Reklama

.

.

neděle 12. března 2017

Sobotka zvítězil v jednotlivcích, jak ve volbách dopadne „družstvo“? Tipuji: nic moc!


Jiří Baťa
12. 3. 2017
Bohuslav Sobotka obhájil na sjezdu ČSSD v Brně svůj post předsedy strany. Podle něj je to bezesporu velký úspěch, protože může pokračovat ve své politické kariéře přesto, že zdaleka není, jak si zřejmě myslí a fandí, tím nejlepším, co jsme v politice měli. Nemám důvod mu gratulovat, protože jeho znovuzvolení není pro občany žádnou výhrou a nedává to důvod k nějakým oslavám. Jednoduše proto, že Sobotka nebyl ani dobrým předsedou strany, ani dobrým premiérem, kterým se stal z titulu předsedy ve volbách v tu dobu nejsilnější politické strany. Myslím že nebudu sám, kdo bude mít stejný názor na B. Sobotku coby předsedu ČSSD, stejně jako na premiéra vlády ČR, jakkoli sám B. Sobotka o sobě, svém premiérování a úspěších vlády mluví v superlativech.

Je sice pravda, že zde byly horší vlády a horší premiéři, ale to neznamená, že B. Sobotka se s úspěchem zhostil obou funkcí, tedy jak předsedy ČSSD, tak předsedy vlády. ČSSD pod jeho vedením ztratila za poslední 3 roky nejen na počtu svých členů, ale utrpěla i výraznou ztrátu u svých voličů a sympatizantů, především díky neplnění slibů, které byly panem Sobotkou a i dalšími představiteli soc. demokracie proklamovány v posledních volbách a na které většina voličů reagovala a ČSSD dala své hlasy. Jedním z hlavních a dodnes nesplněných slibů mělo být řešení církevních restitucí. Ani mnohonásobné připomínky občanů nepřiměly B. Sobotku k tomu, aby se tímto slibem věcně zabýval.

Bohuslav Sobotka si je prý těchto skutečností vědom a bude dělat vše, aby se situace zlepšila. Ale to nejsou problémy jediné. B . Sobotka jako premiér se projevil jako měkota, bezpáteřní a úlisný člověk, který se neumí (možná ani nechce) postavit čelem k problémům, které ve vládě existují a po jejichž řešení volá většina občanů. Počínaje žabomyšími válkami s vicepremiérem A. Babišem a jeho ANO, proradným ministrem Hermanem, půtky s prezidentem Zemanem a do nebes volající kauzou OKD, byty a podvodníkem Z. Bakala konče. K těmto kauzám byl nesčetněkrát veřejností vyzýván, aby se k nim vyjádřil, aby je řešil. Jak známo, k věci se otočil zády, dělá mrtvého brouka a osud postižených občanů jej nezajímá. A to chce B. Sobotka, aby jemu a soc. demokracii voliči věřili a ve volbách jim dali hlasy?

Kromě výše zmíněných vnitrostátních problémů, kterým Bohuslav Sobotka věnuje jen proklamativní (řečnickou) pozornost (zdravotnictví, školství, doprava, důchody, minimální mzda, bezpečnostní a pohotovostní orgány a složky, mzdy nestátního sektoru, důchody a celá řada dalších), u kterých sice bylo dosaženo dílčích nebo sporadických úspěchů a řešení, jsou zde problémy vážnějšího, tedy mezinárodního charakteru. Mezi nejzávažnější lze považovat neschopnost B. Sobotky jako premiéra účinně se postavit nesmyslným požadavkům „ouřadů“ z Bruselu co se týká kvót na přijímání migrantů, neschopnost účinně a svrchovaně oponovat nátlakům německé kancléřky Angely Merkelové, neschopnost (či spíše nezájem) postavit se všem tendencím spojených s migrací a přijímáním muslimských, islámských uprchlíků do Evropy, stejně jako neschopnost a neochota racionálního odporu a argumentace všech negativních dopadů, případně následků, vyplývajících z přijímání migrantů na společnost atd. Ale také jeho zbabělá podpora ministra obrany v podlém úsilí v podpoře tendencí NATO a militantních záměrů USA v jejich zcela bezdůvodném, o to více nebezpečném obsazování pozic v blízkosti západních hranic Ruské federace.

Předvolební kampaň se pomalu rozjíždí, voliči mohou očekávat příval různých slibů a ujišťování. Většina politiků, usilujících o jejich přízeň, v to počítaje i politiky ČSSD včetně B. Sobotky přitom budou spoléhat na to, že voliči trpí ztrátou paměti, nemají přehled, resp. že jsou nositeli nízkého IQ. V zájmu svého vítězství nebude ani B. Sobotka a jeho ČSSD váhat znovu slibovat, lhát a mystifikovat své voliče s cílem, dovést svou ČSSD ve volbách do vítězného konce. Nepochybně je to velké, neřku-li až zbožné přání, jenže ani Sobotkovo znovuzvolení neznamená žádnou jistotu ani záruku, že ČSSD vyhrají volby. Ostatně je jedno, jestli soc. demokracie ve volbách vyhraje nebo ne, protože v případě vítězství je zřejmé, že by zcela jistě nevládli sami a že by byli nuceni vytvořit „nějakou“ koalici. Žádná koalice ČSSD s jinou levicovou politickou stranou než s KSČM nebo SPD však nedává smysl. Na druhé straně je otázka, zda by koalice s KSČM byla pro voliče vůbec přijatelná vzhledem k dosud platnému usnesení Bohumínského sjezdu. Jiná koalice, např. s ANO, KDU, ODS či TOP 09 má nepochybně stejné předpoklady „úspěšného“ vládnutí, jako je tomu za současné koalice.

Mgr. Bohuslav Sobotka je nadmíru sebevědomý, sebejistý, domýšlivý neskutečně naivní člověk když o sobě prohlašuje, že „má dost silný mandát na to, aby bojoval za vítězství ČSSD“. Tím chce vlastně říct, že ve vítězství ČSSD věří, že je o něm zcela přesvědčen. Je sice chvályhodné, má-li člověk vůli dosáhnout úspěchů, nesmí to však být na úkor reálných možností. V tomto případě jsou však šance na vítězství velmi nepravděpodobné. Panu Sobotkovi v dosažení vítězství musí pomoci vedení strany, které si sám určil a kterému bezmezně důvěřuje. „Oranžové, jednohlasné (loajální) vedení“ by pak mělo v intencích Sobotkovy vize usilovat o toužebné vítězství ČSSD. Musí prý lidem vysvětlovat, co pro ně ČSSD udělalo. Nemyslím, že to na lidi a voliče zabere a že je to skutečně přesvědčí. Jednak těch úspěchů není moc a lidé mají se soc. demokracií za poslední roky řadu špatných zkušeností více než dost. Nicméně se vedení strany (ale i poslanci) budou určitě snažit, protože k tomu mají velmi zajímavou motivaci: jen vítězství ČSSD jim může do budoucna zase zajistit současná koryta, relativně pohodlný politický život a příjmy, o kterých se lidé a jejich voliči mohou nechat zdát.

Takže se bude opakovat scénář předešlých voleb a sice sliby, že můžeme očekávat příděly zlatých vajec, bezpočet létajících holubů do huby, německé platy a důchody, stejně jako německou či rakouskou kvalitu potravin a výrobků a spoustu dalších nesmyslných proklamací, slibů a očekávání, jako sliby na zvyšování mezd u státních zaměstnanců (nestátní zaměstnanci jsou Sobotkovi zřejmě u pr.ele), řešení našeho školství a zdravotnictví a sociálních případů, atd., atd. Máme se na co těšit, protože to zase bude fraška, která ač se bude zase opakovat, přece bude zase v něčem jiná. Jiná v tom, že až bude sociální demokracie ve volbách potit krev, k jejímu vítězství ji to letos zcela jistě nepřivede.

18 komentářů :

 1. To všechno je blízko pravdy, ale. Jestli by mělo volby vyhrát ANO, nedej Bože až po jednobarevnou vládu, bude pro dolních 10 milionů spíš hůř než líp a nejhůř pro budoucnost ČR. On ten miliardář nemůže, ani kdyby chtěl, cokoli jiného než plout s nadnárodním kapitálem. Musí, leda by už nechtěl být miliardářem. S omluvou, když už se s tím na tomto blogu opakuju.

  OdpovědětVymazat
 2. Před lety jsem si o Sobotkovi myslel, že to je jen neškodný naivní hlupáček s posláním podržtašky. Během let mu sice IQ nevyrostlo, ale prostředí sekretariátů z něho vychovalo prvotřídního křiváka (viz např."privatizace" OKD, či církevní "restituce"). Teď už se jen snaží nějak to ve funkci doklepat do (prohraných) voleb a vytvořit si prostor pro následný únik do teplého místečka (Brusel). Tak si to především nesmí moc rozházet u těch, co o tom budou fakticky rozhodovat (Makrela a Babiš).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z čeho autor dovozuje že Sobotka není dobrým premiérem? Myslím, že opak je pravdou. Sobotka je vystaven obrovskému mediálnímu tažení proti němu, asi aby uvolnil cestu slovenskému oligarchovi s temnou minulostí. To pak bude lepší premiér než Sobotka, pane Baťa?

   Vymazat
 3. Výborně situaci ČSSD popsal V.Tlustý na PL a já se přidám,že skutečně tak dopadne ČSSD jako ODS.Jak přerostl Nečasovi přes hlavu Kalousek,podobně přerostl přes hlavu Sobotkovi Babiš.Zase hora slibů od Sobotky,ale skutek žádný,protože ČSSD už nedostane šanci něco změnit.ČSSD měla šanci i během tohoto vládnutí změnit něco i na těch větších slibech,jen to chtělo jít do střetu,jak s Babišem i Bělobrádkem,dát tomu mediální sílu až občanskou posilu.Sobotka svojí neschopností,jenom umetl cestu k úspěchu Babiše.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak doopravdy nevím jsou soc. dem . špičky tak hloupé nebo považují své spolustraníky a občany za idioty?
  Sobotka připomína zpovikané děcko neumí nic jiného ne vykřikovat jsme nejlepší, musíme vyhrát dokážeme to. Tento "pracovitý ignorat spolu se svými nohsledy dovedl prosperující stranu do téměř bezvýchodné situace. Celkově souhlasím s komentářem
  12. března 2017 8:02

  OdpovědětVymazat
 5. Jiří Baťa (podle vlastní charakteristiky na BL)
  - do r. 1989 člen KSČ, od té doby bezpartijní
  - dříve zaměstnán mj. na šachtě, řadový přísl. MV, v diplomatických službách MZV, různých vedoucích funkcích, soukr.podnikatel
  - záliby především v aktivní (rukodělné) práci, aktivity v umravňování úředníků ve veřejné správě...

  Jiří Baťa svým zálibám holduje a vždycky bdělým okem sleduje přední politiky:

  "Obezřetně konstatuji, že Petr Nečas, jako nový předseda vlády, má (zatím) mé (určité) sympatie. Podotýkám že zatím a jen určité! Jak dlouho, se teprve uvidí. Zda se nebo si to nepokazí a z beránka se brzo nestane divá saň." (29.6.2010)
  http://blisty.cz/art/53285.html#sthash.b8akOYgQ.dpuf

  Prokazuje také intimní znalost zákulisí:

  "Havel také obnovil všechny židovské společnosti ve státě a zednářské lóže, jejichž členy se stali téměř všichni vyvolení členové Charty 77 a Občanského fóra, vlády a diplomatického sboru, kteří byli povoláni pro budoucnost k vybraným rolím." ... "Václav Havel byl zasvěcen do zednářské lóže v roce 1968 při svém pobytu v USA. Do lóže byl uveden Arthurem Millerem, Židem a bývalým americkým komunistou."(28.4.2014)
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jiri-Bata-Klaus-Putin-Havel-a-Ukrajina-317061

  Židobolševici už víckrát neprojdou - Jiří Baťa je má na mušce.
  Jak hrozně se musel dnešní "umravňovatel" cítit před rokem 1989 mezi židovskými bolševiky!
  A jak to nandal "bývalému americkému komunistovi" - a ještě k tomu Židovi (!) Millerovi!
  Kam se nějaký pisálek Arthur Miller hrabe na Jiřího Baťu!!!

  OdpovědětVymazat
 6. považují lidi za idioty a naivně myslí že je budou volit vítače a euhujery

  OdpovědětVymazat
 7. Jako víceinteligentní volič dám hlas Gazdikovi a herr Herrmannovi.
  Méněinteligentní dají hlas Zemanovi a Okamurovi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dej si hlas komu chceš, myslíš, že to tady někoho zajímá ?

   Vymazat
  2. Herr komandant Gregory, "herzlich willkommen in das IV.Deutsche Reich"

   Vymazat
  3. 12:17 přesně to udělej. To bude mít gazdík a herman alespoň jeden.

   Vymazat
 8. Pan Baťa se ohledně Sobotky mýlí.Sobotka je totiž
  hloupý a egoisticky zaměřený.Je o sobě přesvědčen,
  že je nejlepší a proto u něho chybí sebereflexe.
  Nesplnění slibů ho stálo mnoho voličů.Poklonkování
  Bruseli a Berlínu další voliče odradilo od ČSSD.
  Neustále národu lže a před jalovou kancléřkou se
  objevuje pouze v hlubokém předklonu.Údajných 15%
  preferencí se mi nezdá reálných.Přesto Sobotka
  dále sní svůj sen,že bude opět premiér.Je to jen
  ubohý podrazák,který socany vede cestou ODS.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 9. Jaký pán, takový krám. Hloupost se zpravidla snoubí s pílí, aby se aspoň zdánlivě stav věcí vylepšil. A takové zdání nám servíruje šéf. soc. dem a až na malé perzonální výjimky i celá partaj. Volby na podzim dávají sice malou, ale přece jen šanci na drobná zlepšení života občanů. Proto je nutné pečlivě vybírat stranu a osobnosti. Za soc. dem žádná proobčanská osobnost asi kandidovat nebude - pana Tejce, Zimolu, Foldynu aj. strana odepsala v domnění, že když budou demonstrovat hlasovací monolit, že to bude lidem konvenovat. Zkusil bych vsadit na 4 roky na ANO a Babiše a pokud selže - poslat partaj za věcmi veřejnými s pořádným umíráčkem. Pokud zvolíme mix, jako bychom nevolili. Zase bude dohadování a volební sliby vyčpí rychle jako otevřené pivo. Kdo chce levici, zkusil bych KSČM, zase se nedá nic pokazit víc, než kazíme současným stylem voleb asi 30 stran - volíme tím bezvýchodnost a další roky přešlapování v zelném sudu - spíše v bahně. Volba KSČM by stranu po čtvrt století trvajícím oddechu znovu prověřila (pokud by se probudila ze současné letargie) a její neúspěch při výkonu služby pro občany by byl jednou pro vždy jejím výmazem z politické struktury.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Preferoval bych Zemana prezidentem a úřednickou vládu.

   Vymazat
 10. Prozatím nejlepší a nejinformovanější komentář ke sjezdu ČSSD má, jako obvykle, Štěpán Kotrba:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Ovce-jdou-na-porazku-nekteri-delegati-se-radeji-ozrali-Stepan-Kotrba-po-sjezdu-sepsal-scenar-umirani-CSSD-smrt-nastane-na-podzim-479207

  OdpovědětVymazat
 11. U mně skončili s restitucemi, migranty, odevzdáním suverenity do rukou cizí moci v bruselu, merkelovou před volbama a podobnými provokacemi...výčet je dlouhý - stručně je to drzá a totálně nedůvěryhodná strana. Děkuji, nikdy více, nikdy, děkuji stačilo. Jsou věci, které se neodpouštějí a nejsou promlčitelné. Jim je to asi jedno, tak mně dvojnásob. Čtyři roky nám srali na hlavu společně s Babišem. Ať si dělají co chtějí, mně již nezajímají, i kdydy měli na hlavě, ehmm, natentováno a rozmazáno. Jediné co se ode mne dočkají je ignorace a nulová tolerance. Není třeba se rozčilovat.

  OdpovědětVymazat
 12. Pan Sobotka a jeho tým jsou absolutně neschopní. Dokaladem je to, ža pečlivě vybraná klaka na sjezd zvolila premierem Sobotku jen ze 2/3.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:44
   10:14
   Vláda Sobotka-Babiš je mnohem lepší než byla vláda Topolánkova nebo Nečas-Kalousek-Peake.

   Vymazat