Reklama

.

.

středa 22. března 2017

Tomio Okamura: Jediní v republice! Tzv. přímá demokracie s odpovědností kultivuje a motivuje každého občana, aby se staral o veřejné věci...

Tomio Okamura
23.3.2019   Rukojmí
Podle posledních průzkumů se naše SPD stala pátou nejsilnější stranou a přeskočila například KDU-ČSL nebo TOP 09. Ať průzkumům věříme nebo ne, tak mi dovolte na úvod poděkovat těm, co nás podporují, za důvěru. Být pátí ale nepokládám za výhru.
Ano, jsme v SPD jednoznačně jediní, kteří mluví i dělají po léta totéž, a neměníme populisticky názory jako korouhvička ve větru. Jsme jediní, kteří prosazují v této zemi demokracii.

Ostatní partaje nemusí být nutně antidemokratické, ale stejně jako u migrace jim vůbec nedochází, že v této zemi nemáme demokracii – panuje tu vláda stranické oligarchie. Lidé bohužel netuší, co to skutečná demokracie je – to není anarchistická vláda od referenda k referendu, ale vládne vláda, které dává zákony mantinel, a obojí kontrolují občané, kteří vládu i poslance přímo volí, přímo odvolávají a mají pravomoc mít konečné slovo zrušit nebo přijmout zákon v referendu.

V takovém systému, který navrhuje naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) panuje obrovská sebereflexe politiků, protože preventivně na ně působí hrozba odvolání a referenda. Nikdo nepřijme špatný zákon, protože ví, že by ho hned občané zrušili. Nikdo neporušuje otevřeně volební sliby, protože by ho ihned odvolali. Nikdo bezdůvodně nezvedá byrokracii nebo daně, protože opět by to přes občany neprošlo.

Švýcarsko není tak skvělé proto, že má kultivované občany, ale ta tzv. přímá demokracie s odpovědností kultivuje a motivuje každého občana, aby se staral o veřejné věci.

A samozřejmě jsme také jediní, kdo kontinuálně dlouhodobě varuje před nelegálními migranty a hrozbou islámu v Evropě.

Dnes už to říká, pravda, kdekdo, ale občané by si měli vzpomenout, že to jsou ti, co proti migraci v europarlamentu po desetiletí nehnuli prstem a nakonec to tzv. vyřešili kvótami. Přesněji naši čeští zástupci v podstatě všichni navrhli a schválili pro Českou republiku nelegály, které pozvala Merkelová a spol. A teď tady najednou Sobotkové, Babišové či Bělobrádkové vykřikují, že kvóty nechtějí – ti, kteří je navrhli a odhlasovali. A navíc trvale celoročně muslimské arabské a africké migranty do České republiky natrvalo přijímají. To je sprosťáctví a divím se, že vůbec tyhle vládní podvodníky ještě někdo chce volit.

Jsme také jediná strana, která přináší pozitivní systémovou změnu – tedy změnu směrem k přímé demokracii, jsme jediní, kteří kontinuálně drží slovo a názor. Já doufám a věřím, že daleko více občanů bude postupně otevírat oči a přidá se k nám. Koneckonců už máme přes 10 tisíc přihlášek na členství, které se snažíme co nejrychleji schvalovat, a doufám, že tohle číslo poroste.


- - -

45 komentářů :

 1. Zaručíte se za lidi, které jste vybrali?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. okamura je polovicni cech takze je sance ze je pouze polovicni zlodej rozhodne je to jediny koho je mozne volit at zije Okamura

   Vymazat
 2. No, označit se za pravicovou stranu, podporovat EU i v současné podobě, a setrvat v NATO, to by chtělo vysvětlení- Tomio san

  OdpovědětVymazat
 3. To spíš volit KSČM !!

  OdpovědětVymazat
 4. Tomio,pujde i do koalice,je za NATO a podporuje migraci..je potrebny neco rikat vic?Je to slaba osobnost,v minulosti mu spolustranici rozebrali stranu na soucastky! Je jen slaby cajickovy odvar!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:50 Pane vy zlobíte...

   Vymazat
  2. Anonymní22. března 2017 13:50
   „Tomio,pujde i do koalice,…“
   Ano, půjde do koalice, za podmínek, že koaliční partneři přijmou jeho programové body. Přičemž, hlavním bodem, je zákon o referendu.
   „je za NATO a podporuje migraci..je potrebny neco rikat vic?“
   Toto je úplně mimo. SPD není za NATO, jenom populisticky nevyhlašuje okamžitý odchod. Členství v NATO však neznamená plnit všechno, co si velení vymyslí. Je to společenství svobodných států, volně svázaných obrannou doktrínou. Neměli bychom se nechat zatahovat do akcí mimo vlastní území, bez mandátu RB OSN, natož k nějakým provokacím kolem ruského území. Bude zde možno uplatnit referendum o vystoupení, ale až poté, co ta referenda SPD prosadí.
   Ohledně migrace, T.O. již pár let hlásá přístup: „nulovou toleranci, nelegální migraci“. Je to jasné, je to v našem zájmu a je to demokratické.
   SPD T. Okamura, je zřejmě nejsilnější politickou stranou v Česku, která hájí naše národní zájmy.
   Tomio Okamura, premiérem!! P.K.

   Vymazat
 5. "Jsme také jediná strana, která přináší pozitivní systémovou změnu – tedy změnu směrem k přímé demokracii, jsme jediní, kteří kontinuálně drží slovo a názor" My jsme nejlepší, my jediní.... pan Okamura je super, ostatní jsou blbci. Zatím za ním není vidět jediný skutek, ba naopak, jak dopadla jeho první partaj s kterou se dostal do Parlamentu? Kde nic tu nic, jen se rvali mezi sebou. A že tu dosud není žádná partaj, která by měla v programu to co on prezentuje? Kde žije? nebo se probudil teprve včera? I když mám proti KSČM výhrady, je to jediná partaj, která zatím nezklamala a kterou má cenu volit. Jinak samý populismus, jehož je pan Okamura králem. Děkuji, nejdřív něco ukažte na místní či krajské úrovni, pak teprve budete důvěryhodní.
  Mik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co ukázala za těch 27 roků ta tvoje KSČM. Jen se veze. Volte Okamuru.

   Vymazat
  2. Anonymní22. března 2017 14:22
   Míku, četl jste program SPD? V krátkosti, je tam zákon o všeobecném referendu a o odvolatelnosti politiků, o trestní odpovědnosti politiků, atd. Celé to je zde: http://spd.cz/program/
   Je jasné, že takovýto program je hodně proti srsti, silným „privatizačním“ stranám. Takže na rozpad jeho první strany, je třeba se dívat také z tohoto hlediska. Je nutno ocenit, že to T.O. nevzdal a podpořit ho. P.K.

   Vymazat
  3. An. v 15:18 a 16:29
   KSČM přece jen něco prosadila. Ale protože nikdy neměla 101 poslanců moc toho nebylo. Takže to není jen o této straně ale spíš o těch ostatních, Socany nevyjímaje. Několikrát předložili návrh zákona o referendu obecném či speciálním. Z "demokratických" stran se připojili jen jednotlivci. Divím se, že o tom An.15:18 neví. Kde jsou komunisté v koalici (města, kraje) tak přece jen něco, mnohde dost prosadili. Stačí chtít si ty informace najít. Okamura ještě na této úrovni nic nedokázal. To, že má krásná hesla ve volebním programu je plácnutí do vody. Socani také slibovali aspoň zmírnění církevních tzv. restitucí. A zachovali se stejně jako mnohokrát před tím. Sliby, chyby. Papír snese všechno, chci vidět aspoň něco v praxi.Proto Okamura ne, jsou to Věci veřejné č. 2., možná Babiš v jiném balení.
   Mik

   Vymazat
  4. Anonymní22. března 2017 17:58
   Nechci Vám brát Vaše iluze ohledně KSČM, ale když se někde na diskuzích podíváte na názory třeba místopředsedy Dolejše, tak kolikrát znejistíte, jestli to náhodou netáhne s TOP09. Že to táhne s neoliberály, o tom pochybnost nemám. Je jasně vidět, že je zapojen do hlavního proudu.
   Okamura nikoliv. On chce demokratický systém, s prvky přímé demokracie. Vrátit rozhodování z úrovně EU, zpět k nám.
   Samozřejmě, že z dob Kalouska, nebo Klause si pamatujeme, že ani rozhodování na národní úrovni, není zárukou štěstí. Naopak ta beznaděj nás vehnala do EU, od které jsme si slibovali, že nás těch lumpů zbaví. Tím štěstím by mohl být až Okamurův zákon o referendu a o odvolatelnosti politiků.
   Ještě k té pracovitosti politiků KSČM na obcích (města, kraje). To je ale o něčem úplně jiném, to je nepřenositelné. P.K.

   Vymazat
  5. Mik má pravdu. A Dolejš není KSČM. Jsou tam i jiní, kteří se nebojí říkat pravdu a hájit zájmy těch "dole". Za ta léta kriminalizace komunistů je div, že ještě existují. Je to jediná strana, která má v programu změnu společenského systému, což znamená navrácení všeho, co bylo ukradeno, včetně přírodních zdrojů. T

   Vymazat
  6. An. 19:36
   Psal jsem "I když mám proti KSČM výhrady". Dolejš je jednou z největších. Také mě jeho socdem... vadí.
   "k pracovitosti politiků KSČM na obcích (města, kraje). To je ale o něčem úplně jiném, to je nepřenositelné". Takže vy mi chcete namluvit, že lidé, kteří v obcích a krajích pracují pro 10 milionů dole se po přesunu do parlamentu změní a začnou být jako ti ostatní šizunkové, zatímco Okamura, který dosud nic neudělal je ten pravý lidový demokrat který zachrání republiku? Pane, já nejsem naivka kterou opijete rohlíkem. Něco rozumnějšího byste neměl?
   Mik

   Vymazat
 6. Já mu hlas dám, ať ukáže co umí. A že KSČM nezklamalo? Mě teda ano a několikrát, stejně jako ČSSD. A slovo populizmus nemám moc ráda. Populista je každý politik, zejména před volbami. Ale iluze si nedělám, současný stav bude chtít velký třesk, aby se něco zásadního změnilo. Zatím se politici tak nějak populisticky před volbami a korektně po nich popaktují v nějaké pěkně vypečené koalici napříč politickým spektrem, zřejmě proto, že vlastně žádné spektrum nemáme, to se jen tak zdá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čím tě KSČM zklamala? Tím že 40 poslanci nedokázala přehlasovat těch zbylých 160? Za to by zasloužili kulku do hlavy. Buď prosím trochu konkrétní. Třeba jsi jen neinformovaný. Nebo informovaný ČT, MFD a podobnými manipulátory. Což je ještě horší než nebýt informován.
   Mik

   Vymazat
  2. Mik, třeba podporou liberálně-pravicového politika Klause na post prezidenta. Jako hrobníka českého hospodářství svou privatizační rozkrádačkou a následnou amnestií svých spoluzločinců. To jim nikdy neodpustím, ledacos mohlo být jinak. Jde to tudíž i za nimi.
   O tom, že jim EU či NATO až tak nevadí, jak se tváří, vůbec nepochybuji. Čest výjimkám, jako je třeba K. Konečná. Jinak jsou to komunisti jenom v názvu. Bohužel.

   Vymazat
 7. Zdá se že pan Okamura "mluví", kdežto zavedené strany "konají". Dosud potřebnou podporu neměl.
  Zavedené strany podporu měly a už příliš dlouho "konaly". Pokračovat znamená kolaps. Minimálně džihádizací. Na základě toho jsou pro mmě už absolutně nevolitelné.
  Na řadě je SPD aby ukázala co umí.
  Zaměřuje na problémy nejpodstatnější. Kouření v hospodách je možno odložit. Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kouření v hospodách je možné odložit, vždyť už se odkládá dobře 10 roků. Stejně je možné odložit přijetí referenda, to už se odkládá 25 roků. Není nedůležitých problémů. Když se jeden odloží, proč ne druhý, třetí, stý, referendum. Ptáka poznáš podle peří, člověka či politika podle skutků. Kdo tuto zásadu nectí, volí Sobotku, Babiše, Lidovce ODS, TOP 09, ODA, US, VV, Zelené.... všichni už dokázali co dokáží. Proto jsme tam kde jsme. V prdeli!!! A díky volbě Slibotechny, v jakémkoliv obalu tam ještě hodně dlouho budeme.
   Mik

   Vymazat
  2. Mik, děda má recht. Nemyslím si, že by se lidé nedokázali domluvit na tom, jakou hospodu kde chtějí mít a podporovat ji proto svojí návštěvností. Pokud někdo vlastní objekt a nemůže si v něm zapálit, je to diskriminace a omezování vlastnických práv. A co se regulace kouření týká, ta tu už proběhla několikrát, z hostinských akorát dělají blbce. Spousta z nich prováděla nákladné stavební úpravy, aby mohli nabízet kuřáckou i nekuřáckou část. Poslanci se nudí a tak si dělají z lidí pokusné králíky, protože důležité věci stejně rozhodovat nemohou. Už jsem slyšela i názory hostinských, že až se zjara otevřou kuřácké zahrádky, nebudou tam pouštět pro změnu nekuřáky. A vo to de, ať se lidi sváří mezi sebou tam, kde by se v klidu domluvili a výjimečně by zafungovala nabídka a poptávka. Cítím tu čím dál větší nesvobodu, za chvíli se tu nebude dát dýchat, ale ne kvůli cigaretovému kouři. A to podotýkám, že jsem nekuřák. A neházejte zákon o referendu do jednoho pytle s protikuřáckým, protože kouření se tu řeší od revoluce, ale referendum se nám vleče a vleče a není a možná ani nebude. Pročpak asi, že?

   Vymazat
 8. Pan Okamura se uz nekolikrat vyjadril proti zahnojeni Evropy barbarismen ! Proto je dulezite, aby zaujal pozici vlivu a zodpovednosti..
  Cesi volte stranu pana Okamuri !

  To, ze jeho strana zazila vnitropoliticky boj neni tak dulezite , to se stava v kazde strane.

  Nejvetsi vnitrostranickou zradu zazil nas oblibeny president Trump od GOP (vedeni Republikanu) pred volbami.

  Dalsi super zrada se stala, kdyz 16 kandidatu na presidenta slibilo ze budou podporovat toho, ze 16-ti, ktery bude vybran a potom se zacali fackovat mezi sebou.

  To neznamena, ze kdyz neco podobneho zazila strana pana Okamury , ze je mene hodnotna.

  O jeho vztahu k EU neni nic znamo ! Tak at se vyjadri.
  Zatim se to jevi tak, ze pan Okamura bude dalsim stoupencem naseho presidenta Trumpa. Je dobre, ze nase rady rostou.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 9. "Nikdo nepřijme špatný zákon, protože ví, že by ho hned občané zrušili. Nikdo neporušuje otevřeně volební sliby, protože by ho ihned odvolali. Nikdo bezdůvodně nezvedá byrokracii nebo daně, protože opět by to přes občany neprošlo."

  Po přečtení uvedeného odstavce nevím, je Tomio Okamura tak "naivní" nebo považuje, tak jak mnoho politiků před ním, občany za blbce ?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:12 Okamura mluví o Švýcarsku, jako státu s přímou demokracií, kde to takto opravdu funguje. Ale k zavedení takových pravidel by musel mít ústavní většinu a to se mu nikdy nepodaří. Zajímavé je, že odvolatelnost politiků tady už byla za kruté totality. Zrušena byla až po vítězství svobody a demokracie. Tak to si predstavujem pod hentým slovom absurdné.

   Vymazat
  2. Anonymní22. března 2017 16:12
   „… je Tomio Okamura tak "naivní" nebo považuje… … občany za blbce ?!“
   V uvedeném odstavci je popisována situace, kdy již budou mít občané uzákoněný zákon o referendu a o odvolatelnosti politiků. Politici si budou vědomi toho, že když přijmou, pro občany nepřijatelný zákon, tak se jich najde dostatečný počet, aby iniciovali referendum o zneplatnění takového zákona. Občané budou poslední pojistkou, proti přijetí nevhodných zákonů. V případě uzákoněných referend, by se jistě našel dostatečný počet lidí, na odvolání zákona např. o církevních restitucích. P.K.

   Vymazat
  3. Anonymní22. března 2017 16:36
   „… k zavedení takových pravidel by musel mít ústavní většinu a to se mu nikdy nepodaří.“
   Nejspíš, to tak není. V ústavě je již zákon o referendu zmíněn. Je pouze třeba, přijmout tento zákon, o kterém je již v ústavě zmínka. P.K.

   Vymazat
  4. Ano, zákon o referendu musí být, ale ne v takové vykleštěné podobě, jakou navrhl zemský škůdce Dienstbier ml.

   Vymazat
  5. 16:12
   Dokážete definovat, co považujete osobně za nepřijatelný zákon a za přijatelný zákon ?
   Kolik % občanů z celku by rozhodlo, co je pro všechny občany "nepřijatelné" a co "přijatelné" ?

   Vymazat
  6. Anonymní22. března 2017 17:09
   „16:12 Dokážete definovat, co považujete osobně za nepřijatelný zákon a za přijatelný zákon ?“
   Jelikož jsem slovo „nepřijatelný“ použil já a ne (16:12), tak se toho ujmu. Co považuji za nepřijatelný zákon, je moje věc. Avšak pokud se najde 50, nebo 100 tisíc lidí, kteří to budou vidět podobně, sesbíráme dost podpisů k vyhlášení referenda.
   „Kolik % občanů z celku by rozhodlo, co je pro všechny občany "nepřijatelné" a co "přijatelné" ?“
   Po vyhlášení referenda, někteří voliči budou tu záležitost považovat za bagatelní, tak se referenda nezúčastní, jiné to bude interesovat, tak se zúčastní. No a podobně, jako u jiných voleb, rozhodne většina. Prezident Zeman by to chtěl ještě vylepšit, povinnou účastí. I to má něco do sebe, ale ne zas tak moc. P.K.

   Vymazat
  7. 17:38 Co když se po "vašem" referendu najde 50, nebo 100 tisíc lidí, kteří to budou vidět rozdílně a sesbírají dost podpisů k vyhlášení svého referenda a to potvrdí jejich názor ?
   Kdo potom rozhodne, kdo bude mít "pravdu" ?!

   Vymazat
  8. Anonymní22. března 2017 18:20
   Z logiky věci vyplývá, že když v proběhlém referendu většina občanů, která se o věc zajímá, ji odsouhlasí, tak by zřejmě v následujícím referendu nevolila opačně.
   Jinak je Váš dotaz podobný tomu, jako co když v jedněch volbách vyhraje strana A a v následujících volbách zase strana B? To je demokracie. P.K.

   Vymazat
 10. 90% občanů je z mnoha různých důvodů nespokojeno se stavem naší společnosti a chtějí změnu! Jedině sami, prostřednictví přímé demokracie ji můžeme nastolit! Kapři si sami rybník nevypustí! Je mi úplně jedno, kolik % ve volbách získá SPD, můj hlas mají jistý! Musím jim dát šanci, protože všechny ostatní strany mě už mockrát přesvědčily o své neschopnosti a nechuti naplnit Ústavou zaručenou možnost všelidového hlasování k jakémukoli problému!! Pro ně je heslo "hlas lidu, hlas boží", neznámým pojmem!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:13 I když pochybuji, že 90% občanů chce změnu, měl by jim někdo říci, že jakákoliv změna může být pro ně prospěšná, ale také může být pro ně neprospěšná.
   O potřebě změn mluvili a přesvědčovali politici občany od nepaměti do chvíle, dokud se nedostali k moci.

   Vymazat
  2. 17:30 co to camcáš ty lichokopitníku.

   Vymazat
 11. Určitě volím SPD,nikoho nepřemlouvám,Je to každého věc.Hlavně už zvedněte prdele a běžte k volbám.
  lada

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, SPD je nejvodnější volba. Minule jsem je volil a budu zase.

   Vymazat
 12. Nemá cenu diskutovat s těmi kteří nechtějí slyšet názor, ale chtějí kamenovat pana Okamuru a jeho stranu. Volme přímou demokracii kterou pan Okamura propaguje a s přímou demokracií přijde i referendum o vystoupení ze zločineckého paktu NATO a schihofrení EU. Volme všichni SPD. Dost bylo stávajících stran, které od plyšáku rozkradli stát.

  OdpovědětVymazat
 13. Pan Okamura odmítá ilegální migraci.Z tohoto mi
  vyplývá,že legální bude podporovat.Takže z bláta
  do louže.Stejně tady muslimové budou.Není tedy
  žádný důvod volit jeho partaj.Může dopadnout taky
  jako jeho předcházející Úsvit.Co potom?Hovořte!
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tomio Okamura: Jediní v republice
   Anonymní22. března 2017 18:51
   Legální migrace není z bláta do louže. Legální migrace je pro společnost prospěšná. Na legální migraci, vybudovaly USA svoji technologickou převahu, nad zbytkem světa. Když je legální, musí odpovídat našim zákonům. Můžeme požadovat loajalitu a přizpůsobení se společnosti, jako to požadoval Západ, během studené války. V případě jakéhokoliv porušení zákona, okamžitý odchod, a podobně. P.K.

   Vymazat
 14. Vážený pane Okamuro,
  moc bych fandil přímé demokracii ala Švýcarsko - a také tedy neutralitě, ale pro současnost si myslím, že by pokroku více prospělo, kdyby se redukoval počet stran, neb platí podle našich 27letých zkušeností, že čím více stran, tím méně odpovědné vlády a parlamenty a tím méně demokracie. Prostě sliby jsou pěkné, ale nesplnitelné a následky občany nekontrolovatelné. Moc bych se tedy přimlouval za dvoupartajní systém s tím, že teprve na něj, až se udělá pořádek v domě, se dá naroubovat přímá demokracie. Dvoupartajní systém umožňuje naprosto jednoznačnou kontrolu splněných volebních slibů s následnou obměnou při selhání. Teprve po stabilizaci a zprůhlednění politické scény bude možné zvažovat mnohočetné názory. Myslím, že cesta možnosti volby jedné strany vlevo a jedné vpravo bude právě oním startem k přímé demokracii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak toto je velká iluze. Bohatí kmotři si zaplatí obě strany, takže mezi nimi nebude prakticky žádný rozdíl, jako to vidíme v USA, Britanii, Německu,
   i konec konců u nás.
   PB

   Vymazat
 15. fdvbfdsvbsedgvSDv pánové jste naivní.

  OdpovědětVymazat
 16. Je pravdou, že T.O. je již delší dobu na politické scéně a že se tam přes různé pokusy o rozvrat jeho hnutí či strany udržel. To je třeba ocenit, k tomu mu i pogratulovat. Na druhé straně si musí uvědomit, že NATO není pro ČR jediná alternativa, jak vykládá, že přímá demokracie je pouze nástroj a ne cíl a že cíle nedosáhne přímou demokracií, jestliže ji jiní v praxi zablokují. A pokud se náš stát neoddělí od těch, k nimž se naši nastupující politici jezdí školit, aby pak s nimi za zády si mohli u nás dovolit cokoliv, bude nám přímá demokracie sama o sobě k ničemu. Je tedy třeba vytvořit též podmínky k tomu, aby mohla v praxi fungovat. Kdo si vybaví nedávný incident s nezvolením nového polského představitele v Bruselu a zachování D. Tuska po skončení jeho funkčního období na pozici předsedy Rady Evropy z rozhodnutí globalistů ze zákulisí, aniž by dotyčný kohokoliv zastupoval, ví, o čem píši. A zatím je problémem dostat občany 1x za 4 roky k celostátním volbám (o těch dalších ani nemluvě). Tento instrument tedy nelze přeceňovat, bez vytvoření podmínek potřebných pro jeho fungování v praxi bude sám o sobě samoúčelným. To je třeba si uvědomit. Jinak s prvky přímé demokracie rovněž souhlasím. A ačkoliv je hnutí či strana pana Okamury na scéně skutečně nějakou dobu, je ke škodě, že neuměla dodnes pojmenovat a analyzovat příčiny současného stavu. Těžko pak může navrhovat na jejich nápravu správná řešení. To nepochybně chybí některým lidem z alternativy, což se projevuje v zakládání některých dalších politických seskupení s cílem jít do podzimních voleb s vlastním, výrazně širším programem. Ke škodě celé alternativy nemají zatím dostatečný prostor k prezentaci svých návrhů na veřejnosti. A to i ke škodě SPD, neboť může zůstat po úspěchu ve volbách, který ji opravdu přeji, v parlamentě z alternativy sama jako kůl v plotě. Na to, co pak prosadí ze svého programu, nechť si každý odpoví sám.

  OdpovědětVymazat
 17. celá rodina volíme SPD jediná správná cesta

  OdpovědětVymazat
 18. Jà dám SPD - Tomio Okamurovi
  svůj hlas také ,i když jsem
  si dobře vědoma určitých momentů v jeho programu ,které se
  mě nezdají být dotažené tak dalece do rázného konce, jak bych si
  přála a představovala..
  jedná se hlavně o bod 1/
  tzv.legální migrace -to bych si tedy chtěla opravdu nechat vysvětlit víc na tělo-
  to je takové trochu rozmazané...
  2/potom vystoupit z NATO a
  3/Czexit.
  V podstatě tedy to, o čem se už dneska mluví
  snad v každém státě evropy pod jiným jménem,
  zato však s -xit na konci.U těchto dvou posledních bodů je ale
  pro mně jednoznačně důležitá
  účast přímé volby občana na politic. dění (nazývá se to přímá demokracie ,což po těch zkušenostech,které s ní máme se jednomu sice zježí chlup,vous i vlas)-ale je
  ve formě referenda,které zavazuje..
  Je zde i více okamžiků,které p.Okamuru charakterově staví do nepočetné řady politiků, kteří v dobách
  velmi nepěkných nezklamali a mluvili řečí
  našince .A to se nezapomínà ,proto mu chci dát šanci -ať ukáže co umí.
  j.

  OdpovědětVymazat
 19. Anonymní22. března 2017 22:30
  V tom Vašem příspěvku, obšírně rozebíráte něco, co v realitě neexistuje, Např. Vaše poznámka: „…si musí uvědomit, že NATO není pro ČR jediná alternativa, jak vykládá, …“
  V celém článku není žádná zmínka o NATO, tak jsem se ještě podíval do programu http://spd.cz/program/ a co tam nebylo nejbližšího, z oblasti obrany, bylo toto:
  „ Armáda musí ukončit zahraniční expedice bez mandátu OSN a neodkladně se začít připravovat k obraně země.“
  Takže nechápu, od čeho odvíjíte, ten kategorický výrok.

  Podobně, Váš další výrok: „..si musí uvědomit, … …že přímá demokracie je pouze nástroj a ne cíl a že cíle nedosáhne přímou demokracií, jestliže ji jiní v praxi zablokují. A pokud se náš stát neoddělí od těch, k nimž se naši nastupující politici jezdí školit, aby pak s nimi za zády si mohli u nás dovolit cokoliv, bude nám přímá demokracie sama o sobě k ničemu.“
  Zde poukazujete na dva různé kroky, které je třeba udělat. Ale je zavádějící, naznačovat, že udělat jeden z těch kroků je k ničemu, když ještě není učiněn druhý z těch kroků. Nehledě na to, že volbou T. Okamury, učiníme maximum, co lze udělat, pro realizaci obou těchto kroků.
  Tomio Okamura, premiérem!! P.K.

  OdpovědětVymazat