Reklama

čtvrtek 16. března 2017

Varování před lhostejností - projev na protiválečném shromáždění na Klárově

Lenka Procházková
16. 3. 2017

Z pohledu mimozemské vesmírné lodi se naše planeta může jevit jako ráj obdařený vším, co je k životu rozumných bytostí potřebné. Ale i z okénka rakety vystřelené ze Země na oběžnou dráhu působí Zeměkoule jako útulný a bezpečný domov. Také cestující v letadle, dokud jim výhled nezakryjí mraky, se kochají tou proměnlivou plastickou mapou a s vlastnickou hrdostí si navzájem sdělují jména řek, údolí, pohoří a moří. Na letecký přelet Evropy stačí odpoledne.

Ptáci tu štreku překonávají mnohem déle, zato mohou ze své perspektivy zaznamenat každý strom, dokonce i brázdu na poli. Dokážou ptáci přemýšlet o lidech a o jejich užitku pro společně užívanou planetu? Neberme v potaz zrovna pštrosy, kteří se k problémům otáčejí zadkem. Mysleme na méně exotické ptáky. Například na labutě. Ty se prý v ojedinělých případech dožívají až sta let. Ale umějí ty nejstarší z nich, co v dětství sledovaly první a v pubertě druhou světovou válku z těch masakrů něco vyvodit? Asi ne. Vždyť i lidé, jejichž mozky jsou daleko větší než ty ptačí, se dosud z tragických konfliktů předchozích generací nepoučili víc, než směšní pštrosové. Nemluvím ovšem o lidech obecných, ale o těch, kteří se pasovali na bohy.

Například takový pan Soros, který už to věkem dotahuje na nejstaršího labuťáka, vnímá glóbus jako svou hrací kuličku. Z globálního pohledu pana Sorose je Evropa nesmyslnou a zastaralou mozaikou záhumenků. Zatímco by mohla být polem rozoraným do jediného lánu a připraveným k nové setbě. Z perspektivy pana Sorose a dalších globalistů je tradiční rozmanitost evropských národních kultur problémem, který lze odstranit v průběhu několika hodin. Jen ty přípravy na konečné řešení evropské otázky se vlečou a pořád se zadrhávají o nějaké kamenité meze a remízky a o tvrdošíjnost těch, co své národní parcely brání.

Dějiny evropských národů a jejich kultur jsou příliš složité a pro budoucí vývoj nepředvídatelné i pro mnohé současné evropské politiky. A tak chtějí cestu ke sjednocení, klopotně trvající stovky let, inženýrsky urychlit, znormalizovat, a pak direktivně kočírovat z jednoho centra. Aktuálně probíhá souboj direktorů o to, kde ten velín pro řízení nejen Evropy, ale celého světa, bude umístěn.

Když se ČR před osmnácti lety stala členem Severoatlantické aliance, proběhlo to bez referenda. Mnozí občané ale se vstupem do Aliance souhlasili. Po hořkých zkušenostech se zradou Západu podepsanou v Mnichově, po prožitku německé okupace, po hrůzách druhé světové války a po pozdější invazi vojsk zemí Varšavské smlouvy se zdálo, že členství v NATO je zárukou naší suverenity a garantem budoucího bezpečí.

Text Washingtonské smlouvy je prodchnut mírotvorným etosem. První článek byl zřejmě inspirován pátým příkazem Desatera – tedy NEZABIJEŠ. Protože však Washingtonskou smlouvu nesepisoval prorok ale politici a generálové, zapracovali do jiného článku požadavek na bojeschopnost členských států pro samostatnou či kolektivní obranu. Samozřejmě zdůraznili, že se jedná o obranu proti ozbrojenému útoku. Teoreticky to působí naprosto přijatelně, a proto mnoho občanů naší malé země, která leží na křižovatce vlivů, přijalo v březnu roku 1999 vstup ČR do Aliance s úlevou. Život však není jen slibná teorie ale i nelítostná praxe.

Sotva pár dní poté, co se nad Prahou roztančily barevné ohňostroje, triumfálně oznamující městu, národu i světu, že tahle zem je bezpečná jako snad nikdy v dějinách, sotva pár dní poté poskvrnily naše nebe siločáry bombardérů směřujících na Bělehrad. A naše doznívající veselí se rázem změnilo v těžkou kocovinu. Někteří se z ní otřepali sobeckou úvahou, že z cizího krev neteče. Jiní tu krev našich zavražděných bratrů, sester a jejich dětí spatřují na svých dlaních dodnes. Ano, máme alibi, my jsme pro vstup do Aliance nehlasovali, naši političtí zástupci to učinili bez nás. Ale takové alibi ty mrtvé neoživí a ani alibistické přídavné jméno humanitární nemůže zpětně odejmout bombám jejich smrtící účinky. I z dalších mnohých skutků NATO učiněných i naším jménem, jsme poznali, do jakého spolku jsme byli vstoupeni.

Členství naší republiky v Alianci už trvá osmnáct let. Po celou tu dlouhou dobu vrčí kolovrátek našich médií stejně zlovolně. Místo aby sčítal lidi zavražděné kvůli záchraně petrodolaru, mluví o omylech, vedlejších ztrátách, nebo dokonce o uhynulých. Jako by to byl morový virus, který kosí ty, co si nemyjí ruce. Kvůli hygieně smrťáků se kosení ve jménu lidských práv už obejde i bez člověka. Mám na mysli drony, ty mašiny bez Boha, řízené lidmi bez svědomí, na dálku a z klimatizovaných pracovišť.

Neříkám nic, co byste nevěděli. Možná ale nevíte, že článek 13. Washingtonské smlouvy obsahuje možnost, jak ze spolku srmťáků vystoupit. Stačí, aby členský stát oznámil svůj úmysl o rok dopředu prostým dopisem adresovaným vládě USA. Ta potom odešle informaci ostatním členům paktu a do roka a do dne jsme z toho venku.

Máme už jen pár měsíců do parlamentních voleb. Takže je nejvyšší čas dodat stranám a politickým hnutím, které se chtějí na podzim zabydlet ve Sněmovně, důležité téma do jejich volební kampaně. Závazek o vyhlášení speciálního referenda o vystoupení z NATO.

Pokud některý politický mančaft díky tomuto závazku ve volbách uspěje, je povinen speciální referendum prosadit, samozřejmě demokratickým hlasováním celého Parlamentu. Plebiscit pak může proběhnout už v předjaří příštího roku. Dřív se to technicky bohužel stihnout nedá. Nicméně už teď můžeme, my občané, nezávislí na bludech mainstreamu ale pouze na svém svědomí, komunikovat po internetu a rozdělit si úkoly. Koncept dopisu pro vládu Spojených států amerických je sice emotivně nejžhavější, ale právě proto k němu přizveme erudované a chladnokrevné právníky, aby to budoucí legislativci, budoucí vláda a prezident nemuseli po nás proškrtávat.

Čas sice pracuje proti nám a naši vojáci se u hranic Ruska dále hromadí, dokonce hrozí i změna naší Ústavy, kterou by se naše armáda proměnila na útočnou podléhající cizím rozkazům a bojující za cizí zájmy, my ale víme, dokonce i z českých pohádek, že zrušit úpis ďáblovi je vždycky hodně těžké. Vyžaduje to nejen odvahu ale i důvtip, předvídavost a trpělivost.

Taky však víme, že když se nám to nepodaří, zaplatíme to svou duší. A třeba i svými životy a devastací nejen Evropy, která má být vojenským nástupištěm pro další světovou válku.

Hráči se smrtí typu Soros možná přežijí a dožijí někde v krytech. Ale z pohledu mimozemské výzkumné sondy nebo vesmírné lodi bude naše dýmem zahalená planeta vyhodnocena jako nebezpečný objekt a zařazena do dlouhodobé karantény. Možná si pomůže sama. Ale i tak to může trvat miliony a miliony let, než se z hlubin moří vyplazí tvorové pokrytí šupinami a započnou svůj nový vývoj podle Darwinova manuálu.

Milí přátelé, neberte to jako temné proroctví ale jako varování před naší lhostejností. Protože lhostejnost vždy vede k cestám zpátky.Projev byl přednesen včera na demonstraci na pražském Klárově

18 komentářů :

 1. no myslím si že stádo tupáých ovcí národa, kterých je nejméně 80% to zase nahází Osvědčeným "matadorům" typu Babič, Holobrádek, Filip a Sobotka. A od těch to na sto procent nehrozí. Podívejme se jen jak to dopadlo v Holandsku. Je to všude bohužel jen zastupitelská demokracie tupých mas bez vlastního názoru. Na tomhle jednoduchém principu už ta demokratůra funguje více než sto let a stále úspěšně.

  Slávek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Většina lidí při narození je nadějným kandidátem na člověka rozumného. Část se neubrání špatné výchově a další velká část postupně podlehne vlastní devastaci mozku alkoholem, nikotinem a drogami. Poničený mozek nemá schopnost poznat své chybné konání, naopak je přesvědčen téměř o své genialitě svobodně rozhodovat. Bohužel i nepoškozený mozek bez speciální výchovy může snadno podlehnout kvalifikovaným útokům. Bobeš.

   Smazat
  2. Slavku! Pletes si demokracii s mediokracii!!!

   Smazat
  3. ještě jeden princip
   čtyřletý volič volí čtyřleté politiky
   tak co asi tak mohu očekávat :)
   v nejlepším případě dětskou pravdivost a naivitu

   Smazat
  4. Paní Procházková, vážím si vaši snahy zabránit válce ve jménu panství oligarchů z USA, Bohužel jste při popisování podvodu, kterým nás zatáhl do NATA premiér Zeman příliš kusá ! Jeho podvodný slib referenda způsobil, že i já jsem mu dal hlas a od té doby ČSSD beru jako pobočku ODS! Dnešní doba je surová v tom, že agresora, který nás jako národ chtěl vyhubit dnešní vlády berou jako přítele a Rusko, které nás zachránily před genocidou má být náš dnešní nepřítel ! Tento názor zastává nejen pan Sobotka, ale především oligarcha Babiš a voliči by to měli vzít na vědomí !

   Smazat
 2. Volím takovou stranu,která prosazuje opuštění NATO.
  I to Nizozemsko si to musí ověřit,projít utrpením,pak dostanou rozum.Nejen že jsme podřízení,plnit příkazy z ústředí NATO,ale ještě pomáhat v dobyvačných válkách ve světě,kolonizovat další státy,na přání několika zbohatlíků,zbohatnout ještě víc.

  OdpovědětSmazat
 3. Kdyby Srbove nerozesr*li celej Balkan a nemasakrovali Albance, tak je nikdo nebombarduje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty to máš hochu rozesraný v palici.

   Smazat
  2. 16:12 To víš, že jó, Jarynku. Škoda, že Lenka Procházková o Srbsku vůbec nemluvila. Ty bys jí to teda nandal. Co tam máš dál, blýskni se ještě nějakým trefným postřehem.

   Smazat
  3. Jarine,nedělejte ze sebe blbce.Recitujete
   podle not ČT a ambasády USA.Nezkoušejte
   triky na mne.Já jsem se tam pohyboval v té
   době,kdy se tam válčilo.Mluvil jsem také s
   lidmi z obou stran konfliktu.Byl jsem např.
   v jihokosovském městě Peć.Přes den se nic
   nedělo.jakmile nastala tma,začali se z hor
   vynořovat Albánci,kteří zabíjeli napravo
   i nalevo.Bylio jim jedno,zda se jednalo o
   Srba nebo Albánce z místa.Tak si nechte
   tu svou propagaci americké pravdy na vaše
   schůze,kde se navzájem poplácáváte,jak si
   připadáte dokonalí.V BaH to také bylo
   jinak,než tvrdí oficiální propaganda.Tak
   tady nelžete a nebudete ze sebe dělat
   člověka věci neznalého.Zajímejte se,proč
   jim z Bělehradu odebrali autonomii.
   Petr Majevský

   Smazat
  4. Jarin to bylo humanitní bombardování od venci láhváče takové bláboly tu nikdo nesežere

   Smazat
  5. Jarin byl v rozvracené Jugoslávii, něco ví o problému ve vztazích Chorvatů a Srbů (třeba o hořkostech jen z 2. WW), vyzná se v národnostních i náboženských otázkách Bosny a Hercegoviny a to už od Osmanského panství až po mocenské úsilí Rakousko-Uherské říše, zná historii Kosova a povšimnul si „kulturní“ invaze tzv. Kosovanů albánské národnosti a logické reakce bezpečtnostních složek srbského státu. Samozřejmě ho ani nenapadá porovnání s dnešní Ukrajinou. O Afganistánu, Iráku, Libyi atd. atd. nemluvě. Faktem ovšem zůstává, že ca devítimilionové, bránící se Srbsko, odbombardovala zaoceánská třistadvacetimilionová supermocnost. Pro jistotu Jarinovi doplním, že se jedná o Spojené státy severoamerické, anglosaskou zkratkou USA. Pro jistotu Jarinovi připomenu, že tento zámořský stát v tomto „osvobozeném“ a od mateřského státu násilím odtrženém Kosovu zřídil svoji mejvětší evropskou vojenskou základnu a že tamtéž se uspěšně „zakoupila“ svého času ministrině zahraničí stejných USA, jistá Madeleine Albrightová. Pokud to milému Jarinovi něco říká. Jestli ne, pomoci mu není, chudí duchem i tak jdou do nebe, zlí v nejlepším do očistce. Jarine, já bych se rozmýšlel!

   Smazat
  6. Karel z Plzně17. března 2017 8:26

   Jarin je klasický příklad,který místo vlastního mozku používá Čt 24,popřípadě CNN.Je to pohodlnější,ale většinou pravý opak je pravdou.

   Smazat
 4. 16:12
  Co to meleš za ussacký hovna ty nesvéprávný vemeno z kachny?!!!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Tato planeta je v karantene obecne a porad.
  Oni sami shodi dolar v tom momentu, kdy to bude pro ne vyhodne, z jejich pohledu. S dolarem padne euro a vsechny meny na dolar navazany (tedy temer cely svet).

  Pote udelaji novy dolar, lepsi, takovy novy, neokoukany, kryty... to je jedno, stejne ho budou nuceni kupovat vsichni kolem, jako doted.

  Zakladem bylo zmenit obecenstvo. A to se podarilo. Je nezajima, veri - neveri, je zajima, ze jiz jsou "jini".

  OdpovědětSmazat
 6. Děkuji paní Lence Procházkové, za statečná slova. Dnes bojovat za mír, k tomu musí být odvaha. Je to boj proti přebohatým zbrojařům, pro které zakoupení několika vrahů není vůbec žádný finanční problém. Jen mi vrtá hlavou, kdo je v Evropě tím chytrým a kdo tím blbcem. Švýcaři, Rakušané, Švédové či Finové tím, že se rozhodli pro neutralitu a nepodílení se na žádných válečných jatkách, nebo ostatní evropské národy, kterým zisk jejich elit dělá takové potěšení, že se nemohou vzdát válek proti jiným národům?

  OdpovědětSmazat
 7. 18:00
  Mám pro tebe novinku ty havlobanderovskej vohone,každýmu seš u prdele a tvoje ussacký hovna nikoho nezajímají!!!!!
  A teď si jdi pro nový lejnolahvárenský pindy od JandoPutny!!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Soroš by to rozorané planetární pole už mohl pohnojit svým popelem...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.