Reklama

středa 8. března 2017

USA plánujú na území Slovenska vojenskú základňu!

8.3. 2017   Czech Free Press
Na vládnej stránke Spojených štátov amerických sa objavili informácie, ktorý bude Slovákov mimoriadne zaujímať. Podľa neho by totiž na našom území malo vyrásť americké vojenské centrum.
Projekt vojenskej základne zverejnil na svojej webovej stránke portál obdobný nášmu Úradu pre verejné obstarávanie ešte vo februári. Zaujímavé je, že zákazka v hodnote päť miliónov dolárov unikla akejkoľvek pozornosti. Doteraz sa na Slovensku o podobnom projekte nehovorilo. Ako sa nám podarilo zistiť, už v auguste by mal byť známe, kde konkrétne bude centrum stáť, kto ho postaví a ako bude vyzerať.

Ponuky mohli jednotlivé firmy zasielať do 7. marca, pričom musia spĺňať prísne kritériá. Jednou z nich je aj protiteroristická ochrana. Celú zákazku má na starosti Armáda USA. Ako kontaktné údaje sú uvedené mená príslušníkov na nemeckej základni. Minimálna hodnota zákazky je dva a pol milióna eur.

Zákazku môže vyhrať iba americká spoločnosť, pričom musí byť schopná komunikovať so slovenskými úradmi v našom jazyku. V tendri ide predovšetkým o naplánovanie a dizajn vojenských zariadení, ďalśie plánovanie, rôzne topografické mapy a prieskumy.

Samotný kontrakt zahŕňa ďalšie veci, medzi ktoré patrí aj inžinierske posúdenie a systémové analýzy existujúcich zariadení a infraštruktúr, posúdenie protiteroristickej ochrany, enviromentálne posúdenie a technická pomoc, ochranná infraštruktúra, stavebná inšpekcia, záruka stability či bezpečnostná inšpekcia.

V roku 2014 bol témou číslo jedna v rámci NATO práve projekt najväčšej základne, ktorá by bola vo východnej Európe. Jasným favoritom bolo však Poľsko, ktoré o ňu prejavilo obrovský záujem, na rozdiel od Slovenska, Maďarska a Českej republiky, ktoré boli proti tomu, aby bola vybudovaná na ich území.

Projekt, ktorého sa týka Slovensko, by mohol okrem úplne novej základne súvisieť aj s plánmi na vybudovanie logistického centra NATO, ktoré vzniklo v Bratislave alebo výcvikového strediska pre vrtuľníky Blackhawk.

24 komentářů :

 1. Jestlipak k tomu zaspieva známa dvojica Parkanová + Vyčítal Pvápove hvězd a pvuhů? Jsem zvědav, jak to bude znít slovensky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je ale zapeklitá situace, jak to vysvětlit ovčanům, kteří vědí, že vyhlášením výběrového řízení na rekonstrukci se provalila i americká základna na Krymu. http://jdem.cz/c3rra3

   https://cz.sputniknews.com/nazory/201703074880544-vojsko-hodina-usa-objekt-slovensko/

   https://www.fbo.gov/index?s=opportunity&mode=form&id=1330477393dccc84e269b16f1b5ab1f1&tab=core&_cview=1

   Smazat
  2. Slovaci jsou zradny kurvy a vzdycky byli.

   Smazat
  3. 3:48 Nepodléhejte, prosím, tlaku nás rozeštvat a poštvat proti sobě po vzoru Jugoslávie a Ukrajiny. V každém národě se najdou bezcharakterní kariéristé a politické krysy ochotné kolaborovat. Slováci o ničem v referendu nerozhodovali a stát byl rozbit havloidní sebrankou a podpindosníky.

   Smazat
 2. Co se dá za 5 milionů dolarů vybudovat ??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:09 Z článku se dá vyčíst, že těch 5 mil. dolarů by měla být jen částka za projekt uvažovaného objektu. To by cca odpovídalo ....

   Smazat
  2. http://jdem.cz/c3rra3

   https://cz.sputniknews.com/nazory/201703074880544-vojsko-hodina-usa-objekt-slovensko/

   https://www.fbo.gov/index?s=opportunity&mode=form&id=1330477393dccc84e269b16f1b5ab1f1&tab=core&_cview=1

   Smazat
 3. Žádná základna. Opět lžete a snažíte se nasírat.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak nás pouč ty havloidní vítači Plechových kavalérie....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vedenie rezortu obrany upozorňuje, že nevedie žiadne rokovania s americkou stranou o výstavbe žiadnej základne, ani vojenského centra na území Slovenskej republiky. „V rámci bilaterálnych stretnutí sa doteraz uskutočnili iba neformálne rokovania, z ktorých vzišla možnosť podpory rozvoja už existujúcej infraštruktúry v rámci Ozbrojených síl SR. To znamená, že Slovenská republika má príležitosť modernizovať svoju vojenskú infraštruktúru, v tomto prípade určenú pre Vzdušné sily OS SR. V rámci toho by mohli byť zmodernizované letiská na Sliači a v Kuchyni, čo samozrejme vnímame pozitívne aj z pohľadu novej modernej techniky, ktorá je postupne zavádzaná do ozbrojených síl, a pre ktorú je potrebné zabezpečiť adekvátnu infraštruktúru," uvádza rezort.

   „V tejto súvislosti však ešte neboli podpísané žiadne dokumenty ani medzivládna dohoda, preto je predčasné hovoriť o realizácii medializovaného projektu. Rezort obrany však víta každú investíciu do modernizácie, ktorú sa nám podarí získať aj v rámci medzivládnych projektov. V prípade, že dôjde k dohode, budeme o nej a jej výhodách pre Slovenskú republiku, určite včas informovať," dodáva hovorkyňa rezortu Danka Capáková.

   Smazat
  2. Vždyť ty přeci mluvíš a píšeš "anglicky jako česky", tak si příslušný tendr na stránkách vládních zakázek dohledej. https://www.fbo.gov/index?s=opportunity&mode=form&id=1330477393dccc84e269b16f1b5ab1f1&tab=core&_cview=1

   Smazat
 5. Nelžou. U Dolního Kubína ji už od loňska staví, stačí si udělat výtet a kouknout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A na Štrbském plese se vynořila americká jaderná ponorka ....

   Smazat
 6. To je asi tak něco jako tvrzení, že u nás nemáme žádné muslimáky. A přitom stačí zastavit se v Teplicích a budete o ně klopýtat.

  OdpovědětSmazat
 7. Přesně,už ani do Vojenských lázní nikdo nejezdí!!!!
  Šanov musí kvůli tomu bahnu z Afriky svítit celý den!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Slováci jsou stejní pitomci,jako Češi.Tyto dva
  národy se tak dlouho hledaly,až se našly.Zvolí
  si lidi,kteří jim jen lžou a chtějí víc EU a NATO.
  Na veřejnosti ovšem mluví jinak.Češi i Slováci
  mají jen to,co chtěli.Jak Fico otočil po nějakém
  předsednictví EU.Už ani nevyskakuje proti těm
  migrantům.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak už zbývá jen, aby se pan Orbán naučil česky a strčí Sralbotku i s Ficem do kapsy. Eljén Magyar, eljén Orbán.

   Smazat
 9. Protektorátním kolaborantům se zachtělo základny teplých hvězd a rudohnědých pruhů. Nevěřím tomu, že by Slováci přistoupili na základnu natistických USA vyhlazujících Slovany. Přeci jsme se nezbavili kontingentu sovětských vojsk, aby se na území Československa roztahovali anglosaští okupanti a vrazi s nepravidelnou armádou USA/SAU uřezávačů hlav? To by byl konec suverenity našich národů.

  OdpovědětSmazat
 10. I pro Slováky platí: domáhejte se neutrality státu. Ani Slováci se v historii nikdy neprojevili jako agresoři a nevěřím, že by se do této role dnes hrnuli - vzdor tomu, že je zabijáctví v žoldu velmi výnosné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Civilisty vraždící organizace EU/NATO9. března 2017 14:23

   Americká základna Bondsteel 2 bude bránit Slováky "jako Srby" v Kosovu (s bilancí desetitisíce mrtvých a půl milionu vyhnaných a oloupených srbských uprchlíků z Bosny, Chorvatska a Kosova za Havlovo a Clingonovo asistence před a po válce v Jugoslávii) před Wehrmachtem naverbovanými muslimskými uřezávači hlav. Americká vojenská mašinerie si vzala pod ochranná křídla radikální bosenské muftí a albánskou teroristickou UĆK stejně tak jako Němci chorvatské ustašovce a bude vést občanskou válku na Ukrajině do posledního rusky hovořícího Ukrajince nebo chcete-li bratrovražednou válku do posledního Slovana. Tak tomu uvěřím, až budou potrestáni váleční zločinci, obnoveny srbské památky a srbští uprchlíci se vrátí do svých domů. Zatím se jedná zase jen a pouze o sanitární kordon proti ekonomickému spojení Německa a Ruska, které se navzájem potřebují a přípravu na přepadení a vyrabování dalšího státu.

   Smazat
 11. Lidi nedělejte paniku amíci melou s posledního.

  OdpovědětSmazat
 12. Vždyť na Slovensku dávno US základna je:-D
  Říkají tomu "logistické centrum" a velení nepodléhá slovenské armádě, ale výhradně americké.

  OdpovědětSmazat
 13. Dakujem sssr ze oddialili vznik ranneho kapitalismu o 25 rokov,napriek tomu,ze pracujem v Britanii...zistil som ,ze je to holyud !Prestime ich kedykolvek,len nemame pas s visackou West !Viem o com hovorim,mohol som porovnat.Nik ma nepresvedci,ze nemusia vsetci robit.To je figel pre bohatich.Praca je najvacsia deviza naroda a nie je to komunisticka fraza.To len disidenti sa hrdili ze oyebavali rezim..nie,oyebavali nas !jozka z lazov.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.