Reklama

.

.

pondělí 20. března 2017

Spojené štáty: Ak najneskôr v máji nedôjde k navýšeniu dlhového stropu, krajina sa dostane do bankrotu

20. 3. 2017   Hlavné správy

USA dosiahli zákonný dlhový strop. Ministerstvo financií musí obmedziť svoje výdavky a odložiť platenie faktúr. Prezident Trump musí konať, aby nedošlo k formálnej platobnej neschopnosti


Finančná situácia v Spojených štátoch sa v posledných rokoch výrazne zhoršila. Dlh vlády USA v súčasnosti činí takmer 20 biliónov dolárov. Vzhľadom na to, že od 15. marca je zavedený právny zákaz nového zadlženia, sa krajina vystavuje riziku platobnej neschopnosti, oznámil finančný blog The Economic Collapse.

Zákaz nových dlhov vychádza z krízového kompromisu medzi vtedajšou administratívou USA a republikánmi, ktorý bol zavedený koncom roku 2015 v reakcii na dosiahnutie posledného dlhového stropu. V tej dobe bolo dohodnuté, že Obamova administratíva alebo jeho právni nástupcovia môžu prijať nový dlh až do 15. marca 2016. Avšak od 15. marca je na zvýšenie dlhového stropu nevyhnutné schválenie Snemovňou reprezentantov.

Tu majú republikáni vskutku väčšinu hlasov. Realizácia nárastu dlhového stropu je však veľmi sporná, pretože existuje mnoho hlasov dokonca aj v radoch republikánov, ktoré sú za zastavenie dlhu a masívne úsporné opatrenia. Demokrati pravdepodobne využijú hlasovanie, v ktorom americký prezident Donald Trump potrebuje najmenej 218 hlasov, ako politickú páku. Trump sa dokonca sám v roku 2013 vyjadril proti zvýšeniu limitu, čo ho dostáva pod tlak i keď samozrejme, dlhy narobil jeho predchodca prezident Obama.

V súčasnej dobe sa vláda snaží zastaviť dlh prostredníctvom mimoriadnych opatrení. Kým Trump nedávno predstavil rozpočet na rok 2017, ktorý stanovuje úspory v oblasti hospodárskej pomoci a sociálnych práv – tieto úspory sú však pohltené plánovaným navýšením vojenského rozpočtu o 54 miliárd dolárov. Hrozivé je to, že ministerstvu financií hrozí bankrot. V súčasnej dobe má ministerstvo k dispozícii zreteľne menej peňazí ako napríklad korporácie Apple alebo Google. Preto bolo nútené odložiť platenie faktúr. Toto opatrenie je prijaté väčšinou v silne zadlžených krajinách. V Taliansku a Grécku sa však v priebehu prvej euro-krízy v roku 2011 zistilo, že pre reálnu ekonomiku je toto opatrenie veľmi nešťastné, pretože mnoho firiem je závislých od týchto peňazí a oneskorovanie platieb ich stavia do nebezpečenstva platobnej neschopnosti.

Avšak Trump si ako prioritu nastavil zvýšenie vojenských výdavkov. Nikto nedokáže povedať, či a do akej miery je to možné v prostredí súčasnej úrokovej sadzby. To znamená, že Spojené štáty smerujú k úpadku, ak približne do konca mája nedôjde k zvýšeniu dlhového stropu.

52 komentářů :

 1. však také tetka Hillary už oficiálně rozhlásila, že vylézá z lesa, Trump dolary nedostane a skončí a Ameriku bude zachraňovat zrekonstruovaná náhradnice (tedy již nikoliv oživená mrtvola), které elity dají dost dolarů

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní20. března 2017 15:46

   Hitlerka uz nema sanci, muze vystrkovat rohy, koza, kolik chce. Globalizatori v USA prohrali s temi mimo USA. Prosadili Trumpa, aby se ziskal cas na vyjednavani s Ruskem, protoze na rozdil od tech americkych, tem je jasne, ze Clintonka by slapala valku proti Rusku jako pominuta a nasledovala by nejen prohra, ale i ztrata sanci na vyjednavani s Ruskem. Proto to zablokovali a nastrcili Trumpa, jiny duvod nevidim. A v ramci vyjednavani se rozpadne i EU, uz ted globalizatori se snazi nabidnout prerozdeleni sveta Rusku, a lidi si blahove mysli, jak oni maji silu vystoupit z EU. Je davno rozhodnuto, jak se Evropa preskupi a EU v dnesni podobe uz neni potreba, vybrakovali ji dostatecne.

   Vymazat
  2. 15 ka mu da tolko penazí kolko bude treba.ta husa nech zaleze zas do toho lesa.nech radsej strazi tomu svojmu kukucku aby nezniesla vajicko do ineho hniezda.na ine sa uz ona nehodí.

   Vymazat
  3. 1546 zalez, hnupe, ja tady zakazal cechum mluvit o Americe

   Vymazat
 2. to si jednou balvan dal předsevzetí, že se bude valit nejdále do půlky kopce

  OdpovědětVymazat
 3. Na úpadek je zralá většina států světa. Už je potřeba říci, končíme s placením dluhů a budeme si vydávat peníze sami. Kdyby s tím začala Amerika, bylo by to nejméně bolestné. Má nejvíce sil, postavit se lichvářům. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20. března 2017 15:57

   Amerika nema uz zadne sily, aby se postavila lichvarum, jsou to oni, kdo ji tlaci do valky a sam vidite, ze Trump navysuje obrovsky naklady na zbrojeni a armadu.
   A na upadek neni zrala vetsina statu, je do neho natlacovana vydiranim ze strany USA, coz vidite i u Trumpa. Evropa mu dluzi? Hahaha.. proc by mely zeme EU platit za jejich dobyvacnou valku ( a Trump je tak drzy, ze si dovoli rict, ze jde o jejich ochranu, ale uz si nedovoli pustit z huby pred kym, tj. pred Ruskem, protoze je to nestoudna lez). IS je izraelsko-americke "dite", proto nebyl zajem ho doposud porazit, ze, ani kdyz to nabidlo Rusko ve spolupraci, tak zacouvaly USA, logicky... nebudou si likvidovat svuj nastroj..

   Jen si shrnme to, co doposud blazen Trump nasliboval a blazni v USA mu to veri:

   Snizeni dani ( a to i korporacim, tam to dodrzi), snizeni nakladu na zdravotni peci, zvyseni mezd, miliony pracovnich mist - krom automobilek jsou to nejmene placene joby, tj. Amazon, Wallmart a snizene naklady pro vznik malych podnikatelskych subjektu. Kde na to vezme??? Sam nevi. Jeste chce stavet zed mezi Mexikem a USA, v delce 3 tisic kilometru..
   Ja to chapu tak, ze nabidne mista v armade, uvidite sam. A lidi pujdou.. nemaji navybranou. Demonizace Ruska se bude jenom stupnovat a bude jim vtloukano do hlavy, jak jsou v ohrozeni.
   Amici jsou dost blbi na to, aby to spolkli i s navijakem misto toho, aby se zamysleli, co by tak asi Rusko v USA mohlo ziskat. Jejich dluhy a vyhladovely a neschopny narod, ktery neumi vyrabet, ale jenom zobchodovavat praci jinych zemi?

   Muj nazor je stale stejny: cele je to divadlo, rozpad USA a obcanska valka je nevyhnutelna, stejne tak jako valka s Ruskem, ale nejdrive pouziji USA ostatni, proto ta migrace a straseni lidi.

   Kdybychom meli skutecne ceskou a vlasteneckou vladu, tak uz se davno postavila na stranu prava a spravedlnosti, tj. na stranu Ruska. Lidem lzou uplne vsichni, presidentem pocinaje a poslednim urednikem konce.

   Vymazat
  2. Kdyby byli Češi skuteční vlastenci, tak nebudou volit takovou vládu, která je zde u moci. Podle činů poznáte je. Není tak těžké se rozhodnout, koho volit, programy jednotlivých stran a jejich činnost je dostatečně zdokumentovaná.

   Vymazat
  3. Proč je ten člověk co tady píše ty nesmysly "naše svědomí?" Moje svědomí určitě není. Prezident Trump je pro něj blázen - co tak bláznovského za ty dva měsíce v úřadu udělal? Pro "svědomitého" je všechno divadlo, a válka je prý nevyhnutelná. Tvrdí ten střední rod - ten"svědomí" Ale kdybychom prý měli skutečně českou a vlasteneckou vládu, která by se postavila na stranu "spravedlnosti" - byla by válka vyhnutelná? Diskuze ( všechny a všude) jsou čím dál tím blbější kidy. Čím to asi je? Kteří lidé denně diskutují, zatímco miliony jiných internetovou publicistiku, i jiné publicistiky, a diskuze a všechny ty bláboly k tomu - ignorují?

   Vymazat
  4. Vase Svedomi20. března 2017 17:43
   Anonymní20. března 2017 18:26
   Tak nějak to bude. Řekl bych, že z toho důvodu, by měla být naše pozice, odmítat direktivy EU (jako např. další prodloužení obchodní blokády Ruska) a připravovat se na život po EU.
   Např. domluvit společnou ochranu hranic s dalšími Středoevropskými státy. Nelze spoléhat na nějakou plánovanou armádu EU. Ta bude mít za úkol pouze zaručovat propustnost hranic a zbavit státy možnosti, vlastní ochrany.
   Současná vláda, se vždy stavěla na stranu EU. Politici začnou před volbami provádět verbální veletoče (už se začíná dít), aby se po volbách zase vrátili ke staré politice. Snad už to lidé chápou a budou volit někoho, kdo bude mít nefalšovanou vůli, nás ochránit od rozvratu, ze strany EU.
   Tomio Okamura, premiérem!!! P.K.

   Vymazat
  5. Anonymní20. března 2017 19:27
   Díky, že alespoň Vy, ty diskuze neignorujete. Snad Vás bude více.
   Třeba příště přidáte i něco k věci. P.K.

   Vymazat
  6. P.K. to mu nepiš on nepozná, že je to ironie, je to ten bulík, co by zrušil diskuze a sám je tady navezenej od rána do večera, prémie mu stejně už sebrali, nebo seberou, protože je tady provařenej a už i ten jeho zaměstnavatel vidí co je to za blba. Okamuru do čela vlády, je to smutné, že musí hájit životní zájmy ČR poloviční Japonec, ale jestli má v krvi japonský geny na "soužití" s muslimáky, tak už jen toto jej nominuje na favorita do této funkce (byla by to taková kopie Orbána v Maďarsku) a to nemluvím o jeho snaze vrátit se alespoň nějak k demokratickým způsobům, tedy umožnění referend s možností odvolatelnosti, či stíhání nepoctivých politiků v jejich volebním období i po něm.

   Vymazat
  7. muslimaky - bla bla bla - a ty jsi zase starej blb 21.29 Komu si dovoluješ nadávat bulíků? Prostor pro ty blbé žvásty bývalých soudruhů -dnes starců v důchodu - stejně zruší. Vy tomu žvanění říkáte "diskuze" ale je to jen blbé žvanění. Dokonce už i novinky podruhé zablokovaly diskuzi k článkům, a to je co říci. Nechtějí připustit sprosté napadání a vřeštění úchylných, perverzních starců. Všeho do času dědku střelenej, sprostej.

   Vymazat
  8. Anonymní20. března 2017 22:55 už tu zase bleješ ty svoje zvratky havlisti pujdou pryč i s tebou hajzle sprostej tahni si na novinky

   Vymazat
 4. ..teprve začátek. Až se celosvětově ustálí opravdové ceny surovin , celá tahle západní bublina finančního trhu postavená na psychologii zhroutí.
  Donald je obětní beránek*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moje řeč. Všechno se zhroutí. Zalezem někam do krytu a budem tam strachy kvičet?

   Vymazat
  2. Co máš furt s tím kvičením, aha asi si dlouho žil mezi prasatama. Pozdravuj Jandu.

   Vymazat
  3. Ty holt jsi blb 21.31 - typickej diskuzní starej blb. Teď vám vy staří impotenti předhodili Jandu, a vy jak stará blbá pologramotná pakáž každému nadáváte "janda".Bože - takový voloviny. Co chtít od starých volů? Kdo se postaví proti vašim přiblblým žvástům je u vás janda? Co si o sobě myslíte? Jste arogantní, hnusnej dobytek. Dnešní mladá generace sice stojí za hovno, ale tak blbí jak vy, staří volové, kteří už byste měli mít rozum, ani zdaleka nejsou¨. Jděte do prdele s vašima každodenníma žvástama - a čím dál blbějšíma. Budéééé válkáááá - fakt blbci!

   Vymazat
  4. Anonymní20. března 2017 23:00 kape ti semeno z pusy utři se

   Vymazat
  5. 2300 ty jsi mladej, blbej, a buzerant
   Takovej janda, evropsky hodnoty
   Ja ti zakazal sem psat

   Vymazat
 5. Jsou jen dvě možnosti,ale obě špatné.
  Buď USA zkrachuje,ale tím stáhne do propasti mnoho států nebo vyvolají válku a ještě v propasti budeme upáleni.


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní20. března 2017 16:47

   Je to bohuzel tak, jak pisete.

   Vymazat
  2. Určitě je to tak. Rada moudrých na diskuzi rozhodla. Budeme upáleni, Pořídíme si hasičáky na hašení, a budeme čekat. Strachy můžeme zatím mečet.

   Vymazat
  3. Hele mečej kozy a kvičej prasata, tak si v tom prasečáku kvič a meč s nimi a nesublimuj tady kokot.

   Vymazat
  4. Jsi nasranej dědku, že se směju vašim blbým žvástům? Vždyť je to opravdu k smíchu. Vy ty blbiny, který každý den píšete, opravdu myslíte vážně? Tak co tady urážíš starej hajzle! Přece budeš upálen a kvákáš tady, že je to fakt. Tak koukej mazat pro hasičák ty podělanej blbe. Anebo toho nechte - těch sraček!

   Vymazat
  5. Anonymní20. března 2017 23:03 jo mladej honibrku ještě něco?

   Vymazat
  6. 2303 vymackni si bedary, nevzdelana mlada smazko

   Vymazat
 6. To přece není nic nového.Navýšení dluhového stropu
  se v USA projednává každý rok.K navýšení dojde,
  protože by se jinak USA rozpadly na menší státní
  celky.Obě politické partaje by na tom prodělaly.
  Takže se dluhový strop navýší a jedeme dál.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní20. března 2017 17:01
   Pane Majevský, bohužel, asi máte pravdu. Senát musí zahrát divadlo, že je suverén, někteří senátoři zřejmě vyobchodují své hlasy a jede se dál. Ke škodě občanů, ale ku prospěchu bankéřů. P.K.

   Vymazat
 7. americké každoroční navyšování dluhového stropu, je jako když si závodník F1 v plné rychlosti říká: ještě metr a začnu brzdit, ještě metr a začnu brzdit ... a nikdo neví, jak daleko zbývá k zatáčce

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No právě. Když nikdo nic neví, už bychom měli začít brzdit.

   Vymazat
 8. 17:O1. Pane Majevský, nevím jestli si uvědomujete, že donekonečna není možno navýšovat dluh USSA a celého světa, který jestli se nemýlím tak je kolem 200 bilionů dolarů. Ekonomii vůbec nerozumím. Zdá se mi divné, že v USSA vzniklo nějaké pravní nařízení, mající zamezit další zadlužování USSA. Pokud by krachly finance USSA bude to mít těžko představitelné důsledky i u nás. Jak se zdá ale u nás jsou všichni klidni a to dokonce na tomto blogu. Jinak dotaz. K čemu jsou ty tisíce plastových rakví koupené vládou USSA a rozmístěny po celé zemí, nač jsou tisíce koncentračních táborů, každý s kapacitou několik tisíc lidí, nač jsou statisíce střelné zbraně - vše financováno - vládou USSA. Nač je organizace FEMA mající 1 milion členů, kteří v případě emergency case zasáhnou proti obyvatelům USSA? Není to vše náhodou pro případ finančního krachu USSA? Švihlíkova - světová finanční soustava vydrží nejdýl 10-15 let a může ale krachnout kdykoliv. Toto není osamocený názor - myslím že paní docentka by nebyla hloupá, aby něco takového hájila jen jako svůj názor. Včera jsem slyšel jednoho polského spisovatele, který řikal, že finanční bankovní bubliny již jsou větší než v krizovém roce 2008. Jinak ten Trump je zřejmě zcela vedle - přes horentní zadlužení - nejdůležitější je zvýšit výdaje na armádu. Dále podle toho polského spisovatele,který se jmenuje Igor Witkowski /který se zmiňuje o těch bankovních bublinách/ a můžete si jej poslechnout na youtube, Trump hající americké ekonomické zájmy tak, že bude stahovat americké firmy do USSA, vlastně urychlí kolaps americké ekonomiky - viz jestli někdo má zájem: https://www.youtube.com/watch?v=WJFacKQRWWs.Co říkáte Vy a eventuálně druzí? Podpis: Vystrašený.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A protože peníze budou znehodnoceny nakupte si nějaké zlato případně jinak vhodně investujte. Peníze a akcie až se to zboří půjdou do háje. Proti válce rady nedám, snad jen nakoupit náboje, ne že by to vyhrálo válku, ale možná by jste stihli dřív postřílet ty, co ji pro vás připravují a chtějí vás do ní nahnat.

   Vymazat
  2. Jo - přesně tak.Kup si náboje a všechny postřílej. A začni těma starejma volama, kteří se denně zabavujou psaním těch idiotskejch žvástů, o nichž si myslí, že jsou to diskuze. Straší tady kravinama každej den - že je to baví. Ale -asi jo, jak je vidět.

   Vymazat
  3. Anonymní20. března 2017 23:06 začnem tebou to bude nejlepší

   Vymazat
  4. Proc jsou ti Cesi tak strasne BLBY NAROD!!!
   Protoze nectou knihy!!!
   A proc nectou knihy ????

   Protoze vsecno vedi od narozeni!!!!

   Jaktoze to vedi vse od narozeni???
   Tatinek to vysvetlil mamince kdyz mne delal.
   A proc cistis toalety ???
   Abych se mohl lepe soustredit na diskuse v NR!!!!

   Cuk a Gek debata LP 2017

   Vymazat
  5. 2116 co do toho zvanis
   A) bude valka a tak je treba zvysit zbrojeni
   B) evropany odzbroujuji a tim pripravuji na genocidu

   Cim vic slov pises tim min v nich

   Vymazat
  6. 2140 i zlato silne klesne

   Vymazat
  7. 2306 navadis k nasili proti seniorum, havlobedare, jando evropska hodnoto

   Vymazat
 9. 23:06. Viš v létech 1933-39 byli lidé, kteří strašili Adolfem Hitlerem. Jejich strach měl malé oči. Všichni žasli, co byl schopný udělat Adolf Hitler. Připomináš mi tu ruskou pohádku o 3 prasátkách, která stavěla tři různé domy. Kdysi za totality nám máti, když jsme byli s bratrem malými dětmi, koupila rusky napsanou pohádku s obrázy a večer nám ji četla s překladem do mateřštiny. Mně se jevíš jako to prasátko, které postavilo dům ze slámy a veselé si uživalo s druhým prasátkem léta. Pak přišel zlý vlk...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta smazka 2306 si uziva leda s levnym smazenim

   Vymazat
 10. Ono jde i o něco jiného,tiskem velkého množství dolarů,se vytváří jen papíroví miliardáři.Ani škrtem pera a vymazáním miliardářů,si nikdo nic nevytvoří.Jen opisuji od ekonomů,není vytvořena hodnota takového množství dolarů a to je ten problém,kdyby si věřitelé nárokovali splatit dluhy.Takže jediné východisko je,vymazat všechny státní dluhy,nic by se nestalo,jen by nebyl žádný miliardář.

  OdpovědětVymazat
 11. Laik si nedovede ani představit kdo komu dluží takové peníze - v USA i zbylém světě, kdo je kde vzalo, aby je mohl půjčit? Není to vše vlastně virtuální a nesplatitelné - je vůbec znám ten, komu se má splácet? A co "ten" udělá s hromadou peněz nebo zlata? Není to jen o tom, že rotačky chrlí nové a nové peníze - tisk pětitisícovky stoji asi 5 kaček. To se vyplatí, i když občas zapádí inflace a tisk pětitisícovky stojí 4999 Kč. Pak se vyrobí statisícovky.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní21. března 2017 11:12
   „Není to vše vlastně virtuální a nesplatitelné –„
   Ačkoliv jsem také laik, tak začínám chápat, že to pro mnoho států, nejspíš nesplatitelné již je. Ale to není důležité. Důležité je, mít státy zavázány a trvale je vysávat jejich nekonečným splácením úroků. Je to výkon moci kasty bankéřů. Tuto moc jim dali do rukou zkorumpovaní politici, že jim uzákonili právo vydávat peníze na dluh. Oni nám „půjčují“ peníze, které nijak nevydělali, pouze je „vytvořili“, jak jim to naši politici dovolili. Takže, když odmítneme nadále dluhy splácen, nepřijdou o žádnou investici, pouze si odnesou pytle peněz, které za ta léta, vyždímali formou úroků. P.K.

   Vymazat
 12. 11:12: Krátce: Tisk peněz se nevyplací. Veimerská republika: Přepadení dělníka nesoucího v koši výplatu. Peníze jsou ponechány - asi byly při útěku přiliš těžké. Koš je ukraden. Kdyby tisk peněz se vyplacel, nejbohatším státem by bylo Zimbabwe, kde je největší inflace.

  OdpovědětVymazat
 13. Američané nemohou zveřejnit komu kolik dluží, protože by se před celým světem znemožnili. říká se , že největším věřitelem USA je Čína.
  Merklová nepochodila v USA , ten hulvát ji nepodal ani ruku a ona sebe sama ponížila. Nejlepší by bylo kdyby vyjednala s Putinem nový pakt o neútočení (Molotov-Riebentrop), ale ten opravdu dodržovat. Pak by mohla vypakovat US Army a přestat jim platit "za ochranu" A tím by nejvíce pomohla Němcům, a kdyby se otočila o 180 stupňů k uprchlíků islámské víry a vypakovala je tam kam patří, pak by se pro Němce mohla stát světicí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsi naivni kdyz jen pozitivne mluvis o merklovy

   Je skoda ze Stalin nesrovnal nemce se zemi
   No mozna to udela Trump

   Vymazat
 14. Dneska jsem četl zajimavý názor. Za rok má být hotový Nicaragujský kanál a pak USA definitivně končí jako hegemon a to bude mít za následek urychlený rozpad EU, která je jen loutkou USA /přestože zde žije 440 milionů lidí/. Pomalu se připravuje zrušení sankcí s Ruskem, což je vidět v Italii, kde již dva regiony odhlasovaly, že sankce jsou neplatné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA vlastni panamsky kanal?

   Vymazat
 15. Zřejmě - tomu ale vůbec nerozumím, takže nevím o čem pořádně mluvím - tento konál, tedy panamský - ovládají stejným způsobem jak Malackou užinu. To ovládání Malacké užiny je důvodem proč má být Hedvábná stezka s čínskými rychlovlaky. Nemají náhodou Američané ten Panamský kanál pronajatý?

  OdpovědětVymazat
 16. 22:35: tento komentář je napsán v reakci na 1:02.

  OdpovědětVymazat