Reklama

úterý 28. března 2017

Šance na vítězství v prezidentských volbách ve Francii má Marine Le Pen velké a to i přes to, že jí všechny velké průzkumy ve druhém kole nedávají moc nadějí.


Radek Rozvoral
28.3. 201 Rukojmí
Její prohra ve druhém kole je ale jen spíše přáním všech probruselských eurohujerů a papalášů, kterým již teď, tedy měsíc před prvním kolem francouzských prezidentských voleb naskakuje husí kůže na celém těle. Proto se i všechny velké průzkumy veřejného mínění snaží v lidech vyvolat dojem, že bude její prohra v druhém kole drtivá.Jak se ale volby blíží, začínají se pomaličku ozývat i hlasy, které dávají předsedkyni Národní fronty šanci na vítězství i ve druhém kole (o tom, že vyhraje první kolo, zřejmě už nikdo nepochybuje), které proběhne začátkem května. Naposledy se v tomto směru vyjádřil šéf MarketStrats group Goldman Sachs Bobby Vedral, který k tomu s odkazem na souvislost se šokujícím vítězstvím Donalda Trumpa ve Spojených státech napsal: „Politická korektnost nutí lidi v průzkumech lhát. Respondenti v mnoha případech nechtějí přiznat, že by Le Pen volili. Ona má šanci ve druhém kole uspět a bylo by hodně naivní předpokládat, že se tak skutečně nemůže stát.“
Marine Le Pen, jejíž Národní fronta prosazuje hlavně boj proti nelegální imigraci, vystoupení ze společné evropské měny, vystoupení z Evropské unie, zakotvení důchodového věku na 60 let, podpoření sociálně znevýhodněných a budování nezávislé Francie má ale ještě další trumf v rukávu. Tím velkým trumfem je takzvané „tvrdé jádro“ voličů, které podle výzkumu agentury Ifop je u jejího největšího konkurenta Emmanuela Macrona pouze 36%. A, kolik má Marine Le Pen? Celých 81% voličů si je jistých, že jí bude volit! Pokud se k tomu ještě připočtou dosud rekordní čísla deklarované neúčasti voličů pohybující se kolem 34%, vypadá výsledek druhého kola spíše pro francouzskou vlastenku.
Vítězství Marine Le Pen ve francouzských prezidentských volbách bude tím nejkrásnějším dárkem k nedávnému 60. výročí podpisu Římských smluv, jež byly jedním ze základů pozdější evropské integrace, která postupně přerostla dnes již v nereformovatelný levicově-centralistický projekt (ne)fungující na bázi všemožných regulací, přerozdělování a neskutečné byrokracie vnucující všem členským státům multikulturní ideologii propagující islám a islámskou kulturu neslučitelnou s evropskou svobodou a demokracií s názvem Evropská unie. Jinými slovy řečeno: „60 let a DOST!“

18 komentářů :

 1. ano fandim ji doufám že vyhraje je to velká vlastenka

  OdpovědětSmazat
 2. Důchodový věk 60 let? A proč ne rovnou 50? S tímhle tahle nacionální komunistka, nebo jak to nazvat, tu Francii rozhodně nevybuduje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja vim, ty uhrovita smazko, ty bys rad duchodce rovnou vrazdil
   Jsi vlastizradce, opust zemi a lid ktery zrazujes

   Smazat
  2. 12:12 napsal jsi nacionální komunistka? Ty jsi pussy po rodičích nebo pitcha po tvém teplém milenci Jandovi? Raději nepiš, jsi úplně havloidně mimo, takže cocot-bez mozku jak rampa.

   Smazat
  3. Ten idiot 12:12 si neuvědomuje, že je to on, kdo sedí a potápí se na jedné lodi s ultralevičáky, ve srovnání s těmito neomarxisty jsou komunisté ještě hodně napravo.

   Smazat
 3. 12,12
  Ty havlobanderovský netáhlo,ty a tobě podobá netáhla by měli makat nejmíň do devadesáti let!!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Obávám se, že Marine Le Pen nebude dovoleno volby vyhrát, důvod ? Znamenalo by to konec EU a problémy velkého Německa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. EU je vezeni narodu
   Odpor proti tyranovi neni zlocin

   Smazat
 5. Je jedno, jestli vyhraje nebo nevyhraje - problém pádu civilizace nevyřeší (sama) a jestli prohraje, problém nezmizí, jenom se bude dál nabalovat. Fandím jí, ale je to jenom krok, snad správným směrem. A fčil mě Jando, vlastně, raději ne.

  OdpovědětSmazat
 6. JAN KELLER:
  https://www.youtube.com/watch?v=17AP_yfXZko
  https://www.youtube.com/watch?v=JoKso7YHkf4

  Ale všechlapský bohatýr tomu samozřejmě rozumí líp, to se rozumí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní28. března 2017 13:26
   Pan Rozvoral, vnímá situaci, ve které se nachází Le Penová. SPD Tomio Okamura, je vlastně v Česku v podobné situaci. Její politici také nejsou pouštěni do veřejných sdělovacích prostředků, také jsou manipulovány jejich preference.
   Snažím se pochopit, v čem spočívá Vaše výhrada, nejspíš v nedorozumění. Vystoupením z EU, nikdo nechce zpřetrhat obchodní a ekonomické vazby. To nechce ani současně vystupující Británie. Ale je třeba dát Bruselu na vědomí, že nechceme takovou EU, kterou ovládá několik nevolených komisařů. Ta všechna jejich nesmyslná „řešení“, která odporují zdravému rozumu, přivádí země EU ke ztrátě konkurenceschopnosti a tedy i úpadku. P.K.

   Smazat
  2. P.K. 28.března 2017 15:12

   S tím, že Okamuru (od kterého naprosto NIC neočekávám) média bojkotují, nesouhlasím. Navíc je ten bojkot kontraproduktivní. Jemu samotnému to totiž určitě spíš přináší body, takže vlastně může být rád. Ale to není moje starost.

   Moje výhrada spočívá v tom, že
   1) EU nemá být nástrojem bankovních a podnikatelských zájmů, byť jako taková vznikla;
   2) EU nemá být poskokem NATO (rozpuštění NATO je zatím bohužel v nedohlednu);
   a 3) a především: nelze spojit usilování o mír se snahou o rozbití EU.

   Brtiští voliči udělali velikou chybu. Zda to povede k poučení jejich a ostatních, toť otázka.

   Více k tomu DiEM25 -

   https://www.youtube.com/watch?v=jU-oDVGCCAs
   https://www.youtube.com/channel/UCnMk-6Brd8rVEKWSWkwsWUg

   - naposledy setkání v Římě:
   https://www.youtube.com/watch?v=jU-oDVGCCAs
   (Pozor! 1.hodinu přeskočit - tam se nic neříká)
   Můj názor se v podstatě kryje s tím, co tam říká Noam Chomsky - 1:13:20

   Smazat
  3. Anonymní28. března 2017 15:32
   „S tím, že Okamuru … média bojkotují, nesouhlasím.“
   Ani já s tím nesouhlasím, ale bohužel, taková je praxe. Pokud někdy sledujete zpravodajské pořady, můžete se seznámit s názory Svobodných, Pirátů, Úsvitu, aj. mnohem, mnohem častěji, než s názory SPD Tomio Okamura. Přitom volební preference SPD jsou vyšší, než uvedených stran.
   Dále, předvolební průzkumy pravidelně „odborně predikují“ preference SPD níže, než bývá výsledek voleb.
   Z těchto postupů, je jasně patrná snaha, SPD poškozovat. Důvodem je zřejmě její program, který ohrožuje všechny profláknuté politiky. Ale je to nepřijatelné zneužívání veřejnoprávních sdělovacích prostředků, k účelům manipulace s veřejným míněním. P.K.

   Smazat
 7. Jakze?
  Ja podle ceskych zprav pochopil ze Britove volili silne proti Brexitu a v USA vyhrala Hillary
  Jeste ze ty presne pruzkumy mame
  Rikitan

  OdpovědětSmazat
 8. Ztráta konkurenceschopnosti? O tom mluvil dnes pan Štěch na ČT ve vztahu k "sankcím" proti Rusku.
  Naše továrny nesmí určité zboží exportovat do Ruska. Ale Německo může stavět v Rusku továrny na zboží které my tam nesmíme vyvážet. A je vymalováno: německý kapitál se napakuje, české továrny bankrotují a jsou další nezaměstnaní - a v Rusku mají to co potřebují. Tak to je politika Heil Merkel a naše nejmoudřejší vláda zase naletěla jako největší blbec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tato skutečnost je nadmíru jasná; a tady máme hlavy v písku. Němci v ničem neomezili svou hospodářskou spolupráci s Ruskem! My dodržujeme sankce; Langšádlová by dokonce použila proti Rusku jadernou zbraň. To je zcela na hlavu!

   Smazat
 9. Na co je EU, na hovno neplni co má,okrada a děla z meších státu smetiště všeho druhu! Zrušit výhody pro migranty a Romy ,a jak budou pracovat tak se budou mít dobře a ne výhody . Schengen na hovno ,jak si plní Itálie a Řecko ochrany EU ? Ať nebrečí a dělají pořádek třeba i se zbraněmi.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.