Reklama

středa 29. března 2017

Westinghouse zbankrotoval, kdopak nám ji postaví?

J. Loudil
29. 3. 2017

Americká atomová firma Westinghouse dnes vyhlásila bankrot . Má dluh skoro 10 mld. USD, tedy 250 miliard Kč. Bezpochyby pozitivní zpráva! Můžeme si totiž ještě vzpomenout na rok 2014, kdy se tato firma ucházela o  dostavbu našich Temelína a Dukovan. Naši servilní političí i ekonomičtí podržtaškové USA  tehdá vykřikovali asi  toto : " Ano, zadejme tento mnohamiliardový kontrakt našim demokratickým  přátelům do USA !  Jsou to skvělí a silní odborníci - "atomového podnikání" a také se tak vyhneme nechtěným  politickým tlakům a závazkům totalitních režimů, pokud bychom tendr zadali Rusku nebo Číně."

Pokud bychom zakázku roku 2014 zadali skutečně do USA firmě Westinghouse, pak bychom se možná vyhnuli -"nějakým politickým tlakům", ale   s celým projektem dostavby bychom se znovu  dostali do bodu NULA ! Američané totiž právě  zkrachovali .

A protože francouzská atomová firma AREVA se potýká se stejnými problémy jako  Westinghouse /nový reaktor ve Finsku staví už 12 let ! a další doma ve Francii už 10 let /Čína svůj poslední nový reaktor stavěla jen  4 roky/ , pak už na Západě není nikdo, kdo by nám reaktory mohl postavit. Už to dnes  nikdo nezvládne.  Zbývá nám obrátit se s prosíkem na východ  k Rusku, Číně nebo Koreji. Tedy Putinovi Rusové a nebo dva - "šikmoocí  z Východu". 

P.S. Západ dnes není schopen dělat velké a složité věci. Když se Čína rozhodla postavit přehradu Tři soutěsky, tak vystěhovala 1,5 milionu obyvatel  a za 30 miliard dolarů přehradu bez problémů  postavila. Západní civilizace "pomalu vyhnívá" a rozkládá se. Krach Westinghouse je jenom jeden malý střípek této stavebnice krachu jedné civilizace. Nemáme už žádnou vizi, žádný vznešený národní cíl. Jenom nekonečná nenažranost, pohodlí a nabubřelá namyšlenost o tom ,že jsme stále ještě - "pupkem světa" !  Nikoli ,už nejsme. Zavinili jsme si to ale sami.

https://www.novinky.cz/ekonomika/433515-westinghouse-bankrotuje
http://atominfo.cz/2017/01/ctvrty-blok-je-jang-tiang-byl-pripojen-k-rozvodne-siti/
http://atominfo.cz/2016/10/novovoronezska-je-prvni-reaktor-generace-iii-na-svete

162 komentářů :

 1. vždyť kvůli dostavbě Temelína padla díky Šlachtovi a Bradáčové (oba napojeni na americkou ambasádu pod vedením přiteplalého Schapira)vláda...A teď nám ti skvělí amíci zkrachovali....do prdele jdou,celé Spojené státy všivé...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rok 2016 v ČR: 680 tisíc exekucí na celkovou částku 326 miliard korun, tedy ve výši čtvrtiny státního rozpočtu ČR. To je pokrok a co potom v takových USA.

   Smazat
  2. Naši přátelé z SS, jsou NEVINNÍ!!!!

   Tuto firmu vlastní japonská TOSHIBA!!!!!

   Přátelé z SS jsou "vzor ctnosti"!!!

   :-))))

   Smazat
  3. Přesně. Příliš jsme si zvykli na spravedlivější společnost, a tak nechápeme, že západ je místo, kde člověk člověku vlkem a každý kope pouze za své zájmy a pospolitost veškerá žádná. Bohužel spravedlivější společnost byla otrávena KS a lživou ideologií marxismu. Pomocí demagogie pak byl slibný proces zlikvidován. Nyní všichni směřujeme do pekla a kdo má oči k vidění a uši k slyšení, ten ví, že si to zasloužíme.

   Smazat
  4. Pochopitelně že se západ hroutí rychlostí, jíž nepředpokládali ani ti, kteří to od počátku řídí. Dosud nepochopili, že davově elitářská společnost je za celou lidskou historii biblického projektu na konce své neslavné pouti časem. Vybudujeme lepší společnost.

   Smazat
 2. LIDÉ BDĚTE A NEBLBNETE
  Germánům nevěřit!
  Mráz přichází z Bruselu!
  NE nelegální migraci!
  S EU do pekla!
  S USA do věčných lovišť!
  S kapitalismem do prdele!

  OdpovědětSmazat
 3. "Západ dnes není schopen dělat velké a složité věci. Když se Čína rozhodla postavit přehradu Tři soutěsky, tak vystěhovala 1,5 milionu obyvatel a za 30 miliard dolarů přehradu bez problémů postavila."
  ================================
  Chtěl bych toho Blba Loudila vidět jak by kvičel o "fašistech" kdyby se stát rozhodl zbořit mu dům a postavit přes něj dálnici nebo železnici.

  V kapitalismu neefektivní podniky krachují, efektivní se rozvíjejí, nové vznikají. Normální koloběh. I neefektivní socialismus v roce 1989 zkrachoval.

  Že západ nedokáže postavit jaderku je absolutní nesmysl. Prostě jen teď o jaderky není zájem. Toť vše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste tak trochu mimo mísu. Westinghouse krachuje, protože nebyl schopen dostavět, tuším, dvě rozestavěné JE v USA, resp. náklady na dokončení podstatně narostly a termíny nebyly dodrženy. Areva je v podobných problémech. O dokončených a dokončovaných JE v J.Koreji, Číně a Rusku (a to bez větších problémů) je zbytečné mluvit. Spíš to svědčí o tom že velký projekt není v podmínkách "tzv. demokratické cochcárny" na Západě realizovat. Poslední velký a skutečně úspěšný byl US projekt Apollo, který ovšem ideově vedli Němci (doživotní nacista Untersturmführer SS - členské číslo 185068 - Wernher von Braun a spol.).

   Smazat
  2. 15:17- Nemohu napsat nic jiného, že Blb promluvil. Toť vše.

   Smazat
  3. 16:28

   Tebe bych vystěhoval z tvýho baráku jako prvního, blbe. A nejlépe do čínského paneláku.

   15:43

   Prosimvás, plácáte úplné nesmysly. Jen namátkou vzpomenu projekty jako GPS, Hubblův teleskop, James Webb teleskop (dokončuje se), vozítka na Marsu, systém 80.000 km sítě mezistátních dálnic atd atd.
   Co se týče energetiky tak USA jednoznačně preferují plynové elektrárny a obnovitelné zdroje. Uhelky a jaderky jsou prostě na ústupu.

   Smazat
  4. Doplňuji stavbu JE Vogtle v Georgii
   Více na: http://oenergetice.cz/jaderne-elektrarny/stavba-jaderne-elektrarny-vogtle-usa-zdarne-pokracuje-video/ a další. Česká vláda jednala se šesti potenciálními dodavateli: ruskou státní společností Rosatom, francouzskou EDF, jihokorejskou KHN a čínskou China General Nuclear Power. Dalšími zájemci jsou společný projekt Arevy a Mitsubishi Atmea a právě americko-japonský Westinghouse Electric Company.Takže takhle a není třeba vulgarit a poznámek o kvičení, Každý stát prosadí veřejně prospěšnou stavbu, ne každý to dělá tak nemožně , jako my. Viz Německo, ale to už se mi ani nechce popisovat.

   Smazat
  5. 15.43
   Ještě jste zapomněl Chaplina, Teslu, Czochralskiho a Fahrenheitovu stupnici - pardon, ti se narodili v Evropě...

   Smazat
  6. 16:50

   Jak veřejně prospěšnou? Trpíme snad nějakým nedostatkem energie? tak proč to platit a stavět?
   Elektrárny 3.5 generace jsou extrémně drahé a návratnost je ve hvězdách. Bez finančních záruk státu do toho nikdo nepůjde. A Babiš jasně řekl, že pokud je on ve vládě tak za nic podobného ručit nebude.

   Smazat
  7. 16:38-Nesmysly plácáte Vy!Už jenom nadávka
   v prvním řádku o Vás vypovídá dost.GPS je
   skutečně projekt USA,ale na špiclování.Ty
   ostatní,které jste jmenoval,bylo společné
   dílo více států a vozítka na Marsu zase
   vychází z Lunochodu,výrobku SSSR.Zbytečně
   tady rozviřujete antiamerickou náladu.
   Petr Majevský

   Smazat
  8. 17:26
   Majevský, ty se prosimtě vrať k tvé oblíbené potřebě vyhladit všechny Němce. A nepindej tady o věcech o kterých víš evidentně prd, ty Lunochode :-D

   Smazat
  9. 17:39 nemecky hitlerovsky kolaborante, hitlerovce na kandelabry

   Smazat
  10. 17:39 a ty Pepku jandův sluho, hajluj si klidně dál a oslavuj svého vůdce Hitlera, však na každý fašistický prase se někde už vaří voda.

   Smazat
  11. 17.07
   Jak veřejně prospěšnou? Trpíme snad nějakým nedostatkem energie? tak proč to platit a stavět?
   Poznámka k veřejné prospěšnosti je myšlena obecně, ne pouze ve vztahu k JE. Jinak si celou věc velmi zjednodušujete :)

   Smazat
  12. 16:38
   Ty nejsi Blb. Ty jsi jenom hloupý blbeček. Už se tady neztrapňuj. Stejně tě nikdo nebere vážně.

   Smazat
  13. Pro 15:17. Západ již dávno zkrachoval, ale pár let navíc mu dalo rozebrání socialistického bloku domluvené s elitami v KS. Je to nefungující systém letadlo. Je spotřebováváno 2x více zdrojů než stačí planeta obnovit. Vládu nad lidmi a národy mají zločinci a podle toho to taky vypadá. Jste snad slepý?

   Poznámka:
   Zločinci ve společnosti vznikají z nadbytku společně s nedostatkem morálky obyvatelstva. Zločinci, ale nedokáží nedokáží vyřešit dosti jednoduchý úkol a to zachování života v následnosti generací, podívejte se na historii i na současnost.

   Smazat
  14. 15:17 s usa na věčné časy a nikdy jinak

   Smazat
  15. 20:52 - je to blbost! Válka chybí! Mír hubí civilizaci! Potvrdil dnes i veliký britský historik a vědec Walter Scheidel - http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/185692-propast-mezi-chudymi-a-bohatymi-lidstvu-pomuze-jen-totalni-termonuklearni-valka-tvrdi-historik/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Smazat
  16. A jiný génius, Stephen Hawking, varuje před koncem světa a volá po celoplanetární vládě, neb jen ta je schopná zabránit nukleární nebo biologické válce a stejně tak zneužití autonomních vojenských systémů. Historie podle něj ukazuje, že lidé jsou velmi agresivní živočišný druh. - http://extrastory.cz/stephen-hawking-uz-zase-varuje-pred-koncem-sveta-a-vola-po-celoplanetarni-vlade.html

   Smazat
  17. 23:59 Mír přináší bohatství, bohatství přináší zpupnost, zpupnost přináší válku, válka přináší chudobu, chudoba přináší pokoru, pokora přináší mír. https://www.youtube.com/watch?v=nbEkNXczyDU&t=13s

   Smazat
  18. Pochopitelně že byl marxisticko trockistický socialismus odsouzen k záhubě, neboť byl pouze jiným futrálem na elitářskou společnost řízenou globálně. Mravní zákony se stanou součástí rekodifikace Ústavy a pak teprve bude možné soudit dle skutků a nikoli dle momentální interpretační dispozice toho či onoho soudce.

   Smazat
  19. 14:37 - když se nad těmi čísly zamyslíme, musíme nutně dospět k závěru že válka jako prostředek regulace přemnoženého lidstva naprosto selhala! V době kdy Zemi obývaly téměř 2 miliardy lidí si vzala asi 7%! Snad leda jádro by bylo řešením, jak píše ten britský historik. Redukce musí být alespoň srovnatelná s "černým morem" 1348, který vzal 1/4 lidstva ...

   Smazat
 4. Proto Trump žádá po Německu tolik mld,někdo to zatáhnou musí,banky určitě ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na schůzce prý Trump požadoval po Frau Merkel 375 miliard dolarů za americkou ochranu od druhé světové války.

   Smazat
  2. Trump chtel moc malo
   A havel se naroku vzdal
   A tak jsou cesi nemecti otroci

   Smazat
 5. 15:17
  Čína přesídlila obyvatele vesměs do lepších podmínek, než měli. Taky bych to bral.
  O jaderky je ve světě velký zájem, ovšem ne o ty super drahé a nebezpečné z Westinghause. Zeptej se v Rusku, kolik jich po světě staví. Ani s těmi zbraněmi to už není ono. Angláni montují na zbytek svých lodí stará děla, protože nemají na náboje do těch nových. Amíci také vyrábí už zastaralé typy a nové si prý vymyslí (ha ha ha) do 50.ti let. Zato Rusko a Čína je dnes jedna novinka za druhou. Tak nevím kdo je na tom lépe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne. Po Fukušimě o jaderky opravdu zájem velmi upadl. Navíc vlády nechtějí poskytovat na tyto stavby finanční záruky, což se týká i našeho případu.
   Že se 1.4 milonu obyvatel radostně stěhovalo ze svých rodných měst a vesnic někam do paneláků 1000 km daleko můžete věřit asi jen vy.
   A z celé té stavby může být nakonec pěkný průser.
   http://epochalnisvet.cz/vodni-elektrarna-tri-soutesky-velkolepa-stavba-nebo-prusvih-stoleti/
   No a když jsme u toho kdo co umí a neumí, tak Rusové neumí zkonstruovat a vyrobit ani obyčejné konkurenceschopné auto, dopravní letadlo, rychlovlak, procesor atd atd.
   Kdo je na tom lépe se dá snadno zjistit při pohledu na výplatní pásku průměrného Američana, Rusa a Číňana.

   Smazat
  2. 16:00 když mikroprocesor ve vašem PC, tak jedině od společnosti Intel: http://aeronet.cz/news/odins-eye-vime-jak-odposlouchavali-donalda-trumpa-procesory-intel-maji-na-urovni-hardwaru-backdoor-instalovany-primo-vyrobcem-ve-spolupraci-se-cia-firewally-i-antiviry-jsou-ze-hry-ven/

   Smazat
  3. Samozřejmě že intel. Protože nic jiného konkurenceschopného snad kromě AMD neexistuje. Vám bije v počítači co? Neříkejte že ruský Elbrus.

   Smazat
  4. 16:28 Elbrus ne, vývare z hoven, můj komp je z velké části z čínských součástek, stejně jako tvůj a všech geniálních amíků.

   Smazat
  5. 17:20

   Vyrobit dokáže každá píča. Teda krom tebe, demente. Ty jsi extrémní případ, olšový ruce a v palici duto.
   Důležité je kde sídlí vedení, kde probíhá vývoj, kam plynou zisky.

   Smazat
  6. 16:00-Promiňte,že se ptám na banality.
   Ale kolik těch výplatních pásek Vámi
   uvedených zemí jste viděl?Nebo vycházíte
   z údajů maistreamu?Jinak máte sice pravdu
   ohledně Fukushimi,ale tam se to stalo v
   důsledku zemětřesení a následné tsunami.
   Petr Majevský

   Smazat
  7. 17:27 Ty máš dojem idiote, že vlastníci vymýšlí procesory. Už by tě měl ten Janda nakopat do prdele, za takhle mizernou práci,slizkej práskači.

   Smazat
  8. 17:35
   Tvoji nechápavost jednoduchého textu omlouvá jen to, že jsi zřejmě debil z Ruské ambasády po první lekci češtiny

   Smazat
  9. 17:43 Kecat hovadiny dokáže každá píča. Teda krom tebe, jandův udavačskej demente. Ty jsi extrémní případ, olšový ruce a v palici nasráno.
   Důležité je kde se vyrobil a současně, kde probíhá vývoj, kam plynou zisky a kde se kdo válí na pláži, není rozhodující.Tvoje nepochopení jednoduchého textu omlouvá jen to, že jsi zřejmě debil z jandova pánského harému po první lekci udavačství.

   Smazat
  10. 17:43 to od tebe sedí, jandův hulibrku.

   Smazat
  11. 17:27 Jmenuj rodilé amíky, kteří vymýšlejí procesory Intel.

   Smazat
  12. 16:00
   Vis li pak ze 1/4 americanu vlastni min nez 10 dolaru (250 korun) veskereho majetku

   Smazat
  13. 18:11

   James, John, Robert, Michael, William, David, Richard.
   Stačí, demente?

   Smazat
  14. 18:19 tak to bereš špatný prášky, je třeba změnit i psychiatra, jandův prolhaný kryple.

   Smazat
  15. 18:19 Ty jsi extrémní případ lháře, olšový ruce a v palici duto.

   Smazat
  16. 18:19-kteří z nich spolupracují s CIA? Viz 16:14.

   Smazat
 6. 16:00
  Už zase začínáš, ty IT Einsteine, s těmi tvými plky? Na procesor ti každý se.e, gumo, ty vyrábějí Číňani...Už zase s těmi tvými rozumovými úvahami, statistikami a průměry, kašpárku? A byl jsi vůbec v Číně, ty havloidní JandoPutno?

  OdpovědětSmazat
 7. kdyby žil Nikola Tesla, mohl by vyprávět, kdo to byl ten blbeček Edison se svým stejnosměrným proudem a kdo to je zločinecká firma Westinghouse, která ho pravděpodobně nechala i zlikvidovat.

  OdpovědětSmazat
 8. Souhlasím že je to dobrá zpráva, hned z několika důvodů.
  Na druhou stranu - různé příznaky rozkladu západní civilizace jsou zároveň důvodem k velkému znepokojení.
  Čekají nás obrovské změny, a chtělo by se radovat.
  Ale asi není čemu, ví někdo co nás čeká?? Těžko!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naooko jásáš, ale i ty sám tušíš, že tě jen pálí dobré bydlo a ten tvůj toužebně očekávaný rozklad západu by tobě a hlavně tvým dětem přinesl jen zmar a bídu.

   Smazat
  2. Nejásám a toužebně neočekávám. Naopak.
   Přečtěte si můj příspěvek ještě jednou nebo několikrát a pozorněji.
   A netykejte mi kolaborantskej hňupe.

   Smazat
  3. Vláďa z Brna29. března 2017 16:20
   Po sametové změně, se začaly vydávat ve velkém, různé knihy poučující o marketingu. A tak si ještě pamatuji poučku o firmách. Mohly být v různé fázi užitkovosti: Vycházející hvězdy-Dojné krávy-Prašiví psi.
   Do hvězdy je třeba investovat, ale jsou příslibem budoucích zisků, krávy nesou zisky, i když se do nich neinvestuje a psi jsou bývalé krávy, do kterých se přestalo neinvestovat, neboť se raději investovalo do nějaké nové hvězdy.
   Takže pokud známe tyto fáze, můžeme je rozeznat i u impérií. A velcí majitelé všeho, nyní převádí západní impérium z fáze Dojné krávy, do fáze Prašivého psa. Které impérium bude tou Vycházející hvězdou? P.K.

   Smazat
  4. 17:51

   Legrační rusko-čínký maňásku, můžeš ten svůj blábol typu "přání otcem myšlenky" podložit nějakými fakty?

   https://www.statista.com/statistics/269857/most-profitable-companies-worldwide/

   Smazat
  5. 18:04 Tvoji nechápavost jednoduchého textu omlouvá jen to, že jsi zřejmě debil z jandových slouhů po první lekci hulení trávy.

   Smazat
  6. Anonymní29. března 2017 18:04
   Že se západní impérium rozkládá, není moje přání. Je to snad patrné z mnoha příznaků: vymírání obyvatel, najímání si cizinců na obsluhu běžného provozu, najímání si cizinců na obranu (viz Black water a další žoldácké armády), úpadek vzdělanosti, neschopnost bránit své hranice před vetřelci, neschopnost chránit svůj sociální systém před vetřelci, neschopnost chránit vlastní národ/rasu, atd., atd.
   Ještě k tomu, proč jsem legrační rusko-čínský maňásek, ačkoliv jsem se o těchto státech vůbec nezmínil. Zřejmě vidíte možné Vycházející hvězdy v Rusku, nebo v Číně. Aby se firma stala potenciální Vycházející hvězdou (tedy příslibem Dojné krávy), musí mít nějaký inovativní potenciál. Musí přijít s nějakou (např. technologickou) novinkou. Která s těch zemí je inovativnější nevím. Rád bych mezi kandidáty zařadil i Evropu, ale to by musela hodně přidat na své inovativnosti a změnit se. P.K.

   Smazat
  7. 20:49

   Psal jsi, že "velcí majitelé všeho převádějí západ z dojné krávy do fáze prašivého psa".
   Dal jsem ti jasný důkaz že kecáš hovadiny v podobě žebříčku firem z největšími zisky na světě.
   Jednoznačně tam převládají "dojné krávy" z USA a západu obecně.
   Apple, Google, Amazon, Facebook, Microsoft, Intel,... jsou snad málo inovativní firmy? Vždyť díky nim se za posledních 15 let doslova změnil svět.

   Smazat
  8. Anonymní29. března 2017 22:31
   Už výše, Vám 18:16 napsal, že nějak tápete, o čem je řeč. Není řeč o firmách, ale o státech. Součástí úpadku západu je i to, že velké firmy žijí z dobývání renty na hostitelských státech. Vyhýbají se placení daní a získávají státní zakázky, s nepřiměřeným ziskem.
   Ještě k tomu žebříčku. Nechci ho zpochybňovat, ale jsem stejně nedůvěřivý, ke zdraví těchto firem. Podívejme se na Westinghouse. Jistě ho najdete v žebříčku, před rokem, nebo dvěma, jako prosperující. Domnívám se, že celá ta prosperita západu, ve světle neskutečného zadlužování, je tak trochu na vodě. P.K.

   Smazat
  9. 23:03
   Velké firmy jsou součástí západu, vydělané peníze zase utrácí na západě. Nebo si snad myslíš, že jsou to nějaké mimozemské entity z Měsíce? Nebo že si ty peníze jezdí užívat do Číny a Ruska? Je to přesně naopak superbohatí Číňani a Rusové jezdí utrácet a investovat na Západ.
   Být nedůvěřivý je hezké, ale účetní závěrky a audity jsou to jediné o co se můžete opřít. Jinak tu už můžeme fabulovat každý páté přes deváté.

   Smazat
  10. Anonymní29. března 2017 23:36
   „Velké firmy jsou součástí západu, vydělané peníze zase utrácí na západě.“
   Je hezké, že to tak přesvědčivě tvrdíte, ale je to velká neznámá. Nepochybuji, že velkou část prostředků použijí na korumpovaní vlivových osob (politiků států, manažerů firem), aby získávali nadstandardní zakázky, příznivou legislativu, apod. propojuje se u nich politika s byznysem, což je zhouba pro demokracii.

   „Být nedůvěřivý je hezké, ale účetní závěrky a audity jsou to jediné o co se můžete opřít.“
   Já Vám v tom opírání nebráním, ale po mě to nechtějte. Na základě jednoho takového auditu, také přijali Řecko do Eurozóny. Nevím, jestli i do Vašeho světa pronikla informace, že tento audit byl zfalšovaný. Z hlediska pravděpodobnosti, to nejspíš u auditů, nebude tak vzácný jev. P.K.

   Smazat
  11. Statistika je sice velký svinsto a Pepek Statista je jejím drzým Prorokem, nicméně dokonale likviduje rusácko-komoušsko-čínský žvásty a lži ...

   Smazat
 9. Vzpomenete si ještě někdo, že premiéru Petru Nečasovi zlomila vaz návštěva v Moskvě, kde se osobně s Putinem svou krásnou ruštinou (byl to přece dříve předseda závodního výboru SČSP) domlouval na možnosti dostavby Temelína a Dukovan ruskou společností Rosatom v kooperaci s tuzemskými výrobci. Americká protistrana to vyhodnotila jako vážné ohrožení ekonomiky společnosti Westinghouse (donekonečna jsme byli médii masírování tím, že se jedná o americkou společnosti, i když už tehdy se jednalo téměř výhradně o společnost japonskou!) a premiér byl ihned po svém návratu spolupracujícími loutkami zlikvidován. Dnes se ukazuje, že na to stačily kabelky paní Jany Nygyové, což je poměrně tristní fakt. P.S.: jestli se ale někdo radujete, že už Česko nebude muset finančně sanovat Westinghouse svými povinnými zakázkami (i když neumějí vyrobit ani kvalitní palivové tyče), tak se šeredně mýlí. Toshiba totiž nechává zbankrotovat pouze americkou filiálku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. chtěl jsem poznamenat totéž, cituji z níže uvedeného článku: "V rovině byznysu Westinghouse je potřeba zdůraznit, že režim bankrotu, jehož výsledkem bude reorganizace firmy a jejích projektů, se týká Spojených států a nezasahuje aktivity v Evropě, Asii, na Blízkém východě a v Africe." - viz článek://www.patria.cz/zpravodajstvi/3491244/jaderny-westinghouse-je-v-bankrotu-toshiba-jej-vycleni-z-ucetnictvi.html

   Smazat
  2. 16:25 Po havárii Fukušimy v r. 2011 museli přece povinně psát americká Westinghouse. Sousloví japonská Westinghouse by přece avizovalo fakovou elektrárnu, to by byla trapná a ztracená reklamní kampaň pro předem určeného vítěze tendru.

   Smazat
  3. Hele vy blbove!!! To ze tech "kabelek" bylo za "10 micu" vas ani trochu nebere? Tyto nezdanene dary dostavala od typku, jako Rittig... jedine, co bych tem tvym "loutkam" mohl vycist je, ze nekonaly uz v dobe, kdy byla Nagiova sekretarkou na MPSV a tupoun Necas, ji daval okate odmeny za to, ze "drela jako kun".

   Jinak jaderne energetice, tady rozumi opravdu kazdy, jak koukam. Mam sice jen jeden semestr energetiky, ale ten jsem si "odkroutil" jeste za regulovaneho hospodarstvi a o problemech turbuletniho trhu s energiemi, jaky je dnes, nas tam rozhodne neucili :-)

   Smutne je, ze i p. Majevsky, ktery je jinak velice slusny diskuter, se zde nechal strhnout davovou psychozou.

   Ja osobne jsem rad, ze WH skoncil, protoze to byl technologicky skanzen, kteremu nebylo rovno. Treba SunOS 4 (do Sun-u ho "prinesl" Bill Joy a je postaveny jeste na BSD code-base), byl bezne embedovany do WH produktu a bezel tam jeste na SuperSPARC procesorech... kde tohleto vykopali, to nechapu. Museli mit obrovske sklady. Ne ze by ty nechnologie nebyly spickove ...koncem 80tych let min. stoleti ;-) ...ale jakykoliv vyvoj, se ve WH proste zastavil.

   Smazat
  4. jura30. března 2017 9:35
   Juro, s těmi kabelkami, přesný postřeh. Souhlasím, že to byl jasný pokus o nezdaněné dary.
   U těch technologií, pro JE to je možná složitější. Unixové technologie jsou pověstné svou stabilitou a odolností, asi není důvod je nepoužívat. Podobně ty starší procesory asi budou mít nějakou výhodu. Napadá mě, že jsou ještě vyráběny více mikronovou technologií. Miniaturizace nebyla až taková, což může zvýšit odolnost vůči radiaci.
   Nechce se mi věřit, že by u miliardové zakázky hrála roli cena několika desítek dolarů, za cenu modernějšího procesoru. Zde se nejspíš cení odzkoušenost a odolnost. P.K.

   Smazat
 10. Toto je SRÁČOVI .....

  Není to tak dávno co jsme tvrdili že mezinárodní obchod brzy začne ve zlatem krytých dluhopisích a nebo přímo měně.....

  ....vlezdoprdele sráč se mi smál..... IDIOTY NEVNÍMÁM.

  Tak že je to tady dámy a pánové .....

  Já jenom doufám, že po té co proběhne finanční globální vyrovnání Rusko jim vyfoukne rybník a s Čínou odstartují zlatem krytou měnu ... Což bude drtivý úder nacistům z Washingtonu, Bruselu, Londýna, Tell Avivu a Vatikánu..... Curych nevyjímaje....

  http://russia-insider.com/en/russia-china-lay-groundwork-transactions-gold/ri19355

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdybyste úplně tu samou odrhovačku neomílali jak falšineti stále dokola už nejmíň 15 let tak by se nad tím člověk třeba i zamyslel. Po těch letech kdy se nestalo vůbec nic jste leda k smíchu a politování.
   Tady je už 11!!! let starý článek na Zvedavci. Deja vůůů :-D

   http://www.zvedavec.org/komentare/2006/01/1483-iranska-ropna-burza-hrozi.htm

   Smazat
  2. Vlastimil.
   Vše dobré.
   Dokud si můžou USA,nekontrolovatelně tisknou dolary a mají je kam vložit,nemůžou zkrachovat.
   Tiskne se nová Anglická libra,je podložená zlatem,nebo její cena je jen cena kovu?
   Pokud by Rusko mělo vydat zlatý rubl,okamžitě je vykoupen jako cennost a možná by se do oběhu nedostal.

   Smazat
  3. 17:02-Když chcete používat cizí termíny,
   tak se musíte naučit i jejich pravopis.
   Takto ze sebe děláte polointeligenta,což
   pravděpodobně nejste.
   Petr Majevský

   Smazat
  4. 17:38

   Majevský, vy jste opravdu vůůůl. Ne, neopravujte mě prosím. Přesně tak jsem to chtěl napsat.

   Smazat
  5. Rok se s rokem sešel a ruský rubl proti české koruně posílil o 50%. Vladimír, jež do ruských dluhopisů investoval, má pod čepicí a je v balíku. Vyplácí se býti rusofilem.

   Smazat
  6. 17:48 hlupak bez argumentu a vzdelani

   Smazat
  7. 18:01

   To je sice úžasný, ale ten tvůj slavný rubl je pořád o 50% slabší než před 3 lety kdy začal oslabovat.

   Vladimír je konspirační pošuk který díky Bohu neinvestuje vůbec do ničeho. Jinak by už chrápal i s celou rodinou dávno pod mostem.

   Smazat
  8. Nic si z toho nedělej, hloupý trolle, že musíš smrdět od rána do večera na Nové republice a nejsi s to pochopit Vladimírovu investici do ruských dluhopisů a bonus v podobě ročního zhodnocení rublu vůči koruně o 50%. Á tak ty chceš říct, že má předpoklad dalšího kurzového zisku, když byl rubl tak moc podhodnocený a stále se vyplácí býti rusofilem.

   Smazat
 11. Jestli se nepletu,tak Westinghouse je zaháčkovaný v Temelíně se svojí řídící technologii.Snad si na to vzpomeneme,jak to prosazoval premiér Klaus.Vypadá to,že jen odhodí jedno závaží a poletí dál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Měla to být řídicí technika nikoli technologie. Ale jestli se vůbec něco uskutečnilo, kromě přesunu peněz za poradenskou činnost, není jisté. Firma Westinghouse informovala veřejnost uvnitř temelínské elektrárny v tom smyslu, že do ní dodala progresívní elektroniku. Vystaveny tam byly desky s procesory 8086. Na tom by nebylo nic divného, nebýt toho, že desky s procesory 286 jsem odesílal do Temelína osobně 3 roky předtím (pracoval jsem u generálního dodavatele a desky byly z dovozu). Tedy minimálně v komunuikaci s veřejností se jeví Westinghouse jako pochybná firma, podceňující své zákazníky.

   Smazat
  2. Delal jsem tehdy (98-99) support, pri vyvoji simulatoru jaderneho bloku, pro ridici system Temelina od WH. Dost se to tehdy kritizovalo, bylo tam spousta nelogicnosti ...proste to byl slepenec z ruznych podsystemu a ta integrace nebyla nijak "dokonala" ;-)

   O te SunOS 4-ce, jsem uz psal vyse. WH byl opravdu v pozici toho "prasiveho psa" (totalne vydojene chcipajici kravy) nejmene poslednich 25 let.

   K tomu snad neni co dodat a jedine co me udivuje, ze "tomu sikmookemu koncernu", prinasel pry 30% vynosu.

   Smazat
 12. Nic nestavět a za nic se finančně nazaručovat. Energie máme dost. Až vyvinou a vyzkouší Rusi, Američani, kdokoli, reaktor 4. generace tak potom možná.

  OdpovědětSmazat
 13. 17:10-My skutečně nemusíme nic stavět.Elektřiny
  se tady vyrobí tolik,že se prodává do zahraničí.
  Čeští občané pak ČEZ dotují,protože ten prodává
  do zahraničí za nižší ceny než Čechům.Opět jeden
  důvod zadlužování státu.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obvykle mi názory Petra Majevskeho připadají rozumné, ale tohle je opravdu úlet. Cenu elektřiny v naší části Evropy zásadne stanovuje cena na Frankfurtské burze, ČEZ by se musel zbláznit, aby prodával pod touto cenou a za stejnou cenu prodává i v ČR. To co dělá elektřinu pro občany ČR drahou není tak zvaná silova energie, ale regulovaná složka, která zahrnuje zejména cenu za distribuci a podporu obnovitelných zdrojů. Dále je dobré si uvědomit, že ČR je jedna z mála zemí, kde je uplatněna základní sazba DPH na elektřinu. Za to můžeme poděkovat ODS a panu Kočárníkovi. A že export elektřiny zadlužuje ČR, to snad ani nikdo nemůže myslet vážně. Možná by to chtělo navštívit nějaký základní kurz ekonomie.

   Smazat
 14. By mě zajímalo co tito blábolisté typu Loudila používají ruského v běžném životě. Auto? Smartphone? Počítač? Televizi? Kuchyňské spotřebiče? Oblečení? Lítají ruskýma letadlama na dovolenou? Krom plynu nebo ropy si nedokážu vybavit vůbec nic. Pomůže mi někdo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naooko jásáš, ale i ty sám tušíš, že tě jen pálí dobré bydlo a ten tvůj toužebně očekávaný rozklad Ruska by tobě a hlavně tvým dětem přinesl jen zmar a bídu.

   Smazat
  2. Veškeré uvedené věci se za socialismu vyráběly v Československu a světoznámé značky nesly štítek Made in Czechoslovakia. Pan Loudil má ohledně protektorátních kolaborantů a vlastizrádců pravdu.

   Teplých hvězd a rudohnědých pruhů slouha si myslí, že když je má na trenýrkách, tak nejsou čínské, ale americké. Prostě stejný dement, který označuje černocha za Švéda.

   Smazat
 15. Ta jaderná divize Westinghouse Electric by klekla už tehdy, když by nedostala zakázku na Temelín hned po Hadráku 89. To bylo za židozednáře Piharta, nosili se kufříky s dollary na vládu a parlament. VVER již úspešně modernizoval Siemens ve Finsku, za třetinu ceny mohl udělat Temoš, Emeričani výstavbu svými průsery zdrželi nejméně o dva roky. Škody nedozírné, zkorumpovaní viníci nepotrestáni. A ta držka Drábová najednou poskauje u havloidů ve volebním týmu vexláka Horáčka - celou dobu v tom jela taky.

  OdpovědětSmazat
 16. Čím to je, že kapitalistické banky a super závody krachují. Kde udělali páni kapitalisté chybu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krach neefektivních podniků je v kapitalismu zcela přirozená a ozdravná věc. Kapitalisté chybu neudělali nikde. Chybu jsi udělal ty ve svém vzdělání, když se takto ptáš na elementární věci jako osel.

   Smazat
  2. By mě zajímalo co tito blábolisté typu jandova sráče používají amerického v běžném životě. Auto? Raketoplán? Počítač? Televizi? Zbraně? Oblečení? Lítají americkýma letadlama na dovolenou? Krom lží a otrávenýho žrádla si nedokážu vybavit vůbec nic. Pomůže mi někdo?

   Smazat
  3. 18:25

   Mám nářadí DeWalt a Stanley, iPhone, GPS v autě, Hadry na sport Nike, V počítači procesor Intel a OS Microsoft, multifunkční tiskárna HP atd atd.
   Jo, Boeingen taky lítám.
   A teď už nemám čas tak jdi do prdele, demente.

   Smazat
  4. Jak nemáš čas jandův dementní kurvile diskusí, idiote co tu jmenuješ je z devadesáti procent z číny a jinde, tak raději zavři tu prolhanou dršku.

   Smazat
  5. Sám ti do prdele práskači zasranej, neměl bys používat všechno, co má souvislost s ruským plynem a ropou KRETÉNE.

   Smazat
  6. 18:32 Ty idiote, ty jsi tak chytrý, že se musíš živit trolováním na zdejší diskusi chudáku, vychvaluješ kapitalizmus tak jak to, že nepodnikáš, celý dny od rána do večera tady píšeš jeden nesmysl za druhým, jandovo ubohé hovádko.

   Smazat
  7. Většina z toho je vyrobena v komunistické Číně - pan Loudil má pravdu. A kdyby někdo povídal, že bývalý americký prezident (např. Clinton, Bush a Obama) je válečný zločinec a že natisté tu válku s Ruskem nevyhrají, tak přijdeš a řekneš to Jandovi v Evropských hovnotách. Teď zameč a vyskoč, Pepku Iphone.

   Smazat
  8. 19:08

   No a co kde to bylo vyrobeno, demente? Důležité je kde ty firmy sídlí, kde probíhá vývoj, kdo je vlastní, kam plyne zisk. Vyrobit umí i demet.

   A jestli s tím nesouhlasíš ta nechápu potom tady to věčné vaše kvičení, že nám tu nic nepatří, jsme jen kolonie, protektorát. Je přece jedno komu to patří, ne? Hlavně že my vyrábíme.

   Jen si vy dementi serete do huby.

   Smazat
  9. 19:22 Ty idiote, ty jsi tak chytrý, že se musíš živit trolováním na zdejší diskusi chudáku, vychvaluješ kapitalizmus tak jak to, že nepodnikáš, celý dny od rána do večera tady bleješ nesmysly. Jen si ty demente sereš do huby.Jeden nesmysl za druhým, jandovo ubohé hovádko.

   Smazat
  10. 19:22 Aha, tak to potom Čínu vlastní USA, tak to jsem přehlédl, dementní Pepku.

   Smazat
  11. Ještě bych k mému komentáři 19:22 dodal, že, třeba já jandův hulibrk tu chodím do práce kvůli zisku na diskuse trolovat, abych škodil a lhal. Všude mě ze zaměstnání vyhodili a tak mě tu máte. Mě taky vlastněj amíci a proto jsem i já velký AMÍK.Váš Pepek Vyskoč méééééééé.

   Smazat
  12. To americký zboží jsou teda hrozný šmejdy.

   Smazat
  13. 18.09
   Člověče:)))
   Těch vašich OZDRAVNÝCH bankrotů je tolik, že si fakt musíme pochvalovat zdravíčko. Pane vy jste ale..... :)))

   Smazat
  14. A je mi jedno, že kvůli výrobě v Číně nemají mí američtí spoluobčané na obědy dětem a důchodci na maso, miliony jsou jich dokonce na žebračenkách, protože podíl na zisku plyne přes Soroše k pekelnému knížecímu slouhovi Pepku Vyskoč Iphonovi.

   Smazat
  15. Oni nekrachuji ony jen presouvaji silu penez do novych obzoru to vim ja penezni a bankovni specialista.Je to proste na vas blbeckove moc komplikovane snad je Povolny je na to dost vtipnej jedl totiz tu kasi
   Honolulu expert na teple elektrarny

   Smazat
  16. 18:32 cas mas, rozum nemas

   Smazat
 17. Zdravím vás v šaškově a zdravím všechny námi zvolené šašky,když se tak podívám do našich dějin je to jedna velká šaškárna,co dalšího nám šaškům zase upletou naši dobře placení a hodní šašci.Nevím? jedno vím ! ve 20hod se jdu dívat na modrou šaškárnu ,protože jsem nepoučitelný šašek.Rano vstávám a jdu na 6hod do šaškárny abych vydělal pár šašků a nakrmil své šašky a můj šéf šašek se měl dobře.Takže můj život jako váš je jen velká šaškárna.Tak se mějte šašci dobře a ať se vám dobře šaškuje,šašci!!!!!Doufám že po tomto si má žena semnou krásně zašaškuje a zase ze mě udělá většího šaška než je soused.Váš oddaný šašek šaškovič.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump neni sasek a Americane si ho zvolili spravne. To ze si cesi neumi zvolit nesasky je cesky syndrom.

   Smazat
 18. Clovek by z kapitalismu blil

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenom jandův sráč září štěstím, zaměstnán jako diskusní trol-lhář a udavač.

   Smazat
 19. Westinghouse zbankrotoval,
  kdopak nám ji postaví?
  Staří machři jsou v důchodu,
  a mladí to neumí.

  OdpovědětSmazat
 20. Kapitalismus je v průšvihu. Trump "vyráží klín klínem". Přejme Mu ať splní nesplnitelné".
  ZISK nadále zůstane ústředním bodem kapitalistického snažení. Takže přejme Trumpovi štěstí v boji za vyšší ZISK. Získá tak větší výměru pro svůj hrob.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soustruhy a kovoobráběcí průmysl hoši z Prognostického ústavu rozprodali za cenu šrotu a čínské umělohmotné šmejdy jsou na půlroční použití.

   Smazat
  2. A ty chodíš do práce kvůli čemu? Kvůli blahu souseda? Takové pokrytecké blbečky mám nejraději.

   Smazat
  3. 19:13

   Ano předválečné soustruhy i budovy totiž cenu šrotu měly. Jediné co tady mělo cenu byla levná a relativně kvalifikovaná pracovní síla a budovy v centru měst které jste ukradli původním vlastníkům.

   Smazat
  4. 19:16 Třeba já jandův hulibrk tu chodím do práce kvůli zisku na diskuse trolovat, abych škodil a lhal. Všude mě ze zaměstnání vyhodili a tak mě tu máte.

   Smazat
  5. 19:29

   Dojemná zpověď. Ale co my s tím, rudý frustrátku?

   Smazat
  6. 19:29 19:57 tedy jandův hulibrku, ty jsi se ke všemu přiznal, kdo by to tebe řekl, milé havlistické ubohé hovádko boží.

   Smazat
  7. 19:29 19:57 souhlasím, je to dojemné Pepku a teď zameč a vyskoč, živíš se poctivou prací, Havel by nad tebou dojetím plakal, jsi hrdinný američan.

   Smazat
  8. 20:12

   Kdežto nad tebou by se tví rodiče poblili co z tebe vyrostlo za losera.

   Smazat
  9. 19:57 A kdy vyrazíš do boje proti Rusku???, jandův kryple, už na tebe a na tvý mírumilovný kapitalistický kumpány čekají, dávejte bacha, aby vám nějaký ty humanitární nukleární bomby nevrátili zpátky, magoři, pak budete mít úplný hovno.

   Smazat
  10. 20:19 Losere Pepku, tvoje životní zkušenosti neházej na jiné a teď zameč a vyskoč, mééééééé.

   Smazat
  11. 19:19 hele tak proč okrádáte většinu pracujících lidí aby jste si mohly koupit předražené hračky co k životu nepotřebujete a dělaly machry na další snoby

   Smazat
 21. Bezděky se mi vybavil případ Kalouska a tendru na padáky pro naší armádu. Firma, která tendr za cca čtvrt miliardy "vysoutěžila", neušila do té doby ani spací pytel. Natož padák. Navíc, v době, kdy zakázku dostala, nebyla ani zapsaná v obchodním rejstříku. Člověka až mrazí, že by něco podobného mohlo nastat při dostavbě Temelína.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To myslíš vážně to srovnání? Nejsi tak trochu debil?
   Když už jsi tedy při svém nulovém rozhledu o Westinghouse nikdy neslyšel tak si to aspoň vygoogli předtím než budeš psát takové kokotiny.

   Smazat
  2. Taky tě miluji, anonyme 20,13.
   Nepsal jsem nic o Westinghouse. Pouze jsem chtěl upozornit na to, že její zánik nemusí znamenat, že američané Temelín nedostanou. Tak, jako Kalousek udal padáky firmě, která je nikdy nešila, může Babiš zadat Temelín firmě, která JE nikdy nestavěla. U nás je totiž všechno možný.

   Smazat
  3. Jenomže ona je stavěla. Raději už těch blábolů nech.

   Smazat
  4. 20:13 Tvoji nechápavost jednoduchého textu omlouvá jen to, že jsi zřejmě debil z jandových slouhů po první lekci hulení trávy.

   Smazat
  5. Je to až k nevíře.
   1) Z článku nad diskusí jasně vyplývá, že Westinghouse se položila.
   2)Z toho je jasné, že v otázce Temelína jsou mimo hru.
   3) Žijeme v Čechách, kde nám již politici předvedli nemožné. Např., že tendr na padáky dostala firma, která je nikdy před tím nešila.
   4) To u mne vyvolává neklid, protože v USA není momentálně žádná jiná firma, která JE staví.
   5) Protože peníze nesmrdí, mohou Američané narychlo spíchnout nějakou novou firmu a ta, i bez patřičného know how, dostavbu může dostat.
   6) A pak nás bůh ochraňuj.

   Už je ti to jasné?

   Smazat
 22. No, nechci tady rudým dementům kazit den, ale v roce 1998 zbankrotovalo celé Rusko. A to už je trochu jiná liga než jedna firma. Tak, a co teď?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na tom už se pracuje, NATO už je na hranicích Ruska, však jim ukážeme být takhle drzé a ještě ke všemu jsou chudí, to si nemůžeme nechat líbit.

   Smazat
  2. 20:17 Ty už bys měl na to Rusko vyrazit, trapný demente.

   Smazat
  3. Měli tenkrát přijmout úspěšný ukrajinský model a už by byli za vodou.

   Smazat
  4. Dávat dohromady komouše a bankrotující Rusko je fakt velmi smělé přiznání imbecility. Pepku, Pepku, tvé argumenty jsou stále směšnější a směšnější...

   Smazat
  5. 22:38
   Naši obdivovatelé dnešního Ruska se rekrutují skoro výhradně z bývalých komoušů nebo jejich dnešních voličů.
   Sám nevím proč tomu tak je. Zřejmě z nostalgie po době časů SSSR, dále z obdivu k autoritářským nebo dokonce totalitním režimům a taky z fanatické nenávisti k USA a všemu západnímu.

   Smazat
  6. 22:46 tak za co máme obdivovat západ že jse tu dělá za 1/4 mzdy že nám k jídlu vozí odpadky že válčí ve světě usa armáda je u ruských hranic válkou s Ruskem nás zabijí všechny že udělaly řizenou migraci do evropy a chtěj nás islamisty vyhladit že lžou jako když tiskne že vyhrožují suverením státům????

   Smazat
  7. 22:46 zamysli se proc
   Ono to bude proto ze ZA KOMUNISTU BYLO LIDEM
   MNOHEM LIP NEZ TED

   Smazat
 23. dobrá, dobrá, nechme žabo-myších válek a začněme každý u sebe třeba podpisem...
  Nastala doba kdy si navzájem musíme pomáhat.
  Vážit si ČECH ČECHA a vžít si jako první prioritu podporu rodiny,kultury a půdy.
  Neshody vytváří nepřítel na všech frontách.!!!
  Společnost je nastavená sebedestruktivně a každý kdo hraje tuhle hru ničí především sebe.
  Svoboda, moudrost, láska, rodina drazí oponenti*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Důležité je, kde v takové montovně a překladišti sídlí vedení, kde probíhá vývoj a kam plynou zisky z kamiony a letadly zamořené tranzitní země.

   Smazat
 24. Všem chvalidupům co se chválí cizím peří. Co vy konkrétně jste vyrobili a vymyslaleli?Amíci vymysleli jenom jak lidi okrást.Z techniky neudělali vúbec nic. Za technickými vynálezy stojí zpravidla cizí vědátoři a za práci činská píle. Když se v součastnosti amík chce podívat do vesmíru, tak si musí koupit ruský motor. Trumpa čeká tvrdá práce než to dostane na nějakou úroveň.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V současném světě je kromě soukromého vlastnictví centrálních bank, ještě jedna špatnost, podobného rozměru. Tou je autorská a patentová ochrana. Tedy její konkrétní provedení, kdy finančníci můžou skupovat autorská a patentová práva a tím blokovat ostatní možné výrobce. Tím likvidují konkurenci svých firem. P.K.

   Smazat
  2. 21:28

   A to se děje kde? Nějaký konkrétní příklad?
   Spíše je to naopak. Číňani se s nějakými právy vůbec neserou a kopírují na co mají zrovna chuť. Zřejmě jsi jejich advokát.

   Smazat
  3. Anonymní29. března 2017 22:18
   Tato svěrací kazajka, bohužel škrtí rozvoj ekonomiky ve státech západu. Číně je dovoleno to řešit Vámi popsaným způsobem, ti žádného advokáta nepotřebují. P.K.

   Smazat
  4. A ten konkrétní příklad nebude? Ani jeden?

   Smazat
  5. Anonymní29. března 2017 22:47
   Dejte si do vyhledávače „patentové spory“, nebo něco podobného a budete mít desítky příkladů. Ale to je jenom zlomek problému. To hlavní je v tom, že pokud by se v chráněné oblasti chtěla prosadit finančně slabší firma, tak nemá dost prostředků, na takovéto spory, nebo možnost vyobchodovat nějakou jinou, jí vlastněnou ochranu.
   Forma patentové ochrany, brání vstupu na trh finančně slabším a tím je poškozován rozvoj společnosti. P.K.

   Smazat
 25. Firma Westinghause byla jenom velká vyžírka, která nic neuměla. Uměla však přes stát USA provádět nátlak na státy, které chtěly stavět jaderné elektrárny a takto získávala zakázky. Poté však vystupovala jako generální dodavatel a veškerou práci zadala jiným firmám. Samozřejmně největší zisk měla ona. Jak však byla dobrá neni třeba se rozepisovat, protože krachuje. U nás svoji kvalitu předvedla v Temelíně, kde totálně vybuchla. Jeden příklad dodávka paliva, který ČEZ zaplatil a poté musel palivo odebrat z Ruska ??? I nyní je známo, že dodávala palivo do jiných elektráren, ale odborná veřejnost ví, že palivo je opět z Ruska.

  OdpovědětSmazat
 26. Musíte to vidět s nadhledem, parazit vyžral hostitele a bez něj chcípne. A protože parazit nemá šikmé oči, je proti němu organismus imunní, je schopen parazita identifikovat a zlikvidovat.

  OdpovědětSmazat
 27. Zbankrotovat by měly předlužené USSA úplně celé!Kdyby byla již platná TTIP, USSA by legálně tunelovalo(vykrádalo) ten slavný a neohrožený Eurosojuz až do mrtě!

  OdpovědětSmazat
 28. Mám dotaz, co se stane s umělými dluhy, které má Evropa v dolarech, až se bude s tou virtuální počítačovou měnou, postavenou na klávesnici PC tapetovat? Ono udržet uměle dolar nahoře, musí stát spoustu prostředků. Jako Rusko a Čína, nejsou Kadáfí, je nelze beztrestně humanitárně vybombardovat, protože nechtějí dolar...

  OdpovědětSmazat
 29. Jiří Jírovec29. března 2017 21:58

  Výstavba jaderných elektráren je komplikována a prodražována stále novými a novými požadavky na kvalitu materiálů a ochranu životního prostředí. To, že Areva staví elektrárnu ve Finsku již 12 let nic neznamená, ledaže známe detaily.

  Proti jaderným elektrárnám bojují nejrůznější aktivisté. Nejde o to, dělat něco líp nebo bezpečněji, jde o dobrý způsob obživy.

  Míra regulace jaderných elektráren, přesněji řečeno reaktorů, je neuvěřitelná. Kdyby byly podobně regulovány třeba autoservisy, mohlo by dojít k této situaci: mechanik, který mění olej, vypustí starý, zašroubuje výpustní zátku, naleje nový olej a nastartuje motor, aby zkontroloval, zda je vše v pořádku. Zjistí, že do nádoby pod autem dopadlo několik kapek oleje. Dotáhne zátku a vypracuje zprávu pro vedoucího servisu: při zkoušce vyteklo z motoru několik mL oleje, který byl zachycen do předpisově umístěné nádoby, takže nedošlo ke znečistění životního prostředí. Vedoucí servisu tuto zprávu pošle na ministerstvo životního prostředí, které ji zaregistruje. Tam se jí zmocní sdělovací prostředky, které ji označí za havárii s tím, že by se takový nebezpečný provoz měl okamžitě zavřít.

  Protože veřejnost je snadné vyděsit prostřednictvím "atómů" politici se brání tomu, aby do jaderné energetiky šly veřejné peníze. Dávají přednost tomu, aby investice přicházely zvenčí. Společnosti, které jsou schopny jaderné reaktory postavit, často zprostředkovávají půjčky.

  Pokud není o budování jaderných elektráren dostatečný zájem, je těžké výrobce dlouhodobě udržet při životě. To se týká i subdodavatelů, kteří jsou rovněž regulováni a jejich výrobky musejí splňovat náročná kriteria.

  Kanada před časem prodávala reaktory CANDU do Číny a Jižní Koreje. Vychytralí Asiati si ovšem kladli podmínky, že s nákupem dostanou know-how a co lze se bude vyrábět v jejich zemích. Teď již umějí stavět reaktory sami a Kanada nemá kam dodávat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konečně nějaký normální, rozumný příspěvek v té hromadě antiamerického balastu. Dík.

   Smazat
  2. Jiří Jírovec29. března 2017 21:58
   „Pokud není o budování jaderných elektráren dostatečný zájem, …“
   V této oblasti je mnoho problémů, které musí brzdit nadšení z atomu. Např. z čeho financovat likvidaci ekologické zátěže, po skončení životnosti. Možná na to jsou nějaké předpisy, ale nejspíš budou stejně „dokonalé“, jako předpisy o povinnosti likvidovat ekologickou zátěž, těžebními firmami. Vždy to dopadne na stát.
   Vadí mi, že se nebere do úvahy rozvoj decentralizované energetiky. Bohužel v této prospěšné oblasti není žádný gigant, který by mohl lobbovat politiky. P.K.

   Smazat
  3. Jiří Jírovec:
   To není v historii poprvé. I v Československu , když Hitler pod tlakem bomb přesídlil výrobu elektronek do Vrchlabí a Prahy, jsme po válce na ni navázali, včetně například technologa Wernera Espeho, publikujícího v Praze a Drážďanech. (Pamětníci znají elektronky RV12P2000)Kromě toho německé patenty propadly v důsledku prohrané války, takže barevné filmy systému AGFA se začaly vyrábět po celém světě.(nedávno ukončený Kodachrome funguje jinak)

   Smazat
  4. Polistopadový normalizační zpravodaji 22:03, lísáš se marně, Kanaďané mají Američany rádi asi jako osinu v p.deli, ale s pomocí tvého udavačského Centra proti terorismu a hybridním hrozbám by je mohli začít i nenávidět.

   Smazat
  5. 22:03 laskave se nemichej do Ameriky, nech Ameriku Americanum
   Za Ameriku zde mluvi Honolulu
   Ty mlc

   Smazat
  6. Jirovec, vy jste starej, vas se to moc netyka
   Ale kde udelal ten vas automechanik chybu v Fukushime? Ted zamoruji cely Tichy Ocean

   Smazat
 30. Pořád jde o útok na Rusko a vše je tomu podřízeno. Pokud chcete ze států, kterým se nechce válčit postavit armádu, musíte je vytunelovat všemi způsoby a podrážet jim nohy různými nařízeními, kde se jenom dá a maskovat to třeba zájmem o ekologii, to vše zdražuje výrobu a zadlužuje státy. V Číně to nemají, proto jedou jak raketa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať si jedou. Moc ti přeju aby se splnil tvůj sen a bydlel jsi celoročně pod příkrovem smogu a kyselých dešťů. Ale ne tady u nás.
   A ty bláboly o útočení na Rusko raději bez komentáře.

   Smazat
  2. 22:52 v litvě je zaoceánská armáda blábol je blábol a fakta jsou fakta

   https://cz.sputniknews.com/svet/201703295007973-USA-posileni-vojensky-kontingent-Evropa-zdrzovani-Rusko/

   Smazat
  3. Vše je globální záměr - předčasné přesunutí celosvětové výroby do Číny sice způsobilo nevratné zamoření tamní krajiny, ale o to se budou miliardy Číňanů dožívat nižšího věku a ještě na tom budou, tak jako u nás, profitovat sionističtí pohrobci IG Farben. Čína ovšem nyní dohání fatální zpoždění v jaderné energetice a také mohutně investuje do obnovitelných a ekologických zdrojů - vodních a solárních elektráren. Vše v rámci snižování emisí oxidu uhelnatého a uhlovodíků z nedokonalého spalování fosilních paliv.

   Smazat
 31. Ten krach Westinghouse, tak to bude zrejme doopravdy poradna pecka! Jasnym znakem je hlavne to, ze rezimova plkatka v podtstae drzi basu. Nacisticka Ukrajina bude holt muset v reaktorech topit banderovskyma prdama.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. asi jste nečetl upřesnění, ze kterého vyplývá, že WH budeme mít na krku i nadále: "V rovině byznysu Westinghouse je potřeba zdůraznit, že režim bankrotu, jehož výsledkem bude reorganizace firmy a jejích projektů, se týká Spojených států a nezasahuje aktivity v Evropě, Asii, na Blízkém východě a v Africe." - viz článek://www.patria.cz/zpravodajstvi/3491244/jaderny-westinghouse-je-v-bankrotu-toshiba-jej-vycleni-z-ucetnictvi.html

   Smazat
  2. 12:18 nechat si postavit elektrarnu a to elektrarnu atomovou nekym kdo je v bankrotu a za par let nebude
   Ale zeme co si prodala vodu je toho schopna

   Smazat
  3. v bankrotu není jenom Westinghouse, ale celý svět a to už hezky dlouho, vždyť bankrot je jenom takové rychlé přerozdělení majetku - někdo dostane prachy, jiný dostane dluh :-)

   Smazat
  4. Zacinkat slava havlokapitalismu a montotroctvi

   Smazat
 32. Dnes se ta pisnicka zpiva jinak

  Fukusima, Temelin nam spadnul
  Kdopak nam ho odmori
  Stari chcipli na rakovinu
  A mladi taky

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.