Reklama

pátek 24. března 2017

Putin se zjevně připravuje na invazi do Evropy: Rafinovaně snižuje výdaje na zbrojení. Proč USA i za Trumpa zbrojí jako o závod? Německo se vrací do první linie. Po Krymu je na řadě Polsko a Česká republika

Jan A. Mařenka
24. 3. 2017  ProtiProud

Jan A. Mařenka varuje, že jedna dobře mířená střela brokovnicí je víc, než sila plná raket.Skončila doba, kdy státy dávají na zbrojení bilióny dolarů, a válka nikde. Bylo by ponižující vidět americké zbrojovky, jak místo létajících pevností s laserovými děly, jaké známe z hollywoodských filmů, vyrábějí sekačky na trávu či vozítka Segway.

Jenže nezvykle dlouhé období bez světové války ohrožuje jediný muž. Od Baltimoru po Bagdád proto slyšíme zoufalé volání těch, kteří mají rádi mír a demokracii: "Kdo zastaví Vladimíra Putina?! Kdo mu zabrání dobýt svět?!" Učí se to přece už i na našich základních školách, pro větší o tom denně vysílá Česká televize: Novodobý ruský car má globální imperiální ambice. Chce válku. Potřebuje ji.

A je velmi rafinovaný. Podle zpráv zveřejněných před několika dny snížilo Rusko náklady na zbrojení pro rok 2017 o 25 procent. Jde o největší škrty ve výdajích na zbrojení od 90. let minulého století. Jak mazané!

Tento krok jistě přivítali nejen "umírnění" protiasadovští hrdlořezové z Al Nusrá, komunita LGBTQ a další stejně umírněná sdružení a spolky pro tkaní koberců v Sýrii. Jak ironicky poznamenává portál Russia Insider – rasantní škrty v nákladech na zbrojení neznamenají, že je "Putinova touha po krvi ukojena masakrem v Aleppu. Teď míří do Evropy. A pak – do celého světa".

 

Trump zbrojí čím dál víc


Putina zřejmě ani trochu neznepokojuje, že se u ruských hranic pořádají největší manévry NATO za poslední desítky let. Že u sousedů řádí šílený Porošenko. Krym, trpící pod ruskou krutovládou, to byl jen začátek. Včera to byl Krym, dnes třeba Gruzie, zítra Polsko a pozítří - Česká republika.

Putin navíc získal lstivým vyčkáváním unfair výhodu: Během Obamova posledního roku v prezidentském úřadě svrhly USA 26 tisíc mírových humanistických bomb na sedm různých států. Nic z toho se však nedá přirovnat k ruskému řádění v Aleppu - které prakticky vedlo ke zločinnému ukončení tak pěkně se rozvíjející války.

Nemluvě o tom, že USA mají z mírových a lidskoprávních důvodů 800 vojenských základen v 70 zemích. Na rozdíl od Ruska, jehož základny mimo jeho území lze spočítat na prstech jedné ruky. Je jasné, co má Putin za lubem - nechává Západ, aby se "vybombardoval" a lstivě vyčkává, aby mohl udeřit.

Jenže tohle mu nevyjde. Právě přišla uklidňující informace, že podle průzkumu Stockholmského mezinárodního mírového výzkumného institutu dávají USA na zbrojení víc, než sedm dalších největších zbrojařských velmocí dohromady.Celkový přehled je ještě radostnější. Všimněme si Německa na 9. místě (2,4 %). Jeho podíl v příštích letech dramaticky poroste a brzy dosáhne úrovně Ruska (4 %). Dohnat a předehnat je opět aktuální heslo "tábora míru a socialismu", jenž se přepóloval z Východu na Západ.

A již jsou tu výsledky: Po ohlášeném snížení výdajů o 25 procent klesne Rusko zřejmě až na sedmé místo, tedy za Velkou Británii, Indii, Francii - někam na úroveň Japonska - které ovšem také začíná zbrojit kvůli sporům s Čínou, takže, kdo ví.Výdaje USA neustále stoupají – což platí i za prezidenta Trumpa, který navyšuje již tak obrovský armádní rozpočet, zděděný po Obamovi. Z hlediska jeho politického (možná i fyzického) přežití je to pochopitelné. Kdyby neměl mít ani podporu zbrojařů, mohl by rovnou Bílý dům předat vládcům Deep State. Zbrojařský průmysl patří mezi klíčové sponzory tzv. demokratických voleb, nebo spíše toho, co se za ně vydává.

Druhá je s velkým odstupem Čína, třetí náš skvělý humanistický spojenec Saúdská Arábie (tak nahoře je kvůli vraždění v Jemenu a přípravě války s Íránem). Až na čtvrté příčce je současné Rusko, které utrácí za zbrojení takřka 10x méně než USA. Těsně za Ruskem je Velká Británie, Indie, Francie a Japonsko (údaje z roku 2016).

Na přední příčky se ovšem již tlačí Německo. Jeho vůdci se netají tím, že období poválečné zbrojní cudnosti skončilo (většina pamětníků Hitlerovy snahy o integraci Evropy a zbytku světa je již na hřbitovech). Berlín by prý proto měl hrát opět vůdčí integrační roli, tedy tu, která mu historicky (pří)sluší.

Bude se mít co ohánět. Největší zbrojařskou firmou světa je zatím americká Lockheed Martin s ročními tržbami přes 900 miliard korun. Na druhém místě je americký Boeing a třetí britský BAE Systems. Největší ruský prodejce zbraní (koncern Almaz Antej) je až na 11. místě. Podle průzkumu zmíněného Stockholmského mezinárodního mírového výzkumného institutu tvoří prodeje ruských firem ani ne desetinu obchodu největších zbrojních společností.


Příliš drahé pohoštění


Odborník namítne: Někdy je jedna dobře mířená střela brokovnicí víc než hangáry plné raket. A zřejmě v tom spočívá Putinova rafinovanost.

I když - nakonec to může být tak, jak vyplývá ze společného komuniké rádia Jerevan a stanice CNN, mediálních lídrů v boji proti Putinovi, Trumpovi a dezinformacím obecně:

"Putin nezbrojí, neboť je chudý. Všechno, co mu po drtivých sankcích morálního obra Západu zbylo, utratil za pohoštění pro čínské hackery."

A nepodceňujme ani vzkaz paní Müllerové dobrému vojáku Švejkovi, když u něj doma udělala šťáru policie na počátku První světové války: "Když ti pánové nic nenašli, byli velmi rozčilení. Prý jste ztracenej, protože jste rafinovanej!"


- - -

231 komentářů :

 1. Dvoraku, neni trosku trapne tohle prchani do cynicismu a ironie? Ano, je to takove typicky bezmocne ceske. Co se zmuzit a svrhnout vlady ktere ublizuji lidu? Co si vzit priklad z lidu co si zvolil Trumpa a dal svoji zemi jako prvni? Co prestat byt protektorat a kolonie nemecka a brusle? Ale to ne, je jiste lepsi zustat u ironie.

  Zase me vymazete?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kapitalismus vyprodukoval první a druhou světovou válku a v současné době připravuje tu nejstrašnější, třetí světovou válku. Někteří říkají, že třetí světová válka již probíhá, jenom velmoci si uvědomují, že otevřená válka by mohla přejít do horké fáze, tedy použití atomových zbraní s čímž se zatím nepočítá i když USA je přesvědčeno, že atomovou válku USA může vyhrát. Otázka je za jakou cenu, když v první světové bylo 10 milionů mrtvých v druhé 60 milionů mrtvých a ve třetí se počítá s několika miliardami mrtvých. Všechny tyto války má na svědomí kapitalismus, tvorba zisku, bezohlednost nad obyčejnými lidmi. Obě předešlé světové války byly taky dlouho připravované a před každou z těchto válek se připravovala válečná směs, tedy zbrojení pod různými záminkami a štvaní obyvatelstva kontinentů proti sobě. Dnešní dokumentární filmy o první a druhé světové válce ukazují, že toto zabíjení bylo úplně nesmyslné, ale žádný z dokumentárních filmů neříká o tom, že zbrojaři si neskutečně namastili kapsy ziskem z výroby všeho co válka potřebovala, bez ohledu na stovky milionů mrtvých a zmrzačených a jinak postižených lidí, kteří se octli v totální bídě. Současné se nacházíme ve fázi, kdy se třetí světová válka připravuje, nebo kdy její hybridní část již probíhá a sonduje se nejvhodnější okamžik, kdy jí začít otevřeně proti Rusku. Je faktem, že kapitalisti jsou nepoučitelní v tom, že vždy válku prohrál ten, kdo ji začal a začal jí v domnění, že je silnější a válku hravě vyhraje. Myslel si to Napoleon, mysleli si to představitele Rakouska a Německa a myslel si to i Hitler podporovaný západními demokraciemi, které všemi možnými prostředky umožňovali Hitlerovskému Německu vytvořit si koridor k hranicím tehdejšího SSSR. I když se říká, že nelze vstoupit dva krát do stejné řeky, kapitalisti, zbrojaři, váleční štváči, jako u nás například i poslankyně Černochová z ODS a Langšándlová z TOP 09 a řada dalších ze západních demokratických zemí, tuto skutečnost nechce vzít na vědomí a všemi možnými prostředky tuto předválečnou zápalnou směs připravují a nemůžou se dočkat až válka proti Rusku začne. Samozřejmě nepočítají, že by oni, nebo jejich děti, nebo vnuci, skončili v zákopech na východní frontě a pro tyto případy mají pro sebe a pro své děti a vnuky připravené modré knížky a samozřejmě počítají, že tam půjdou umírat za jejich pochybné propagandistické cíle ti nejchudší, jejichž rodiče vydělávají oněch vynikajících 16 tisícovek hrubého a žijí, tak říkajíc z ruky do huby, protože oni se považují za nadlidi a dávají to svou válečnou rétorikou jasně najevo. Prostý lid nikdy nebyl pro válku a válka pro něj byla vždy pohroma, ne však pro nadlidi typu uvedených poslankyň a dalších válečných štváčů.

   Smazat
  2. Revoluce v česku podle sybila.
   Nenávist v české kotlině dosahuje vrcholu. Exekutoři a soudci v této mafii budou i se svými rodinami první kdo budou stát u zdi a hopat se na klandrech při příští revoluci.Nenávist a pocit zrady státu vúči občanovi ,zkorumpovanost politiky, to vše znamená ze už občané mají celé politické scény dost a je třeba zůčtovat.Exekutoři, na ně navazující zkorumpovaní soudci, politici, přišel váš čas. Modlím se za vás a vaše rodiny, aby to co předpovídá sybyl o vašich rodinách nebyla pravda.

   Smazat
  3. Putin musí být skutečný genius, když mu stačí vydávat na zbrojení 10x méně než USA, aby vytvořil vojenskou rovnováhu ve světě.

   Smazat
  4. Putler nemá prachy a tak mu Dvořák dělá medvědí službu.Co je natom pravda,že Rusko tento rok dalo o 10 až 20 % míň peněz z rozpočtu na zdravotnictví?

   Smazat
  5. 9:39 Ale, v článku jde o výdaje na zbrojení jandova filcko, což se nás aktuálně týká, milý jandův demente, ruské výdaje na zdravotnictví nám jsou srdečně ukradený, nevím proč tu kolem dokola meleš tu idiotskou protiruskou rétoriku, asi ses nějak zasekl jandův trapný robote.

   Smazat
  6. 10:21 soudruhu bez těch nadávek byto nešlo? To tě na VUMLu neučili? A ty jsi u mě také ukradený jako tvoji kámoši od kremelský klaky

   Smazat
 2. Trocha ironie neuškodí !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To neni trocha! Je to jediny zpusob jak cesi reaguji na zlo!
   Ironie je malo!
   To meli Husite na Vitkove odpovedet Zikmundovi ironii nebo cepy?
   Havel uz ma byt na pranyri, Klaus a Sobotka a Kalousek uz maji lomcovat mrizema ve vezeni, vlastizradni Curdove maji zdobit kandelabry.
   Americani mohli, cesi nemuzou?
   Cesko prvni? Vzdyt za to se snad zavira!
   Americani nezneuzivaji ironii jako cesky uhybny manevr, manevr zbabely, ironie je vymluva

   Smazat
  2. V mediich zase kricely strasne , ze jde o FANATICKYHO VRAZEDNYHO ISLAMISTU narozenyho v Britannii.
   Kricely lzive dale, ze utoci na nasi svobodu a demokracii, kdyz skutky zradnych vlad zapadu ukazuji na pravy opak.
   Skutecna demokracie by rychle skoncila s vrahy.
   Ze nejsou prinejmensim schopni a nechteji vubec vubec neco udelat, kdyznaopak teroristy podporuji a za nimi jsou jeste vzdy miliony Saudi A. a statu Stredniho Vychodu.
   Jejich propaganda se zoufale snazi, ale reseni je vyhnat vsechny, protoze nejsou schopni civilizace.
   Podobne jako zeny nemaji smysl rozpoznat dobro od zla , proto jim zacaly slouzit.
   Jak skoncit tyhle nekonecne retezce zla, ktere navazuji jen na zlo dalsi a nema to konce ?
   Marxuv napad zrusit penize je pravdepodobne za vice mene uspesne reseni..
   Tak by skoncila ta stafeta penez vydiranych v trilionech od lidi kteri poctive pracuji a preji si mir nade vse, penize ktere otrocke vlady spolu s bankami okamzite dodavaji zbrojnimu prumyslu na vyroby masakrujicich valek...
   Skoncil by okamzite ten tanec silencu a jejich financi a jejich absolutni moc nad svetem...

   Smazat
 3. Mařenko, máte pravdu není nic rafinovanějšího než je lišák Putin. Včera jsem v hospodě slyšel chlapy jak říkají, že dokonce dostal zálusk na naše lithium a proto pověřil Madlu aby mu ten kšeft skrytě zprostředkovala, tím, že to koupí jako pro sebe a pak mu to za pár babek pustí. S tím snížením výdajů na zbrojení to bude od něj také nějaká levota. Američané i celá západní Evropa zvyšují sice výdaje na zbrojení, ale protože se většina peněz rozkrade, tak výsledek jsou nakonec o polovinu nižší výdaje na nové zbraně než dává lišák Putin. Jen mám strach aby nás všechny nakonec neuzbrojil, určitě používá fígle Regana na Gorbačova a tomu se to podařilo. Chraň nás Pánbůh před Putinovskou lživou propagandou, ještě bychom se mohli dozvědět pravdu jak na tom vlastně jsme ekonomicky, právě před volbama by to byla rána přímo do srdce všech poctivých občanů, kteří sice ani slovo Putinovi nevěří, ale mohl by tím zaset zrno podezření a zpochybnit čisté úmysly našich milujících politiků, pro které je služba národu tou největší poctou. ne, ne nedejme se oklamat Jidášovým grošem z východu, tam nám pšenka nepokvete.
  Pepa ze Skalice

  OdpovědětSmazat
 4. Je legrační jak Putinovi řiťolezci dělají z každé jeho nouze ctnost a rafinovaný plán kterým všechny převeze :-D
  Prostě docházejí prachy, soudruzi. Ďéněg nět. Ropa už je 3. rok okolo 50 dolarů, HDP už 3 roky klesá

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A az mu dojdou prachy, tak mu dojde trpelivost, i s tebou Jando

   Smazat
  2. 17:21

   Tak to má teda blbý, havloide.

   Smazat
  3. Nedokážu pochopit jak se vše stále svádí na Putina.Ovlivňuje volby v USA i EU, musíme zbrojit je nebezpečný, posílá nám utečence, ovlivňuje klima, atd ,atd. Z těchto pohledů mně vychází jaký je to superboy. Nezbývá mně tudíž, než tohoto velice schopného vůdce obdivovat. Z druhé strany mám pochybnosti o politicích západu.Vždyť západ dává na zbrojení 10x !!! více prostředků, než Rusko. Asi se tady tedy 10x !! více krade, nebo naši politici jsou absolutně neschopní.

   Smazat
  4. ČT dnes - "v přestřelce s ruskými ozbrojenými jednotkami zahynulo 6 lidí" Skutečnost - v raním přepadu kasáren ruské národní gardy bylo zastřeleno jejich 6 vojáků neznámými ozbrojenci. Jen tupoň už nevidí tuto hrubé překrucování a nemůžeme po něm chtít, aby se zamyslel proč to tak je a kam to povede. To je i pro 17:06 Proč už si ty "zprávy" rovnou na čt nevymyslí, to by aspoň nebylo tak blbé...

   Smazat
  5. 18:20 V tom právě spočívá profesionalita našich Západních novinářů. Všimněte si, že oni nelžou, za to by je mohl někdo popotahovat. Při přestřelce opravdu zahynulo 6 lidí. Jen je to podáno tak, že blbískové jako je 17:06 si to vstřebají do prázdné kebule žádoucím způsobem. Při pečlivě pěstěné rusofóbii si to vyloží jako že "ruské ozbrojené jednotky napadly nebohé Čečence a 6 jich povraždili". Na manipulaci blbců mají spoustu odborných školení těmi nejlepšími odborníky z júesej, kteří v tom jsou mistři. I když stále více lidí jim to nežere, jak potvrzuje zvolení Trumpa v jejich domovině. A u nás? Na takový hnůj slyší už jen zabednění Pepkové, obecní idioti.

   Smazat
  6. V Rusku je čím dál tím hůře. 1.4.2016 byl kurz 100 rublů / 35 Kč; téměř za rok tj. k 24.3.2017 je kurz 100 rublů / 44 Kč. Za rok tedy rubl posílil oproti české koruně o 25,7%. Pokud by tak posílila koruna oproti euru, tak dnes kupujeme euro za 21,50 Kč. Opravdu je ta ruská ekonomika v háji.

   Smazat
 5. Těžko se to čte, už Usáci nemají ani na diakritické znaméka. Že by to byla znamení doby? Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tezko se to cte liddm co neumi cist. Cim to je ze ja prectu veci s diakritikou i bez ni, a ty to nedokazes. Nemel by ses radci jit ucit cist?
   A vlastne i psat. Myslis ze tohle je to spravne forum abys nam tu vyleval srdicko ze si se nenaucil cist? Ja myslim ze ne
   Tak pis dal na nemecke klavesnici

   Smazat
 6. to 17:06
  Svatá pravda. No to je fakt, ropa je už 3 rok za 50 dolarů a u nás se prodává benzín za stejné peníze jako když byla za 120 dolarů, Hdp máme také neutěšené, státní dluh roste,máš pravdu za chvíli budeme bez peněz a jenom s dluhy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A cesti otroci drou na nemce za 1/3 a brzo to bude 1/4 a pak 1/5
   A zerou predrazene cizi jidlo ktere je zdravotne zavadne, od rakovinotvorne pomazanky z nemeckeho Lidlu po jine jedy ktere se na zapade nesmi davat ani psum. A Janda tady zvatla neco o Rusku

   Smazat
  2. Takovou snúšku vymyšlených hoven jsem už dlouho nečetl. Samozřejmě že benzín je o dost levnější, před 4 lety byl jednu chvíli i za 40, dnes je za 31. Polovina z ceny jsou ale daně a dolar posílil. Ale to už je pro tebe vyšší dívčí, netrap se tím.

   http://www.kurzy.cz/komodity/index.asp?A=6&od=24.01.2005

   HDP na rozdíl od toho ruského slušně roste, stejně i platy

   https://goo.gl/ygdlqv

   Dluh v minulém roce klesl. Ale to nic, nenech se rušit a blábol dál.

   Smazat
  3. Víš hovno DOLAR už 15 dní trvale KLESÁ, BLBE, víš co to je KLESÁ?

   Smazat
  4. 17:38
   Z kterého to domu hrůzy jsi analytik? Spíš análník. Snúška se píše s ů.

   Smazat
  5. 18:15

   Už celých 15 dní? Fakt? Nekecáš? My se ale bavíme o letech, ne o dnech.
   A neklesá ti náhodou péro? Musíš napsat k čemu klesá, víš?

   Smazat
  6. Pro: Anonymní 24. března 2017 17:38 - Cena benzínu opravdu rapídně klesá. Před cca 10 roky, stál barel ropy 90-100 USD a cena 95 Naturalu 26.- Kč. Dnes je barel ropy za 50 USD a cena téhož benzínu za 31,50 Kč. To opravdu zlevnění jako hrom.

   Smazat
  7. 21:50 - ale celkově vzhledem k inflaci a kupní síle globálně neustále klesá a brzy pude totáč dohoven, páč bude nahrazen jinými zdroji energie. Asi vodík, to neřešmě. Nicméně Putler se svým Žebrakostánem pude do hajzlu i s dalma podobnejma zmrdákama - Iránem, Mádurem, Saudama a vším tím xindlem co z ropy přežívaj ...

   Smazat
  8. 22:00-Přání otcem myšlenky.Za co staví ten
   most na Krym?Nemá peníze,ale nikde se to
   zatím neprojevuje,kromě Vaší hlavy.Vaše
   odkazy jsou na ČT,ECHO24,Britské listy a
   další,jako např. Respekt českého Araba či
   arabského Čecha a podobné.S tím díru do
   světa neuděláte.V americkém pozadí se nedá
   dost dobře pozorovat a přemýšlet.
   Petr Majevský

   Smazat
  9. Ropa není jen na pohonné hmoty. To, že je spotřebovávána zejména na pohonné hmoty už před mnoha desítkami let označi jeden z chemiků-nobelistů za největší hrůzu. Daleko větší perspektiva ropu čeká jako surovinu pro výrobu umělých hmot. Když pomine význam ropy jako výchozí suroviny pro výrobu pohonných hmot, zastabilizuje se i její cena, protože politikum s cenovými hrátkami se spotřebiteli z řad občanů ztratí sílu a majitelé chemiček nebudou petrolejářům takové hrátky baštit.
   K oslabení ropy jako energetického zdroje je ale stále ještě hodně daleko. Zatím se laškuje s jinými zdroji v silniční dopravě, ale železnice zatím zůstává bokem (byť tam lze novou technologi snáze umístit na hnací stroj a vybudovat obslužnou infrastrukturu), bokem je lodní, zejména námořní doprava, a nic významného se neděje ani v letectví, nebo snad někdo projektuje jumbo na sluneční články? Dnešní ropné velmoci mají ještě habaděj času na transformaci svých ekonomik, kolik z nich ale má politické a ekonomické vedení tak prozíravé a rozumné, aby s přechodem začalo?
   KR

   Smazat
  10. 2:18 Přecejen se začíná objevovat alternativa v podobě vysokokapacitních, rychlonabíjecích akumulátorů. Například Tesla dodá do Austrálie akumulátor o kapacitě 100 MWh pro pokrytí špiček odběru, které tam v letošních vedrech několikrát způsobily blackout. Nový typ akumulátorů byl vynalezen i u nás: https://www.he3da.cz/novinky
   Něco podobného je hlášeno i ze světa. Jen pro představu, akumulátor s neuvěřitelnou kapacitou 1 MWh má objem asi 8 m3. Takové akumulátory (za přijatelnou cenu) by umožnily ostrovní užívání solárních elektráren pro domácnosti a hlavně bleskový rozvoj elektromobilů. Takže určité světlo na konci tunelu už je vidět.

   Smazat
  11. 22:25 - ten "most na Krym" je v prdeli. Je to jen pračka jarmulatých "dymonů" na prachy. Je to nestabilní a stejně nakonc technicky nebude vyhovovat pžadavkům, až ho za 20 let uvedou do provozu .... komedie:)

   Smazat
  12. ... však známe svý pappenhaim .... teda kremlohajský, že?:)))

   Smazat
  13. Pro (4:02)
   O silniční dopravě, elektromobilech a elektrobusech, je to známé, ostrovní zdroje elektřiny pro různé samoty už běží desítky let. Ale třeba železnice spinká, ač nová technologie na hnacím vozidle by nebyla tak omezena hmotností a velikostí jako v autech. Podobné je to s lodní dopravou a o letecké jsme již psal.
   Elektromobilizace vyřadí ze hry drobné spotřebitele, kteří jsou vždy obětí cenových hrátek hlavních hráčů, a zůstanou tam instituce (úřady, státní a soukromé firmy) a to bude pro petrolejáře jiné kafe. Každopádně by ale měly státy závislé na ropných ziscích začít s přeměnou ekonomiky a rozvojem nových oborů, neboť to není záležitost pár let, ale 15 až 25 let, než se nejen postaví fabriky - to je to nejjednodušší, ale než se vyškolí kádry, a to jak produkční, tak prodejní, než urvete místo na trhu atd. To je právě ten čas, který jim nabízí soumrak benzíno-naftového autobilismu a zisky z něho.
   Rusko není životně závislé na dolarech a eurech. Komfortem (spotřebním a výrobním) nepochybně, zatím si z vlastních zdrojů, vlastním umem nedovedou řadu věcí vyrobit v náležité kvalitě a množství, ale přežijí a najdou náhradu nebo sami se zlepší. USA jsou na tom vlastně obdobně a řadu zboží už na svém území nevyrábějí. Pak je otázkou, co je jednodušší: přesvědčit ruské oligarchy nebo americké nadnárodní korporace, aby rozvinuli, resp. obnovily domácí výrobu?
   KR

   Smazat
  14. 9:50 Máte naprostou pravdu z praktickéo pohledu. Já měl na mysli spíše zamyšlení nad celkovou perspektivou Země. Jisté je, že získávat energii oxidací uhlíku je pro budoucnost velmi škodlivé. Kromě produkce CO2 se do energetické bilance Země dostává v krátkém čase velké množství energie, která se ukládala po milóny let. Výhoda je jediná. Skladovatelnost a velké množství energie v malém objemu a hmotnosti. Elektrickou energií, získávano z ekologický zdrojů (vodní a přilivové elektrárny, větrníky, fotovoltaika) není energetická bilance Země vůbec ovlivňována. Problémem je právě ta skladovatelnost elektřiny. Kromě přečerpávacích elektráren a elektrolýzou získávaného vodíku není zatím způsob, jak elektrickou energii ve větším množství "skladovat". Vysokokapacitní akumulátory takovou možnost (zatím v nedokonalé formě) nabízejí. Jsem hluboce přesvědčen, že kdyby lidstvo tomuto problému věnovalo srovnatelné prostředky a úsilí, jako na vývoj zbraní, jaderné techniky nebo vesmírné lety, tak mohl být dávno vyřešen. A nejspíš bychom zastavili i globální oteplování. Jaderná energie jak ze štěpení tak ze syntézy je sice "čistá", ale také narušeje energetickou rovnováhu planety.

   Smazat
 7. ale naši spasitelia USA na to majú - síce si požičiavajú, dlhy do nebies, ale to nič, HDP rastie, prispievajú doň aj väzni, a aj ich počet rastie, aj chudoba v USA rastie, aj aj dôchodcovské fondy padajú, ale to nič, otrhaní, hladní, ale vyzbrojení - kde to len v nedávnej minulosti nastalo ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA ma Trumpa, America First
   Obetovane cesko ma protektora Sobotku, a diktatora Merklovou a Brusli
   Jestli se bude USA potapet tak strhne cesko a jine statecky take a hur, takovym kalupem ze cesi ani nebudou mit cas heknout

   Smazat
 8. Takové vážné věci a vy si děláte z nich šprťouchlata. Jste uličníci, nepochybně vyzbrojení praky dlouhého a středního doletu! Jen si dávejte pozor, až vám Schovancovi chovanci budou přistřihávat křídla, budete jedni s předstíranou skromností pípat a třeba druzí i nepředstíraně chcípat. Víte zač je toho u chovanců donucovací loket? Na ten už se dodusilo panečku mnohé hrdinství. A co víte vy vůbec, jak fungují brzdy jejich aut, jak dusí a lámou vaz jejich kolena, či jak povzbudivé jsou jejich okované boty! A pokud jde o Putina. Nejsem si jist, zda on sám ten trapný článek nenapsal pro NR, aby nás zastrašil, abychom mobilizovali veškeré síly na nesprávném straně - a on lišák neudeří z Východu, ale ze Západu a vytáhne na nás nějakou Mnichovskou dohodu, že jsme ein Volk, ein Reich. Podfukář!

  OdpovědětSmazat
 9. Zeptejte se Honolulu, kolik zbrani je na treba Floride
  Americane se pripravuji na obcanskou valku, cesi a jini evropani se naopak nechavaji odzbrojovat

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zkusil jsem se zeptat prostřednictvím Skype. Řekli mi, že teda zbrojí, ale jenom kvůli agresi Kypru.

   Smazat
  2. To musis byt hodne blbej anebo hodne naivni kdyz si nechas vzit zbran protoze to chce nakej vyjebanej zmrd v bruselu. Odkaz mu at si pro ni prijde osobne!
   A odkaz to taky tem nejvetsim zmrdum v tehle zemi kteri to taky odsouhlaili.
   Madari na takove bruselske picoviny zvysoka serou,oni sami rozhodnou o tom jak to v Madarsku bude...
   Oni mohou a nestastni cechackove ne?!..)))

   Smazat
  3. 17:42 lzes, Honolulu by se s tebou po skypu nebavil

   Smazat
  4. MOLON LABE

   Smazat
 10. Náhodou, mně se ten článek líbí, víc než pohoršené burcování, a ještě se zasměju, místo abych se naštvala. Připomíná mi to německého satirika Volkera Pisperse, na youtube jsou některá jeho vystoupení s českými titulky, vřele doporučuji. Zdravím a smíchu zdar, pavla

  OdpovědětSmazat
 11. Ve výdajích na zbrojení Rusko klesne na 7. místo, ve velikosti HDP klesne dokonce na 15. místo! A dostane se až za Mexiko! Toť další skvělý strategický tak gosudara Putina kterým vytře západu zrak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě si ke své pitomosti zatleskej.

   Smazat
  2. 18:10
   Copak? Nešmakují ti fakta?

   Smazat
  3. A kdo ty fakta vymýšlí soudruzi z waltsritůůůůů , reuters. ap nebo fake news CNNNNNN...

   Smazat
 12. Peníze prostě nejsou (cituji Medvěděva) - už se to projevuje dokonce i ve zbrojení. Tedy nejen - před tím to byl stop valorizací důchodů, zmražení platů státních zaměstnanců - snížení přídělu peněz do zdravotnictví atd..
  Opravdu se jim daří lépe a lépe. Ten blbý Krym se jim tedy těžce nevyplácí.

  Ale Dvořák nám to určitě vysvětlí jako rafinovaný plán mistra světa Putina na obelstění všech ostatních !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste velký hlupák. Ochrana vlastních občanů se vždycky vyplatí.Obrana území proti fašismu se vždycky vyplatí. Postavit se impériu se vždycky vyplatí. Podle tebe, osle, bylo lépe Rusům za Jalcina? Nebo za Gorbyho? Nebo za Brežněva? Rusové se na rozdíl od jiných nechtějí zadlužovat a nenechají se uzbrojit. To co mají, jim na idioty z NATO stačí. Leo

   Smazat
  2. 18:08 obrana ´vlastnícj obyvatel se nejenomže vyplatí - ale je to základní povinnost státu, kde tito obyvatelé žijí.
   Bohužel v případě Krymu se cizí stát naboural do jiného státu - a to je přes čáru. Rusku se tzo moc nevyplatilo. Tento článek je toho jen dalším potvrzením.

   Smazat
  3. 18:08

   Proti jakému fašismu? Vy máte ten mozek tou ruskou propagandou úplně vymytý. Jestli je někde fašismus tak je právě v Rusku. Vždyť v Dumě sedí s 12 procenty nefalšovaný fašoun Žirinovskij otevřeně vyhrožující svým sousedům preventivním jaderným útokem atd.
   A ano. Rusi se mají opravdu líp než za Jelcina. Díky raketovému růstu cen surovin v letech 1998 až 2008.
   S růstem cen je ovšem již delší dobu ámen. Od roku 2012 Rusko ekonomicky klesá. Po skoro 20 letech vlády Putina tvoří přijmy ze surovin stále polovinu příjmů rozpočtu. Trochu smutný výsledek, nemyslíte?
   Tak aspoň trochu zachrastíme zbraněmi a zabrnkáme na nacionální strunu ruského člověka. Dáme mu zapomenout na ekonomické trable, předhodíme mu vojenské úspěchy.

   Btw, Rusové se zadlužují úplně stejně jako kdokoli jiný. Dluhy totiž zdaleka nejsou jen státní dluhy. Jsou to z větší části dluhy domácností, dluhy podniků, dluhy samospráv..., vnitřní dluhy..

   Smazat
  4. Nejlíp by se bývali byli měli za Kascheho. No nechtěli, tak maj zaslouženou bídu a mizerii!

   Smazat
  5. 18:26-Lžete!Nikdo se nemohl nabourat do
   něčeho,co de iure neexistuje.Ukrajina nemá
   u OSN vyznačeny hranice,takže po právní
   stránce není státem.Takže si Rusové vzali
   jen to,co jim Ukrajinci ukradli za SSSR.
   Chruščov se Stalina bál a po jeho smrti,
   když se stal šéfem SSSR,bez skrupulí
   vzal Krym RSFSR a přidělil k USSR.Pravda
   je taková,jak jsem popsal.Ovšem Vám asi
   moc vonět nebude.
   Petr Majevský

   Smazat
  6. Majevský,
   jdi už do prdele, ty rusácký prolhaný hajzle.
   Ukrajina byla ve svých hranicích včetně Krymu uznána všemi zeměmi světa VČETNĚ Ruska. Sami Rusáci se dokonce zavázali v Budapešťském memorandu k ochraně územní celistvosti Ukrajiny výměnou za její vzdání se jaderných zbraní.

   A přesně kvůli takovým zmrdům jako jsi ty, kteří zpochybňují všechny poválečné hranice, kterých je ve fašistickém Rusku habaděj, se skoro všichni sousedé Ruska tak vehementně tlačí do NATO a prosí Amíky o svou ochranu.

   Smazat
  7. 22:51 Jsi vzteky nepříčetnej co? Ubožáku - tak sprostý sračky psát - a proč si bereš do huby zrovna hajzla ty kreténe?Ty si vydržuješ pajzl nebo paseš kurvy? A teď po tobě Babiš chce platit daně? No sakra - to musí bejt.Píšeš ty svý odporný sprostoty od shora dolů, tak zavři kušnu ty posranej zlodějskej prevíte. To bylo vždycky řevu, jaká je naše politika špatná a bla bla - a najednou rozkradenej stát ti nevadí vy sprostí šmejdi. Kolik bereš za jednoho ubytovanýho ukrajince chcípáku?

   Smazat
  8. 22:51-chcete namalovat poválečné hranice v Evropě, nebo si je vygooglujete sám abyste pochopil Váš blábol? Nebo jsem nějakou válku prospal?

   Smazat
  9. 22:51 Jste tak hloupý nebo navedený? Pořád opakujete lež, která v Budapešťském memorandu není. O žádné "ochraně" územní celistvosti tam není zmínka.

   Sousedé Ruska se tlačí do NATO, protože všechno co tam bylo vybudováno za dob SSSR stačili rozkrást a zničit a teď se bojí vlastních lidí. Je to stejná "přátelská pomoc", jaká nám byla poskytnuta v roce 68. Proč asi ani v jedné z těch zemí nebylo o vstupu do NATO referendum? Amíky prosí o "ochranu" jen proto, že doufají v nějaké peníze za budování jejich základen a za příjem z heren a bordelů.

   Smazat
  10. 22:51 tvrdil jsi nam, rudohnedy Jando, ze se sem chodis bavit. Tem tvym hysterickym vylevum rikas zabava? Jsi lhar. Ty se nebavis, ty se havlisto treses hruzou. A kdyby te veseli za vlastizradu tak ja jim zatleskam. No a do te doby nas bav tvou zoufalosti.

   Smazat
  11. 22:51 - nežvaň! Rusko zaniklo právě před 100 lety! - http://iks2010.info/?p=113176

   Nelegitimní zednáři v žoldu nosatých upletený pseudostáty se rvou o území který jim neřiká Pane! To říká jen právoplatnému dědici Třetího Říma! Tedy Svaté Rusi, potažmo Ruskému Impériu! A tam žádná "ukrajiny" ani žádný "federace nejsou! Rusko bylo odjakživa unitární stát! - http://ic.pics.livejournal.com/sergei_zhuk/76328500/1761/1761_original.jpg

   Smazat
  12. Kdo rozhoduje my lidé a naše přání nebo pár zločinců? S těmi zločinci si neumíme zatím poradit, kvůli naši nízké morálce a etice.

   Z principu rozhoduje přání obyvatel. My můžeme vytvořit svět jaký si přejeme a zbavit se "talmudčtiny", které se říká právo. Je potřeba se pouze domluvit na tom, co je pro nás nejlepší. V zásadě tu není žádný střed zájmů a pro všechny je všeho dost. Jenže většina obyvatel se snaží ze všech ostatních dělat otroky ať vědomě nebo nevědomě, tím že se odmítá celý život učit a chápat neustále proměnlivou skutečnost a snažit se ostatním vyjít trochu vstříc.

   Tato změna myšlení již probíhá, ale je to běh na dlouhou trať.

   Správná otázka z ní:

   Co je pro obyvatele Krymu nejlepší a co oni si přejí?
   My zde můžeme o tom hovořit, ale je potřeba, aby se rozhodli oni sami. My všichni nutně potřebujeme z principu respektovat jejich rozhodnutí, aby i naše rozhodnutí byli respektována.

   To je začátek lepšího světa respekt k rozhodnutí druhých, pokud nejdou proti svědomí.

   Moje svědomí nic v případě Krymu netlačí. Bolí mně, ale v případě zvůle humanitárního bombardování Srbska.

   Smazat
 13. Doník měl opět pravdu....a já myslel, že putin v zemljance na sibiři.... http://aeronet.cz/news/odins-eye-vime-jak-odposlouchavali-donalda-trumpa-procesory-intel-maji-na-urovni-hardwaru-backdoor-instalovany-primo-vyrobcem-ve-spolupraci-se-cia-firewally-i-antiviry-jsou-ze-hry-ven/

  OdpovědětSmazat
 14. Každý přece ví, jak by bylo Rusům nejlépe. Měli by předat přírodní bohatství a národní suverenitu, jako u nás a pak by by jim bylo nejlépe... a přestali by být v optice agendy těch několika vlastníků médií aj. a Pepek by dostal nové noty

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přírodní bohatství dnes stojí pár šupů. Ropné státy omezují těžbu co to jde a předhánějí se v nabídkách.
   A kdyby nebylo rozvoje Číny a potažmo jejím hladu po surovinách, tak by stála ropa 20 dolarů a v Rusku už by žrali hlínu. Rusko je taková trochu lepší Saudská Arábie. Nic víc.

   Smazat
  2. ale to snad ne, to máš odkud? Přírodní zdroje jsou zásadní věc na přelidněné planetě, kdo je kontroluje má moc. O co šlo v Libyi, Iránu?
   O svržení zlého diktátora? :) Omezují těžbu, aby zvedli cenu ropa. Ale přírodní zdroje nejsou jen ropa... Aź budou speciálně v Rusku "žrát hlínu" bude asi určitě o hodně spokojenější. Máš koukám zaručené informace (ropa za 20 heh ), měl bych obchodovat na burze, ne tu s looserama vést boj o vlastní gáži

   Smazat
  3. Anonymní24. března 2017 18:39
   A helemese, zase troll a jen prudí jako vždycky.
   Kdo tě platí, drzý fracku? Potřebuješ dostat facku!

   Smazat
  4. Rusáci jsou v prdeli! - https://cs540108.userapi.com/c638719/v638719499/37944/0MNmMyUn5I4.jpg

   Smazat
  5. Jejich osud je zpečetěnej - https://pp.userapi.com/c636829/v636829057/5a294/_BhBNXckzJk.jpg

   Smazat
  6. Jenže ten náš taky:))) - https://pp.userapi.com/c639728/v639728993/120cd/hgId9EtDyFM.jpg

   Smazat
  7. 18:39 Kolik bereš za jednoho ubytovanýho ukrajince chcípáku? Kolik jsi naládoval paland do doupěte jedna plus jedna -osum? Za každýho dvojku? To se to bužíruje co, zmrde prašivej.Fuj ty břečko hnusná.

   Smazat
 15. Ten kdo napsal tuto pico.inu,je totalni babrak,oslik a uplne pomateny debil !!!!! Poveste ho vejs........!!!!!

  OdpovědětSmazat
 16. Až Rusáci budou žrát hlínu, tak my už budeme totálně v prdeli.

  OdpovědětSmazat
 17. To je ten hodně starý problém, že většině Rusu stačí k životu tisícina toho co USAkům a setina toho co euroatlantické elitě. Prostě mají jiné priority. Když bude hůř tak paraziti z Ruska utečou a bude jím lépe. To jsou ty paradoxy. Euroatlantická civilizace bez parazitizmu nemůže existovat, je to ověřené staletími.

  OdpovědětSmazat
 18. Panove usly vam nejdulezitejsi informace !
  Na primou zadosts presidenta Putina bylo v Moskve zatceno nekolik vlivnych osobnosti a ti byli donuceni "zpivat".
  Jmena byla uvedena, ale neznam z nich nikoho.

  Na zaklade toho, co bylo odhaleno - bylo nekolik osobnosti zatceno v Americe a hrozi jim trest smrti.

  Duvodem je priprava nuklearni valky za zady, jak presidenta Putina, tak presidenta Trumpa.
  nick HONOLULU - ano, jsem zvedava, klepna, ale byl bych radej kdybych nebyl, abych nemel strach.

  A dalsi prekvapeni, Rex Tillerson nechtel delat zadnou praci na ocich davu a chtel jit do duchodu, ale jeho pani mu to porucila. Rekla mu, ze je to pozadavek BOZI.
  Neco na tom bude ! Verim, ze Trumpa poslala nebesa za minutu 12 !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to je maler. A zavirat by se melo, i v cesku.

   Smazat
  2. Nukleární válka za zády ... "Honolulu" je k popukání. Ještěže Trump celé noci twitteruje, jak jinak by se svět dal zachránit? To nám nebesa poslala pěkného vola!

   Smazat
 19. 18:34
  Pepíku IBM Iphone Oraccle Jando, já měl za to, že už jsi odtáhl do prodele, ale ty tady pořád strašíš a dokazuješ nám soustavně, jak je na tom Rusko špatně a jak jde do prodele. Honíš tady machra s těmi tvýmí čísly a odkazy,které nic nedokazují a v podstatě nikoho nezajímají. Jen by mě zajímalo, jaký je tvůj problém, degeneráte? Btw, kašpárku z Jandovy lihně, to, že sedí v dumě Žirinovskij je snad zmámka toho, že tam mají demokracii, nebo ne, Pepo Jando?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Největší legrace je s jedním jelitem,co
   nepozná pravou stranu od levé a jenom
   lže.A to ještě ne ze své hlavy,ale má to
   předepsané od páníčka.Jinak by nedostal
   papáníčko.
   Petr Majevský

   Smazat
  2. Petře a 20:28- neberte našemu jedno závitovému trollovi radost, že je pravotočivý. V přírodě "pravotočivost" je anomálie, tak mu ponechte pocit výlučnosti.

   Smazat
  3. 21:17 Jsi vzteky nepříčetnej co? Ubožáku - tak sprostý sračky psát - a proč si bereš do huby zrovna hajzla ty kreténe?Ty si vydržuješ pajzl nebo paseš kurvy? A teď po tobě Babiš chce platit daně? No sakra - to musí bejt.Píšeš ty svý odporný sprostoty od shora dolů, tak zavři kušnu ty posranej zlodějskej prevíte. To bylo vždycky řevu, jaká je naše politika špatná a bla bla - a najednou rozkradenej stát ti nevadí ty sprostý šmejde. Kolik bereš za jednoho ubytovanýho ukrajince chcípáku?

   Smazat
  4. 21:17 neplatíš daně a kradeš, tak kdo by ti věřil jandův vocasi.

   Smazat
  5. 21:17 ty se sem nechodíš bavit, řekni raději pravdu, jak tě Janda vyhrabal někde pod mostem, dal ti kancelář s PC a ty si trolováním takhle vyděláváš 20kč na hodinu bulíku, jenomže jsi tak primitivní, že tu bavíš všechny ostatní, placený jandův šašek jsi, nic víc.

   Smazat
  6. Ale že se nám soudruzi rozparádili. Ještě někdo z vás má nutkavou potřebu sdělit mi co ho trápí na srdíčku? :-D

   Smazat
  7. 0:10 Jsi vzteky nepříčetnej co? Ubožáku - tak sprostý sračky psát - a proč si bereš do huby zrovna srdíčko ty kreténe?Ty si vydržuješ pajzl nebo paseš kurvy? A teď po tobě Janda chce platit obludný? No sakra - to musí bejt.Píšeš ty svý odporný sprostoty od shora dolů, tak zavři kušnu ty posranej zlodějskej prevíte. To bylo vždycky řevu, jaká je naše planeta špatná a bla bla - a najednou rozkradenej stát ti nevadí ty sprostý šmejde. Kolik bereš za jednoho ubytovanýho ukrajince chcípáku?

   Smazat
  8. 23:34,23:39,23:44,0:20
   Nějak jsi se zacyklil, imbecile. Vem si něco na uklidnění a běž si už lehnout :-D

   Smazat
  9. 0:26 nebuď drzý spratku a odpovídej na otázky, může se stát, že se to dozví Janda a budeš mu ho muset kouřit 2x denně.

   Smazat
  10. 0:26 Co blbneš Pepku, mě sem poslal Janda, abych ti šel pomoct s Babišem a proti Rusku.

   Smazat
  11. 21:17 lzes Jando, ty se tu moc nebavis, leda ze by jsi byl takovy uchyl ze te bavi tu dostavat ty zoufaly histericky zachvaty,
   Je ti doufam jasny ze pokud havlisti neudrzi uroven nenavisti proti Rusku dostatecne vysoko tak budou viset

   Smazat
  12. Vic by nas vydesilo, rudohnedej, kdyby Putin sel cestou Gorbaceva nebo Jeltzina. My na rozdil od tebe, Jando, nemame fekalni fantazie.

   Smazat
 20. Nas oblibeny president Trump, ted vede boj o reformu zdravotniho systemu.
  Diky Bohu citim se skvele a doktory nepotrebuji, ale je zajimave poslouchat, jak se vsichni hadaji - vcetne doktoru.
  Zde mate neco na zmamysleni...

  Rakovina je tak zv. CHYTRA NEMOC, ktera ma kamuflaz, zasterku a clonu ! Proto ji immuni system NEPOZNA.
  Je to 3 roky, co americti doktori prisli na to, jak tu kamuflaz odstranit a v ten moment je rakovina napadena immunim systemem...

  Doktori tu clonu umi porusit na 2-3 hod. a to staci immunimu systemu na to, aby byla rakovina zastavena a znicena.

  Druzi doktori , kteri maji byznys a prijem z radiace sabotuji to, co ti jini tvrdi o kamuflazi, takze se vsichni se vsemi hadaji.

  Predkladam vam to na pobaveni a zamysleni a zduraznuji, ze nejsem doktor.

  Vim vsak urcite , ze cely Obamuv zdravotni system neni nic jineho nez prerozdelovani vyhod od tech co pracuji, k tem co nepracovali nikdy v zivote.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, dulezite je zavrit hranice a vychytat ilegaly
   Obamacare muze na smrt pockat, stejne padne po vlastni vahou, je strasne draha pro lid a deductible jsou tak vysoko ze stejne lidem nepomaha. Jen at ji Trump necha jako pamatnik hanby, memorial of shame,

   Smazat
  2. Anonymní "Honolulu" 24.března 2017 20:41

   Koukám, že Trump pořád kráčí od vítězství k vítězství, asi jako habsburské mocnářství po roce 1914.
   A ještě se bezplatně dozvím, že "Honolulu" není doktor. To mi opravdu spadl kámen ze srdce.

   Smazat
 21. TAK ABY BYLO JASNO:
  KANADA je víkendová dača Globule Globální
  Paňatno? To je fajn že to mám potvrzené slovem
  svatým.

  OdpovědětSmazat
 22. Putin je super chlap ne jako hollande merklová blair obama co nechávají vraždit vlastní občany muslimskýma fanatikama

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nejsou jejich občani a vovovotom to je.

   Smazat
  2. Všechno je hra. Hra mocných i hra sráčů a nemohoucích..Pár lidí to tak nechce a nikdo to nepřime, ale je jich mílo. Většina lidí to bere už jako standard, jako lidskou, dokonce "západní hodnotu"..

   Smazat
 23. Ať žije gosudar Putin! Spasitel a modla zdejších imbecilů! Největší stratég světa, špičkový šachista, hokejista i judista, hledač starověkých pokladů v moři, učitel létání jeřábů. Vivat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať žije gosudar živitel Janda! Spasitel a modla zdejšího imbecila Pepka! Největší bukvice světa, špičkový šachista, hokejista i judista, hledač starověkých pokladů v moři, učitel létání jeřábů. Vivat!

   Smazat
  2. 0:15 Ty jsi také hulibrk?

   Smazat
  3. 0:26,0:34,0:32

   Člověče, ty jsi tím Jandou normálně posedlý. Píšeš o něm všude nejmíň 100x denně, furt na něj myslíš. Tak už do toho konečně prašti, udělej coming-out a dej si s objektem tvého zájmu konečně schůzku.

   Smazat
  4. 0:50 Nějak jsi se zacyklil, jandův imbecile. Vem si něco na uklidnění, třeba jandovy trenky a běž si už lehnout :-D

   Smazat
  5. Zase jandovy trenky :-D Ty máš dost. Představuješ si s ním že jsi mamka nebo taťka?
   A co třeba Hoza musil? Ten se ti nelíbí?
   Tak ještě něco přidej na dobrou noc o jandovém semenu, ptáku či trenkách a jdu spát :-D

   Smazat
  6. 0:50 od pitomce který tu mele od rána do večera JAK FLAŠINET o Putinovi, Rusku atd.atd kolem dokola jedno a to samý kolem dokola TO OPRAVDU SEDÍ.

   Smazat
  7. 1:01 Nějak jsi se zacyklil, jandův imbecile. Vem si něco na uklidnění, třeba jandovy trenky něco přidej na dobrou noc jandovo semeno,jeho ptáka a běž si už lehnout :-D

   Smazat
  8. 1:01 Zklidni se, Jandův řiťolízači, ztrácíš trochu nervíky :-D

   Smazat
  9. To, co může a dělá do zblbnutí kolem do kola Jandův řiťolízač už nesmí dělat nikdo jiný, typická představa demokracie havloidních zmetků.

   Smazat
  10. Janda, vyplod Havla a jeho cinkalku, tedy i cinkalka Vaclava Dvoraka, neomezeneho cenzura zdejsiho uzemi, jeho velicenstvo po vetru plast, korouhvicka

   Smazat
  11. 0.15..budes se divit,ale podle us magazinu forbes je vladimir vladimirovic,muz c.1 vo svete!!Ato neni proruska propaganda!

   Smazat
 24. Ano, ano, ano... Mám panickou hrůzu z toho krvežíznivého Ruska. Považte jen jak se roztahuje a s kolika mírumilovnými zeměmi, členy NATO už sousedí. Ruský ,,mužík" opilý vodkou... znám to osobně. Se zapráskaným, nevzdělaným Serjožou, co já vím, třeba řidičem autobusu se můžu bavit jen o historii, filozofii, kultuře... Se vzdělaným Johnem o hamburgerech, nebo americkém fotbalu. Putin je bývalý agent KGB. Řadový. To je naprostá hrůza. Bývalý prezident USA, G.W. Busch byl jen dva roky přímo řadovým ředitelem CIA. O tom se nepíše a nemluví. Kubíku Jandojc, co tak tohle uvédst na tu správnou míru? Nebo v rámci ,,Evropských hodnot" se přemýšlí nad scénářem duhového filmu?

  Pepo Milan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je přesně vykresleno a popsáno tak, jak to je. Ruský mužik je Einstein v porovnání s běžným emerickým yahoo. Bohužel, pro chápání té Jandovo filcky s vymazaým degenerátským mozkem je to příliš.

   Smazat
 25. Honolulu, zde je tvuj pritel rytir z Oke Phinokee
  Cislo jedna skandal je to Trumpovo odposlouchavani, Obama watergatoval
  Je to obcanska valka
  Pozavirat ty grazly, za rozpoutavani valky i popravit, to plati i na ceske rozpoutavace

  OdpovědětSmazat
 26. Dost často se v diskusi objevují zmínky o Budapešťském memorandu. Jenom pro oživení:
  Závazek[editovat | editovat zdroj]
  V memorandu se signatáři zavázali mimo jiné respektovat ukrajinskou nezávislost a suverenitu v rozmezí tehdy platných státních hranic, zdržet se hrozby silou nebo použití síly proti Ukrajině, zdržet se použití ekonomického nátlaku na Ukrajinu ve snaze ovlivnit její politické směřování, zdržet se použití jaderných zbraní proti Ukrajině, řešit případné použití jaderných zbraní vůči Ukrajině na půdě Rady Bezpečnosti OSN, či vzájemně konzultovat vzniklé nejasnosti ohledně zmíněných záruk.[1

  A nyní mi odpovězte, zda finanční podpora opozice, a nyní mám na mysli ony miliardy dolarů, přiznané Viktorií Nulandovou, nejsou vměšováním do vnitřního směřování země. A pro upřesnění. První byl Majdan a teprve po něm anexe Krymu.
  Jakkoliv se mi nemusí líbit územní nároky kohokoliv, proti komukoliv, západ jako první porušil dané slovo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:34 To tady stále vytahuje ten jeden, který si slovo "respektovat" vykládá jako "ochraňovat". Ale co od něj můžete čekat, ten nechápe ani to, v jakém sledu probíhaly události na Ukrajině. Mimochodem, Rusko přijetím Krymu do federace neporušilo ani ten respekt k hranicím Ukrajiny. Právě kvůli tomu sledu událostí, protože nejprve se Autonomní Repoblika Krym odpoutala od Ukrajiny a teprve pak, jako suverénní stát mimo Ukrajinu, požádala o vstup do RF.

   Smazat
 27. Dvořáku, pokud oslovujete lidi kolem sebe svými články, je třeba tak činit střízlivý a bez vlivu drog. Ale pochybuji,že v tomto stavu nějakou kritiku vůbec pochopíte.

  OdpovědětSmazat
 28. Projel jsem si ráno v klidu diskusi. Tedy pokud se dá mluvit o ,,diskusi" některých zjevně sexuálně frustrovaných jedinců vybíjejících se vulgarismy. Ale k věci. Anonym 24.3. 22:34 má skutečně pravdu. Ukrajina de iure skutečně neexistuje. Nevím jak se ten proces nazývá, ale po rozpadu SSSR, snad v nějaké euforii, zapomněli ,,zaregistrovat" v OSN své hranice. Je-li tedy Rusko nástupnickým státem SSSR, Ukrajina je stále z právního hlediska jeho součástí. Nejsem si jistý, jestli v trochu podobném ,,právním marasmu" (opravte mne pokud bych se mýlil)Není i Slovensko. Osamostatněním se navázalo na samostatný Slovenský štát a tudíž je stále ve válečném stavu se spojenci. Taky to nebylo de iure vyřešeno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slovensko po rozdělení ČSFR nijak nenavázalo na Slovenský štát. Nevzniklo ani v jeho hranicích a nikdy se k Tisovi a spol. nehlásilo, naopak všechny strany krom SNS se vždy hlásily k odkazu SNP. Slovenská pravice (SDKÚ, SDK, DS) se označovala a označuje za pokračovatele Demokratickej strany, což byla jedna z významných stran SNR během SNP.
   KR

   Smazat
  2. Nevíš jak se proces nazývá ani jestli takový proces vůbec existuje, ale slyšel jsi to v ruské propagandě, tak to bude pravda, viď?

   Ukrajina, která je členem OSN od roku 1945 a všechny země VČETNĚ Ruska ji v jejích hranicích uznávaly, vlastně neexistuje. Nemá prý žádné hranice. No není to kouzelné co dokáže ruská propaganda vymyslet? :-D A není ještě kouzelnější jaké nesmysly ruští kolaboranti a užiteční idioti bez zaváhání baští?
   Trochu mi to připomíná předválečné žvatlání Stalinů a Hitlerů jak (nejen) Polsko vlastně nemá žádné hranice.

   Smazat
 29. Co si to ten Putin dovoluje, mít takto nízké výdaje na zbrojení, je to jasný havloidní důkaz, že chce napadnout celý svět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne. to je jen důkaz že gosudarovi docházejí chechtáky.

   Smazat
  2. Putin by si měl vzít vzor ze svobodné demokratické Ukrajiny, která kráčí s hrdým čelem do Evropy. A víte, kde je Evropa?

   Smazat
  3. 9:56 no a ty jsi zase důkaz, že gosudarovi Jandovi docházejí chechtáky, když sem nasadil takovýho levnýho pitomce jakým jsi ty.

   Smazat
  4. 9:56 To je také havloidní důkaz, nicméně ať je to jakkoliv, Rusko má velmi nízké náklady na zbrojení a proto asi velmi těžko chce někoho napadat, roztomilá jandova filcko.

   Smazat
  5. 9:56 A to jako, kdyby měl ty chechtáky měl by zbrojit víc, třeba 10x jako USA? Nejsi ty jandova filcko náhodou sám proruský komunista???

   Smazat
 30. 5:39 OKEFENOKEE = babbling water (jizni Georgia & severni Florida...Co tam delate, v te pustine plne Alligatoru a hadu. (Dolujete Titanium ?)

  Podle toho co ctu na teto diskuzi, tak velka vetsina Cechu chce s Ruskem mir, a to je dobre !

  To, ze byl president Trump sabotovan z jeho napravou zdravotniho systemu se projevi pozdej, az zacnou nektere staty finnancne krachovat...

  Mam nekdy dojem, pri sledovani udalosti, ze vse smeruje k rasove valce a Cesi stejne jako Trumpova Amerika + Rusko, jsou na jedne lodi...
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Americane zbroji, brusel evropany odzbrojuje, brzo budou Evropani vyvrazdeni genocidou
   Rikitan

   Smazat
  2. Chodim po houpajici se zemi, po zelene plovouci madraci
   Rikitan

   Smazat
  3. Anonymní 25.března 2017 10:00

   S Floridou - naštěstí! - na jedné lodi nejsme. To by nám ještě scházelo! Toho blbečka Trumpa si naložte do lihu a vystavujete v muzeu zrůd.

   Smazat
  4. 16:58 to rika nevolnik z havlem zrazeneho ceska kde montotroci drou za 1/5 zapadnich platu a zerou predrazene jedy
   AMERIKA FIRST
   CESKO VUBEC

   Smazat
 31. Už dávno mohli mít demokracii jako na Ukrajině a uklízet kdekoliv v Evropě.

  OdpovědětSmazat
 32. To jsem zvedav, jak u vas dopadnou volby. Dokazete-li vymenit politicky "vzdy korektni" kratkozrake trpasliky, kteri prodali vase narodni zajmy Bruselu a Berlinu ?
  V pripade, ze nedokazete, tak vam bude hure.

  President Putin a president Trump spolu mluvi telefonem, ale bylo by daleko lepsi, aby se setkali.
  Vas president Zeman a premier Orban ma zatim nejvetsi PRESTIZ ze vsech statniku v Evrope ! Nejhorsi ma baba Merkerova v Berline...Americane delaji kysele grimasy , kdyz slysi jeji jmeno.
  Pani Marine Le Pen je take velmi popularni... Ona je v nazorech blizka presidentum Trumpovi a Zemanovi.
  Zijeme v zajimave dobe.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Telefonaty mezi Putinem a Trumpem staci, ono je lepsi kdyby nikam neletali. Blizi se valka. Jen at nejak Trump zabezpeci telefony a pozavira spiony.
   Honolulu, ze by tvuj soused nebyl dohnan k sebevrazde jako se tomu deje v cesku pokud by jako v cesku strilel ci i zastrelil lidi ktery by se mu vloupali do bytu?
   Rikitan

   Smazat
  2. Anonymní 25.března 2017 10:25

   Neměj péči, starochu! I kdybychom si zvolili Cikána z Košíř, budeme mít lepšího presidenta než USA, na to můžeš vzít jed!

   Smazat
  3. 17:01 AMERICA FIRST
   CESKO VUBEC
   to jsi si vyhavloval, cesky hlupaku

   Smazat
 33. Cítím neskonalý obdiv k panu presidentovi Putinovi, stačí mu pouhá jedna desetina výdajů na vojenské účely, než USA a přesto zajišťuje vojenskou rovnováhu ve světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I zmatení jeřábi, které gosudar Putin naučil látat a ukázal jim na rogalu cestu kam mají letět, jsou mu neskonale vděčni. I olympionici v judu jsou mu vděčni, že jim sice dal výprask, ale smiloval se a nechal je žít! Také ruští hokejoví reprezentanti jsou mu vděčni, že jim nasázel jen 5 gólů a nezesměšnil je 20 góly. Také Gari Kasparov je Putinovi vděčen, protože ho Putin nikdy nevyzval k šachové partii ve které by ho také zesměšnil.

   A tak mohu se zástupem vděčných obdivovatelů poloboha Putina pokračovat do nekonečna.

   Smazat
  2. 11:42 Zbláznil jsi se???, kdyby totéž dokázal svého času Obama, obdivovala bych Obamu, musíš být nějaký poblázněný fanatik.

   Smazat
  3. 11:42 Janda by tě měl opravit flašinetáři, nebo vyhodit,,, to už jsi tu psal, stejně jako všechno ostatní co odněkud kopíruješ, při tvé inteligenci houpacího koně se asi na nic jiného nezmůžeš.

   Smazat
  4. EU v Římě podepsali vylidnění spíš vyvraždění lidí v Evropě !!!!!!!

   Smazat
  5. 11:42 Závidíš mu, že není takový chcípák, jako ostatní "světoví" státníci? A to ještě mají štěstí, že se nedají uspořádat závody v moudrosti. To by teprve byli za ubožáky. Ale v soutěži o největšího blba světa by měli velkou šanci. Ovšem jen potud, pokud by ses neúčastnil ty.

   Smazat
 34. Docela by mně zajímalo, který z těch "anonymů" je Lojza Gregor z Lančova u Vranovské přehrady, alias "Gregory"...

  OdpovědětSmazat
 35. Rusakum nic jineho nez setreni nezbyva. Putler znicil ekonomiku natolik, ze by mohl prijit hladomor.
  Zase jste prohrali, komunisticka luzo. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano komunisti, to vaše Rusko je díky blbému Putlerovi ožebračeno.

   Smazat
  2. Naházet na ně atomovky a pak zavedeme v Rusku bruselizmus.

   Smazat
  3. A maj tam takovej hlad, že si opékají k jídlu nemluvňata, taky už ožrali všechnu kůru ze stromů.

   Smazat
  4. Já bych je tam všechny vymlátil, když tam maj ten hladomor.

   Smazat
  5. Po vylidnění Ruska si tam každý může splnit svůj americký sen.

   Smazat
  6. Jando, hrabe ti, co, nemel jsi havlovat

   Smazat
 36. Jandův ubožák má starosti o ruský lid a navíc si sám sobě odpovídá, dement jeden.

  OdpovědětSmazat
 37. To je k pos..ní. Nikdo nechce napadnout Rusko a proto nemusí tak zbrojit ale proč musí tolik zbrojit celá euroatlantická šaráda. Proč celá desetiletí stále někde válčí a vypadá to že to tak brzy neskončí. Že by nikdo nechtěl to jejich blaho? Proč se tak tomu dobru brání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:48
   máš to nějak pomotané, Rusko stále zbrojí víc, než kterýkoli jiný stát v Evropě. Rusko ca 5% z HDP, ostatní státy v Evropě (NATO) mají pod 2% v průměru.
   Takže otázka by správně měla znít: proč Rusko stále zbrojí a musí mít dvojnásobek výdajů ze svého HDP, když Evropa má jen 2% ?

   Smazat
  2. 15:57 máš to věru pomotané. Vojenská výzbroj není pořizována za procenta z HDP, ale za reálnou hodnotu té které měny, výsledek je potom dán cenou a „užitnou“ hodnotou toho kterého vojenského prostředku. Jak můžeš 15:57, takovou kravinu vůbec napsat?

   Smazat
 38. No a ted je Majdan v Belorusku

  OdpovědětSmazat
 39. to se asi belorusko bude brzo připojovat k rusku

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spis dojde k valce, cesi se odzbrojuji misto ozbrojovani, a naivne spekuluji jestli rok 2000 patri jiz do noveho stoleti nebo ne, jo jeste se cesi brani ironii

   Smazat
  2. rozum jste si udrželi, dokud máte prst ze spouště

   to je takové pacifistické pořekadlo

   Smazat
  3. Pacifismus vydrzi jen do Pearl Harboru

   Smazat
  4. velkou otázkou vesmíru, života a vůbec zůstává, je-li pacifismus neuskutečnitelný

   Smazat
 40. bělorusko hlavně nesmí chtít vstoupit do nato, protože to by je potom velice rychle přijeli osvobozovat

  OdpovědětSmazat
 41. Honolulu, pustili by si Amici cizi ozbrojene vojaky na uzemi? Cesko si je pousti, je Cesko vubec stat?
  Rikitan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cvičení NATO probíhá i v USA = například v roce 2013 bylo docela velké za účasti všech členů NATO.
   Nehledej poříád nějaké problémy - kolektivní obrana je to nejlepší, co my malé pidistáty můžeme vbymyslet. A v rámci kolektivní obrany se snad musí i cvičit - ne ?
   Myslíš že Rusko necvičí ?
   Dokonce před rokem docela velké cvičení v Kaliningradu - a představ si, za účasti Čínské armády.
   To je průser co ?

   Smazat
  2. 15:44 lzes! Na Americkem uzemi nikdy nebyly ozbrojene cizi jednotky
   Ty jsou jen na uzemi nevolniku a poddanych
   Namorni cviceni v mezinarodnich vodach do toho netahej
   Cesko je kolonie, zadnou kolektivni obranu nema
   Jsi jandohavlista, kolaborator brusle

   Smazat
 42. Putin a Trump sve zeme drzi, zatimco Brusle chysta genocidu svych evropskych poddanych, do svestek

  OdpovědětSmazat
 43. Honolulu vy jste tam vyzbrojený od vzniku USA a teď Vás má zachránit Tramp? Noto je také k pos..ní. Kdo se chystá Vás napadnout, že stále zvyšujete zbrojní výdaje.Máme smůlu že jsi nezůstal doma, určitě by si byl vhodný kandidát na presidenta a věřím že bys to dal tady dopořádku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ja byt tebou tak se optam kolik casu ubehne mezi Bruselskym odzbrojenim evropanu a genocidou
   Honoluluv soused, abych do toho netahal primo pana Honolulu, kdyby zastrelil lidi co mu vlezli do bytu by s nejvetsi pravdepodobnosti nebyl ani obvinen.
   V Cesku urady dohnali cloveka v stejne situaci k sebevrazde
   To je ten rozdil nad kterym se zamysli
   Rikitan

   Smazat
  2. Vse co se od Trumpa v ohledu ozbrojeni slusnych obcanu je ze se do toho nebude michat z federalni pozice, Obama Zradny se do toho michal

   Organizovane Milice jsou nezbytne pro fungovani Statu, tudis drzeni a noseni zbrani nesmi byt omezeno

   Molon labe

   Rikitan

   Smazat
 44. Pokud ma nejaky American v kapse 10 dolaru a soucasne nema zadne dluhy, tedy osobni dluhy, tak je bohatsi nez 25 procent Americanu
  Jak je tomu asi v Cesku
  Rikitan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ach ty blábolisto. Řiď se podle toho - za chvilku budeš bezdomovcem.

   Smazat
  2. 15:46 to budeme vsichni, zvanilku
   Ale ja na rozdil od tebe, cechu, aspon chvili nebyl nevolnik

   Smazat
 45. pacifismus je krásný ideál, dost možná jediný, za který stojí zato zemřít

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A obetovat i jine?
   Proc jsi nebyl na moste v Londyne? Mohl jsi zemrit za pacifismus.

   Smazat
 46. Panove, uz to bylo nekolikrat vysvetleno ! Trump zdedil po Obamovi zdevastovanou armadu. Nemame lode, technika je zastarala a rezava. 300 generalu poslal Obama do penze.
  Trump musi opravovat tolik veci, ze nema cas na nic. On nekdy svola kabinet i ve 2. a.m. (v noci)... Kdyz je v Palm Beach, tak se tam pracuje pres vikend...
  Ted mu selhala oprava zdravotniho systemu, coz je pruser.
  Polovina republikanskeho kongresu ho sabotuje ! Zavidi mu uspech u obycejnych lidi - pracovniku z ulice..
  "Demokraticka" cast kongresu je retardovana.

  Ozbrojeni jsme vsichni, ale zatim je mir, pokud nejsou demonstrace. Sorosem placene demonstrace slabnou. Hodne vlivnych lidi, chce dostat Obamu do vezeni.

  Jini proti tomu protestuji, protoze nechteji, aby Amerika vypadala jako bananova republika !
  Take rikaji, ze jak Obama, tak Soros jsou uzitecni pro nalakani a registrovani radikalnich elementu, policajtama.

  Zde na Floride je klid, ale turiste hromadne utikaji na sever. Blizi se vedra a Florida se vylidnuje. T.zn. ceny v obchodech klesaji a na silnici je mene idiotu.

  15:16 NEEEE, nechci byt presidentem, ale chtel bych byt CISAREM, abych hazel na Strachovku soudky s vykali na hlavy tem, kteri podlezaji destruktivni Merkerove..
  Ta baba znici Evropu na 100 % !
  Casto o tom mluvime ve spolek a nejvice jsou zdeseni ty Americane, kteri Nemecko znaji, bud jako turiste, nebo tam slouzili na zakladne.
  Nemci se take stehuji ze zeme pryc a kupuji zde Conda a domy a jejich cena stale stoupa. Na tom ma zasluhu Merkerova, aniz by o tom vedela. Cena Conda stoupla
  ze $ 140 na $ 200 tisic - za 4 1/2 roku v prumeru.
  Je zde krasne a jsem rad, ze uz nechodim do prace a jsem DUCHODCE, ktery se nemusi vracet na sever a pracovat.

  Jeste o necem NEvite. Ceny obleceni na leto jsou SMESNE ! 3 tricka jsou za $10 a obuti na plaz je za $ 3-14.
  Moc pekne rekreacni kolo je za $ 70.

  Tato planeta je moc fain a proto valka s Ruskem nesmi byt. Chceme mir.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Raději ty blbe napiš kolik stojí v USA obyčejný chirurgický zákrok, kolik stojí studium na slušné univerzitě, kolik platíš každý rok daň z nemovitosti,...

   Smazat
  2. Honolulu,
   Muj nazor je ze at Obamacare vyhnije. Zhrouti se pod vlastni vahou. Jen krade.
   A ty blokace od soudu s tve Hawaie atd, no ty budou velmi trapne po pristim teroristickem utoku
   Trump chtel branit Americany, soudy mu v tom vlastizradne zabranily
   Rikitan

   Smazat
  3. 16:46 co nadavas cesky nevolniku
   Americke univerzity v cesku ponizene uznavaji, ceske v americe jsou k smichu
   Ceskou operaci ani zadarmo, v cesku ani nevedi co je anestezie
   A dane z nemovitosti, to sem cpes, ty z ceska kde zrudny system dani i chleba? Cesi by meli platit dane z nemovitosti.
   Ale co cekat od otroku nemecka co drou pro nemce za 1/3

   Smazat
  4. 16:46 hulvate sprostej, nadavat umis, zavistniku ale toho co dosah Honolulu nedosahnes ani z pulky, vyjici kojote

   Smazat
  5. 17:15 No jo, s českou operací máš určitě zkušenost. Je na tobě znát, že se nepovedla a skončila poškozením mozku.

   Smazat
 47. pacifismus je programově bezbranný

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pacifismus vydrzi jen do Pearl Harboru

   Smazat
 48. Pane Rikitan 15:00 !
  Ten kdo se nekomu vloupa do bytu, ci do domu musi byt nelepsi zlodej co existuje. A dlouho existovat NEbude ! Prumerna americka rodina ma nekolik zbrani a electronika majite probudi. Take pejsek je casto clenem rodiny a Americky pejsek je velmi ostrazity...

  Americane to vi a proto pejsek je rozmazlovan, tak jako nikde na svete. U nas na Floride pejsek chodi pravidelne k psychologovi a kadernikovi. Jestli se to pejskum libi, nevim. Kdyz pejsek ma narozeniny, tak se to oslavuje.

  Pejsek citi cernocha na 200 metru daleko a vsude jsou take kamery a elektronika. Takze tech vloupani je zde minimum a vetsinou konci zastrelenim. Conda jsou ve vetsine v GATED COMMUNITIES. T.zn. ohranicena vesnice, za plotem, ci za zdi, ktera ma straze.
  Take proti-kriminalni policie je zde jina ! Daleko lepsi nez je v Evrope. Oni se s nikym neserou.
  Tak je to zpravne, protoze stat Florida ma prijem penez pouze z turistu a penzistu. (Po cesku duchodcu). Prumysl je minimalni.
  Kdyby sem prestali turiste jezdit, tak tento stat zkrachuje. (Obdobna situace je na Bahamach, coz je kousek od Miami.)
  Koncim panove musim z domu. Pekne se hadejte, je to zdrave pro vyvoj.
  nick honolulu - At zije president Trump !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dekuji
   Nicmene me tez slo o popsani of CASTLE DOKTRINE
   Ta kdyby byla v cesku tak by ten chudak prepadeny nebyl dohnan cesko havlo statem k sebevrazde
   Rikitan

   Smazat
  2. AT ZIJE TRUMP
   AT CHCIPNE EU
   Rikitan

   Smazat
 49. přesto k němu dospěly všechny vyspělé mimozemské civilizace

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blabolis, protoze se bojis premyslet o londynskem moste
   Prchas jako vetsina cechu do pohadek, ironie atd

   Smazat
 50. 16:43.. Musis se zaptat jinak nedomrdku a rad ti to vysvetlim, ale az jindy. musim z domu.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já se ptát jinak nemusím, protože odpovědi samozřejmě znám, šulinku. Chtěl jsem aby jsi mi odpověděl ty a dokázal, že umíš napsat i nepříjemné věci, ne jen zcestné bláboly o tričkách za dolar.

   Smazat
  2. 16:56 neznas, ty cesky zavistniku umis jen nadavat, a jeste hloupe

   Neprijemna vec je zvoleni obamy a obamismus
   Neprijemna je zrada republikanu typu mccain
   Neprijemna az pekelna jsou zahnojena velkomesta
   Neprijemna je vlada bansteru, pojistoven, klientelskeho kapitalismu
   Atd

   Smazat
 51. O Ameriku strach nemam, tam se blbeho Trumpa brzy zbavi. Ale Putler bude vladnout jeste alespon 20 let a to znamena navrat do doby kamenne.
  Nemeli ho ti debilni muzici volit, jejich chyba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty cesky nevolniku nikdy nebudes mit Trumpa
   Ty se smis jen plazit pred merklovou
   Cesti nevolnici ted drou za 1/3 nemeckych platu, zerou jedovate odpadky ktere nemci nesmi dat ani psum, a brzo budou drit za 1/4 a pak 1/5 nemeckych platu
   Ale ze zoufalosti budou poukazovat na Rusko

   Smazat
 52. filosofie je krásná věc, ale štěstí si za ni nekoupíš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zato blaboleni mimo namet ti muze pomoct

   Smazat
  2. náš cíl je tímto směrem

   Smazat
  3. 17:57 nemluv za nas

   Smazat
 53. Naprostá absence humoru pod humorným článkem. To má být vzorek "českého" obyvatelstva?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kopecku, humor tady nehledej
   Havlismus je komedie s tragickym koncem
   To neni k smichu
   Na Hamletovi se taky netlemas
   Nebo se smejes polovine cechu pod hranici chudoby, nebo montotroku droucim za 1/5 nemeckych platu? Nebo evropske genocide?
   Takova zruda nejsi

   Smazat
  2. humor a inteligence je pro tupce šavlozubé neodolatelný feromon

   Smazat
 54. Amerika ma Trumpa
  Cesko ma Sobotku
  Chteli byste menit cesi, co?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:23 A věříte, že ani ne? Trump se projevuje jako ještě lépe namazaná korouhvička, než Sobotka. A když jsem sledoval tu Trumpovu reality show v kongresu, tak jsem si říkal "Pane Bože, ochraňuj nás od něčeho takového". Proti němu a jeho "his boys", vyskakujícími jak čertíci z krabičky po každé větě, je Bohúš a náš parlament zlatej.

   Smazat
 55. Kurva, 7 večer a dnes ještě ani jeden dezinformační článek z dílny ruské propagandy? Soudruzi Dvořák s Davidem mají asi poradu na ruské ambasádě nebo někde zastavují okupační jednotky NATO vlastními těly. Je tu také možnost na kterou se bojím vůbec pomyslet a to že je zlikvidovali agenti CIA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jandovo pornokomando nastoupilo, koukám.

   Smazat
 56. Chápu tvé obavy. Jak nic dlouho nevyjde z té "dílny", tak budeš muset dělat časem pro změnu něco užitečného, než to tu sledovat. Ale dnes v klidu 19:12 splněno. Jandovo podrbání tě nemine.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.