Reklama

úterý 28. března 2017

Raketoplán X-37B je americkou odpovědí na ruskou technologii Dead Hand. Potvrzují to i fotografie. Cenově dostupná varianta projektu Aurora? Raketoplány budou vozit bomby až nad Teherán?

- VK - 28. 3. 2017 AE News

Světová a také česká média dnes shodně přinesla články [1] o podivném rekordu amerického bezpilotního miniraketoplánu X-37B, který krouží na oběžné dráze ve výšce zhruba 800 km už 677 dní, od loňského května. Do redakce jsme dostali několik emailů, abychom se k věci také vyjádřili. Projekt má pod svým velením Pentagon ve spolupráci s NASA, takže se dá tušit, že použití stroje bude primárně pro vojenské účely. Oficiální účel mise není jasný, ale mainstreamová média se odkazují na interní informační zdroje, že prý raketoplán testuje nový propulzní motor na bázi iontového pohonu. Ten funguje na principu emitování iontových částic z elektromagnetického generátoru a palivem je např. xenon. Maximální rychlost, kterou dokáže motor ve vakuu vyvinout, je zhruba 10 km/s. NASA má v provozu prototyp motoru s názvem NSTAR pro blíže nespecifikovanou vesmírnou loď Deep Space 1 a jde o mohutný motor, který se na palubu miniraketoplánu X-37B rozhodně nevejde. Pokud ovšem NASA motor nezmenšila pro použitelnost v X-37B.

Okolo stroje X-37B se pohybují pracovníci NASA jen v hazmat oblecích.

Jenže spotteři na základně Edwards a také sama NASA vyděsila fanoušky projektu X-37B záběrem na skupiny pracovníků v tzv. hazmat oblecích, které se používají pro ochranu před chemickou, biologickou a také radiační hrozbou. Odborníci na letectví navíc upozorňují, že raketoplán X37-B je opravdu zoufale a katastrofálně malý a na jeho palubu se musí vejít nádrže s palivem pro pohonnou jednotku, takže užitný prostor raketoplánu uvnitř je maximálně limitní. V diskusi na Infowars se k tomu nedávno vyjadřoval bývalý pilot amerického letectva, který pracoval pro NASA jako konzultant pozemního výcviků pilotů raketoplánů Shuttle. X-37B označil za kosmický dron, který má nést jadernou hlavici, nebo cluster několika menších hlavic.

Drony na oběžné dráze s jadernými hlavicemi


Důvod je zcela jasný. Jde o další stupeň americké odezvy na ruské protiletadlové a protiraketové komplexy, které podle Pentagonu jsou natolik pokročilé, že při vypuknutí nukleární výměny mezi Ruskem a USA by velká část amerických hlavic na ruské území ani nedopadla. Projekt X-37B ale má úplně jinou a hrozivou perspektivu. Díky tomu, že stroj může v kosmu manévrovat a měnit trajektorii, nemůže ruská protiraketová obrana takovýto nosič zaměřit. Po vstupu do atmosféry se raketoplán neřítí dolů po balistické dráze, kterou využívají protiraketové systémy, ale může manévrovat a úplně tak vyruší protiraketovou obranu Ruska.

Pracovníci instalují textilní rukáv od vzduchotechniky na odsávání něčeho z raketoplánu.

Hrozba spočívá v tom, že takový nosič nelze na oběžné dráze zničit. Pokud by chtěli miniraketoplán na oběžné dráze sestřelit, raketoplán by prostě před zásahem odletěl jinam. Pokud by USA chtěly zaútočit na Moskvu, raketoplán by sestoupil do atmosféry a z vysoké výšky, kam nevystoupají ruské stíhačky, ani ruské protirakety, by raketoplán vysypal jaderné hlavice a shodil je na cíl volným pádem. Vlastně by stroj klidně mohl shořet v atmosféře, vstoupil by do ní střemhlav a vysypal by hlavice na plánovaný cíl, žádná balistická dráha, nic takového by nebylo třeba. Stroj by takto mohl bombu doslova vhodit z nebe až na Rudé náměstí, aniž by ruská protiraketová obrana s tím mohla cokoliv dělat. Proti kosmickému manévrovatelnému dronu nemá Rusko zatím žádnou odpověď.


Okolo stroje lze chodit jen v hazmat oblecích s dýchacími přístroji


Uvolněné fotografie NASA ukazují, že zaměstnanci NASA jsou v hazmat oblecích s dýchacími přístroji velmi opatrní a bojí se ozáření a radiace. Pracovníci nasazují na zadní část stroje textilní rukavicový tubus vzduchové klimatizace. Ten se používá buď pro vhánění vzduchu, nebo pro odsávání. Že by pracovníci v hazmat oblecích odsávali z vnitřku stroje kontaminovanou atmosféru prostoupenou radiací? Je to logické. Pokud jsou na palubě termonukleární zbraně, hlavice vyzařují značné množství radiace, která ionizuje okolní prostor. Z vnitřku stroje je tak třeba odsát kontaminovaný vzduch, zejména prachové částice, které se staly vlivem působení hlavic radioaktivními. Obrovské utajení okolo mise X-37B je možná kvůli tomu, že USA se chystají vypovědět smlouvu o zákazu jaderné proliferace ve vesmíru a v blízké budoucnosti chtějí své zastaralé balistické rakety Minuteman nahradit divizí raketoplánových dronů. Jednalo by se o sloučení příjemného s užitečným. Na území USA by nemusely být žádné jaderné zbraně, žádná sila, Rusko by muselo přestat mířit na americké instalace v USA a muselo by začít mířit na oblohu.

Pracovníci NASA v hazmat oblecích, mobilní vzduchotechnika na vozících.

Dokonce takovéto využití X-37B dává smysl i z ekologického hlediska. Pokud by došlo k poruše na hlavici, ta by explodovala ve vesmíru. Dnes je to jinak, hlavice by explodovala někde v silu uprostřed Kentucky a zamořila by tisíce čtverečních mil. Přesunutí hlavic do kosmu a jejich nainstalování na malé drony v podobě raketoplánů by vyřešilo americký problém s výrobou a vývojem nových balistických raket a zároveň i manévrovatelných hlavic, které Rusko už vyvinulo v odvetě na odstoupení USA od smlouvy ABM. Pentagonu se myšlenka dronů líbí čím dál tím více a snaží se je nasazovat ve stále více konfliktech.

Na některé státy lze shazovat bomby už jen z oběžné dráhy


Když si uvědomíme, kde ještě USA nemají drony, je to na oběžné dráze. Všude jinde je mají. Na zemi, ve vzduchu, i na moři. A dokonce i pod vodou. Skupiny dronů na oběžné dráze můžou mít i konvenční výzbroj. Např. pro účely průniku a bombardování země se silnou protiletadlovou obranou, do které nelze letadly přiletět, vysypat lidem na hlavy tisíce tun „demokracie“ a zase odletět. Ovšem dron, který by z vesmíru vletěl přímo na centrum velení armády, např. v Teheránu, by dokázal shodit mohutnou bombu přímo Ajatolláhovi do postele. Zní to děsivě, ale proti tomuto prakticky teď neexistuje obrana. Pro útok z oběžné dráhy mají dnes armády jediné instrukce, útoky po balistické dráze pro sestupující hlavice.


Pracovníci v hazmat oblecích okolo X-37B.


Pokud ale objekty manévrují, nebo padají volným pádem, anebo jsou dokonce řízeny jako drony, neexistuje proti takovým objektům protiletadlová obrana. Největším problémem by byly radary. Ty dnes hlídají hranice proti narušiteli v horizontálním směru, ale nesledují oběžnou dráhu. Radar zachytí raketoplán teprve ve výšce 40 km, ale to už je pozdě, protože hlavice z dronu se už řítí k zemi. I kdyby existoval protiraketový systém na podobné útoky, na hlavici padající zničehonic po neznámé dráze lze jen těžko vyrobit protiraketový systém. Pentagon tak podle všeho se rozhodl, že militarizuje vesmír na nízké oběžné dráze a zatím testuje navigační systémy a spolehlivost dronů na oběžné dráze. Určitě se testuje i zabezpečení spojení, aby třeba hackeři z Ruska nepřevzali nad raketoplány kontrolu. To není legrace. To je reálná hrozba, že pokud takovéto drony budou existovat, bude existovat i snaha převzít nad nimi kontrolu.


X-37B může být lacinější náhradou za Auroru


Na tyto raketoplány NASA se dá dívat jako na chudou verzi původně ambiciozního projektu Aurora, který měl za úkol vyrobit hybridní stroj, který by startoval jako stíhačka a na oběžné dráze by se pohyboval jako kosmická loď. Okolo Aurory je dodnes spousta spekulací a dohadů, které pocházejí už z konce 70. let minulého století, ale pokud by americká armáda něco takového měla, už by to dnes použila a pochlubila by se tím. Zkoušení zmenšených kopií strojů Shuttle na oběžné dráze spíše ukazuje na nedostatek invence a především zdrojů. Ruský raketoplán Buran byl totiž dálkově řízený jako dron již v druhé polovině 80. let, takže USA zde prostě dohánějí tehdejší Sověty. Jenom doufám, že se nedočkáme nějaké poruchy, až spadne jeden z těchto raketoplánů čirou náhodou na zem.

Co je na palubě X-37B tak hrozného, že okolo stroje není ani jediný člověk, který by neměl na sobě hazmat oblek?

Rusko mělo v dobách SSSR systém poslední odvety s názvem „Perimetr“ [2], který na západě byl známý pod přezdívkou Dead Hand. Pokud by sovětské velení bylo v Moskvě zničeno a generální štáb by se rozpadl, systém Perimetr by odpálil všechny zbývající ruské rakety na nepřátele. Vladimir Putin prý nechal systém Perimetr znovu aktivovat, takže aktivita Pentagonu ve věci militarizace vesmíru může být opět vedena snahou o přechýlení misek mocenských vah na stranu USA. Mělo by nás varovat, že projekt X-37B začal za Obamy, který na jedné straně pokrytecky v Praze podepisoval odzbrojovací smlouvu s Vladimirem Putinem, ale na straně druhé potichu dal zelenou k výrobě dronů s jadernou výzbrojí na oběžné dráze.

-VK-
Šéfredaktor AE News

34 komentářů :

 1. Vedoucí kolotoče je jak vidno odborníkem na všechno. Stačí zadat jakoukoli otázku, zatáhnout za páčku a hned ze sebe vysype odpověď.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:11 on ten Vedoucí kolotoče asi není sám jediný na světě. Ostatně, není ani on jediným zdrojem v této věci. Pokud se zmůžeš, máš možnost v angličtině, jestli se neštítíš tak i ruštině.

   Smazat
  2. Vzpomínáte, jak v osmdesátých létech minulého století Američani za miliardy dolarů vyvíjeli neviditelná bombardovací a stíhací letadla, která nebyla viditelná žádnému radaru? Stálo to obrovské prostředky a Američani tehdy si mysleli, že mají technologicky navrch a jsou jediní na světě a můžou si diktovat podmínky. A pak v nějakém zapádákově v nějakém bezvýznamném závodě s názvem Tesla Pardubice si řekli, hele to blbé Americké monstrum ma všechny systémy řízené elektronicky, což zákonitě vytváří elektromagnetické pole a proto není nic jednoduchšího, než vyvinout radar pasivní ochrany založený na tom, že jakmile pilot šáhne na jakýkoliv ovládací prvek takového letadla, radar pasivní ochrany to hned zaznamená a zaměří ho, no a proto, že tyto americké monstra, nemají dobré aerodynamické tvary a to proto, že aerodynamika se neslučuje se zmenšením a rozptýlením radarových vln, musí takové letadlo neustále počítačem korigovat svůj let, jinak by spadlo a tedy pasivním radarem je neustále monitorováno. Na pasivní radar pak napojí protileteckou obranu a miliardy miliard na vývoj takového letadla jsou v pr.eli. A tak se i stalo. Radar pasivní ochrany TAMARA a pak VĚRA za několik milionu Československých korun vyřadil letadla za miliony miliard Amerických dolarů. A něco podobného se stane i s dronovým raketoplánem. Vývoj a uvedení do válečného provozu bude stát Američany miliardy miliard dolarů a pak přijde nějaký bezvýznamný mozek a ten řekne, tady to uděláme tak a tak a uděláme to hlavně jednoduše a levně a opět to skončí pro Amiky tak jak všechno co začali - blamáží.

   Smazat
 2. prostě jaderná válka nejde vyhrát jsou to šílenci

  OdpovědětSmazat
 3. Pokud USA skutečně něco podobného vyvíjí za podobným účelem a bohužel je to pravděpodobné, tak je to flagrantní porušení všech platných dohod. To nakonec nikdy USA nedělalo problém. Pro USA je smlouva dobrá pokud poskytuje výhodu, jinak je to jen cár papíru a ústní dohoda stvrzená podáním ruky je míň než vzduch nebo vykouřená dýmka míru. Jejich vlastní původní obyvatelé dobře vědí o čem je řeč. Co se týká následků je pak naprosto jasné, že výsledkem bude militarizace vesmíru a protistranám nezbyde než umístit v kosmu obdobné útočné nosiče vesmír-země a sledovací, raketové a laserové zbraně pro ničení vesmírných cílů v reálném čase řízených umělou inteligencí nezávisle na centrech velení. Ta mohou být velice rychle z kosmu eliminována. Výsledkem mohou být i spící lodi na orbitech naplněné např. skleněnými kuličkami velikosti pinpongového míčku, které budou v případě napadení doslova vystřeleny po orbitě a udělají oblak ničící vše v této hladině. Je možné i umístění pulsních zbraní, které prostě zničí elektroniku nad celými rozsáhlými oblastmi, takže naváděné raketoplánky drony prostě přijdou o své mozky a poletí kamsi volným pádem. Každopádně se jedná o další nebezpečnou ideu, která má obrovský ničivý potenciál proti vlastní planetě a je hodná neoliberálních a korporátních fašistů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidé jsou pozemšťané, shodneme se na tom? Vesmírným civilizacím patří okolí planety Země, protože toto okolí už ovládají. Není tedy věcí lidí mít a použít zbraně z oběžné dráhy země. Jste tam cizinci a uvědomte si to.

   Smazat
  2. 17:10 a sranda je jak se prodávají parcey na Měsíci :D. Jistým způsobem platí, že žádný strom neroste do nebe.A ani náš druh si myslím není schopen domyslet všechny možná rizika a nebezpečí pro naši existenci. Třeba jsme na potápějícím se Titanicu, a někteří se ještě rvou a snaží se dostat do kuchyně- když mám umřít, tak s plným bříškem.

   Smazat
  3. Měsíc, tedy správně Luna, lidem nepatřila nikdy a nepatří doteď. Luna byla kdysi dávno velkou evakuační kosmickou lodí a potom upravena pro stálou oběžnou dráhu kolem Země jejím "opancéřováním". Stálo to obrovské náklady a darovat ji lidem tenkrát nikoho ani nenapadlo. Luna byla prostě stálou základnou pro vesmírné civilizace, které vyvíjely lidstvo. Doteď tam některé sídlí trvale. Nicméně: Je v zájmu všech, poskytnout lidstvu Lunu "v plen", protože to potřebují ke svému vlastnímu vývoji. Podobně tak následně s planetou Mars, přičemž ale Jupiter je už osídlen, civilizací, která se proto z Marsu přesídlila. Žije teď v celé galaxii, Jupiter je ale pro ni stálou základnou a nostalgií, protože Mars potřebují lidé pro vlastní nezbytný vývoj. To je ukázka dobra, správného uvažování.

   Smazat
 4. "Dronů" této konstrukce a velikosti se dá vyrobit a vypustit na oběžné dráhy jen omezené množství (snad desítky), takže se dají protivníkem individuálně sledovat (na častější změny oběžné dráhy a finální útok mohou mít jen omezené množství paliva) a ještě z oběžné dráhy včas sestřelit - viz sestřelení družice předvedla už před několika lety i Čína. Křižující vlaky či kamiony s raketami v běžných komerčních kontejnerech jsou daleko nebezpečnější - lze mezi nimi nasadit téměř neomezené množství od nich nerozeznatelných klamných cílů a náklady s výrobou a provozem jsou nesrovnatelně nižší.

  OdpovědětSmazat
 5. Je to všechno mystifikace. Amíci mají velký kulový, o tuhle propagandu se zasloužil možná tak židovsky fabulující Hollywood.

  OdpovědětSmazat
 6. Byl jednou jeden člověk ale ve skutečnosti jich je na Zemi takových spousta, který se rozhodl stát se úspěšným vydíráním Boha. Prostě mu nahlas řekl, že usmrtí mnoho lidí, pokud mu nezařídí úspěch. Bylo jednou jedno Rusko, které také vydíralo a to Perimetrem, s tím, že pokud by prohrálo ve válce, zničilo by celou planetu Země, tedy celý svět i s jeho pozemskými sedmi a půl miliardami lidí, rozumějte nevinných lidí. Nemyslím si, že USA jsou Bůh ale myslím si, že ve vesmíru jsou vývojově vyspělejší civilizace, které Boha mohou na Zemi dostatečně zastoupit a myslím si, že v tomto případě správně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To co říkáte je ale rouhání par excellence.

   VR

   Smazat
  2. 21:47 Rouhání vůči Rusku?

   Smazat
  3. Ani vůči Rusku, ani Rouhání prezident. Myslím, že rozumíte.

   Smazat
  4. 17:46 – V češtině máme dvě slova: „vydírání“ a „odstrašování“. Je mezi nimi podstatný rozdíl.

   „Vydírat“ znamená: pod pohrůžkou velké újmy nutit někoho udělat cosi v můj prospěch.

   „Odstrašovat“ znamená: dáti někomu najevo, že i kdyby nás velmi účinně napadl, nevyvázne se zdravou kůží.

   Systém „Mrtvá ruka“ alias Perimetr není určen k vydírání, ale k odstrašení.

   Myslíte, že Boha zajímá, kolik lidí zemře?
   Proč je tedy učinil smrtelnými?
   Sám vyhubil lidi při potopě světa, a hubí je velkoryse při živelných katastrofách.

   Ani osnovatelé válek na sebe ještě nepřivolali Boží hněv za miliony let od prvopočátku lidstva.

   Kdyby Bůh války nechtěl, žádné by nebyly.
   Stejně jako Rothschild.
   Paní Rothschildová přece řekla jasně:"Kdyby moji synové války nechtěli, žádné by nebyly."
   PB

   Smazat
 7. Nedelal bych z toho zas takovou kowbojku.

  1) Ten raketoplan pokud ma ve vesmiru vydrzet delsi dobu tak bude muset letat +- jako satelit, tedy po +- celkem vypocitatelne draze. Sem tam si muze nekam uhnout, ale urcite tam nebude poletovat jako moucha nad hovnem, na to nema dost paliva.

  2) pokud ma jen vzletnout doletet nad nepritele a padnout, tak by na nejake poletovani v ramci vyhybani se reketam mohl mit pliva i dost, ale to pak zas nebude o nic lepsi nez ruska raketa, ktera presne tohle vsechno uz davno umi.

  3) At uz dela raketoplan ve vesmiru co chce, dela to relativne "na ocich" na kdejaky satelit jde za dobrych podminek videt klidne ze zeme amaterskym dalekohledem. Takze nebojim se, ze si protivnik cinnost toho raketoplanu neohlida.

  4) Pokud by raketoplan zaril tak, ze se kolem nej da jen v obleku, tak by to bylo videt i z vesmiru a rusum by to jiste neuniklo. Spis to vidim tak, ze ti gumovi machri plni ten raketoplan nejakym toxickym plaivem a tu vzduchotechniku tam maji na to, aby to pripadne mohli odsat, pokud by to zacalo unikat driv nez to bouchne a znici drahou hracku.

  5) nedelam si iluze ze tam nahore ten raketoplan pacha neco lidumilneho, ale na vodikovou pumu to fakt zatim nevidim. A i pokud by ano, tak prece ve fazi testovani muze misto pumy klidne vozit cihly a nemusi zarit (naco obleky).

  Osobne to tipuju na nejakou lepsi kameru, nebo radar, proste spionaz.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíte, že o Zemi rozhoduje Rusko? Nebo třeba nějaký jiný stát? OSN by asi nesouhlasila s něčím mimozemským, co by ale bylo třeba jen pro USA a jen pro prospěch USA. Takže, protože ve vesmíru platí nějaké vesmírné, respektive meziplanetární a mezicivilizační zákony, stejně jako i na Zemi (vznikly přirozeně), protože bez pravidel hry se úspěšně žít nedá, tak jedinou možností pro některé vesmírné civilizace a logicky ty, které se od vývojové úrovně lidí příliš neliší, je možnost kontaktu-komunikace-obchodu, respektive předání předmětů, právě takovým miniraketoplánem.

   Smazat
  2. "poletovat jako moucha nad hovnem" - proto čtu rád diskuse...

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Přesně tak, a k zásadnímu důvodu že ani raketoplán si nemůže poletovat dejme tomu nad Moskvou jak moucha nad hovnem, upřesněmež, že z orbity nejde jen tak něco vysypat někomu na hlavu jako kýbl sraček z okna.

   I kdyby chtěl, dejme tomu, ředitel kolotoče spadnout z orbity, musí prvně nějak zbrzdit svou dost velikou tangenciální rychlost (velikou podle toho jaká to orbita je a čím blíž k Zemi, tím bude větší) a ani pak nezačne padat jak letecká puma natož pytel brambor - krátce řečeno, pokud chce z nízké orbity dopadnout na Rudé náměstí, měl by to radši zašlápnout nejmíň někde nad Londýnem. Přitom se trochu zahřeje a bude ho ještě líp vidět, až nám poletí nad hlavami směrem na východ.

   Jiné srovnání: Columbia se rozpadla asi 60 km vysoko a trosky prý Texasani sbírali z elipsy velké asi jako ČR.

   Nemusí to být jen skoro kruhová nízká orbita, ze které Číňani cvičně "sestřelili" svou družici (a Obama vyváděl jak černoušek Bubu) může ten sráč být třeba na extrémně výstřední dráze typu "Molnija", kdy bude nejdřív strašně daleko a poletí "pomalu" (tudíž ne k okamžitému použití) a pak zase strašně blízko, a poletí jak čert třetí kategorie (což se může hodit). Pořád se mi ale nezdá, že by to bylo zásadně "horší" než ponorka, která si najednou zažbluňká kus od ústí Potomacu (či Něvy) a dá se do díla.

   VR

   Smazat
  5. Asymetrický dimethylhydrazin je logické vysvětlení toho proč chodit v oblecích. V článku mě ale zarazilo především to, že parametry motoru byly vyjádřeny v km/s což o autorovi vypovídá vše, a o schopnostech raketoplánu měnit trajektorii nic. Trhovkyně na zelňáku by možná podala důvěryhodnější zprávu.

   Smazat
 8. kuk sem:
  https://www.youtube.com/watch?v=IVrEYRdYYxQ

  OdpovědětSmazat
 9. myslím že v Praglu tu smlouvu podepsal za Rusko Medveděv
  vaska

  OdpovědětSmazat
 10. Jen faktická poznámka.Od loňského května do
  letošního března to není 677 dní.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 11. Nahoře prý ten čas jde nějak jinak říkal Albert...

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 13. V bibli je to jasně napsáno,termín konce světa neurčí bůh ale sám člověk.Klidně lze říci, že tato země nikdy nenosila většího zmetka než je člověk. Na co člověk sáhl, to zkurvil.

  OdpovědětSmazat
 14. Nesmysly,.... hlavni kouzlo raketoplanu je v tom, ze se po misi umi vratit na zemi a muze se pouzit znovu vime? Takze at tam reketoplan pacha cokoliv tak se pak zjevne planuje vracet na zem (je to preci raketoplan) To pri dorucovani vodikovych bomb nad Moskvu je dosti nepravdepodobne, leda ze by si pak jeste rychle zaletel pro dalsi naklad.

  OdpovědětSmazat
 15. Mě je na tom divná jedna věc, jak by to vesmírné letadlo pouštělo bomby z vesmíru do atmosféry? Vždyť průchod do atmosféry není vůbec jednoduchá věc. Jak by zařídili, že ty bomby by při tom neshořely?

  OdpovědětSmazat
 16. Doufám, že jim ty vesmírné drony Činské rakety zabaví stejně jako drony mořské. Ty si také vyzvedli a prozkoumali.

  OdpovědětSmazat
 17. Maličkost- iontový motor funguje dlouhou dobu při hodně malém zrychlení. Takže nějaké úhybné manévry před raketou jsou nesmysl. Při shazování bomb je potřeba nejen pořádně zabrzdit, ale taky mít tepelný štít aby se puma nevypařila 200 km nad cílem. Čili dron bombardér je blbost, mohlo by spíš jít o protidružicovou zbraň, i když hrozně pomalou. jogín

  OdpovědětSmazat
 18. Jaképak jaderné bomby, tento raketoplán oblétává Zemi a velmi úspěšně rozprašuje do atmosféry virus pravdy a lásky! Výsledky jsou vidět všude na světě.

  OdpovědětSmazat
 19. Vzpomínáte, jak v osmdesátých létech minulého století Američani za miliardy dolarů vyvíjeli neviditelná bombardovací a stíhací letadla, která nebyla viditelná žádnému radaru? Stálo to obrovské prostředky a Američani tehdy si mysleli, že mají technologicky navrch a jsou jediní na světě a můžou si diktovat podmínky. A pak v nějakém zapádákově v nějakém bezvýznamném závodě s názvem Tesla Pardubice si řekli, hele to blbé Americké monstrum ma všechny systémy řízené elektronicky, což zákonitě vytváří elektromagnetické pole a proto není nic jednoduchšího, než vyvinout radar pasivní ochrany založený na tom, že jakmile pilot šáhne na jakýkoliv ovládací prvek takového letadla, radar pasivní ochrany to hned zaznamená a zaměří ho, no a proto, že tyto americké monstra, nemají dobré aerodynamické tvary a to proto, že aerodynamika se neslučuje se zmenšením a rozptýlením radarových vln, musí takové letadlo neustále počítačem korigovat svůj let, jinak by spadlo a tedy pasivním radarem je neustále monitorováno. Na pasivní radar pak napojí protileteckou obranu a miliardy miliard na vývoj takového letadla jsou v pr.eli. A tak se i stalo. Radar pasivní ochrany TAMARA a pak VĚRA za několik milionu Československých korun vyřadil letadla za miliony miliard Amerických dolarů. A něco podobného se stane i s dronovým raketoplánem. Vývoj a uvedení do válečného provozu bude stát Američany miliardy miliard dolarů a pak přijde nějaký bezvýznamný mozek a ten řekne, tady to uděláme tak a tak a uděláme to hlavně jednoduše a levně a opět to skončí pro Amiky tak jak všechno co začali - blamáží. Proč pak asi Američani upustili od geniálního raketoplánu a k ISS lítá ruská raketa z dob GAGARINA? Toť otázka. Z filmu "Náš dědek Josef": "Nedávej chlapče nos moc nahoru, pak se ti do něj lehce strefujou".

  OdpovědětSmazat
 20. Víte,že těmi drony lze vyvolat zatmění slunce na celý měsíc?,...no a vtom zatmění,jim nad USA udělají rusové umělé slunce,že už amíci nebudou nikdy potřebovat brýle....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.