Reklama

čtvrtek 16. března 2017

Více šílenství na Středním východě, neboť Trump se připravuje na tažení

Eric Margolis
16.3. 2017   Zvědavec
Nyní se rychle blíží II. fáze levantského šílenství, a to vzhledem k tomu, že USA zesilují svou intervenci na Středním východě, který je zničený válkou.
Pět tisíc amerických vojáků je zpět v Iráku za účelem podpory loutkového režimu zničeného národa, který se opírá o americké bajonety. Vznikly nové irácké vojenské formace, plně vybavené moderními americkými bojovými tanky M1 Abrams, obrněnými vozidly Humvee a vozovým parkem nákladních automobilů. A další americké vojenské síly jsou na cestě.


Tyto irácké jednotky, financované USA, jsou eufemisticky nazývané „protiteroristickými silami“ a jsou pod dohledem amerických důstojníků. Ve skutečnosti se zde jedná o starý britský recept na koloniální panství, kdy bílí důstojníci velí místním žoldáckým vojskům.

Tyto irácké jednotky nyní útočí na město Mosul (druhé největší město v Iráku), které je pod kontrolou ISIS, a také na okolní menší města. Většina amerických iráckých „sepojů“ (tak byli nazývání indičtí vojáci v britském koloniálním panství) jsou šíité, kteří prudce oponují národnostní menšině sunnitů. Po americké invazi do Iráku v roce 2003 USA podporovaly nevraživost mezi šíity a sunnity. Byl to pro ně způsob, jak zlomit odpor vůči cizí okupaci – „divide et impera“, jak říkávali Římané.

Je zajímavé, že vedení ISIS má hlavní oporu ve vyšších důstojnících staré irácké armády Saddáma Husajna. „Matka všech bitev“ pokračuje, přesně jak předpovídal prezident Saddám Husajn krátce předtím, než ho zlynčovali.

Mezitím jsou také v Sýrii zapojeny tisíce amerických vojáků a speciálních jednotek, avšak zůstává nejasné, proti komu vlastně bojují. Sýrie je teď něco jako „blázinec“, kde jsou válčící frakce, podporované vnějšími mocnostmi - jakási moderní verze strašlivé třicetileté války, k níž došlo v 17. století.

Generál Joseph Votel, velitel amerických sil na Blízkém východě, právě předložil vládě prezidenta Trumpa návrh na navýšení amerických vojáků s tím, že postrádá vojenské prostředky k tomu, aby si mohl podmanit a zpacifikovat oblast Levanty. Votel, který je dosti vychytralý a patří mezi hvězdy speciálních operací americké armády, zároveň varoval, že Indie a Pákistán riskují vyvolání jaderné války, což je vážné nebezpečí, kterého se už řadu let obávám.

Zároveň se také „podivně slátaná“ válka v Sýrii, kterou začala Obamova vláda a Saudská Arábie, vymkla kontrole. Syrské vládní síly, které jsou silně podporovány Ruskem, pomalu vytláčejí protirežimní síly, které jsou podporovány USA, Saudskou Arábií, Francií a, byť velmi potichu, Izraelem. ISIS a to, co zbylo z al-Kajdy, bojují proti damašské vládě; někdy je diskrétně podporují západní mocnosti.

Hlavním americkým spojencem v Iráku a Sýrii jsou kurdské milice ze strany PYD (Strana demokratické unie), pobočky starší strany PKK, která celá desetiletí usilovala o vytvoření nezávislého kurdského státu. Psal jsem o dlouhé, krvavé válce mezi tureckými ozbrojenými silami a PKK ve východní Anatolii, která probíhala v polovině 90. let. Turecko se zoufale obává toho, že vytvoření byť i malinkého kurdského státu v severní Sýrii nebo v Iráku nakonec povede k vytvoření velkého kurdského státu v Turecku. Osmnáct procent Turků jsou etničtí Kurdové. Silná turecká armáda nikdy nedovolí, aby k tomu došlo.

Turci přihlíželi tomu, jak za přispění USA došlo k rozpadu Súdánu, kdy byl vytvořen nový stát Jižní Súdán a skončilo to krvavou katastrofou. Mohlo by být Turecko další na řadě? Mnoho Turků má podezření, že USA stály za nedávným pokusem o státní převrat proti tureckému vůdci Recepu Tayyipovi Erdoganovi. Washington by chtěl poslušnějšího lídra v Ankaře - anebo by rád viděl vojenské generály zpátky u moci.

Turecko nazývá kurdskou stranu PYD teroristy. Američané jim říkají „přátelé ve zbrani“ a financují je. Střety mezi Turky a PYD jsou velmi pravděpodobné. PKK - pokrevní bratři PYD - i nadále provádějí pumové útoky v Turecku, společně s Islámským státem. Americké síly, přítomné v tomto regionu, by mohly být snadno vtaženy do těchto špinavých šarvátek.

Na druhé straně se zdá, že ISIS je čím dál více zranitelnější. Ztratil téměř polovinu Mosulu, velkého města, které má v držení. Rakká, „hlavní město“ ISIS, bude brzy ovládnuto iráckými silami pod vedením USA a Kurdy. Rakká je malé město, které nemá vůbec žádnou vojenskou hodnotu. Neexistuje žádná možnost, jak by mohlo asi 3 000 chuligánů z ISIS, pouze s ručními palnými zbraněmi, čelit velkému útoku řadových vojsk a ohromných vzdušných sil, včetně těžkých bombardérů B-52 a B-1.

Proč nebyla Rakká ovládnuta před rokem či ještě dříve, zůstává jedním z hlavních záhad této války. Jak jsem již dříve napsal, mám podezření, že USA a Saúdská Arábie původně pomáhaly vytvořit a vyzbrojit ISIS, který měl být použit proti syrské vládě a hnutí Taliban v Afghánistánu. USA již dlouho předstírají, že bojují proti ISIS, ale ve skutečnosti pro to stěží něco udělaly.

Možná, že to bude tentokrát doopravdy. ISIS se do velké míry dostal mimo kontrolu svých západních manipulátorů, je to banda zhruba 20letých divochů, jejichž hlavním cílem je pomsta za útoky na muslimské cíle. Bez moderní logistiky, těžkých zbraní a vycvičených velících důstojníků je představa, že by se ISIS mohl postavit jakékoliv západní vojenské síle, pouhý vtip. Bylo by to možné pouze tehdy, pokud by se ISIS postavil chatrným arabským silám, a ukázal tak, že má ještě nějakou moc. Je to proto, že irácké arabské síly nemají téměř žádnou loajalitu ke svým vládám. Jsou jen špatně placenými žoldáky.

Jako kdyby tato „čarodějná směsice“ nebyla dostatečně toxická, americké a ruské letouny a speciální jednotky v Sýrii se zlehka střetávají proti sobě. Zároveň americké námořnictvo v nedalekém Perském zálivu provokuje Íránce, a to k potěše prezidenta Donalda Trumpa, který je zřejmě rozhodnutý vést válku proti Íránu.

Americké námořnictvo nyní hrozí námořní blokádou válkou zničenému Jemenu, což je další společná americko-saúdská válečná iniciativa, která se absolutně nezdařila.

Historie nám ukazuje, jak je snadné lhát, mávat vlajkami a ohánět se válkou, ale jak je strašně těžké se z toho dostat. Zdá se, že Trump, jehož hlavním informačním zdrojem jsou zřejmě falešné zprávy televizní stanice Fox, přesto tuto pravdu chápe. Měl se ještě lépe podívat na Afghánistán, kde Amerika vede nejdelší válku - nyní je to 16. rok na mrtvém bodě. Pentagon, který nedbá na to, že Afghánistán je známý jako „hřbitov impérií“, naopak požaduje ještě více vojáků.More Mideast Madness as Trump Prepares to March

12 komentářů :

 1. Všechno dění na Středním východě má vazby na Izrael. Trumpa Židé ADAPTOVALI. Každý šestý Žid v Izraeli je VÍCE-MÉNĚ RUS. Středovýchodní oblast rozrušili Clinton, Bushové, Obama..... všichni hloupě a chybně přesvědčeni o božské úloze SSA.....NESMYSL.
  Trump nespraví to, co čtyři presidenti před ním kazili téměř dvě desetiletí.
  Konečný výsledek bude založen na DOHODĚ RUSKA A IZRELE.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to tak!
   V té válce proti IS(IL) se jakoby zapomíná na ty, kteří tomu, aby na Blízkém a Středním východě vznikl a zavládl dnešní čurbes, hodně napomáhali. V duchu zásady, že nejlepší obranou je nechat nepřátele, aby se vybili mezi sebou.
   Totiž na Izrael a jeho světovou lobby (anglo-sionisty) ...

   Smazat
  2. S kurvou se domluvis jen pres prasule A to je to hlavni co ty kurvy vzdy zajimmalo a zajima.Vsechny velke podvody podvodnici bankovni ksefty , vse smeruje do zidovny. Kdo tam kraluje ? Jakysi Natahni hnatu a hebrej z ruska (min Lieberman vyzrana tlama chrochtajici)Tito privandrovalci zkurvili i ten nenavideny Israel, dovazeji tam vodku a podporuji porn prostituci a buzeranty coz v zasade odporuje zidovskemu uceni-maji velmi podobne nabozenstvi a zasady jako ti co rezou hlavy pro Alaha.Jen jsou prochcanejsi nezli arab co sousta doma starou a kozy se slepicemi .Zid tanci tance (podobne tanci sv Vita) za troubeni rohu a klarinetu za prosteradlem za kterym sedi siksy a mudruji v bilich satcich na palicich. Maji stejnou barvu a jsou od sebe k nerozeznani (mimo zida z Ruska ktery je vyzrany a popsany shora).Ruce pryc od Koreje nazdar

   Smazat
  3. Každý šestý Žid v Izraeli je VÍCE-MÉNĚ ŽIDO-CHAZAR.
   Ty jelito...

   Smazat
  4. ... takže Rusák! Páč co Rus to Mongol, nebo jak to psal ten žabožrout v 19. století ...

   Smazat
 2. Izrael svou úlohu omlouvá nebezpečím ze strany
  Arabů,v čemž má trochu pravdu.Jenže má v duchu
  Hitlerovy politiky také potřebu většího životního prostoru,jak Netanjahu několikrát prohlásil.Také
  stavba židovských osad na území,která okupují
  mírumilovní vojáci izraelské armády.Kteří ochotně
  zastřelí 10ti letého kluka,že po nich hodil kámen.
  Nepotřebují silnou Sýrii a ani okolní státy.Tak
  podporují válečná tažení na Blízkém východě.USA
  tak mají místní podporu proti muslimům.Ti by se
  nikam nestěhovali,kdyby si Evropa svůj židovský
  problém neřešila na jejich úkor.Jsou přesvědčeni,
  že právě Evropa může za jejich chudobu vytvořením
  Izraelského státu.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:31 Při vší úctě, pane Majevský, to jsou pěkně hloupé teorie. Podívejte se, jaké je složení imigrantů do Evropy a pak řekněte, o které z nich se zasloužil Israel. Situace tam je smutná a krutá z obou stran, jak o tom velmi výstižně zpívá Tom Wait v písni "Cesta k míru". V té písni také přesně vystihuje "hru" USA v tomto regionu. Velmi doporučiji ke shlédnutí, pokud alespoň trochu dokážete číst anglicky:
   https://www.youtube.com/watch?v=p-2TxIcdaOs
   Dokud nezvítězí rozum a snaha o kompromis z obou stran, budou se tam lidé pořád navzájem zabíjet. Zvlášťě když to jiným vyhovuje.

   Smazat
  2. Tak jsem si říkal, co bych dělal já na místě židovského patriota v Izraeli, abych vůbec přežil já i můj národ v zemi, zaslíbené Jahvem mým (fiktivním) předkům, obklopené mnohem početnějšími semitskými příbuznými národy arabskými, které nás nemají rády od těch dob, co praotec Abrahám vypudil svého nemanželského syna Ismaele, od něhož arabové odvozují svůj historický původ. Příbuzní jsou tradičně chudobnější a o to populačně zdatnější, navíc se netají přáním na kainovskou likvidaci všech židů. Totální válka (např. jaderná) by byla sebevražedná - tak zbývá jediné možné řešení - obrátit zájem i zášť milých příbuzných jiným směrem, třeba do bohaté Evropy, plné „nevěřících psů“, ostatně už tam jednou muslimové byli, (Maurové ve Španělsku, Turci v jihovýchodní Evropě), takže tam trefí. Naší baštou jsou Spojené státy, tak tou jejich zas může být Evropa. Gojové nás podpoří všechny. K tomu jim musíme trochu napomoci - zastavit politickou, vojenskou, náboženskou i kulturní integraci Evropy, rozložit NATO, zapojit pravoslavné antievropské Rusko. To si vezme se svými soudruhy na starost náš člověk Vjačeslav Pružinskij, křesťanský „husitský“ našinec, který navíc obličejem žida ani trochu nepřipomíná (bohužel o to víc jeho výrazný syn). Podobně jeho rafinovaný spoluagent Miloš Chucpe Žvanil. Také pár jiných politiků a novinářů nám pomůže žabomyšími hádkami o politické korektnosti, toleranci a nacionalizmu, včetně čecháčkovských zakomplexovaných socek. Ty se samy bojí islámských migrantů ale u Palestinců jim islám nevadí. Němci už k tomu významně (byť i možná nezáměrně) přispěli holocaustem našich předků a jejich vypuzením z Evropy. Tím vytvořili životní prostor a podmínky pro imigraci muslimů, a to i na místa Němců, „hrdinsky“ padlých v jejich boji proti židobolševizmu. Dobře jim tak! Muslimové si tam mezitím s předstihem postaví mešity a minarety, třeba i ve Vatikánu (aspoň je nebudou muset stavět v Jeruzalémě). Až slavnostně (spolu) založíme Palestinský stát, bude už jenom potřeba zřídit konzuláty, obchodníci už tam dávno jsou. My pak papeži přátelsky poradíme, jak mají křesťané (mimochodem u nás vzniklí a založení), co nejlépe s muslimy vycházet. Za to se přestaneme tolik kamarádit s protestanty, kalvinisty a husity, aby na nás katolíci vzpomínali v dobrém. No, a kdyby snad chtěli němečtí neonacisté v budoucnosti antisemitský holocaust reprízovat (tentokrát proti našim semitským bratrancům) - tak aspoň arabové na vlastní kůži poznají, co to doopravdy je – a Němci budou vzpomínat: „zlatí židi, proč jsme se jich tehdy zbavovali“.

   Smazat
  3. Opet zakuklenej lzid jez vzdy se snazi vysvetlit a napovedet aby gojimsti psi pochopili jeho retoriku Zname ,lzid se nikdy verejne nehada neb vi ze mu nikdo stejne neveri a proto vzdy tato taktika. Delaji to v USA kde masy zblblych nevyucenych obracecu hamburgeru a mlaticu kladivy na stavbach jim jeste sem tam tleskaji i kdyz je jiz generace holeji vsude kam se podivas. Sami ziji v mega palacich sbiraji hodinky obrazy buggati stare lamborgini a jine drahe veci neb neveri papirku jez sami tisknou v bilionech a nikdo nevi kolik jich je jiz v obehu Situace je asi tato ,i kdyz nekdo projde vysokou ma na krku dluh do 50ti bydli ve sklepe u rodicu nema praci. Mimo dluhy na auto insurance a vse ostatni (cesi ani netusi ze vse se
   plati krvave) ,doktor se na tebe podiva za 300$ injekce do zad 6500$ a to vse cash .Pojisteni casto presahuje 1/2 platu a bydleni nekdy vice . Proto ty kecy o hodnych zidech nechci ani poslouchat zatim na co sahli to znicili i tu Ameriku svou nenazranosti s Cinou a ostatnimi slouhy kteri pracuji za almuznu a oni se uziraji k smrti a lzou kam se podivas .

   Smazat
 3. JUESJ si snad muzou delat v Syrii,co chtej.Rozhodne slovo v Syrii A V Libyi,rekne RF !!Kde jsou OSN,kteri toleruji pritomnost usa v Syrii?Je potrebny uderit na usa jadrovy uder,aby vedeli o cem je valka!Ak ne,uderi oni!!

  OdpovědětSmazat
 4. isis stvořil obama usa do toho daly prachy v rámci hybridní války proti rusku

  OdpovědětSmazat
 5. Z nauky vyvolenců,

  talmud;

  Seph. Jp., 92, 1: „Bůh dal ž moc nad majetkem a krví všech národů.“

  Babha Kama 113a: „Každému ž je dovoleno používat lež a křivou přísahu, aby přivodil gojovi zkázu.“

  Talmud IV/3/54b: „Majetek gójů je jako majetek bez pána, a každý ž, který se jej zmocní, se stává jeho vlastníkem.“

  Erubin 21b : Kdokoliv neuposlechne rabíny, zaslouží si smrt a bude potrestán v pekle, kde se bude vařit ve výkalech.

  Sanhedrin 57a : ž nemusí platit gojovi mzdu za vykonanou práci.

  Sanhedrin 57a : Když ž zabije pohana, nebude potrestán. Když ž okrade pohana, může si to nechat.

  Baba Kamma 37b : Gojimové jsou mimo ochrany zákona a Boha a jejich peníze jsou vystavené Iiiiiii.

  skoro bych rekl abar akbar a z radosti nekomu urizl hlavu vreckovym nozikom

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.