota 25. března 2017

Proč je nezbytné vystoupit z EU, jak to učinit a jaká je alternativa?

25. 3. 2017
Mnozí si myslí, že nám Brusel prostřednictvím dotací dává nějaké vlastní peníze. To je však naprostý omyl. Peníze, které dostáváme na dotacích, Brusel nejprve vezme z našeho státního rozpočtu, část z nich si nechá pro financování svého byrokratického aparátu a zbytek přerozdělí na dotace. Vrací nám tedy ty samé peníze, které nám předtím sebral a to vše na úkor naší svobody. EU nás navíc tímto „šalamounským“ systémem může vydírat a dotace zmenšit. Tím se nám přestanou vracet peníze, které nám byly ale sebrány z rozpočtu.


Pokud by peníze, které přerozděluje Brusel, zůstaly v české státní pokladně, daly by se použít na skutečně potřebné věci. Místo toho Brusel dotuje těmito našimi penězi stavbu nadbytečných cyklostezek, rozhleden v údolí, lány fotovoltaických panelů a dalších zbytečností, které navíc musíme kofinancovat z našich peněz, takže se prodraží o to více.

Členství východoevropských zemí v EU lze přirovnat ke kolonizaci. Výsledkem kolonizace je fakt, že občané bývalého socialistického bloku jsou občany druhé kategorie, levnými pracovními silami – moderními otroky, pracujícími za zlomek mezd, ale při téměř stejných životních nákladech ve srovnání se západními zeměmi EU. Český zaměstnanec má sice větší produktivitu než třeba francouzský a dokonce i německý, ale dělá za třikrát menší mzdu! Tzv. produktivita práce se stala politickým termínem, ale neodpovídá vůbec ekonomické realitě. Německé firmy na nás vydělávají ohromné peníze. Z ČR teče zahraničním majitelům zdejších firem ročně kolem 300 mld. Kč ročně jako renta. Česká republika již vyčerpala všechny rezervy, které jsme měli naakumulované industrializací. Nyní je nastartovaný proces chudnutí celých regionů stejně jako statisíců lidí a s tím souvisí i snaha dostat do naší země co nejvíce zahraničních dělníků z východu s představou, že ti budou pracovat za ještě nižší mzdy než Češi.

Jednotlivé země EU jsou na tom ekonomicky různě. Plánovaná dvourychlostní Evropa bude rozdíly ještě zvětšovat. Je nezbytné odejít z EU, než nás zničí úplně a přestaneme existovat, neboť se staneme pouze spolkovou částí Německa. O nějaké výhodnosti našeho setrvání v EU nemůže být řeč. To, co skutečně potřebujeme, nám bohatě poskytne naše členství v organizaci ESVO. Když je tam spokojené Švýcarsko a právě nedávno zavrhlo záměr vstoupit do EU, tak to jistě bude vhodný spolek i pro nás.

Cestou rozprodeje státu došlo k ožebračení národa a tím zhoršení fiskální politiky. Pod taktovkou EU dochází k bezbřehé korupci, deformování práva, likvidaci rodiny jako základu státu, dlouhodobé mediální protinárodní propagandě, rozpadu školství, podpoře protinárodního multikulturalismu, podpoře protinárodních neziskovek. Banky u nás nejsou české, ale německé, rakouské, belgické – a nemají nejmenší důvod povznést české firmy na úroveň těch svých domácích německých, rakouských a jiných firem. ČNB není ve skutečnosti ani česká ani národní – jen se tak podvodně nazývá. Jedná se však o globální mocenský nástroj, který rozhodně nemá za úkol sloužit státním zájmům naší země.

Vše jsme předali zahraničním investorům. Při privatizaci českého průmyslu byla zničena struktura, která tu byla budována generacemi našich předků. Privatizačním procesem jsme docílili naprosté závislosti na německém průmyslu - tedy bylo docíleno toho, o co usiloval např. Hitler, ale jinými, měkkými prostředky. Od nesamostatnosti hospodářské se odvíjí i nesvoboda v politickém rozhodování.

Kdyby EU ztratila levné otroky a suroviny, které získala z drancováním východoevropských zemí, propadla by se Bruselu velmi životní úroveň. Proto není třeba se ustrašeně a podlézavě klanět směrem k jakémusi vzorovému Západu a hovořit o jakýchsi zvrhlých evropských hodnotách. EU může ztratit podstatně víc než my, když ji opustíme. Avšak tuto ekonomickou okupaci a nevolnictví českých zaměstnanců u nás trvalé udržují všechny vlády, a je jedno jestli vládne pravice nebo levice. Na této politice se podílejí ČSSD, ANO, KDU-ČSL, ODS i TOP09 a to úmyslně! Míra vykořisťování ČR je nemravně vysoká a my si to nesmíme nechat líbit. Tento trend musíme v ČR zastavit.

EU žije z peněz zemí platících příspěvky, které jsou členy této mezinárodní organizace, ale nemusí se jim nijak zodpovídat. Dnes se EU nezodpovídá ani národním vládám členských zemí. Unie se stala korporací kontrolující Evropu, která potlačuje jakoukoliv národní vůli. Národní vlády dnes nemají fakticky žádnou možnost ovlivňovat rozhodování Evropské rady a dalších struktur (s výjimkou Německa a částečně Francie). Stává se očividným, že ji řídí nadnárodní globalistická struktura, jednající v zájmu transnacionálních skupin.

Málokdo ví, že po brexitu EU představila tzv. „EU Global Strategy“, v níž je vylíčeno budování evropského impéria, které má zahrnovat Blízký východ a severní Afriku. Evropská Unie stále pokračuje s postupnou imigrací 56 milionů severoafrických muslimů v rámci tzv. „společného řízení migračních toků a tlaků“, který nastolila Lisabonská smlouva. Toto číslo uveřejnil Eurostat, který ho uvedl jako odhad počtu imigrantů potřebných na vyrovnání demografického úbytku v celé Evropě mezi roky 2010 a 2050 - aby bylo z čeho živit rostoucí počty evropských důchodců. Projekt se jmenuje „Euro-Mediterranean Partnership“ (též „barcelonský proces“ a „Unie pro Středomoří“) a v byrokratických útrobách EU se s vyloučením veřejnosti připravoval přes 15 let.

Je však třeba začít tvořit Evropu svobodných států. Geopoliticky je vzácná chvíle, kdy se tvoří budoucnost na první polovinu 21. století a my můžeme být u toho.

Máme zhruba tyto možnosti:

1/vystoupit z EU a zachránit si krk (obrazně řečeno) nebo

2/ zůstat v EU a čekat na její rozpad a zvýšit tak svoji ztrátu či

3/ stát se součástí jádra EU tzv. Nové Evropy a udělat z naší země definitivně totální kolonii Německa.

Existuje poměrně snadná možnost vystoupit z EU. Lisabonská smlouva výslovně zavádí, a to článkem 50 SEU:


1. Každý členský stát se v souladu se svými ústavními předpisy může rozhodnout z Unie vystoupit.


2. Členský stát, který se rozhodne vystoupit, oznámí svůj záměr Evropské radě. S ohledem na pokyny Evropské rady Unie sjedná a uzavře s tímto státem dohodu o podmínkách jeho vystoupení, s přihlédnutím k rámci jeho budoucích vztahů s Unií. Tato dohoda se sjednává v souladu s čl. 218 odst. 3 Smlouvy o fungování Evropské unie. Jménem Unie ji uzavře Rada, která rozhoduje kvalifikovanou většinou po obdržení souhlasu Evropského parlamentu.


3. Smlouvy přestávají být pro dotyčný stát použitelné dnem vstupu dohody o vystoupení v platnost, nebo, nedojde-li k tomu, dva roky po oznámení podle odstavce 2, nerozhodne-li Evropská rada jednomyslně po dohodě s dotyčným členským státem o prodloužení této lhůty.


4. Pro účely odstavců 2 a 3 se člen Evropské rady nebo Rady, který zastupuje vystupující členský stát, nepodílí na jednáních ani rozhodnutích Evropské rady nebo Rady, která se jej týkají. Kvalifikovaná většina je vymezena v souladu s čl. 238 odst. 3 písm. b) Smlouvy o fungování Evropské unie.

5. Pokud stát, který z Unie vystoupil, požádá o nové přistoupení, podléhá tato žádost postupu podle článku 49.

Někteří lidé tento článek mylně interpretují tak, že podle Lisabonské smlouvy musí ostatní státy vystoupení dotyčné zemi „dovolit“. To však není pravda: poté, co vystupující země informuje Evropskou radu o svém úmyslu, zahájí se jednání o smlouvě, která upraví všechny právní náležitosti spojené s tímto krokem a vymezí budoucí vztahy mezi dotyčnou zemí a EU. Pokud se nepodaří tuto smlouvu oboustranně schválit, smlouvy o EU přestávají automaticky pro dotyčný stát platit.

Více ZDE

90 komentářů :

 1. ano souhlasím s článkem je třeba vystoupit z eu než českou zemí zničí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas s článkem

   Smazat
  2. Snad si nemyslite,ze Brusel dovoli,aby si nejake Cesko,Slovensko,Madarsko a Polsko prebyvalo v EU po svem,bez odvadeni vypalnyho do Bruselu.Jiz nekde na zacatku jsme meli natvrdo pozadovat stejne platy na EU.Dnes nasi lide delaji stejnou praci,ve stejne kvalite a mnozstvi za zlomek Nemecke.Farmari dostavaji mene dotaci,jako ti zapadni...copak maji jinou diru do zadele??

   Smazat
  3. 8:16 - Ano, myslím si to, že je jde! A ty nezpochybnuj právní oporu pro vystoupení z EU. Nezpochybnuj a nezavadej jako placený agent Bruselu!
   Právnik

   Smazat
  4. jako jit za majitelem a řict mu že odedneška přebiram veleni ja no jako napad to nenišpatne ale neproveditelne ledaže by merkel vyhodila do vzduchu sama sebe a bruselsky rajchstat also čtvrtou řiši

   Smazat
  5. 9:10 - Specifikuj svůj nihilistický tupožvast a sráčkoprd s uvedením právní opory!
   Právnik

   Smazat
 2. Tento komentář se tu neobjevil a proto ho opakují.Rad bych se něco dozvěděl o nové doktríně,která se jmenuje prý neomarxismus a má nahradit diktaturu proletariátu diktaturou prý humanismu,která má pomoci samopal oku IS nahradit celý český národ občanů voličů neboť propaguje že menšiny SMEjdu je většinou CO je na tom pravdy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:07
   To si to neumíš najít sám?

   Smazat
  2. www.google.cz - pro vygumy.

   Smazat
  3. POLITICKA TRIDA SMEJDU NASADILA K ROZBITI TOHOTO WEBU SVOJE VYSKRABKY Nadávaji a brutálně terorizují vaše diskutéry s jak vidíte je to tzv vepřová taktlka. COPAK ZE TO PODPORUJETE A NEMAZETE A NECHATE. SI ZASTÍRAT WEB

   Smazat
  4. Anonymní 26.března 2017 13:38

   Jak jsi na to přišel?
   Co proti tomu děláš?

   Kokotko

   Smazat
  5. Píší že kokotko je SMejd

   Smazat
  6. Kokotko je neomarxista a chce místo diktatury proletariátu diktaturu humanity,aby ho přejeli jako prvního nakladakem

   Smazat
 3. Zmíněná privatizace a "ožebračení národa" nemají s členstvím v EU nic společného. Došlo k tomu dlouho před vstupem do Unie. Přečtěte si aspoň Švihlíkovou než začnete plácat hlouposti, paní Vítová.

  Jinak blahopřeji k "parádnímu" vystoupení pana Bartoše na 150-ti hlavém "táboru lidu"!
  - VIZ: www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-At-si-na-me-poslou-UOOZ-at-si-naserou-Schei%C3%9Fe-Merkel-Bartos-se-na-verejnosti-utrhl-ze-retezu-Rozzvykal-i-obsilku-od-Sobotky-481069

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kopecký, jak žiješ v tom Rakousku, tak se vůbec nevyznáš v české politické scéně, takže příště drž radši zobák. Říkáš tu kraviny.

   Smazat
  2. Bohuzel nemate pravdu priteli:
   Je to systematicky pristup , jen se rozhlednete okolo. Snahou je kontrolovat narody a zavest unifikovanou Evropu. Jak to udelat ?? dve metody. Prvni je vojenska a dosadit tam svoji vladu jako byl pan Hacha.
   Druha metoda stejne efektivni : udelat z nich zebraky a prinutit je poslouchat. Kdyz nebudou delat cokoliv co se jim rekne!!!! tak nebudou mit co jist , strasnou bidu, nemoce atd.

   jednoduche ..ze ano. Uzivejte svou hlavu a neodvolavejte se uznavanych autorit!!

   Smazat
  3. Poslouchej, Kopeckej, ty náš nemilej vajsjuďáku, já ti vobjasním jak to bude:
   Globalizace bude profitovat z chudoby a laciné pracovní síly, sionistické elity v rámci globalizace budou vládnout celému světu skrze kontrolu planetárních zdrojů a kapitálu. Chudí lidé budou pracovat za malé mzdy, aby globalistické elity mohly svým laciným zbožím ovládnout trhy a spotřebu. Lidé budou pracovat až do konce života, bez důchodu, aby mohli splácet své doživotní hypotéky a úvěry. Dojde k zániku hotovosti a elity budou držet obyvatelstvo pod krkem. Kdokoliv se vzepře režimu, elity mu zablokují elektronické peníze v bance a osoba buď přijde k rozumu, anebo zemře hlady. Za malé drobné elektronické peníze budou lidé pracovat v montovnách, budou kroutit dvanáctky, ale lidé si stěžovat nebudou, protože globalisté zajistí lidem laciné půjčky. A nejenom lidem, ale i celým státům a jejich vládám. Aby státy měly na výplaty, třeba starobních důchodů pro státní úředníky a výsluh pro policisty, soudce, vojáky a exekutory. Toto všechno, co jsme si popsali, je proces tzv. globálního chudnutí (obyvatelstva), ovšem neskutečného bohatnutí globalistických elit.


   Takže pokud národní země Evropy chtějí přežít, musí vystoupit z projektu EU, dokud to ještě jde. Lidé musí zvolit do svého čela takovou politickou reprezentaci, která půjde cestou izolace a uzavřeného ekonomického a politického prostoru ve snaze vytvořit bariéru a hradbu proti islamizované Evropě, kde bude vraždění původních obyvatel ze strany muslimů na denním pořádku, jako jsme viděli tento týden v Londýně ...

   Smazat
  4. Já Teď Tady
   x
   Staleté dynastie s otěžemi Globální sítě

   revoluce
   evoluce

   bohužel mrtví stále na straně já teď tady
   bez stejného náhledu jako má Dynastie,
   nejde vypracovat opoziční systém.
   a věčný problém - kam s ním - tunami shnilého lež živého masa.
   Lidé na území Ruska vytvořili svůj vlastní
   časoprostor.Přežili nepotřebné otrokáře
   přežili nepotřebné feudály přežívají nepotřebné korporátní fašisty.Infantilní společnost SI bez otrokářů a feudálů neupeče chleba.

   Smazat
 4. Pane Kopecký, proč adresujete svůj výlev paní Vítové? Copak je pod tímto textem podepsána? A proč jí blahopřejete k Bartošovi - copak s ním má něco společného? A navíc - copak je Národní demokracie součástí ANS? Není! Podívejte se na jejich stránky! A jestli si myslíte, že privatizace a ožebračení národa nemá nic společného se vstupem naší země do EU a s přípravou tohoto vstupu, tak gratuluji já vám k prostoduchosti, kterou na stránkách NR ostatně předvádíte tak často. Sympatizant ANS

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protoze jste neci sympatizant, nemusite lhat.
   Privatizace zacala ihned po r. 1990. To, ze existovaly nejake kuponove knizky neznamena, ze firmy ve velkem nekupovalo Nemecko a Rakousko. Za babku. Pote zacala vlna propousteni a pozvolna likvidace podniku (puvodne statnich), pro nahrazeni vlastni produkce, plus nasazeni vlastnich firem.

   Bankovni krize byla pokracovanim.

   Nejvetsim problemem je aktualne NATO. To je tezce resitelna vec, ale dulezitejsi a prednejsi krok, nez vystoupeni z EU, Nebo by to melo byt soucasti jednoho celku.

   A neni. Tzn. Je to pouze ucelove, splacane a bez dohledani dusledku. Hodi sem zakladnu s jadrovym arsenalem a jste v otroctvi tak, nebo tak. Jak politicky, tak ekonomicky.


   Smazat
  2. ANS (jako jediné politické hnutí) má ve svém programu vystoupení z NATO. https://www.aliancens.cz/program
   A privatizace je ze strany EU permanentně požadována, takže si svoje řeči o o lžích strčte za klobouk.

   Smazat
 5. Díky vykořisťování českých zaměstnanců má Německo přebytek a má na dotování imigrantů -
  http://czechfreepress.cz/dalsi-blogy/diky-vykoristovani-ceskych-zamestnancu-ma-nemecko-prebytek-a-ma-na-dotovani-imigrantu.html ;

  OdpovědětSmazat
 6. Vystoupit z EU není nezbytné a alternativa znamená bídu o které tito pitomečci kteří to hlásají nemají ve své omezenosti ponětí. Bohatě stačí jen natvrdo odmítat migranty ať si říká v EU kdo chce co chce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pitomeček s vypatlanou palicí seš především ty 0:18, když nevíš, že EU sama migranty dováží! Aspoň si přečti text, kterej kritizuješ, ty chudáku.

   Smazat
  2. 0:23
   Ať si EU dováží a dělá s migrantama co chce! Co je ti potom? To je věc těch států. Co ti ty demente jako pomůže když vystoupíš z EU?

   Smazat
  3. S tebou se bavit nebudu 0:28, protože ty nejseš ani schopen si přečíst článek pod kterým diskutuješ, jinak by ses neptal jako debil a věděl bys to.

   Smazat
  4. 0:32

   Ne, nebav se a běž vyřvávat na demenstrace Bartoše a podobných pošuků.
   Dal jsem ti jednoduchou otázku jak ti pomůže vystoupení z EU. A jestli jsi schopen akceptovat následující hluboký propad životní úrovně. Odpovědět jsi nedokázal a v článku to není. Umíš jen vyřvávat nesmysly.

   Smazat
  5. Není nic jednoduššího než vystoupit z EU.
   Stačí emigrovat do Turecka.

   Smazat
  6. Anonyme 0:37 - odpověď máš na 0:34.

   Smazat
  7. 0:37 jsi kolaborant

   Smazat


  8. Pro anonymní26. března 2017 0:37

   Ne, nebav se a běž vyřvávat na demenstrace Bartoše a podobných pošuků.
   Dal jsem ti jednoduchou otázku jak ti pomůže vystoupení z EU. A jestli jsi schopen akceptovat následující hluboký propad životní úrovně. Odpovědět jsi nedokázal a v článku to není. Umíš jen vyřvávat nesmysly.
   mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
   I ty naše malé boží hovádko.
   Až budeš mít ve svém ptačím mozečku to, co má Bartoš v malíku levé nohy, potom možná můžeš mluvit.
   Jinak mlč, nic nikam nepiš.
   Trep.

   Smazat
 7. Ahoj blbče 0:18. Mrkni na tohle a pak se omluv. http://aeronet.cz/news/no-to-snad-ne-zvlastni-zmocnenec-osn-pro-migraci-vyzval-eu-aby-podkopavala-etnickou-stejnorodost-evropskych-zemi-a-nahrazovala-ji-multikulturni-diverzitou-sionista-s-karierou-v-goldman-sachs/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "V Česku se do tohoto multikulti procesu zapojuje už i mladoboleslavská Škoda, která chce své nové SUV auto pojmenovat po jedné muslimské vesnici v albánských horách"
   =====================
   To mi z toho blábolu stačí.
   Tobě se omlouvat? To víš že jo.

   Smazat
  2. 0.33 víš o tom, že diskutuješ pod úplně jiným článkem, než z kterého údajně cituješ, vole?

   Smazat
  3. Pro magora 0:33. Redakce iDNES.cz zjistila, že si Škoda toto jméno 7. března letošního roku podala k registraci na Úřadu průmyslového vlastnictví. Karroq je zapomenutá vesnice kdesi hluboko v albánských kopcích.
   Zdroj: http://auto.idnes.cz/skoda-yeti-karoq-02w-/automoto.aspx?c=A170321_113748_automoto_fdv

   http://auto.idnes.cz/skoda-yeti-karoq-02w-/automoto.aspx?c=A170321_113748_automoto_fdv

   Smazat
 8. Pro kreténa 0:18:

  Čím více se zvyšuje nespokojenost s EU a sílí hlasy po vystoupení, tím více
  slyšíme, jak nám EU pomohla, jak nutně potřebujeme její dotace, jak náš
  národ umře hlady a bídou, když nám nebude „Brusel“ pomáhat. … Skutečně?
  Podívejme se jenom na strohá čísla bez rozkrádání, podvodů celého aparátu,
  který už nelze ani spočítat.
  Z Bruselu máme možnost získat na další období 550miliard Kč (dle kursu).
  Krásné číslo.
  Tyto peníze jsou rozpočtovány na 8 let.
  Do Bruselu posíláme ročně přímo asi 40 miliard. Tzn. 8 x 40 = 320 miliard.
  V dividendách jde na západ cca 260 miliard ročně. Nazpět asi 20 miliard.
  (Potvrdil to i Paroubek na Primě jako bývalý premiér.)
  Tudíž na západ jde ročně cca 240 miliard.
  Za 8 let to je 8 x 240 = 1 920 miliard.
  Tzn., že z České republiky odchází 1920+ 320 = 2 240 miliard !!!!!!
  Tzn., že do České republiky přichází (z EU )
  550 miliard !!!!!!
  Takže jsme výhodný zlatý důl!
  A pak proč náš dluh stoupá !?!?!
  Je třeba připomenout, že kromě cca 40 miliard, které jsme poslali ze
  státního rozpočtu do rozpočtu EU ( informace uniklé za rok 2012, informace z
  následujících roků se „verifikují“ – proč asi?), neseme některé další
  náklady. Zde je přehled některých z nich:
  1) 6 miliard zaplacených cel v cenách zboží.
  2) 19 miliard – náklady na kofinancování evropských projektů.
  3) 10 miliard na úředníky EU oficiálně. (Skutečně cenu obsluhy nikdo nezná,
  nebo zná, ale tají!)
  4) 46 miliard na plán EU- do r. 2020, aby 40 % absolventů střední školy mělo
  vysokoškolský diplom.
  5) 10 miliard na biopaliva. / jak úsměvné/
  6) 40 miliard na dotování solární a větrné elektřiny. /tak proto ji musíme
  mít tak drahou!/
  7) 4 miliard na posílení elektrické sítě. (Kvůli nařízení, že musíme dopravu
  do Rakouska z Německa posílat zdarma.)
  Lumpárna non plus ultra – to z naší atomovky, proti které tak pitomci
  protestují!!
  Je potom jasné, že Českou republiku se snaží udržet v EU stůj co stůj,
  přestože se stále tvrdí, že na nás prodělávají a peníze od nich tečou k nám.
  Lžou nám ráno, lžou nám v poledne, lžou nám večer, lžou nám celou noc, lžou
  a lžou a lžou…

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi ale omezenec! Tady se zdaleka nejedná jen o dotace, ale především o investice z evropských zemí k nám a o náš export tam!
   Vystoupením z EU zcela přirozeně budou investice přesunovány k jiným členům EU a export ze kterého žijeme bude slábnout.
   Ale vykládejte to uřvaným omezencům a ekonomickým analfabetům typu Bartoše.

   Smazat
  2. Ty jseš fakt úplně vymaštěnej 0:44.K ončím s tebou idiote - na tvoje primitivní a hloupé rádoby "argumenty" nemá cenu ztrácet čas.

   Smazat
  3. Pro anonyma 0:44. Nevíš o čem mluvíš, hochu. Vládní analýzy, které byly dokonce i veřejně publikovány uvádí, že odliv výnosů 2x převyšuje příliv investic. V některých klíčových oborech dokonce 4x. Měl bys číst odbornou literaturu a nejen poslouchat ČT. Tam se tahle data sotva dozvíš. Pak bys tady nepsal takové nesmysly.

   Smazat
  4. 0:44 jsi kolaborant a vlastizradce
   Ti patri na kandelabry

   Smazat
 9. Ať žije "Radko Koule - obyvatel Rokycan", který zachránil národní čest, když vítal americké "chlapce" na jejich cestě na Východ:

  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000100325?x=62&y=14&index%5B%5D=532823&index%5B%5D=532824&index%5B%5D=532825&index%5B%5D=532826&index%5B%5D=532827&index%5B%5D=532828&index%5B%5D=532829&index%5B%5D=532834&index%5B%5D=532835&index%5B%5D=532840&index%5B%5D=532841&index%5B%5D=532844&index%5B%5D=532846&index%5B%5D=532847

  OdpovědětSmazat
 10. Slzy radosti mi vhrkly do očí, když jsem se od amerického velitele konvoje skrze simultánní tlumočnici dozvěděl že "NATO se velmi vylepšilo při pohybování se přes hranice různých zemí" a že se "dokážeme po Evropě pohybovat velmi bez problémů".
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000100325?x=62&y=14&index%5B%5D=532823&index%5B%5D=532824&index%5B%5D=532825&index%5B%5D=532826&index%5B%5D=532827&index%5B%5D=532828&index%5B%5D=532829&index%5B%5D=532834&index%5B%5D=532835&index%5B%5D=532840&index%5B%5D=532841&index%5B%5D=532844&index%5B%5D=532846&index%5B%5D=532847

  Armáda pravdy a lásky je s námi, nebojíme se vlka nic!

  OdpovědětSmazat
 11. SVOBODA OKRÁSTI KAŽDÉHO, KDO SE DÁ - TO SE NAZÝVÁ K A P I T A L I S M U S .
  Lež za účelem prodeje se nazývá REKLAMA, lež k podvodnému vylákaní peněz se nazývá POCTIVÝ SLIB, nevyplácení premií se nazývá ZISK , DOBĚHNOUT jakkoliv,.......osobní čest neexistluje, pouze výdělek.
  Osobní zkušenost mi ukázala, že komunisté popisovali kapitalismuis pravdivě. Pouze zatajili, že byli také hříšní lidé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten rys ("okrádej svobodně bližního svého") provází lidstvo snad od úsvitu dějin třídních společností a možná i předtřídních (po rané sociální diferenciaci na řídící, výkonné a duchovní). Kapitalistickou nevyjímaje.
   Nedá se asi vykořenit, ale snad jen více či méně účinně potlačit. Všeobecným přijetím a pěstováním odpovídajících společenských regulativů, vč. zákonů, morálního kodexu atd., a podporováním i vyžadováním jejich naplňování ve společenském životě (vč. státního donucení, např. soudní mocí).
   To by o to ovšem museli lidé doopravdy a většinově stát! ...

   Smazat
 12. Pokud se vlada spatne stara o bezpeci a stesti lidu tak ma lid pravo ji svrhnout
  Rikitan

  OdpovědětSmazat
 13. reči otrokov v podpalubí - ale kormidlo držia v rukách iní machri - ticho ! - a hádzať do kotla pokroku vaše sny - ja sa vám čudujem, chcete radikálne pretvoriť spoločnosť, ale nechcete radikálnych ľudí do svojho čela - Kotlebu na vás- alebo Duku ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi spadl na cimbuří? Co sem pleteš Kotlebu nebo Duku.

   Smazat
 14. Uvahy podobne tomuto clanku su zbytocne..na vecne casy a nie inak si povedali premieri v Rime !!Takze minimalne dalsich 10 rokov bude mat prasaci chliev v Bruseli plne koryto.A ak by sa snad Cesko,Slovensko,ci Polsko pohravalo s myslienkou opustit ctihodnich...tak nas ekonomicky znicia!My nie sme silna Britania !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tomto textu nejsou úvahy, ale jedná se o program ANS, jehož jeden z bodů je vystoupení z EU!

   Smazat
 15. Ať žije pevná a nerozborná EU!

  OdpovědětSmazat
 16. Řada příspěvků nemá s obsahem článku vůbec nic
  společného.Vystoupit z EU lze,jenom musí také
  být snaha,která politikům zcela chybí.Oznámení
  o vystoupení se pošle,následná odpověď skutečně
  bude:zastavíme vám dotace.Postižený je politik,
  protože nemůže rozkrádat,když není co.Z naší
  strany pak sdělení,nebudeme platit příspěvek
  do společné pokladny EU.Následovat bude další
  vyhrožování sankcemi,což může mít za následek
  opětné znárodnění bank,vyvádějících zisk mimo
  ČR.Jedná se o miliardy,které mizí v nenávratnu.
  Ona totiž každá akce budí stejně silnou reakci
  a nebude to výhodné ani pro čtvrtou říši.Jinak
  pan Kopecký nemá pravdu.Celé se to připravovalo
  už za komančů.První krok bylo přejmenování n.p.
  na s.p.Jako národní by ho nemohli privatizovat
  bez souhlasu národa.Jako státní nic nestálo v
  cestě.Však chtěli prodat i Národní divadlo!To
  se jim nepodařilo právě proto,že bylo národní.
  Tak bychom mohli diskutovat dále,ale bylo by
  to na dlouhé lokte.Přeji hezký den!
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To máte pravdu, jen málokdo si zákona z července 1988 toho všiml. Nepřehlédněte, že podobný zákon byl v SSSR přijat ještě dříve:
   https://books.google.at/books/about/Z%C3%A1kon_SSSR_o_st%C3%A1tn%C3%ADm_podniku_sdru%C5%BEen.html?id=osvkuAAACAAJ&redir_esc=y

   Smazat
  2. přesně,matrice info a je to.
   například
   Mezinárodní doprava
   Mezistátní doprava

   Genocida obsadila velice důležitou
   životní tepnu:Městskou hromadnou dopravu.
   Do ní rve svoje Reklama - matrice info.
   Jeden z mnoha konkrétních výsledků
   Židoviny tisknoucí zdarma Peníze zapsané v ozbrojených zákonech:
   Veletrhy PVA Letňany
   nejen vizuelní nevyžádaná reklama ve veřejném prostoru
   Opakované vyřvávání Zvláštní autobusová
   linka uzpůsobená pro osoby se sníženou
   pohybovou schopností od metra k výstavišti: vozíčkářů je kolik?
   na Kupčícím veletrhu vozíčkáře nepotkáte,
   ale potkáte unifikované prodejce s unifikovaným zbožím - mají různé barvy bot,svetru,jeden pije turka druhý kapučino
   takže demokratická unifikace peněz zaručena.   Smazat
 17. Skvělý článek od historičky Veronika Sušová-Salminen -Proč nepatříme na Západ?
  http://casopisargument.cz/2017/03/08/proc-nepatrime-na-zapad/

  Jinak podporuji mezinárodní občanské a politické hnutíDiEM25:https://www.facebook.com/Diem25-Czech-Republic-505222219639803/

  OdpovědětSmazat
 18. 26. března 2017 9:55
  Odpověď diskutujícímu čtenáři panu,,Kopeckému."
  Protože se nacházíme na anonymní internetové diskuzi.Rád uvítám,pokud tvůrci webu Nová republika anonymní diskuzi pod články na svých stránkách zruší !
  Jako člen DiEM25 jsem zaregistrován pod jménem a adresou.Rád vás na nějaké akci Diemu uvidím a společně podiskutujeme o novém údělu pro Evropu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 26.března 2017 10:34
   Taky jsem registrován.
   Taky to uvítám.
   Úvozovky jsou nadbytečné.
   Pokud mi to čas dovolí, zajdu (leč ve Vídni).

   Smazat
 19. Časti národa to bylo jasné už v oněch "památných" dnech, kdy po pěší zóně v Praze šaškoval Gorbačov a následně mrzly davy na Václavském náměstí při projevech Václava Ruzyněho a spol. Pozdní procitnutí..Nevstoupit šlo, vystoupit hůře. Ale co kdyby pak nebyly v obchodech pro opičáky ty banány ?

  OdpovědětSmazat
 20. Víte, pánové, ona si to ta EU dokázala pěkně zajistit. Bylo zničeno vše, čím jsme byli soběstační, průmysl rozvrácen, pokud naše fabriky nejsou v ruinách, staly se z nich montovny v rukou cizáků, naše zemědělství bylo naprosto zlikvidováno, nyní musíme cokoliv dovážet, i to, co by někde na západě nežrala ani prasata. Taková EU se může klidně ušklíbnout a prohlásit - klidně si vystupte a my vám napaříme takové clo, že se z toho poserete. Jistě, šlo by začít úplně znova a od začátku, ale znamenalo by to pokles životní úrovně - nejsme takový nezávislý kolos, jako Velká Británie. A dovedete si představit naši konzumní společnost, jak by na takový pokles životní úrovně reagovala ? Jako při odchodu Izraelitů vedených Mojžíšem, jak reptali a vzpomínali na egyptské hrnce. Všechno měli oligarchové vedení Sorosem a podobnými gaunery dobře spočítané ve svém NWO a Kalergiho plánu. I s těmi migranty.

  OdpovědětSmazat
 21. Tak vy dva osli, 10:34 & 11:56 by jste radi uvitali zruseni anonymni diskuze ? Ja bych zase rad uvital, aby vam bylo nakopano do vaseho mysliciho ustroji, do
  rektalu !

  Zadne usporadani Evropy podle vasich predstav nebude !
  EU se bude rusit, protoze je to nesmysl po vsech strankach.
  Revize EU, nebo jeji zruseni zarucuje Merkerova.

  Blbecci, kteri chteji rusit anonimitu, chteji zrusit FORUM ROMANUM.

  Evropa (cast) bude pod vlivem Ruska a druha cast pod vlivem Ameriky ! Zduraznuji, pod vlivem TRUMPOVI Ameriky.

  Sorosova Globalisticka NWO je na ustupu. Nacionalismus je na vzestupu, v kazde zemi a Amerika je predvoj logickeho usporadani pristich dnu.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 26.března 2017 13:38

   To jsou všechno jen bezcenné žvásty!

   Ta tvoje Amerika potvrzuje zase jednou slova Oscara Wildea: "America Is the Only Country That Went from Barbarism to Decadence Without Civilization In Between".
   Jen kretén jako ty, který nemá o ničem ponětí, může žvanit o "Forum Romanum".

   Ten tvůj přiblblík se dostal naprosto nepřipravený do Bílého domu a nemá nejmenší tušení, co má dělat. A není ani nejmenší šance, že by v budoucnu cokoli pochopil!

   Chystej si čínskou vlaječku - budete mít návštěvu.

   Smazat
 22. Vas evropsky DiEM 25 je uhybny politicky manevr na prodlouzeni zivotnosti EU, ktera zarucuje zniceni evropskych statu a exterminaci bile rasy..

  Jak si muze nekdo vubec myslet, ze se dokaze Evropan domluvit s Mohamedanem, nebo s BANTU z Afriky ?

  "Registujte" se v DiEM 25 ! Vedeni proda seznamy nacionalistum...Rusko je nacionalisticke, jinak by neprezilo a Amerika se meni od roku 2015 neuveritelnou rychlosti, i kdyz Patriotic Movement zde vzdy existoval.

  Ve Vidni je kopec srandy ! Oni tam vysedavaji v kavarnach a hospodach a resi politicke problemy, ale Nemcouri jsou tradicne chytrejsi nez Rakusane.... Ve Vidni nakonec vse konci OPERETNE !

  Videnska universita je levicove liberalni a uprednostnuje utopisticke vidiny pred realitou ! Kde je politicka protivaha neni znamo - zatim.

  Na rozdil od prazske university se ta videnska snazi myslet sama i kdyz scestne. Prazska nemysli vubec ! Ta se soustredi na pozadovanou politickou korektnost.
  (Proto si stary Metternich porad stezoval ze: "Co Cech to prdolizek, nebo zly pan" !
  Na videnske universite vznikl DiEM 25).

  Norbert Hofer (Fridom Party) se vrati ! Kdyz se nevrati, tak z Vidne bude Istambul..

  Amerika sleduje politicke proudy v EU, ale diva se na ne z "vrchu".
  Posledni slovo bude mit Amerika a Rusko ! Merkerova to tak pomrvila v EU, ze se s Nemeckem nepocita jako s hodnotnym partnerem, dokud tam nebudou zmeny.
  (President Trump + jeho kabinet a Merkerova = vzajemna alergie.)
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní "Honolulu" 26.března 2017 15:14

   Další snůška zhovadilých keců o "bílé rase"!
   Neuvěřitelný ignorant, který bez nejmenších rozpaků semele páté přes deváté.

   Smazat
  2. 15:20
   Inu, debílek s "kamarádskou povahou" (to mu asi někdo z Ku-Klux-Klanu chtěl polichotit?).

   Smazat
  3. "President Trump a jeho kabinet"?? - To je stejná smečka primitivů jako byl Reagan, který se nechal Helmutem Kohlem zatáhnout ke hrobům esesáků a rozšafně usoudil, že byli "právě tak obětmi jako vězňové v koncentračních táborech".
   Holt i v hitparádách kreténů platí: "America First!"

   Smazat
 23. Citát v Vlkovo bloguje:
  Brexit byl vYvolán odporem k imigrantům. Ale pozor! Nikoli odporem k negramotným islamistům, bouchajícím v londýnském metru, ale ke slovanským imigrantům, zejména Polákům, v další řadě pak Bulharům a Čechům. Na islamisty si Britové zvykli a považují je za své.

  OdpovědětSmazat
 24. 14:27...My kasleme na Oskara Wildea ! Tvoje parta zakomplexovanych natvrdliku, stavi pro svoje okoli tradicne MODLY. My je bourame ! Tvoje MODLY jsou pro nas projimadlo.

  President Trump udelal velkou caru pres vase vidiny budoucnosti, ktera je silne nerijemna pro kazdeho, kdo neni jeden z vas.

  Mate to vyposerovano. Revoluce nepujde zastavit !

  A FORUM ROMANUM se ti nelibi, ty orientalni despoto ?
  Az ho znicis, tak ti bude nakopana zadel, protoze to je nase tradice. (To nakopani zadele take.)

  Nenadavej nasemu presidentu do priblbliku ty Frankenstainska zrudo ! Indoktrinaci a sluzbu vasi parte my nepovazujeme za pripravenost.
  Pro nas je vase "pripravenost", retardacni uchylka.

  Uvedom si natvrdliku, ZE JSTE TO PROHRALY ve volbach a nepomohli vam zadne intriky a spinavosti !

  Uvedom si blbecku, ze to nejlepsi co v Americe existuje stoji za Trumpem a my NEMAME, zadny zajem valcit proti Rusku pro benefit tvoji party.. S Ruskem se bude delat obchod !

  Nemate nikoho, koho by jste mohli postavit proti nam, aby nas politicky zviklal. Jste vyrizeni ! NEMATE VLIV ! Tvoje mlada generace ted stoji frontu na pracaku ve
  Washingtone D.C. a stari zacinaji chcipat pod tizi sterssu ohledne budoucnosti.
  Kopecky jste karikatura intelektu a vred na tvari Vidne.
  nick HONOLULU
  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu
   Dělejte si, pro mě za mě, propagandu jakou chcete, ale co kdybyste jste si své stupidní a sprosté osobní útoky nechal od cesty? Vypovídáte tím jenom sám o sobě. Těšíte se snad na to, že Vám někdo bude odpovídat stejným způsobem?

   Smazat
 25. 15:38...Ty bez do zadele se zminkou o SS. Oni se naucily vrazdit od "sovetske" vlady, ktera ve jmenu utopie ma na svedomi vice obeti nez vsichni druzi dohromady, vcetne Gengis-Khana.. (O tom jsi se "zapomel" zminit ty politicka stetko.)
  TO JE DVOJITE MERITKO, to co ty zde hlasas !

  A Reagan byl vyborny president... Uvedom si, ze my mame mozky lepsi nez mas ty ! Ktery hrbitov Reagan navstivil je nam uplne jedno. My nepotrebujeme, aby jsi nas poucoval, jak se divat na dejiny. My jsme supreriorni proti tobe zivocichu !

  15:20... Tobe DOBYTKU se nelibi zminka o bile rase !
  V pripade, ze ty nejdes rasove zaradit, tak jsi opice, ale i ty jdou kmenove zaradit...
  Bila rasa ty vole - jsou Cesi, Nemci, Rusi, atd. ale i stare narody - Recko, Rim, kteri maji stejne prarodice.

  Jak je to u opic z Limpopa, nebo ve tve rodine nevim, ty indoktrinovany blbecku !

  Snad si nemyslis, ze my se vzdame nasich stoletych vyskumu pro benefit tve tupe imbecility, kterou sledujes tvuj kratkozraky zajem.

  Prosim vas - vy BLBECCI, mohli by jste proti me postavit nekoho, kdo neni polovicni idiot , abych se nemusel hadat o zakladech jako je 1+1=2 ?
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proti 100%nímu idiotovi jako ty stavět polovičního? Nechtěl bys toho náhodou trochu moc, degenerovaná bílá raso?

   Smazat
 26. Vladimir Smidl 15:52...
  Pamatuji si jak vypadal Londyn v 70-80 letech.
  Kdyz si Anglicane zvykli na to, jak vypada ted, tak je s nimi konec. Budou mit stejny osud, jaky chystali pro JAR.

  PROSTITUTI, nemohli by jste s vasi inklinaci k rasove INEGRACI a "snasenlivosti" jit na prednasku do
  Tel Avivu ?
  Oni by vam tam Zide nakopali do zadele. Proc to neudelaji Cesi NEvim...

  Zidum by jste to nedokazali rict ! To jen vyskakujete proti ceskym vlastencu nebo Trumpovi...

  Jste podradne bezpaterni politicke stetky s kterymi pro jejich oportunismus musi POHRDAT i ta destruktivni Merkerova. A jsem znovu u toho Metternicha ! "Co Cech to prdolizek"..atd.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. „ A jsem znovu u toho Metternicha ! "Co Cech to prdolizek"..atd.“
   HONOLULU, přijeď se podívat, tady v Čechách jich hodně málo, většinou emigrovali a prudí na internetu.

   Smazat
  2. 13:34
   Kromě toho: brát si zrovna Metternicha jako vzor, to mluví samo za sebe!
   "Honolulu" bude nejspíš vzývat i Kissingera, který Metternicha obdivuje.

   Smazat
 27. 16:30... nemas argumet ! OPICAKU ! Bez za tvym fotrem a nakopej mu rit, za to, ze te dal
  vylihnout - nezodpovedne a bez hodnotne !

  My mame tradici a bohate dejiny ! To jsou veci, ktere jsou zarazenym trnem ve vasem hovezim vedomi.
  My jsme nositele civilizace a pokroku. (Nase GENY.)

  Vy se tyto nase prednosti snazite "vyrovnat" akorat vasim smradem pyzma a nic jineho nemate k nabydnuti.
  Ani se hadat neumite ! Akorat postekavate !
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:56 Primitiv má plnou hubu pokrokua civilizace v bláhovém domnění, že další regres už u něj nepřipadá v úvahu. A svádí to na geny. Inu, co mu taky jiného zbývá ... než být hrdým nositelem svých blbých genů.

   Smazat
 28. Kopecky ! 16:26, NEPLAKEJTE ! Vzpomente si na
  Vase utoky !

  Uz jsem si nekolikrat vsiml, ze casto ti, kteri jsou na NR sprosti jako dlazdici, zacnou plakat jako slecinky z Conventu, kdyz nekdo zasahne jejich EGO-SELF CONFIDENCE.

  Pozdravujte ve Vidni Brigitte Hamann, chodi do kavarny Landtmann a zacnete se pro zmenu stykat s chytrymi lidmi.
  A dekuji, ze jste mi dovolili rikat co si myslim a vidim.
  To je pokrok !
  Coffee Break
  nick HONOLULU
  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:13
   Snad zase nechcete (koho, proboha?!) oslňovat svými útržky "znalostí"?
   Za prvé to byla bulvární grafomanka třetí kategorie v tradici vídeňského kýče (což možná odpovídá Vašemu mentálnímu horizontu), a za druhé na podzim umřela.
   A když zrovna Vy mluvíte o chytrých lidech, je to opravdu k popukání. Jak se říká: Váš rozum je Váš kapitál. Ale nezoufejte, chudoba cti netratí!

   Smazat
  2. Pane Kopecký, co Vás vede k tak nízkému hodnocení té paní, kterou neznám? Vaše sebevědomí, že Vy hrajete 1. ligu vídeňského kýče? To musela být tedy "nula"!

   Smazat
  3. 21:17
   Že by to byly její knihy?
   Ty s mojí osobou nemají nic společného.

   Smazat
  4. 22:00-to doufám, ještě aby to bylo Vaše "umělecké jméno" a 17:41 pokus o "negativní reklamu".

   Smazat
  5. Máte pravdu pane Povolný, brouk-pytlík Kopecký se vždycky předvádí jako "chytrák až na půdu". Je s tím fakt otravnej, ale je jasné, že svůj stín ubohého nadutce už ve svém věku nikdy nepřekročí.

   Smazat
  6. 23:22
   Máte potřebu léčit si mindrák? Tak jen chutě do toho!

   Smazat
 29. 17:07...Utok neni argument ! Jeden idiot popira rasove zarazeni kazdeho a druhy idiot popira GENY, ktere jsou nositelem toho, cim jsme..
  Takze v Cesku je minorita, ktera popira vedu ! A ja myslel, ze Cesi popiraji pouze nabozenstvi...
  Po popreni vedy a nabozenstvi uz nezbyva nic jineho, nez lizat "vyfuk" Nemcourum, potom Rusum a ted Amikum, ale nekteri lidi nevi jestli Sorosovym nebo Trumpovym. To je strasny osud byt desorientovanym prdolizkem.

  Po odchodu emigrace se narod propadl do temna.
  Ja nick HONOLULU, jsem vas jediny paprsek svetla na konci tmaveho tunelu, ktery vam dava orientaci, aby jste si vase skarede huby neotloukali o steny tunelu.
  Koncim pozdravem vleste mi na zada docasne Hurvinci ! Jdu na Caffe. Kdybych byl ve Vidni, tak jdu v Landtmannovi.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 30. 17:35
  Jdi třeba do prdele ty ussackej potrate opičí kurvy!!!!!

  OdpovědětSmazat
 31. Dámy a pánové, ze prvé b jste se mohly vyjadřovat slušně i když nesouhlasíte Vaše vyjadřování se nehodí ani do chléva, někteří z vás by měli vyfasovat krumpáč a 16 hod tvrdě makat, aby jste se naučili alespoň základům slušnosti A ještě pro vaši informovanost, běžte na stránky ANS a podívejte se kdo je autorem článku Vladimír Berossos http://berossos.blog.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní26. března 2017 20:05
   Není problém se vyjadřovat slušně, ale to by sem nesměl lézt ten ussackej potrat opičí kurvy!!!!!

   Smazat
 32. "Zachránit si krk" vystoupením z EU? Jak zaslepený musí být člověk, který takhle uvažuje? Podle takové logiky Hitlerovo Německo vystoupením ze Společnosti národů také vykročilo k míru?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.youtube.com/watch?v=jU-oDVGCCAs
   1:13:20 - Chomsky o Evropě

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.