Reklama

sobota 4. března 2017

Útoky na nezávislá média bezprecedentním přívalem cenzury

Phillip Schneider
4.3.2017 Waking Times,   překlad NWOO

Bezprecedentní vlna cenzury, jako moderní guerilla, vedená taktiky globalistických korporací v tajné dohodě s hlubokým státem, zasáhla víceré redakce popředních nezávislých médií. Jak Natural News, tak i InfoWars, a dokonce šéfredaktor Breitbart-u Milo Yiannopoulos, byli vystaveni zastrašování, obtěžování a ekonomické sabotáži, a to výhradně proto, že zveřejnili obsah, který diskredituje mainstreamová média a politický establišment.

Debaty o právu na svobodný a otevřený internet jsou na tapetě už dlouho. Od zákona CISPA (Cyber Intelligence Sharing and Protection Act) až po všudypřítomné internet ID, je náš boj o právo být svobodně a anonymně online čím dál náročnější. Avšak současná přemíra velmi cílených a promyšlených útoků proti prominentním osobám v nezávislém tisku připravuje scénu pro další velkou vlnu cenzury, pokud ji teď nezastavíme.

 

Mikeovi Adamsovi vyhrožovali, jestli “nezničí Alexe Jonese”


16. února 2017 Mike Adams zveřejnil informaci, že mu bylo nabídnuto 50 tisíc dolarů, aby pustil do světa “kauzu”, kterou dostal na flešce a která by “zničila Alexe Jonese”, čímž by Adamsova práce a charakter byly nepěkně poškozeny. S případem okamžitě vyšel na veřejnost a prohlásil, že nehodlá nikoho “bodnout do zad”, aby si získal vděčnost této nepochybně nenávistné skupiny. Rovněž poznamenal, že to není poprvé, kdy mu bylo vyhrožováno tímto způsobem. Už v roce 2013 čelil podobnému zákulisnímu útoku.

“Řekli mi, že když nesejmu Alexe Jonese, tak oni sejmou mě.” – Mike Adams

 

InfoWars zastavené Adrollem


21. února, pět dní po tom, co Adams vyrukoval s tím, jak mu vyhrožovali, když nezdiskredituje Alexe Jonese, byly InfoWars zasaženy zprávou, že Adroll, inzertní síť kontrolovaná Googlem ruší u nich svou inzerci, což by mělo za následek ztrátu na tržbě 3,3 milionu dolarů ročně. Jako oficiální důvod uvedli “politický obsah” webové stránky – nikoliv proto, že by reklamy samotné byly jakýmkoliv způsobem choulostivé nebo nepatřičné.. Mlhavě prohlásili, že
“všechen politický obsah by se měl soustředit na přednosti kandidáta, a politické zpravodajství by se nemělo orientovat na specifické zájmy nebo skupiny, nebo by nemělo naznačovat členství v politických organizacích ”,

aniž by se uvedlo konkrétní porušení, které by ospravedlnilo vyloučení InfoWars z programu.

“Když se všechny tyto velké korporace spojí a sestaví černé listiny těch, které chtějí zakázat, je to prostě vyděračství.” Alex Jones

 

Celá doména Natural News vyškrtnuta z Google


O dva dny později, 23. února, byla celá doména Natural News vyškrtnuta z vyhledávacího indexu Google kvůli “jakémusi záludnému přesměrování mobilu” na jedné stránce blogu na webu. Žádný extrémně levicový server, ani server přinášející zprávy od establišmentu není podrobován takové perzekuci, třebaže se blogeři často dopouštějí podobných porušení pravidel.

Kromě toho, vyškrtnutí Natural News provedl člověk, nikoliv některý z googleovských algoritmů. Třebaže doménu vrátili na její místo v indexu, načasování těchto událostí, jak se zdá, svědčí o tom, že někdo, nebo nějaká skupina v Googlu pracuje ve spojení s někým, kdo vyhrožoval potrestáním celého provozu Natural News za to, že odmítl se zúčastnit diskreditace Alexe Jonese.

Falešné zprávy chystají kulisy pro masovou cenzuru a spalování knih v přímém přenosu


Asi před měsícem ne jedna nebo dvě redakce, ale fakticky všechna prominentní mainstreamová média, vypustila do veřejnosti nový módní slogan – “falešné zprávy.” Jestliže v této době posloucháme vysílání mainstreamových médií, do omrzení posloucháme pojmy “falešné zprávy” a “konspirační teorie”, skloňované ve všech pádech, ve vztahu k Donaldu Trumpovi a nezávislým médiím, která hrála významnou roli při volbách.

Tato historka o falešných zprávách byla vymyšlena na obalamutění veřejnosti, aby tato lépe strávila rostoucí cenzurování redakcí, které poskytují online zpravodajství a publikují nebo vysílají materiály, které kritizují status quo. Krátce po tom, co se “falešné zprávy” staly v médiích všudypřítomnou mantrou, hlavní technologické firmy začaly s cenzurováním zpráv, které byly považovány za “falešné”. Šéf Facebooku, Mark Zuckerberg, otevřeně hovořil o cenzurování “falešných zpráv” a Google spustil rušení webových stránek, jejichž obsah považoval za “falešné zprávy”. Rovněž zavedli do svých vyhledávacích algoritmů faktor “pravdivosti”, jenž staví webové stránky, které přinášejí fakty v hierarchii níže, než korporátně-vládní kartel vytvořený Googlem.

Skutečným arbitrem pro posuzování toho, co je “skutečné” a co je “falešné”, není Facebook, ani Google, a dokonce ani vláda, ale veřejnost. Rozhodování o sdílení nebo uznání zpráv je atributem svobody slova, a v širší sociální debatě může tento typ svobody slova pomoci širšímu publiku rozhodnout o tom, co se případně může přijmout jako pravda. To je jediná pojistka proti totalitní a dystopické společnosti podobné Orwellovu 1984,kde “Ministerstvo pravdy” rozhoduje, které zprávy a která fakta budou povolena pro veřejnost.

 

Google a Facebook si fakticky zmonopolizovaliy komunikaci na internetu


Google a Facebook se de facto staly monopoly, co se týče online komunikace. Podle Search Engine Land, 65 % vyhledávání běží prostřednictvím Google, zatímco podíl podobných vyhledávačů Yahoo a Microsoft představuje dohromady asi 33 %, čili na všechny ostatní zbývají asi 2 %. Pew Research zjistil, že 79% dospělých používá online Facebook, zatímco druhý v pořadí je Instagram s 32 %.

Vidíme-li, jak tyto firmy doslova ovládly trh online komunikace a inzerce, tato čísla představují mnohem širší trend, než jen pouhou službu zákazníkům. Nová média a kritičtí občané teď musí myslet na to, jak to navléct, aby jejich hlas bylo slyšet mezi halasnými obviněními z “falešných zpráv”. Taková situace historicky a neomylně vždy končila tím, že bylo méně svobody a více lidského utrpení.

 

Svobodná a nezávislá média jsou pro demokracii životně důležitá


Jakákoliv skutečná demokracie, dokonce i republikánská forma, vyžaduje, aby proběhla diskuse, než nastoupí politika. To je ideální jádro, jehož se drží společnosti, aby nesklouzly na cestu k totalitě. Avšak na cestě se mohou ocitnout určité překážky, jako je masová imigrace, která nevyhnutně změní demografii země, nebo cenzurování názorů, které nekorelují s jednou určitou stranou sporu.

Svobodná a nezávislá média jsou jedním z nejdůležitějších aspektů pro udržení demokracie. Bez nich by se národ stal subjektem totalitní politiky, při níž vláda rozhoduje neomezeně, neboť má média vždy na své straně. Být kontrolován týmiž silami, které usilují o dominaci a podmanění obyvatelstva, znamená, že už nefungujete ve prospěch lidu, ale spíše elity.

Příkladem je Hitlerovské Německo, kde novináři, kteří legitimně referovali o tom, že Židé jsou pronásledováni a likvidováni, byli zavíráni a popravováni za šíření “falešných zpráv”. Edgar Mowrer, americký novinář v dobách nacistické vlády, byl nakonec vyhnán z Německa za to, že se pokoušel varovat Židy, aby utíkali, dokud nebude pozdě. Mainstreamová média, šílená strachem a loajalitou ke své straně, byla použita jako zbraň na ukrývání pravdy, kterou se lidé jako Edgar pokoušeli šířit.

Naše současná situace směřuje podobným směrem, neboť hlásné trouby mainstreamových médií se stávají arogantnějšími, pokud jde o jejich úlohu arbitrů pravdy, v koalici s vrchními i spodními vrstvami hlubokého státu.

Docela nedávno moderátorka MSNBC, Mika Brzezinski připustila v přímém televizním přenosu, že vidí svoje poslání v tom, aby “kontrolovala, co si lidé myslí.” Jeden ze spoluúčastníků diskuse jí dokonce přitakal hlasitým “ano” a nikdo další proti tomu nic nenamítl, dokud se nepřešlo k dalšímu tématu. Je třeba poznamenat, že moderátorka je dcerou Zbigniewa Brzezinského, Carterova poradce a autora Mezi dvěma věky: Role Ameriky v technotronické epoše, knihy prosazující globalismus a ideu nesvobodné společnosti řízené technokratickou elitou.

Závěr


Třebaže lze mírně nesouhlasit s některými názory, důležitější je, že alternativní média stojí v jednotném šiku proti cenzuře a zastrašování. Společně stojíme, rozděleni padneme.

- - -
Phillip Schneider je student a interní autor píšící pro Waking Times.

Zdroj: http://www.wakingtimes.com/2017/03/02/attacks-independent-media-unprecedented-wave-censorship/

17 komentářů :

 1. Jmenoval se Andrew Breitbart, (nezavisla media), bylo 47 let, kdyz se "zasebevrazdil" na ulici v roce 2012.

  Jmenovala se Nancy Schaefer byla senatorkou ve state Georgia, a ta se zasebevrazdila v roce 2010 i s manzelem.
  Ona se nekolikrat zastrelila do zad.

  Takovych lidi bylo vice. Ja si myslim, ze to dela dr. Joseph Geobbels. (Jemu je teprve 120 let.) Zadny demokrat by se tak prece nemohl chovat, aby nicil nezavisla media palil knihy atd..

  Kdyz to vyhrame my Trumpovci, tak udelame dr. Ivana Davida a Vaclava Dvoraka ministry.
  Kdyz to vyhraji ti druzi, tak budou skodit obema.

  Gary Franchi, Alex Jones, Jeanine Pirro, Mark Levin a dokonce i ja nick honolulu s malym vlivem rozkladame monopol na informace vsem Goebbelsum.

  My jsme republikani na strane presidenta Trumpa a oni jsou "demokrate" na strane dr. Goebbelse.

  Oni nam nadavaji do fasistu a nacistu a sami se chovaji tak prikladne fasisticky, ze Benito Mussoliny by je vzal za svoje ucitele.

  Tito demokrate se pokouseji o Majdan v Americe a nevi jak budou dokopani, protoze Trumpovi lide jsou ozbrojeni az po usi.
  SLAVA A PEVNE ZDRAVI PRESIDENTU TRUMPOVI ! Spasiteli nasi planety.
  nick honolulu - supporter of president Trump.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Emigrantský šašek opět na scéně - to jsou zase kraviny!

   Smazat
 2. " ...před dvěma týdny Ministerstvo vnitra zahájilo procesy vedoucí k podpisu smlouvy s Facebookem o předvolební redukci facebookových obsahů. „Mainstreamovými médii to téměř neprošlo, v České televizi tomu věnovali ve zpravodajství přesně jednu půlvětu jenom proto, že se to odehrálo a asi to nešlo zamlčet."

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Propaganda-jede-na-plne-obratky-Ze-svazacke-aparatnice-Pajerove-udelaji-studentskou-vudkyni-z-Moravce-reditele-zemekoule-Drsna-beseda-o-mediich-dorazili-Robejsek-Zantovsky-i-mlady-Klaus-477978

  OdpovědětSmazat
 3. Atrocitni proti Ruska propaganda, nema se smyslenim lidi v Americe NIC SPOLECNEHO ! Rusko je tlaceno k nacionalismu tim, ze je stale demonizovano.

  Nas vubec NEzajima Krym ! Nas nepritel je ISLAM !
  President Trump jasne rekl , ze chce s Ruskem mir a spolupraci. Officialni media jsou tak drza,
  ze vysetruji , kdo z kabinetu presidenta Trumpa mluvil s nejakym Rusem.
  Z nas republikanu nikdo rusky nerozumi, krome pani Laury Ingraham.

  Prodejna media vedou proti presidentu Trumpovi takovou valku, ze drivejsi nacisticka media jsou pokladana za nemehla. Tato valka trva od cervna 2015.

  Jak to dopadne ? NIJAK ! Dokud nebude konfrontace.
  Nas Trumpovce media neovlivni a "demoktate' jsou tak ovlivneni, ze jsou ztraceni na zbytek zivota.
  SLAVA demokraticky zvolenemu presidentu Trumpovi.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chudáci čtenáři diskuzí - denně musejí číst kraviny, kterými torpeduje diskuze emigrantský šašek. Nedá si pokoj a nedá. To už je nemoc z Floridy.

   Smazat
  2. Za cenzurou se skryva utajovani a za utajovanim zlocin.
   Je uplne jasne o co jim jde !!

   Smazat
  3. 18:33
   Nikdo ty jeho přitroublé cancy číst NEMUSÍ.

   Smazat
 4. Adamsi jsi totální slaboch ,přijeď k nám do ČR a Slonková a spol. ti vše vysvětlí , slabochu . Takovou kudlu do zad nikde jinde neseženeš .Máš se co učit v tom jsme světoví .

  OdpovědětSmazat
 5. Boj mezi MOCÍ A PRAVDOU je tu od nepaměti. Dosaďte si za slovo PRAVDA slovo SPRAVEDLNOST a začnete vidět červeně.
  ZDE křesťanství i jiné víry pomáhají MOCI a nabízejí vítězství PRAVDY V NEBI - což je lež, které se říká OPÍJENÍ ROHLÍKEM. Takže lidé budou muset nakonec VZÍT PRAVDU DO VLASTNÍCH RUKOU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, vezmeme. Až dá Chovanec každýmu pistoli. Bude to pak v ČR jako v americkém seriálu Kojak - a zajímavé je na všech amerických seriálech i těch starších ( Colombo, Kojak, Jake a Tlusťoch a jiné) že stopy po nájemních vrazích vždycky vedou nakonec k politikům, pracháčům, a zbohatlické verbeži. Ti co mají nejvíc peněz, by se pro další peníze posrali. -Tam neznají snad jiné slovo než kšeft a peníze - nic jiného! Plno nájemních vrahů a lidi se mezi sebou vystřelují o sto péro. Střílí se i na pískovištích mezi dětmi - tam zabít člověka je jako zabít komára. Až budeme prát pravdu do vlastních rukou my, budou tady spolu zápasit různé gangy socko-zabijáků najímanýcb zbohatlickými prasaty, a bude se střílet všude. Jsem zvědav, čí pravda nakonec zvítězí, a jestli zůstanou potom ještě i nějaká menší města - nebo budou muset ustoupit hřbitovům? A běžný slovník bude "ten sejmul toho a ten sejmul tamtoho"...

   Smazat
  2. Naprosto nejvíc cenzuruje právě komouš Dvořák i oslizlý David a tenhle jeho spolek lhavých rudých mršin placených Putlerem z peněz, o který kremelský židočekista, tenhle ugrofinskej gauner s krysím xichtem, okradl ruskej národ a slovanskej lid! - http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/putin-ma-byt-nejbohatsi-clovek-na-svete-vlastni-az-200-miliard-1329131

   Kam se na něj hrabe ňákej Gates! Nebo tahle jeho jevrejská podržtaška - http://iks2010.info/?p=112380

   To sou panečku sídla, to je jachtička! To by bylo výživná publicistika tu, furt je co se Ruska týká vo čom psát, ale toho se právě místní bojej!! Páč by jim Putler zastavil tučný apanáže! Proto se tu překládaj jen sračky co jeho zlodějskou bandu vynášej do nebe a na jeho odpůrce snášej hromy blesky, třesky plesky! - http://iks2010.info/

   Smazat
 6. Cenzura byla,je a bude.Bez ohledu na režim,který
  tu vládne.Je jedno,zda v USA či ČR nebo jinde,
  ale stále jde o cenzuru.Vždy se j ní uchyluje
  ten,který sám o sobě ví,že je lhář.A to je 99,9%
  politiků.Není co řešit.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 7. Polský konzul si stěžuje na komunisty z Frýdku-Místku kvůli dezinformacím.

  Až u ÚV KSČM si stěžoval generální konzul Polské republiky v Ostravě Janusz Bilski na komunisty z Frýdecko-Místecka. Důvodem jsou některá videa a informace týkající se Polska a druhé světové války umístěné na webové stránce Okresního výboru KSČM ve Frýdku-Místku. „Jsou nepravdivé a slouží k zjevné dezinformaci a posléze i k nesprávnému výkladu historických faktů,“ řekl konzul na adresu zpráv umístěných už několik dní na webu. Bilski upozornil, že šíření falešných informací prostřednictvím webu komunistů může mít i nepříznivý dopad na polsko-české vztahy a požádal o odstranění nepravdivých informací týkajících se účastí Polska na rozpoutání druhé světové války. „To jsou silná slova, že by to mohlo zhoršit vztahy. To na nás zkoušejí kanonádu, která nikoho z nás nerozhodí,“ vzkázal Polákům místopředseda ÚV KSČM pro ideologii, propagandu a mediální činnost Josef Skála. A upozornil, že polský režim se v minulosti zpronevěřil fašistickému státu . . . .

  http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/2.-svetova-valka/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On se ten minulý (předválečný) polský režim nikoli "zpronevěřil fašistickému státu" ale zadal si silně s fašismem (Pilsudský, Beck). Ještě že na ně Masaryk hned v první poválečné zimě poslal italské legie. Pak dali až do r. 1939 pokoj.

   Smazat
 8. 18:33... Ty jsi obyceajna NULA zavistliva a zbytecna.
  Nenadavej mi, nebo kdyz zacnu ja, tak budu smazan, kdezto ty ne.
  Ja zde pisi hodnotne veci pro orientaci naroda. Ty jen hykas jak osel po kupku sena.
  A ted se stehuji pod clanek pani Le Pen a oslovim autority v Cesku a ty s tim nic nenadelas.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní5. března 2017 7:54

   Zajímavá logika: nacista si stěžuje, že tu nenašel články, které předtím četl na svých oblíbených nacistických stránkách.
   Opravdu děsivý příklad censury.

   Smazat
 9. Z poslední doby je zřejmé, že ředitele jedné TV , která se zabývá písničkami a kde ředitel z počátku tvrdil, že si každý může říkat co chce, najednou v poslední době zcenzuroval satirickou písničku Marcela Zmožka " Papaláši do koše " , s poukazem na Radu pro rozhlasové a TV vysílání. Takže poltickou cenzuru převzal tento orgán ? Který má úplně jiné pravomoci ! A porušuje základní
  principy státu, jeho ústavy a i "Listinu práv a svobod" . Co na to VY ? Nepatří celý tento zkorumpovaný systém do koše ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.