Reklama

čtvrtek 2. března 2017

Rusko uzavírá nebe nad Černým mořem a Krymem2. 3. 2017    zdroj
Protiletadlové raketové komplexy (PLRK) Buk nasadí na Krymu ruské námořnictvo. Jejich cílem je ochrana lodí, ponorek a plavidel Černomořské flotily před letadly, bezpilotními letouny a křídlatými raketami. V případě potřeby Buky společně s protiletadlovými raketovými systémy S-300 a S-400 Vzdušně-kosmických sil Ruska zcela uzavřou nebe nad poloostrovem a Černým mořem.

Nové PLRK přijdou do výzbroje 1096-tého protiletadlového raketového pluku, který je dislokován v Sevastopolu. V první fázi obdrží protiletadlový raketový pluk komplexy Buk-M2 a později dokonalejší Buk-M3. Přesné datum přezbrojení ale zatím není známo. Nyní jsou ve výzbroji 1096-tého pluku protiletadlové raketové komplexy Osa.

Buk-M2 zasáhne letadla a bezpilotní letouny ve vzdálenosti 3 až 45 km. A křídlaté balistické rakety Beret na vzdálenost 20 km. Přičemž před PLRK se nezachrání dokonce ani výškoví strategičtí průzkumníci, létající ve stratosféře. Rakety Buku zasahují cíle ve výšce 25 tisíc metrů. Komplex Osa zasahuje cíle ve vzdálenosti nejvýše 10 kilometrů a ve výšce jen něco málo přes 5 tisíc metrů.

V současné době je už na Krymu dislokována 51. divize protivzdušné obrany VKS Ruska. Ve výzbroji formace jsou protiletadlové raketové systémy S-300 a S-400 a také protiletadlové raketové dělové komplexy Pancir.

Je zajímavé, že až do nedávné doby byly protiletadlové raketové systémy Buk pouze ve výzbroji brigád protivzdušné obrany pozemních vojsk. Není to ale tak dávno, co se první pluky těchto komplexů objevily i u VKS Ruska. Konkrétně oddíly 1721. protiletadlového raketového pluku VKS RF přikrývaly pobřeží od Tuapse po Soči během Zimních olympijských her 2014.

Černomořská flotila Ruska je schopna zničit potenciálního nepřítele, aniž by se mu umožnilo dostat se z místa své dislokace. K tomuto dnes Černomořská flotila disponuje vším potřebným: prostředky rozvědky, které detekují cíle na vzdálenost až 500 kilometrů, prostředky zasažení. Co znamená pouze jeden pobřežní komplex Bastion: 350 kilometrů (až po Bospor včetně). Kromě toho tam jsou ponorky s raketami Kalibr, námořní letectvo, strategické letectvo s křídlatými raketami a tak dále.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

42 komentářů :

 1. No, a tak uhasíná onen sen US mil. mašinerie o ovládnutí černomoří a kusu jihoruského prostoru.
  Přesně to samé, co dnes činí Rusko, jen se zcela opačným zaměřením, chtěli udělat US huni.
  A ve své válce proti Rusku opět postoupit od značný kus vpřed.
  Nepostoupili, ale svého cíle se také určitě nevzdali. Ta válka trvá a neochabuje ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Směr Západ maj putleroffští agresoři trvale zablokovanou! Neprojdou! - http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Incydent-na-granicy-Rosyjscy-okupanci-uprowadzili-dwie-Gruzinki,wid,18691813,wiadomosc.html

   Smazat
  2. Sám pan ministr Duda by je ale vykostil! - http://wiadomosci.wp.pl/kat,1518,title,Andrzej-Duda-jako-czolgista-i-strzelec-Takich-zdjec-nie-widzieliscie-od-dawna,wid,18689273,wiadomosc.html

   Smazat 2. odveta za Alexandrovce

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To byla ta banda kvičících bestií, které po té, co absolvovaly rychlokurz potápění už si nestihly zakřepčit a zabékat putlerovské odrhhovačky na hrobech a troskách Aleppa?

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ses vožral z amerických hoven ?

   Smazat
  2. 11:28 - Štětino, neblbni.

   Smazat
  3. Rusko se snad už brzo vátí! A ten jakobínskej hadr z Kremlu zmizí (spolu s židočekistou) - https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/431008-rusti-nacionaliste-usiluji-o-navrat-carskych-statnich-symbolu.html

   Smazat
  4. 15:57 - a čímpak se vožíráš ty, užgryndanej rasozrádnej čechomužiku? Pěnou do koupelny? Chycht!:)))

   Smazat
  5. 11: 28 - Vy Putinovi agenti (včetně filipa, zemana, klause, olezlého davida, vyvadila, petránka a imigranta pitomia) a čecháčkovští sockovští a trolovští hňupi se poznáte podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Agentky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné p-dele. Kdy už konečně začnete prchat do ráje SSSR, co ?
   Chlastoslovanské barbarské Rusácko, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Stejně jako Islámský stát, který rovněž přebírá štafetu bolševizmu. A stejně jako dříve francouzské druhé císařství, osmanská říše a německá třetí říše či japonské císařství. Čínský chanát přijde na řadu později.

   Smazat
 4. Tož Trotlové, kdepak vás máme, ze zapomínáte vysírat proti Rusku? Koukejte se pochlapit! Nebo radši né.

  OdpovědětSmazat
 5. dobře rusové jen tak dál

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad ani ne! Naše armáda bude potřebovat hlavně zimní výbavy! Agrese putlerčiků míří na Sever! - https://globe24.cz/svet/25140-ceka-nas-dalsi-zavod-ve-zbrojeni-v-chladne-arktide-se-zacinaji-dit-velke-veci

   Smazat
 6. Velmi dobrý článek,ND je jediná pronárodní volitelná strana:

  http://narodnidemokracie.cz/doopravdy-existuje-v-ustave-cr-clanek-17-o-svobode-slova-nebo-je-to-jenom-sprosta-pomluva/

  OdpovědětSmazat
 7. Souhlas! USAcká zločinecká špína od Veliké špinavé louže nemá co pohledávat na druhé straně matičky Země!
  • 200 let terorismu USA:
  www.napalete.sk/sokujuce-fakty-o-usa-naozaj-su-pre-nas-vzorom
  www.olser.cz/9947/200-let
  • agresia USA:
  www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
  http://skrytapravda.cz/domaci/97-general-sedivy-asi-trpi-amnezii-tvrdi-ze-rusove-hraji-hru-ktera-zacina-byt-velmi-nebezpecna-nevi-ze-proti-dvema-zakladnam-ruska-v-zahranici-stoji-109-zakladen-usa-v-japonsku-dalsi-stovky-v-evrope-a-85-v-jizni-koreji
  • http://svobodnenoviny.eu/tajne-dokumenty-odhaluji-krvavou-historii-cia

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak to bylo a co ve městě po zločinných putleroffcích zbylo! - http://www.kramatorskpost.com/2016/07/04/05-06-2014-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D1%8D%D1%82%D0%BE-%D0%B1%D1%8B%D0%BB%D0%BE/

   Smazat
 8. Není co dodat, USA navyšuje vojenský rozpočet, Rusko se musí adekvátně bránit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:26 Tak jest. Až si budou USA navyšovat vojenský rozpočet na podobnou ochranu SVÉHO území, tak je budou mít všichni jenom rádi.

   Smazat
  2. Putleroffská agrese vyvolavší preventivní úder NATO nezačne na Krymu, ale v Arktidě - http://zpravy.idnes.cz/rusko-arktida-zakladny-ledoborce-dq2-/zahranicni.aspx?c=A170202_145017_zahranicni_aha

   Smazat
 9. Místní havlotrol už asi odešel obklíčit Rusko, jinak skvělá zpráva ten článek výše, silné Rusko a Čína-záruka světového míru. Ale ani amíkům nepřeji válku, jde jen o to, aby síly velmocí byly v rovnováze, pak je možný smysluplný dialog v řešení světových problémů, nikoliv však z pozice síly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na ně nakonec bude stačit ato armáda. Odveta za Poltavu bude! A né že né - https://www.novinky.cz/zahranicni/430931-svedsko-znovu-zavede-povinne-odvody-v-prvni-fazi-povola-do-armady-4000-lidi.html

   Smazat
 10. Jen do nich,kurev zapadnich! Vladimir Vladimirovic,muz c.1 ve svete,podle us magazinu Forbes!

  OdpovědětSmazat
 11. Jen aby náhodou omylem nestiskli ten červený knoflík, jako to bylo u MH17 !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím, proč do toho pletete ukrajinskou armádu...:)

   Smazat
  2. Rus bude opět svobodná, putlerismus zničen! A mužíci zas budou šťastní jako tenkrát - https://zen.e15.cz/telegraf/unikatni-fotografie-z-druhe-svetove-valky-v-sovetskem-svazu-dokazali-nemci-ukazat-i-lidskou-tvar-1325492

   Smazat
  3. 15:25 propagace hitlerismu = trest smrdi provazem
   To pro tebe
   A pro redaktory nr nepodminene tresty

   Smazat
  4. 15:26 za propagaci hitlerismu si zaslouzis popravit a rozprasit aby ani ty ani jini hitlerovci ani hitlerovsti padli vojaci nemeli ani hroby
   Uz se na tebe vari voda, chcipnes!

   Smazat
 12. Zkušenosti ukazují, že nikoliv odzbrojení nás zachrání ale naprostá rovnováha vojenských sil na obou stranách, to znamená jediný mírotvůzce je "pan strach" z toho, že některá ze stran konfliktu bude zcela zničena.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:45 To je oblíbený argument těch, kteří na zbrojení bohatnou. Není rozumnější nevolit toho, kdo rozdmýchává nesmyslnou nenávist a podporuje války? To ovšem vyžaduje rozum a svědomí od lidí, nepodléhad debilizaci. A to se nedaří, jak i místní trotlové tady denně předvádějí.

   Smazat
  2. Modleme se aby mlčící většina se při svém rozhodování při volbách řídila zdravým selským rozumem a nenechala se ovlivnit vystupováním hazardérů jako je stropnický a pavel.

   Smazat
  3. Kdo se odzbroji zemre

   Smazat
 13. Takze chemtrailove postriky nad Evropou budou silit, musi se pripravit na roztaveni leticich raket. Tento svet se stejne skonci jednou velkou valkou.

  OdpovědětSmazat
 14. Vše marno, až bouchne Yellowstounský park supervulkán, budou mít Amíci po prdeli. Doufejme že do té doby nezničí sami, naši matičku zem se vším živým.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Az bouchne Supervulkan tak evropa chcipne hlady

   Smazat
 15. Ako se to za hlubokého míru nazívalo,rovnováha teroru za první studené válki.

  OdpovědětSmazat
 16. Cerne more patri ruskym nacistum? Odkdy?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:51 Zřejmě jste zaspal dobu. Není daleko chvíle, kdy ze Středozemního moře budou raketami Kalibr ovládat celou Evropu.

   Smazat
  2. 12:51 chcipni, hitleristo, at neobtezujes, zmrde
   Nr, tolerujete a propagujete hitlerismus, Dvoraku a Davide, riskujete 8 let nepodminene
   Evidence proti vam je dost

   Smazat
 17. Chrusčov si neuvědomil jak do budoucna ohrozil Rusko . Jediné štěstí že tam dnes není Jelcil ale pán Putin . Jinak by dnes na Krymu vysela vlajka USA a Olbrajtové telekomunikační sebranky . Marcel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, ale prosim, priste "vlajka visi" a ne vysi
   Chyby muze delat cizinec a ne nedovzdelany čížek zapecnik

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.