Reklama

neděle 5. března 2017

Sahra Wagenknecht: Jestliže zakážeme falešné zprávy, budeme muset umlčet Merkelovou

5.3. 2017   NWOO
V Německu vypukla předvolební kampaň. Další bravurní řeč šéfky německých levičáků rozpálila do běla sociální sítě: se sobě vlastní ironií Sahra Wagenknecht doslova roztrhala na cucky popřední politiky vládnoucí koalice – Angelu Merkel a Martina Schulze, a rovněž podrobila tvrdé kritice kurz NATO na eskalaci závodů ve zbrojení s Ruskem. Uvádíme částečný překlad projevu Sahry Wagenknech, zveřejněného na její Facebookové stránce .
Chtěla bych hovořit o jednom revolučním návrhu Martina Schulze, předloženém ještě v době, kdy byl předsedou Evropského parlament. Tehdy těm slovům skoro nikdo nevěnoval pozornost. I já sama jsem si přečetla uvedené prohlášení až docela nedávno. Inu, Schulz navrhl zakázat falešné zprávy.

Byla jsem docela omráčená. Co to znamená? Zakázat noviny Bild? (poznámka: německý bulvár). Nemyslete si, to nenavrhuji já, to pan Schulz. Potom bude nutné umlčet i kancléřku – nic jiného mě nenapadá. Posuďte sami, ta nám vždy tak nadšeně vypráví, vlastně v poslední době už ne tak nadšeně, ale přinejmenším i nadále říká, že “v Německu je všechno v pořádku”.


Někdy kancléřka dokonce tvrdí, že “situace je tak dobrá, jak ještě nikdy”. Ale to je přece klasická falešná zpráva!

Ale obraťme list. Merkelová a její kumpáni nám řeční o tom, jak je potřebné zvýšit výdaje na zbrojení. V souvislosti s tím u mě vzniká dojem, že dříve NATO utrácelo všechny svoje peníze na koberečky na jógu nebo na kurzy o ochraně zdraví.

Jak nám říkají – teď musíme udělat něco v otázce zbrojení, abychom aspoň jakž takž mohli čelit hrozbě po zuby ozbrojeného Ruska. A tu jsem si pomyslela – tak jo, my tedy nemáme žádné zbraně, a Rusové jsou ozbrojeni po zuby. Pojďme se podívat na čísla. Jak to je vlastně ve skutečnosti?

Takže, jestliže si prostudujeme statistiku, budeme znovu omráčeni a uvidíme, jak nám lžou. Podle stavu k dané chvíli jen samotné USA utrácejí na zbrojení, to jest na nástroje zabíjení, 600 miliard dolarů ročně. Šestset miliard, jen si to představte! Evropští členové NATO utrácejí společně na zbrojení téměř 300 miliard dolarů ročně. Dohromady to dělá 900 miliard dolarů.

A teď jsem si pomyslela: aby to čert vzal, jestli se musíme třást před těmi hnusnými Rusy přesto, kolik dáváme na vojenské výdaje, kolik asi utrácejí na zbrojení oni? Jistě musí utrácet víc, než kolik za rok vůbec vydělají…

Prohlížím si vojenské výdaje “těch hrozných Rusů”, a ukazuje se, že na zbrojení vynakládají 66 miliard dolarů. Takže my utrácíme 900 a náklady druhé strany představují 66 miliard dolarů. I když k ruským výdajům připočítáme i Čínu, s jejím rozpočtem na obranu, ani tak ta suma nepřevýší výdaje samotných evropských členů NATO.

A potom nám s vážnou tváří vyprávějí o tom, že se musíme vyzbrojit ještě silněji, protože nás tak strašně ohrožují. Co jsme to za lidi, že nám chybí mozek?

Ne, my žádné nové zbraně nepotřebujeme! Vyhazovat ještě víc peněz na nástroje smrti – to je skandál!

“Často o nás, levičácích říkají, že nejsme schopni řídit zemi. Toto tvrzení používají jako alibi: prý se s námi nevyplatí vytvořit koalici. Ale my, levičáci, jsme schopni řídit stát, jelikož nehájíme zájmy lobbistů, kapitálu a zbrojního průmyslu. Stavíme se za to, aby v této zemi konečně nastala sociální spravedlnost – ne jako předvolební mantra, ale v podobě reálné politiky!, uzavírá Sahra Wagenknecht.

Zdroj: http://antifashist.com/item/sara-vagenkneht-esli-my-zapretim-fejkovye-novosti-to-pridetsya-zastavit-zamolchat-merkel.html#ixzz4aSDpnVHj

39 komentářů :

 1. Je to moudrá a inteligentní politička, jenom škoda, že je ve své strane LINKE se svými názory osamocená.MK

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ona ale uviedla fakty, nie názory.

   Smazat
  2. Ona ale uviedla fakty, nie názory.

   Smazat
  3. Buď se lidé postaví fašizmu, který přebírá otěže v kapitalistických zemích, hlavně v USA a vede svět do vyhlazovací války nebo lidstvo zahyne! Proto musíme volit stranu, která nechce zvyšovat zbrojení a účastnit se amerických koloniálních válek !!

   Smazat
  4. Kazdej politik se SCHOVAVA ZA MY. Byla zvolena, na rozdil od nas , tak at neco dela a nezvani.
   O tom , co my davno vime. At organizuje protesty , rezoluce a demonstrace.
   Za co ji lide plati aby opakopvala my ?.
   My jsme zvoleni nebyli.
   S takovejma se to nikdy vyhrat neda.
   Kdyz jde o to se napakovat tak je to vzdycky JA ,JA. Kdyz jde o to neco udelat , tak je to vzdy MY,MY. At s tim jde do predele...Tak akorat.

   Smazat
  5. Opakovani tisickrat omleta fakta ktera prinesli jini NEPRINESE ale vubec nic. Pasivita a strach uz taky nic.
   Vy delejte.Ja pockam ,az jak to dopadne...

   Smazat
  6. Co - ryze hypoteticky, kdyby zvítězila ve volbách - nám to přinese ? Nic, obávám se.

   Smazat
  7. Kapitál mění formy svého panství dle situace. Jednou z těch forem je fašismus a to v době, kdy se zostřují rozpory jeho pohybu. T

   Smazat
 2. Kdy konečně v parlamentu takto nebo podobně vystoupí nějaký komunista? Takhle není koho volit. T

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K takovému vystoupení jsou zapotřebí dva přewdpoklady - inteligence a odvaha. Myslíte, že v KSČM někdo takovými vlastnostmi disponuje?

   Smazat
  2. Pan Skála, volil bych je, ale jsou strana mírného pokroku v mezích zákona, k použití podle potřeb. Neměli by se jmenovat komunisti, ale třeba socialisti a pod.

   Smazat
  3. Cenzura na Eurozprávy.cz!
   Ve 21:41 tam vyšel článek:
   "Americe vládne CIA a FBI. Trump bude odvolán, pokud se jim nepodřídí" a za pár minut byl pryč!
   Přepis z googlecache:
   Washington, D. C. - Americký prezident Donald Trump ve své poslední řeči před Kongresem ustoupil ze své bojovné rétoriky. Navíc se vzdal slibů z předvolební kampaně a přestal prosazovat usmíření s Ruskem či omezení vojenských základen v zahraničí.

   Prezident Trump zahájil svůj proslov výčtem exekutivních nařízení, jež vydal v prvních 30 dnech svého mandátu. Jak napsal Gilbert Doctorow ve svém článku pro server Consortiumnews, většina z nich vycházela z předvolebního programu. Trump následně přešel k představení zákonů, jež se jeho tým chystá Kongresu předložit. V případě rozpočtu má dojít k omezení vnitrostátních výdajů, díky čemuž získá americká armáda o 10 % více příspěvků. Reformy zdravotní péče exprezidenta Baracka Obamy mají být zrušeny a nahrazeny. Prezident USA také přednesl své návrhy na snížení daní a regulací s cílem vytvořit více dobře placených míst.

   Smazat
  4. pokračování...
   Zapomeňte na rozdíly a pracujte společně

   Došlo i na emotivní vystoupení. Donald Trump například hovořil o vdově po vojákovi speciálních sil, který byl zabit v Jemenu. Později pak vyzval Demokraty a Republikány, aby zapomněly na rozdíly a pracovali společně na budoucnosti země. Hodinový výstup 93krát přerušil potlesk, často vestoje, jak od Republikánů, tak i občas od Demokratů. To je velmi velký rozdíl oproti mediálnímu obrazu Trumpa, jenž údajně musí čelit skandálům srovnatelným s Watergate či obviněním z nezákonných kontaktů s Ruskem, kvůli nimž rezignoval bývalý prezidentův poradce pro národní bezpečnost Michael Flynn.

   Flynn se stal terčem útoků ze strany oponentů a tisku kvůli jeho úmyslu snížit napětí s Ruskem. Americká velvyslankyně při OSN Nikki Haleyová pak svými proslovy již nápadně připomíná svou předchůdkyni Samanthu Powerovou. Podle Haleyové USA neuznají ruské obsazení Krymu. Bílý dům navíc podpořil rezoluci Rady bezpečnosti OSN, jež odsuzuje syrský režim Bašára al-Asada za použití chemických zbraní. Rusko tuto rezoluci vetovalo.
   V posledních pěti minutách se americký prezident věnoval zahraniční politice. Nezazněly ani řeči o zbytečnosti NATO, ani jakékoliv zmínky o Rusku. Naopak, podle Trumpa jsou USA připraveny vést své spojence z Asie i Evropy. Celá řeč musela být zklamáním pro ty, kteří očekávali dramatickou změnu v americké zahraniční politice. Snížení počtu vojenských základen v zahraničí a tím i omezení možností zasahovat do vnitřní politiky jiných států nepovažoval prezident ve svém proslovu za důležité.

   Trump opouští své dřívější priority

   Trumpova řeč byla mnohem méně bojovná než obdobná řeč dvou předchozích prezidentů po 30 dnech úřadování. „Amerika si chce najít nové přátele a upevnit přátelství tam, kde jsou společné zájmy. Chceme mír a stabilitu, ne válku a konflikt. Amerika má dnes přátelské vztahy s bývalými nepřáteli. Chceme mír všude, kde je to možné,” pronesl prezident USA.

   Silný vliv zpravodajských služeb, především CIA, a médií je realitou amerického politického systému. Flynnova rezignace a Trumpovo opuštění původních zahraničněpolitických priorit to potvrzuje. Pokud by se tak nestalo, Trump mohl být nějakým způsobem buď odvolán, nebo přinucen změnit politiku usmiřování s Ruskem.

   Smazat
  5. pokračování...
   Někteří příznivci konspiračních teorií zastávají názor, že státní instituce v USA se vždy postarají o kontinuitu politiky bez ohledu na výsledky voleb. Moc mají především zpravodajské služby jako je CIA a FBI či ministerstva obrany a zahraničí. Tomu by naznačovalo i to, že v těchto organizacích od nástupu Trumpa prozatím nedošlo k žádnému velkému propouštění.
   Schopnost těchto institucí sabotovat prezidentovu politiku prokázalo zmaření spolupráce mezi Ruskem a USA v září minulého roku. Další rozvoj slibné spolupráce v Sýrii, jíž vyjednávali ministři zahraničí John Kerry a Sergej Lavrov, přerušil údajně omylem provedený útok Američanů a jejich spojenců na syrská vládní vojska u města Dajr az-Zaur. Při leteckém bombardování zemřela asi stovka vojáků.

   Americká hegemonie a imperialismus

   Blízká vzdálenost mezi americkými a ruskými vojsky v Pobaltí, v Sýrii a v oblasti Černého moře usnadňuje nepřátelům usmiřování s Ruském v americkém státním aparátu kdykoliv znovu uskutečnit provokativní operace. Špatné vztahy mezi Moskvou a západními státy v čele s USA můžou způsobit rychlou eskalaci konfliktu ve výše uvedených oblastech. Posléze bychom se mohli stát svědky temperamentní reakce prezidenta Trumpa, jenž má moc započít ničivé střetnutí s nedozírnými důsledky.

   Americký prezident v návrhu rozpočtu upřednostnil armádu před domácími projekty na budování infrastruktury. Vůbec se nezmínil o úpravě výdajů na ozbrojené složky ve výši 600 miliard amerických dolarů. V plánu není ani zmenšení počtu vojenských základen v zahraničí, které jsou určeny k udržování globální hegemonie USA a imperialismu, což Trump dříve prosazoval.

   Problém nejsou jen desítky miliard amerických dolarů, které se dají ušetřit redukcí vojenské infrastruktury mimo území státu. Nákladná je i vojenská přítomnost v zemích, kde slouží jen k potlačování antiamerikanismu a obraně režimů bez většinové podpory obyvatelstva. Armáda se v takových případech musí zapojovat do regionálních konfliktů, ve kterých Bílý dům nemá žádné důležité zájmy.

   Bez restrukturalizace a redukce obří sítě vojenských základen budou USA odsouzeny k vedení nikdy nekončících válek v zahraničí.


   Smazat
  6. Nevím, proč si myslíte, že naši komunisti takto v Parlamentu nevystupují. Říkají úplně to samé. Jenže to byste je musel trochu sledovat a poslouchat, ale pro vás je asi lepší fňukat, že není koho volit.

   Smazat
  7. 23:24-Je možné,že komunisté v parlamentu
   prohlašují podobné věci.Nemají však žádný
   zájem je prosazovat.Jsou tam dva proudy.
   Za panem Skálou jsou ti konzervativní a
   za vedením pana Filipa jsou ti druzí.Právě
   ti nemají zájem na změně,neboť jim tato
   situaceolně vyhovuje.Svoje koryta mají
   jistá a kapsy si plní stejně,jako partaje
   údajně demokratické.(Mají to v názvu).
   Petr Majevský

   Smazat
  8. Jasně Majevský. Svoje koryta mají jistá. A ti, kteří denně žvaní u počítačů nemají svoje koryta jistá? Kdyby neměli koryta jistá, chodili by do práce, a diskuze by byly ochuzené o denní rozumy stále stejných pantátů ( pardon, já nevěděl, že vy považujete výraz pantáta za nevychovanost a sprosté slovo). Ale současná situace -tj.mít obstojný starobní důchod a možnost dřepět u počítače a pocit, že ovlivňuji svým žvaněním světovou politiku Trumpem počínaje a Merkelovou konče, českým zainteresovaným důchodcům zatraceně vyhovuje. Kdy dříve měli takové možnosti svobodného vyjádření? Samozřejmě včetně nadávek, kritiky politiků ( všech!) KSČM špatný, Babiš špatnej, Sobotka špatnej, Zeman špatnej, Pelikán špatnej - nakonec je dobrej vždycky jen ten žvatla u počítače. Dobrá deviza. S tím to ČR dotáhne hodně daleko - úplně nejdál. Tak - a teď budu napjatě čekat, kdy mně začnete nadávat spratků a nevychovanců - na to jste tady vy mudrci a stálí diskuzní strejdové kadeti.

   Smazat
  9. Již před lety jsem tvrdil, že jediný chlap s gulema v parlamentním klubu KSČM je Marta Semelová.

   Smazat
  10. Jsou všichni v jednom pytly a když s pytlem zatřepeš tak ten pravej bude vždy navrh a máš to.

   Smazat
 3. nynejsi komunisti nejsou.ti co si rikaji komunisti a jsou ve vlade spokojene chrochtaj a rozhodne nemaji v umyslu kalit vodu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně. Ti, kteří píší že si "spokojeně chrochtaj" jen kdyby jakýkoliv člen KSČM vyrazil někam s vidlema, zapálil pár papalášských aut, a podobně, ti samí by volali "vidíte je lumpy? Jak vystrkují rohy? Sotva dostali příležitost, už zase vyvádí!" ! Ti,kteří dnes píší, že si "chrochtaj" by byli první, kteří by zdvihali šibenice, tak se uklidněte. Oni totiž - právě ti dnešní členové KSČM - ještě pořád dobře znají své pappenheimské ( bývalé kolegy a souputniky) Dobře vychází z poznání, že nejnadšenější straničtí papaláši byli první mezi komunistobijci a přelézali k modrým ptákům zahazujíce stranické legitimace. Nebo ne? U nás to prostě tak chodí a jedna generace je málo.Musí vyrůst další, která ze všeho poznání sama logicky dojde k závěru, že cestou kapitalistických hyen se dál bez krizí a válek jít nedá. A pak také bude teprve možnost k činům - to už zkažená generace poválečných let bude prdět do hlíny. Od současných členů KSČM nečekejme žádné heroické činy - má to hlubokou logiku, a kromě toho ještě nikdo nezrušil debilní a pokrytecké "bohumínské" usnesení. KSČM úmyslně ochromili - myslíte si, že zchromlý borec, kterému přerazili obě nohy, může tancovat skočnou? Každý není hrdina Meresjev.

   Smazat
  2. 23:24 Proč si myslíte, že fňukám? Já mám zlost, že se čelní představitelé chránění imunitou bojí nazývat věci pravými jmény. A jednoznačně, žádné lavírování. A ty "souboje" u Moravce? Komunisty volím od samého převratu a vidím tu štvanici na ně, nicméně mi vychází nyní jako tzv. systémová. Už vůbec neslyšíme nic o dělnících, jak v průmyslu, tak v zemědělství, jakou základnu oslovuje? Jakými prostředky zajišťuje KS osvětu, když staří odejdou a mladí se nezajímají? Že by sami došli logicky k poznání nemaje vědeckou představu o vývoji světa? A proč mluvíte o zapalování aut, to by byl anarchismus, který KS vždy odsuzovaly? Já mluvím o pravdě, kterou je třeba říkat otevřeně a také ji fundamentovaně hájit. Soudruh Skála to umí. T

   Smazat
  3. 12:06 Naprosto s vámi souhlasím až na to, že "Skála to umí". Obávám se, že jeho způsob vyjadřování je moc akademický a i když má pravdu, tak jeho myšlenky jsou pro převážnou většinu obyvatl příliš "zašmodrchané". Dnešní debilizovaná společnost je zvyklá na mnohem jednodušší vyjadřování. Podívejte se třeba, jakou popularitu má Kubera, který je sice šašek, ale mluví "jak mu zobák narost". Takovou jednoduchou řeč jsou lidé schopni chápat, hluboké myšlenky nejsou schopni dekódovat. XX

   Smazat
 4. Příští německá vláda:
  neomarxista eurohujer Schulz + zelení + tahle komunistická pizda z die Linke
  Doufám že idioti z NR se už na tuhle sestavu těší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohou z Němců být třeba ovce, do kterých se najíždí s náklaďákem podle potřeby.

   Smazat
  2. Idiot je ten, který neumí číst. Sara Wagenknecht se jasně k Schulzovi vyslovila. Žádné takové v Der Linke nepotřebují. Anonym by se měl nechat vyšetřít u psychiatra.

   Smazat
  3. 23:37-jistě "Buffere", boj mezi "Sárou a Schultzem" je o voliče! Politicky je rozdíl jako ČSSD a KSČM. Jedná se o priority jako NATO a USA. Naprostá disharmonie.

   Smazat
  4. Zdravím Povolný. Vaše vyštěkávání mezi diskutující by na každé diskuzi zásadně chybělo. Ještě nikdy jste neprojevil žádný názor k jakémukoliv článku, který by byl na prvním místě pod článkem. Vždycky se začnete plést mezi diskuze jednoduchými bezobsažnými větami, jako když se malý ňafající ratlík plete pod nohy kolemjdoucím. Vy jste alergický na mně, jak jste se svěřil, já už na vás, takže teď jsme si kvit. Ale já píšu názory a nosím svoji kůži na diskuzní trh - vy jen krátce vyštěkáváte pod názory a mentorujete a kritizujete - ne obsah článku, ale diskutující. Dobrá strategie.

   Smazat
  5. "... + tahle komunistická pizda z die Linke " -- Sprostě lze psát i bez použití vulgarismů, jak to v dnešních Parlamentních listech předvádí jeden sociolog v článku Sociálnost, socialismus, Prodej OKD, neplacení dluhu panu Altnerovi... , jehož sprostota spočívá v úmyslu pomluvit ČSSD (a Sobotku zvláště) opakovanými lžemi a zamlčováním doložených faktů (např. o OKD). Shodou okolností minulý týden interpeloval poslanec Černoch premiéra mimo jiné dotazem na OKD, se zjevným úmyslem odvést pozornost od Babiše (kolipa to Andreja asi stálo?) a jeho FINANČNÝCH OJEBÁVOK (u této sorty podnikatelů běžný terminus technikus). Samozřejmě že Černoch i homeles Z. Zbořil fakta dávno znají, ale řídí se GÖBELSEM a jeho sloganem o OPAKOVANÉ LŽI. Pravda je nezajímá, plivnout na socany jesttřeba. Hanba jim všem! sck (P.S. jesttřebismus jedno slovo jest.)

   Smazat
  6. 11:06-škoda, že si Vaše názory nemohu za pamatovat pod "nickem". Jediné co si ve vztahu k Vám vybavuji, je Vaše alergie na důchodce. Škoda, máte na víc. Mé glosy omluvte, jsem jaký jsem, dyslektik, dysgrafik, ťukající do klávesnice jedním prstem. Lepší už nebudu ale mám jméno.

   Smazat
 5. Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tak to už je zase zbytečná prasečina - nemyslíš 21.34? Už jsi přebral? Tak si pusť k rajcování porno, a neotravuj s těmahle nechutnostma na diskuzích. Nechápu, proč úchylové nedokážou ušetřit ostatní podobných prasáren kurva. Článek je slušnej a věcnej, pak sem nějakej střelenej Slovák naprdí gule a nie ako krava a už to jede. Jděte do prdele! S podobnými pitomci klesá úroveň diskuzí někam do senkrůvny, slušní lidi se jim vyhýbají a zůstávají jen ti pologramotní čurýci - to si snad NR nezaslouží - nebo jo?

   Smazat
  3. 22:07 Jestli vám správně rozumím, tak vy byste se na úroveň těch neslušných, pitomých, nechutných úchylů nikdy nesnížil. Neslušné slovo byste neřek ani za pytel sraček. Nemám pravdu?

   Smazat
 6. dobrá ženská má naprostou pravdu

  OdpovědětSmazat
 7. radoby politici to maji těžke když vyhraji tak prvni co musi je školeni ve vatikanu a pote v usraeli a tam konči jejich vize podpisem poslušnosti a jak je pardox u teto slečinky držet di linke

  OdpovědětSmazat
 8. Vojenská historicky ověřená zkušenost tvrdí, že k jasnému vítězství v boji je třeba sedminásobné převahy. Proti Rusku je převeha USA desetinásobná. Ale ono nejde jen o Rusko. Jihoamerické státy odmítají poslušnost vůči Americe, některé dokonce ruší i jejich vojenské základny na svých územích, neposlouchají je už i některé africké země, o Asii nemluvě. Přibývá stále více zemí, kterým bude třeba pořádně zakroutit rukama. Nakonec třeba budou muset Američani kroutit rukama celému světu, který si svou nadřazenou a sebestřednou politikou postaví proti sobě. Bude pak 600 miliard stačit?

  OdpovědětSmazat
 9. Zbrojit a vést války musíme, pokud je v nás jen trocha sociálního citu, přece nenecháme chudé zbrojaře a jejich rodiny zemřít hlady?
  Ta paní představuje levici v Německu - to je cosi, co u nás neznáme, čo bolo to bolo, terazky som asociální antidemokrat, slouha velkopánů.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.