Reklama

.

.

úterý 21. března 2017

Velitel sil Al-Nusra: Američané jsou na naší straněPaul Craig Roberts
21. 3. 2017      PaulCraigRoberts
Když lidé znalí faktů oznámili, že Obamův režim vyzbrojuje jednotky Al-Nusra v Sýrii, spustily presstitutky jenotný křik o další „konspirační teorii“. Zde je interview, které velitel sil Al-Nusra Abu Al Ezzem poskytl v devastované části Aleppa reportéru německého Köllner Stadt-Anzeiger: Ano, americké zbraně jsou Al-Nusře dodávány vládami, které podporují Washington, a američtí instruktoři, kteří v Sýrii byli, nás naučili s těmito zbraněmi zacházet.


USA podporují opozici v Sýrii, ale ne přímo. Podporují však ty země, které jsou na naší straně. Vyhrávali jsme bitvy díky protitankovým raketám TOW. V několika oblastech máme situaci stále pod kontrolou.

Když byly naše síly obklíčeny, měli jsme mezi sebou důstojníky z Turecka, Kataru, Saudské Arábie, Izraele a Ameriky. Ano, Američané jsou na naší straně. Boj je obtížný, Asadův režim je silný a dostává podporu z Ruska.“

Abu Al Ezzem potvrdil, že za dosažení specifických bojových cílů dostává Al-Nusra finanční prémie. „Dostali jsme 2,3 milionu dolarů od Saudské Arábie. A za dobytí pěchotní školy Al Musliya jsme dostali od Kuvajtu 500 000 dolarů a od Saudské Arábie pět milionů dolarů. Máme mezi sebou bojovníky z Německa, Francie, Britanie a Ameriky. Naším cílem je svrhnout Asadův režim a ustavit v Sýrii Islamský stát v souladu s právém Šárija.“

Vybral a přeložil Lubomír Man

18 komentářů :

 1. Což potvrzuje fakt, že Amerika je zemí neomezených možností a že tyto možnosti jsou omezeny jenom množstvím dolarů. Je to země, kde jeden politik proklamuje na mezinárodní scéně boj proti Islámskému státu a druhý politik ze stejné strany dělá úplný opak, tj. všemožně (i vojensky) IS podporuje. V USA je to dovedeno k naprosté dokonalosti, protože obě tato protichůdná prohlášení tam může klidně vydávat jeden politik a ani se při tom nečervená. P.S.: proto asi vybrali Obamu, na tom to červenání nebylo vidět, ten z toho lhaní jenom zešedivěl

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Běžná havloidní faleš a přetvářka, lež a nenávist zvráceně vydávaná za pravdu a lásku úplně stejně jako církevní zlodějina za restituce.

   P.S.:Umřel jim klerofašistický soukmenovec Rockefeller a Vlk.

   Vymazat
  2. Díky, je to dobrá správa! Ať se oba klerofašisté navěky pečou v pekle!

   Vymazat
 2. Človeku sa chce zvracať z amerických a európskych politikov. Žiadna vízia, žiadna česť, nič, len peniaze a moc. Hovno sme si na tento svet doniesli a so sebou vezmeme iba naše skutky, našu dušu, ktorú sme tým alebo iným spôsobom rozvinuli alebo zdeformovali za tohto života.

  OdpovědětVymazat
 3. Však Češi mají na vzniklé situaci také podíl.
  Převrat 1989 byl řízen ze zahraničí stejně,
  jako v dalších zemích.Co jste si vycinkali,to
  také máte.Za spojence máte ty,kteří ČR zradili
  v roce 1938-39.Za spojence jste si vybrali své
  tisícileté úhlavní nepřátele českého národa.
  Vycinkali jste si spojenectví s Lotyšskem,kde
  se veřejně konají pochody SS a ještě je za naše
  peníze chráníte"svými"pronajatými Gripeny.Máte
  to,co jste chtěli.Tak teď buďte zticha a dobře
  poslouchejte příkazy z Brusele a Berlína.Měli
  jste myslet dřív,než cinkat.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Majevský to řekl naprosto přesně, až na to, že já bych místo „vy“ použil 1.osobu množného čísla. (My.)

   Já jsem tehdy na tom náměstí stával každý den, ale ne za to, co je dnes. Dokonce mě tehdy i napadlo, jestli to není nějak řízeno (nejspíš od STB), protože jsem nechápal, že ten dav funguje jako seřízený stroj, vyvolávaje hesla jako předem instruovaný kompars. (Netušil jsem, jak byl můj instinkt přesný.)
   Zatím, co my jsme tam toužili po demontáži politického neumětelizmu, za našimi zády předem připravení lidé provedli demontáž ekonomické podstaty země.
   Za našimi zády, přesto všem na očích, podporováni elitami národa. Ale rozhodují ošizení lidé ve volbách. V nejslavnější komedii světa, zvané demokracie.

   Od té doby nesnáším intelektuály. Je to parazitní a narcistní skupina darmojedů.
   My, prostí lidé, jsme cítili, že je všechno špatně, ale z medií k nám neustále mluvili „odborníci“ zatloukajíce nám do hlav dezinformace, že tak to má být a jinak to nejde.
   Kdo měl životní zkušenosti, mnohý prohlédl. Ale podařilo se vybouchat rozum z hlavy mládeži , což je katastrofální.
   To byla „Bílá hora“ včetně následující rekatolizace.

   S hlubokou lítostí konstatuji, že jsme to posrali, ale možná, že to nešlo jinak. Společenské poměry lidstva v dějinách probíhají „ode zdi ke zdi“ normálně. Vidíme to na všech dějinných zvratech a také ve všech zemích současné Evropy.
   Odjakživa se projevuje jako debil, protože je tak řízeno úzkou skupinou nadnárodních predátorů, kteří si vybírají svoji kořist v „neprůhledné vodě“ všeobecné dezinformace.

   Je příznačné, že dnes se tomu říká věk informatiky. (Již Mark Twain řekl, že OKNO DO SVĚTA LZE ZAKRÝT NOVINAMI.)

   Člověk žije v iluzi, že je informovaný,
   žije v iluzi, že je svobodný.
   PB

   Vymazat
  2. 21:13 - Se vším, co napsal Majevský souhlasím! Já jsem také byl na té straně barikády, která necinkala klíči! A tvrdil jsem, že se lidé nechali oblbnout Havlem a jeho kamarilou.
   Ty jsi jeden z těch, kteří se nechali oblbnout! Nelituji Tě! Ale lituji těch lidí, které jsi zatáhl do tohoto dnešního marasmu! Jdi do háje!!!

   Vymazat
  3. já jsem též necinkal

   doufám že Rusko nedovolí udělat v Sýrii islámský stát

   Vymazat
 4. Petre ja rad ctu tvoje komentare a vzdy te tady obhajuju
  jenze jak lidi meli vedet co bude kdyz cinkali? to se jim neda vycitat. zkus neco jineho ,jinak zdravim

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mohli to vědět. Ještě žili pamětníci předválečné republiky a té demokracie se střelbou do stávkujících dělníků. Bohužel neviděli, že do KS se vetřeli kariéristé a gauneři, kteří komunistickou myšlenku pošpinili, znetvořili a zprotivili právě těm dělníkům, kteří si pak bez boje nechali ukrást továrny, které sami vybudovali.

   Vymazat
 5. Mozna pravda ale spise ne!!
  Amerika zmenila svou politiku 90 ++ stupnu, 5 milionu dollaru od Saudi Arabie nejsou zadne penize , spise zebracky listek s napisem bez do .... To jsou penize pro vudce Al Nusry si koupit letenky a jit se nekam schovat do sveta a prezit par let. Jsou u konce z dechem. Tak 100 milionu bych chapal, ale 5 milionu je vysmech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podpora je podpora.
   Tobě nikdo pro tvoje kamarády pět melounů nedá, protože tě nepotřebuje.

   Nebo si snad myslíš, že jim měli dát víc?
   Oni nedají víc, než musí. Také mají peníze rádi.
   PB

   Vymazat
  2. To se tak nedela , vedeni a hlavni lidi se musi odlozit , schovat je nekde na pristi pouziti plus nejake kapesne na holcicky.!!

   To by v budoucnu neuspeli jinak. Hra se hraje podle pravidel!

   Vymazat
 6. Škoda, že Köllner Stadt-Anzeiger není pro naše presstitutky dostatečně důvěryhodný a proevropský, aby jej mohl ocitovat těm miliónům stále na nich závislých čtenářů, o televizi nemluvě.

  OdpovědětVymazat
 7. No, mně ten Trump stále nevoní. Jinak nezbývá než - bohužel - souhlasit s panem Majevským, 21:13 a dalšími. Nebylo by lepší mít za spojence Rusy. Kupodivu toto zaznivá rovněž z některých míst v Polsku, samozřejmně neoficiálních.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:00 Ono po tolika letech, v dnešní situaci, hodnotit ono cinkání není tak jednoduché.
   To špatné co jsme tehdy poznávali jsme chtěli skončit.
   - A kdyby ten režim trval, možná by se zhoršoval. Ale tuto možnost už neměl.
   - A nový kapitalistický tuto možnost měl a maximálně tak činil. A nejen u nás, ale i "na západě", a taky enormě.

   Taky jsem cinkal, a taky si myslím že by bylo podstatně bezpečnější mít za spojence Rusy, a nestydím se za to. Až dnes.

   A taky jsem vůbec nevítal Rusy v 1968.
   Až teprve dnes hodnotím tuto okupaci, jako směšné hrátky jen samotných papalášů, nikoliv lidí.
   Především v porovnání s tím, co jsem kupodivu sám na vlastní kůži zažíval ve válce do 1945. Možnost tohoto porovnání většině z vás mladších bohužel chybí.
   V 1989 jsem ještě netušil, jaké zrůdnosti ten tehdy dosti obdivovaný kapitalizmus dokáže za další čtvrtstoletí všude napáchat. Dnes to taky netuším. Dnes to vím. Až dnes. Až dnes. Děda.

   Vymazat
  2. 23:00 Mě ten Trump chvíli nevoní, chvíli voní, podle toho co si kde právě přečtu.
   Mnohé nevonící zprávy se časem ukazují jako mylné, opačných změn méně.
   S tím zpravodajským mainstreamem je to tam právě tak jako u nás, jen klacky pod nohy.
   Myslím, že ho čeká gigantická práce. Zaměřil se nejprve na vnitřní perzonální a obecnou politiku. Jen v zárodku jsou kontakty s Čínou, Rusko čeká.
   A aby přebral kontrolu i nad operativou Pentagonu, to si asi ještě počkáme.
   Každým týdnem jsem víc a ještě víc optimista. Děda.

   Vymazat