Reklama

čtvrtek 30. března 2017

Válka zpravodajců

Yekta Uzunoglu
30. 3. 2017
Válka zpravodajců je věčný boj. Zpravodajci různých států či říší stále bojovali proti jiným. Po skončení druhé světové války a po polarizaci světa jsme znali hlavně válku zpravodajců zemí NATO se zeměmi Varšavské smlouvy, kdy často zpravodajci "západu" porušili i zákony svých zemí ve jménu svaté války proti největšímu zlu, to jest proti komunismu. Měli větší moc a možnosti, než jim zákony dovolovaly. 

K těm zemím, kde byly demokratické zákony často pošlapávány, patřila Německá spolková republika a to především proto, že Německo bylo rozděleno právě komunismem a ta traumata dávala zpravodajcům větší moc, než zákony dovolovaly.

Tehdy v SRN, v té dvojitě hluboce traumatizované zemi (první trauma byla hitlerovská éra a následně prohra války a druhá, rozdělení mezi NATO a Varšavskou smlouvou), bylo tolerováno všechno, co mohlo posílit boj proti komunismu. Bylo potlačeno vše, co bylo kritické, to jest i kritičtí demokraté byli velice sofistikovaně potlačeni.

Ze svého působení v osmdesátých letech v Bonnu, v tehdejším hlavním městě Německé spolkové republiky vím, jak po vojenském puči 12.09.1980 začali přicházet do SRN vojenským režimem v Turecku zaslaní islámští "duchovní", jak je německé úřady přijali a umístily do různých škol jako učitele islámu. Konkrétně si vzpomínám, jak jsme jako demokraté protestovali, psali kritické články proti příchodu již tehdy známého islámského radikálního "duchovního" KAPLANA. Kaplan řadu let působil v Kolíně nad Rýnem, kde dostával kde jakou podporu ke své "svaté" činnosti. Nyní je z tehdejšího jednoho Kaplana obrovská radikální islamistická organizace vedená jeho potomky. Kdokoliv, kdo přicházel z Afganistánu, měl okamžitě podporu Německa a tak i jejich organizace. Ve stejné době těm, kterým se nějak zázračně podařilo dostat z Turecka, nějakému kurdskému demokratovi se podařilo utéct před krvežíznivým vojenským režimem z Turecka do Německa, ale často nedostal ani politický azyl a musel řadu let vést soudní spor s německou vládou kvůli statusu prachobyčejného uprchlíka...

Budiž, řekneme, že ty excesy právního státu byly způsobeny pulzací světa, bojem proti největšímu zlu, to jest proti komunismu. A co tedy potom?

Proč i potom celý západ tak vehementně podporoval islamistické organizace a islamistické státy, jako je tomu v případě Turecka a konkrétně jeho podporovatele Německa? Německý stát ještě do letošního roku toleroval působení tisíců a tisíců tureckých "tajných" agentů na svém území, kteří možná byli dokonce vyškoleni přímo v Německu a pronásledovali hlavně Kurdy žijící v Německu a pak zašli tak daleko, že začali pronikat do hlubiny Německého státu. Copak nebylo protiprávní, že německé bezpečnostní složky mlčely tak, jako mlčela celá německá justice?

Teprve teď od minulého týdne se my jako občané smíme dovědět aspoň část toho, co se odehrává za oponou, která v právním státě nemá právní legitimitu.

Během konference o bezpečnosti konané v Mnichově, se sešel šéf turecké tajné služby MIT Hakan Fidan s šéfem německé tajné služby (Bundesnachrichten Dienst )Bruno Kahlem a předal mu složky 300 osob žijících v SRN dokazující, že jsou teroristé či podporovatelé v Americe žijícího islamistického "duchovního" Fethullaha Gülena. Po schůzce, kde došlo k předávání 300 složek o 300 osobách a 200 organizacích, byli Bruno Kahl a jeho úřad zaskočeni tím, jak dobře je turecká tajná služba informována o těchto osobách, o jejich vazbách až k intimním informacích o těchto osobách. Dle všeho zjištěním o rozsahu a velikosti této chobotnice operující na území samotného Německa, byl zaskočen i tak zkušený odborník jako je Bruno Kahl, ředitel německé tajné služby, která patří k těm nejlepším na světě, že se okamžitě rozhodl informovat svou vládu a ředitele civilní kontrarozvědky o tak závažném zjištění, že Německo je zaplaveno tureckými tajnými agenty. Asi ta válka přesahovala jeho možnosti a potřeboval další a další složky státu odpovědné za bezpečnost Německa. Po obdržení této alarmující zprávy Bruno Kahl a ministr vnitra Německa okamžitě informoval šéfa federálního kriminálního úřadu. A v zapěti šéf federálního státního zastupitelstva Peter Frank sdělil mediím, že jeho úřad zahájil vyšetřování tureckých agentů operujících v SRN.

Postup Ankary vůči části Turků a Kurdů žijících v Německu začali na jedno tvrdě kritizovat němečtí politici i zástupci bezpečnostních složek. „Je to zcela nepřijatelné, že turecká tajná služba sleduje lidi v Dolním Sasku,” uvedl tamní ministr vnitra Boris Pistorius a federální ministr vnitra Thomas de Maizière sdělil, že špionážní aktivity cizích agentů na území Německa jsou trestné, a že nebudou tolerovány! Člověku se chce říci "Dobré jitro" pane ministře!

I když pozdě, ale přece, konečně začala čistka tureckých zpravodajců operujících na území SRN. Jedná se o tisíce tureckých zpravodajců!

Člověku se chce položit otázku, jestli se Česká vláda také vůbec někdy začne zabývat turecko-islamistickými agenty operujícími na území Česka. Vím, že jsem naivní, když od vlády ČR očekávám stejný postup vůči agentům Turecka jako od vlády v Německu!

19 komentářů :

 1. Od vlády ČR neočekávejte vůbec nic, pokud se všem potentátům daří dobře, tak opravdu nic.

  OdpovědětSmazat
 2. At zije Trump a cela jeho rodina zachranci civilizace
  Hovnocuc-Fucik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Těšil jsem se paní Ivanku Trumpovou coby velvyslankyni, kterak bude šít nádherné róby u módní návrhářky Blanky Matragi.

   Smazat
 3. Bylo by zajimavy kdyby pan Yekta napsal jak se dostalo do Nemecka 800.000 Kurdu a jak se Nemci z toho OHROMNE RADOAVALI!! ze je tam maji, !!????
  Bohuzel pan Yekta nam povida svou pohadku pro male deti jaksi z jen jednoho smeru, misto aby byl trochu chlap a rekl : tohle jsme udelali -tohle ne . Ovsem posice Kurdu se neustale menila a meni a v tom je problem .

  OdpovědětSmazat
 4. Idiots Riots. A nebo Riots of the idiots.
  Podezreni se stupnuje,ze vlady, urady a policie spolupracuji s teroristy a skoro kazdy tyden se odehrava 9/11 i kdyz mensi. Kdyz terorista v Tr. drzel jako rukojmi 30-40 lidi v kavarne , ktera ma velka okna a snajperi mohli zasahnout/jejich vycvik stoji miliony rocne/ neudelali nic pro zachranu rukojmich a vedouci protiteroristickeho oddeleni ODESLA DOMU SPAT^%$##$%^&!!
  Zavrazdil dva lidi a byl pusten od soudu predtim na kauci za ucast na vrazde sve zeny.
  Jine teroristy pousteji domu z vezeni na DOVOLENE !!
  /S lidmi se jedna jinak , ovsem/.
  Vyznamne je mlceni feministek /Stockholm Syndrom/ kdyz teror vrazdi zeny a deti. Chvaly jsou slyset pouze na fousate zpevacky , ktere si to porizuji poziranim hormonu..Obdiv je pro svinstva proti prirode.
  Terorista v Britanni byl fanatik od 16 let , dostal vse mozne zdarma a dali mu misto ucitele, snad aby vyvrazdil celou skolu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:03
   To je perfektní příspěvek k tématu článku!

   Smazat
 5. Vedle feministek , zboznovani panuje mezi Anglosasy. V Londyne na nadrazi , jsem videl dav, ktery odjizdel z prace domu , kdyz se objevili prepychovy auta, kralovna zacali kricet a hnali se aby ji spatrili.
  Z maleho zdegenerovane severgermanske rodiny, udelali si britove dodnes predmet zboznovani, rodina je proslula svymy uchylnostmi z kterych se dela spatne, dostavaji sta milionu na jejich udrzby.
  Prsti kral chce byt tamponem v obstarozni znacne opotrebovane .../jak to nazvat/?
  Z Indie britove napr. ukradli napr.400 karatovy diamant , ktery uchvatila Svabka Viktorie a nikdy nevratila. Vykradani bohatstvi jinych narodu se delo pres 300let.
  Ale presto jim to neprineslo ani stesti ani bohatstvi a dnes jsou poddani SVABU dvojnasob.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:10
   To je další perfektní příspěvek k tématu článku!

   Smazat
 6. A lidi , kdyz jim jde o zivot radeji sedi doma a sleduji TV , nebo zaplati za listek 200-300 dolaru na sport. Kde se odehrava jen propaganda afroarabu/fotbal napr./.. Neudelaji nic na svoji zachranu. Ovce se aspon sroti do stada na svoji obranu. V Holandsku si odhlasovali pokracovani teroru.
  Nebylo v Srbsku jen Havlovo Humanitarni masakrovani bombami, ale afroarabsky teroristi urezavali srbum hlavy , ukazovali je verejne v TV a pak je drtili okovanyma botama za jasotu bosenskych muslimskych divaku !!
  Tady je jejich kultura i divadlem beestialniho zla.
  Evropa je na rade dnes.
  Kdyz v Tramtarii se zucastnila vrazdy dcera min. predsedy , nastoupila na hlidani oblasti armada afroarabu /SEC. GURADS/.. Ku podivu zlocinnost stoupla a policie zacal varovat. Nic jineho policie ani schopna neni.
  NIKDO JINY NESMI BYT SECURITY GUARD.
  /Tady equal opportunity a antidiskriminace naplati !!
  Vsude na svete "pracuji" jako security guards.
  Vsude na svete se vnucuje afroarabska "civilizace" ! Ta pocala kdyz Ctyri /prvni/ Chalifove byli zavrazdeni a dcera proroka take. Kultura se vsim vsudy. Nas vzor.
  Merkel a dalsi mimo vitani z dalky, mezi ne nikdy nejdou ovsem.. Brusel a merkel je vitaji a nase spoluobcany vrazdi. Tak se podezreni ze spoluprace jen potvrzuje.
  Jejich hlavni smysl zivota je masakrovani a bestialni vrazdy nevinnych.
  Proto jsou vitani,vladni fasimsus potrebuje upevnit pozice terorem na populaci sveta.
  Meli jsme habsburky, potom nacisty a ted jsou to islamisti.
  V Tr. mimo to besni homoteroristi za ucelem jejich svateb. Denne poradaji nenavistne kampane na ty kteri nesouhlasi.To je ovsem teror dalsi /bullying/, a normalni lide, jsou tercem...Ucelem je adoptovat a zneuzivat bezbranne nase deti..
  Fasisticke rezimy vzdy uzivaji zlocince , pederasty vseho druhu . Hitler napr. mel; SA /Rohm/.
  Je s podivem,ze dodnes nekteri vzyvaji demokracii a snazi se ji opravit.
  Saudska Arabia a dalsi /naftove staty/ buduji vsude na svete mesity za stovky milionu dolaru.
  Fanatic pak krici ze nas chteji znicit.
  Jake jsou za tim zamery ?
  Mesity pak slouzi jako tajna skladiste zbrani. Policie o tom nic "nevi" pod rouskou nabozenskeho respektu a tolerance. Vsude afroarabove pracuji jako "security guards" a tak maji zajisteny klicove pozice 24 hodin denne.
  Vlady, urady a policie pak doufaji , ze preziji dalsi a daleko horsi 9/11...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Netusil jsem dodnedavna , jak velkou moc ma S.Arabie na USA. Pres napadeni 9/11.

   Smazat
  2. 6:38
   To je už třetí perfektní příspěvek k tématu článku!

   Smazat
  3. Vyliz si pr...! A nevopruzuj , hejle.
   Vsude jinde je zaplava nesmyslu toho upadlyho grafomana a prispevky jsou proto neprehledny vyhledavani tech normalnich , ktere maji smysl ,zabira spoustu casu....

   Smazat
 7. Tady si, vážený anonyme, jemuž se nelíbí mektání, které nemá s článkem nic společného,přijdete na své. Je to všechno diskuzní sebranka z bulváru Novinky, ti jsou na to zvyklí. Jsou na svém každodenním žvanění závislí, dřepí od rána do večera každý den u počítače, jako závisláci u hracích automatů. Články jen zneužívají - jejich prostřednictvím se vymečí ze svých hlubokých myšlének a komplexů. Jeden jako druhý jsou převážně senilové v důchodu, kteří si dřepění u počítačů a žvanění a žvatlání můžou dovolit. Svoji poznámku byste mohl psát až na výjimky pod každý příspěvek. Novinky už jsou jen bulvár, a diskuzní blbečkové k ničemu jinému nepíší, než k mordům, utečenců, válkám, a tragediím. Když jsou články o knihách, o kultuře, nebo podobných aktivitách, příspěvky nejsou žádné - k tomu imbecilové hltající jen bulvár, nic napsat nedokážou. Zvrhlá stará generace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:12
   No jo, ale
   - za prvé:
   odkud víte, že to je "sebranka z bulváru Novinky" (jak se tu často opakuje) a
   - za druhé:
   i pokud by tomu nakrásně bylo, v čem je taková informace vůbec důležitá?
   - a za třetí:
   proč mluvíte o "zvrhlé staré generaci" - myslíte, že mezi mladšími - pokud jde o pisatele příspěvků - je to výrazně jiné?

   Není to spíš dáno povahou toho kterého webu?

   Na Deníku Referendu diskutují staří i mladí - třeba ne vždycky chytře, ale skoro bez výjimky slušně.

   A nehraje nakonec největší roli mžnost psát anonymně?

   Smazat
  2. To nehraje roli žádnou anonyme 11.35. Odstraněním anonymity nezabráníte blbému žvanění, jakékoliv jméno si lze vymyslet,a žvaní se dál.V reálu jsou lidi až tak schopni sebereflexe, že pracovníci s lopatou nelezou na večírky lékařů, a každý člověk se intuitivně vyhýbá společnostem, kam prostě nezapadne. Ten odhad funguje docela dobře. Kromě diskuzí. Pod intelektuálně zdatný příspěvek k článku, k zamyšlení i na úrovni, napíše závislý imbecil svoji srajdu, zcela od věci, toho se chytí další dementi, a už to jede! Lidi, kteří v aktivním životě něco jako psací stroj ani neviděli, se na starý kolena naučili ťukat do klávesnice počítače a slušný důchod jim umožnil pořízení počítače. Na jinou zábavu nemají, ani ji už nepotřebujou. Všechno jim nahražuje internet a psaní - dřepí u toho od rána do večera. Ta informace o sebrance diskutérů z novinek je důležitá k tomu, že toto diskuzní fórum už je za ty léta, co novinky provozují svůj bulvár ( pardon publicistiku) pověstné svojí vulgárností a idiocií. Proto také novinky často mažou a odstraňují, proto také zakázali každému více příspěvků než dva -všechno bylo dříve jiné, ale tato smečka, která se psaním zabavuje, a k článkům o voze píše o koze, by se na diskuzích hádala až by se uhádala k smrti.Můžou u toho totiž dřepět - nechodí do práce. Proto si našli cestu na NR, která začala produkci zhruba před rokem a diskuze byly na velmi slušné úrovni. Díky trubcům z novinek to skončilo. Tady mohou být sprostí a hádat se do nekonečna. Novinky se jich zbavily také tím, že přestaly psát nasrávací články - vystačí si teď s lidskými tragediemi a soudními kauzami, tu a tam parlamentní politikou. I tak k tomu diskuzní tupci a hyeny ( zvlášť pošklebování se a urážení tragicky zesnulých je rajcuje) naslintají dost žvástů. A že zde na NR jsou už převážně novinkáři? Pozná se to snadno - je to identický styl psaní. I já mám vadu na kráse, že když mám čas,( než vypiju kafe) podívám se co přinesl bulvár nového ještě vedle vypadlých ňader, rozkroků, a která celebrit čubka se rozvádí. Z článků novinek čtu jen diskuze, ale ne po jídle, protože je mi na zvracení z toho, co všechno obnáší pojem "občané" - a co je zvlášť k pláči, generace starých struktur, bývalých soudruhů. Ale všichni tak zkaženi nejsou, to vím jistě, a i s trvale duševně poškozenými psychopaty se musí počítat. Jako se zloději a vrahy. Ano, mladí píší jinak a chcete li - o dost jinak,a tenhle druh zpravodajského bulváru mají úplně na háku. Vymezují se spíše k mainstreamu, taky sprostě a hulvátsky, ale přesto jinak. Hned se to pozná. A blbečkovi, který má svůj mozek v tabletu, lze snáze odpustit, než sedmdesátníkovi se slušnou penzí, který vděčí minulému režimu za dobrou úroveň školství, ale na diskuzích bučí jako vůl. Kdyby se tak choval můj děda, vyhýbal bych se mu.

   Smazat
  3. 12:01
   Napsal jste toho hodně, ale ohledně anonymity se pletete: příklad Deníku Referendum (kterému jinak rozhodně nechci dělat reklamu) ukazuje, že registrovaní čtenáři se chovají jinak.
   Pokud jde o zájem mladých o jiné věci, máte, aspoň částečně, pravdu.
   Překvapuje mne ale, že čtete "diskuse novinek" nad kterými soptíte - je to snad masochismus?

   Smazat
  4. Není - já nesoptím, protože mám jak mediální prefabrikáty, tak bulvár, tak imbecily na diskuzích na háku. Abych pravdu řek, nevím, proč to čtu. Novinkoví tajtrdlíci jsou taky registrovaní, dokonce musí být jména i s adresou, a domů jim pak přijde povolení k diskuzi - takové šaškárny, když je tam na diskuzi spousta najatých šašků včetně redaktorů samotných, kteří diskuze tropedují ještě větším hnusem než je v článku ( jakoby názory diskutujících) a svoje přezdívky mění, jakmile se trochu okoukají ( Lopata, Zralý, Hnízdo, Hnida, Hroch, Žabička, Babič, Navrátil, Černín, Singer, Kalousek,a řada dalších -placení za špinavou diskuzní práci) tak tady nepište, že nějaké "registrace" něco změní. Podívejte se někdy na "registrace" na diskuzích k mainstreamu, kde diskutují mladí pitomci, jaké šílené přezdívky tam jsou. Jak můžete ověřovat registrovaná jména? Když tady budu psát pod jménem Venda Benda - nebudu smět psát vulgárně? To moje hlava nebere, tuhle podivnou filosofii.

   Smazat
  5. 0:13
   To, co píšete, zní přesvědčivě. Novinky nesleduji, a nejspíš by mne ve snu nenapadlo dívat se na tamní diskusi; stačilo mi dvakrát nakouknout na reakce v Parlamentních listech.

   V tom smyslu je asi můj příklad s DR netypický. Jednak se tam od samého založení (2009?) schází názorově dost homogenní skupina, jednak se za registraci platí. Jsou-li uváděná jména a příjmení (kromě lidí, které znám) pravá, nemohu pochopitelně 100%-ně vědět, ale nenašel jsem důvod o tom pochybovat.

   Takže to není ani tak "podivná filosofie" jako zásadně odlišný přístup ke světu, k demokracii, k lidským vztahům vůbec. Možná Vám to připadne idealistické, možná naivní.

   Mně ale připadá zajímavější otázka, proč PRÁVĚ SEM chodí taková svoloč. A řekl bych, že by se nad tím třeba měla zamyslet i redakce NR. Nesouvisí to nakonec nějak s výběrem textů?

   PS: Vendu Bendu jsem začátkem 90.let v Žitné málem přejel, když mi na červenou vběhl před auto. Brzdy fungovaly.

   Smazat
  6. Prispevky neni mozne casto psat pod prislusny clanek , pro nedostatek mista.
   Zaplavy zvanilu /az z USA dokonce / zcela okupuji kazdy prostor a jejich zakladni zamer a plan, myslim,/ za coz jsou nepochybne placeni/, je znicit kazdou normalni diskusi...
   To je evidentni...

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.