Reklama

středa 1. března 2017

Trumpův projev z pražské perspektivy

Eric Best
1. 3. 2017 Final Word 

Donald Trump přednesl svůj první proje vpřed americkým Kongresem. Na jeho obsah reaguje glosou v Praze žijící Američan, vydavatel internetového deníku Fleet Sheet's Eric Best.


Zástupci českých organizací závislých na štědré podpoře od americké ambasády museli mít během včerejšího projevu Donalda Trumpa v Kongresu pocit, že se jim hroutí svět. Trump dokázal minimálně na chvíli zbrzdit rozlet svých odpůrců, což mu dává příležitost zavést do praxe některá ze svých navrhovaných opatření.

Například plán na seškrtání rozpočtu ministerstva zahraničí a USAID o 37 % a na zastavení financování „jednoho globálního projektu za druhým.“ Trump k tomu řekl, že Spojené státy respektují právo všech zemí na to, jít svou vlastní cestou, on ale očekává, že si to také sami zaplatí.

Zároveň ale Trump usiluje o historické navýšení vojenských výdajů. O své obranné politice toho včera příliš neřekl, čím víc ale mluví o „likvidaci a zničení ISIS,“ tím víc zní jako neokonzervativec z Bushovy éry, který tvrdí, že zahraniční politika Baracka Obamy byla katastrofální proto, že nesvrhl dost bomb.

7 komentářů :

 1. pryč s globalizmem a jeho poskoky právo všech zemí na to, jít svou vlastní cestou

  OdpovědětSmazat
 2. To všechno jsou jen slova.Až činy ukáží,jak to
  ve skutečnosti bude.Od začátku,co byl Trump
  zvolen prezidentem USA říkám,čas ukáže.Dočkáme
  se toho,co bude skutečně Trump dělat.Zatím jsou
  to žabomyší války mezi dvěma proudy moci.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 3. Formulace jsou jasné. Pryč s globalismem, vzhůru k mocenským postojům. Praktická realizace bude nejspíš v etablování sítě lokálních mocností, podřízených Americe. Že by návrat Brzezinského velké šachovnice? P.K.

  OdpovědětSmazat
 4. Trump je president ale senat kontroluji globalisti a to financne.
  >Trump , k tomu aby mohl neco delat musi vyhrat senatory!!
  >Pak globalisti kontroluji banky, Federalni reservu..
  > v polovine tohoto mesice Trump musi dostat penize to je zvednout dluh AMeriky aby mohl zaplatit Armadu , socialni sluzby vlady , zamestnance. To je nejsilnejsi nastroj globalistu, jak tlaci Trumpa ke zdi!!!!!

  BroukPytlik

  OdpovědětSmazat
 5. Trump se s majiteli peněz dohodne. Vždyť ve svém projevu neměl jedinou výtku k fungování FEDu, nebo k zadlužení Ameriky. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Penize a FED je tak citliva otazka , ze ani Trump si nepdovoli je verejne diskutovat.
   Divejte se na to takto :
   Slysel jste verejne diskutovat vazne statni pujcky od banky kohokoliv za poslednich 100 let jako kolik za kolik $$$ ci EURO a komu?? a verejne napadnout skutecne velke bankere??
   To si nikdo nedovolil!!

   BroukPytlik

   Smazat
  2. Něco se ozývalo, z islandské strany. P.K.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.