Reklama

středa 8. března 2017

Sobotka nikdy nic nevyřeší, ani se nedomluví, je úplně k ničemu.Slovní přestřelka mezi premiérem a ministrem financí pokračuje...


8.3. 2017   PL
Babiš si nenechal líbit Sobotkův útok a atmosféra ve vládě opět zhoustla...
Vše začalo tím, když se Babiš v úterý pustil do předsedy vlády kvůli absenci na summitu EU. Sobotka v pátek vynechá neformální část summitu a odjede do Brna na sjezd ČSSD. Čechy bude v Bruselu zastupovat slovenský premiér Robert Fico.

Celý text je ZDE.

Sobotka v reakci na kritiku ve středu ráno na svého vicepremiéra vytáhl statistiku o jeho nevalné účasti na jednáních ministrů financí EU. Babišova reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

„A co pan premiér při své 100procentní účasti na EU summitech reálně vyřešil? Je schopný na takovém summitu vystoupit a prezentovat český zájem v oblasti migrační politiky EU? Vytváří si jako já vztahy se svými protějšky z dalších evropských zemí?“ napsal Novinkám Babiš.


Vzápětí se vychválil, že on se na rozdíl od Sobotky pere za zájmy Čechů v Unii. „Už tři roky bojuji za to, abychom mohli kontrolovat úniky na DPH a ohlídali jsme si naše peníze a nerozhodovala nám o tom Unie. Obcházím ostatní ministry financí a otravuji je s tím, aby mě podpořili,“ obhajoval se ministr.

"Sedět někde je jedna věc, ale aktivně za něco bojovat je věc druhá. O mé práci psaly The Financial Times, Les Echos a Politico (přední světová média – pozn. red.), v Bruselu mě znají dobře, mluvím taky čtyřmi jazyky, tak nepotřebuju na rozdíl od pana premiéra tlumočníka," vzkázal Babiš.

Podle svého mínění je tak neodbytný, že téma tzv. reverse charge dostal po třech letech na jednání ministrů financí i přes to, že se tomu spousta z nich bránila. Dodal, že Sobotka jako ministr financí toto téma vůbec neřešil a únik peněz na DPH mu nevadil.

23 komentářů :

 1. Jen ať nás Fico zastupuje. To je aspoň chlap, ne jako ozubená pleš, která nedokáže nic jiného, než někomu, nejraději Makrelině Hitlerině, vykukovat ze zadku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenom, aby nám sem nenasadil taky amíky se zelenými ratolestmi!

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Sobotka nikdy nic nevyřeší, nikde se nedomluví - ani doma, protože lidi té jeho politické hantýrce nerozumějí, je zbabělec a řiťolezec Bruselu ... co je na tom komu nejasného, vždyť má pan Babiš pravdu!!! (ač ANO nevolím).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sobotka, že nic nevyřešil?
   Na nová auta dotace, za stará naopak příplatek...
   Tak fajn... Co si ještě nevymyslí...
   1- revize kotle (800-1500),
   2- revize komína (800),
   3- v elektřině platím nesmyslné větráky či slunce,
   4- ve vodě Francouze,
   5- v tabáku neziskovky.
   6- uhlí už je dneska drahé,a je čím dál horší,
   7- cenu dřeva vyšroubovali na šílenou výšku kvůli nesmyslným štěpkám pro Skopčáky.
   8- zakázali mi kouřit v hospodě,
   9- Koniášové mě sledují na internetu, kdekdo mě může udat za cokoli, všude mě sledují kamery.
   10- kdekdo mi může vlézt do baráku na kontrolu bůhvíčeho,
   11- když chci jet někam autobusem, tak abych si na tu cestu šetřil,
   12- platím na auto pojistku, dálniční známku, kontrolu u doktora, technickou,
   teď i nějakou pokutu, mám nařízené pneumatiky, spoustu vybavení, které musím nesmyslně měnit.
   13- k doktorům musím dojíždět a když jdu do lékárny, tak se nestačím divit,
   14- v krámě kupuji jedovaté potraviny,
   15- výrobky nikdo neopravuje, všechno se vyhazuje,
   16- na baráku, který jsem koupil za zdaněné peníze, musím stejně platit daň státu, pojištění, a musím ho z něčeho udržovat, aby mi nespadl na hlavu,
   17- kamkoli vlezu na úřad, platím nějaké poplatky, a ještě na mě čumí jak na otravný hmyz.

   Vymazat
  2. 12:11 moc hezky vyjmenováno, samá fakta. Tohle zvýšení minimální mzdy nezachrání.

   Vymazat
 4. Dodal bych, že pro Babiše je i promarněná doba jalovými kecy ztrátou kapitálu. Kdo si kdy poslechl parlamentní interpelace, ten musí dát Babišovi za pravdu: naprostá většina řečníků se tam producíruje jen, aby si udělala čárku, jen aby byli vidět rodinou, jejich ulicí a známými v televizi, aby si získali pomatené/zmatené voliče. Také v lavicích sedí vždy hrstka dalších poslanců, buď vysílených vlastním "projevem" nebo chytajících inspirací, co by měli říci, aby vypadali aspoň jako Áda Veliký na norimberském apelplacu. Nedivím se, že produktivní člověk se v takovém bučícím stádečku necítí "jako ryba ve vodě". Souhlasím s redukcí počtu poslanců na 101, navíc kandidáti před volbami by měli být lustrování psychiatry, zda netrpí exhibicionismem a na IQ. Myslím, že by kandidáti měli mít minimálně IQ 70 a více. Možná, že by se i přeměnila zákonodárná smršť v tornádo, k velké úlevě 10 milionů občanů. Co dokáže vymyslet parlament, to je skoro vždy zbaveno smysluplných hranic a proto se inovuje, inovuje a unavuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj. "pan" Babiš okradl stát jen třeba na dluhopisech o 225.000.000,- jednorázové následně pak 13.500.000,- každý následujici rok. O Capim hnizde Ani nemluvím, nějakých 50.000.000,- je pakatel. Co ten váš "pan" Babiš zabere na dotacích snad radši mlčet, aby vás neranila mrtvice.

   Vymazat
 5. Já také ANO nevolím, ale přesto panu Babišovi tleskám. Konečně někdo, kdo to tomu hurvínkovi řekl naplno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. půlFantomas a půlvepř je k ničemu !

   Vymazat
 6. Proč ho tedy Babiš udržuje v křesle premiéra?
  Už dávno mohl tuto vládu položit a po volbách
  by se stal suverénně premiérem,po čemž tolik
  touží.Při tom,jak se projevují někteří členové
  jeho ANO,se může dočkat nemilého překvapení.
  Není za co mu tleskat.Vše dělá jen pro sebe a
  svůj Agrofert,či jak se to jmenuje.Nehledě k
  tomu,že může sice volby vyhrát,ale zůstane v
  opozici.Nyní už to je postavené ve stylu,všichni
  proti Babišovi.Já jsem ze zásady proti němu,
  protože nemá k této zemi žádný vztah.Pro něho
  je to jen pomůcka pro osobní zbohatnutí.Ti,co ho
  budou volit,samo spláčí nad výdělkem.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně pane Májevský, nechápu jak mohou být lidé tak strašně hloupí! Ze všeho je nabíledni že veškerá jeho činnost směřovala a směřuje pouze k obohacení a monopolizaci. Proč voliči nevidí že tento megazloděj (Kalousek v bleděmodrém), získal svoje obrovské majetky spoluprací s tím establišmentem, který nyní tak plamenně kritizuje. On ve stylu říských krutovládců "dal předhodit lvům" živnostníky a malé pdonikatele, kteří musí z vlastní kapsy nakupovat nesmyslné přístroje a platit nepotřebné odborníky, přičemž jeho a další zločinecké korporace si mastí kapsy z veřejných peněz. Bohužel to bežný občan nevidí, zřejmě se těší až bude (podle Babišova doporučení) u nás opět zaveden komunál, kde budou moci potupně prosit řemesníky, aby jim alespoň něco udělali v sobotu melouchem, protože normálně se to už nikomu nevyplatí. Porostě malý zloděj půjde do vězení a velký do vlády.

   Vymazat
 7. Vždy mluví výsledky a ty MF má, viz ekonomické výsledky státu. Ufňukanému Sobotkovi to moc přeju, třebaže jsem volil ČSSD. Možná naposledy! V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosím Vás, jaké výsledky?! Vy jste opravdu neslyšel že se jedná o doplatky dotací z EU? Babiš s tím nemá opravdu, ale opravdu nic společného!

   Vymazat
 8. Pane Babis , pane Sobotka, chci vas informovat o "kvalite" vasich lidi v Bruselu !

  V prosinci 2015 se pani Marine Le Pen hadala s novinari a ti ji rekli, ze jeji strana ve Francii je jako DAES. (Teroriste.)

  Pani Le Pen na to rekla : "NE ! NE ! Toto je DAES !"
  A ukazala na fotkach barbarismus DAESE ! (3 fotky !)

  To bylo zapomenuto az do roku 2017 (unor/brezen), kdy to bylo vyhodne vytazeno a na zaklade zverejnenych fotek byla pani Le Pen zbavena poslanecke immunity.

  Lide kteri se k tomu propujcili a hlasovali pro zbaveni immunity jsou vasi "lide" (STETINA, JOUROVA TELICKA.)

  Vy nevite jak skarede to zapusobilo na Francouze a Anglicany.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 9. Co kdyby si Slováci vládli sami sobě na Slovensku. Husáka v dobách federace bych ještě pochopil, ale Babiše v Česku už neberu. Go home, my brother Andrei!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co náš sudetoněmecký ministr Herman? Neměl by se také odebrat za svými soukmenovci? Jeho kámoš Hitler po výkrmu Posselt ho přijme s otevřenou náručí.

   Vymazat
  2. 21:34 22:02 to by bylo nejlepší a všichni ti anglosaský evropani co žijou v čechách

   Vymazat
 10. tady je pěkný článek od okamury:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Okamura-Mam-sto-chuti-jit-do-ulic-svrhnout-vladu-Hlidejte-volebni-podvody-mam-v-ruce-jasne-dukazy-478715

  OdpovědětVymazat
 11. ten pán lže jako když tiskne nakonec si v tom jeho hnutí může dělat každý co chce?

  Někteří připomněli, že Jourová z ANO prosazovala v Evropské komisi kvóty na imigranty a že komise vyhrožuje odebráním dotací v tomto směru i České republice.

  „Vaše citace je nepřesná a zkreslená. Důležité ale je, že paní komisařka nemluví za hnutí ANO ani za českou vládu, ale může pouze vyjadřovat stanovisko Evropské komise jako celku. K tomu já nemám co dodat, zvláště ve světle toho, že včerejší agenturní zprávy říkají, že polská vláda chce omezit nezávislou soudní moc. Je v kompetenci Evropské komise to zkoumat a dát stanovisko, ale návrhy na omezení dotací jsou nepřijatelné. Hlavní slovo stejně bude mít Evropská rada,“ odpověděl ParlamentnímListům.cz předseda hnutí ANO a první vicepremiér Andrej Babiš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. je ztracen a svojí volbou bohužel s sebou smete i ostatní slušné a inteligentní lidi

   Vymazat
 12. A.Babiš vykazuje zjevné rysy sociopata s průměrným IQ, je také výborný manipulátor, rétorik a demagog.
  Bez zkrupulí je schopen pro vlastní zisk kohokoliv a kdykoliv podrazit nebo odkopnout, včetně svých věrných ANOnistů, natož pak nás, obyčejný lid. Pro zisk je ochoten udělat cokoliv, třeba i stavět mešity, když na tom vydělá. Jen pindíka ukazovat nebude, sorry jako.
  Definice sociapata je např. zde: http://cs.wikihow.com/Jak-poznat-sociopata
  Takže na podzim, až se budeme rozhodovat, koho volit, vzpomeňme si a přemýšlejme.

  OdpovědětVymazat
 13. 9.března 12,11 - dovoluji si připodotknout ceny oprav zubů a problémy placení pohřbu, rovněž nekonečný proud žebráků charitních, začínající už na Tři krále. Taky vlastním rodičům event. prarodičům je třeba pomáhat.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.