Reklama

sobota 11. března 2017

Sobotka znovu zvolen

Jiří Paroubek
11. 3. 2017    Vaše věc

Podle očekávání byl předsedou ČSSD znovu zvolen B. Sobotka. Bylo jen otázkou skóre, jak bude Sobotka zvolen, zda to bude 52–54 %, anebo výsledek v intervalu 60–70 %. Z hlediska výsledku Sobotkovy činnosti v čele ČSSD, kdy od roku 2010, kdy ČSSD dociluje stále horší a horší výsledky, a v posledních třech volebních kláních tato strana utrpěla katastrofální porážky, je Sobotkův celkem dobrý volební výsledek na pováženou.Samozřejmě, že delegáti sjezdu nechtějí mít předsedu se slabým politickým mandátem. Ten by si jinak Sobotka zcela nepochybně zasloužil. Na druhé straně ale nemohou očekávat, že po třech katastrofálních porážkách a po dvou předchozích ubohých výsledcích ve sněmovních a také krajských volbách, Sobotka najednou vyhraje volby…

Trajektorie volebních výsledků ČSSD za posledních sedm let je trvale sestupná. Po 15,25 %, kterých ČSSD dosáhla v krajských volbách na podzim 2016, zatím trend, který stíhá volební preference této strany, ukazuje, že volební výsledek ČSSD v říjnových volbách do sněmovny může být někde kolem 10 – 12 %.

Sobotkova kandidátská řeč byla překvapivě dobrá. Ale objevovala se tam řada věcí, coby politické síle, které Sobotka mohl realizovat, resp. vláda pod jeho vedením, v uplynulých třech letech…


Jiří Paroubek

58 komentářů :

 1. Už v dětsví jsme říkali,kdo se směje neví čemu, podobá se přiblblému.
  lada

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A v podstatě jste se ani nezmýlili.
   Jakkoliv to, co vypadá jako úsměv, úsměvem není.
   Je to PR grimasa. Léty nacvičovaná, leč i tak thymolinově přiblblá ..

   Smazat
  2. Strategie ČSSD
   https://www.youtube.com/watch?v=aDFEK5ghIvw

   Smazat
  3. Volbou Sobotky si ČSSD řekla o volební debakl. Dobře jim tak!

   Smazat
  4. Za každého nepřijatého běžence na základě nového zákona EU zaplatí ČR 6,5 mil. Kč
   (proto ty řeči o nízkých daních?)
   http://czechfreepress.cz/evropa/za-kazdeho-neprijateho-bezence-na-zaklade-noveho-zakona-eu-zaplati-cr-6-5-mil-kc.html
   https://www.novinky.cz/domaci/431829-danovy-armagedon-kritizuji-politicti-oponenti-plany-cssd.html

   Smazat
  5. 15:06 - tudíž za 1 milion nepřijatých 6,5 bilionu - to zas není tak zlý ...

   Smazat
  6. Sobotka je úspěšný předseda vlády, která toho v sociální oblasti udělala nejvíc. Masivní propaganda proti němu je tažením proti ČSSD, která je jedinou zábranou proti vládě slovenského oligarchy s temnou minulostí. Toto nebezpečí na sjezdu Sobotka formuloval velice výstižně.

   Smazat
  7. Milý drahý sociální demokrate 17:08 - Sobotka si na sjezdech může formulovat co chce, klidně i svoji pleš nebo ty úžasné zuby. Pravdou je, že veřejně prohlásil EU a NATO za organizace, kterým bezmezně fandí a tím u mně definitivně skončil Jdete do pryč a patří vám to. Váš sjezd, to byl sál plný kariéristů a hlupáků. Pro mne, vašeho bývalého voliče, jste nyní nevolitelní, a protože se na "sjezdu" nezvedla žádná kritika současného vedení, tak je vidět, že je strana velmi spokojená se svým sešupem do bezvýznamna. Leo

   Smazat
 2. Velice dobře situaci v ČSSD popsal V.Tlustý,dopadnou jak ODS.Jak se říká,tonoucí se i stébla chytá,takhle lze nazvat jednání voličů Sobotky.Nevědí jak dál,co je čeká,tak se semkli kolem Sobotky,jinak nic nového mnoho slov,ale činů málo.Také se říká,slovem nezarmoutíš,ale toho se nenajíš.Na Babišovi si mnoho voličů nenaláká,když mu umetl cestu ke slávě.
  zem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po volbách si to vyžere až do dna. http://www.rukojmi.cz/clanky/3553-neni-podraz-jako-podraz

   Smazat
 3. Sobotka je ten, který zradil Zemana, když ve stranickém referendu lidé dali hlas Zemanovi a Sobotka, Buzková a další hlasovali proti ZEMANIVI. Sobotka je křivák a jestli je v čele ČSSD, je křivá celá strana.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jedině Foldyna a Tejc měli odvahu alespoň naznačit, že ČSSD je v krizi a jak z toho ven. Tím, že nebyli zvoleni, si ČSSD definitivně zavřela cestu k nápravě. Pokud si nedokáží pravdivě přiznat chyby a vše jen okecávají starými sliby a kolí se planými nadějemi, není jim pomoci. Dost jasně jim to řekl i Fico.

   Smazat
  2. Sociální demokracie byla křivá od založení... to ještě nebyli Sobotkovi, ale Samstagsteinovi;-). ZRADILI JIŽ SVÉ PRVNÍ VOLIČE ZA RAKOUSKO-UHERSKA.

   Zato vám, jako obvykle, k volbám nabídnou ke koupi za vaše hlasy kamion nádherných slibů... aby pak jejich splnění spolehlivě zabránili výběrem svých koaličních partnerů.

   Josef Pepek Vyskočil z Putimi, místní resident CIA a obdivovatel pátera vyklouze Hermana, prý bude volit KDU-ČSL, nebo ČSSD. Jeho pradědeček, uvědomělý poddaný Jeho Veličenstva Pepek Vyskoč, neviděl mezi klerikály a socany rozdíl, když ve výsledku jejich politiky tloustli jenom pan farář, pan biskup a cizáci u moci. Proto raději k volbám nechodil, aby se, nedej Bože, nespletl. To by se pan wachtmeistr Fladerka moc zlobil.

   Smazat
 4. Jak chce ČSSD voliče přesvědčit, aby jí volili, když jejich program se odvíjí hlavně od nadáváni a pomlouvání jejich koaličního partnera ANO. To si Sobotka myslí, že lidé ho budou volit jenom proto, že kydá na Babiše kde jenom může a říká, "my volby vyhrajeme? ČR je na pokraji krachu, lidé dostávají tak nízké mzdy u západních firem, že tak tak jsme na úrovni Balkánu. V TV se neříká nic o tom kolik kdo dostává v jakých profesích, LE JENOM TO O KOLIK JIM V PROCENTECH TYTO FIRMY PŘIDAJÍ. TAKŽE KDYŽ NĚKDO DOSTÁVÁ MZDU DESET TISÍC A PŘIDAJÍ MU HORENTNÍCH TŘI PROCENTA, TAK TO JE OPRAVDU "vývar". Mezitím Česká národní banka jásá, že inflace se již blíží ke třem procentům. Všiml si někdo, že už se ani nemluví a neslyšíte to ani v TV a ani od politiků, že si máme opět utáhnout opasky. Všichni představitelé žvaní o tom jak se nám daří a jak klesá nezaměstnanost a jak stoupají paty v procentech a že jsou platy na úrovni deset až dvanáct tisíc nájmy na úrovni osmi tisíc a někde dokonce nájmy jsou již na úrovni dvacet dvou tisíc, to jako kdyby nebylo. Jak dlouho může demokracie na takových lžích vydržet????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu.Jak vláda řvala jak nepřidala důchodcům,jasně jsou vedlejší, u mne to bylo 230 Kč,vzápětí jsem dostal od nového majitele bytů kauza Bakala ,že nám zvyšují nájmy o výši inflace o 510 Kč. To je nájem, kde jsou potraviny,léky. Pěkný vděk za odpracovaných 47 let.
   lada

   Smazat
  2. nu což socialismus vám nevoněl tak si ty sračky lidičky užijte - dobré časy již tady byly a jede se z kopce do ještě větších sraček

   Smazat
  3. ČSSD spoléhá ve volbách na starou pravdu z diktátu pana řídícího na obecné škole: VOLI VOLÍ VOLY! Je jen otázka, z kolika Čechů se ČSSD podaří před volbami obvyklými tučnými sliby voly udělat a kolik jich ukořistí; když bude v dané části elektorátu soupeřit s KDU-ČSL, s TOP 09, s ODS...

   Smazat
 5. Radost mají hlavně zákulisní hráči. Na ODS se už spoléhat nemohou, tak dali nůž na krk Sobotkovi.Oni to svoje polistopadové impérium nenechají padnout.

  OdpovědětSmazat
 6. No tomu se říká propaganda, ikdyž se mají lidé v ČR mizerně, tak se jim do hlav pomocí kanálů jako je Česká televize hustí do hlav, pouze a právě jen procenta, nikoliv výše platů, hustí se jim do hlav, jak roste HDP, jak rostou montárny. Ale kolik berou jednotlivé profese se nikdy z televize nedozvíte. Že jsme byli přeřazeni mezi rozvojové země ČT taky zamlčela. Cílem je lít do lidí pozitivní zprávy aby se byli ochotni zadlužit, protože ze svých platů si lidé v ČR koupí leda tak h@vno. Proto jede na ČT propaganda n plné kecky a bez toho by se systém zhroutil - lidé by neutráceli. Všimněte si, že na ČT téměř den co den je zprávou číslo jedna pozitivní ekonomická zpráva. Jednou to je růst automobilky, podruhé HDP, prostě hustí do lidí RŮST, RŮST A ZASE RŮST, aby ovečky žili v domění, že je vše perfektní a vyvolali v lidech pocit, že jsou v bezpečí a nic nebrání v jejich zadlužování.

  OdpovědětSmazat
 7. MŮŽE BÝT NA PRÁVĚ PROBÍHAJÍCÍM SJEZDU SOCANŮ NĚCO POZITIVNÍHO?
  http://pravyprostor.cz/muze-byt-na-prave-probihajicim-sjezdu-socanu-neco-pozitivniho/

  OdpovědětSmazat
 8. To 9:52
  V podstatě souhlas, Sociální demokrati jdou do kytek, je to přesně tak jak řekl Zeman. Sobotka je nejslabší předseda v historii a ještě si bere na pomoc pleticháře Špidlu, který ho s potěšením táhne do pekel.Pokud přesvědčivě ve volbách vyhraje Babiš jsem přesvědčen, že srovná ten největší binec co tady máme, po babišovi pak by mohla přijít konečně nějaká nová rozumná politická strana, která zajistí rozumné podmínky fungování státu. Od roku 89 jsme svědky neustále se měnících podmínek což je to nejhorší co může nás potkat.Všichni doposud vykřikovali hesla o světlé budoucnosti a přitom nevěděli co bude zítra. Tak takhle do nejde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČSSD nejde do kytek, protože tu není konkurenční nabídka - tj. není tu strana slušných lidí zastupující zájmy zaměstnaných lidí, odhodlaná se ostře vymezovat proti diktátu EU, NATO a nadnárodních korporací. Taurus

   Smazat
  2. Citát:

   Každá organizace má určitý počet pracovních míst vyhrazených pro naprosté blbce, z čehož vyplývá: Když z jednoho místa blbec odejde, je promptně nahrazen jiným..."

   Smazat
 9. Živnoststop
  http://pravyprostor.cz/wp-content/uploads/2017/03/16649297_1965727953650858_3068280042557006420_n.jpg

  OdpovědětSmazat
 10. Plakát ČSSD
  http://pravyprostor.cz/wp-content/uploads/2017/02/plakát-ČSSD.jpg

  OdpovědětSmazat
 11. "Sobotkova kandidátská řeč byla překvapivě dobrá. Ale objevovala se tam řada věcí, coby politické síle, které Sobotka mohl realizovat, resp. vláda pod jeho vedením, v uplynulých třech letech…"
  - Napadlo mě, jako nejspíš kdekoho, totéž.

  OdpovědětSmazat
 12. Dobrý článek(Před sjezdem předem poražených)a podnětná neanonymní diskuze pod nim.
  http://denikreferendum.cz/clanek/24813-pred-sjezdem-predem-porazenych

  Doporučuji rovněž zajímavou diskuzi mezi Foldynou a Dienstbierem
  https://video.aktualne.cz/dvtv/foldyna-obcane-jinych-zemi-nam-zemana-zavidi-bojuje-za-pravo/r~b3cf8b6a059811e7984a002590604f2e/?_ga=1.145086324.1778990801.1393951934

  OdpovědětSmazat
 13. tak to má pyrrhovo vítězství u voleb dostane účet

  OdpovědětSmazat
 14. Lidi v letošních volbách zase zvolíte stávající vládní gaunery,pak poděkujte sami sobě a nedivte jak vám pak pustí žilou. Tyto hajzlové-ČSSD,ANO,KDU-ČSL-by se již neměli objevit ani v parlamentu.

  OdpovědětSmazat
 15. To je dobře, že byl zvolen ten kastrát. Aspoň jdou socani totálně do kytek a na druhém místě skončí SPD Okamura!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy se z toho Okamury taky poděláte. Děláte mu reklamu na každé diskuzi, ale dobře víte, že na žádném druhém místě neskončí - skončí zase na ocase. Mně je to samozřejmě úplně jedno, který ten kašpar se bude natřásat před mediální žumpou a mlít nějaké ideologické hovadiny - o ničem jiném už česká politika není a nebude - až zase do převratu, a ten už se blíží.

   Smazat
  2. 12:44
   Jen jim tu radost neberte! Blbečkové mají na vlatního kandidáta právo. Proč by se netěšili...když jim pámbů zdraví dá.

   Smazat
  3. Hospodský si povšiml, že štamgasti u stolu si házejí korunou. Byl zvědavý, tak se šel zeptat, o co se sázejí. Házíme si na výsledky voleb. Jestli padne hlava, zvítězí ANO. Jestli orel, zvítězí SPD. No jo, říká hospodský, ale máme i jiné partaje. S nimi počítáme taky. Jestli padne koruna na hranu a zůstane na ní stát, vyhraje ČSSD. A jestli nedopadne vůbec a zůstane viset ve vzduchu vyhraje TOP 09.

   Smazat
  4. 14.12 ... A co když koruna během letu ZMIZÍ? Která z polistopadových stran, nebo která jejich koalice zvítězí?

   Smazat
  5. Kobližkáři 28,6% KSČM 17,3% Socani 11,8% SPD 10,9% ODS 9,9%....KDU-ČSL 6,5% a TROP 09 4,9%

   Smazat
  6. 11. března 2017 20:13
   Kde berete ten optimismus ?
   KSČM 17,3% SPD 10,9%
   Nebo je přání otcem myšlenky ?

   Smazat
 16. OPRAVDU BY NÁS ZAJÍMALO CO BUDE TEN DEBILEK S TOU SVOJÍ NEVOLITELNOU PAKÁŽÍ VYMÝŠLET !!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Debílek s idiotským úsměvem pomocí české televize, mají pro ovčany obrovské sudy s bruselským medem!

   Smazat
 17. Vajíčko je hrobař ČSSD. 4 roky je pravicovej a pár měsíců před volbama levicovej. Charakter nula, kam vítr tam plášť. Sliby neplní, spojí se s kýmkoliv. Teď prý s i komunisty - když už jinak nelze. Jenže na to musí být strany dvě a naši pseudo-komunisti dobře vědí, že v opozici jim je blaze. Poslat "vajíčko" tam kam patří - do prdele !!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I když se zdá, že komunisté mají do opravdových komunistů daleko, přece jen nemohou být zcela na hlavu padlí, aby šli do holportu s tak profláknutou stranou, jako je ČSSD.

   Smazat
 18. To je přece známé,čím víc se topíte,tím musíte víc křičet,co na Sobotku velmi sedí.

  OdpovědětSmazat
 19. Soc dem politiku dělá jen KSČM !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto ČSSD spolehlivě likviduje možnost levicové části politického spektra RESUSCITACÍ BOHUMÍNSKÉHO USKUPENÍ.

   Smazat
 20. Sobotkův hit sezóny:

  V mládí jsem se učil hrobařem ...

  OdpovědětSmazat
 21. jak muže s takovym gezichtem někdo dělat premiera nemaje kouska charkteru studu moralky o cti nemuže byt zminka aha už vim tradice v kolnii jen jedno nechapu proč ho kolotačaři nechtěji třeba vystavovat na pouti jako fackovaci panak by neměl stopro konkurenci

  OdpovědětSmazat
 22. Já bych rozhodně netypovala 10-12%. To se mi zdá značně optimistické, když slyším, co jejich kdysi dlouholetí voliči říkají. Ono totiž spoustě lidí došlo, že tihle tedy zcela určitě nezastupují jejich zájmy. Přiznejme si, že by byli padlí na hlavu, kdyby jim to nedošlo. Všeho do času, jsou věci, které se neodpouští.Jestli si myslí, že voliči jsou masochisti, tak pak klidně. Tenhle jejich poslední slet potvrdil ty nejhorší očekávání, naprostou nemožnost sebereflexe, naprostou odtrženost od reality, ať si dá poklepávají po ramenou. Spíš bych jim doporučila, aby si začali poklepávat na čelo, protože se řítí do řiti a navzájem se v tom vyžívají. Jo a raději lidem ani nevysvětlujte, co to znamená všechny ty drzosti, co tam zaorálek a jiní nakladli, to by se jim nemuselo líbit. A vůbec lidi neinformovat, to je proti jejich zájmům. Jako kreténi bez pudu sebezáchovy. Při rozkladu ods to byly řevy divočinou, tito se tváří, že je vše v pořádku. Už chápu, proč jste nezvolili toho, kdo vám sdělil, že žijete v bublině. Myslet si, že budete hrát divadýlko a že vám to projde? Jak dojemné.

  OdpovědětSmazat
 23. Před pár lety bych netipovala, že je možné zničit stranu s tak dlouhou tradicí. Ale sralbotkovi se to povedlo v rekordním čase. Ať už dopadnou volby pro ně jakkoliv,tak morálně už hloub klesnout nemohli. Jen nahrávají Babišovi, a ti co nepřemýšlí hlavou ho zvolí. Babiš premiérem, Stropnický prezident rovná se připojení k velkoněmecké říši

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:55
   Nechvalte dne před večerem a nepleťte si politiku s morálkou.

   Smazat
 24. Mám za to, že ČSSD má před sebou budoucnost. Pokud ještě ve volebním programu naznačí voličům, které z bodů volebního programu chtějí splnit a které body volebního programu jsou jen na "očůrání" voličů, tak si myslím, že lepší partaje u nás není. Postačí k bodům volebního programu přiřadit s vysvětlivkou červené či černé puntíky (může být i jiná barva).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Promiňte mi, nebudu Vám brát iluze, ale Socani se Sralbotkou mají budoucnost takovou,že skončí v propadlišti politických dějin.Scénář hoden Modrých ptáků.Volíme SPD!!!

   Smazat
 25. To, že se soc. dem. v hodině dvanácté vzdala své obrody a aspoň náznaku příklonu k občanům, že vyhostila ze svého středu právě ty, kteří se o to snažili - Tejce, Zimolu, Foldynu - dává ten nejpádnější důvod k tomu, tuto stranu na podzim nevolit. Již to, že se soc. dem. konference - či její šéfové velice zdrženlivě vyjádřili k možné podpoře Zemana jako kandidáta na prezidenta, je dalším pádným důvodem, proč soc. dem nevolit a umožnit ji oddechový čas na přemýšlení, kde vedení udělalo chybu. A pokud tuto negaci Zemana z "prozření" v hodině dvanácté obrátí na ruby, pak to bude třetí důvod - věrolomnost - proč tuto partaj nevolit. Soc. dem. utrpěla stejný problém. stejné k.o. jako ODS a kdysi neblahé paměti i KSČ. Je okupována lidmi, kteří pro svoji kariéru jsou ochotni hlásat cokoliv, co je udrží "u vesla". Dnes budou soc. dem slibovat středovrstevníkům zlaté z nebe a chudším holuby do huby. Slibů bylo na fůry a skutek jim vždy nějak utek. Již jen skutečnost, jak pečlivě třídí "kvalitativně" naší společnost je odpuzující. A přitom se rozčilují, že je v Bruselu berou jako druhořadé politiky!
  Již opakovaně zaznělo - dvoupartajní systém s odpovědností vládnoucí strany. V současné podobě je to jen a stále "já nic, to ten druhý a nebo i třetí". Odstraňme tento systém nekontrolovatelnosti plnění volebního programu, nenechme ze sebe dělat dále idioty. Vyberme jednu stranu na pravici a jednu na levici - jen proboha ne soc. dem a TOP 09!

  OdpovědětSmazat
 26. Socani byli vždy sami pro sebe.Ty světlé výjimky
  během historie trvaly jen krátce,po nich přišel
  zrádce.Nejdřív Gross,potom Špidla a nakonec se
  usadil v čele sralbotka Sobotka na přání jistého
  velvyslance cizí mocnosti.Nedá se od nich vůbec
  nic očekávat.Jen zase zradu!
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 27. Jednoznačné a kategorické dnes není skoro nic, kromě evidentního zla. Také jsem ČSSD nikdy moc nevěřil, ale je potřeba vidět i lidi, co ji věří. Debata je to zajímavá, ale postrádá "úder na hlavičku". Když se zvednou platy těm nejchudším o 4%, zvednou se i manažerům nejméně o 4% a těm nejchudším vzrostou ceny min.o 10%. A eufemismus globálních sil, už by bylo korektní také nazývat pravým jménem-zájmy USA. My Slované jsme spíše skromní, stateční, sociální atd., kdežto Keltové jsou spíše kriminálníci, karbaníci a keťasové (a další již sprostá slova)?https://www.youtube.com/watch?v=94bxw7HtHMY

  OdpovědětSmazat
 28. To se dalo čekat. Kdo by chtěl stát v čele strany v době jejího totálního krachu? Na záchranu je pozdě a všichni to vědí. Proto nikdo proti Sobotkovi nekandidoval. Nechají mu to vyžrat až do dna.

  OdpovědětSmazat
 29. Špidlou ovládaná loutka bude fungovat dobře, jediné co jim bude chybět jsou voliči.

  OdpovědětSmazat
 30. Polibek smrti pro ČSSD.

  OdpovědětSmazat
 31. Bohúšu, pá, pá a rychle do montérek!

  OdpovědětSmazat
 32. Sobotkovo ejakulatio precox na Titaniku.
  Zeman vás vyhrabal z prachu a v prach se obrátíte.
  Zrádci svých volebních slibů. Kecy,kecy a zase kecy.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.