Reklama

pondělí 27. března 2017

Západ se vyhlášením sankcí proti Rusku dostal do prekerní schizofrenní situace. Podívejme se, jak sankce na Rusko za dva roky vlastně "zapůsobily" :

J. Loudil
27. 3. 2017
1. Putin má podporu 85 % obyvatel
2. Devizové rezervy Ruska stouply ze 350 na skoro 400 mld. USD
3. Roku 2017 se růst HDP vrátí do kladných hodnot
4. Hodnota Rublu vůči Dolaru vzrostla z minima = 85, na dnešních 57 Rublů za Dolar . Rubl je tak nejrychleji posilující národní měnou světa , pokud růst vztáhneme k onomu dosažení minimální hodnoty = 85 Rublů za Dolar./
5. Rusko výrazně posiluje své zlaté rezervy. ....


6. Díky sankcím začali prosperovat ruští zemědělci, mj. se stali největšími exportéry pšenice na světě.
7. Rusko obrátilo svou omezenou vojenskou misí vývoj války v Sýrii . Dobylo Aleppo a Palmýru , donutilo Turecko k ukončení tiché podpory IS.
8. Ruská firma Rosatom uzavřela zakázky na stavbu 36 atomových reaktorů v různých státech světa za 133 miliard Dolarů. Postaví dva reaktory v zemi NATO Maďarsku, další čtyři v zemi NATO Turecku, další také ve Finsku. Je tak nejúspěšnější "atomovou firmou" světa. ZDE

atd. atd.

P.S. Ať Západ sankce ponechá v platnosti, či je zruší , obojí bude vítězstvím Ruska. Rusko si Krym tak jako tak ponechá /přeje si to 90 % obyvatel Krymu/ a v Donbasu bude zakonzervován nedořešený stav, což bude paralyzovat režim v Kyjevě. Ekonomika Ruska se vrací k růstu a Putin má v kapse úspěšný vojenský zásah v Sýrii. Dokonce prý pomohl Trumpovi vyhrát volby v USA. Navíc získal na svou stranu stát NATO - Turecko.

15 komentářů :

 1. Skvělé zprávy....

  OdpovědětSmazat
 2. Schází ještě snad i dodat, jaké výdobytky naopak ty sankce přinesly Západu. Producenti EU (vč. těch našich) jistě "jásají", že jim sankce sebraly vývozní příležitosti. V řádu miliard Euro či USD.
  Političní představitelé EU a většiny jejích států totiž nejen, že sehrávají nedůstojné role zaslepených US loutek, ale nadto se s oblibou střílejí i do vlastního kolena. Zde např. nesmyslnou ztrátou ruského trhu i ztrátou hodnot z neuskutečněné vzájemně výhodné kooperace. Kterou V. V. Putin Evropě navrhoval deset let. Marně.
  Rusko má totiž stále co nabídnout, a to i Evropě, nejen ten plyn a zemědělské produkty nezatížené genovými manipulacemi ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:50
   je podivné, že ten Západ - o kterém tvrdíte, že ztratil nenávratně business s Ruskem a vyčíslujete v miliardách eur škody kvůli sankcím, tak ten strašně postižený Západ bvykazuje pořád a neustále růst ekonomiky, kdežto to silné Rusko, kterému sankce vlastně pomohly, tak vykazuje už třetí rok mínusový vývoj ekonomiky. Stačí se podívat na jakékoli statistiky dle vlastního výběru.

   Smazat
  2. Taky se říká, že Rusko vydává na zbrojení 10 % toho co emerika. Na současných bojištích je ale z 90 % efektivnější oproti emerice.

   Smazat
  3. 9:40 a ono se někde bojuje ? že to dokážete takhle hodnoti - no nevím nevím.
   K nějakému jasnému střetu ani okrajovému mezi USA a Ruskem ještě nedošlo - a doufám ani nedojde. ZTakže hodnotit, jestli je něco efektivnější je naprosto mimo mísu.

   Smazat
  4. Re (9:06):
   Vy snad ani nečtete!! Kde tvrdím, že Západ ztratil co nenávratně. Říkám, že Západ vyhlášenými sankcemi ztratil vývozní příležitost, tj. možnost vyvážet dnes! To je ta nesmyslná střelba do kolena. Protože sankce Ruskem nepohnuly ani o píď, spíš mu pomohly v tom smyslu, že vážně přikročilo ke své restrukturalizaci. A ta začíná nést své ovoce.
   Či-li, pokud se týče Ruska, o to nemusíte mít péči, na kolena se postaví, i kdyby jste i samým vztekem pukl ...

   Smazat
  5. 9:43 a ono se nikde nebojuje? K okrajovým střetům dochází po celém světě. Říka se tomu hybridní válka. Pán se ještě neprobudil?

   Smazat
  6. 12:40 Výsledek sankcí proti Rusku:
   1/ Putin zrušil svůj nesmyslný projekt Novoruska
   2/ zastavil postup svých vojáků a separatistů na východní Ukrajině a nikam se už raději nehrne
   3/ ruský průmysl trpí velkou bídou v investicích, nejsou levné peníze na provozní úvěry a dokud budou sankce ze strany Západu trvat, tak se to nezmění
   4/ a asi si všichni všimli i jasného úpadku HDP v Rusku, a to už třetí rok

   Západ, který ztratil export do Ruska kvůli protisankcím naopak stále vykazuje růst.
   Takže výsledky hovoří za vše. Kdo a na co doplatil.

   Smazat
 3. jo skvělé zprávy jen tak dál

  OdpovědětSmazat
 4. 9:06
  Bylo by dobré si nejprve článek přečíst, celý, a teprve potom sem něco psát. Takhle je vidět, že jsi nečetl, nebo nejsi schopen pochopit psaný text.

  OdpovědětSmazat
 5. Jak píše včerejší Právo, Rusko má nejnižší míru inflace v postsovětské éře

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:40
   Rudé právo si asi vymýšlí - pouze namátkou jsem si našel inflaci v Kazachstaně - okolo 7%, Rusko okolo 10%.

   Smazat
  2. pro 1040
   člověče, co to je za kravinu ?? Rusko má skoro nejvyšší inflaci pop 1990 = tady se podívej ty demente: https://www.patria.cz/zpravodajstvi/3144477/inflace-v-rusku-zpomalila-zrejme-vsak-pouze-prechodne.html
   Máš to tami i graficky, protože soudě podle příspěvku neumíš číst čísla.

   Smazat
  3. pro dementy co maji vymastene mozky propagandou obojiho druhu :
   veskere statistiky jsou zmanipulovane a inflace opravdu nehraje az tak velkou roli .
   vice bych se obaval zamerneho 50% podhodnocovani nasi koruny vudci dolaru coz zpusobuje vetsi skody nez pomyslna inflace. A tlak nadnarodnich obchodnich
   retezcu na nase producenty ? vykupuji cenu kg zive vahy vepreoveho skoro za ty same penize co v 90 letech s tim rozdilem ze jejich zisk je 300%!
   a co teprve zamerne degenerovani skolstvi a verejnych sluzeb? vsichni jsou hnani penezi na zapad protoze u nas se neda zit s vypaltami stejnymi uz po patnact let!
   nasi odchazeji ,prijmame lidi z vychodu a nas um degeneruje ,za chvili budeme totalne kontrolovoanu spolecnosti typu te britske polodementni luzy ktera se umi pretvarovat stejne dobre jako zidi .
   eu na nas tlaci zakony a predpisy tak aby nas mohli jeste vic vyzdimat a ta iluze silneho zapadu se nezhroutila ... chudaci co pisou prispevky a maji hlad po penezich a pozitcich zapadu ktere samozrejme pochazi z vychodu nasich zdroju a umu nasich lidi .... jste slepi jako osel co vidi pred sebou mrkev na provazku v podobe zapadni evropy ktera je uvnitr zhnila , smrduta ,slizka plna cervu

   Smazat
 6. Anonymní28. března 2017 9:06

  mate milne informace a to z toho duvodu ze na zapade nezijete ale jen konzumujete informace. informace se ale konzumovat nemaji. je treba nad nimi premyslet,porozumet jim a chapat okolnosti ktere predchazi vyvoji udalosti a za jakym ucelem jsou vypousteny .
  po te co rotchild s rockeffelerem a dalsimi euroatlantickymi bankerskymi rodinami prohrali financni bitvu s cinou ( krize 2008) tak jsou stale ke dnu . Rusko jako partner ciny a Iranu si jen diky tomu upevnilo pozici . I debil pochopi ze produkty z ciny jsou levne diky levne pracovni sile i produktum a presun fabrik ze (zido kanibalistciko pedofilniho arabo zapadu ) do ciny jen cine prinesl vice kapitalu . a ted zkupuje od anglie po ameriku vse a americane ,anglicane bez prace , infrastruktury jen hledi ...ostatne tak jak to delaly po staleti ponevadz jsou jen otrockym produktem zidovsta na zniceni evropy a sveta ve jmenu bile evropy zakryvajici zidy vytvorenou rasovou nesnasenlivost vudci vsemu lidstvu ,prirode. no nic tady v anglii pozavirali posty a centra danovych uradu ,celnich i policejnich ,hasici maji take omezene zdroje a sanitku si radsi ani nevolejte protoze do pul hodiny bude stejne po vas a oni driv neprijedou protoze se vse resi pres telefon aby usetrili na vyjezdech atd atd. V podtate je ted vse pripracveno na jeste vedsi korupci anglie a teresa may je jen zaclona ktera ma narodu vratit pocit stability .pokud byu tam skoncil nekdo jiny tak by asi doslo k obcanskym nepokojum . samozrejme ze anglie pujde ke dnu a za jak dlouho to ukaze cas. moc kralovna predala cinksemu prezidentovi a cinane maji i sveho spravce pro kanton honkong a kanton anglie ! takze asi tak . pokud si nekdo mysli ze zapad neco produkuje tak je na velkme omylu protoze jen amerika konzumuje 50% svetovych zasob vseho druhu . sjou to kanibalsiticke konzumni paraziticke narody vytvorene zidy na zakladech genocidy puvodnich obyvatel . neprisli zvelebovat mir ani spokojenost ale totalne vydrancovat krasnou zemi a lidi . a germani s anglicany jsou narody ktere toto cini tady v evrope za podpory nacionalsiticke slozky americke armady vedene mossadem a izraelem ,placenym sadskym arabsko zidovskycm kralosvstvim .

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.