Reklama

čtvrtek 2. března 2017

"Rusko není na vině": OSN vyvrátila obvinění proti Moskvě

Irina Ťukačeva
2. 3. 2017 zdroj
Komise Organizace spojených národů popřela obvinění, vznášená vůči Ruské federaci. Ruské ozbrojené síly nemají žádný vztah k situaci v roce 2016, při níž zahynulo více než deset osob. Mezinárodní komise OSN pro vyšetřování incidentů na syrském území provedla šetření ohledně útoku na humanitární konvoj nedaleko města Aleppo v září 2016.


Podle informací, poskytnutých ve zprávě, Ruská federace se na daném incidentu nepodílela. Autoři zprávy dospěli k tomuto závěru na základě pečlivého prostudování typu použité munice, územního rozsahu útoku a jeho trvání.

Kromě toho nebyl v dokumentu ani jeden z válečných zločinů, spáchaných na syrském území, přičítán Rusku.

Moskva opakovaně deklarovala, že se nepodílela na střelbě na humanitární konvoj v Sýrii. Řada západních politiků použila tento incident k "démonizaci" Ruska tím, že je obvinila z četných válečných zločinů v Sýrii.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

25 komentářů :

 1. A jéje. Toho zase bude plná ČT. Události-komentáře budou svá přetchozí tvrzení určitě dementovat celý večer. A "experti", kteří tvrzení o zničení konvoje Ruskem dokazovali, budou před kamerami klečet na hrachu. CTHH jistě vydá zvláštní zprávu, že celý ten humbuk kolem konvoje byl hoax.
  Je tu ještě někdo stejně naivní, jako já?

  OdpovědětSmazat
 2. Samozřejmě. Já předpokládám, že nyní vystoupí ministr národní obrany a omluví se z slova: "Není pochyb o tom, že RF se v Sýrii dopouští řady útoků na civilní obyvatelstvo!
  Krom toho nám určitě vyčíslí, kolik skutečně nevinných lidí tam muselo zahynout díky tomu, že se opakovaně vyhlašovanými příměřími umožňuje zločincům Islámského státu přebíhat a vraždit dál a dál...

  OdpovědětSmazat
 3. Zpráva mimo jiné poprvé označila konkrétního viníka bombardování humanitárního konvoje OSN a syrského Červeného půlměsíce, při němž 19. září západně od Aleppa zemřelo 14 humanitárních pracovníků. Dříve komise OSN jen uváděla, že schopnost uskutečnit takový útok měly syrské vládní síly, ruská letadla a letadla koalice vedené USA.

  Komise v nové zprávě rovněž označila za válečný zločin dohodu o evakuaci východního Aleppa, který byl baštou povstalců. Dohoda podle komise nedávala civilistům možnost zůstat a zúčastněné strany se tak dopustily válečného zločinu nuceného vystěhování. Bombardování východní části města v posledních týdnech bojů navíc zabilo stovky lidí a vyřadilo z provozu nemocnice.

  Ve zprávě komise OSN se také uvádí, že syrské helikoptéry shazovaly na Aleppo barely s chlorem během roku 2016 a způsobily tak stovkám lidem smrt či zranění. Syrský režim použití chemických zbraní popírá - http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/osn-v-bojich-o-aleppo-se-obe-strany-dopoustely-valecnych-zlocinu_419778.html

  Takže ne přímo Putler, ale jeho loutka Assad ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je opět jen tvrzení bez důkazů. Týden je cinknutý zdroj, ostatně jako celý mainstream.

   Smazat
  2. Už ta blbost, že stěhování civilního obyvatelstva pryč ze zóny bojů je hovadina. To je tam mají nechat pobít? Nebo se jim při bojování mají elegantně obě strany vyhnout? Trochu na hlavu, ne?!

   Smazat
  3. 16:59 Ty musíš mít žaludek, je něco co bys za pár stříbrných neudělals? Je vůbec možné aby se takové hovado mohlo narodit? Nebo tě dotvořila kapitalistická morálka?

   Smazat
  4. 16:59-škoda, že zpráva neuvádí typ použité munice. Možná by se prokázalo, že jej nevlastní nejen RF ale ani syrská armáda.

   Smazat
  5. 20:32 - jo ty neumíš rusky, sorry, já zapomněl! - http://tn.nova.cz/clanek/nejbohatsi-muz-na-svete-putin-ma-pry-bilionovy-majetek.html

   Smazat
  6. jéééé, to je debil. Prej shazovali bareli s chlorem. kOLIK TOHO CHLORU BY MUSELO BEJT?

   ten vůl si myslí, že do sudu zavře chlor a ten pak vyhodí z vrtulníku. To by to tam pak vypadalo, jako by se jim tam vylila flaška sava.
   Toho chloru by muselo bejt minimálně stovky tun a v tlakových lahvích.

   Němci za WWI použili tisíce tun chloru a minimálními účinky

   Jak říkám je to debil co papouškuje blesk a novu
   J

   Smazat
  7. nepiseš nič pravdivého
   skus si realitu ozaj naštudovať

   Smazat
  8. 20:32
   A ty mu závidíš? Chudáčku malý, neuznalý...
   Sežer lejno, budeš na tom lépe. Tvůj mozek potřebuje pohnojit i zevnitř, když už čteš tyto sračky.
   J.C.

   Smazat
 4. Nezlobte se na toho moulu v 16:59.Má to celé
  popletené,protože komise nezkoumala chemický
  útok,ale bombardování humanitárního konvoje.
  Pro něj to je jedno a to samé.Ten by dal i svou
  desetiletou dceru do bordelu,jenom když něco
  získá.Nechte ho žít a blbnout.Víte,na čem jste.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odkazovat se na plátky typu Týden, Reflex, Novinky, Idnes a podobné prolhané havloidní sračkomety je poněkud úsměvné a naznačuje to s největší pravděpodobností to, že jde o politováníhodné individuum s rozhledem analytika z Evropských hodnot.

   Smazat
  2. 7:37 - to je úplně fuk na co se odkazuje. Zpráva OSN je převzatá všude stejně a nikde se netvrdí že očistila putleroffský či assadovský vrahy a hrdlořezy od válečných zločinů - to je jen hoax, jako většina místních slátanin.

   Smazat
  3. Anonymní3. března 2017 10:55

   člověče,už vím ty jsi hoax

   Smazat
  4. 10:55 Pročpak ta "objektivní a nezávislá" média také nepřevzala "všude stejně" vyjádření Ministerstva obrany RF, které fakty a důkazy vyvracelo informaci o bombardování konvoje ruskými letouny hned, jak se objevila? Proč museli čekat, až totéž řekne OSN?

   Smazat
  5. 16:12 - páč vědí že je to jen čistě formalita - Putler jako Assad - zloději a vrazi vobá ...

   Smazat
  6. ... jako svýho času v Kóreji! Svobodnej tisk přines zprávu jak stalinovskej rusáckej vrah zaútočil na mírové síly OSN ve stíhačce! No a RP mlčelo a mlčelo! A pak vydali zprávu že to by omyl,že za kniplem sděl korejskej komoušskej magor! A RP jásalo - prej OSN přiznává že sovětští piloti v Kóreji se žádných zločinů nedopouští! Jenomže seděl a tahal za knipl rusáckýho MIGu a vycvičili ho v Rusácku! Tak jakýpak že Stalin muzikant! Leda hovno ....

   Smazat
  7. 17:24 Jenže kdo dnes věří těmto tvým protiruským kecům, sbal si kartáček na zuby a mazej si bojovat s Ruskem sám.

   Smazat
  8. Emigrantský dědoušek vzpomíná na válku v Korei. Tahá sem propagandu Svobodné Evropy z 50tých let. Sranda. To tam v RFE byl tehdy šéfredaktorem obdivovatel Hitlera Peroutka. Sranda. Vzpomínané "Mírové síly OSN", na které Korejec ve svém migu zaútočil, to přece byla US Army a její sluhové (viz M.A.S.H.). Sranda. Co to sem leze za individua?

   Smazat
 5. Je to všechno takový ulítlý, Amíci lžou včetně jejich masmédií, že se jim od huby kouří. Jejich sportovci vesele dopujou po tunách a je ticho po pěšině. kdyby tohle dělali Rusáci to by byl řev. Ani náhodou, normální člověk nemohl tentrát věřit, že to bombardování má na svědomí ruská, nebo syrská strana. Takže OSN má značné zpoždění, ale lepší než nic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní2. března 2017 22:06 souhlas

   Smazat
  2. Štvavý kecy proti Rusku, které tu kolem dokola melou ti samí váleční štváči, jsou už tak obehraný a primitivní, že tomu může věřit snad už jen úplný debil. Cíl je jediný, očernit a tím démonizovat Rusko a pak rozpoutat válku s Ruskem a to tak, aby se to vyhnulo území USA.

   Smazat
 6. Účel světí prostředky. Účelem existence EU, NATO atd. je třetí světová válka. USA POTŘEBUJÍ DÁLE ROZVÍJET PRŮMYSL MASOVÉHO VRAŽDĚNÍ. A jak to mají ti chudnoucí oligarchové udělat? Tak naverbují soldatesku, ta vybuduje žoldnéřdskou armádu, v ní podřídí českou armádu velení Wehrmachtu/SS/SA/Bundeswehru podle okolností, pak zařídí přes exhalace oteplení na Rusi a vytáhnou ve šlépějích Napoleona či Adolfa Hitlera dobývat Amíky neposlouchající svět. Pak se nechají nafilmovat/vyfotit u hromad mrtvol s jásavým výrazem a zářícíma očima a prohlásí ty mrtvoly za teroristy. Zima sice krutá nebyla, když válka jenom šustěla, zato divoši šikmoocí, stačili jen holemi barbary Západu utlouci. Konce byly neslavné, místo pomníků vrahům, jak je v našich krajích zvykem, stavěly se pomníky míru. To bylo bědování militaristů a radovánky marxistů.
  Zdá se že oficiální media mohou produkovat své fake news na tuny, dnes jim uvěří snad jen Fýreři nejcivilizovanějšího světadílu a jejich vazalové. Jen zase v tom protektorátě "Bémen und Mehren" lidi remcají. Tak tam pošlou z Bruselu jakéhosi Reinhardta Hydru a ten s nimi udělá konečné řešení. To by tak hrálo, aby si v lebensraumu Velkoněmeckého árijského národa někdo otevíral hubu.

  OdpovědětSmazat
 7. Štvavý kecy proti Rusku jsou už tak obehraný a primitivní, že tomu může věřit snad už jen úplný debil. Cíl je jediný, rozpoutat válku s Ruskem a to tak, aby se to vyhnulo území USA.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.