Reklama

pátek 31. března 2017

Svědci: Pancir zlikvidoval Grady vypálené na ruskou základnu v Sýrii (+ VIDEO)


Napsal/přeložil: ea24
31.3. 2017   Eurasia 24
Protivzdušný systém Pancir-S1 zneškodnil nejméně tři rakety Grad vypálené na ruskou základnu Hmeimim v Sýrii. Nezávisle na sobě o tom informovalo několik zdrojů přímo z místa.
Podle syrských lokálních zdrojů byly rakety zneškodněny nad městem Džabla, nedaleko od ruské základny.

Jak informuje South Front, dva očití svědci hlásili, že spatřili tři vlny projektilů vypálené z Pancirů na základně Hmeimim. Projektily zasáhly své cíle a způsobily mohutné exploze na obloze.

Komplex Pancir-S1 byl do Sýrie přemístěn speciálně kvůli ochraně ruské základny Hmeimim. Jedná se o kombinovaný mobilní systém s mimořádně krátkým reakčním časem a schopností zjistit, sledovat a zničit i malorozměrné rychle letící cíle.

Zatímco řízená palba z dvojice 30mm rychlopalných kanonů s kadencí okolo 4000 ran za minutu dokáže zneškodnit cíl na vzdálenost až čtyři kilometry, řízené střely mají dosah až dvacet kilometrů.

Mělo jít o už druhý případ zneškodnění Gradu, vypáleného teroristy proti základně Hmeimim, systémem Pancir-S1. Militanti v Sýrii se naučili Grady odpalovat jednotlivě, z improvizovaných zařízení, nezávisle na původním mobilním odpalovacím zařízení.

Schopnosti systému Pancir-S1 ukazuje následující video TV Zvezda:


35 komentářů :

 1. to je moc dobře už aby to syřané vyhrály

  OdpovědětSmazat
 2. To je kadence Tatatatata.!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nekdy jeste vic......

   Smazat
  2. Informace pro "odborníky" 23:34 a 2:13 :
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Pancir-S1

   Smazat
 3. Paráda tohle válčení v přímém přenosu...
  Jedna z vymožeností demokracie jak člověk zabijí člověka.
  Všem příznivcům přeji pevné zdraví v případě že budou v přímém přenosu od televizorů sledovat rakety jenž je neminou*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Berete to za špatný konec. Probíhá informační válka. Zločinci se snaží ukrýt svoje zločiny za nenávist k Rusku a proto je dobré vědět, že se Rusko nedá, aby všechny přešla chuť válčit s Ruskem.

   "Kdo si přeje mír ať se připravuje na válku" To je již celými věky osvědčené pořekadlo, květnatými bezduchými řečičkami vede cesta do otroctví a bídy.

   Smazat
  2. Trošku mimo mísu.Tady se nejedná o člověka ale o teroristu.

   Smazat
  3. Tobě také neříkám člověku ale šulíne.

   Smazat
  4. 8:53 no jako vždy záleží na úhlu pohledu.Dá se to taky tak vykládat jak píšete.Toto PR je určeno pro domáci chudnoucí veřejnost,nějak výdaje na zbrojení se musí odůvodnit.Ti,kterým nemůžete přijít na jméno a máte je za zločince nepotřebují video tv Zvezda aby věděli.Nakonec dík humanitárni pomociRuska separatisti RF tento systém používají na Donbas.Takže nejen Ukrajinci ví co to svinstvo dovede.

   Smazat
  5. Pro 9:32 naše informace o událostech na Ukrajině se zcela liší. Banderovci a pravý sektor provádějí genocidu na Donbase (např: záměrné odstřelování školek) a celou Ukrajinu vedou do záhuby. A to za plné podpory západu, přesněji za podpory klanu "neoconů" s jejich pax-amerika (nebo jinak, terorizuj celý svět v zájmu vojenského průmyslového komplexu, který shodil dvě věže na vlastní obyvatelstvo a vytvořil IS). Připadá mi divné jak v dnešní době internetu si nedokážete zjisti objektivní informace. A máte vůbec svědomí?

   Smazat
  6. 9:32 No vás beru jako neskutečně amorální hovado, skot mipřirovnání odpustí, nebo hovězí mám velmi rád.

   Smazat
  7. 9:32 "Záleží na úhlu pohledu". Úhel může být ostrý, přímý, pravý a TUPÝ - ten zde názorně předvádíte. Prostě jaký pán, takový krám.

   Smazat
  8. Troll s centrumu tam o to panciru bylo školení....

   Smazat
  9. 9:32 ty bys chtel byt pod vladou Kieva? Ja teda ne.
   Tak odpovez, Stetino

   Smazat
 4. Komentáře TROLLU!!!!! jděte do - no přesně tam .

  OdpovědětSmazat
 5. Neradil bych dráždit Rusko. To snad může dělat jen beznadějný pablb nebo fanatický militant. Nebo štětinoid ..
  Protože ani tento Pancir, jakkoliv skvělý, není v Rusku ojedinělým prostředkem, díky němuž se Rusko může účinně (u)bránit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dráždí se snadno když o válkách rozhodují ti, kteří se střetů neúčastní a sledují pěkně v teple a pohodlí, jak se kvůli nim zabíjejí jiní.
   Ono kdyby do čela útočících pluků byli nahnáni všichni ti "udatní" komedianti a modroknížkaři, myslím že jejich bojechtivost by je rychle přešla.

   Smazat
  2. Re (JK):
   Ano, už si toho úkazu, který připomínáte, kdysi hned po první svět. válce povšiml i Ernest Hemingway, aby na adresu těch militantních zmetků, co se vždy drží bezpečně mimo či zpět, odtušil toto:
   Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den ...
   Vřele s ním souhlasím! Jen si myslím, že raději den předem než poté.
   Lid obecný však tu moudrost E.H. nějak pomíjí. Ke své vlastní škodě ...

   Smazat
 6. Hmotnost 20 tun
  Max. počet
  současně sledovaných cílů 20
  Max. počet
  současně postřelovaných cílů 3
  Max. vzdálenost
  zjištění cíle (2 m2) 38 000
  Max. vzdálenost
  sledování cíle (2 m2) 30 000 m
  Dálkový rozsah
  působení raket 1200 až 20 000 m
  Výškový rozsah
  působení raket 15 až 15 000 m
  Dálkový rozsah
  působení kanonů 2A38M 200 až 4 000 m
  Výškový rozsah
  působení kanonů 2A38M 0 až 3 000 m
  Rozsah rychlosti
  postřelovaného cíle 10 až 1000 m/s
  Max. reakční čas
  v bojovém stavu 4 až 6 sekund
  Protiletadlový systém Pancir-S1 je vybaven dvojicí kanónů ráže 30 mm s celkovou rychlostí palby až 5000 ran za minutu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Výborný obranný systém a ještě vyzkoušen v boji!

   Smazat
  2. 10:07 Pro upřesnění je třeba uvést, že uvedená rychlost palby až 5000 ran/min. je pouze teoretická, neboť každý kanón je vybaven jen 700 náboji.

   Smazat
  3. Re (12:15):
   Pro upřesnění je třeba uvést, že rychlost čehokoliv je veličinou intensitní, zatímco počet (čehokoliv) je veličinou extensitní.
   Takže, bez ohledu na kapacitu zásobníku, bude (ta úctyhodná) rychlost střelby závislá jen na konstrukčních parametrech oněch kanonů a použité munice.
   I poloviční rychlost té střelby je pro naše zbrojaře v oblasti snů. Rusko má zbrojní konstruktéry (a hlavně!, materiálové inženýry, za které se opravdu stydět nemusí!!).

   Smazat
  4. Jak se jim daří uchladit hlaveň?

   Smazat
  5. 12:40 S tím zcela souhlasím, nemluvě o tom, že tento systém byl vyvinut už v ca r.1995 a po přestávce, způsobené nedostatkem finančních prostředků zařazen do ruské armády v roce 2008.
   V současnosti je předmětem exportu do řady států a lze jen spekulovat, čím byl "nahrazen", s jakými parametry ...

   Smazat
  6. K zařazení do výzbroje ruské armády je připraven protiletadlový komplex "Panciř SM" ...
   Zvýšení detekčního dosahu až na 75 km (Pancir-S1 - 40 km) a posunutí okraje zóny možného postřelování cílů až na 40 km (Pancir-S1 - 20 km).
   Všechny uváděné parametry je třeba brát s určitou reservou. Raketa Kalibr měla původně uvedený dolet 400 km - skutečnost http://www.nwoo.org/2015/10/10/jake-jsou-parametry-ruskych-raket-typu-kalibr-3m14/

   http://www.militarybox.cz/news/pancir-sm-seriova-vyroba-v-roce-2018/

   Smazat
  7. Mnoho podrobností o Pancíři najdete ve vydání ruského seriálu "Polygon", včetně záběrů z výroby jednotlivých komponentů a cvičných střeleb:
   https://www.youtube.com/watch?v=lv57h6fZqvA

   Smazat
  8. 13:11 Zřejmě jste nikdy neviděl, jak ruský voják chladil v minulosti např. kulomet MAXIM.
   Vždy, a za každých okolností, si pomohl ...

   Smazat
  9. Hovoria Vám niečo Pelierové termočlánky ?
   Z jednej strany si na tom uvaríte obed a z druhej Vám umrzne palec za pár minút.
   Alebo jednoduchšie riešenie, prúd vzduchu z kompresora cez rebrovanie, je tiež riešením. Predpokladám ovládanie stlačeným vzduchom, pre jednoduchosť a praktickosť opráv v bojových podmienkach. Čiže, kompresor tam je, eventuálne musí, aj kvôli dofukovaniu kolies, čo je štandardom pri kolesových vozidlách.
   AM

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  11. Chybička se vloudila má to být "Peltier"

   Smazat
  12. Re (15:36):
   Ale samosebou, že říkají!
   Použití Peltierových článků je sice technicky možné a rovněž tak i účinné, ale energeticky se jedná o velmi nákladný způsob chlazení.
   V daném případě (tj. chlazení při sekundových tepelných zátěžích) bude voda tím nejjednodušším řešením. Prověřeným věky. Je dostupná a má slušnou tepelnou kapacitu (entalpii ohřevu či i odpařování). Ne nadarmo se jedná o jedno z nejrozřířenějších teplosměnných médií.
   Ať už je to ale jakkoliv, jsem si jist, že ruští inženýři ten problém uspokojivě pořešili ...

   Smazat
  13. 17:09 Z vašeho příspěvku jsem pochopil, že chlazení hlavní kanonů Pancíře je v podstatě podobné chlazení kulometů Maxim, samozřejmě v moderní podobě.
   Levné a účinné ...

   Smazat
  14. Re (20:27):
   Ale kdepak, já vím o konstrukčních detailech toho systému Pancir houby s voctem! Jen jsem reagoval na domněnku jiného diskutujícího, podle které by pro chlazení bylo vhodné použití Peltierových článků. Ano, to bylo, ale ..! Ty články však na každý 1 Watt chladicí energie berou 2 W elektr. příkonu. Což je pro polní aplikaci dost velký energetický "přepych". Jednodušší je tradiční chlazení vodou či jiným energeticky úspornějším chladivem či způsobem. Voda se jako chladivo využívá nejen pro chlazení zbraňových hlavní (Maxim apod.), ale i v mnoha průmyslových aplikacích. Má velmi dobrou teplotní vodivost a jednu z nej- tepelných kapacit, má i vysokou entalpii odpařování. To pokud by muselo být využito i této její vlastnosti.

   Smazat
  15. 21:06 Pane Františku, máte pravdu. Ve videu v příspěvku 14:12 je jasně řečeno, že pro chlazení kanónů používají "vodo-parní" systém. Nejspíš na kanón rozstřikují vodu, která se mění na páru a tím odebírá skupenské teplo. To to mnohem účinnější, než chladit jen protékající vodou. Na záběrech ze střeleb je také vidět, že ze zadní části kanónů vyfukuje pára. Nápad s Peltierovými články je naprostý nesmysl nejen kvůli energetické náročnosti. Stačí si uvědomit, že by se problém chlazení jen posunul na jejich "horkou" stranu.

   Smazat
 7. 8.35 máte pravdu, jsme ve válce kde lhostejnost je mocným nástrojem nepřítele.*

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.