Reklama

pondělí 6. března 2017

Ve službách Číňanů

Erik Best
6. 3. 2017     EB
Zákon o státní službě poskytuje lidem, kteří se rozhodnou pracovat pro stát, široce pojaté záruky, a je poměrně benevolentní i v případě, že se zaměstnanec dobrovolně rozhodne odejít. Musí mu to být umožněno do 60 dnů. Doložka o zákazu konkurence se navíc vztahuje jen na hrstku z desítek tisíc státních úředníků. 

Státní tajemník pro evropské záležitosti mezi ně nepatří. Může opustit státní službu třeba 31. března a následující pondělí začít pracovat pro společnost, která má vazby na zahraniční vládu. Přesně to zjevně plánuje Tomáš Prouza. Když čtyři nejvyšší ústavní činitelé v říjnu vydali společné prohlášení potvrzující stávající českou politiku vůči Číně, v médiích se spekulovalo o tom, že nápad pocházel od Prouzy a Jaroslava Tvrdíka z CEFC. Pokud teď Prouza půjde pracovat pro Tvrdíka, otevře to nepříjemnou otázku toho, kdy přesně začal státní tajemník Číňanům sloužit.

9 komentářů :

 1. Čína kupuje Škoda Trasportation, svého času největší lokomotivku Evropy. Je pravděpodobné, že při obnově Hedvíbné stezky její cena stoupne, ale dnes nikdo neví, kam půjde zisk.Čína má dost prostředků si nás koupit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čína začíná mít potíže! - http://www.investicniweb.cz/news-rust-cinskych-armadnich-vydaju-dale-zpomaluje/

   Smazat
 2. 19:46-Příliš těm zdrojům nevěřím.Ne snad proto,
  že se mi nelíbí jejich prognozy.Je to z toho
  důvodu,že na to koukají z venku stejně,jako já
  či kdokoliv jiný.Že by Číňané vydávali informace
  pro cizí agentury se mi nezdá pravděpodobné.Ale
  sám nic nevím,jenom teorizuji.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 3. :)) ale Eriku,
  zkus vypotit článek o tom kdo slouží Vatikánu a USA.
  Na rozdíl od Číny která tady chce budovat a zavést skutečné tržní ceny, Vatikán a jeho parta EU a spol. nás tady cíleně likvidují.
  Ty to víš člověče, tak nač ta demagogie inteligente*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Číňané, Číňané přicházejí - zpívejme přátelé !!!
   Už vidím zemanovské čecháčky, jak úderničí v poklusu jako čínští kuliové pro čínské investory a kopou zemanův kanál, až celí sežloutnou a oči se jim sešikmí, jak budou zisky putovat do Číny.
   Buranova vepří hlava (s jitrnicí v rypáku) je nejlepší symbolikou levorukých buráků (burák = buran + č…). Pomůže jateční pistole ?
   Podobně, jako huhňavý křiváček Beneš připravil cestu buranu Gottwaldovi, učinil tak i křivohubý Klaus se svými poskoky Zemanovi. Jsou jenom mnohem sehranější. A blbé socky to agentům stále žerou - jako důchodci akce šmejdů!:)))

   Smazat
 4. Napadá mě,že se Prouza na Sobotku naštval,když ho neprosadil na ministra PO.Nevěřím,že z Prouzi bude ČÍŇAN,když doposud horoval pro EU a Německo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prouza je rektální alpinista první třídy. Takže věř tomu, že je mu jedno kde provádí své řiťolezectví.

   Smazat
 5. Použijeme-li slova pana Besta, "zákon o státní službě poskytuje lidem, kteří se rozhodnou pracovat pro stát, široce pojaté záruky," že se obejdou na pozici státního tajemníka pro eu bez bezpečnostní prověrky. Od kdy tam ten člověk na té pozici toho tajemníka pro eu vlastně pracoval? To nevěděl od začátku, že podmínkou je, aby měl prověrku? Také si vybavuji, jak media informovala, že se tenhle pán, zřejmě aby ukázal, kdo je tady pánem, rozčiloval nad tím, co tam ti lidi v tom bezpečnostním úřadu vlastně dělají, že mu tu prověrku ještě nedali? No a pak že prý půjde dělat ministra průmyslu a obchodu, tam prověrku ministr prý nepotřebuje, co je na průmyslu a obchodu tajného, tam stačí napoleonský řád za zásluhy o eu od překotně (po neobvykle krátkém působení) vyměněného francouzského velvyslance v Praze zapleteného do jakési aféry kolem čachrů s vízy kdesi v Africe...Pokud snad ještě existuje jakási nutnost spravedlnosti, měl by se na tohoto ptáčka někdo zblízka podívat, než jako vyhozený dvěřmi se vrátí oknem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Od kdy může být činnost jíž se pan Prouza zabýval označována za práci? Ať mi někdo ukáže, co po něm pro život lidí zůstane.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.