Reklama

středa 15. března 2017

Srbové Francouzům dodali další důkazy proti Haradinajovi

Jeden z vysokých velitelů UČK - Ramuš Haradinaj
messin
15. 3. 2017   messin

Zatímco Francouzi opakovaně odkládají rozhodnutí, zda vydají ex-UČK Ramushe Haradinaje do Srbska, to mezitím Francii dodalo další podrobnosti k jeho kauze.


Deník Blic přináší některé odporné detaily z důkazů proti tomuto kosovskému Albánci.


K trestným činům uvedeným v dokumentaci byly k předchozím důkazům přidány svědecké výpovědi o policistech pohřbených za živa, ženách, jejichž hrdla byla podřezána a nevěstách znásilněných během jejich svateb.

Prokurátor pro válečné zločiny Dragoljub Stankovič už řadu let pracuje na shromažďování důkazů proti Haradinajovi. Činí tak společně se státním zástupcem Milanem Petrovičem a bývalým prokurátorem Vladimirem Vukčevičem, píše deník.

Podle článku patří mezi důkazy zaslané Francii i případ dvou srbských policistů unesených v Kosovu členy UČK/KLA (Kosovské osvobozenecké armády) pod Haradinajovým velením, kteří „použili nože k odřezání částí těl policistů, poté je zaživa pohřbili až po krk do písku a močili na ně.“

Jiný případ údajných zvěrstev UČK se týká únosu dvou starších žen, které byly vzaty do nedokončeného domu ve vesnici, kde je členové UČK „týrali a znásilňovali“, píše Blic.

Jiné ženy byly drženy a znásilňovány ve stejném domě. Jedna z nich byla střelena do hlavy a zabita, zatímco jiné byly převezeny na jiné místo. Podle zjištění patologů byla jejich hrdla podřezána.

Zpráva uvádí také důkaz o přerušení svatební hostiny etnického Albánce a jeho následného obvinění ze „spolupráce se srbskou policií a armádou.“

Lidé z večírku byli následně převezeni do suterénu hotelu, kde byli mučeni. Ženy, včetně nevěsty, byly znásilněny. Mučitelé také jednomu z mužů odřezali uši a poté je vložili do úst jeho bratranci.

Už předtím francouzské právní orgány obdržely konkrétní důkazy o brutálních zločinech UČK, „včetně nejhorších: useknutí hlavy dvouletému dítěti v městě Djakovica v roce 1999 a znásilnění nezletilé albánské dívky,“ píše Blic.

Srbské ministerstvo spravedlnosti poslalo k odvolacímu soudu v Colmaru ve Francii více než 100 stran dalších důkazů proti Haradinajovi, uvedla ministryně Nela Kuburovič.

Záměrem je „prokázat, že ho Srbsko neobviňuje ze zločinů, ze kterých byl osvobozen haagským tribunálem (ICTY)“.

Ministryně Kuburovič řekla agentuře Tanjug, že další dokumentace, „poslaná před několika dny“, obsahuje prohlášení svědků a policejní zprávy, vojenskou korespondenci i nahrávky z vyšetřování na místě zločinů.

Na závěr opět připomínám dojemnou péči EU o tohoto zločince, která prostřednictvím zpravodajky Evropského parlamentu pro Kosovo, Rakušanky Lunacekové, tlačí na členské státy, aby Haradinaje Srbsku nevydávaly.

Messin

23 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Zbytečně. Haradinaj je sice hajzl, ale je to "náš" hajzl, jako ta ukrajinská pakáž. Knížepán se Štětinou se za něj jistě také postaví. Tak to mezi námi, bojovníky za svobodu, demokracii, lidská práva a pravdu a lásku, chodí.

   Smazat
  2. strcit do basy aby ho cigani znasilnovaly nech si to ta spina uzije.

   Smazat
  3. Haradinaj je především bojovník za evropské hodnoty, stejně jako J. Janda. K obraně těchto ušlechtilých hodnot je přece každý prostředek dobrý. I kdyby obrana jednoho demokrata měla stát milion znásilněných, umučených a povražděných nedemokratů tak to byla dobrá investice. Balkánská řeznice by o tom mohla vyprávět.
   Mik

   Smazat
 2. Ano, takové jsou stopy práce "vyspělých demokracií" na čele s ještě vyspělejším spojencem, zastáncem lidských práv, Spojenými státy severoamerickými, USA. Smečka hyen s vedoucím samcem. Lepší vzor v přírodě nenajdeme.

  OdpovědětSmazat
 3. To je hrozné.
  Ale neboj ,ono všeho do času .Ten to dostane.

  OdpovědětSmazat
 4. I když to působí svou brutalitou spíš jako sci fi, jsem ochotný tomu uvěřit. Pro pochybovače, na you tube je bezpočet videí, jak se chovali muslimové v Sýrii a Iráku. tak že tomu všemu lze bez problémů uvěřit. A že ho EU nechce vydat spravedlnosti? Nic překvapivého. Brusel již nejméně deset let dělá kroky popírající morálku i zdravý rozum.
  Stydím se, že jsme v tomto spolku, který kryje vrahy, podporuje svrhávání legitimních vlád a fašisty a teroristy nazývá demokraty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vladimír hricák souhlas

   Smazat
  2. Ony jsou na youtube taky videa z války v Jugoslávii. Na několik jsem jich narazil. Taky nic hezkýho.

   Smazat
 5. Nevěřím že dojde k nápravě. Museli by být souzeni i samotní soudci z Hagu. Tato zvěrstva jsou pod přímou ochranou Hagu.

  OdpovědětSmazat
 6. Ještě dodatek k 20:58 Nejlepším řešením by bylo použít izraelskou metodu pro likvidaci nacistických zločinců a následně teroristů. Od zločinců z evropských států a US se spravedlnosti nedočká nikdo.

  OdpovědětSmazat
 7. Nedělám si iluze o těch vopičácích, ale Blic?
  Není to náhodou obdoba našeho Blesku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A vytiskne to u nás alespoň ten Blesk? Nedělám si iluze. Je vidět, že není bulvár jako bulvár.

   Smazat
  2. Blesk vymýšlí drby o celebritách a také zveřejňuje některé vraždy a brutální činy, které lépe bulvár prodá. Skutečnost, že je bulvár chtivý krve vybere k otisknutí, ale neznamená že k nim nedošlo..

   Smazat
 8. Ten sadista není v Hagu ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proč by tam měl být? Jedině jako svědek obžaloby těch co si dovolili bránit se.

   Smazat
 9. Hlavne se nikdo nezminil o prisere Krvave Madle zidovce ceskeho puvodu ktere jugoslavci zachranili zivot a ona s Billem Vykourenym a jeho pitomou Killarii zpusobila Srbum a Jugoslavii tuto hruzu Za to byla odmenena podilem v Telekomunikacni solecnosti v Kosovu a dobytek ktery velel NATO Vesley Clark -take lzid dostal od onech zrud podil v dulni spolecnosti v Kosovu Jedna sber jedna sber a hejno kolaborantu K bliti tato spolecnost ktera bezosytysne lidi okrada vrazdi a devastuje celou zemekouli

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A teď nám posbírají zbraně. Pěkně to do sebe zapadá. Co myslíte že bude následovat. K milionu přivandrovalých hajzlů se přidávají i evropští turci. Začněte nakupovat střelivo a organizovat domobranu nebo se bude zanedlouho psát o Vašich příbuzných. Na podíly z našich firem si určitě dělá chutě nějaká další krvavá čubka.

   Smazat
 10. Takže tady vidíme co nás možná čeká. Když to shrneme:
  Maďaři se brání, Bulhaři hlídají před muslimákama hranice, Poláci se také zvedají, no a my a Slováci v poklidu hnípeme a čekáme v klídečku a smrádečku až se to samo přežene.

  OdpovědětSmazat
 11. To všechno jsou plody té západní kapitalistické "demokracie". Jenže ovčané to tak chtějí. Tak si to díky nim vychutnáme. T

  OdpovědětSmazat
 12. Srbové mohou dodávat frantíkům co chtějí.Čestní
  Francouzi na nějaké důkazy ze Srbska jaksi no..
  neberou ohled.Nakonec se oni sami v koloniích
  nechovali lépe,tak pro to mají pochopení.Francie
  je bezectná země s občany,pro které je pojem čest
  pojmem naprosto neznámým.Mnichov se nezapomíná.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.