Reklama

pátek 10. března 2017

Tisková konference prezidenta republiky Miloše Zemana k oficiálnímu oznámení kandidatury(video )

10. 3.ČTK video,Hrad
Před rokem jsem slíbil, že na počátku března při čtvrtém výročí své inaugurace oznámím, zda jsem se rozhodl nebo nerozhodl znovu kandidovat na funkci prezidenta republiky. Sliby se mají plnit, a tak jsem tady.
Dobře víte, jak jsem se rozhodl, protože jsem to včera oznámil asi tisícovce svých příznivců se zdůvodněním, že je to malé poděkování za jejich podporu, a proto, že mají právo slyšet moje rozhodnutí jako první. Protože výsledek je zřejmý, dovolte mi na dnešní tiskové konferenci jenom několik málo poznámek k tomuto tématu.
Začnu tím, že posledních několik měsíců jsem si vzpomínal na takzvaný Buridanův paradox. Ten byl formulován ve 14. století a spočívá v tom, že nějaké zvíře, někdy se uvádí mezek a jindy osel, zemře hlady mezi dvěma otýpkami sena, protože se nedokáže rozhodnout pro žádnou z nich. Je varianta smrti žízní mezi dvěma vědry vody, ale to pro nás není podstatné. Abych zabránil této smrti, ať už hladem nebo žízní, stanovil jsem si nepřekročitelnou lhůtu pro své rozhodnutí, i když toto rozhodnutí bylo samozřejmě obtížné. Zvažoval jsem jak argumenty pro, tak argumenty proti kandidatuře, a dovolte mi, abych vás krátce se svojí rozhodovací situací seznámil.

Začnu argumenty proti. Tím prvním argumentem je samozřejmě můj věk. Je mi sedmdesát tři let, tedy za rok mi bude sedmdesát čtyři, a podle statistiků pravděpodobnost dožití průměrného českého muže je sedmdesát pět let. Takže v tomto okamžiku, mám-li věřit statistikům, mně zbývají dva roky života, které bych měl prožít v klidu, míru, pokoji a odpočinku. Jsou samozřejmě výjimky z tohoto pravidla. Osmdesátiletí politici, jako byl Tomáš Masaryk nebo Konrád Adenauer. Zažil jsem v Izraeli Šimona Perese, kterému bylo devadesát, když vykonával prezidentskou funkci, ale, jak říkám, výjimka potvrzuje pravidlo. A i když byste mohli namítnout, že nedávno byl rakouským prezidentem zvolen člověk stejného ročníku narození jako já, můžeme se domnívat, že pravděpodobnost dožití rakouského muže je poněkud vyšší než muže českého. V každém případě, věk je objektivně faktorem hovořícím proti opětovné prezidentské kandidatuře.

Druhým takovým faktorem je únava a touha po odpočinku, která se samozřejmě stupňuje s věkem, a to tím více, čím více máme představu o náplni tohoto aktivního odpočinku. V mém případě je tato představa poměrně jasná. Celý život jsem měl rád knihy. Když jsem byl mladý, četl jsem všechno, co mi přišlo pod ruku, a postupně se moje knižní záliby vyhranily do čtyř žánrů, a sice literatura faktu, historická literatura, životopisy a science fiction. A jak dobře víte, v každém z těchto žánrů téměř každý den vychází nový a nový titul, a protože při výkonu prezidentské funkce nemáte pochopitelně čas na četbu, tak ztrácíte kontakt s touto literaturou, a je vám to tak trochu líto.

Tím jsem skončil výčet dvou faktorů, které objektivně působily pro rozhodnutí znovu nekandidovat.

Přecházím k třetímu faktoru, který novináře nesmírně zajímá, a jsem jim vděčen za jejich zájem a jsem jím hluboce dojat, a to je můj zdravotní stav. A koneckonců i já bych rád věděl, jak jsem na tom se svým zdravím. Proto jsem se nechal vyšetřit. Absolvoval jsem magnetickou rezonanci, počítačovou tomografii, odběry a ledacos dalšího. A po všech těchto vyšetřeních jsem věděl přesně to, co jsem věděl před nimi. To znamená, že mám dvě, slovy dvě, nemoci.

Jedna se jmenuje neuropatie, polyfunkční neuropatie, která spočívá v tom, že od kotníků dolů máte odumřelé nervy. A jak říká profesor Kolář, pohybujete se na biologických protézách. Mám to už asi deset let, mohutně vrávorám, občas padám ze schodů, nedá se to léčit, dá se to zastavit, což se snad podařilo. Tak jsem si pořídil hůlku, a díky tomu, alespoň na rovině, chodím o něco lépe.

Druhá nemoc se jmenuje cukrovka. Cukrovku má u nás téměř milion lidí a další milion ji má taky, ale ještě o tom neví. Pokud jde o hodnoty cukrovky, tak krátkodobá glykémie 6,9, dlouhodobá glykémie klesla z 57 na 48, ale to jsou oscilace, protože kdykoli mně ta míra cukru v krvi klesne, tak se najím sladkého, pak to vzroste, já nasadím dietu a situace se opakuje. Takže co k těmto věcem říci ještě? Teplota, tlak, rosný bod, okluzní fronta, no tak, tlak 120-130/80 a teplotu jsem si sám už patnáct let neměřil, takže předpokládám, že je stále stejná a normální. To je vše, pokud jde o téma, které tak zajímá novináře, tedy o můj zdravotní stav. Protože můj zdravotní stav se ani nezlepšuje, ani nezhoršuje, je tento faktor při rozhodování o prezidentské kandidatuře neutrální.

Přecházím ke skupině faktorů, které ovlivnily mé rozhodování opačným směrem. Jsou rovněž dva. Prvním faktorem je podpora veřejnosti. Já samozřejmě jsem skeptický vůči průzkumům veřejného mínění, zejména vůči těm, které tuto podporu uvádějí nad hranicí padesáti procent. Nicméně rád připouštím, že množství těch, kdo mě podporují v mé kandidatuře, je větší než malé, a já bych pokládal za zbabělé, kdybych se na ně vykašlal a kdybych je zklamal. To je tedy první faktor.

Druhý faktor spočívá v tom, že práci, kterou dělám, dělám rád. Je to krásná práce, je to nádherná práce. Dává možnost sloužit České republice, hájit její národní zájmy, včetně zájmů ekonomických. Jestli tuto práci dělám dobře nebo špatně, to musí posoudit jiní. Často cituji Jean-Paul Sartra: „Pravda o tobě se stane skutečnou pravdou teprve tehdy, projde-li druhými.“ To je tedy druhý faktor.

A když jsem porovnal tyto faktory, rozhodl jsem se tak, jak jsem včera oznámil. Chtěl bych vám říci, že i když jsem vyhlásil svoji kandidaturu, rozhodně se, na rozdíl od některých politiků či novinářů, nepovažuji za favorita prezidentské volby. Mám k tomu minimálně dva argumenty.

První pochází z Polska a druhý ze Slovenska. Můj přítel Bronisław Komorowski měl sedmdesát procent preferencí, a přesto prohrál s málo známým Andrzejem Dudou. Další můj přítel Robert Fico zase prohrál rovněž s méně známým Andrejem Kiskou. Uvědomme si, že minimálně část voličů, naprosto logicky, si přeje kandidáta mladšího, možná i zdravějšího, možná i energičtějšího, a v každém případě si přeje změnu. Není zneužívanější pojem v politice, než je pojem změny. A to z toho důvodu, že změna může být jak k lepšímu, tak k horšímu. Vzpomínám si na heslo Labour party: „ It's time for a change“. Ano, ale musíte říci, jakou změnu chcete, ne jenom, že chcete změnu. Ale věřím, že po čtyřech letech výkonu, nebo pěti letech výkonu prezidentské funkce si řada našich občanů bude přát změnu, a i to je demokracie a i to je třeba respektovat.

Závěrem bych vám chtěl říci, že jsem se rozhodl při další kandidatuře nevést žádnou osobní prezidentskou kampaň. Budu až do poslední chvíle plnit všechny své prezidentské povinnosti, ale nebudu se setkávat s představou, jak mám prezidentskou funkci vykonávat. Proč? Všichni ostatní kandidáti zcela logicky tuto svoji představu formulují. Já bych si připadal jako blázen, kdybych říkal, jakou já mám představu o výkonu prezidentské funkce. To jsem říkal před čtyřmi lety, a snažil jsem se od té doby tuto představu naplnit. Voliči tedy budou porovnávat představu jednotlivých kandidátů s reálným výkonem prezidentské funkce, a rozhodnou se, jak se rozhodnou.

Zavazuji se, že nebudu útočit na žádného ze svých protikandidátů, a pokud on bude útočit na mě, nebudu na tyto útoky odpovídat. Zavazuji se, že i když i moji oponenti považovali televizní diskuse za moji nejsilnější zbraň, nebudu se účastnit z důvodu, který jsem teď právě uvedl, žádných rozhlasových ani televizních diskusí. Jinými slovy, s pokorou, která mně jinak vůbec není vlastní, vložím svůj osud do rukou občanů této země a samozřejmě, že se plně podřídím jejich rozhodnutí.

Obě dvě volby jsou svým způsobem přitažlivé, ale bohužel nejsou slučitelné. Práci prezidenta republiky musíte vykonávat s plným nasazením, a v tomto nasazení není žádný čas pro odpočinek.

Takže, dovolte mi, abych skončil slovy básníka. Staniž se, osude.

Děkuji vám za vaši pozornost.

41 komentářů :

 1. kam čert nemůže, nastrčí ženskou

  OdpovědětSmazat
 2. Na ty předvolební besedy, bez Miloše Zemana, se už "těším". Bez něho a o něm - to se všichni jistě "zasmějeme ...".
  Namyšlenost, blbost a hloupost přítomných kandidátů na prezidenta republiky, různých "odborníků na všechno", komentátorů, apod. bude zřejmě jejich průvodním jevem.
  L.S.

  OdpovědětSmazat
 3. Všichni kandidáti, a myslím i ti budoucí, mají jen jedno téma- Zeman. Vzal jim vítr z plachty, teď budou muset v diskuzích vystupovat sami za sebe a obhajovat svoje myšlenky. je to náročnější než rýt do myšlenek druhého. Uvidíme co z nich bude padat za moudra. Zeman se debat účastnit opravdu nemusí, tři roky ho každý sleduje a hodnotí. Je zbytečné aby utrácel navíc peníze za kampaň.prostě bude prezidentovat a kdo s ním souhlasí, dá mu hlas. Špinavostí a nepravd se už napsalo dost, teď se budou muset média zaměřita na kandidující zbytek :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:33 Pochybuji, že se kandidáti a média zaměří v předvolební prezidentské kampani na něco jiného než na "kopání" do Miloše Zemana. Vždyť je, dle jejich schopností a znalostí, tak "bezbranný a jednoduchý terč".
   Většina z kandidátů žádné svoje myšlenky nemůže obhajovat, neboť "žádné" nemají.

   Smazat
  2. Upřímně - také to tak vidím. Budou vykrádat jeho projevy, myšlenky a komentáře,kterém překroutí a k tomu přidají svoji jedovatou slinu. V lepším případě jeho názory budou vydávat za své. Ale myslím, že Zeman najde způsob a čas jak,se k tomu pak vyjádřit, ačkoliv se diskuzí, zcela správně, nezúčastní.

   Smazat
  3. Vypadá to, že s kalouskama, kocábama, krausama a celou havloidní smečkou pěkně vyjebal. Stačí když důstojně dodrží co dnes prohlásil.

   Smazat
  4. On ten Miloš podrazil televizi. Besedy nebudou, sledovanost a tím cena reklamy nenaroste. V televizi budou dávat ceduli z oznámením, že kandidát nepřišel, ačkoliv byl pozván. Často se stopne řeč televizním moderátorem, jestliže kritizovaný politik ve studiu chybí. Televize a rozhlas tuto frázi bude muset na čas zapomenout. Zeman je v diskuzích nekompatibilní s dalšími zájemci o koryto, protože rád ostatní poučuje.

   Smazat
  5. Předvolební debaty ostatních kandidátů by měly mít název Hychy, KYDY, Tyryny...

   Smazat
 4. Je půvabnej, vždycky mě rozesměje. A co se týká jeho útoků na novináře - je prostě chytřejší než oni, takový přihrávky na smeč, jaký od nich dostává, tomu se nedá ubránit. Jedině snad, že to je nerovnej boj. Miloš si s blbama utírá zadek s takovou rozkoší, až je mi těch chudáků někdy líto.

  Tak jo, Miloši, asi ti to hodím. Nikdo jinej prostě není.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spoustu lidí ten dnešek pobavil a drží mu palce a rezervují svůj hlas.

   Smazat
 5. Tiskovka se mi líbila. Zeman byl vtipný i moudrý. Přítomní novináři opět prokázali svoji tupost, zatuhlost a mentální prašivinu - neuměli nakonec ani se trochu zasmát, ani zatleskat. Např. při Zemanově ruskojazyčné odpovědi, kde se prohlásil za mnohostranného agenta. Cožpak nepoznají fór?Připadají mi, ti novináři, jako v časech Jediné strany, v nich se zastavil čas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:54 Není se čemu divit, hlupákům většinou nedojde (obecně), když jim někdo inteligentně a veřejně řekne, že jsou hlupáci. Horší, když někdo ze sebe, z různých důvodů, "hlupáka" jen dělá.

   Smazat
  2. Tiskovka byla úžasná, novináři byli úplně vykolejení. Ten ruský dotaz byl, předpokládám , předem dohodnutý. Novináři nemohli reagovat. Pochybuji, že někdo z nich zná rusky. Netušili o čem je řeč. Nejdřív si to musí běžet nechat přeložit, to asi až zítra budou reakce, samozřejmě dehonestující.
   Uvedl dva důvody, které vidí proti své kandidatuře. Za hodinu už na ČT24 uvedli, že řekl tři. Třeti byl, že prý je mu odpíráno na hradě číst. Pan prostě Kroupa zaperlil.

   Smazat
  3. 16:16

   Jediný kdo tam dehonestoval byl opět Zeman, blbečku.
   A jakékoli formální cizojazyčné dotazy by měly být u nás v ČR automaticky překládány a prezident by na ně měl odpovídat zásadně česky. Tohle nebylo opět nic jiného než exhibování Zemana se středoškolskými znalostmi jazyků a ponižování se před ruskem.

   Smazat
  4. Anonyme 16:33, zachovej klid a slušnost. Tys jistě Zemanovi rozuměl a kandidát Horáček též. Už se i "inteligentně" projevil: "Ja něrazuměju, pačimu gaspadin Zjeman něchačajet těleviznaja diskusaja demokratišiskaja."
   Ostatní, kteří na TK nerozuměli se mohli zeptat, prostor dostali. Nezeptali se.

   Smazat
  5. 16:33 a havloidi všech zemí vylište si prrrdddééél.

   Smazat
  6. 16:33 Opravdu vybraný slovník, "inteligente" ! A ty myšlenky - k poblití ...

   Smazat
  7. 16:33 Měl by jste svůj názor sdělit CTHH. To je Centrum proti Terorismu a Hybridním Hrozbám na českém Ministerstvu vnitra, kde s českou veřejností komunikují anglicky. Tam vaše vlastenectví jistě náležitě ocení.

   Smazat
 6. Škoda že nechce s nikým diskutovat, v debatách by jako rétor a znalec faktů jistě protivníky udolával. Takhle se zbavil možnosti jim čelit a ti toho jistě využijí. A pak ten zdravotní stav, který bagatelizuje. Bylo vidět, že má potíže vystoupit dva schody bez pomoci, tento zdravotní stav se nejen nebude zlepšovat, ale ani nebude stejný a to tu funkci by měl vykonávat ještě 6 let.Nevím, jestli to dramatické ohlášení kandidatury na tento den několik měsíců předem nenačasoval na den sjezdu ČSSD, aby mu ubral publicitu. Škoda, že sociální demokracii tak okopává a kamarádí se raději s Babišem - aby na to nedoplatil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:06 Zřejmě jste děd-vševěd, když jste přesvědčen, že Miloš Zeman kamarádí s Andrejem Babišem.
   Nesmíte všemu věřit ...

   Smazat
  2. 16:06 Mýlíte se, s hlupáky a šmejdy, kteří budou většinou proti němu kandidovat, není o čem diskutovat.
   Ty o ničem nepřesvědčíte.

   Smazat
  3. Samozřejmě že s Babišem kamarádí. Bez přízně podzimního suverénního vítěze voleb by se jeho reálný politický vliv rovnal nule.

   Smazat
  4. 16:21

   No vy jste tedy rozený demokrat.

   Smazat
  5. 16:26 Zřejmě máte o politice zkreslené představy, v politice nikdo s nikým "nekamarádí".

   Smazat
  6. 16:06 Zeman s nikým debatovat nemusí a už vůbec ne s těmi, co ho celou dobu pomlouvají. Nemusí nikomu nic předem slibovat. Všichni ho známe, tak proč opakovat to co řekl před prvním zvolením. Má jednu vlastnost, kterou žádný president před ním neměl a ani žádný další po něm mít nebude. Plní sliby a nelže. Proč by nám měl znovu slibovat to, co už víme že udělá? A dělat fackovacího panáka v debatách se zdivočelými moderátory a podivnými, sprostými protikandidáty? To nemá zapotřebí. Všichni víme, co na něj už chystali. Netajili se tím. Jeden už mu dával dokonce nedostatečnou. A teď jsou z toho paf. Co chudinky protikandidáti budou dělat? Všechny připravené podpásovky jsou k ničemu. Teď budou muset mluvit o sobě? Čím se budou chlubit ze své dosavadní, nepříliš vábné, činnosti. To bude prdel, protože je všichni známe. Budeme se výborně bavit. Zeman jim dal opět facku přes celou hubu. Mě, a mnoho mých známých to potěšilo. Náš hlas má jistý.

   Smazat
  7. Bylo to moudré vystoupení moudrého muže.

   Smazat
  8. Nějak rychle jste zapomněli,

   ale s tím politici počítají,jak se současný prezident vyjadřoval v roli premiéra soc.dem.

   Např. :
   Stále se žehrá nad tím, že nám tady v ČR už nic nepatří, samá zahraniční montovna ap...

   A byl to právě on. kdo prosazoval investiční pobídky a daňové prázdniny pro tyto firmy,
   přitom nebral ohled na soukromé vlastnictví - např. firma Philips Hranice, kde se začalo stavět i na soukromém pozemku (Regecová - kadeřnice),
   dále Ústí - Matiční ulice a další kostlivci, o kterých by pan Děd vševěd nerad diskutoval, že ano...
   Osobně jej volit nebudu a ani nikoho z protikandidátů, pokud se ovšem neobjeví nějaká výraznější OSOBNOST a o tom pochybuji.

   Souhlasu netřeba.

   Smazat
  9. 19:01 Volte si "chytráku" koho chcete, třeba veksláka Horáčka ...

   Smazat
  10. 16:06 Zeman moc dobře ví, že "čím víc se s hovnem mažeš tím víc smrdí". Jak říkavala moje babča.

   Smazat
 7. Vazeny pane presidente,
  jsme velmi radi, ze budete pokracovat ve sve praci a budete branit Evropu pred barbarismem z Afriky a Middle East, aby Praha nedopadla tak, jako kdysi muj Johannesburg !

  Vase vety o veku 73 - 74 let nas vsak rozesmaly. To neni pozdni vek ! !
  TO JE IDEALNI VEK na pozici statnika ! Mezi penzisty na Floride, vsak budete povazovan za mladika.
  Vek 73-74 je zraly, rozvazny vek, bez emocionalnich vykyvu.

  Nasi nejlepsi doktori nam denne rikaji, ze 90 % vsech nemoci zacina spatnou stravou. T.zn., ze cukrovka se da regulovat a nervy v nohou regenerovat. Oni to zde leci, ale nejsem doktor, tak se zdrzim projevu.

  President Trump je Vam dluznikem, tak mu reknete o pozvani na Floridu. Florida je LECIVA ! To vim na 100 % ! (Ale to uz vedeli i spanelsti moreplavci v 16-tem stoleti.)
  Nas oblibeny president Trump sem jezdi kazdy tyden. On se zde citi daleko lepe nez ve Washingtone. (Ja take.)
  (Dostanete zde silnou davku mineralu, Folic acid, vitaminu -D-, jodu z more a budete se citit dobre.)

  Narod vas POTREBUJE pane presidente ! Vy vite o nebezpeci, pred kterym Evropa stoji. To poznal kazdy American a Cech, ze jste na strane evropske civilizace.
  Je velmi dobre, ze budete dale pracovat.
  nick HONOLULU - Floridan.

  OdpovědětSmazat
 8. Vážený pane prezidente. Na věk s.erte. Za několik let budou manuálně pracující občané chodit do důchodu v sedmdesáti letech. Politici nejsou tak opotřebovaní jako dělníci v lomu, slejvači, horníci nebo řidiči.Takový v Německu nedocěněný Adenauer, kolik mu bylo, když učinil německé zmrtvýchvstání?

  OdpovědětSmazat
 9. Jako vždy dříve - na Zemana z halasících "kandidátů na kandidáta" na prezidenta republiky nemá. Možná, že jsou lepší než on, ale nehlásí se.
  No a ti co se hlásí, to je právě ta lidská kvalita, která by vyhovovala jednou svým zádumčivým mlčením či jindy oslím hýkáním kapitánům kapitálu. Leč zůstává ještě dost občanů v ČR, kteří se nechtějí spokojit s tím, aby jim kapitál diktoval, koho musí volit. A kapitál se bude ohánět frázemi o demokracii a kout zatím pikle proti občanům. Však zrovna dnes zase vystupoval mediální šoumen Kalous a hrozně se čílil nad výrokem Babiše o žvanilství poslanců - asi to vztáhl na sebe a cítí se tím, že by neměl žvanit, ale občas používat i rozum, pohoršen, prý by přišel o demokracii. Chudák demokracie, kolik desítek již přídomků dostala, že pod nimi už není ani vidět. No ale Kalous soudí, že bez žvanění demokracie není. Kdyby volba pana Kalouse za poslance byla voliči míněna vážně, hodně bych se pozastavil nad jejich zdravým rozumem. Ale vím, že si voliči v tomto případě nechtějí odpustit kašpara za řečnickým pultem sněmovny a na ČT - čím by se jinak v této smutné době bavili. Kalous, záruka demokracie v Česku - to si myslím by mohlo být stěžejná heslo TROP O9.
  Pan poslanec Kalous, stejně jako pan Babiš jsou oba stvoření boží. A že se zrovna pan Kalous stvořil jako boží zmetek? I bůh je chybující.

  OdpovědětSmazat
 10. Pana Michala Horáčka jsem míval docela rád, kvůli jeho pěkným písňovým textům a taky jako autora zajímavé knížky "Jak pukaly ledy". Jenže: Pan prezident Miloš Zeman při své obrovské pracovní vytíženosti nemůže mít každou svou větu připravenou dopředu doslova, on je nejen geniální stylista, ale i geniální improvizátor. A tak dneska, když na tiskovce žertoval v ruském jazyce, možná se mu v té vteřince nevybavilo slůvko "ponimať". Přečtěte si, vážení přátelé, jak M. Horáček se tento nepatrný detail okamžitě v médiích snaží ad maximum zesměšňovat. To je od p. Horáčka dle mého mínění ubohost, ubohost nesmírná. A tak si říkám, že bychom my občané asi měli M. Horáčkovi VYSTAVIT ÚČET (což je JEHO slovní obrat, že): Třeba za to jeho údajné krycí jméno Sázkař (viz archívy), proslýchá se též, že když za mlada chtěl vyrazit do USA, prý padělal dokumenty a prý skončil ve vazbě (ó, to by byl věru vzorný prezident), prý jeho vlastní syn s ním nemluví proto, že se tatík stal boháčem jakožto vlastník sázkové kanceláře, neboli že prý zbohatl na zklamáních sázejících spoluobčanů, prý svou někdejší manželku krapet zklamal ... Já jenom reprodukuji reference z tisku. Možná něco ještě doplníte? Takže VYSTAVIT ÚČET? A vůbec se nedivím panu prezidentu M. Zemanovi, že nepůjde do televizních a rozhlasových debat. Přece tam nebude polemizovat s takovým takykandidátem, jako je pan Marek Hilšer, který 28. října 2016 prý spoluorganizoval jakousi fekální skulpturu ze Staroměstského náměstí až na náměstí Hradčanské a kdysi předtím prý pronikl do budovy vlády a tam se "úžasně", dle Pražské kavárny asi "záslužně" do půl těla obnažil, kterýžto videozáznam si každý může stáhnout. Nicméně v rámci svého práva na názor se domnívám, že český národ není tak hloupý, aby panu Marku Hilšerovi věnoval padesát tisíc podpisů. Na více než sto procent obdivuji a podporuji našeho pana prezidenta Ing. Miloše Zemana!!! Podepíši se sem jmenovitě a vyzývám k tomu i všechny ostatní diskutéry a diskutérky. Václav Urbánek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a teď skoro zakopnu, a vidíte, nezakop jsem, jak půvabné

   Smazat
 11. Zemanově kandidatuře věnuje část svého dnešního komentáře také ZDENĚK ZBOŘIL:
  https://www.youtube.com/watch?v=Tix-cunscqk

  Dále pak o "majitelích klíčů"...

  OdpovědětSmazat
 12. Pan prezident Zeman bol dobry a mal v najlepsom skoncit..aby si nevystrihal ostudu,lebo budu sa ho snazit znemoznit.Prajem mu,pevne zdravie a uspech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A k tomu mu přidej svůj hlas a bude všechno jak má být.

   Smazat
 13. Ty debaty bez Zemana budou senzační, jak na sebe navzájem budou házet špínu a nejvíc ale na Zemana a bez odezvy. To mu poradil určitě Kmoníček, to je takový lišák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:12 Nebo to odkoukal od Putina. Ten také na všechny vzteklé štváče hází s přehledem bobek. A ještě jim poťouchle říká "uvažajemije partňóry".

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.