Reklama

čtvrtek 9. března 2017

Skandál kolem CIA nemá konce ani kraje

Jiří Paroubek
9. 3. 2017   Vaše věc

WikiLeaks vydaly další ze svých smutných seznamů, ze kterých je zřejmé, že nejvýznamnější americká zpravodajská služba, CIA, je opravdovým státem ve státě. Dělá si, co chce.


Svou činností dokáže dokonale mást veřejné mínění. A to například takovými triky, jako je to, že dokáže pracovat hackerskými metodami Číňanů či Rusů, tak aby stopy hackerských útoků směřovaly k nim.

WikiLeaks vydaly další ze svých smutných seznamů, ze kterých je zřejmé, že nejvýznamnější americká zpravodajská služba, CIA, je opravdovým státem ve státě. Dělá si, co chce.

Podle všeho dokáže CIA např. ovlivňovat také software automobilů, což by mohlo ve svých důsledcích vést k seriálu podivných automobilových nehod, při nichž by v havarovaných automobilech umírali nepohodlní lidé.

V odposlechovou štěnici se může měnit také vypnutý televizor…

Je dobře, že někdo z okruhu americké zpravodajské služby CIA, buď někdo ze současných nebo bývalých pracovníků této služby, našel odvahu, aby materiály zajistil a aby je dal k dispozici serveru WikiLeaks ke zveřejnění, což se také stalo.

D. Trump před volbami jásal, když byla zveřejněna korespondence mezi špičkami Demokratické strany Spojených států. Teď jako prezident, součástí jehož administrativy je také, mj., CIA, už zřejmě tak jásat nebude. Velmi pravděpodobně se zapojí do honu, nebo se bude aktivně zajímat o výsledky, honu na "krtka", který z prostředí zpravodajské služby vynesl tyto citlivé informace.

Každý svobodomyslný člověk musí jen přivítat, pokud server WikiLeaks, a na něj napojení aktivisté, kteří bojují proti zneužívání moci zpravodajskými službami, zveřejnili tuto sadu děsuplných informací.

- - -

14 komentářů :

 1. No nevím. Mě kdyby před týdnem utekla žena i s dítětem tak bych měl asi trochu jiné starosti než psát takové kokotiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:59 co má co čí s dítětem uteklá žena společného smožností mít názor na jakoukoli událost? Ostatně, v soukromí lidí se vidí čtenáři Blesku a pod. O nich valné mínění nemám. Nazdar

   Smazat
  2. 0:03

   Já jsem taky napsal svůj názor. Zdar.

   Smazat
  3. 20:59 No nevím. Z vašeho sdělení se dá odvodit, že vy takové starosti nemáte a proto vám nic nebrání psát kokotiny. Tak to vám gratuluju.

   Smazat
  4. "20:59 No nevím." --- To stačilo, víc psát nebylo třeba. sck

   Smazat
 2. Neděje se nic,co už bychom neznali.Historie CIA
  je dost dobře známa.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 3. On ma v reserve svou fesandu #1 i s kolty u pasu

  OdpovědětSmazat
 4. Pane Paroubek, sranda je v tom, ze CIA na sebe zalovala Rusum a potom Rusko obvinila z vyzvedacstvi (hackerstvi).
  Policie z New Yorku na to prisla a my se ted mame cemu smat.
  V pripade, ze budete velicinou v politice, tak budete mit stenici v TV. v aute, v osvetleni a na WC.
  To je ted nova moda, ale to se netyka lidi, kterym se rika working bum.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Take myslim na Vas vazeny Honolulu z Afriky kde jste bojoval hrdinne se s. slovo a Mandelou za osvobozeni africkych soukmenovcu . Zavidim vam vasi uslechtilost a rozhled nadsvetovy ,nekdy si myslime s mym manzelem Jirim ze jste nA NEJAKE VEZI CI BALONU VYSOKO NAD NAMI POUHYMI POZEMSTANY Jak je krasne cisti vase uslechtilosti a nazory hodne vestkyne Sybily ci Sybilaka s jakou presnosti ostrostrelce licite sve prehledy a prognozy ,hlavne co se tyce uslechtilce Trumpa a jeho rodiny Ivanka opet prodava botky a Erik se jiz muze venovat sve rodine a chodit na sabes jiz ve ctvrtek coz je pouze pro priviligovane jedince Zdravim Vas chloubo nejen naroda ale celeho sveta
   Vas odddany Horak ctitel Nashledanou zitra

   Smazat
  2. "...nekdy si myslime s mym manzelem Jirim.... ..Vas odddany Horak ctitel. Nashledanou zitra" --- NO NAZDAR!

   Smazat
 5. Pokud je tento únik informací CIA medii prezentován jenom jako "pouhý" skandál, pak při všem co je o operacích "třípísmenkových" služeb americké administrativy známé, pak je třeba vlády amerických prezidentů a tu "nobelisty" Obamy především, chápat jako pouhé loutky tohoto "deep state". To vysvětluje mnohé i v souvislosti s militantní antiTrump kampaní před i po volbě amerického prezidenta. Že se tím mění pohled na samotné základy svobody a demokracie tak zvané Západní, je každému soudně uvažujícímu člověku zřejmé.

  OdpovědětSmazat
 6. Zdá se,že i mnohým politikům u nás se svírá prdelka,co kdyby se i na ně něco provalilo.

  OdpovědětSmazat
 7. Nevím, že by se našel vůbec někdo, koho tato "nová" věc se CIA nějak překvapila. Já mám návrh na takové pravidlo: vezměme ty největší konspirační teorie a učiňme závěr, že realita je ještě daleko daleko horší. Zde je jeden příklad a argument na ty "konspirační" teorie, které se ukázaly jako realita. Nejsem pobouřena realitou, na kterou nám tyto a předchozí leaks posvítili. To co se děje, pizzagate a tímto konče nebo začče, je potvrzením správnosti návrhu mého pravidla výše. Dějí se skutečně kruté, nelidské a vůbec hrozné věci a je čas trestat viníky.

  OdpovědětSmazat
 8. Usa si nemohou dovolit CIA a spol, nemohou si dovolit organizatora soutezi Miss USA , presidentem, tak jako si kalifornie privodila hosposdarsky krach expertem Schwarzenegrem..
  Eu si nemuze dovolit afroaraby , protoze na ne nema, to kvalifikuje Brusel na silence ,zlocince a teroristy vlastni populace..
  A jednotlive staty s vyjimkami si dnes nemohou dovolit sve vlady a urady , ktere jsou nepritele nejen svych volicu ale celeho sveta.
  Ukrajina si nemohla dovolit mejdan a svet nemuze trvat pod vladou mnozicich se a silenych parasitu, vcetne OSN..

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.