Reklama

.

.

úterý 21. března 2017

Všechno na Horáčka?…

Marek Řezanka
21. 3. 2017    Literárky (zasláno k publikci autorem)
Miloš Zeman oznámil, že hodlá znovu kandidovat na prezidenta České republiky. Nato se hned ozval další z kandidátů, Michal Horáček s tím, že je prý třeba M. Zemanovi vystavit účet: „Za všechny ty virózy, urážky a lži, kterými poškozoval všechny občany včetně svých někdejších voličů. V této volbě se proti němu a všemu, co představuje, postavím s hlubokou vírou, že máme na víc“ (Viz ).


Michal Horáček nejprve prohlašoval, že se bude snažit přesvědčit potenciální voliče M. Zemana, že i pro ně může být alternativou. Také proto se patrně nehlásil k tzv. Kroměřížské výzvě, která hledala „antizemana“, a v jejíž anketě patří panu Horáčkovi přední příčka. Od cílení na možné Zemanovy voliče ale již pan Horáček zjevně upustil.

Vystavuje účet – a sám již pije na sekyru?
Celkově lze říci, že stačil udělat ve své kampani již několik hrubých chyb.
Za první lze považovat přepálený start. Pomyslné kalhoty stahoval, když po nějakém brodu nebyly ani památky. Teď teprve se začne rýsovat, kdo skutečně bude o Hrad usilovat – a s čí podporou (ne)bude moci počítat.
Za druhé si zjevně nevyjasnil, koho hodlá vlastně oslovit – a tak se stává nedůvěryhodným pro různé skupiny voličů (podle všeho nepřesvědčí ani příznivce M. Zemana, ale ani K. Schwarzenberga, že on by byl vhodnějším kandidátem).
Za třetí stačil urazit jak M. Zemana, tak K. Schwarzenberga.

Michal „já já já“ Horáček

Michal Horáček se ve své dosavadní kampani ani tak neprezentuje nějakými nosnými idejemi, jako propagací sebe sama. Víme již například, že má doma knih, jako mnich, co nevěděl, co je v nich. Ve stejném duchu se pak vymezil vůči panu Schwarzenbergovi: „Umím jazyky, mám vzdělání a mám za sebou nějaké v Česku dobře známé dílo. Nic z toho Karel Schwarzenberg za sebou nemá“
(Viz).

Všimněme si Horáčkovy rétoriky, která se nesoustředí na ideový střet, ale na údajné vlastní přednosti.
To samé Horáček předvedl, když kritizoval M. Zemana: „Co paměť sahá, Miloš Zeman nikdy skutečně nepracoval. On nemá s normálním člověkem vůbec nic společného. To je kariérní politik, který si nechal všechno platit a jehož ekonomická doktrína se dá shrnout do jediné věty: Však on to někdo zaplatí“ (Viz).
Budeme-li se držet faktů, vidíme, že Miloš Zeman pracoval v účtárně závodu Tatra Kolín. V letech 1971 až 1984 působil v tělovýchovném podniku Sportpropag a do roku 1989 byl zaměstnán v podniku Agrodat. Co na tato fakta říká paměť Michala Horáčka? Neměl by se M. Zemanovi omluvit, nebo snad považuje lež za správnou, když je namířena proti současné hlavě státu?

Pan Horáček už přitom některá svá slova odvolává. Ta na adresu pana Schwarzenberga. Je ale otázkou, za co se vlastně omlouvá: „Spáchal jsem nepříjemnou věc, která mě mrzí víc než kohokoliv jiného. Řekl jsem něco úplně neuváženého, hloupého, o Karlovi Schwarzenbergovi. Omluvil jsem se mu“ (viz). Skutečností je, že pan Schwarzenberg vysokoškolské vzdělání nemá. K diskusi je, zda právě za to měl být kritizován panem Horáčkem a zda se tento muž cítí být arbitrem přes vzdělání.Účet pro Horáčka

V roce 2005 zahajuje Michal Horáček magisterské studium obecné antropologie na Fakultě humanitních studií UK, kde v roce 2011 studium dokončil. Asistentem na Fakultě humanitních studií UK je pak jeho syn, Filip Horáček, a to od roku 2004. Toto jednoduše nepůsobí dobře, protože se ve vzduchu mohou vznášet jisté pochybnosti a určité otazníky.

Každopádně se od M. Horáčka neslušelo, aby kritizoval něčí úroveň vzdělanosti. Možná mu toto se zpožděním došlo. Ale třeba jenom lituje, že v nesprávný čas vytáhl nesprávnou kartu. Nechceme ale prezidenta, který nebude co chvíli opravovat své názory?

Mottem pana Horáčka je věta: „Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč“. Osobně mě děsí představa, že by prezidentem republiky byl někdo, kdo se hazardní hře věnoval aktivně a kdo ve své filosofii vyznává krédo hazardního hráče. Jsem přesvědčen, že my, občané, bychom neměli být rukojmími v jeho hře.

Jak bylo výše uvedeno, M. Horáček trousí výroky, které vůbec nemusí být podloženy fakty – viz poznámka, že „M. Zeman nikdy skutečně nepracoval“. O to směšněji působí, když pan Horáček hodlá vystavit účet M. Zemanovi za „všechny ty urážky a lži, kterými poškozoval všechny občany.“

Bude nyní mimořádně zajímavé sledovat, zda lidovci spolu se starosty spojí svou budoucnost právě s kandidaturou tohoto člověka. Domnívám se, že pokud se tak stane, riziko, že se jako jeden subjekt nedostanou do Sněmovny, poroste.

Publikováno rovněž na fb-stránkách autora.

40 komentářů :

 1. Volební slogan Michala Horáčka :

  Bony - vole - chceš bony ?

  OdpovědětVymazat
 2. nýmand Horáček je ubožák, ale bohatý, tedy zatím

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... nebo: bohatý, ale ubožák ...

   Vymazat
 3. Volte Horáčka. Proč? No protože premiérem bude Pažout!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale to budou muset nejdříve ukradnout to sluchátko a zařvat do něho: "Chceme, aby voli zvolili voly" ... a pak se ozve: "Prosím, jak si račte přát. Byl zvolen Havel, proč byste nebyli zvoleni i vy"... a Horáček s Pažoutem potáhnou v Indii pluh na rýžovišti.

   Vymazat
 4. Znám jedno takového jako je pan Horáček, za komunistů prodával bony u Tuzexu, dnes už ani neprodává ale jezdí v nejnovějším bavoráku od hospody k hospodě občas sveze nějakou lehkou děvu.Nedávno v hospodě vykřikoval"když může Horáček, co bych nemohl já, jsem snad horší než on ?"

  OdpovědětVymazat
 5. Lidovci se do sněmovny dostanou a Starostové to vědí, chtějí se s nimi svézt. Do sněmovny se dostane každý blbec, který před volbami hodí nějaký ten špek davu. Bohužel. Budu volit Okamuru, ale iluze si nedělám. Vhodně sestavená koalice zhatí všechny jeho dobré nápady. No a Zeman je zatím jediná možná volba z těch, co se zatím vyjádřili pro kandidaturu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jeden for : chytí rybář zlatou rybku a ta mu povídá - tak hele když mě pustíš tak ti splním jedno přání, ale nezkoušej to že chceš žít věčně, no a rybář: chci žít tak dlouho dokud naši politici nepřestanou krást - a rybka: ty parchante tos mě v-chcal
   Vaska

   Vymazat
  2. Taky jeden, ne o důvěrníkovi STB krycím jménem Sázkaři, ale o svatém Petrovi.
   Do nebe se hrne celý zástup ukrajinských vojáků. Svatý Petr povídá - moment. Já sleduji českou televizi a tam hlásili, že po těžkých bojích se separatisty padli hrdinnou smrtí dva banderovští Porošenkovi vojáci. Tak dva můžou dovnitř a ostatní zůstanou venku. Já nedám na žádnou ruskou putinovskou propagandu !

   Vymazat
  3. 13:37
   Asi nás s takovým názorem bude většina.

   Vymazat
 6. Pana Horáčka nemusím a nikdy jsem nemusel, ale nutno dodat, že je dobrý textař. Jen je škoda, že se nedrží svého kopyta, neboť překonal sám sebe. Nyní je rozhodně větší kašpar, než textař.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Miloval jsem ho za jeho texty a hitovky , které společně s p.Hapkou vytvořili - něco nádherného , neskutečného, nezapomenutelné. Je mi opravdu líto, že je nyní větším kašparem než textařem. To jeho veksláctví mu už neodpouštím,

   Vymazat
  2. Mně ta jejich židovská šansonová pseudointelektuální pakultura vždycky lezla krkem. Sentimentální kýč.

   Vymazat
  3. pro 13.56
   S těmi "hity" je to asi trochu jinak. Za totality byly sklatby preferované a nepreforované. Kolik "hitů" vlastně ani hity nebyly, byly pouze preferované! Že byla skladba v rádiu 115x za den, neznamenalo, že je to hit. Takže s těmi hity opatrně!

   Vymazat
  4. no a co takhle se zamyslet za komančů skladatel bylo svobodné zaměstnání tak mohl legalizovat svoje zisky ze sázek a nebyl soudně postižitelnej na to že byl odsouzenej za falšování dokladů velmi často jezdil na západ at už jako redaktor ms nebo soukromá osoba asi vsadil na správnou kartu SÁZKAŘ jeden

   Vymazat
  5. Rockefeler. Vlk a další zednáři!! by je měli nasledovati" lůza "!!!!

   Vymazat
 7. valchař, skořápkář, vexlák, černý bookmaker se zálibou ve zpěvu (do těch patřičných uší).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je on, jejich neupřímného srdce šampión. Vizitka havloidního fašismu: kult osobnosti ráčkujícího Havla, šišlavá noblesa a perverzní urozenost nacistického předvoje majdanského Schwarzenberga a zlaté tele Horáček přezdívaný pražskou galérkou Hadí ocásky. Kandidát 5. kolony - zahraničního neziskového sektoru, církevní zlodějiny, sluníčkářů a vítačů islamistů a banderovců.

   P.S.: Válečným štváčům zemřel klerofašistický soukmenovec Rockefeller a Vlk.

   Vymazat
 8. Stropnickÿ byl super herec , dnes by chtěl zaútočit na Rusko . Horáček byl super textař , dnes je loutkou pražské kavárny . Zeman je politik který hlásá pravdu, proto porazil protikandidáta kamaráda UCK a dnes kamaráda BENDEROVCU . Marcel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo nemá Havlovo zvučné err je amatérr. Vládní podporovatel spolubojovníků islámského státu v Libyi, nacistický předvoj majdanský a obhájce muslimských útoků na ženy a děti Karel Schwarzenberg - Ktéé tomof muj, ktéé tomof muj.
   https://www.youtube.com/watch?v=778Sf94oGPY

   Vymazat
  2. Asi máte na herce trochu divná měřítka, když můžete tvrdit, že S. je/byl "super herec". Viděl a slyšel jste ho někdy na scéně v divadle? Technicky nezvládá velké jeviště a šumluje (je mu blbě rozumět). Zkuste si to porovnat třeba v TV, jak je rozumět S. (a spol. - jako je Taclík, mladý Švehlík atd.) proti takovým jako je/byl B.Rösner, V.Preis, I.Janžurová, starý Švehlík, R.Hrušínský, J.Hanzlík, P.Haničinec či R.Brzobohatý.

   Vymazat
  3. Tu ubohou béčkovou hereckou šmíru S. nelze považovat za pořádného herce. To byl právě tak nemožný herec jako ministr.

   Vymazat
  4. Marceli, Marceli, jestli Stropnický byl superherec no o tom nejsem přesvědčen asi neznáš moc herců. Horáček je dle mého názoru velice průměrný textař. Dokonce jsou i daleko lepší texty které mají neznámeho autora.
   Václav

   Vymazat
 9. ja navrhuji aby si každej kdo nemuže byt bez prasedidenta si našel toho sviho a vzal si ho domu a tam si ho živil šatil zvyšoval mu apanaž když si řekne a nejmeně padesatkrat ročněmu koupil exotickou dovču podle toho kde je zrovna leto a komu by seto zdalo malo tak by si dotičny mohl přibalit k panu prasedintovi dva posrance a tři sernatoři včetně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Platí to i pro flanďáky, svaté biskupy (i pro ptačí zadky), pro rabíny a pro imámy? Jednoho moudrého presidenta si národ rád zaplatí, výjde to levněji než nějaký dědičný urozenec z cizáckých odpadních genů. Zato bandy slouhů Boha (kterého nikdy nikdo nespatřil - kromě Joudy v rauši... prý měl růžového slona, 5 rukou a 3 nohy od klavíru...) a jiných vyžírků je nad moji toleranci a trpělivost. Mamonář Vlk tak dlouho Čertem strašil a Čerta maloval, až si ho Čert vzal...

   Vymazat
 10. Je neuvěřitelné, když někdo jako p. Horáček, který sám nikdy nepracoval a za minulého režimu díky konexím jeho prominentních rodičů bral za naše peníze invalidní důchod, aby se mohl naplno věnovat své činnosti, tj. hazardní hře, vekslu a černým dostihovým sázkám, chce jiným "vystavovat účet" a ještě o nich roztrušovat lži o tom, že nikdy nepracovali. Tak až k takovým prezidentským kandidátům jsme to dopracovali. To je k nevíře!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vystavit účet může každý, ale pokud není za objednané a odebrané zboží, má cenu toaletního papíru. K jinému účelu "Sázkař"ovy účty presidentu republiky nejsou. Je to prostě jenom drzej vychcánek a příživník. Presidenta by mohl dělat jedině v jím vlastněném kasínu, nebo firmě.

   Vymazat
 11. Horacek je exemplarni arogantni blb.

  OdpovědětVymazat
 12. HORÁČKA NIKDY!!!!!!!!!!!!!
  Podvodník, zloduch a sebestředný hulvát. Fakt výkvět.
  to raději ať kandiduje cvičená opice.

  OdpovědětVymazat
 13. Jsem nevzdělaný člověk, absolvoval jsem jen nějaké vysoké doma (nebyla to plzeňská práva) a jednu v zahraničí, omlouvám se, o panu Horáčkovi slyším o něm poprvé. Vlastně ne, měl jsem spolužáka Horáčka, ale ten byl úplně normální!
  Takže gambler - no to si dovedu představit, to jsme za hlavu státu ještě neměli. A taky, že má nějakou hodnotnou knížku - vkladní a u které banky? Množství peněz i kvalita banky jistě přivede řadu uvědomělých voličů. Nevím proč a čím mi připomíná jistého pana Mohoritu. Že byl pan Horáček taky svazákem! Aspoň na oko, které bere!
  Je uvědomělým antizemanovcem a to se nosí, do zbraně horáci a chytré horákyně, vneste svůj idól do Hradu. Pak ale moc nevětrejte, aby se moc nelinul v podhradí smog.
  Ale máme další naděje na post prezidenta - jakýsi Hilšer (Hylšer?) se dal slyšet, že dá Zemanovi KO hned v prvním kole a že je Zeman srab, že s ním nechce vést debatu. Tak už druhý vážný, snad i vzdělaný a snad i nějakého jazyka znalý, jak vidno, když se jeho příjmení píše po h s měkkým i - asi původem cizinec. Ten tedy postaví Zemana do latě a spolu s pražskou kavárnou si na něm sgustne. Jen ať zkusí Zeman někde na náměstí vystoupit, už skoupil celou snůšku vajec ze Slušovic. Jo, Hilšer, ten bude přímo metat své argumenty, jak to jen dovedou takyzdělanci. Zeman je předem odkecaná veličina, ať si jezdi po krajích, ať se baví s občany, sílu, když ne mozku, tak aspoň paží máme my a zvítězíme. Tak už se těším na druhé kolo voleb - jak oba jmenovaní to vidí, bude to mezi nimi, kdepak Zeman, ten ať jde do hrobu. Mládí vpřed, takoví staříci, jako byl TGM, Beneš, Havel či Klaus, co vědí o životě, co chtějí povídat výkvětu českého mládí?

  OdpovědětVymazat
 14. P. Horáček je/byl v invalidním důchodu? V částečném či plném? Na jakou diagnózu? Chodí pravidelně před komisi?

  OdpovědětVymazat
 15. Už ani to sázení mu nejde.Vsadit na Clintonovou při tak nevýhodném kuzu,tak to muže udělat jenom blb vážení.

  OdpovědětVymazat
 16. Horáček kandidát na prezidenta? Miluji to naše češství. Myslím sklon k humoru. Jestli Horáček, tak to už může aspirovat na funkci prezidenta i má jezevčice Sára. Trochu sebereflexe by některým kandidátům na hlavu státu nemělo chybět.

  Pepo Milan

  OdpovědětVymazat
 17. Ptám se: Kam Horáček zašantročil Pažouta?
  Pažout - jako by se do země propad'.

  Nebo mu snad Horáček dělá předskokana na Hrad, a v rozhodující chvíli ho vytáhne z klobouku?

  Pažout má velkou naději.
  Nehrál hazard, není ani sázkař, ani textař, ani v seznamu STB, ani v invaliďáku na podezřelou diagnózu, ani za socíku nejezdil po světě. Je to normální československej (českej) blb. Nikdo ho nezná, má tedy velkou naději, že když se vyvaruje Horáčkových chyb, že se třeba na Hrad dostane
  (v den otevřených dveří).
  PB

  OdpovědětVymazat
 18. Schwarzenberg nejenže nemá vysokoškolské vzdělání! On dokonce nemá ani středoškolské vzdělání a vyučení v nějakém oboru! Má jenom barmanský kurz (canc papíru).
  Co se týče donášeče Horáčka zde je link, že byl agent STB pod krycím názvem Sázkař:
  www.novarepublika.cz/2017/03/horacek-je-sice-zahnojen-rozlicnymi.html

  OdpovědětVymazat
 19. minule karel spáč a dnes horáček oba stejní nevolitelní

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava:
   Minule Karel Spáč a dnes Horáček. Oba stejně nevolitelní.

   Vymazat
 20. Co o je za nulu,ten jakýsi ču,pardon,horáček?

  OdpovědětVymazat
 21. Podle četnosti článků s negativním obsahem ohledně Horáčka je vidět, že Zemanovcům asi trochu teče do bot.
  Soudruzi - máte trochu strach, že váš opilec prohraje už první kolo ?
  Zřejmě se to nestane, ale druhé projede určitě.

  OdpovědětVymazat