Reklama

středa 8. března 2017

WikiLeaks začal publikovat sérii tajných dokumentů CIA

8. 3. 2017    zdroj
7. března byl zveřejněn první soubor dokumentů CIA. Administrace WikiLeaks uvádí, že zveřejnění dokumentů CIA, označených jako projekt Vault 7, bude největším únikem citlivých dokumentů tohoto zpravodajského rezortu. Do prvního balíku dokumentů, který je nazván Year Zero, je zahrnuto 8 700 dokumentů a souborů, uložených v izolované vnitřní síti Centra pro kybernetickou rozvědku, které se nachází v ústředí CIA v Langley (Virginie, USA).

Experti WikiLeaks konstatují, že zveřejněné dokumenty CIA ukazují, že v této americké zpravodajské agentuře existuje vlastní "hackerský" program. Jeden z publikovaných dokumentů například představuje instrukce pro hackery, odeslané do Frankfurtu nad Mohanem (Německo) na americký konzulát.

WikiLeaks se domnívá, že na americkém konzulátě ve Frankfurtu nad Mohanem je jedno z "hackerských" center CIA. Podle uvedeného pokynu měli hackeři na otázku ohledně účelu pobytu na konzulátu odpovídat, že se zabývají technickým poradenstvím. Přičemž byly hackerům poskytovány diplomatické pasy a ministerstvo zahraničí USA jim zajišťovalo krytí.

V dokumentech, opublikovaných 7. března, jde i o celý arzenál malware a desítkách případů jeho použití v takových produktech, jako jsou smartphony Apple a Google, OS Windows a dokonce i televizory Samsung. WikiLeaks také konstatuje, že tyto škodlivé programy CIA se poměrně rychle dostávaly do rukou jiných hackerů a šířily se po celém světě.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Hlavně aby se neprofláklo, že Trump nemá maturitu...

  OdpovědětVymazat
 2. ... a zdrojem informací je "regnum.ru" ...
  :-O

  OdpovědětVymazat
 3. https://wikileaks.org/ciav7p1/#PRESS

  OdpovědětVymazat
 4. Když k tomu připočteme,že zpravodajské služby států NATO,dobrovolně předávají důležité,tajné informace a ze všech oblastí státu,právě i CIA.

  OdpovědětVymazat
 5. Práce s informacemi neznamená jen utajovat, ale i vhodně uvolňovat. Také vypouštění králíků do revíru bývá záměrné. Už v osmdesátých létech vedly do Frankfurtu přímé dálnopisné linky ze všech větších měst střední a východní Evropy. Vše co procházelo se mikropísmem na speciálních dálnopisech zaznamenávalo. Byl jsem tam. Ve Francii měla CIA tři střediska s počítači kde se překládalo do angličtiny politické zpravodajství. Zpravodajcem i váženým heckerem jsem byl před 50 léty. Američané sbírali vždy více informací než mohli zpracovat. Va

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:09-konečně něco relevantního! Přemýšlím co je WikiLeaks a "za koho kope"? Neuděláte mi jasno "Va"?

   Vymazat
  2. Zkuste vylučovací metodu a vlastní hlavu. Např. za tyhle asi nekope:

   "Američtí studenti jsou varováni, aby na dokumenty, zveřejněné WikiLeaks, neodkazovali na sociálních sítích, či je nešířili, protože jejich případné budoucí zaměstnání ve státní správě vyžaduje průchod tzv. background checks („prověření minulosti“) a v případě zájmu o WikiLeaks touto kontrolou určitě neprojdou.
   Obamova administrativa zakázala zaměstnancům americké federální státní správy číst WikiLeaks, pokud nemají dostatečné bezpečnostní oprávnění.
   Zákaz potvrdila i knihovna amerického Kongresu, americké ministerstvo školství, americké ministerstvo obchodu a další vládní instituce."

   Vymazat
  3. Kope za nás, troubo.
   S pozdravem
   Lloyd Blankfein
   15 Central Park West
   New York, NY 10023

   Vymazat
  4. 23:27-díky za odpověď, byť mne neuspokojila. Mne zajímá, kdo se dokáže postavit "nejmocnější síle světa"? Fanatičtí amatéři sotva. Profesionálové ve službě idejí nebo jiné mocnosti? V každém případě jim fandím. P.S.-LIoyde Blankfeine, Vás bohužel neznám, je moje chyba?

   Vymazat
 6. 17:06-Proč?Skopčák Schulz z bídou dochodil tu
  základní školu a kam až to dotáhl a dotáhne.Byl
  jedním z mocných(předseda EP) a nyní se stane
  dokonce kancléřem u fašounů.Takže se neděje nic
  špatného ani s Trumpovou maturitou.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:22
   O jakých fašounech je řeč?
   Nebo to snad má být šprým?

   Vymazat
  2. Anonymní 8. března 2017 19:28
   To neberte vážně, to si jen kretén Majevský zase otvírá hubu.
   Kokotko

   Vymazat
  3. Koktavko Kokotko, ty vidíš do každého. A ty nadávky. Fakt, velmi vkusné. Inu, inteligent se nezapře.

   Vymazat
  4. Je řeč o Adolfíně Merelové a tom stádu ovcí, které vede. Po ní ho povede 'dozorce z koncentráku' Schulz (to označení jsem nevymyslel já, to mu dal náš pan exprezident Klaus!)

   Vymazat
  5. 19:45
   Já hanobím konkrétně Majevského, hajzl Majevský paušálně hanobí Němce (jinak většinou Čechy). Tož si račte vybrat podle svého gusta, vážený.
   Kokotko

   Vymazat
  6. Anonymní 8.března 2017 19:48

   Máte v tom zmatek. To nebyl Klaus ale Berlusconi.

   Jakkoli nejsem Klausův obdivovatel, tak vím, že taková ubohost k jeho stylu nepatří.

   Pokud jsou pro Vás Němci fašouni případně ovce, přinejmenším jste trochu zaspal dobu.

   Vymazat
  7. Oni si čeští primitivové (19:22 19:48) myslí: když to říká nějaký turecký ministr - tak proč ne já?

   Vymazat
  8. Ty nejsi kokotko,ale Kokotus maximus....genitální výtvor jako mladý Novotný!!!!

   Vymazat
 7. To jako zhanobený že gdyž přelezeš hranice na novou republiku tak seš čistej jo?
  čárečky pro pukrle jinde.

  OdpovědětVymazat
 8. Po pár letech mne iluze i deziluze o silných statečných jednotlivcích přešly.

  Souhlasím s paní Pozorovatelkou Aeronet,že něco tajného v tajném nelze bez nejvyššího.

  Ti silní jednotlivci bez krytí,nemusí to být smluvené,jen se prostě hodí,se poznají podle náhrobku.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.