Reklama

.

.

středa 22. března 2017

Těžké boje u Mariupolu: Blokáda trvá. Kyjev nezamýšleně dláždí cestu k suverenitě Donbasu. Porošenko dál ztrácí. Střílel Manafort na Majdanu? Proč jede Trumpův Tillerson do Moskvy a ne do Bruselu?

Václav Danda
22. 3. 2017   ProtiProud

Václav Danda se zamýšlí nad otevřením jižní fronty na Donbasu a ptá se, zda zoufalá snaha Kyjeva o prolomení obranných pozic domobrany není jen krvavým refrénem Porošenkovvy labutí písně


Porošenkova snaha odvrátit rozpad Ukrajiny a blízký ekonomický kolaps vede kyjevské vedení ke stále zoufalejším činům, které se nakonec obracejí proti jeho vlastním zájmům. Po novoročních pokusech prolomit frontu u Doněcka a pokusit se dobýt Donbas jsme v těchto dnech svědky podobných snah na jižním křídle fronty. V pondělí se ukrajinská armáda neúspěšně pokusila o proražení pozic domobrany u Mariupolu na břehu Azovského moře.


Je Kyjev spolkem sebevrahů?


Ukrajinci nasadili těžké dělostřelectvo, tanky i raketomety, ale narazili na soustředěný odpor. Na rozdíl od novoroční ofenzívy byla domobrana díky zpravodajským informacím na útok tentokráte připravena a Kyjev utrpěl těžké ztráty vojáků i techniky.

Neúspěšná operace u Mariupolu zapadá do mozaiky zoufalých kroků poslední doby. Pučistický režim se snaží udržováním zdání pokračujícího válečného konfliktu řešit své problémy jak doma, tak ve stále komplikovanějších vztazích ke svým protektorům. Ti rozehráli ruský poker s ukrajinskou kartou - a teď nemohou od stolu odejít i kdyby sebevíce chtěli. V banku je příliš mnoho.

Zoufalost situace dokresluje i Porošenkovo prohlášení z tohoto týdne. Poprvé připustil, že kvůli sebevražedné blokádě dopravních tepen do vzbouřených zemí na východě fakticky ztratil Donbas. "V důsledku blokády ztratila Ukrajina poslední sféru vlivu v této oblasti. Ztratili jsme vliv na svém vlastním území a zároveň byl zasazen úder domácí energetice, hutnictví a rozpočtu", konstatoval stále osamělejší Porošenko.

Blokáda silnic a železničních tratí z Doněcké a Luhaské republiky, totiž vedla nejen k nedostatku uhlí pro ukrajinské tepelné elektrárny, ale rovněž ke znárodnění všech velkých podniků na území obou republik. A to může - a patrně bude mít - závažné následky.


Otevření cesty k suverenitě


Blokáda, kterou spustily před měsícem neonacistické skupiny a bojovníci tzv. dobrovolnických praporů, se stala podle policejního šéfa Doněcké oblasti Vjačeslava Abroskina pro organizátory i vítaným zdrojem příjmů a doslova rodinným podnikem. Bratranec jednoho z organizátorů Vladimíra Parasjuka doněcké policii vypověděl, že odměna za dva dny stání na blokádě je 500 hřiven (1100 rublů). Abroskin dodal, že organizátoři blokády "zapojují své blízké a vzdálené příbuzné a platí za všechno".

Celá akce dala navíc argumenty představitelům Donbasu, podle nichž je blokáda faktickým uznáním nezávislosti republik ze strany Kyjeva. Alexandr Zacharčenko a Igor Plotnickij minulý týden prohlásili, že blokádu Donbasu ze strany Kyjeva vnímají jako uznání nezávislosti obou republik. "Blokádu můžete vyhlásit jen tomu, koho uznáváte,"+ uvedl Zacharčenko.

Během jejich společného vystoupení na Krymu mimo jiné také zaznělo, že v nejbližší době budou oba funkcionáři na území DLR a LLR po vzoru hlasování na Krymu iniciovat připojení republik k Rusku. „Jsme si jisti, že se takové referendum brzy uskuteční,“ uvedl Igor Plotnickij.


Alexandr Zacharčenko při víkendových oslavách 
třetího výročí připojení Krymu k Rusku

Černá díra


Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov nedávno sdělil novinářům, že Moskva sice nemá zpracován scénář týkající se možného včlenění DLR a LLR do Ruské federace, přesto však takový vývoj nelze vyloučit.

Blokáda Donbasu nejen že nezamýšleně legitimizovala suverenitu obou republik, ale podstatně zhoršila již tak tragickou ekonomickou situaci Kyjeva. To může mít vliv i na životně důležité půjčky Mezinárodního měnového fondu, jejichž pomocí se zatím daří ekonomický kolaps oddalovat. Tento týden se prezident Porošenko znovu pokoušel přesvědčit mezinárodní věřitele, že bez dalších půjček Ukrajina ekonomicky nepřežije. MMF si však dává s rozhodnutím o hození nového balíku miliard do černé díry na čas, a Porošenka tak přivádí do velmi složité situace.

Paradoxem je, že jedním z důvodů, proč MMF Kyjev napíná, je i právě probíhající blokáda Donbasu, která podle mezinárodních bankéřů zhoršuje ekonomické vyhlídky země. To by i podle jejich odhadu mohlo vést k brzkému Porošenkovu pádu a nástupu mnohem agresivnější válečné banderovské garnitury.


Chtějí moc


V tomto duchu se spolu také minulý týden domluvili na převzetí moci představitelé radikálních skupin Svoboda, Pravý sektor a dobrovolnického praporu Azov. Oleh Tjahnybok, Andriy Tarasenko a Andriy Biłeckij podepsali 16. března dohodu o spolupráci.

Banderovci požadují zrušení všech diplomatických vztahů s Ruskem a úplnou blokádu Krymu i území obou donbaských republik. Rovněž vyzývají ukrajinské bezpečnostní síly k sabotážím v těchto oblastech. Chtějí také, aby Ukrajina vlastnila jaderné zbraně. Vůdce politického křídla "Azov" vyhlásil "křížovou výpravu proti současným ukrajinským orgánům." Předseda Svobody tvrdí, že se spojení radikálové chopí moci již zítra.

Není tedy vyloučené, že se tyto síly stanou v brzké době hybatelem dalších nepřátelských kroků proti Rusku a že vystřídají nerozhodného Porošenka, který nesmyslnými vojenskými výpady vytváří sice zdání rozhodného postupu vůči Donbasu, ale v očích nacistických radikálů mu to není moc platné. Podle nich je prý zjevné, že nemá vůli ani schopnosti rozpoutat na Donbasu skutečně masívní konflikt.

Po opuštění svými evropskými spojenci, kteří spolu s obamovskou administrativou dostali Porošenka k moci, se ukrajinský prezident spolehá už jen na staré struktury ve Washingtonu. Ty dále vedou boj s Trumpovou administrativou - a zatím mají stále dost sil, aby zásadním způsobem ovlivňovaly zahraniční i vojenskou strategii Spojených států a NATO.


Bič na Trumpa?


Právě zde je třeba hledat hlavní motivaci zoufalých kroků Kyjeva, který i za cenu lidských ztrát udržuje zdání války na východě Ukrajiny, což „Deep State“ ve Washingtonu využívá ve svém stále hysteričtějším protiruském tažení a k zablokování snahy o vstřícnější Trumpovu politiku vůči Rusku.

Včera se objevila informace, že bývalý novinář a dnešní ukrajinský poslanec Sergej Leščenko, má prý důkazy o tom, že bývalý šéf volebního štábu Donalda Trumpa Paul Manafort tajně inkasoval statisíce dolarů od ukrajinské Strany regionů v době vlády prezidenta Viktora Janukovyče.

Manaforta propíraly protitrumpovské síly již v létě před prezidentskými volbami, kdy byl donucen odejít z Trumpova týmu kvůli obviněním ze spolupráce s Janukovyčem a s Moskvou. Obvinění se však nikdy nepotvrdila. Údajné nové důkazy přicházejí kupodivu právě ve chvíli, kdy kauza údajných styků Trumpova štábu s Ruskem nabírá další dramatické otáčky.

V ukrajinských médiích se současně spekuluje o tom, že Manafort prý měl ovlivnit dokonce i střelbu na Majdanu. V budoucnu se dost možná dozvíme, že americký byznysmen s kuklou na hlavně osobně proevropské demonstranty střílel. Kdyby to nebylo tak vážné, šlo by o frašku.

Není pochyb, že zapojení ukrajinské prokuratury do protitrumpovské kampaně je, stejně jako "televizní válka" na Donbasu, jednou z posledních možností jak definitivně vrazit klín mezi Putina a Trumpa ještě před jejich letním setkáním. Pro Porošenka současně představuje možnost zachovat si alespoň teoretickou možnost politického přežití.

Zvláště, když k nelibosti válečnických repoublikánských neokonů reprezentovaných senátorem McCainem, vysílá Trumpova administrativa nadále signály, že prioritou v zahraniční politice nebude podpora nadnárodních organizací jako je OSN, EU či NATO jako tomu bylo dosud, nýbrž bilaterální jednání mezi jednotlivými zeměmi.


Tillerson pojede do Moskvy


O tom svědčí i skutečnost, že se americký ministr zahraničí Rex Tillerson nezúčastní dubnového jednání ministrů zahraničí zemí NATO v Bruselu. Místo toho plánuje zůstat ve Washingtonu kvůli návštěvě čínského prezidenta. Na konci dubna pak připravuje návštěvu Moskvy. Tou by měl připravit půdu pro letní setkání prezidentů.

Pro protitrumpovské struktury platí, že čím více krve na Donbasu poteče, tím lépe, neboť to bude nadále komplikovat "nežádoucí uklidnění" rusko-amerických vztahů. Pokud bude v této věci Porošenko nadále selhávat, může být vbrzku nahrazen neonacisty, kteří by konflikt dokázali vyhrotit mnohem dramatičtěji.

Kromě Sýrie, kde zbývá po obratu Turecka málo prostoru pro vyprovokování střetu s Ruskem, bude proto pozornost strůjců války vedle Kavkazu znovu zaměřena právě na Ukrajinu.

Jejich současná ofenzíva u Mariupolu a ve Washingtonu je jednou z dalších epizod této stále stejně nebezpečné partie, která ani zdaleka nekončí.


- - -

48 komentářů :

 1. Snaha o prolomení jediným tankem je určitě zoufalá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravda o havloidní a ukropské 5. koloně financované mimo jiné ze zahraničních norských fondů. http://rusvesna.su/news/1490182586

   Vymazat
  2. A tady jsou tu i vyfocený - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/Russian-Billionaires11.png

   Vymazat
 2. Naprosto výstižná a přesná myšlenka z jedné diskuse:

  "Až přestane Rusko bojovat, bude po válce...až přestane bojovat Ukrajina, bude po Ukrajině...."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokusím se upřesnit: Až přestane Rusko bojovat,vlítnou tam ukrajinští nacionalisti a dopadne to jako v Oděse.

   Vymazat
  2. Re (2:06):
   Pokusím se upřesnit ..
   Anonym 21:49 tím spíš myslel, že tu válku přestanou ve Lvově, Užhorodě nebo Biele pri Čope. A to už nebude banderistánu ... a Ukrajina bude opět svobodnou zemí.

   Vymazat
 3. mají jich provozuschopných asi deset, musí techniku šetřit na horší časy...

  OdpovědětVymazat
 4. Je to přesně naopak než se nám snaží nabulíkovat propaganda armády ruských užitečných idiotů a trollů typu Dandy. Ukrajinská armáda zdárně odvrátila neúspěšný útok Rusů.

  Je, a vždy bylo přece jasné kdo se snaží probít suchý koridor z Ruska na Krym. Ukrajinci to určitě nejsou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chudinko ve 21:58, ty jsi u toho byl? Nedovezl tě tam PornoJanda na ocásku ?

   Vymazat
  2. Nebo Štětináč, když hledal čerty, když je nenašel ve svém veleúspěšném televizním seriálu ?

   Vymazat
  3. 22:11 a 22:13
   Ne, nebyl. Stačí ale zapojit to co ty nemáš - mozek. Viz druhý odstavec 21:58.

   Vymazat
  4. Váš příspěvek je obdobou hlášení Říšského ministerstva propagandy o úspěšných bojích Říšské branné moci na všech frontách... z února 1945. Kdo by si dovolil nevěřit Goebelsovi, že?

   Vymazat
  5. 22:40
   Zřejmě si mě pletete s panem Dandou.

   Vymazat
  6. 22:44-Nikdo si Vás neplete s Dandou,ale Vy
   se pletete do věcí,o kterých nic nevíte.
   To byste věděl,že i ČT přiznala,že útok
   zahájili Ukrajinci.Kromě toho byste také
   měl vědět,že žádná Ukrajina vlastně vůbec
   neexistuje!Nemá totiž u OSN zakresleny
   žádné hranice!Takže jako stát není!A teď
   můžete mluvit,vlastně psát.Nedostal jste
   od svého páníčka noty a tak improvizujete?
   Petr Majevský

   Vymazat
  7. 22.44 Kdepak, pan Danda by takovou hloupost nikdy nenapsal... To jen tak někdo jako vy...

   Vymazat
  8. 22:56

   Majevský, ty už konečně zavři klapačku a táhni s tou rusáckou propagandou do prdele. Všechny státy světa VČETNĚ Ruska nezávislou Ukrajinu uznávaly v jejich hranicích včetně Krymu. Tečka.

   Vymazat
  9. Ukrajina je Stalinův výmysl zvětšený o Chruščovovy dary (Krym, Donbas atd.) Charkov, Oděsa, Mariupol - to jsou historicky ruská města, Ukrajina je už podle názvu ruské pohraničí, okraj Ruska. Na tom nic nezměníte ani nadávkami, ani terorem Pravého sektoru, ani propagandou. Lidi to vědí. Že to neví pár darebáků, kteří vysílají z Hagiboru, to je jejich ostuda. Leo

   Vymazat
  10. Vztekloun 23:16 neobstál v dialogu se zasvěcenými a tak zase nadává. Měl by si uvědomit, že ve světě neexistuje mezinárodní práv, protože ho USA zničily. A teď se diví, že se zbytek světa začíná zařizovat podle sebe. Ukrajina to má spočítané, dopadne jako Finsko a kus území se jí už nikdy nevrátí. Časem se opět stane součástí Velké Země na Východě a bude se moct připojit k úspěšně se rozvíjejícímu Euroasijskému svazu nezávislých států. Ale to budou už USA dávno po bankrotu. Tak, a teď se vztekej, Bandero.

   Vymazat
  11. 2316 zase hysterak, no jen se nam tu Jando vykvic, casu ti moc nezbejva, roztrzena rit a konec

   Vymazat
  12. Měl by si ten ten dobrák 21:58 založit svůj vlastní web "Český Bandera" a tady neotravovat.

   Vymazat
  13. Nechejme ho debila. Alespoň se zasmějeme.

   Vymazat
 5. Otázkou je, kdo bude chtít na Ukrajině chcípat za válečné štváče ? Opakované mobilizační vlny ukázaly dezerci v řádu desítek procent, bojechtivých žoldáků není dost na to, aby to zvládli sami a tzv. dobrovolnické bataliony už měly nejednou přestřelky s oddíly regulérní armády. V případě tvrdé genocidy Novoruska na široké frontě není třeba pochybovat o všestranné podpoře ze strany Ruska, o což zřejmě jde - konečně zatáhnout Rusko do přímého konfliktu. Největší světový rozesírač se svými evropskými přisluhovači na to jen čeká. Aby k tomu nedošlo, musí se Ukrajina dříve rozložit zevnitř tak, aby tam nebyl nikdo dost silný na vynucení velkého konfliktu. Zatím to vypadá na tuto variantu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. taky to bude jejich poslední hnusný čin

   Vymazat
  2. O bezvýhradné podpoře Rusáků není třeba pochybovat od srpna 2014 kdy Rusáci na poslední chvíli zázračně zvrátili zcela beznadějnou situaci a jasnou prohru "Novorusů" u Ilovajsku.

   Vymazat
  3. Novorusové mají právo na existenci, na svůj jazyk, na sebeurčení, na svou zemi - nejsou ve své zemi hosty ani náplavami. Ukrajina je umělý stát a až se o své přihlásí Poláci, Maďaři, zakarpatští Rusíni a Rumuni, tak západoukrajinským banderovcům a kyjevským náckům toho moc nezůstane.

   Vymazat
  4. 22:23

   Přesně tyto bláboly, že něco je "umělý stát" a "žijí tam náckové" se dají snadno aplikovat skoro na jakoukoli zemi kterou si Rusáci usmyslí. Lotyšsko, Litvu, Estonsko, Finsko i samotné Polsko, Rumunsko, atd. A ruští užiteční idioti jsou radostí bez sebe.

   A pak se ti samí užiteční idioti diví, že skoro všichni sousedi Rusáků žadoní aby mohli být součástí NATO.

   Vymazat
  5. 22:23 - omyl! Až bude obnoveno Rusko, připadne mu i Červená Rus! Těmto současně dočasně existujícím nelegitimním formacím zvaným "Ruská federace" či "Úkrajina" nic nepatří! Válčí spolu ilegální bandy o území která jim neříkaj pane! Tady je mapa Evropy udělaná ministerstvem zahraničí Jeho Imperátorské Výsosti cara Nikolaje II. a je na ní zobrazeno jak bude vypadat Evropa po porážce Německa a Rakousko-Uherska! A na levé straně mapy v popiscích je v bodě "Rusko" psáno, že jde o samoděržavné Impérium, které bojuje za spravedlnost na Zemi a nechce křížit ničí zájmy také nic pro sebe nežádá, než na co má historický nárok! A tím je i Červená Rus se Lvovem a Bukovina! - http://expositions.nlr.ru/ex_map/worldwar1/images/28.jpg

   Vymazat
  6. Lotyšsko, Litvu, Estonsko, Finsko jsou rozhodně umělé země! Na pravé před zednářskopučové mapě nic takovýho nikde není vidět! - https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/cb/Evropayskye_gubernii_Rossii_1910.png

   Vymazat
  7. 22:32 - Destabilizace Ukrajiny není náhodná. Historie Ukrajiny je dohledatelná. To, že neonacisté (Svoboda, Pravý sektor, Azov) jsou politicky vlivní a vojensky aktivní, je faktem. Oživení tradic UPA, heroizace Bandery, hanobení památníků genocidy na západní Ukrajině - to jsou fakta. Tolerance veteránů a sympatizantů SS Galicia a v Pobaltí Waffen SS je faktem. Zločinné počínání spolku NATO je faktem. Z toho se nevylžeš nadáváním do ruských užitečných idiotů.

   Vymazat
  8. 22:46

   Pro srovnání:
   Pravý sektor měl na Ukrajině tak "mohutnou" podporu, že se ani nedostal do tamního paramentu.
   Kdežto nefalšovaný ruský fašista Žirinovskyj má v Dumě 12%.
   Takže asi tak.

   Vymazat
  9. Jo pardon, já se omlouvám, jo ... pro ty co neuměj rusky včetně tý trupky z 22:32 u kerý to předpokládám - tak Nyštadskej mír jasně hovoří že je spravedlivě zavřenou mezinárodní smlouvou s platností na Věky a přisuzuje Rusku Ingii, část Karélie, celé Estonsko s Livonskem a městy Rigou,, Revelem (Tallin) a Narvou a dašími místo od Vyborgu po kuronskou hranici. Rusko vrátí švédskému králi Finsko a za Livonsko zaplatí 2 miliony stříbrných a každoroční výsadu pro Švédsko nakoupit v Pobaltí obilí bezcelně do výše 50 tisíc rublů. Práva švédské šlechty v Pobaltí zůstanou zachována stejně jako městské samosprávy a též právo vyznávat protestantskou víru.

   Vymazat
  10. 23:02 a 23:03 - Možná věříš tomu, že země vznikají "stvořením" - já ti to neberu. Nadáváním do ruských užitečných idiotů dáváš najevo leda tak svou ideologickou zaslepenost, příp. služebnost těm, kdo tě pasou. Jestli nemáš aktuální informace, nechceš je mít nebo nechceš vidět nezaujatě realitu, to je tvoje věc. Ukrajinští náckové, banderovci a militanti se slívají do síly, která Ukrajině přivodí jen další utrpení, což v geopolitických souvislostech může být nazváno "přijatelnou cenou", ale nic to nemění na tragičnosti pro zúčastněné.

   Vymazat
  11. Ten zjevný úchyl z poslední více než půlhodiny tady šíří žumpu, která nemá nic společného s právem svobodného projevu. Nenávist, rasismus, nacismus - tomuhle dává NR prostor ?

   Vymazat
  12. Byl téměř hned smazán. Spokojen?

   Vymazat
  13. Možná by nenávistného havloidního fášu zklidnilo, kdyby si šel zaskákat na Majdan nebo kolem ruských bank, za to že poskytují provozní úvěry ukrajinským podnikatelům anebo po vzoru svých banderovských soukmenovců již uvaluje sankce na německé zaměstnavatele a jejich dceřinné firmy v ČR a organizuje naši ekonomickou blokádu Německa? To musí být v duchu svidomitého a majdanutého hodné Nobelovy ceny za ekonomii.

   Vymazat
  14. Ne, s cenzurou muze byt spokojen jen cesky nevolnik Ustavy neznaly

   Vymazat
  15. 23:03 - jen blbec může položida Žiriňáka vydávat za vlastence! Idiote! Tady dostává od skutečného vlastence pěstí přímo na chazaroidní tlamu v dumě! - http://andreychernuhin.livejournal.com/146810.html

   Vymazat
  16. 1:22 - tak téměř nebo hned?:) Tu se totiž maže jen pravda a mažeš ji právě ty rudej zmrdáku a tvůj spolek lhavých rudých mršin placených Putlerem z peněz, o který kremelský židočekista, tenhle ugrofinskej gauner s krysím xichtem, okradl ruskej národ a slovanskej lid! - http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/putin-ma-byt-nejbohatsi-clovek-na-svete-vlastni-az-200-miliard-1329131

   Kam se na něj hrabe ňákej Gates! Nebo tahle jeho jevrejská podržtaška - http://iks2010.info/?p=112380

   To sou panečku sídla, to je jachtička! To by bylo výživná publicistika tu, furt je co se Ruska týká vo čom psát, ale toho se právě místní bojej!! Páč by jim Putler zastavil tučný apanáže! Proto se tu překládaj jen sračky co jeho zlodějskou bandu vynášej do nebe a na jeho odpůrce snášej hromy blesky, třesky plesky! - http://iks2010.info/

   Vymazat
 6. Už jsem ten fór napsal na jinou diskuzi, ale sem se hodí.

  Do nebe se valí zástup banderovských porošenkovců. Svatý Petr říká: Moment - já sleduji českou televizi. Ta hlásí, že v hrdinných bojích padli dva ukrajinští vojáci. Tak ti dva mohou dovnitř a ostatní zůstanou venku. To víte, já nedám na nějakou proruskou propagandu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý fór. To Putin je jiná třída. Vydal dekret, že cokoli spojené s Ruskými oběťmi na Ukrajině je státní tajemství.

   http://zpravy.idnes.cz/smrt-ruskych-vojaku-na-ukrajine-behem-miru-bude-statni-tajemstvi-py2-/zahranicni.aspx?c=A150528_173631_zahranicni_ert

   Vymazat
  2. S I děsem si můžeš vytřít prdel ty alkoholiku havlozdechliny....ten canc nemá ani cenu papíru!!!!!
   Jenže to lejnolahvárenský hovna nechápou!!!!

   Vymazat
  3. 22:34, 22:29 atd atd

   Člověče, ty jsi s velkým náskokem nejhorší diskutér na těchto stránkách. Nepíšeš zásadně nikdy vůbec nic k tématu, jen dáváš agresivně nahlédnout do páchnoucího obsahu tvých střev. A zřejmě i hlavy.
   Zkus se nad sebou trochu zamyslet jestli máš čím.

   Vymazat
  4. Pro 22:21 - Rusové mají svá tajemství, Ukrajinci veřejnou ostudu. Ilovaska, Děbalcevo... co bude dál? Mariupol?

   Vymazat
 7. 22:41
  Hele ty havloalkoholiku,mít za bernou minci I děs může mít jen genitální výtvor havložumpy a JandoPutny!!!!
  Tak si dodělej alespoň jeden rok zvláštní školy abys to v tý kedlubne bez mozku vstřebal!!!!

  OdpovědětVymazat
 8. 22:32 zníš přesvědčivě, ale neříkaš pravdu. Pravda je vyřčený názor odpovídající realitě, nikoliv smyšlence. Tvé názory ač na první pohled přesvědčivé - pro neznalé - jsou smyšlenky.

  OdpovědětVymazat
 9. Peskov správně sdělil, co RF nemá ve scénáři, ale současně nesdělil (proč by také měl?), co ve scénáři má. Pokud padne současný kyjevský režim a současně se objeví lidový ukrajinský odpor (vysílání z DLR/LLR již měsíc úspěšně probíhá), je připraven scénář krátkodobé relegitimizace Janukovyče a jeho prostřednictvím rozšíření státního řízení v Donbasu na celou Ukrajinu. Znárodnění donbaských podniků je fakticky dalším z přípravných kroků tohoto scénáře. Banderovci tak jsou ukolébáváni ve falešné naději, že to oni převezmou Kyjev do svých krvavých rukou. Do švestek bude lžipatriarcha Filaret počítat své hříchy před církevním i světským soudem a banderovský exodus bez likvidovaných a zavřených (Ukrajince a jiné běžence přece Evropa tak ráda vítá) bude moci začít. Evropu čeká letní praní špinavého prádla a přehodnocení dosavadní politiky Bruselu. Tak velí globální elita v dočasné shodě s až příliš samostatnou RFa po větší suverenitě pošilhávající Čínou...

  OdpovědětVymazat
 10. UKáčka jsou největší lháři v Evropě.Zkušenost.Netuším proč se zastáváme tohoto z části fašistického uskupení.Ferda.

  OdpovědětVymazat
 11. K titulnímu obrázku:

  Porošenko: Až bude hromada lebek větší, budu moci obhlédnout z ní celou Ukrajinu - tedy tom, co z ní zbylo.

  OdpovědětVymazat