Reklama

.

.

neděle 19. března 2017

Záchranář Blair: Bývalý britský premiér Tony Blair si našel novou práci. Bude zachraňovat liberální demokracii a globalizaci19. 3. 2017     zdroj
Bývalý britský premiér Tony Blair (Labouristická strana) se rozhodl vytvořit Ústav globálních změn pro boj proti populismu v Evropě. 18. března to oznámil britský list The Guardian. Uvádí se, že Blair vidí své další dítě nejen jako nové vědecko-výzkumné centrum, ale také jako "novou politickou platformu pro vyplnění mezer v politice".

Bývalý premiér prohlásil, že cílem ústavu je zajišťovat "nejlepším" světovým politikům strategie a politické orientace pro boj proti populismu, který v Evropě sílí kvůli kulturním a ekonomickým protestům proti dopadům globalizace.

Blair konstatoval, že v různých evropských zemích vzniká lhostejnost k liberální demokracii. "Jsou to velmi znepokojující trendy, například ve Francii nejméně třetina mladých lidí prohlašuje, že pochybuje o tom, že demokracie je nejlepší forma vlády", řekl politik.

Jako příklad uvedl také Nizozemsko, kde populismus nevyhrál, ale má významný vliv a "deformuje dialog". Nizozemským populismem Blair rozumí nizozemskou Stranu pro svobodu Geerta Wilderse, která vykázala druhý nejlepší výsledek v parlamentních volbách, jež v zemi právě proběhly.

Blair zdůraznil, že založil svůj Ústav globálních změn, protože zažívá "pocit naléhavosti". Okamžitě vysvětlil, že tento think tank není nějaký zárodek nové politické strany ve Velké Británii nebo jeho osobní návrat na politickou scénu.

14 komentářů :

 1. Krvavý Tony by měl spíš sedět za své zločiny, které stihl napáchat ve funkci UK premiéra, a nikoliv radit, jak dál šířit profláknuté "hodnoty" liberální demokracie a globalismů.
  A co náš pan prezident Zeman? Stále tohoto zločince považuje za svého osobního přítele?
  Nebo už ve společně sdílené vášni pro preventivní údery ochladl a respektuje zásady mezinárodního práva?

  OdpovědětVymazat
 2. Ako hovoria starsi ludia -velky pes sa na malu kopu nevysere--Tony po skonceni predsedu v Labour patry sa stal emisarom pre Stredny vychod s rocnym platom 500 tis.£ rocne,s nulovym vysledkom...cisty hajzel!

  OdpovědětVymazat
 3. Tony vydělal peníze a teď část z nich věnuje na vzdělávání. Pěkné peníze vydělal Špidla, ale ten nikomu nic nedá.

  Pamatuji, jak se Zeman chlubil přátelstvím s Blairem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a blbecek Paroubek co kradl salamy na vojne se dokonce nazyval Blairovcem Proste cesti hovnometnici jsou politikove Zaoralek Stropnicky a dalsi bezpaterni sasci ani jeden se tam nenajde kdo by stal za neco. Jediny hrdin aje sislavy dedek ,co krok to hovno z nohavice

   Vymazat
 4. Blair by sice měl být v base,ale není Srb,ale
  pouhý Angličan.Ti jsou po staletí zvyklí podle
  své potřeby vlézt,kam je napadne.Nejraději šli
  s puškami a děly proti domorodcům s oštěpy.Aby
  se jim nic nestalo.Srb už by za činy Blaira byl
  před údajným tribunálem v Haagu.Svou bývalou
  kolonii-USA-vycvičili k obrazu svému.Ti nejdřív
  rozbombardovat a pak obsadit.Oni v tom nevidí
  nic špatného.Proto si může válečný zločinec v UK
  tolik vyskakovat.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 5. Blbecek Blair byl vzdy slouha a sasek . Tak jak vypada tak take i mysli trotl .Je to nejvice pouzivany kaspar ,pouzivaji ho jako vyslance (koho) pro stredni vychod a jine prozidoviny. Sasek bez kouskau osobnosti ,prihrbly blbecek a zestarla sracka

  OdpovědětVymazat
 6. Blair vždy vypadal nedůvěryhodně. Je to falešný pětník

  OdpovědětVymazat
 7. Blér i Klingon mají jeden společný znak,
  mají výraz kašpara.
  Zvláštní je, že oba udělali kašpary ze svých debilních západních voličů. Ukázka, že západní volič se nevyzná v ničem.

  OdpovědětVymazat
 8. liberální demokracii a globalizaci jsi můžou strčit někam blair patří do lochu

  OdpovědětVymazat
 9. Lidstvo nemá historickou paměť. Odešli politici poznamenaní hrůzami Světové války. Dnešní, velmocenští, takový zážitek většinou už nemají. Celý život takových je poznamenán honbou za majetkem a mocí. Vezměme si to po jménech. Takový je i Tony Blair, bez studu, bez svědomí. Étos, svědomí, touha po spravedlnosti a právu je nejsilnější po katarzi. Hrůzný zážitek, podmínka katarze, nás zřejmě čeká. I Tony Blair na tom, nadále, pracuje. Zvažme, které části světa, které regiony, mají svoji katarzi ještě zažitou. Leda tam, možná, lze hledat naději.

  OdpovědětVymazat
 10. vyrabět dobroserstvi za statni je dnes globalně nejlepši biznis nemusite sice nic vyrobit ale zato mužete fšechno okecat a utracet jak se vam zachce podle z ciziho krev neteče i vovčani to miluji a je jim to třeba jak koze drbani

  OdpovědětVymazat
 11. to už neni uchylka to už je mor anema to chybu nebo si snad šlohpero či havlovi pohrobci a pivni povaleči plati ty radoby naše instituty ze sveho nenechaji se vysmat vašnosto

  OdpovědětVymazat
 12. Tenhle odporný dobytek patří na šibenici, nikoli ke korytu!

  OdpovědětVymazat
 13. Ten masový vrah měl být už dávno ve vězení !!

  OdpovědětVymazat