Reklama

sobota 18. března 2017

Smutná bilance nepovedených privatizací OKD - hornické odbory žádají nápravu!


17.3.2017  E-sondy
 
 
Hornické odbory plně podporují všechny snahy, které pomohou zaměstnancům OKD Ostrava a občanům v regionu. Sdružení hornických odborů (SHO) OKD podporuje každou iniciativu, která pomůže získat zpět peníze z nepovedené privatizace důlních společností a bývalého bytového fondu OKD, stojí ve zveřejněném stanovisku SHO.


„Nemáme zájem, aby tyto kauzy byly předmětem politických šarvátek a předvolebního boje. Zodpovědnost za vzniklou situaci nesou všechny předchozí vlády. Vše začalo divokou privatizací v roce 1991 za doby ministra Vladimíra Dlouhého. K žádným pozitivním změnám nedošlo ani od roku 1992 až do roku 1997, kdy byl premiérem Václav Klaus. Za připomenutí stojí rok 1998, kdy byl premiérem Miloš Zeman a kdy města prodaly akcie OKD. Stát tehdy ztratil v této společnosti většinový podíl. Ministr financí Miroslav Kalousek v letech 2007 - 2014 rovněž neměl o jakoukoliv nápravu zájem. Bohužel, ani stávající ministr financí Andrej Babiš (ANO) nepřišel s žádným řešením kauzy OKD a bytového fondu. Bylo by velmi zajímavé zjistit, jakou výši sponzorských darů, či jiných výhod obdržely jednotlivé politické strany od Zdeňka Bakaly. Pan Bakala získal díky těmto vládám, na úkor státu, společnost OKD, která v té době vlastnila obrovský majetek. Po 12 letech působení Z. Bakaly v OKD zůstaly miliardové dluhy,“ píše předseda SHO Jaromír Pytlík ve zveřejněném stanovisku k současnému dění v OKD.

„Blíží se doba, kdy by mělo dojít ke schválení reorganizačního plánu a možnému prodeji OKD. Jakým zákonným způsobem budou zajištěny finanční prostředky do budoucna na technickou likvidaci jednotlivých lokalit a finanční prostředky na sociální zabezpečení? Nebude se opakovat historie? Žádáme poslaneckou sněmovnu, aby uložila Vládě ČR sjednat nápravu, resp. zmírnění negativních následků prodeje firmy OKD, a.s. a to včetně bytového fondu, píší odboráři ve stanovisku SHO OKD.

- - -

22 komentářů :

 1. Za komunistu bylo vetsine cechu lepe nez za tohoto havlistickeho rezimu, a situace se bude zhorsovat

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádný "komunismus" tady nebyl. Buď pište "za komunistů", nebo "za reálného socialismu" jak si to ten režim sám, pod názvem Československá socialistická republika sám pojmenoval. Pravda, teď se mám líp, aby ne za 26 let, když nejsem smolař ani nemehlo. Jenže, když mi to všechno došlo, koukám se kolem, cítím se mnohem a mnohem hůř než za těch komunistů.

   Smazat
 2. Bakala sponzoroval : ODS , TOP 0009 , knihovnu Václava Havla , Venca bombardák atd. Tak jim třeba zabavit , byly to hornícké peníze .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:28 Všechny privatizované podniky měly podnilové bytynejen OKD.Prodávalo se vesele bez toho,že by se převedly nějaké peníze do fondu oprav.Ze zkušenosti koupě bytu od f.Z-Groupza svou osobu musím uznat,že Bakala Byl vlastně dobrák,když na oprava bytůposkytl 8 mld.Kč,lidem starším 60-ti letsnížil nájem a samostatně žijícím poskytoval příspěvek 500Kč.U náa revitalizace bytů až si lidi našetřiliněco do fondů!!! Celá causa OKD dnes jen bublina a politické hašteření.Soudy přece rozhodly,naposledy v r.2009Krajský soud v Hradci Králové,že uhlobaroniza mříže,kde jim za tunelování OKD hrozilo 12 let vězení,nepůjdou!V.Koláčka,J Przybylu a P.Otavu zprostil obžaloby.

   Smazat
  2. Až se podaří zlikvidovat všechny doly, černého koksovatelného uhlí v postkomunistických státech, jeho cena vyletí na desetinásobek. Další vítězství kapitalismu nad blbečky typu Dlouhého.

   Smazat
  3. "Další vítězství kapitalismu nad blbečky typu Dlouhého." - Současného prezidenta(!) HOSPODÁŘSKÉ KOMORY - a to néjni žádnej malej blbec! Článek by si měl přečíst hlavně pan poslanec Černoch. Každé ráno 2x a pak ještě kdykoli naň přijde nutkání vtipně interpelovat v této záležitosti premiéra Sobotku. Poté si může před zrcadlem nafackovat a vypít sklenici vody. sck

   Smazat
 3. Prostě, tento rádoby demokratický režim už natropil tolik křivd, že pochybuji o dalším směřování k lepším zítřkům bez pranýřování odpovědných osob.
  Vedoucí úlohu mají místo strany prolhaná sdělovací média a štěstí tehdy padesátiletých občanů, co v období let 1989-2000 ztratili práci už nikdo nevrátí. Dnes to jsou lidé na konci života se směšným důchodem a nikomu z pravdoláskařů to nevadí. Ludvíku Vaculíkovi měli všichni tito lidé před smtí nakopat do zadku.

  OdpovědětSmazat
 4. Vážení odboráři, protestovat jste měli dříve. Teď máme tržní hospodářství postavené na základě privatizace zisků a socializace ztrát. Tím pádem máme dostatek banánů, toaleťáku, milionářů i nezaměstnaných i na Ostravsku. Ale nebojte se, mívali jste nadstandardní platy za socialismu, teď budete mít nadstandardní podpory v nezaměstnanosti. Jinde dopadli nezaměstnaní hůře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. souhlas pro 10:51 !!!

   Pozdě bycha honit... Byty už Bakala prodal,
   tak jste , milánkové, utřeli nudli...
   Ale socani za to nemohou, že ano.

   Smazat
  2. Byty prodal sám sobě. Určitě to vyjde najevo, až se někomu bude chtít. Neprodá přece poslední zdroj příjmu z bývalého OKD a slepici, co nese zlatá vejce. Po podvodech, které udělal se měly byty znárodnit, ale není síla. ČSSD, ODS, TO09 dostávají napapat, tak to nedovolí.

   Smazat
 5. měly by bakalovy sebrat co tady má a dát to okd

  OdpovědětSmazat
 6. Jen si hloupi cesi uzijte havlosvobody a demokracie

  OdpovědětSmazat
 7. Volte ČSSD, Slávek Sobotka provede nápravu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:57 Buď jsi blbej nebo provokatér. Pokud to myslíš jako ironii používej úvozovek!

   Smazat
 8. 11:30 Mýlíte se, nikdo řádnou "nudli" neutřel.¨
  Vše se dá "zrušit", tak jako tolikrát v historii. Musí být ale k tomu vůle ...

  OdpovědětSmazat
 9. OKAMUROVCI BOJUJÍ!!!


  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1344373608977481&id=858027300945450

  OdpovědětSmazat
 10. Obraťte se na ty,kdo to zavinili.Ať vám škodu
  nahradí.Daňoví poplatníci nikomu nic neukradli,
  ale mají to nahradit?Obraťe se na soud,justice
  je"spravedlivá"a ráda pomůže při odstraňování
  pochybení,způsobenému neschopností politiků,
  kteří zastávali funkce jen z politického pohledu.
  Konkrétní osoby jsou vinny,ne daňoví poplatníci.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Utrácet peníze za soudy by bylo zcela zbytečné. On totiž Bakala nic trestného neudělal. Jen levně koupil, draho prodal, využil všeho, co mu zákony dovolovaly a podnik mu zbankrotoval, to se holt stává. Jen o jednom se nikde nemluví, že podle zákona teď měla být v povinném fondu, spravovaném Báňským úřadem, nějaká ta miliarda na technické zabezpečení uzavřených dolů. Jenže tam není zřejmě nic. Za to zodpovídá Báňský úřad. Stát se bude klidně soudit za peníze daňových poplatníků libovolně dlouho. Nakonec stejně vyhraje a daňoví poplatníci zaplatí v každém případě všechno, včetně technického zabezpečení zavřených dolů, protože to nelze neudělat, bylo by to vysoce nebezpečné pro lidi v té oblasti. Je to podobné jako v celé EU třeba s bankami krachujícími v důsledku spekulací, na kterých si jejich management naplnil kapsy a ztráty zaplatili daňoví poplatníci. Privatizace zisků, socializace ztrát, tak to dneska chodí v korporátní demokracii. S výjimkou Islandu, ovšem tam už taky lidi dvakrát odmítli nabídku vstoupit do EU.

   Smazat
 11. Volte ČSSD, ANO, KDU-ČSL, ODS, TOP09 a Bakala bude slavit další úspěchy a bude se mu pěkně spínkat, protože to tady jeho kamarádi pohlídají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní18. března 2017 18:18 souhlas jedna havlistická strana rozdělená na 5 dílů

   Smazat
 12. Synci je to v p...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.