Reklama

.

.

středa 22. března 2017

Vladimír Olejnik: tři skupiny připravují na Ukrajině převrat

22. 3. 2017      zdroj
Podle dostupných informací, které mám, připravují momentálně tři skupiny nezávisle na sobě na Ukrajině další státní převrat. V čele první skupiny je Julije Tymošenková a patří do ní Sadový, Saakašvili, Gricenko a Nalivajčenko. Nalivajčenko se zabývá SBU, Gricenko značnou částí ministerstva obrany a Tymošenková kontakty s Američany. Tato skupina aktivně vyjednává s oligarchy Kolomojským, Ljovočkinem a Firtašem. V podstatě se jedná o spiknutí oligarchů, protože Péťa zradil všechny z nich a ti se rozhodli jej odstranit stejným způsobem jako Janukoviče.


Druhou skupinou spiklenců je skupina militantních neonacistů - Svoboda, UNA UNSO, Pravý sektor a další organizace extrémního radikálního křídla, které nedávno oznámily své sloučení. Radikálové si však uvědomují, že v případě převratu bude pro ně téměř nemožné najít podporu na Západě, tedy legalizaci své moci. V Evropě je nikdo nechce vidět, i když jsou v maximální možné míře využíváni. Otevřenou podporou ukrajinských neonacistů může přijít o kariéru kterýkoliv evropský politik. Radikálové to chápou, ale usilovně hledají způsoby, jak by se mohli prodrat k moci.

Třetí skupinou je Azov, který se aktivizuje samostatně, v čele s Bileckým, za nímž stojí Avakov, Turčinov a Jaceňuk.

Tyto tři skupiny dychtí svrhnout Porošenka a chopit se moci.

Porošenko chápe vážnost situace a krajní nestabilitu své pozice. Jediným silovým orgánem, na nějž se stále může spolehnout, je generální prokuratura, vedená ... Lucenkem. Ale ani toto spojení není nadějné, protože Lucenko není dokonce vůbec i proti tomu, aby za vhodné situace předložil svou kandidaturu na prezidentský úřad jako alternativu Porošenka.

Šance zůstat u moci už Porošenko prakticky nemá. Všichni chtějí dorazit chromou kachnu a uchvátit moc. Takže to je boj na život a na smrt. 

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Díky jazykovému zákonu a pronásledování rusky a suržikem hovořícího obyvatelstva je Ukrajina odsouzena k rozpadu. Většina se nebude přizpůsobovat menšinovému haličskému nářečí povýšenému na spisovnou Ukrajinštinu - jenom proto, že jím mluvil nacistický válečný zločinec Bandera. Ukropové se bez zahraniční finanční podpory stanou neviditelnými a utřou stejně jako Hate free havloidé - 5. kolona u nás. Krásně to vysvětlila paní na videu a nejedná se pouze o Donbas ... http://rusvesna.su/news/1490012990

   Vymazat
  2. Halič byl ruský?

   Vymazat
  3. Halič je skutečně Červená Rus. Avšak Německo v Hetmanátu a Rakousko-Uhersko v Haliči vytvořily líheň banderovských vrahů nejenom československého národa. Stejně jako dnes západní zpravodajské služby organizují barevné revoluce a vysílají svou nepravidelnou armádu uřezávačů hlav - naposledy vycvičenou EU/NATO pro Bělorusko a ještě před tím USA/SAU pro Irák, Lybii a Sýrii.

   Vymazat
  4. Ten Halič podle vzoru Ostrava?

   Vymazat
  5. 21:41 - on i ten termín "Ukrajina" je po pravdě řečeno nesmysl! V překladu to znamená "Pomezí" a jde pochopitelně o pomezí čili pohraničí Rusi! U Germánů stejnou roli hrály tzv. říšské marky! Byla Braniborská marka či Východní marka (Ostmark), tedy území zabraná říší na úkor porobených kmenů - zde polabských a panonských Slovanů. U "ukrajin" to bylo stejné - území získaná říší na úkor barbarských nomádů jako byli Skythové či Chazaři se dostal toto označení. Jedna z "ukrajin" byla i v Karélii! Na území "ukrajin" jako byla např. ta Slobodanská (tam co leží Carkov) usadili římští císaři (Třet Řím) tv. svobodné kozáky! To byli něco jako naši Chodové - osobně svobodní rolníci, kteří za tuto svobodu platili povinností bránit hranice říše proti Tatarům a jiným vetřelcům. Polští páni to špatně pochopili a domnívali se že je to nějaký název země! Ale v samotné říši zněl název oblasti takto polskými pány mylně označené jako Červená Rus! Později ji Austrijci (němečtí kolonisté Ostmarky) nazývali Galizien (či Halič). Polští páni pak rozšířili své panství až na území Kyjevské čili Malé Rusi a zahrnuli ji do své říše. Za ní pak ležela kozácká Záporožská Síč. Po porážce polské intervence (ve skutečnosti papežské agrese proti pravoslaví maskované jako boj o uvolněný východořímský trůn trůn) se nakonec Kyjev v roce 1670 vrátil k Svaté Rusi což polští páni uznali na věky věkův v Andruševu! Proto současná již de facto 100 let trvající agrese Říma proti Pravoslaví maskovaná jako souboj Moskvy a Kyjeva je nepřijatelná a nelegitimní!

   Vymazat
 2. Hmm, i v Německu soupeřily kdysi o moc organisace jako Stahl helm, NSDAP, uvnitř NSDAP pak SA a SS... takže nic nového pod Sluncem. Tři bandy darebáků se snaží zlikvidovat čtvrtou partu darebáků. Ale hlavně, že všichni nenávidí Rusy a zaprodávají Ukrajinu nenažraným, cynickým cizákům ze západu.

  OdpovědětVymazat
 3. Jejich spojení zřejmě nehrozí, nanejvýš Azov a Pravý sektor plus jeho společníci. Pokud to rozjedou všichni najednou, bude zajímavé jaké budou reakce z Bruselu a hlavně koho podpoří EU a naše proevropská a proukrajinská vláda i parlament...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I kdyby se pod tlakem USA a EU spojily, podrazí se navzájem při první příležitosti. Vydělá jedině Ahasveři, prodávající drahé zbraně, levně ze sympatií k chudákům BANDITŮM A ŽOLDÁKŮM za šušeň vykupovali kořist a lup...

   Vymazat
  2. Koukám, se tam už mydlej skoro jak Rusáci!:)) http://andreychernuhin.livejournal.com/146810.html

   Vymazat
 4. Nejlepší by asi bylo, kdyby vyhráli ti náckové. To by jednak zbavilo evropské politiky možnosti lhát, jednak by se snad probudili normální Ukrajinci v silových složkách a mohli proti nim zakročit. Jinak je to jeden za 18, druhý bez dvou za 20 a třetí za 3x6. Prašť jako uhoď, všechno špatně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takhle špekulovali i Chamberlain a Daladier před Druhou světovou válkou. Tragicky se zmýlili.

   Vymazat
 5. Přesnější a obsáhlejší je hodnocení situace na Ukrajině od Olega Carjeva - doporučuji přečíst.
  Štětinovo SS einsatzgruppen Azov jedná v koordinaci s Pravým sektorem a stranou Svoboda - obdivovanou nacistickým předvojem majdanským Karlem Scharzenbergem.

  6 марта 2017 года радикалы сообщили о начале «крестового похода» против действующих властей страны. Олег Тягнибок, Дмитрий Ярош, Андрей Белецкий объединились «для реализации общих целей», договорившись создать объединение «Гражданский корпус» на базе «Азова».

  Источник: http://rusvesna.su/news/1490161603

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní22. března 2017 22:02 jo to jsou naši fašisté

   Vymazat
 6. Psal jsem to zde už dříve,že se Ukrajina rozpadne
  na malé útvary podle menšin,které kde na území
  žijí.Znamená to Donbas jako celek po celém území,
  část Maďaři,Rumuni a Poláci.Slovensko si bude
  moci vrátit Zakarpatskou Ukrajinu,dříve zvanou
  Podkarpatská Rus.Kyjev zůstane osamocen i s těmi,
  kteří ten převrat vyhrají.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je ale přesně to, co by si přál západ - když se kvůli odporu řadových vojáků k bratrovražedné válce a dezercím z ukrajinské armády nepodařilo vyhladit Donbas. Nyní tedy následuje už druhý pokus jak udělat z Ukrajiny německou obilnici a nacistický nástupní prostor na Rusko - američtí výsadkáři už k tomu cvičí ukrajinské Nazi gardy, když selhala lidová armáda využijí svidomité a majdanuté radikály a žoldáky. Armáda ČR a Wehrmacht nabírá cizince - muslimské zdroje jsou neomezené. Rozumnější by bylo osvobodit banderovci okupovaná území, odsunout nepočetnou 5. kolonu Ukropů a Havloidů do Brusele či k Merkelové do stanu. Symbolicky očistit Kyjev umytím ulic /kropícími vozy/ od fašistické špíny. Svým menšinovým haličským nářečím si pak mohou štěbetat ve Lvově (něm. Lemberku), pokud jim to polští restitutenti dovolí. Avšak Ukrajina jako taková je rozhodnutím Perejeslavské rady, kozáckého shromáždění vedeného hejtmanem Bohdanem Chmelnickým, od roku 1654 nedělitelnou součástí carského Ruska. U_krajina U_hranice

   Vymazat
  2. 22:35 - A teraz tú našu:
   Zakarpatská Ukrajina to je velká Rus!
   Tam si žije, vodku pije Podkarpatský Rus!
   Da! Da! Da!

   Vymazat
 7. Malé upřesnění: spisovná ukrajinština, maloruština není z Haliče. Pochází spíš z kraje kolem Poltavy, tedy ve skutečnosti dost na východě. To, jak se doopravdy mluví v Haliči, to není ukrajinština, to je regionální žargon, kterému ve vlastní Ukrajině nikdo moc nerozumí (na rozdíl od ruštiny). Je to trochu jako kašubské nářečí a polština. Daleko nejrozšířenější mluva je skutečně suržyk (směs ruštiny a ukrajinštiny), což zase není jednotná řeč, ale "kontinuum" nářečí, které sahá od běžné hovorové ruštiny s místními prvky (spíš donbaské, oděské, "jihoruské" atd, než ukrajinské, a to je hovorová norma ve většině měst nejméně po Kyjev) až po opravdickou míchanici, která je ale pořád vzájemně srozumitelná, rozhodně ne hůř než čeština a slovenština (nebo Větvičkova ostravština). Opravdu relativně čistá ukrajinština je spíš místní záležitost a nikdo z politiků ji pořádně neumí. Pravda v další generaci se to může změnit. Paradox je, že i rusky (ruským nářečím) mluvící obyvatelé Ukrajiny se tradičně sami vždycky označovali za Ukrajince, ne za Rusy (Velkorusy). Pokud by se do toho nesrali národní buditelé, oligarchové a jiní zločinci patřící pod gilotinu, lidi by s tím dokázali v klidu žít. Jediné skutečně bolavé místo je Halič, ta je opravdu jiná, má jinou historickou zkušenost, Banderu tam berou vážně a svorně nenávidí Poláky, Moskaly i Kyjev. I Rusíny, když na to přijde. Ti by radši asi měli dostat šanci udělat se pro sebe, protože udělat tam pořádek zvenčí by byl úkol pro vraha a nechtělo by se do toho Polákům, Kyjevu ani Moskvě. Přes to, co mohou křičet extremisti ze všech tří jmenovaných míst. Pokud by byli ponecháni sami sobě, měli by šanci být aspoň třeba Litvou. Pokud ne, a možná stejně, mohli by pravda skončit jako Kosovo.

  OdpovědětVymazat
 8. V souvislosti s dnešním výbuchem munice na Ukrajině si myslím, že americká přítomnost nevěští nic dobrého. Přitom je taky zajímavé, že podobné výbuchy jsme u nás taky zažili už dvakrát.
  Lidově řečeno, když někdo chrlí tisíce tun střeliva, musí to nutně někoho zajímat.
  Osobně si myslím, že když někdo odveze načerno náklaďák střeliva, nutně musí nějak zahladit stopy. Zdá se, že všichni o něm vědí, ale mlčí.

  OdpovědětVymazat
 9. Každá z uvedených skupin by si zasloužila odkráčet na smetiště dějin. Vzhledem k tomu, jak jsou ozbrojené a početné, tak jejich historické znemožnění v boji o celou Ukrajinu však asi nabude orientálních, tragických rozměrů. Nebo se každá bude snažit urvat si kus země pro sebe. To by možná bylo lepší pro další řešení, neboť by se zřetelněji odkopaly, jejich oponenti by potom při likvidaci jednodruhové skupiny měli snazší výběr nástrojů, nemuseli se ohlížet na ambice konkurence atd. Pro prostý lid to bude asi dost jedno, zda se mezi sebou v nepřehledné mele krvavě popere nesvatá trojice nebo zda proběhnou tři přehledné vnitrostátní krize a bitky ve třech ministátech. Za vodou budou Doněcká a Luhanská LR, které tak budou mít šanci ostatním ukázat, že lze na Ukrajině fungovat i poměrně civilizovaně. Hlavně, aby už na Ukrajině byla vidět nějaká seriozní síla, pílíř budoucí rozumné národní idey a státnosti, kdy se Ukrajinci už nenechají balamutit ze zahraničí, ale stanoví si reálné cíle zastavení krize a stabilizace. Tři generace budou muset napravovat (pokud budou cílevědomé, pracovité, skromné a svorné) blbost jedné politické generace, která sice stála na počátku ukrajinské samostatnosti, ale zbabrala, co se dalo. Zatím ale žádnou rozumnou sílu vidět není a zbavit nenažrané oligarchy a fanatické ozbrojence vlivu sotva půjde v glazé rukavičkách a pokud se jejich počet nebude limitně blížit nule, tak ve své blbosti a žádostivosti asi budou mít roupy dělat problémy.
  Bylo by bájo, kdyby budoucnost Ukrajiny byla bez krve, leč o co více chybí rozum a mravnost o to víc teče krve.
  KR

  OdpovědětVymazat