Reklama

pátek 10. března 2017

Vysokoškolský pedagog k oznámené kandidatuře - Václav Janoušek: Prezident Zeman souzní s drtivou většinou českého lidu...

10.3. 2017         PL, část rozhovoru
Jedná se o velice důležitý mezník, zejména vzhledem k hrozbě islámského terorismu a migrační krizi,“ říká k rozhodnutí Miloše Zemana obhajovat mandát politický analytik a vysokoškolský pedagog . Bude-li Zeman zvolen, pak se podle Janouška bude opakovat scénář minulých let. Určitě se totiž prý v prezidentově okolí najdou lidé, kteří mu namydlí schody: „Takže nelze vyloučit, že jeho nepřátelé na něj opět ušijí nějakou boudu, ačkoliv by už konečně mohli pochopit, že jejich snaha vyznívá naprázdno."
Doufal jsem, že prezident Zeman bude opět kandidovat a nezklamal jsem se. Jedná se o velice důležitý mezník, zejména vzhledem k hrozbě islámského terorismu a migrační krizi. Prezident Zeman je jediný český státník, který má v této otázce dlouhodobě jasno, jeho postoj je pevný a neměnný bez ohledu na brutální a nenávistný tlak, kterému je dlouhodobě vystaven nejenom doma, ale i v zahraničí. Prezident je jediný český státník, který drží Českou republiku ve společenství Visegrádské čtyřky. Všichni ostatní v lepším případě jen dvojace lavírují, snaží se být hezcí i směrem k českému lidu, i směrem k Bruselu, nebo zastávají rovnou bruselsko – merkelovské postoje.

Migrační krize vstupuje, jak se zdá, do nové fáze. V západním světě se již pomaloučku polehoučku začínají ozývat realističtější postoje. Brexit, zvolení Donalda Trumpa, velké šance Marine Le Penové, to vše jsou příznaky toho, že se vítr začíná pomaličku měnit. A v této situaci udržet náš dosavadní kurs považuji za zcela životně důležitou věc.

V čem Miloš Zeman jako prezident české společnosti prospěl? A co dalšího by v příštích pěti letech mohl prosadit a dokázat, pokud by byl znovu zvolen?

Prezident Zeman má obrovskou zásluhu na tom, že migrační krize nás naplno nezasáhla. Jeho zásluha je především v této oblasti. On svými postoji souzní s českým lidem, nebo alespoň s jeho drtivou většinou. Přitom se nejedná o populismus, neboť tentýž neměnný postoj zastává už mnoho let.

Co by musel Miloš Zeman udělat, aby zklamal své voliče? Vadilo vám například, když se radoval nad vítězstvím Donalda Trumpa, či jak hovoří o migrantech?

I já jsem se radoval nad vítězstvím Donalda Trumpa a k migrantům a k jejich vítačům mám stejně „vřelý“ vztah jako prezident, takže mi to rozhodně nevadilo. Prezident Zeman by mohl zklamat své voliče, kdyby od těchto postojů pod nějakým vnějším tlakem začal ustupovat. Každý z dlouhé řady českých panovníků vzal na svá bedra obrovskou odpovědnost. Někteří z těchto panovníků této odpovědnosti se ctí dostáli, jiní bohužel méně. Duch českého národa se po celou dobu své historie utváří při vědomí toho, že se neustále v průběhu dějin pohybujeme na samé hraně fyzické existence a neexistence. Z toho vyplývá jednak naše potřeba silného vůdce, který by naši národní loď dokázal provést všemi bouřemi, jednak to utváří určitý národní postoj, který bych nazval pragmatickým realismem (mezi jehož vyznavače se sám řadím).

Mimochodem, kdyby mi někdo chtěl oponovat, že prezident přece není panovník – samozřejmě, že je. Feudalismus, republikánství, komunismus - to jsou z dějinotvorného hlediska jen dočasná technicko – administrativní uspořádání, která jsou pod rozlišovací schopností těžkého kroku dějin.

Pokračování v rozhovoru s Václavem  Janouškem na PL

18 komentářů :

 1. Zeman má pro mě jedinou zásluhu a to, že opravdu důrazně vystupuje proti nekontrolované migraci z Afriky a Arabských zemí. Toto téma je pro mě tak zásadní, že i já ho asi budu s těžkou rukou volit.
  Tím ale jeho zásluhy a důvody k volbě končí. Je to velmi mstivý buran, sprosťák, ožrala, obklopuje se prapodivnými lidmi, vyvolává zcela zbytečné a nedůstojné konflikty jako Peroutka, nejmenování VŠ profesorů, konflikty s novináři atd atd.
  Škoda že není důstojnější volitelný kandidát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic směšnějšího, nežli druhý odstavec jste napsat nemohl. Tím jste odkryl své karty, ale i svoji naivitu a hloupost, protože argumentujete jenom informacemi z doslechu, které vám předložila na tácku "důvěryhodná" masmédia. No nic, Zeman tu blbost novinářské žumpy určitě zvládne, takový Trump to asi má s médii asi o několik řádů těžší.

   Smazat
  2. 10:57
   Nevím co to melete, já žádné karty nemám a už vůbec jsem je nikdy neskrýval.
   O tom kdo z nás dvou je hloupý, směšný a naivní můžeme vést (zbytečnou) debatu.

   Smazat
  3. V 10:51 se projevil mstivý buran, sprosťák a havloidní ožrala. Ještě že se zde projevují i důstojnější diskutující než tento tupec.

   Smazat
  4. 11:02-máte pravdu, debata o Vás je zbytečná.

   Smazat
  5. Chěls napsat, že Zeman je jen ubohá, vyžraná atrapa moskevského satrapy - jako kdysi Gottwald. Ohání se Švédskem, kde by mu však nedali ani asyl, ani sociální dávku. Zakomplexovaný, mstivý, žvanivý a frustrovaný synek opuštěné samoživitelky, podobný ožralému panchartu Gottwaldovi, opuštěný svým synem a obdařený doma dvěma pussys, držený za koule Putinem, likviduje svoji dceřinnou partaj i lůzovitou malomocnou sockovitou třídu, která si ho vynesla na hrad, jako použitý nepotřebný kondom na cestě za Ural. Skončí stejně bídně, jako jeho buranský vzor, včetně vyhazovu z Maus-olea. Z toho Maus-olea ho bude vyhazovat stejná nepoučitelná lůza, která si ho tam uložila a která teď blije do éteru podle jeho taktovky, ne?

   Smazat
  6. 15.38 jsi opravdu duševní mrzák. Nevěřila bych, že takoví lidé u nás existují.

   Smazat
  7. 16:39 - neboj já ho volit budu! Ti druzí jsou ještě horší:))))

   Smazat
  8. Skromný dotaz na 10:51: Jak víte, že Zeman (t. č. prezident) je ožrala a proč si myslíte, že občan jako je jistý Putna je tím, co by mělo být profesorem? A na okraj, takový Vladimír Dlouhý se Vám zdá nebo nezdá prapodivným? O mnoha „novinářích“ nemluvě.

   Smazat
  9. 17:20-někdy mám také problém Vás pochopit.

   Smazat
  10. 21:39 - tak to jsme dva:))))

   Smazat
 2. Ti, co my schody mydlili, už asi v jeho okolí asi nejsou, zůstali spíše ostřílení veteráni. Největší problém měl s Forejtem, ale toho zdědil po Klausovi.

  OdpovědětSmazat
 3. I pře některé "přehmaty" je to snad jediný politik , který nazývá věci pravými jmény a nekličkuje, je to jediný politik , kterému jde o stát a o lidi a ne jen pro vlastní prospěch.
  Mimochodem zklamal mě Orbán, Fico i Sobotka , že nepodpořili Polsko proti Tuskovi. Stejně by se nic nezměnilo, ale narušuje to vztahy mezi V4kou.

  OdpovědětSmazat
 4. též ho budu volit ostatní kandidáty kromě sládka bych nevolil

  OdpovědětSmazat
 5. Nevím, jak outlocitný Gut-Jarkovský je 10:51. Bohužel se zdá, že převzal jen slovník pražské kafrárny. Že byl Peroutka antisemitou (a ne jediný z "kulturní fronty" a hodně hnědočerně poskvrněn, to si asi nepřečetl. Zemanův omyl byl v názvu článku, jinak Peroutka plně chápal "důvody" německého a Hitlerova tažení proti židobolševikům. Také plně chápal velikost prvního mezi prvními ve Walhalle. To je černé na bílém vytištěno s podpisem Peroutky. Mstivý buran? Že se přestal kamarádit s těmi, kdo a tím i soc. dem podrazili? Někdo má náturu dělat kamarádšofty třeba s vrahy své matky, Zeman je trochu choulostivější - a různí ti výrobci K-zpráv holt zůstávají mimo okruh jeho přátel. Obklopuje se 55 % "prapodivných" voličů z minulých voleb - ano, nejsou to VIP, nadlidé, "elita", modrá krev, jsou to prostí občané tohoto státu - pro 10:51 prapodivní. Jak může chudák žít mezi tolika podivíny a co/kdo mu brání v emigraci do ráje kapitalistických bossů? Jmenování vysokoškolských profesorů: to je docela kuriózní zákon, který přikazuje prezidentovi podepisovat něco, o čem nesmí rezhodovat a ani zapochybovat. Titul prof. u nás, to je nejvyšší akademický titul. To není ani německý ani americký profesor - což je pracovní označení jako učitel, asistent či ředitel a dokonce se ztrácí, opuštěním místa. Ta vysoká podestýlka toho, co vzniklo po r. 1989 a nazývá se vysokou školou, to není ani Karlova, ani Masarykova, Palackého ...univerzita. To je povětšinou něco, jako odpadiště z uvedených škol, titul si můžete koupit, dlouho bylo inzerováno, že titul MBA je za 80 tisíc Kč. No a že profesoři těchto několikaměsíčních kurzů a jejich absolventi nejsou Zemanovým gustem? Já se nedivím, tzv. plzeňská "práva" a mnohé podobné - to je ostudný kapitalistický byznys, jaký v historii českého školství nebyl. Novináři? Copak nám to GB. Show píše o jejich totální prodejnosti - jakožto posluhy kapitálu? No a protože diktátoři byznysu si nepřáli za prezidenta Zemana, tak jejich sluhové - medializátoři - museli si vymýšlet, psát i povídat i v TV aj. o něm vše negativní. Samozřejmě tato penězi nadiktovaná negativní válka medializátorů není vedená jen proti Zemanovi. Medializátoři věříi, že jimi tisíckrát opakovaná lež se stane pravdou. Kdy si kdo přečetl nějakou pozitivní zprávu o Číně
  nebo Rusku? Tam pro naše medializátory žijí jen zrůdy, obludy, je tam tma tmoucí, po milionech hynoucí národy, bída a zlo. Zatím co u nás pomahači a ochránci mužně lámou svým obětem vazy a rdousí je k smrti. Zatím, co soudy nejmenované země rovněž srdnatě posílají do vězení vinou sloužících ochránců vraždící blázny, tak defraudanti, Krejčířové, tuneláři, ti co rozkradli za biliony národní majetek - ti všichni jsou u soudů (nejmenované země) vysmátí. Snad na mřenky - na ty dovedou být soudy (opět nejmenované země) jako břitva, také se musí přece producírovat.
  Vhodnější kandidát na prezidenta? Ano kapitál si představuje, že prezident má pokud možno držet ústa a krok a nechat se vodit na úzdě. V horším případě je možná známá osobnost, třeba Kájínek nebo nějaký princ Drahoš, která nebude se do ničeho plést a bude se zabývat třeba svými zkumavkami, bude chodit po hazardních hernách a občas vytlachá nějakou říkánku - to jsou ti praví, jaké kapitál potřebuje na hrad. To by prý také ušetřilo kapitálu nákup vajec a červených karet pro pražské kafralisty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hezky napsáno, v dobách normalizace pro mne i středoškolský učitel byl a stále zůstává panem profesorem i bez jmenování, nebot jsem si jich nesmírně vážil i přes nějaké lidské prohřešky. A ne,že , jako se děje nyní, jimi budu opovrhovat pro nízké platy, které jim určuje vláda, (spíše by mělo být opovrhováno vládou).Něco jiného je jmenování skutečnými profesory vědy v jakémkoliv oboru činnosti. Proto se panu prezidentovi nedivím, že některé odmítá jmenovat. Profesor stejně jako docent má být pro své studenty vzorem svými vědomostmi a svým chováním.

   Smazat
 6. :))
  ...hlavně souzní s prokletou katolickou církví, generálním hybatelem Evropské politiky.
  Připravme se na další zlodějny*

  OdpovědětSmazat
 7. Nemusel pan prezident Zeman s tím dělal takové tajnosti. Ty ubohé figurky, které by mu chtěly konkurovat, jsou jen směšné a pro srandu králíkům. Od bývalého veksláka vedeného u StB jako "Sázkaře", jehož volební heslo by mohlo být "bony, vole, chceš bony?" přes béčkové herce - spíše komedianty, až po Satana v kněžském rouchu polomuslimáka Halíka, kterého už Švandrlík ve svých Černých baronech označil jako největšího vola u praporu, to všechno je jen ubohá kolekce kreaturek, dosvědčující, že lepší kandidáty pražská kavárna nemá a ani mít nemůže.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.