Reklama

středa 29. března 2017

Prof. Drahoš se nebojí a je angažovaný, my také

29. 3. 2017   zdroj
Jak známo podle plodů poznáme je a také, že vrána k vráně sedá. Pro orientaci, kdo je kdo, je tedy dobré zkoumati plody a kdo ke komu sedá. Vyhledavače to usnadňují. Před půldruhým rokem podepsal profesor Drahoš výzvu (viz níže), kterou nám pomohl identifikovat jeho hodnotovou orientaci. Spolu s ním výzvu podepsali daší vědci. V elitní skupině uvedené bezprostředně pod zveřejněným textem nalezneme krom Prof. Jiřího Drahoše další známá jména politicky angažovaných vědců: Prof. Martin C. Putna, PhDr. Michael Romancov, Prof. Jan Sokol, Doc. Milan Znoj, Prof. Vladimíra Dvořáková, Prof. Libor Grubhoffer, Prof. Olga Lomová. Jejich předchozí politická aktivita jasně naznačuje, za jakou "pravdu" a v jakém žoldu se angažují, jaká "fakta" hodlají brát v úvahu, pro jaké kroky agitují . I oni "rozdělují společnost".
Výzva proti strachu a lhostejnosti:


Cílem této výzvy není zlehčovat skutečná rizika plynoucí z imigrace. Cílem této výzvy není agitovat za konkrétní kroky ve vztahu k uprchlíkům. Cílem této výzvy je důrazně se vymezit proti tomu, jakým způsobem je v naší zemi rozdmýchávána a všeobecně tolerována etnická a náboženská nesnášenlivost - dopřáváním sluchu extremistickým hnutím, šířením překroucených i zcela lživých zpráv, které posilují paniku, jež ve výsledku vede k dehumanizaci lidí v nouzi, diskriminaci i k násilí z nenávisti. Vadí nám, že politici a média, místo toho aby prokázali charakter a zodpovědnost, často mlčí a dávají tak šíření strachu a nenávisti prostor, a mnohdy se ho dokonce aktivně účastní v honbě za sledovaností či popularitou.

Jsme vědci a vědkyně, akademici a akademičky, výzkumní pracovníci, studenti a studentky vědeckých oborů, lidé, jejichž základní schopností i hodnotou by mělo být kritické myšlení, schopnost nazírat problémy nezaujatě, pracovat s informacemi, rozeznat fakta od hypotéz a nedopouštět se manipulací. Jsme znepokojeni prudkým nárůstem xenofobních nálad ve společnosti a aktivitou extremistických skupin, které nemají dostatečnou protiváhu. Radikalizace společnosti skrze strach je podle nás jedno z největších nebezpečí, které nám v souvislosti s imigrační krizí hrozí. Toto téma musí být předmětem diskuze, ta však musí být vedena s chladnou hlavou a na základě faktů.

Vědci proti strachu a lhostejnosti

My, zde podepsaní vědci a vědkyně, pracovníci akademických a výzkumných institucí, jsme velmi znepokojeni prudkým nárůstem xenofobie ve společnosti. Mnozí politici i média užívají rétoriku strachu z cizinců a lhostejnosti k jejich utrpení, dříve považovanou za extrémní a nepřijatelnou. O imigrantech, lidských bytostech, se píše, jako by šlo o škodnou zvěř či parazity valící se do naší vlasti, aby vysávali sociální systém nebo rovnou vraždili a znásilňovali. Cizinci žijící v Evropě jsou vykreslováni jako pátá kolona, podvodníci a zločinci. Muslimové jsou házeni do jednoho pytle s teroristy, bez ohledu na jejich skutečné názory či nepřebernou rozmanitost náboženských směrů, které vyznávají. Dennodenně se z našeho údajně holubičího národa ozývají hlasy přející té či oné skupině cizinců smrt. Nic z toho neodpovídá realitě a neodráží ani tak skutečnou migrační krizi, jako nemoc naší vlastní společnosti, která ztrácí lidskost a zdravý rozum.


Proto žádáme politiky, aby nezneužívali cizí neštěstí k hromadění levných politických bodů. Jednejte jako odvážní státníci, nikoli jako malicherní obchodníci s mocí! Vyzýváme vás, abyste ve věci přijímání uprchlíků zohledňovali skutečné potřeby a možnosti, ne vrtkavé nálady veřejného mínění. Všem, kdo v Evropě hledají útočiště, by mělo být zajištěno bezpečí a důstojné zacházení. Ti skutečně potřební musí být přijímáni a integrováni na základě individuálního a spravedlivého výběrového procesu, aniž by je předem diskvalifikovala jejich etnická či náboženská identita.

Apelujeme na média, aby si uvědomila svou nesmírnou moc nad názory společnosti. Informujte pravdivě a s chladnou hlavou, nešiřte vykonstruované senzace a paniku. Svoboda slova patří k tomu nejcennějšímu, co máme. Užívejte ji zodpovědně a citlivě. Historie učí, že strach plodí nesvobodu. Svoboda slova, zneužitá ke lži a očerňování nevinných, zabíjí sebe samu.

Především ale prosíme veřejnost, každého jednoho z vás, tedy nás, o opatrnost v soudech a kritický pohled na svět! Své názory musíme stále znovu konfrontovat s fakty, s vlastním svědomím i obyčejným selským rozumem. Jen tak nepodlehneme primitivním pudům a zůstaneme důstojnými bytostmi obdařenými svobodnou vůlí. Nenechme se manipulovat podvodníky, kteří do nás zasévají falešné důvody ke strachu a sklízejí jeho plody jen k vlastnímu užitku, ať jsou jím hlasy ve volbách či sledovanost médií. Nevěřme každé senzaci. Pamatujme, že čím více je zpráva šokující či děsivá, tím dále bývá od pravdy. Ověřujme si informace, které utvářejí naše názory – mnohdy stačí několik kliknutí na internetu, abychom odhalili lži, tvářící se jako spolehlivé zpravodajství. Neodvracejme se od cizího neštěstí! Je naivní a nebezpečné myslet si, že se můžeme uzavřít před světem a ignorovat jeho problémy. Naopak, čím aktivněji pomůžeme s jejich řešením, tím méně na nás v budoucnu dopadnou. Zajímejme se o dění ve světě, snažme se porozumět skutečným příčinám zla a hledejme způsoby, jak mu společně čelit.

143 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Naopak vlada neomarxistu multikulti bude nasilim muslimaku PROSAZOVAT DIktATURU HUMANISTU teste se brzy vas daji prejet jejich ukradenymi nakladaky

   Smazat
  2. Ty jeden multikulti muslimaku - tebe ještě neodnesl čert? Budeš tady dnes a denně blafat o uřezanych hlavach a nebo pro zmenu o nakladakach? Ešte te nezavreli do blazince?

   Smazat
  3. Neomarxista s diktaturou HUMANISTU chce převálcovat všechny občany ukradenými nakladaky

   Smazat
  4. Tohle je prvni lidsky clanek, prvni Cesi, za ktere se nemusim stydet. Jsem rad, ze uz nejsem sam. Ze belosi a hlavne krestane zabijeji miliony muslimu, nikomu z Cechu doposud nevadilo. IS representovalo muslimy, ve skutecnosti reprezentovalo USA; je to znuzka lidi odevsud, kteri travi dovolenou v Nemecku. Atd. Ja vidim problem Cechu v tom, ze jsou rasiste, hodni kvalite HITLERA. Vycviceni na Romech, takze muslimy zvladli velice lehce. Stejne lehce by Hitlre zvladl Cechy, kdyby mu jeho Blitz krieg vysel.

   Smazat
  5. ty jsi velký kokot 20:58

   Smazat
  6. Vlezdoprdelisty a buzeranty budeme shazovat se střech Alan akbar

   Smazat
  7. Prof. Jiřího Drahoše a další... Prof. Martin C. Putna, PhDr. Michael Romancov, Prof. Jan Sokol, Doc. Milan Znoj, Prof. Vladimíra Dvořáková, Prof. Libor Grubhoffer, Prof. Olga Lomová. + Ti, co to dotáhli i na zkratky za jménem, vyzkoumali, že BOHATCI NEKRADOU, NEB MAJÍ PREJ UŽ D O S T !!! No, nezabili byste je?!

   Smazat
  8. užasne jak se vovčani nemužou dočkat bez soudruha prasedidenta by si ani nevrsli jima mě hruza kdyby žadny nebyl kdo by rano vstal do prace a kdo by plebsu poradil jak si utřit prodlouženy zada na podělanem vece

   Smazat
  9. 17.25 dristala chce zkrátit svoje sracky na Q,Q,Q

   Smazat
  10. Díky za přiblížení názorového profilu pana kandidáta; jako by nebyl -:). J.S.

   Smazat
 2. Ty jeden zdroji, podepiš se a tahle partička polo intelektuálů s kámošem Dukou tě nominují na cenu za blbost ,, BLUDNÝ BALVAN ,,
  Taková je to parta chytráků nejchytřejších*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:37 Tady máš zdroj, "troubo" :

   http://www.vyzvavedcu.cz/

   Smazat
  2. 13:30- díky "troubo" za odkaz! Bude mi pomůckou koho nevolit!

   Smazat
  3. ... :)) tak že si si něco přečetl a hurá s tím do světa...sám sesmolíš akorát nadávku.
   Nová republika plna anonymních web -partyzánů.*

   Smazat
 3. Národ který by zvolil za prezidenta vědce, který nabádá lidi obrazně - strčte hlavu do oprátky a pořádně ji utáhněte, bude vám dobře a bude to projev humanity, by dospěl k vědecké likvidaci sebe sama.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že ten nafoukaný element nemá šanci. Lidi ho pošlou do hajzlíku, kam patří...

   Smazat
  2. Prosím, my tady máme jen samé odborníky. To se to bádá za naše peníze.

   Smazat
 4. V té výzvě jsou akorát populistický kecy! Myšlenky na vědecký úrovni o hovnu!

  OdpovědětSmazat
 5. Stále marně čekám na slušného, inteligentního, vzdělaného a reprezentativního kandidáta typu Drahoše ovšem důrazně hájícího zájmy občanů naší země a ne poskoka Německa a šílených bruselských neomarxistů a eurofederalistů.
  Vypadá to, že se opět nedočkám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravda, Miloš Zeman rozhodně není typem kandidáta Drahoše. A to je pro nás dobře.

   Smazat
  2. 13:01
   A popravdě, vám to Zemanovo hulvátství, samolibost, vyrábění úplně zbytečných pseudokauz typu Peroutka nebo nejmenování profesorů, mstivost, hrubé útoky na instituce i konkrétní osoby, celá ta jeho absurdní hradní suita kterou se obklopil, nevadí? Nebo vám dokonce imponuje? Hmmm.

   Smazat
  3. To 13:10
   A popravdě vám to nevadí, že tyto pseudokauzy jsou kauzami sdělovacích prostředků. Zeman řekne "hovno" a sdělovací prostředky vyrobí pseudosenzaci a pseudokauza je na světě, to vám opravdu nevadí ? Umělé pseudokauzy z dílen médií ?

   Smazat
  4. 13:10 Tonoucí se stébla chytá.

   Smazat
  5. 13:10
   Ty havlobanderovská PUSSINKO,zmlkni nebo si sežeň relevantní argumenty na osočování pana prezidenta!

   Smazat
  6. 13:10 Kromě "virózy" jste vyjmenoval prakticky všechny pseudokauzy, které proti Zemanovi vytvářejí mstiví protivníci při každém jeho vyslovení pravdy, kterou odhaluje "nahotu císaře". Vám nevadí, že z vás dělají nemyslící bytost, která nedokáže rozlišit podstatné věci a pravdu od banalit a lží? Nebo vám jejich primitivní zákeřnost dokonce imponuje? Hmmmm.

   Smazat
  7. To je zbytečné to tomu blbovi psát a oponovat mu.Z nějakých důvodů prezidenta nenávidí, a bude se chytat každý sračky, aby mohl prezidenta urážet. On ví, že jsou to mediální sračky, ale hodí se mu.

   Smazat
  8. 13:10-Vám zase nevadí vydírání prezidenta
   ohledně jmenování těch profesorů?Jmenovat
   někoho profesorem je výhradně v pravomoci
   prezidenta.Nikdo nemá oprávnění vynucovat
   si profesuru odkazem na akademický senát.
   Akademická obec má pouze jediné právo,a to
   je navrhování kandidátů.Na jakékoliv akce,
   které posléze přerůstají ve vydírání,nemá
   nikdo právo.Navrhnout kandidáta akademici
   mohou,ale to je všechno,co mohou.Všechno
   ostatní je pouhým vyděračstvím.Akakdemikům,
   kteří si zakládají na své pověsti,takové
   akce ke cti neslouží.Hulvátství prezidenta
   je dle Vás odsouzeníhodné,ale hulvátství
   úhlavního českého nepřítele Scwarzenberga
   je roztomilost,daná jeho šlechtictvím.To
   o Vás nic dobrého také neříká.
   Petr Majevský

   Smazat
  9. 13.01 Víte, že nám to vůbec nevadí, naopak nám to imponuje, je to člověk s chybami je jedním z nás vše, še mu odpustíme a víte proč? Nevím, jestli to dovedete pochopit má jednu vlastnost, kterou ty vaši Drahošové nemají, není to zrádce, uznává právo Čechů a Slovanů na svou zem a je na ně hrdý jako jsme my na něj. Nenecháme si naši zemi zničit muslimy. Vůbec se na něj nestydíme, naopak, každý nám ho závidí. To jen vy malý čecháček,který se snaží zavděčit západu, se stydíte, stydte se za sebe, za svého Drahoše, co se podepsal pod tak ostudný pamflet proti svému lidu! Nikdy jsem to jméno neslyšela a ted by chtěl být prezident, to je to samý jako ten vexlák Horáček.

   Smazat
 6. 13.10 - o čem to tu mluvíš ty multikulturní indoktrinovaná prasečí hlavo!!!Jaká mstivost,jaká hradní suita,co naznačuješ,ty ubožáku...Že bys byl jeden z trotlů s červenou kartou??Pan prezident mluví pravdu a nazývá věci pravými jmény..A z toho se ty bruselskej poskoku můžeš posrat...Drahoš - kdo zná tohle jméno???A jak málo dnes stačí,aby každej nýmand mohl kandidovat na prezidenta.K tomu ještě přiřaďme černého sázkaře,sluníčkáře a debila Horáčka a je vymalováno...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tímto stylem si komunikujte u vás doma nebo s kamarády v knajpě. Děláte vaším projevem Zemanovým voličům jen ostudu.

   Smazat
  2. 13:23 Mýlíte se, 13:27 nemluví o Miloši Zemanovi, ale o vás ....

   Smazat
  3. Pro 13:23
   Ten Anonym z 13:17 vám to lépe řici nemohl! A nevnucujte tu druhým váš ubohý názor, že se takto dělá zemanovým voličům ostuda. To je blbost hodná českých novinářů, když už neví, na co se to vlastně chtějí zeptat.

   Smazat
  4. MOZNA by nebyla tak spatna Magdalena Olbrajtova z juesej kter avse zna a umi .Neni tak stara a ma sem blizko z Kosova kde ma ten byznys telekomunikacis Clarkem co tam ma to uhli .Madla by byla asi nejlepci to si myslim ja

   Honolulu kuku znamy zpevak s Gottem a politicky poradce Trumpa a jeho rodiny

   Smazat
 7. Byla to hanba, že předsedou vědecké instituce byl člověk, kterému to nemyslí, ale prezidenta naštěstí nevolí jen akademici.
  J.M.

  OdpovědětSmazat
 8. Drahoše ne , doufám , že většina lidí ho volit nebude !!

  OdpovědětSmazat
 9. Vysokoškolské tituly nedělají z člověka inteligenta! Moudrého člověka nedělají tituly před a za jménem! To at si profesoři, docenti a další otitulování laskavě uvědomí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, moudrého člověka nedělá z člověka ani to, že je člověk, neboli homo sapiens. Důvodem může být rozdílný výklad pojmu "moudrost", což je zřejmě pouze proměnná hodnota. Ale pan profesor nabádá ostatní k přemýšlení, a to je poněkud urážlivé!

   Smazat
  2. Drahoš by nám přišel pěkně draho ... Páni vědci by měli opustit svou věž ze slonoviny a kouknout se, jak funguje normální život. Věřím, že jsou to často slušní, solidní lidé, ale bohužel příliš zahledění do svých teorií. Nezapomeňte, že komunismus také nevznikl spontánně mezi chudým lidem, ale jako vědecká teorie ... Ale neodskákali to jeho tvůrci, ale ti, kdo jim uvěřili, že vybudují lepší, spravedlivější svět.

   Smazat
 10. Ta výzva je naprosto v pořádku; největším nebezpečím u nás nejsou immigranti. Pokud nevěříte, srovnejte počet obětí teroristických útoků, klidně i v celé v Evropě, s počtem mrtvých následkem alkoholu a kriminálních činů s alkoholem a dalšími drogami souvisejících. A potom se zamyslete nad proklamacemi našeho náčelníka; není divu, že on i jeho fandové hledají nebezpečí všude jinde, kromě láhve.:-) Nic ve zlém, prezident mi nijak nevadí; nemá vliv na ekonomiku, a jako bavič je mnohem lepší, než jeho předchůdci. Nepochybuji, že se jednou stane Největším Čechem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Znovu pro debili vašeho typu: NENÍ pravda, že "největším nebezpečím u nás nejsou imigranti"! Následky alkoholismu, kriminálníků, atd, tu byly, jsou a budou. ALE imigranti tu nebyli a vy je sem taháte! Až jich tu bude více jak 50% evropské populace, tak co potom budete psát, vole! Už při jejich 20% přítomnosti tu bude kriminalita 100x větší, než tu je teď. Vy hovado neumíte uvažovat?

   Smazat
  2. Co brebtáš a nadáváš do hovad ty hovado 14.05? Kdo "vy" sem tahá nějaké emigranty? Žádného tady nevidím a ještě jsem neviděl, co brebtáš o padesáti procentech populace? Takový sračky! Sračky o tom plus uřezaný hlavy plus hromadný znásilnění jsem četl mockrát na diskuzích imbecilů, ale žádnýho imigranta jsem tady ještě neviděl. Ty jo? A kde? Tak proč o tom pořád blábolíš? Čekám, že mi napíšeš, kde jsou tady imigranti.

   Smazat
  3. Vidím, primitive v 15:17, že ti budu muset kopit jízdenku na vlak do Teplic. Tam těch čmoudů uvidíš tolik, že ti půjde to, co nosíš na krku místo hlavy kolem dokola. A pozdravuj tam posledního místního Čecha pana Kuberu !

   Smazat
  4. 13:47 proc pridavat dalsi nebezpeci k prvnimu? Ty hodne nenavidis Cechy ze hajis terorismus. Skoda ze jsi nebyl na cilove rovince v Bostnu v 2013, s srapnely v tele bys mel asi jiny nazor

   Smazat
  5. Pro 15:17 Ptáš se kde jsou emigranti, já říkám, že už jsou za rohem, Jen co se aklimatizují v NSR, budou buňbky páté kolonyislámu směrovány do neobsazeného prostoru nevěřích, mezi něž patří určitě i Čechy a Morava. V.J.Horák

   Smazat
  6. To víte že jo, pitomci. "Muslimaci" už se nemůžou dočlat, až vám uřežou ty vaše starý dutý palice. Pokud vím, tak v Teplicích se jezdí léčit do lázní bohatí Arabové už dvacet let - tedy dávno před tím, než se po EU začali rozlézat imigranti. A čeští sračičkové to jsou, kteří si po roce 1990 honem rychle schmátli okolní pozemky, a pak je začali Arabům prodávat - tak kdo že za to může? Posraní hladoví a nenažraní češiska, kteří by pro smradlavé groše vydloubli oko vlastní mámě, nebo Sobotka, prezident - nebo kdo?

   Smazat
  7. Vládním drbanum s jejich neomarxismem multi multi už došli trotli a potkani a tak tu posílají své VYSKRABKY jako je 21 46

   Smazat
  8. 21:46 jistě to něco vypovídá o morálce oněch nenažraných, ale zákony, jež to umožnily, schválili naši zákonodárci (nezbývá, než věřit, že nebyli i těmi prodávajícími). Qiedo.

   Smazat
 11. Líbí se mi ten seznam vysokoškolských titulů a akademických hodností. Z čeho tihle lidé čerpají přesvědčení o své výjimečnosti, že právě oni jsou tím morálním arbitrem, který má ten nevzdělaný zbytek národa přivést na správnou cestu?
  Mám vysokou školu a nepochybuji, že řada diskutujících, nejen zde taktéž. Ale i kdybych byl jen vyučen, tak používám svůj selský rozum a nepotřebuji, aby mi někdo ,,otáčel" nos svým směrem, nebo mi vnucoval své názory. A morální autority? Jaká pro mne může být morální autorita ,,profesor" Putna? Nemám nic proti gayům. Ať si spí chlap s chlapem, plyšovým
  medvědem, nebo třeba živým krokodýlem. Pokud to je za dveřmi ložnice. Jakou autoritou může být PhDr. Romancov se svou nesmyslnou protiruskou hysterií? O čem mne může přesvědčovat héérečka Taňa Fišerová. Vzdyť ta ženská je úplně mimo mísu. Jakým morálním příkladem mi může být chamtivý, asociální křesťan Duka? A tak by se dalo pokračovat. Ať si nechají svoje výzvy proti rasismu a xenofóbii. To je podle nich každý s opačným názorem. U nás jsem žádného imigranta, nebo muslima neviděl, ale že tomu tak je neznamená ,že nejsou v Evropě, nebo v některých našich městech a že někteří se chovají jak se chovají.

  Pepo Milan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To 14:07
   Souhlas. Konečně chlap s rozumem a gulama.

   Smazat
  2. To teda ne - je to diskutér z novinek, ale tam byl opakovaně blokován a novinkový bulvár už ho nebaví. Tak je na NR - tady může být opakovaně a může toho nažvanit víc. Že má vejšku, tvrdí on, to může tvrdit každý, i když jeho projev je gramaticky správný a bez hrubých chyb, ale ten blábol a imigrantech si mohl odpustit - že jsou v Evropě, to ví každej, protože je do Evropy tahají najaté agentury, a kdo platí tyto agentury, ví taky každej. Jsme pokrytci až na půdu a ještě vejš. Ale tady prostě nejsou. Proč se s tím diskutující imbecilové nesmíří, naopak neustále s tím provokujou a přivolávají je sem? Asi sem budou muset přitáhnout, aby se těmto imbecilům mohlo dát za pravdu, jinak budou neukojeni.

   Smazat
  3. 15:24 Že tu ZATÍM nejsou je ubohý argument. Existuje cosi s názvem prevence. Pro vás je to zřejmě neznámý pojem. Tak si vzpomeňte, kolik tisíc kusů drůbeže bylo vybito, i když žádný z nich neměl slepičí chřipku. Podle vás to bylo pokrytecké, provokační, zbytečné opatření a mělo se počkat, až se to rozšíří na celé území státu? Pak teprve by byl čas s tím něco dělat? A prosím račte pochopit, že nesrovnávám muslimy a slepice. Jen na tomto příkladu vám objasňuji, co znamená PREVENCE. Je to včasné předcházení nežádoucímu stavu. A prevence je vždy lepší, než pláč nad rozlitým mlékem nebo chodit s křížkem po funusu.

   Smazat
  4. Slepice bych do toho nepletl - to bylo pěkný svinstvo, jako byla nemoc šílených krav s vybitím statisíců kusů skotu, v důsledku čehož cena hovězího vyletěla na pětinásobek a už se to nezměnilo. Od tý doby taky se šílenost krav neobjevila - to byla taky prevence? Zhovadilost vybíjení drůbeže chovatelům nevadila, protože dostali vysoké odškodnění, a prachy mají bez námahy. Až uvidíte v létě cenu kuřat ( až vyprodají to, co je ještě na zásobách) budete čumět. Zatím lidem uniklo, že kostka másla stojí pětačtyřicet korun ( před půl rokem sedmadvacet) počkejte na cenu vajec. Pak si budete do těsta doma močit, protože vejce budou drahý jak prase. Žvaníte kraviny. Islám je jen zástěrka na nějaký svinstvo, jaký zatím ještě neznáme. Jak chcete hubit islámce, kteří tady nejsou? Moje hlava tyhle blbý žvásty nebere. Kdyby někdo rozšířil žvásty, že polovina český mládeže přejde na islám - co uděláme - preventivně je vybijeme? Podle diskuzí je jasné, že sedmdesátníci prostě nemůžou v tomhle systému žít, protože už nejsou schopni pochopit nic. Neměli by žvanit nic - všechno jsou to pitomosti. Snad se dá závěr života prožít nějak radostně - ne? A ne v těchhle trapných bulvárních žvanírnách.

   Smazat
  5. 15:24-jste moc přísný, zatím se mi komenty "Pepa z depa" líbí stylisticky i argumentačně.

   Smazat
  6. Učebnice, podle které byly provedeny poslední útoky v Paříži, Německu, Belgii, Británii byla napsána před deseti lety. Postupy v ní uvedené byly otestovány útoky v Indii, které jsou dobře zdokumentovány - viz Mumbai attacks. Každý, kdo vypustí podobně bohorovná manipulativní tvrzení, jako jsou ve výše uvedené výzvě vědomě popírá skutečnost, že protiterorističtí odborníci, policie a armáda si s těmito teroristickými metodami nebudou schopni poradit, přesněji nedokážou útokům předejít. Jak potom ale věřit lidem, kteří s podprahovým odkazem na svou bezúhonnost a vědecké renomé, napíší výzvy podobného typu.

   Smazat
  7. Zajímavé by bylo, kdyby ti akademici a doktoři všeho možného a nemožného uvedli, jaké výsledky jejich činnosti byly prospěšné pro společnost, zda mohly být uplatněny v praxi nebo dopomohli k lepšímu poznání světa. Rovněž jsou na velkém omylu, že tato společnost ztrácí lidskost. Neztrácí ji, jelikož ji už ztratila regresivním pohybem zpět do minulosti. Kapitalismus si s sebou nese odlidštění jako základní stavební kámen, bez něhož by se zhroutil. T

   Smazat
 12. Proč ne Drahoš na hrad ,pokud bude ve Strakovce Tomio Okamura. Nelze však mít sraboltku na hradě i ve strakovce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A stovky sralbotků a poserprutů denně na diskuzích.

   Smazat
  2. 15:25 ty jsi prvni, bojis se se mnou setkat

   Smazat
  3. Kdy a kde ty srabe? A nezapomeň před tím vyhotovit závěť.

   Smazat
  4. 21:53 co Mnichov, za tyden, 8 Dubna, hodi se ti to?

   Smazat
 13. Kdyby profesor Drahoš nebyl žid,nebyl příznivec Havla,USA,vůbec by se na tu pozici v AV nedostal.Takže ho vůbec nepovažuji za vhodného kandidáta na prezidenta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zeman v New Yorku na židovské konferenci hrdě prohlásil přede všemi do mikrofonu "Já jsem Žid". Co ty na to, fašounský maňásku?

   Smazat
  2. Pro 14:26
   Blbečku, asi i zde platí "není x jako x".

   Smazat
  3. 14:31

   Nevím jak jasněji a jednoznačněji se už může někdo k Židovství a k podpoře Židů přihlásit než to provedl Zeman. Zřejmě tento fakt tvá fašounská mozkovna není schopna přijmout a zpracovat.

   Smazat
  4. 14:39-je-li MZ Žid by měla vědět "Židovská obec pražská", ta však mlčí nebo jste její mluvčí? Pár politiků také tvrdilo, že jsou Charlie Hebdo, tak nevím věřit jim, nevěřit? Pokud si pamatuji, MZ hovořil o Židech ve smyslu jejich obrany proti nepřátelskému okolí a proto je Žid i my máme nepřátelské okolí a nejsou to Rusové! Také mluvil o novém holocaustu, tentokrát světovém a já doplňuji za sebe-tentokrát organizovaným "globálními židy sionisty.

   Smazat
  5. Oprava -tentokrát... nahradit přesnějším "znovu"...

   Smazat
 14. Anonymní 14:26
  Zeman neprohlásil,že je žid,ale že je sionista a to je rozdíl.Snad stačí zjistit,kdo podporuje Drahoše a to je vodítko pro normální občany.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přestaň si vymýšlet a lhát ty blbe.

   https://www.youtube.com/watch?v=9wFiPHRFspo

   Smazat
 15. Štefec charakterizoval Drahoše zcela jasně: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jako-sasek-a-zelinar-Zatim-nejdrsnejsi-slova-o-kandidatu-Jirim-Drahosovi-pronesl-481466

  OdpovědětSmazat
 16. Jediný vhodný protikandidát Miloše Zemana,by byla paní LENKA PROCHÁZKOVÁ

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Určitě - nová modla. Taky disident? No jakpak ne.

   Smazat
  2. Ano,píši to už dlouho.Pouze vlastenka Lenka Procházková.

   Smazat
  3. Určitě je to žena kterou bych upřednostnil před presidentem Zemanem, ale nemá bohužel ty miliony na kampaň.

   Smazat
 17. AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN !
  Cesi v pripade, ze zvolite nejakou otitulovanou NULU, tak prijde ke zruseni vaseho statu !

  President Zeman jasne prokazal, ze je na strane naseho oblibeneho presidenta Trumpa !
  S Trumpem prijde ke kontrole immigrace nejen v Americe, ale i v budouci Evrope.

  Parta otitulovanych BLBECKU se snazi znicit narodni a kulturni kompaktnost ceskeho naroda a vymenit ji za kousave a vrazedne barbary z Afriky, kteri jsou plni nenavisti k Evropanum, ale nemohou bez nich zit ! Chcipli by hladem.

  PODIVEJTE SE na osud mesta meho mladi Johannesburgu a hned poznate, ze vasi "vedci" jsou IDIOTI, kteri nemaji zadny pomer k realite !
  Tito "vedci" ve vas vidi pokusne kraliky, na kterych by si chteli vyskouset jejich theorie
  socialniho inzenyrstvi !

  Oni se sice hlasi k Zidum, ale proti nejlepsim plotum na hranicich Israele neprotestuji !
  Oni protestuji proti vasim plotum na obranu civilizace.

  Oni maji nejlepsi a netvrdsi zakony na svete na obranu jejich identity , ale tu vasi identitu vam tak zahnoji, ze prestanete existovat.

  Volte presidenta Zemana !

  Nas president Trump je spasitel, ktery prisel za 2 minuty 12 a vas president Zeman je jeho kamos ! Uz je nejvyssi cas aby se setkali, ale ve Washingtone je ted bitevni pole ohledne zdravotnictvi, ktere se hrouti a ohledne skolstvi, z ktereho je indoktrinacni institut pro budouci "vedecke" idioty.
  nick HONOLULU - Keen Observer !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, zase plny souhlas
   Smim se zeptat kolik ti bylo kdyz jsi emigroval a kdyz jsi se dostal do Jizni Ameriky? Slouzil jsi tam v ozbrojenych silach? Neosidili te po padu o vojensky plat?

   Smazat
  2. Honolulu, proč jsi utekl z naší republiky v r. 1968 ze zbabělosti před komunisty?!
   Proč se vyvyšuješ nad Cechem?! Proč jsi myslíš, že Emerika je lepší než Cechy?! Máš kromě zákl. vzdělání ještě něco víc?!

   Smazat
  3. tzv. židi končí, proto je v nich teď několik protichůdných židoklik, různí židi různým způsobem kličkují jak z toho jejich zaslouženého průseru ven, ale nebude jim to NIC PLATNÉ, protože ten samý faraonský páneček, který si je jako bachaře-parazity lidí naklonoval, už je nechce, už dosloužili a posloužili, už tyhle rozkladné parazity nikdo k ničemu nepotřebuje, žádnej strom neroste do nebe, budou sklízet svou úrodu...

   Smazat
 18. Prof. Drahoše neznám. Tedy jen podle jména jsem věděl, že je šéf AV. Nemyslím si, že to je nejvhodnější kandidát. Možná je vzdělaný, vystupuje kultivovaně, ale třeba si uvědomit, že vlastně celý život se pohybuje na akademické půdě. Co ví o občanech. V politice se nikdy neangažoval. Jaké jsou jeho poltické názory? Postoje. To nikdo pořádně neví. Že podepíše nějakou výzvu a teprve v momentě kdy se přihlásí ke kandidatuře začne něco při vší úctě plácat?. Jaké jsou jeho názory na zahraniční politiku. Vnitřní, sociální... nakolik se orientuje v ekonomice. Ano, že má poradce, ale v rámci svých kompetencí bude stejně muset nakonec rozhodnout sám.
  Úplně stejně je na tom Horáček. Mohl bych položit naprosto stejné otázky, jen místo akademické půdy se pohyboval v sázkařství . Kdo další? Kašpar Stropnický? Ten už měl stát před soudem za vlastizradu. Němcová? Chraň nás pán Bůh. Vyjádřil bych se k její inteligenci, ale mohl si zadělat na trestní oznámení. Okamura? No dobrá, má jedno stěžejní téma a to je migrace. Ale až se to vyřeší a já doufám, že jedou ano, tak co potom Tomio? Tak koho vybrat. Já mám pocit, že to je jako u všech našich ministrů od listopadu, napříč politickým spektrem. Naházejte je do jednoho pytle. Pořádně s nim zatřeste a hrábněte do něj. Ať vytáhnete co vytáhnete tak vždy to bude pitomec.

  Pepo Milan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím vás - o občanech? Máte na mysli "lid"? Už římský krutý diktátor Sulla řval z tribuny..."lid? Co je to lid!"... Naši političtí šmejdi pardon nadlidi vědí o lidech jen to, co je pravda. Že lid je neskonale blbý, zejména pak český lid, který svou blbost prokázal opakovaně. Český občan se chová jako pes, protože olizuje ruku, která drží klacek, jen když drží současně žvanec. Čech je element, který za ranec peněz vydloubne oko vlastní mámě. Kdyby nějaká agentura sypala peníze za udané lidi, kteří by potom jeli transportem na jistou smrt, to byste koukal, co by jich bylo. Čech nikdy nebude jiný. V tom nemusíme dohánět Ameriku, v tom jsme mnohem horší. Říká se tomu psovská povaha - proto taky nám němečtí okupanti hovorově nadávali "Böhmische hundes" - čeští psi. Za co myslíte, že naši političtí nadlidi vyprodali průmysl, zemědělství, zdravotnictví, školství, energie a vodu? A další a další - i "rodinné zlato"? Jen za žvanec, za pytel zlaťáků, za koryta, za přísliby...a kdo myslel při tom na lid? A co lid? Čuměl na ně jako na kofry a hrdiny, a prvních deset let nad nima jásal a seděl na prdeli, to když jeden každej ještě doufal, že na zmaru vlastní země taky zbohatne! Zmar vlastní země je totiž každýmu čehúnovi fuk - za pytel peněz všechno. Jsme zakomplexovaný, uťápnutý, udušený dušičky bez hrdosti a bez národní svéprávnosti. A to o nás politická smečka ví. Je jedno, kdo tady bude prezidentovat, víc posrat, než už to posraný tady je, už nejde.

   Smazat
  2. 16:00- co mám tedy dělat, když jsem jen "lid"?

   Smazat
  3. Mirku, aspon si priznat bez zpupnosti ze 16:00 ma pravdu

   Smazat
  4. Že prezidenta může "dělat" kdokoli, to jsme již poznali. Ale že to tady nemůže být ještě víc posraný, to ještě poznáme.

   Smazat
  5. To: Anonymní 29. března 2017 16:00 - no, já bych to až tak hrozně neviděl. Již několikrát jsem tak v duchu přemýšlel, co jsme to my Češi a Slováci za národ. Vždy v dobách, kdy se nám vedlo relativně dobře, jsme se stali množinou naprostých závistivců, nesnášenlistů vyhledávajících nepřítele ve vlastních řadách i když tam nebyl. Vždyť u nás jeden druhému závidíme i ten nos mezi očima.

   „Podívej Máňo na ty Novákovy, kde na to berou? Předloni byli na Kanárech, vloni v Karibiku a letos snad až v nějakém tom Thajsku. No kde na to berou, vždyť on Novák dělá na nějakým tom Magustrátu ouřadu a to přece víš, že tam všichni kradou. Jo a včera jsem potkal Honzu, jó toho co byl u komoušů ňákým tím předsedou. Představ si, že von je u těch nových komoušů zas. Zasraní bolševíci, měli je v tom listopadu všechny pověsit na kandelábry a byl by od nich pokoj. No jo, Pepíku, ale tenkráte když jsi makal na ty stavbě, měl jsi zadarmo montérky, přilbu i rukavice a dneska si vše musíš koupit za svý. Takže ty kapitalistický vydřiduši tě taky pěkně berou u huby. A těch nezaplacenejch přesčasů. Jo, jo, život je kurva pes, chudák je furt chudej a bohatnou jen zloději“.

   To byl úryvek z imaginární standardní české (slovenské) rodiny. Těch rodin jsou desetitisíce. Jeden na druhého jsme jako psi (omlouvám se všem psům) a nenecháme na tom druhém ani tu niť suchou. Imaginární „pravičáci“ nenávidi imaginární „levičáky – socany“ a ti všichni svorně nenávidí komunistické bolševíky. Socani a bolševíci nenávidí ty kapitalistické vydřiduchy – podnikatelé jenž se obohacují z práce dělníků a všichni nenávidí živnostníky, protože ti všichni také kradou.

   A pak se stane něco zcela neočekaváného. Někdo přijde a dá tomu nenávistnému národu pořádnou přes hubu. A najednou se stane zázrak. Desetitisíce těch Pepíků, Honzů, Vladimírů, Karlů atd., atd., se najednou sjednotí a začnou bojovat proti tomu šmejdovi co jim dal přes hubu. A najednou je irelevantní, jestli Honza je komouš a Karel zlodějský živnostník, všichni jdou zcela dobrovolně, nikdo je nenutí, prostě jen tak jdou a začnou svůj boj. Někteří beze zbraně, protože již neunesou pušku, nebo samopal, druzí si opatří zbraň, další se zapojí jinak a všem je jedno, zda byl Honza ateista, Pepík panbůžkář, Karel homosexuál je jim to prostě u prdele. Důležité je vymlátit ty šmejdy.

   Historie nás o tom přesvědčila. Jak v 1. světové válce naši legionáří v Rusku, tak zejména v druhé, kdy desítky tisíc našich tátů a maminek se dokázalo zapojit do odboje proti nacistům. Buď doma v ilegalitě, nebo venku v boji. Jaká síla to byla, co vnukla myšlenku těm lidem, aby podstoupili, často vysoce krkolomnou a nebezpečnou cestu z okupované země, aby šli, ne za zábavou, ale do boje s vědomím, že také pravděpodobně padnou. Ti lidé pak bojovali u Tobruku, ve Francii, v Anglii, desítky tisíc se jich zapojilo do Svobodovy armády. Na Slovensku desítky tisíc obyčejných lidí se zapojilo do SNP. Ti vesničané věděli, že když prohrají, Němci je zlikvidují a přesto pomáhali. Tak se ptám znovu, jaká síla způsobila to, že se ten nesourodý národ dokázal sjednotit a povstat do boje i když ti lidé věděli, že mnoho z nich tu svobodu již nezažije.

   Takže milí přátelé, já věřím tomu, že až dojde k lámaní chleba, ten náš mizerný, zkorumpovaný, nenávistný a závistivý národ opět najde tu sílu a povstane aby ukázal těm šmejdům, že my nejsme zparchantěli Anglání, ani žabožrouti Frantíci, kteří si nechají srát na hlavu, ale Češi a Slováci, kteří je poženou tak, jak je hnali naši předkové v 17. století v boji u Vídně. Ač ateista říkám všem – k tomu nám dopomáhej pánbůh.

   Smazat
  6. Nobody, O.K. ale napřed si to "vyřídíme" doma!

   Smazat
  7. PS.,což je i odpověď pro 17:06.

   Smazat
  8. Jsi nebezpečnej idealista nobody. Tvoje teorie platila zhruba před sto lety, ale teď je z lidí cosi, co nelze přesně definovat. Tak - abys měl pravdu.

   Smazat
 19. Touhle výzvou tito (mnozí z nich spíše údajní) vědci jen dokazují, že jejich tvrzení o "kritickém myšlení": "Jsme vědci a vědkyně,... , lidé, jejichž základní schopností i hodnotou by mělo být kritické myšlení, schopnost nazírat problémy nezaujatě, pracovat s informacemi, rozeznat fakta od hypotéz a nedopouštět se manipulací." je založeno na zbožném přání a ne realitě.

  OdpovědětSmazat
 20. Šéf AV musí být prověřený soudruh:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prověřený asi byl důkladně, když ho v r.1985 vyslali na roční stáž do Hannoveru.

   Smazat
 21. President Zeman, jasne rekl ve svych vetach , ze je na strane naroda a ze je proti invazi (integraci) barbaru do Evropy...
  On mluvi jako cesky vlastenecky patriot - NACIONALISTA.
  To stejne president Trump.

  Zide v Americe jsou rozdeleni politicky do 3 skupin.
  25 % jich volilo pro Trumpa a 75 % jeji volilo proti Trumpovi, ale tech 75 % je take rozdeleno na skupiny, ktere jsou zionisticke a jine SILNE protizionisticke.

  Tech 25 % ma ve svych radach nejschopnejsi recniky a politiky, kteri se rvali pro Trumpa jako tygri ! Napr. Mark Levin, nebo Stephen Miller. Oni jsou nadneseni nad tribalismus a my je uznavame jako nase lidi.
  Maji na nas vliv. Merk Levin je plny nenavisti k Obamovi.

  Tech 75 % nejde politicky zaradit. Nekteri byli pro Berniho Sanderse, (utopisticky socialista) a jini jsou tak nabozensky a spiritualne orientovani, ze nemluvi o nicem jinem, nez o vybudovani 3-tiho templu v Jeruzaleme.

  Aby situace byla jeste slozitejsi tak Soros, madarsky Zid posila penize teroristum a je silne proti Israelsky a Kissinger zase stale opakuje, ze Israel prestane exisouvat za 10 let, ale to on rikal uz pred 20 lety.

  S nami Katoliky je vnitrni ROZKOL v takovem rozmeru, ze prestaneme existovat. Daleko horsi nez mezi Zidy. Nas svaty otec je GOLBALISTA (=vul) a cirkev je rozdelena na dve vetve. Kdyby vyhrala volby Hillary, tak Tim Kaine by udelal vaseho Halika papezem !

  To je krasnej politickej GULAS ! Mimo to Zide neuznavaji Khazary jako Zidy. Genove cisti Zide existovali 1900 let, kdyz v roce 740 A.D. Khazari prijali zidovske nabozenstvi... Takze ted uz nikdo nevi, kdo k nim patri a kdo ne.
  nick HONOLULU - byvaly katolicky ministrant.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak se vzbur, Honolulu, proti katolikum ktere zradil vlastizradny papez a jeho kardinalove

   Smazat
  2. Honolulu, krátký dotaz: jak se dovídáte v USA národnost a minulost politiků. Je to tajný nebo na požádání povinný údaj k životopisu politika?

   Smazat
  3. Povolny, nekdo neco vzdycky vycucha. Ale politik nemusi zverejnovat nic. Vim, ptal si se Honolulu, tez si rad poslechnu jeho odpoved, nicmene o politice neco vim a tak prosim prijmi moji uctivou odpoved ktera snad postaci nez dojde k hlubsi analyze

   Smazat
 22. S blbym jmenem (Drahos) do politiky nelez

  OdpovědětSmazat
 23. Tento pán se měl držet svého kopyta, do politiky nepatří, stačilo mi přečíst první řádek jeho "výzvy" - jinak spíš debilních korektních žvástů o ničem. Až bude mít on a jemu podobní doma několik muslimských rodin, ať radí - dřív NE!!! Jinak volit prezidentem - NIKDY!!!!

  OdpovědětSmazat
 24. Je to Nemoudrost nebo ?
  Nějaký prof. Drahoš a jeho společníci chtějí poučovat. Stejně nesmyslně jako poučuje neženatý katolický farář o manželském životě.
  Proto tito výtečníci nabádají spolubočany uvázat si na nohu nepřátelské přistěhovalce?
  JSOU TAK NEMOUDŘÍ? ......Snad!.... Já bych takového radila považoval za NEPŘÍTELE!

  OdpovědětSmazat
 25. Možná má pan Drahoš více titulů než Horáček bonů a sázenek, ale jejich duševní úroveň je stejná. Kdyby měl jen trochu rozumu, nepouštěl by se do předem prohraných bojů. Bude jen pro srandu králíkům.

  OdpovědětSmazat
 26. Už máme jednoho Dluhoše, takže ještě Drahoše ? Ale docela by k sobě hodili. Jsme samý dluh a draho je taky.

  OdpovědětSmazat
 27. Kde je podepsany Putna tam je pekny hnuj

  OdpovědětSmazat
 28. 16:00... tento prispevek, tak kriticky k narodu, z ktereho jsem vysel me ZAUJAL !
  Ptam se ! Neni to nahoudou tim, ze cesky narod NIKDY nemel dostatek objektivnich informaci ze sveta ?

  Vzdy nad nim byla drzena cenzura ! Tento pracovity a houzevnaty narod, byl drzen ve tme, jako zampioni ve sklepe a krmen hovinkami - mentalne znasilnovan !... Kdyz se vsak dostal do jineho prostredi, napr. po roce 68-69, tak Cesi patrili k velmi uspesnym lidem..

  Casto zasnu, jak nekteri lide jeste dnes jsou indoktrinovani nazory Brezneva ci Novotneho. (Proto rad ctu NR , pobavim se.)
  -------------------------------------------------

  Jeste na jednu vec, bych vas rad upozornil a vy se nad nim zamyslete sami.

  President Zeman sice rekl, ze je Zid na videu, ale jeho zivotni styl, jeho jidelnicek a inklinace k jeho nemocem rozhodne VYVRACI to, co rekl ! Mozna to rekl z politicke potreby, kdyz videl, jak zacala prazska kavarna jecet po jeho volebnim vitezstvi. Take kdyz ctete jeho osobnost na videu , tak je citit STRESS.

  Neminim zde rozebirat jidelnicek Zidu, ci jejich inklinaci k nekterym nemocem, coz je znama vec ! Chci vas vsak upozornit , ze je to jeden z ukazatelu prisklusnosti GENOVE, a to ma KAZDY narod.

  Vsimne te si napr. ITALU ! Jejich jidelnicek a nemoci jsou uplne jine nez vase ceske. U Italu jsou to ANXIETY symptomy !
  Je snadne poznat IRA od Anglicana, jeste drive nez promluvi.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 29. Já bych pana Drahoše tak kategoricky neodsuzoval.
  Uvědomte si,že vědátoři jsou lidé,kteří skutečně
  jsou špičkou ve svém oboru,ale pro praktický život
  jsou nevhodní.Aby se neříkalo,že mimo svůj obor
  nejsou k ničemu,začal se používat jiný termín.
  Tím je slovo roztržitý!
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Učebnice, podle které byly provedeny poslední útoky v Paříži, Německu, Belgii, Británii byla napsána před deseti lety. Postupy v ní uvedené byly otestovány útoky v Indii, které jsou dobře zdokumentovány - viz Mumbai attacks. Každý, kdo vypustí podobně bohorovná manipulativní tvrzení, jako jsou ve výše uvedené výzvě vědomě popírá skutečnost, že protiterorističtí odborníci, policie a armáda si s těmito teroristickými metodami nebudou schopni poradit, přesněji nedokážou útokům předejít. Jak potom ale věřit lidem, kteří s podprahovým odkazem na svou bezúhonnost a vědecké renomé, napíší výzvy podobného typu.

   Smazat
  2. Na to je možné říct jediné, pane Majevský. Drž se ševče svého kopyta.
   Jsem si vědom, že je u nás prezident spíš kosmetickou figurou. Ale na ostudu doma i ve světě máme už lidí dost. A o druhého Kisku nestojím.

   Smazat
 30. To ten Drahos mluvi k obetem terorismu? Ze maji byt tolerantni?
  A co si asi dluhos drahos mysli o Trumpovi?
  Tou vyzvou si doufam podepsal politickou smrt.

  OdpovědětSmazat
 31. Ještě jednou přidám,co akademik to žid a ti si své věrné a oddané kádre budovali i za komunistů.Proto se mnozí dostali na západní univerzity,jak se učili a udělali zkoušky chybí záznamy,ale oplývají tituly.K vůli tomu pracovala na takové úrovni i Plzeňská univerzita,hlavně dodat tituly.Také víme,jak to bylo zajišťováno pro některé,dostat se na výzkumné pracoviště v zahraničí,aby potom mohl dostávat určitě výzkumné práce,aby je tady uváděl jako svoji práci.

  OdpovědětSmazat
 32. Tak k těm profesorům a vědcům: takových a mnohdy daleko lepších je v ČR aspoň tisícovka, tito jsou jen známější přes media, jiní třeba ve světě přes svou vědu. Celkem bych ani nenamítal prohlášení "vědců a akademiků", kdyby jedním dechem byly odsouzena naše války a diverze na Blízkém východě a výroba těch jistě politováníhodných prchajících z domovů, které jsme jim rozbomadrovali a v nichž jsme jim vyvraždili jejich rodiny. Ale o tom ani zmínka, že za tím stojí euroatlantická válečná intervence a rozvrat státní moci v Iráku a v Afghanistánu, že za tím stojí podpora "umírněných teroristů" v Sýrii a NATOterorismus v Libyi. Naopak takováto deklarace "vědců a akademiků" všechny ty válečné hanebnosti tím, že je zamlčuje, tak je schvaluje. A takoví, že by chtěli být českým prezidentem?! Nepotřebujeme na prezidentském stolci přisluhovače válek a zabíjení lidí, i když ex post pak roní nad obětmi, jejichž exekutorům jásavě tleskali, falešné slzy.
  A k princátku Drahošovi: možná, že rozumí molekulám a atomům, možná, že umí ředitelovat hrstce vědátorů (kteří dovedou neskutečně lehkomyslně rozhazovat miliardy z daní, na které vydělali především zaměstnanci)! Ale občané potřebují prezidenta, který zná občany, chápe jejich stesky a rozumí jejich potřebám, prezidenta, který sice nerozumí molekulám a atomům, ale ví, že válka není řešení pro lidstvo nikde a nikdy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pěkně řečeno! Je třeba pojmenovat a řešit příčiny té nepřirozené migrace, jinak se budeme pouze více či méně neúspěšně potýkat s následky. Největší světový rozesírač USA se svými slouhy destabilizovali a přivedli do zkázy celou řadu zemí. Svým zločinným imperiálním a neokoloniálním počínáním jsou ramenem moci globalistů a židozednářských stratégů NWO - ale ani USA nebudou ušetřeny, jejich vnitřní problémy narůstají (jinak by se Trump neprosadil) a jejich hegemonie dostává trhliny, což dává určitou šanci zemím zahrnutým do jejich "sféry zájmu". ČR je sice pevně ekonomicky chycena coby druhořadá německá kolonie v rámci EU, která sama se rychle mění v totalitní strukturu, ale nejsme v tom sami a pokud dokážeme dostat k moci politiky typu Orbán namísto Sobotků, Stropnických, Hermanů a jim podobné verbeže, zastavit privatizaci a oligarchizaci politiky, tak bude schůdné i referendum k vystoupení ze zločinné NATO a zvrácené EU. Ani ti "naši" mafiáni nám to nedají po dobrém, můžeme (musíme) zkoušet volby, ale obávám se, že to spěje k násilí ke škodě všech. Buďme připraveni se bránit, spolupracujme, nenechme se naředit cizákama.

   Smazat
 33. 16:34 Pane POVOLNY, ono to vubec neni slozite !

  Kazdy zacinajici politik je v Americe studovan ze vsech stran, nejen od jeho pratel ci nepratel, ale i od radikalnich skupin.

  (To ze jsem obratil auto na strechu, si pamatuji uz 20 let.)

  Zde mate priklad ! Patril jsem k bilym limcum ! Kdyz nastoupite do nejake firmy, tak zamestnanci se zacnou zamyslet nad vasim jmenem a zaradit ho lingvisticky.

  Kdyz se nekdo jmenuje Isac Khon, tak je jiste, ze patri do skupiny Zidu. Hodne lidi se nechava radej prejmenovat, aby patrili k WASP (white anglo saxon protestant.)
  To ale nepomuze k zatajeni skutecnosti za nejakou dobu.

  Americka spolecnost je KLANISH spolecnost o ktere Evropane rikaji, ze je tavici kotel a Americane rikaji , ze je FRYING PAN (= panev na smazeni).. Me to vsak nikdy nevadilo. Zvladl jsem je vsechny.

  Na druhe strane, hodne lidi je na to, o cem se zminuji nadnesenych, ale neda se rici, ze zarazovani neexistuje.
  My proste vime, kdo je kdo a povazujeme za samozrejme, ze to vime.

  Zakazovat znalost osobnosti a znalost puvodu osobnosti je absolutni blbost. Narodil jsem se v Cesku a mam ceske GENY a nikdy jsem to netajil. Jsem pysny na to, ze jsem Evropan / American / Katolik (I kdyz papez je vul.) Jsem Ariec / Slovan a nerozumim tomu, ze nekdo zatajuje svuj povod.
  Ani lidozrouti v Africe puvod netajili. Zide ci Eskymaci v Americe NETAJI svuj puvod.

  Kazda skupina ma svoje kulturni hranice a nekdy i ctvrte. Napr. LITTLE ITALY v New Yorku, nebo CHINA TOWN v San Francisku. Tmelem, lepidlem vsech skupin je americka Constituce a laska k zemi. (To neznamena, ze se chlapi neporvou k vuli zene, nebo volbam.)

  Vsechno zatim funguje podle kostelniho radu. WASP voli na pozice vlivu WASP a Zide Zidy, Taliani Mafiany, jen Cesi voli UFOuny.
  nick HONOLULU - osvetlovac reality.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono je to u nás trochu složitější. Vy jste jistě měl v "občance" údaj- národnost česká. Já také, moravská se neuznávala. Vím, že byla i "romská", německá. Nevím, zda byla i národnost židovská. U starších byla i evidována víra v rodném listu. Po 89. byly tyto údaje vyňaty jako nekorektní. Jména Židů zde mají ta "nejčeštější" zvukomalebnost, tož tak a media jsou v jedněch rukách, proto má otázka, jak to řešíte v USA, kde vám doposud vládla stejná média. Tak neusněte "na vavřínech"!

   Smazat
  2. 21:13
   Představte si, že se zítra ráno probudíte a zjistíte, že jste Žid - to bude teprve složité!

   Smazat
 34. Občané si musí uvědomit, proč nám media a některé strany vnucují za prezidenta nulu - nulu - nulu z hlediska znalostí práva, ekonomiky a občanské společnosti. Proč nám jako nejvhodnějšího doporučují možná hodného strejdu, ale schopného se tak akorát producírovat pod cizí režií na Pražském hradě, zdánlivě moudře pokyvovat hlavou nad věcmi, o kterých nemá ani páru a hlavně pilně podepisovat, co mu partaje nařídí.
  Občané, vy chcete bezmocnou loutku, ovládanou vládou a parlamentem, které zase generuje diktatura kapitálu? Nenechte si ukrást volby, i jejich privatizace partajemi je svatokrádeží!!! Nevolte nuly, velké vědce, velké karbaníky, velké a zázračné doktory všeho možného, pseudoinženýry vašich životů! Všichni to jsou jen nastrčené loutky, za jejichž špagátky budou tahat "stranické elity", které jsou ve službách kapitálových bohů.

  OdpovědětSmazat
 35. P. t. 16:12 „Slepice bych ...“. Obávám se, že je marné vysvětlovat Vám zásadu „předběžné opatrnosti“. Ale pokusím se právě na případu migrantů z výrazně jiné kultury, Muslimů. Je prokázané, že tam, kde se takových nachází větší počty, vytvářejí komunity s chováním, které je problematické bezpečtnostně i kulturně s tím, že z tohoto prostředí se rekrutují i teroristé. Rizikovou je i skutečnost vyšší natality v těchto komunitách i to, že přitahují další a další z titulu příbuzenství, kulturní, popřípadě i jazykové blízkosti.
  Z toho nepochybně vyplývá, že příliv migrantů tohoto typu by i v Česku vedl k vytváření takto rizikových komunit s důsledky známými z Britanie, Francie, Belgie, dnes už i Německa a Švédska ... A to jsou informace o všech těch problémech potlačovány a filtrovány pod tlakem vrcholové politiky, pod heslem „politické korektnosti“. Doufám 16:12, že si po vykonání velké potřeby myjete ruce, i když ještě nemáte žloutenku. Pokud ne, pak Vám i tuto „předběžnou opatrnost“ mohu jen doporučit.
  V plné úctě, ročník 1969

  OdpovědětSmazat
 36. To už tu bylo, že president byl presidentem svojí třídy. Drahoš je pravdoláskař a dobře tak národu, který ho zvolí.

  OdpovědětSmazat
 37. Je dobré vědět, co je Drahoš vlastně zač. Někomu by možná ve funkci prezidenta vyhovoval, mě rozhodně ne. Už jenom ten spolek stojí za to. Putna, Dvořáková, Sokol,...
  Zemana nepovažuji za ideál, ale ze současně známých kandidátů je jediný volitelný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hričáku zklamal jsi mně. Myslel jsem si, že jsi moje krevní skupina a zatím tohle.

   Smazat
  2. My dva nikdy nebudeme jedna krevní skupina. Možná jsi si toho nevšimnul, ale já se pod své příspěvky podepisuji vlastním jménem. Anonymama hluboce opovrhuji. Dokonce zastávám názor, že i anonymní udání by se měla házet do koše.

   Smazat
 38. Tak, a teď se v tom vyznejte, který z těch anonymů je Lojza Gregor z Lančova, s uměleckým pseudonymem "Gregory".
  Na Krajských listech má utrum a teď otravuje tady...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mě by spíš zajímalo, jestli jsou za to placení, nebo jsou doopravdy tak natvrdlí.

   Smazat
  2. Hričáku, já nejsem žádný anonym. Jsem Gregory !!!

   Smazat
  3. Ty jseš dobytku zcela nezaměnitelný Palmer,posléze Pepek Vyskoč.....zkus jinou kamufláž

   Smazat
  4. Můžeš si říkat Gregory nebo Pepa Vyskoč, jsi pořád stejný hovňousek z Lančova ty Lojzo a smrdíš.

   Smazat
 39. Drahoš? Možná výborný coby vědec, ale zjevně "provařený" coby politik.
  Udělat z něj prezidenta? To je proto víc riskantní, než z politika udělat ředitele Ústavu chemických procesů Akademie věd.
  Zeman, ten je na svém místě, ten "je od fochu". Jako málokdo. Děda.

  OdpovědětSmazat
 40. Je nezkutečné kolik máme idiotů,podrž tašek, zlodějů a jiných hňupů s titulem i bez titulu.
  lada

  OdpovědětSmazat
 41. Drahoš by mi mohl být sympatický, známe se. Byl komunistou mezi léty 1977 a 89. Já jsem byl ve straně o tři roky kratší dobu. Jako on jsem odevzdal členský průkaz přibližně ve stejné době, já trochu později na jaře roku 1970, kdy jsem se dostal zásluhou OF na dno a nejraději by mne viděli jako dělníka v lisovně. Rok 1989 byl koncem moji kariéry a pak už jsem už jen dožíval, i když mi něco museli dát, abych nedělal ostudu. Mohl jsem se snažit, ale už o mne nebyl žádný zájem, abych dostal možnost ovlivňovat práci jiných. Drahoš nastoupil po převratu hvězdnou kariéru a nyní se zajímá o koryto prezidenta. Přesto si myslím, že moje jméno uvízlo v knihovnách ve více zemích na zeměkouli než jeho jméno. Jeho kamarádi jsou pro mne nepřijatelní, a proto ho volit nemohu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:24- o jeho charakteru vypovídají jeho vlastní slova na Čro +, kde se chvástal jak zachránil vědu v době restrikcí pravicové vlády ale "prý" za to pravice nemohla. Zkrátka "bezpáteřní křivák"!

   Smazat
  2. Díky za vaše zajímavé svědectví. (Také jsem od 89 dožíval, i když ve straně jsem vůbec nebyl.) Děda.

   Smazat
 42. drahoš horáček stropnický pospíšil kohout škromach je jeden a samý vítačský euhujerský odpad

  OdpovědětSmazat
 43. Teda,já žasnu ,jak takovýhle nafouklý ,neslaný a nemastný páprda zaujme.
  To se mi snad zdá..Zajímavè ovšem je ,že opravdová osobnost ,člověk ,který nekrouží okolo horké kaše a je přímý ; nekandiduje.
  Vždycky jenom tohleto.Proč třeba nekandiduje
  pí.Lenka Procházková?Tu bych volila hned!
  Jinak samozřejmě volím znova presidenta Zemana,protože nemá oponenta,který by zaujal.Ostatní jsou všechno kašpaři.
  j.

  OdpovědětSmazat
 44. Vazeny pane presidente Zemane,

  dovolte mi napsat neco o OVLIVNOVANI okolnostmi, Vasi planovane navtevy presidenta Trumpa !

  Na Floride zacinaji byt vedra a ja se ptal vlivnych autorit, jak to, ze cesky president jeste neohlasil navstevu naseho oblibeneho presidenta Trumpa ? Ktery casto uraduje i zde na Floride. Na co se ceka ? Az tam bude tropicke vedro na ktere cesky president
  neni zvikly ?

  Zde je vysvetleni !
  President Trump se zatim nemuze setkat ani s presidentem Putinem i kdyz je to naplanovano a zadouci ! Pravidelne telefony jsou nedostacujici !

  Duvod je v tom, ze James Comey (FBI - Director) stale "vysetruje" DONEKONECNA vliv Ruska na volebni viteztvi presidenta Trumpa a je to politicky zatim neunosne, protoze globaliste by toho vyuzili jako dukazu, ze volby ovlivneny byly.

  Cesky narod, pro v Americe zname sympatie k presidentu Putinovi ja automaticky zarazen do budouci sfery vlivu Ruska i kdyz to nemusi byt pravda.
  A vy pane presidente, pro dobry vztah s presidentem Putinem a s Cinou take.

  To ale nic neubira na vasi oblibenosti u vsech volicu presidenta Trumpa... Vy pane presidente, Viktor Orban, Nigel Farage, Marine Le Pen, jste nejoblibenejsi evropske veliciny a az se vycisti Washingtonska bazina, tak se navstevy uskutecni...

  Jeff Sessions (Attorney General) je sice sefem Jamese Comeyho (FBI), hadaji se denne, ale director nemuze byt propusten z directorovani kvuli pracovni smlouve.

  Trey Gowdy (na strane Trumpa) ho nemuze ani citit a brzy mu ukousne hlavu. Tak se musi cekat az k tomu prijde.

  Americka ulice ma velkou zlost i na jine lidi v Kongresu a zada jejich vyhozeni a casto i zatknuti a postaveni pred soud, ale do voleb (2018) s tim nejde legalne nic delat... Stejne to Trump vyhrava, krok za krokem.
  Ted je nepritelem Americanu cis. 1 - Paul Ryan
  (zradce - intrikan) !

  Daleko horsi studena valka nez s Ruskem je mezi Americany vzajemne. Mezi Globalisty a Nacionalisty !

  Nevim, je-li to dulezite ci neni, ale 70 % toho, co se v Americe deje, Cesi NEVI !
  nick HONOLULU - Supporter of preisdent Trump.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nicku, díky za zprávy z Olympu. Comney má prý společné zájmy s klintony v "lokhít martin". Do kdy má smlouvu? Díky Jaromíra

   Smazat
 45. Cim se americky president Trump zabyva dnes - na cem
  pracuje ?

  Je to znovu zdravotnictvi, ktere nam krachuje diky Obamovi.
  Prestoze president rekl, ze se k tomuto thematu vrati az za 2 roky, tak nebezpeci uplneho zhrouceni ho nuti pracovat ihned...

  Reforma skolstvi ! Tu by meli znat ucitele v Cesku, protoze zmeny prijdou i do Evropy. Politicka korektnost je neunosna pro vyvoj logiky a inteligence.

  Infrastruktura (silnice, mosty).

  Otevreni uhelneho pryumyslu v nekterych statech Ameriky.

  Danova reforma..(Budeme platit mensi dane.) To umoznuje vetsi zamestnanost drive nezamestnanych.

  Boj s lidmi jako je Nanci Pelosi (zvana slepice) a Joel Schumacher (New York senator) zvany LEHKA VAHA, ktera se cpe mezi velke kluky v tezke vaze a umi becet jako rozena uplakana placka, ze ho nechteji.
  Panove v Cesku ! NEMYSLITE si, ze my nemame v Americe zadnou srandu. Je ji zde kopec...
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý Nicku,
   ještě Ti rychle posílám pár milých pozdravů z Istanbulu,protože už musím jít spát-ráno vstávám neobvykle brzy ..drž mi palce,mám obchodně důležitý den-když se zadaří,budu mít pěknou a dlouhou dovolenou!;-)
   Tady vypukla vedra také,je to neuvěřitelné na
   konec března,ale je to tak ,a já jsem měla už včera a dnes letní hedvábný kostýmek a otevřené střevíčky.Sluneční brýle -inkognito.
   Jinak mám pocit ,že tento rok bude opravdu přelomový ,a to nejen politicky ale i osobně -
   možná u mnoha z nás dojde k velkým změnám a posunům privátního charakteru.
   Ať Bůh dá a dopřeje nám tu možnost,ovlivnit hlavně všechno pozitivně a pro zdar nás všech!
   Ať se Ti dobře daří a buď zdráv !
   jituš

   Smazat
 46. Pani Prazska vlastovko, (0:49).
  Preji Vam obchodni uspech a zavidim Vam moznost jit k Landtmannovi, kdykoliv se Vam zachce.
  Viden Turkum NEdame ! To je nase spiritualni mesto !
  nick HONOLULU.  OdpovědětSmazat
 47. Děkuji,že jste mi osvětlili co je Drahoš za osobnost a kdo za něj kope.Kašlu na Vědce ,řídím se svým selským rozumem.Zatím nikdy nezlamal!

  OdpovědětSmazat
 48. Koukam, ze nacisticka hovna vydavajici tyto stranky pan Drahos pekne rozzuril. :-)

  OdpovědětSmazat
 49. 7:38...Jo doba se meni a dnes uz Naciste nejsou to, co drive byvali.
  Dnes uz je "Nacista" kazdy, kdo NENI ze Tve skupiny hoven.
  Take vedec !

  OdpovědětSmazat
 50. 7.38Neboj tvoji manželku a dceru ti znásilňuje a zabijeme.Můžeš se na to dívat ALan akbar

  OdpovědětSmazat
 51. To je ono, pane doktore! Je moc důležité připomenout voličům kdo je kdo!!

  OdpovědětSmazat
 52. 7:38 neomarxista promluvil víme svý a drahoše volit nebudeme

  OdpovědětSmazat
 53. "Vědcům" vadí xenofobie, méně vadí antisemitismu a už vůbec nevadí antirusismus. Holt vědci vědí, jak věci správně nazvat, aby se koza nažrala a hlavně platy rostly, těm, co tančí na správném parketu.
  Princ Drahoš, jak čteme, Ovčáčka nečte a přesto, že tedy neví co píše, je Ovčáček pod jeho úrovní. Občane, zpozorni, muž, chtivý prezidentského křesla, dělí občany na jemu rovné a občany pod jeho úrovní. Pozoruhodné, tak to je ten přesný gól do vlastní granky, aspoň pro myslícího člověka.
  Princ Drahoš se dal také slyšet, že vidí jako rys a přesto nosí brýle. Copak, copak, má choulostivé oči, že nesnesou průvan, vyvolaný občany? Slzí? Nebo si myslí, že mu brýle dodávají prezidentské důstojnosti? Věc je samozřejmě prostá. Stařecké oči prince Drahoše potřebovaly vyměnit čočky - a brýle skutečně díky doktorům nepotřebuje, ale ta IMAGE vědce a myslitele by se rozplynula.
  Občané potřebují za prezidenta člověka, na své nemoci potřebují lékaře, na to aby se něco naučili - učitele. Molekulárního vědce potřebují laboratoře. No a pak politici, aby měli někoho, s kým budou mávat dle diktátu kapitálu, potřeb svých kapes a partají. Tobě vědec jako prezident bude naprosto k ničemu - to dá rozum. Občánku, nenech se oblbnout tituly, i ty se dají koupit a jsou jen "dívadlem" pro žasnoucí davy a dobrým obchodním artiklem pro boháče.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:27
   přesně takový mám z něj také pocit..
   2:09
   Nick Honolulu
   Nicku,den byl naprosto fantastický -vše se zdařilo -po všech stránkách úspěch
   a obdiv!
   děkuji za přáni a milá přející slova -
   máš to u mně!
   j

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.