Reklama

čtvrtek 9. března 2017

Špatně osedlaný kůň


Jiří Baťa
6. 3. 2017
Přečetl jsem si zajímavý silně negativisticky pojatý článek paní Johany Hovorkové „Budujeme si české Rusko. Nenávistí k Evropské unii, médiím i pravdě“,(zde , původní zde) a mohu konstatovat, že to byl zážitek. Ale je to čtení opravdu jen pro silné nátury. Jmenovaná v silně předpojatém, západu silně inklinujícím pojednání vyjadřuje kritiku všemu, co souvisí s médii, EU, USA, migrační politikou a nedávnou minulost. Abychom si rozuměli, ona nekritizuje zmíněné média, USA, EU apod., ale naopak kritizuje ty, kteří k těmto institucím ztrácí důvěru,


zpochybňují jejich existenci, činnost a vytýkají jim mnohé hrubé nedostatky, které mají dopad nebo vliv na Česko, resp.  bezpečnost Evropy, prostě všechno, co se nás bezprostředně dotýká. Špatní jsou ti, kteří nesouhlasí a volají o vystoupení z EU, kteří jsou proti přijímání migrantů  kteří nevěří médiím a nechávají se ovlivňovat proruskými weby, kteří zaujali negativistické stanovisko vůči americkým demokratům, jejichž kandidát(ka) na prezidenta shořel(a) jako papírový čert atd., atd.

     Paní Hovorková se „rozhovořila“  a pokouší  se nás poučovat (možná dokonce přesvědčovat), že u nás žádní uprchlíci tady nebyli, nejsou a vůbec k nám nechtějí. Paní Hovorková však zmiňuje „uprchlíky“ a ne muslimy. Proč asi, že by to byl záměr? Pokud jde totiž o uprchlíky lze je obecně považovat za ty, kteří mohou požádat v některém evropském státě (nejlépe v SRN) o azyl a nepředstavují nebezpečí, které se skrývá v migrantech z řad muslimů, vyznávající islámské náboženství a s ním spojené všechny ty nelidské náboženské rituály, které jsou hrozbou pro naši (ale i evropskou) vyspělou kulturu a způsobu života v civilizaci, odpovídající úrovni 21. století.

     Pokud paní Hovorková konstatuje, že k nám uprchlíci nechtějí, chce nám tím zřejmě naznačit, že nám nehrozí rizika výskytu terorismu, který se prezentuje především z řad muslimů a jejich náboženství. Tím, že paní Hovorková uprchlickou problematiku považuje jen za problém uprchlíků jako takových (nás se netýkající) a záměrně nezmiňuje primární migraci muslimů s jejich pro naši kulturu a životy (hlavně dívek a žen) obávaným  islamistickým náboženstvím, snaží se celou propagandu kolem uprchlíků zlehčovat. Při tom je schopna nejen lidem jako je pan Konvička, Bartoš, ale i proruským webům (Aeronet), resp. Parlamentními listům , ale i  TV Prima a mnoha veřejně činným osobám vytýkat, že se jim prý podařilo zasít v lidech něco mnohem nebezpečnější - nenávist k liberální demokracii (rozuměj nenávist k náboženské svobodě, tedy k islámu), k Evropské unii, k Západu.

     Na paní Hovorkovou není možno se zlobit, dělá svou práci a dělá ji dobře. Jiná věc je, v čí prospěch. Protože to dělá pro peníze (a jistě ne malé) nemůže být řeč o tom, že by měla k rodné zemi vlastenecký vztah nebo cítění. Jí totiž vůbec nejde o obhajobu zájmů jejích spoluobčanů, vlasti, českého národa, jeho kultury, bezpečnosti občanů, kteří ve značně převažujících postojích kritizují nebo odmítají to, co ona tak obhajuje nebo prosazuje, to je podporu migraci, ještě větší naši závislost na pro nás prý tolik štědrou EU, naše  prozápadní média, která lžou, až se hory zelenají, profláknuté americké demokraty, podporu sympatií jejich poražené demokratické kandidátky na prezidenta USA a podobné aktivity.

     Na základě hodnocení paní Hovorkové můžeme konstatovat, že jsme v jejich očích národ, který nedoceňuje a neakceptuje zájmy a výhody Západu, především USA, potažmo NATO, národ, který nedoceňuje EU, která nám prý umožnila skvělé propojení se západním světem, ale i mnohem lepší servis, kontrolu, ale hlavně lepší život, protože Česká republika je čistým příjemcem peněz (kolik se do EU však napřed a průběžně vrazí, taktně zamlčuje, nebo to prostě neví). Je opravdu těžké  si představit, co všechno bychom bez EU neměli (co bychom však také případně mohli mít, také nezmiňuje). Prostě jsme národ nevděčný, který nemá solidární cítění s trpícími uprchlíky (ne s migranty), možná jsme dokonce sobci, xenofobové a bůh ví co ještě. Je toho hodně, co se paní Hovorkové nelíbí, co nám vytýká, co kritizuje, v čem nás odsuzuje. 

     Není se čemu divit, když  vyjadřuje své bezduché úvahy a představy, jakože Česká republika zažívá, spolu s ostatními západními státy, krizi. Jenže Amerika se svou silnou tradiční demokracií přežije Donalda Trumpa . Staletou tradici Velké Británie brexit nezničí. A kdyby prý snad prezidentské volby vyhrála Marine Le Penová, tak  z Francie se ruská kolonie nestane i kdyby jí V. Putin zaplatil třeba celou prezidentskou kampaň. Česká republika je bývalou kolonií Sovětského svazu, ve které mají i sedmadvacet let po tzv. sametové revoluci hlavní slovo bývalí spolupracovníci StB (KGB). 

     Své hluboce rádoby pragmaticky originální osvětové pojednání paní Hovorková končí konstatováním, že pokud se nám nepodaří zastavit nárůst všech těchto (výše a jejím článku podrobněji uvedených) tendencí, zbavíme se všeho, co se podařilo od roku 1989 vybudovat. Nemyslím, že je toho nějak mnoho, rozhodně mnohem více je toho, o co jsme přišli! Nakonec nás prý ani nebude muset Rusko zařadit zpět do své vždy se rozrůstající říše, my si prý „po česku“ vybudujeme Rusko vlastní. Škoda, že také paní Hovorková neupřesnila, o co se dnešní Rusko coby „říše“ rozrostlo. O Krym? Proti tomu, co Rusko jako dřívější SSSR ztratilo, je Krym co do velikosti zanedbatelný přírůstek. Jeho význam z  geopolitického a bezpečnostního hlediska je samozřejmě významný.  

     Nu což, v případě PŠM (politické školení mužstva, resp. občanů)  paní Hovorkové jde o propagandistické, scestné, paranoické blouznění. Ani se vlastně  není  čemu divit, paní Hovorková osedlala koně, jenže opačně. A kdož ví, jestli ten kůň není  dřevěný!

19 komentářů :

 1. Což o to, s autorem souhlasím, jen nechápu, proč se zabývat nějakou Hovorkovou.Moje pacientka to není. Vzbuzuje moji lítost, ale veřejně ji vyjadřovat nehodlám. Leccos napoví pohled na jeji tvář. Jsem tolerantní, když to někdo čte, je to jeho věc, ale proč takové nesmysly této odrostlé dívenky komentovat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Davide a kdy tady zveřejníte nějaký rozbor toho jak se vaše nedotknutelná modla Zeman slézá s Kellnerem a kují spolu pikle?

   Smazat
  2. Co to sem pletete? Zemana jsme volili proto, že ten druhý nestál za nic. Nejde o žádnou modlu. To jste si už podle článků na NR mohl všimnout.

   Smazat
  3. 13:30 Je to velice dobrý článek, s autorem souhlasím. Nechápu pouze p.mDavida, kterého si jinak vážím. Ten kdo manimpuluje takto s povědomím občanů (hlavně mladých, kteří nemají zkušenosti s propagandou) není třeba litovat - možná jako lékař léčit.
   Václav

   Smazat
 2. Hovorková????Další prolhané multikulturní prase...Když tolik miluje migranty,ať se ta kráva provdá třeba do Tunisu.....:-)).

  OdpovědětSmazat
 3. Hovorková Hovorková není to ta konkubína co si necháva leštit škatulu ISISákama?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ze stáje P. Šafra (placená Bakalou), krasavice inteligentní, že místní o ní neopřou ani koště. Vhodná tak pro migranty, ty si moc nevybírají.

   Smazat
 4. Kdo si zaplatí,tomu se hraje a Soros platí dobře.

  OdpovědětSmazat
 5. Paní Hovorková má dobrý postřeh. Opravdu, několika odvážným lidem, kteří se nebojí promluvit na demonstracích, případně tisknout na několika webech, se
  „podařilo zasít v lidech něco mnohem nebezpečnější - nenávist k liberální demokracii (rozuměj nenávist k náboženské svobodě, tedy k islámu), k Evropské unii, k Západu“.
  Jak se jim to mohlo podařit, že přes spojenou frontu většiny politiků, tisku, televize, veškerých nástrojů EU? Prostě tito stateční lidé, řekli jednoduchou pravdu, která je všem zjevná: „Král je nahý“.
  Nevidíme to jenom my, nevděční Eastové, ale začínají si to uvědomovat i mnohem tupější Westové (museli dostat hodně silnou dávku, aby si začali uvědomovat).
  Žádný svobodomyslný člověk (a to snad Evropané, pár století nazpět, vždy byli) nemůže přijmout politiku současného neoliberalismu, kterou není nic jiného, než osvědčené: „Chléb a hry“. Dar živobytí a přežití v otupění z her, jež jsou ze všech stran lidem vnucovány. Za to se požaduje maličkost: zřeknutí se kritiky vládců, ať konají cokoliv.
  Již jsme mohli poznat, že ty opěvované eurodotace nejsou přínosem, pro žádnou společnost. Především vytváří korupci a deformují ekonomiky „obdarovaných“ států. Jejich opěvováním se také snaží deformovat psychiku lidí, do formy chovných zvířat: Jsme my, chovná zvířata a potom jsou oni, naši dobří hospodáři, co bychom si bez nich počali?! P.K.

  OdpovědětSmazat
 6. V USA nikdy žádná tradiční (ani netradiční) demokracie, nabyla, není a ani nebude! Vždy tam byl plus-minus fašistický režim, dříve dokonce rasistický.

  OdpovědětSmazat
 7. Paní Hovorková by se měla,až bude pěkné počasí,tak někdy v Červnu,zajet podívat do Teplic a třeba se jí podaří být obohacena některým z arabských muslimských hochů.Stačí se jen projít za soumraku parkem a nebrat si na sebe jejich módní ženský oděv připomínající pytel na odpadky.Určitě se v názorech na takovoutu komunitu utvrdí a bude je podporovat i nadále.Věřím ale,že už jen z bezpečí domova a nebo kanceláře.

  OdpovědětSmazat
 8. Paní Hovorková údajně "VĚŘÍ" v humanistickou Evropskou Unii. Ovšem VÍRA nikdy není PRAVDA.
  Navíc, rozpory v článku dokazují, že pí Hovorková ÚMYSLNĚ LŽE.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak teď jsem zase zmaten.Chtěl jsem si zavést jako jednotu blbosti 1 Novotný, ale nevím jestli to nezměním na 1 hovorkovou.

   Smazat
 9. Nechte chudinku Hovorkovou v klidu.Ta totiž nikdy
  nebyla chytrá,není chytrá a nikdy chytrá nebude.
  Té by nepomohlo ani to,kdyby dostala šest facek,
  každou jinou a všechny na hubu.U ní se o ústech
  mluvit nemůže..
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 10. Hovorková, Hovorková(?), není to má bývalá pacientka, která řvala jako stará kráva, když se doslechla, že jí žádný muslimák nechce?!
  dr. Chocholoušek

  OdpovědětSmazat
 11. Děkujeme paní Kecálkové. Objasnila nám, proč je potřebné, aby do škol byla zavedena matematika aspoň na úrovni sčítání a odečítání, neb těch miliard, co přitečou do Česka je sotva čtvrtina, než co odtečou. Jen paní Kecálková na to nemá - myslím, že i na konci základky by měla být závěrečná zkouška z počtů - na vyšší stupeň ona zřejmě neměla. Že by Rusové a Putin chtěli nahradit v Česku americké správce? To se mi moc nezdá, mají starostí dost, aby uhájili vlastní zem a své přírodní bohatství proti západním agresorům, epigonům Napoleona, Bismarcka a Hitlera. Ti na Západě by si chtěli nakrást a ten hnusný Putin je nechce pustit k lizu. A zdá se, že paní Kecálková tím také trpí. Už je to tak, Češi jsou hnusný národ antimilitaristů, žádná armáda, jen pár se dalo pro žold ukecat na fantastické zabíjačky. No jedni se dobře pomněli, druhým zmizela střecha nad hlavou, pohřbili své pobité příbuzné a jdou hledat, kde a na kom mají pomstít své mrtvé. A titíž, kdož jim vzali domov a příbuzné, je vypraví do svých domovů, k svým rodinám, aby se s nimi v pokoji a míru sbratřili. Tak to je ta víra nejcivilizovanějšího Západu. Nejdřív otcům katem a pak pohrobkům starostlivým otcem? Prý to bude fungovat a všichni se budou milovat.

  OdpovědětSmazat
 12. takové kydy jsi může schovat pro blbce a ty slavné dotace si můžou strčit za klobouk

  OdpovědětSmazat
 13. Ať žije paní Hovorková, česká vizionářka. Hlavní slovo STB KGB neboli STrany Bez Kurev, Gaunerů, Blbečků je naše posledním šance!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.