Reklama

úterý 7. března 2017

Skutečný Babiš

Erik Best
7. 3. 2017    EB
Thomas Friedman z New York Times nedávno napsal, že existuje pět různých administrativ Donalda Trumpa. Nelze to přímo vztáhnout na Andreje Babiše, protože mimo jiné není premiér, ale známe alespoň Babiše Elementárního. Když si vypůjčíme z Friedmana, takový Babiš „si ze všeho nejvíc cení loajality a myslí si, že jeho stoupenci jsou mu tak hloupě oddaní, že by ho neodsoudili za vraždu, i kdyby ho viděli při činu“.

Oproti Trumpovi je tu také Babiš Kajícný, který poté, co na firmy uvalí nová pravidla, náklady a sankce, hovoří o potřebě „lidského přístupu a selského rozumu“ při jejich pokutování za drobné chyby při podávání kontrolního hlášení a slibuje, že bude promíjet právě ty pokuty, jež tak tvrdě prosazoval. A potom existuje Babiš Skutečný, který svůj kajícný výstup v televizi doplní čtrnácti stranami finanční právničtiny, jež do nejkrajnějších detailů vysvětlují, co přesně znamená „lidský přístup a selský rozum“, pokud jde o odpouštění penále. Babišovi oddaní ovšem drobné písmo nečtou.

15 komentářů :

 1. Jaké by mělo být konání ministra financí ČR? Jako dosud pečlivě nestoudně vybírat daně od státních zaměstnanců z tzv. hrubé supermzdy a s přivřením jednoho oka od zaměstnanců podnikatelů, kdy se platí daň (a pojištění) jen ze mzdového minima a zbytek bez zdanění se dává zaměstnanci na ruku - oba vydělají - na úkor státního zaměstnance, který za ně daně a pojistné doplácí. A obě oči má mít ministr financí zavřené, když jde o danění ostatních fyzických osob a navíc by měl mít zacpané uši, při danění osob právnických. Tak to je představa všech těch, co okrádají spoluobčany a co také dnes náležitě řvou a kalouskují, když ministr financí si dovolil zdvořile požádat i tyto elity o přispění do státní pokladny ze svých zisků. Babiš nemá pravdu, když říká, že všichni kradou, nikoliv, kradou jen ti, co dnes křičí, když mají splnit svoje platební povinnosti vůči spoluobčanům a státu, všichni ti, co zvyšují ceny zboží a jídla v restauracích, když mají také platit daně. Zloději se odhalili v plné parádě a sami si to černé na bílém napsali do svých jídelníčků: já jsem neplatič daní, já jsem zloděj!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Voliči oligarchy a podvraťáka Babiše jsou podivní tvorové, dílem notoričtí alkoholici dílem naivní a pomalí v myšlení ! Babiš dnes a denně lže, když tvrdí o Sobotkovi, že daroval OKD včetně bytů Bakalovi, přičemž ví, že OKD včetně bytů "privatizovali" Babišovi kumpáni Ing. Petr Otava s Ing. Antonínem Koláčkem a to za velmi podivných okolností !! Přitom Otavovi nesl Babiš obrovský pohřební věnec, kde byl nápis : Petrovi s úctou Babiš !! Oba "uhlobaroni" Koláček s Otavou patřili stejně jako Babiš k nomenklaturním kariérním taky komunistům, když se to vyplácelo, po převratu se z nich stali zlodějští "demokraté" !!!

   Smazat
  2. vy jste ale chytry. takhle pekne bych to nenapsal, ani kdybych chtel. jen jste nejak pozapomel na to, ze komunisti uz jsou davna minulost. no a ten hluboko poklesly plebs zivi svou opovrzenihodnou praci vsechny, kteri tyji z verejnych rozpoctu, tedy skoro na sto procent i vas. Kdyz nebude plebsu, pochcipate vsichni hlady, protoze jedine co opravdu umite, je krast! Tomu se dnes rika uspech. Jste opravdu ubozak!

   Smazat
 2. Lidově se tomu říká přetvářka,co na Babiše sedí lépe.
  EET absolutně špatně připravené,neznalé problémů podnikání,ani trochu neověřené v praxi.Buď tedy podle něj všici kradnů,nebo jen podnikatelé a politici si odklánějí zisk.Takže stát bude z jedné strany podporovat podnikání na venkově a z druhé strany je Babiš obere,to snad Kocourkovští konšelé byly inteligentnější,než naši politici.Jen bych prosil,Kalousek je ještě horší než Babiš.

  OdpovědětSmazat
 3. :)) ale přátelé, všechno lepší než aby se tady tak nekontrolovatelně kradlo...*

  OdpovědětSmazat
 4. Vážení, počkejte se sudbou! Tyto předčasné pohledy na věc svědčí spíše o vás. Uvidíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste fakt na necem hodne silnem. Takove blitky muze napsat jen nekdo, kdo fabriku nevidel ani z rychliku...

   Smazat
  2. Psal to moravský patriot, monarchista a katolík! - https://plus.google.com/102483489539857983790

   Smazat
  3. 20:31
   Vždyť je věcně zlitej jako fotr Veškrna a vyfetovanej jako tátamáma JandaPutna....co chtít po takovým zbytečným použitým pretervativu????

   Smazat
  4. 20:37 - ááá - zase jeden z komoušských negramotů laje do lejnolahvárniků těm kteří popíjejí pětihvězdičkový koňáček z dob Druhýho císařství a podepsaný de Gólem a současně do nebes vynášej mužickou nuzotu ze Sibíře co nerozezná ani pěnu do koupele od samohonky!:))) Havel tě chodí strašit, co rudej chípáku? Ale já dávám přednost Romanovi baronu von Ungern Sternberg! Páč ten na rozdíl od Havla s komunistama mluvil! Totiž když je jeho pacholci vhazovali do kotlů lokomotiv, tak se jich vždy zeptal jestli je dobře hořej:)))

   Smazat
 5. Problémy s EET?
  Před chvílí mi zastavila před domem modrá dodávka a ozvalo se:" Brambory, vajíčka, cibulééé". Hodilo se mi to, protože vyvolávané mi právě došlo a do vzdáleného marketu se mi nechtělo. Šel jsem tedy doplnit zásoby k oné dodávce. Dostal jsem žádané zboží a než mi prodávající stačil vrátit drobné, podával mi i registrovanou účtenku. Nečekal jsem to, a tak jsem se zeptal jako to dělá. "Jednoduché" řekl a ukázal mi zařízení podobné středně velké kalkulačky, která obsahovala i tiskárnu. Ptal jsem se, kde má nějaké připojení na internet. "Netřeba" jede on line samo za 965 Kč za rok. No čuměl jsem jako tele na nová vrata. Dodávka odjela a já šel bádat na net kdeže se berou ty hrozné náklady ukřivděných živnostníků. Došel jsem k závěru, že jde opravdu jen o řev zlodějů. A došlo mi to. Prudké navýšení tržeb podniků, které nejde, rychle, zlikvidovat možná zaujme někoho na berňáku a bude mu to podivné. Následný audit s hloubkovou kontrolou za několik let zpět, je pro ty zloděje černá můra.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :)ano.skutečně.Mám ráda Čechy.nelžu.

   Smazat
 6. křištálové čistý :

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Korupce-nejvyssi-urovne-Babisuv-byvaly-namestek-se-rozpovidal-a-ukazuje-mimo-jine-na-ministra-financi-478501

  OdpovědětSmazat
 7. Anonymní8. března 2017 8:41

  20:37 - ááá - zase jeden z komoušských negramotů laje do lejnolahvárniků těm kteří popíjejí pětihvězdičkový koňáček z dob Druhýho císařství a podepsaný de Gólem a současně do nebes vynášej mužickou nuzotu ze Sibíře co nerozezná ani pěnu do koupele od samohonky!:))) Havel tě chodí strašit, co rudej chípáku? Ale já dávám přednost Romanovi baronu von Ungern Sternberg! Páč ten na rozdíl od Havla s komunistama mluvil! Totiž když je jeho pacholci vhazovali do kotlů lokomotiv, tak se jich vždy zeptal jestli je dobře hořej:)))
  mmmmmmmm
  Podívej se ty vágusáku, ty chlastáš maximálně hnusnýho krabičáka. Koňak jsi v životě viděljen za výlohou. A nebo když jsi ukradl láhev někde v supermarketu.
  Já tě totiž znám. V jihlavě v "Cityparku jsem ti zaplatil oběd, protože jsi si sedl naproti mně slintal jsi jak bernardýn. Včera jsem tam byl a opět jsem viděl, jak si shrnuješ zbytky z talířů a potom jak s chutí obědváš.
  Víš, ono je úplně idiotské, sociální dávky prochlastat a potom chodit dojídat zbytky po hospodách, jako to děláš ty.
  A kolaborný, které dostáváš, prohraješ v automatech. Takový blb jsi.
  A co takhle pracovat??? Podle vhledu tě tipuji na 25 let, vágusáku.
  Trb.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.