Reklama

.

.

úterý 21. března 2017

Úřad kontroly hospodářské soutěže při Evropské komisi si má posvítit na privatizaci OKD, včetně jejího bytového fondu. Že bychom se konečně dočkali spravedlnosti?

 Radek Rozvoral
21.3. 2017   Rukojmí
 Privatizace OKD je tvrdý oříšek a pan Sobotka tím stále nějak proplouvá a to i přes to, že je těch indicií, které naznačují v této věci něco nekalého stále více a více. 
Europoslankyně Kateřina Konečná k tomu přímo na své facebookové stránce píše: „Velkou noční můru zřejmě způsobují premiéru Sobotkovi zmínky o privatizaci bytů OKD, která je tak negativně s jeho jménem spojována, že raději riskuje další ostudu České republiky v Bruselu. Tento týden totiž úřad při Evropské komisi, který má na starosti kontrolu hospodářské soutěže, obdržel stížnost společnosti Arca Capital Bohemia na nedovolenou státní podporu ve výši několika miliard korun při privatizaci OKD včetně jejího bytového fondu.“


Europoslankyně dále píše, že podle Českého statistického úřadu měly byty OKD hodnotu přibližně 14 miliard korun, jenže v rámci privatizace zbytkového podílu státu v této společnosti byly prodány za 1,79 miliardy korun. Pokud budeme údajům ČSU věřit, kdy podle Konečné jsou důvěryhodné, pak dojdeme k logickému závěru, že stát získal za dokončení privatizace mnohem méně peněz, než mohl získat. Nejednal tedy s péčí řádného hospodáře. Europoslankyně k tomu připomíná, že v té době, tedy mezi lety 2002 – 2006 byl ministrem financí nynější premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Privatizace OKD je tvrdý oříšek a pan Sobotka tím stále nějak proplouvá a to i přes to, že je těch indicií, které naznačují v této věci něco nekalého stále více a více. Na OKD si chtěl posvítit i bývalý šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta a jen co se o tom začalo lehce šuškat, vymyslela se reorganizace policie a pan Šlachta byl odejit. Je hezké, že se o tom europoslankyně Konečná takto rozepsala a upozorňuje na to, ale nemyslím si, že by úřad kontroly hospodářské soutěže při Evropské komisi něco vyšetřil a šel by proti politikovi, který se před Bruselem hluboce uklání a pokud by mohl, našrouboval by se mu i do míst k tomu určených.
Europapaláši pro svou politickou korektnost pana Sobotku s jeho kladným postojem k EU velice potřebují a tak ani tento pokus o spravedlivé vyřešení kauzy OKD nebude zcela jistě vyslyšen a dál zůstane jen u přání. Je také velice pravděpodobné, že se se Sobotkou za dva roky počítá do nějaké lukrativní funkce v EU, pro kterou musí být čistý jak lilie.

8 komentářů :

 1. Opět jen oblbování lidí!Vždyť v té slavné EU jsou
  pouze darebáci stejní,jako Sobotka.Nic se nebude
  dít,aby nebyl Sobotka ohrožen ve volbách.Takto
  vydaná zpráva může pouze situaci uklidnit a ten
  šmejd z jihu Moravy tu bude pořád.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta komise, to je pojistka.

   Vymazat
  2. I ty komise mají v oblibě exemplární případy a exemplární tresty -o to lépe se pak mohou skrývat další případy za to exemplární oblbování. Exemplární popravy a exemplární tresty jdou napříč všemi režimy a demagogickými ideologiemi.O OKD už se v mediích plácá delší dobu, a hlavně je kolem toho hodně nasraných lidí ( byty) a další spousta nasraných lidí ( ztráta práce) se očekává. To vyžaduje exemplární řešení asi jako lihová kauza, přičemž padesát nebo kolik mrtvých bylo a je samozřejmě každýmu jedno, ale byl kolem toho mediální humbuk, proto bylo třeba jednat. Nelze vyloučit, že v případě OKD budou označeni a obviněni viníci - svině Bakala uteče, trouba Sobotka -ten šmejd z jihu Moravy- bude polapen a vláčen v řetězech. A spousta dalších šmejdů může být v klidu. Zatím. Zase jen do výměny pozic a postů a je úplně jedno, jak se to pak bude jmenovat. K výměně dojde - až dozraje další generace, vyklíčená z tohohle svinstva. Tohle svinstvo se jim bude hodit pro další exemplární tresty, a pro "lid" -tj. pro občanské truhlíky - budou zase pár let modly, před kterými budou truhlíci padat v úctě na kolena, než si na tom dostatečně nahrabou - a přijdou další modly ... a tak pořád dokola. S přihlédnutím k historickému oběhu - tady to už nikdy jiné nebude.

   Vymazat
 2. Heleďte, Šlachta se dopustil zločinu, když se o dovolené projel mu přiděleným osobním autem. A to byste chtěli snad srovnávat s jen lehce mylným - jen o pár desítek miliard - odhadem při prodeji OKD? To je ale drzost! Takový zvrhlík, ten Šlachta, šel příliš tvrdě po dobromyslných a šlechetných zločincích typu AlCapone, tak ať sám pozná, co je to česká spravedlnost! Okrást stát o pár pětek!!! To otřese každým politickým gaunerem, když se mu to hodí k zakrytí vlastních defraudací.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A teď něco smysluplného napiš k článku! A přestaň drísdat!

   Vymazat
 3. sobotkovi by slušely hnědé tepláky

  OdpovědětVymazat
 4. Z nadpisu: "... Že bychom se konečně dočkali spravedlnosti?" My okradení se asi, pardon dozajista, nedočkáme. Ale ač Sobotku krajně nemám rád, aby se aspoň on dočkal spravednosti bych mu i nám ze srdce přál. (A to nejsem křesťan!)

  OdpovědětVymazat
 5. Musím se smát. V našem komediálním státu se nic co by alespoň zavánělo spravedlností nemůže podařit pokud bude u vlády současná politicko právní mafie.

  OdpovědětVymazat