Reklama

středa 1. března 2017

Zbyněk Fiala: Trump v Kongresu

Zbyněk Fiala
1.3.2017 Vaše věc

Americký prezident potvrdil, že se chce odpoutat od zahraničních válek a soustředit se na naléhavé domácí problémy Spojených států.


Donald Trump vystoupil na společné schůzi obou komor amerického Kongresu se zásadním projevem, ze kterého vyplývá, že jeho vláda se soustředí hlavně na domácí ekonomické a společenské problémy. Tam lze zřejmě zařadit i vztah k NATO, protože zmínil jen rychlou pozitivní reakci partnerů na výzvu ke zvýšení zbrojních výdajů, jinými slovy, povzbuzení poptávky po amerických dodávkách.

V oblasti mezinárodních vztahů se soustředil hlavně na problém nelegálních imigrantů a zeď na mexické hranici. Krátce se zmínil o ISIS, chce jej porazit a rozprášit i „s přáteli a spojenci z muslimského světa“. O Rusku nemluvil vůbec, ale prohlásil, že Amerika bude chtít vytvářet nová partnerství i s národy, které byly v minulosti nepřáteli Spojených států.

https://www.nytimes.com/2017/02/28/us/politics/trump-congress-video-transcript.html

Jeho řeč před zákonodárci z obou kongresových komor tak věrně odrážela to, co je americkými občany považováno za největší problémy současnosti. Podle výzkumu veřejného mínění, který Gallupův institut provádí už od časů prezidenta Roosevelta, to byly v únoru hlavně domácí problémy, a to nespokojenost s vládou, imigrace, potřeba národní jednoty a občanská práva. Následoval stav hospodářství a nezaměstnanost.

Mnohem menší zájem je o otázky národní bezpečnosti a terorismus a zcela zanedbatelný je zájem o mezinárodní vztahy. Obavy z války, které dominovaly těmto průzkumům v minulosti – ale hodně hluboké, v 50. a 80. letech – mají nyní v tomto seznamu klíčových problémů zcela bezvýznamné postavení. https://www.nytimes.com/interactive/2017/02/27/us/politics/most-important-problem-gallup-polling-question.html

Z Trumpova projevu bylo také zřejmé, že řada záměrů stále nedostala nějakou konkrétnější podobu. Týká se to zejména hospodářské reformy, spočívající v narušení globalizačních vazeb, které ze Spojených států odsávají pracovní místa. Základem je radikální snížení daně z příjmů, které zní lákavě, ale má k němu být přibalena i nepřímá dotace vývozu a drsná dovozní daň. To naráží na odpor největších dovozců. Třeba obchodní řetězec Walmart, svého času největší korporace světa, je postaven na dovozu levného zboží z Číny a dalších asijských zemí.

Některé kroky už Trump udělal, jako třeba odstoupení od Transpacifického partnerství a rozbíjení vztahů uvnitř zóny volného obchodu NAFTA, kde jde hlavně o zastavení přesunu výrob do Mexika. „V mrazáku“ skončila podle eurokomisařky Malstromové také snaha Trumpova předchůdce Baracka Obamy rychle uzavřít veřejností odmítanou smlouvu s Evropou (TTIP).

K dalším krokům se nový americký prezident teprve odhodlává. Hrozí konflikt se Světovou obchodní organizací, která dotace vývozu a dovozní daň výslovně zakazuje. Možná se to přenese do konfliktu s dalšími agenturami OSN, jako je Mezinárodní měnový fond a Světová banka, které dosud fungovaly jako nástroje americké dominance. Dopady na Evropu zkouší shrnout zajímavá analýza Německého Marshallova fondu GMF, ze které je zřejmé, že sice nevíme, co Trump konkrétně udělá, ale má dost pravomocí na to, aby to udělal jednostranně.

Ani pokud jde o chystané zdravotnické a školské reformy, neznáme detaily. V projevu zazněly jen sliby, že zdravotnická péče má být dostupnější a výběr školy otevřenější. Rétorika se přesouvá od negativního obrazu z inauguračního projevu (obdoby „ vaše země nevzkvétá“) k obrazu naděje v obnovu amerického snu. Celkově bylo zřejmé, že Trump už překlenul období, kdy byl pod tlakem úniků informací z odposlechů kvůli pokusům normalizovat vztahy s Ruskem a znovu se ujímá strategické iniciativy.

Společné zasedání obou kongresových komor ukončilo týdenní volno zákonodárců a obnovilo pracovní sezónu. Daňová reforma se musí zákonitě prolínat s vyjednáváním o federálním rozpočtu, takže nejspíš přijde na řadu jako první. V Evropě z toho vládne panika, samozřejmě hlavně mezi těmi, kdo z globalizace a podkuřování Američanům žili. Děsí je hladová léta, kdy o jejich služby nebude zájem.

Také studie DMF očekává důsledky „drastických návrhů Washingtonu“ pro Evropu nejen v oblasti obchodu, ale také fiskální a měnové politiky. Dochází však k překvapivému závěru, že to může být pro Evropu „leckde krátkodobě ekonomicky výhodné“. Ale, jak neopomene zdůraznit, to všechno může být převáženo „významnými dlouhodobými riziky zhoršení, založenými v potenciálních politických změnách ve Washingtonu“.

Česky bychom napsali: Aber die koncen!

80 komentářů :

 1. jo jo s inkluzemy pryč s zákonem proti kouření pryč s americkýma podržtaškama pryč

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jak toho chces coby cesky bezpravnik docilit? Ty si Trumpa zvolit nemuzes

   Smazat
  2. Anonymní1. března 2017 23:46 volit SPD

   Smazat
 2. Pokud někdo veřejně tvrdí,že se chce odpoutat od zahraničních válek, myslí na pravý opak. Ještě tak aby začal víc zbrojit,směji se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s názorem „smějící se bestie“ (14:28). Trump se odklání od projektu globalizace a navrací se k historickému projektu silné a tedy nepostradatelné Ameriky. Tím historickým myslím, že to mají ve své historii všechny velmoci. Nejspíš má v plánu definovat a podporovat regionální mocnosti, které budou vůči Americe v podřízeném postavení. Ale přenechme mocenské hry, mocnostem.
   My bychom měli zachytit nový vítr v ekonomice a imigrační politice. Věřme, že tento vítr, v našich zeměpisných souřadnicích, ještě zesílí, po volbách v Holandsku a ve Francii.
   EU papaláši ztratili silného partnera, pro globalizační hrátky. Návaly migrantů ustanou, zůstanou problémy, těm státům, které si je nechaly a nechají, ať už lstí, nebo vyhrůžkami, navézt. Vítězem bude Maďarsko a další státy, které budou následovat jeho přístup, v této záležitosti. Amerika začíná dělat totéž. V této záležitosti je také inspirující další Trumpův přístup. Migrace ano, ale těch, kteří se dokážou o sebe finančně postarat a nezatěžují sociální systém. Samozřejmě musí ctít, náš právní systém.
   Ve prospěch ekonomiky, je také třeba podporovat strany, které hodlají odhodit liberalizaci a vrátit zemi domácí ekonomickou sílu. A to prostřednictvím podpory firem, platících daně v Česku, zaměstnávající Čechy a používající české suroviny. Takto by také bylo možno se dostat ze zadlužení, které Trump neřešil(!?). P.K.

   Smazat
 3. Kdyby Amerika cokoliv udelala, kdyby se vydala ve svem vyvoji uplne jinou cestou, tak vzdy se u vas najdou lide, kteri ji zacnou lopatovat hnojem. TIM NEMYSLIM AUTORA FIALI !

  Precetl jsem dva prispevky pod autorem Robertsem !
  Vy v Cesku jste nespravedlivi a plni zaste ! Ta prameni z toho, jak jste neuspesni, zavistlivi bridilove a ja vam budu nadavat pro radost z toho, co jste !
  Vy nemate argument, vy vse sepsujete.

  Kdyz mlada vdova place, ci matka ktera ztratila syna je ve vasich ocich SPATNA HERECKA , tak jste nelidska podradna hovada a vrati se vam to jako bumerang.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi nemáš logiku,Honolulu a nebo ani nevíš,že existuje,dokonce. Tvá tvrzení jsou jen přáními a rozpadá se Ti i celá koncepce o Trumpovi,kterou sis jen zdánlivě, vymodlil.

   Smazat
  2. On Honolulu je tak trochu grafoman, tak trochu fanfarón a trochu snílek. Strašný mix. Podle toho jeho příspěvky také vypadají. Daleko od reality.

   Smazat
  3. Ne ne -Nick Honolulu je Jiří Večerek - Florida -pod tímto nickem píše své nenávistné bláboly na diskuzích k novinkám. Opakovaně je blokován. Je to nenávistný emigrant, není možné přehlédnout, jak Čechy jen uráží, pošklebuje se, nebo nadává. Našel si cestu na NR a drží se zde jak hovno košile, a to proto, že tady se neblokuje za urážky národa, a že na NR může blafat celý den - na novinkách má jen dva možné příspěvky. Jednou tady blábolí pod nickem Nick Honolulu a jednou pod Horní Dolní, nebo 007 nebo Zarathustra - dělá si tady legraci tenhle nudící se, nenávistný dědek z Floridy. Nejotřesnější je na tom to, že Čechy nenávidí, proto odtud utekl, teď si rochní na Floridě, a z dálky nám může sprostě nadávat. Halí to do jakýchsi politických postřehů, ale o naší zemi ví prdlajs - jen co se kde dočte, a on -psychopat - čím více nás nenávidí, tím více leze po internetu a čte kde co. Přeje nám jen to nejhorší, a kdyby tady vypukla genocida, byl by na vrcholu blaha. Je to emigrantský podvraťák.

   Smazat
  4. 19.26

   To jsou nesmysly, Honolulu není psychopat, a není pravda, že Čechy nenávidí.
   Znám Honolulu ještě z Aktuálně. Je to buřič, ale v tom správném slova smyslu.
   A v jeho příspěvcích je mnoho moudrosti, zkušeností, o nichž běžný člověk nemá potuchy.
   Honolulu je skutečným obohacením každého webu.
   Pane Honolulu, srdečně zdravím, a držím palce!
   A těším se na další postřehy!

   Smazat
  5. 21:09 souhlas, také delší dobu pozoruji Honolulu, píše moc dobře a vůbec z toho necítím nenávist, jen otvírá oči některým zabedněným. Také srdečně zdravím Honolulu, piš dál tvé příspěvky, Díky

   Smazat
  6. 19:26 zapecniku z ceskozlodejska, jeste trochu zahysterci a zazavid

   Smazat
  7. 19.26 Dobře vystiženo.
   21:09 Asi jste se upsal. Ho.nolulu není buřič ve správném smyslu, ale prudič v pravém smyslu.

   Smazat
 4. Trump je mazaný, jak svědčí jeho projev v kongresu. Udržuje si rozhodnou podporu dobré části Američanů. Ta vložka o "hrdinných" padlých byla účinná.
  Jeho předvolební slib návratu milionů dobře placených pracovních míst a vytvoření 25 milionů nových je "ve vzduchu". Snad by to přivedlo americké hospodářství do plusu - doufejme.
  V případě, že Trump zklame svoje skalní přívržence, budou události za čtyři roky ještě bouřlivější nežli loňské volební klání.

  OdpovědětSmazat
 5. Projev pramenil ze spatne situace ve ktere Amerika je po obamove vlade , zdravotnictvi, skolstvi, kriminalita, (4000 zastrelenych v Chicagu), tarify na americke zbozi a zadne tarify na dovaz.
  Projev zahrnoval priliz mnoho veci a o kazde z techto veci se musi mluvit separatne.

  Az se vratim, tak napadnu ty blbce co se vysmivali "spatne herecce", vim ze prijdou a ja take, ale pozdej.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Špatná herečka jsi Ty Honolulu,jen si přeješ a jsi neobjektivní. Zaujatý, pokud snad nerozumíš.

   Smazat
  2. Jakých 4000 zastřelených v Chicagu? Co to má být? Leo

   Smazat
  3. Přestaň být trapný Jiří Večereku z Floridy, opusť už konečně diskuze na NR - jsi sprostej, nenávistnej, urážející emigrant. Už jsi zase na novinkách zablokovanej? Nebo ne - ale tam už nic pro magory nepíšou. Proto se držíš tady. Je to až neuvěřitelný, jak jsi houževnatej. Posedlej psychopatickej starej magor. Jdi ven někam na pláž, sedni si na lavičku mezi americký důchodce, a vyser se konečně na nás. My si svoje problémy vyřešíme sami.

   Smazat
  4. Zdravím, pane Honolulu.

   Nenechte se otrávit nenávistníky, a pište!
   Vaše autentické postřehy z Ameriky mají pro mě váhu, pindy zakomplexovaných čecháčků akorát zamořují diskuze.
   Těším se na další příspěvky!

   Smazat
  5. 21:15 připojuji se k Vašemu příspěvku.Také se těším na další příspěvky od Honolulu

   Smazat
  6. 19:30 ze si ceskozlodejsko vyresi problemy?
   Tak proc parazituje na Americe a cesko si bere americke dotace, desitky milionu dolaru?
   Cesko jen parazituje, je bezpravne a krade

   Smazat
  7. 18:31 Leo, ty nevis o Chikagu?

   A cesko si muze rikat o sobe AZ prestane parazitovat na Americe
   Do te doby je nesvepravne

   Smazat
 6. 15:56 Vy zase nemate zadny argument. Nerekl jste nic, kde moje logika chybi a vase je superiorni. Pane bez argumentu jste hnojometnik, nalepkar.
  Jdu na schuzi Republikanu. Vratim se pozdej,
  rad vas zdevastuji padnymi argumenty.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Těšíme se,dobrý Honolulu,jsme nedočkaví na další informace.

   Smazat
  2. Zítra mi podej hlášení, vojín Honolulu! Za rána, za úsvitu, za rosy před nastoupenou jednotkou! Můj rozkaz Ti je jasný, vojáku?!
   emeritní plukovník

   Smazat
  3. Zalez magorskej emigrante. Kdy tě raní mrtvice nebo něco takového? Kdy se tě konečně zbavíme? Vždyť ty jsi úplnej nezmar. Denně od slunka do slunka tady otravovat na diskuzích - jsi horší než rakovinnej nádor. A jakej ty máš argument, sprostej lumpe?

   Smazat
  4. Honolulu

   držím palce, nenechte se vyvést z rovnováhy trapnými a zapšklými čecháčky.
   Pište, co se děje v USA.
   Díky.

   Smazat
  5. také Děkuji za zprávy od Honolulu

   Smazat
  6. 19:32 uz jsi si vymack bedary, zakomplexovany parazticky cechacku

   Smazat
  7. PRO ANONYMA V 19:32 - není Vám trapné se někoho ptát, kdy ho raní mrtvice? Aby to dříve nepotkalo v té Vaší zlobě Vás. EK

   Smazat
 7. Honolulu, až se vrátíš tak nám vysvětli proč Trump chce ještě více zbrojit, nutí země zapojené v NATO také více zbrojit a přitom chce být mírotvorce. To nemá logiku. Putinovi nezbyde než dělat to samé. I kdyby neměl a on opravdu nebude mít peníze jako USA v dohledné době, tak rusům postačí pracovat na nosičích atomových zbraní, již dnes je má dost dobré. Byla by hloupost bojovat s USA konvenčně.Tak jaký to má smysl?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo chce mir, musi se pripravovat na valku

   Smazat
 8. 16:23..Obama zdevastoval armadu ! Vyhodi 300 generalu. My namame lode, letadla a ty co mame pamatuji Napoleona.

  Trump chce MODERNIZOVAT armadu a vymenit techniku. Jakou techniku nevim. (Armada me nikdy moc neazajimala.)
  Trump ma nejakou vojenskou skolu a generalove ho maji radi pro jeho nazory.
  Koncim do vecera.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 9. Co dát Trumpovi a honoluluovi oněch sto dní? Výměna stylu vlády a protagonistů vyžaduje taktiku ne nepodobnou, jako musí užívat i Putin, také Zeman. Trochu trpělivosti neuškodí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump už ale to zvýšení zbrojení USA rozkázal,respektive podepsal.

   Smazat
  2. 17:07-i zbrojení dává pracovní příležitosti, což věděl i Hitler.

   Smazat
  3. Potom to tedy možná měl v plánu už úplně odpočátku.

   Smazat
  4. PS. proč si nepojistit armádu a zbrojní lobby?

   Smazat
  5. Vazeny priteli ,
   musite zacist cist knihy abyste pochpil CELOU hru na jevisti politiky. Je to jako kdyz vidite z Shakespeare Hamleta, jeho slavne " Zit ci nezit to je ta otazka" a z toho chcete soudit o co tady jde.

   >> Tady jde o moc a moc jsou penize .
   Kdo kontroluje penize , kontroluje senat.

   Kdyz penize kontroluji senat , Trump nemuze dostat jediny zakon skrz senat.

   Pokud by jste si udelal nasili a precetl si neco o politice a penezich v USA za poslednich 50 let, tak by jste se pocal vazne obavat!!!

   Ovsem by jste zjistil , ze ne USA ovladlo svetove penize , ale svetove penize ovladly USA!!! a Trump mne pripada jako clovek , ktery se snazi rukama zastavit vlak a milion lidi se diva jak to dela??

   Nejhorsi na tvem psani je to , ze jsi vubec neudelal google pruzkum kam se pohybuji penize na armadu v USA , a kde ma penize a kolik a kam jdou.

   To jsou verejne informace , na tom neni nic spatneho.

   Faktem je , ze kazda moderni armada na svete!! je pred revoluci!! a ze se predelava na roboty a robotovou armadu, coz stoji mnoho miliard EURO.

   Lidi zde jsou psychicky lini aby neco pochopili, jen placaji veci z Televise a primitivnich novin. Na priklad , musis si precist knihu tistenou v roce 2010 ci pozdeji o moderni armade a trendech. Pak pochopis , jestli to co dela Trump je nutne ci nikoliv. Mne to pripada jako absolutni MINIMUM!!!

   Pak zjistis ze roboticka armada s autonomnimi roboty umozni male skupine lidi ANONYMNE!!! ovladnout strasne silne soukrome!!!! armady robotu . Strasne nebezpecne.

   A to protoze jsi nepochopil jak ohromne silny a tajny jsou Globalisti a jake Mamuti penize ovladaji , protoze nectes!!

   A to je rozdil mezi mnou a SENILNIM HONOLULU!!
   BroukPytlik   Smazat
  6. Brouku Pytlíku, to vše vím také ale protože Vy jste "nadupaný" znalostmi, jistě nám zde poradíte, jak to těm mocným překazíme. konec konců jste Brouk Pytlík.

   Smazat
  7. pane Povolny,
   ja tak moc nevynalezam, ja jsem BroukPytlik.

   Ja si ale myslim , ze by Cesi svou strategii meli trochu kopirovat od Armenu , ci Zidu ktere jsem poznal.
   ( I Zeman prohlasil ja jsem Zid v New Yorku ale on to asi myslel organisacne!!).

   Jak Armeni tak Zidi jsou mistri narodniho preziti , a bohatnou a jsou uspesni. Ucme se od mistru umeni jak narodne prezit.

   Pravidlo cislo jedna : "Cesi si nesmi delat potize jeden druhemu ale!! podporovat se"

   Pravidlo Cislo 2 : Musi kulturni kontinuitu " to je Zidi maji nabozenstvi, Armeni maji svou specialni cirkev Armenskou Ortodoxni" neni podstatne jestli veris ci nikoliv , tady jde o tradici.

   Pravidlo 3 vykopnes Televisi a tvoje manzelka bude vychovavat od prvniho dne zivota Cechy jako Cechy a to zcela .
   neustupne.

   Budes myslet mozek : hrat Sachy , programovat , hrat karty ..jako oni Armeni.

   Atd ....vse je o inteligenci a penezich.

   To by vse stacilo k narodnimu uspechu.


   BroukPytlik

   Smazat
  8. 20:59- Vám se zdá naše role v "české kotlině" méně heroická, notabene když naším nepřátelům napomáhá jedna skupina Vámi jmenovaná výše?

   Smazat
  9. PS. ty tři body jsou správné a uplatňuji je,jen víru v boha nevštěpuji,ta patří mezi osobní volbu.

   Smazat
  10. Pozor na pytlik, brouku premoudrelej
   Uz ti bylo aspon deset?

   Smazat
  11. 20:59 To vyjádření Zemana jsi pochopil na pytel, Brouku. Když si ho přečteš celé, tak Zeman jím jen vyjádřil solidaritu s Židy v jejich boji proti teroristům. Bylo to obdobné, jako pozdější "Je suis Charlie Hebdo". Nic víc v tom nebylo.

   O terorismu v Israeli a podílu USA na tamních problémech je drsná píseň "Cesta k míru" od Američana Toma Waitse. Doporučuji shlédnout:
   https://www.youtube.com/watch?v=p-2TxIcdaOs

   Smazat
 10. Trump zvýšil výdaje na armádu o 54 miliard a
  ještě slibuje dalších 30 miliard.Těžko si to
  mohu spojit se snahou o mír ve světě.Usa tak
  pokračují směrem,který zavedla Britanie a chce
  v tom pokračovat.Co vlk schvátí,nenavrátí.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale panebože - vždyť Americe hrozí občanská válka. Amerika má 40 milionů lidí na potravinových lístcích, je to tam samá socka, a černí kriplové, kteří dělají bordel. Aby tam nastolil nějakej pořádek, se může odvážit prezident, jen když bude mít za sebou nějakou sílu. Ten se vyprdne na rozesranej svět, má rozesranou svoji vlastní zemi, a docela fest. Nechápu, kde se na diskuzích bere tolik pitomců. Spočítal jsem to celkem kolem 250 - 300 lidí, kteří denně čtou všude možně publicistický sračky, a denně sračky na diskuzích píšou. Jsou nemocní. Jsou to stále ti stejní lidi. Když tady začne číst někdo, kdo to ještě nezná, hned si řekne, že je to hrůza, když stejné množství imbecilů svými žvásty živí několik webů, jak jsou dychtiví číst a psát bláboly.Taky pořád stejný. Začněte už přemýšlet. Články jsou stylizované tak, aby vzbuzovaly emoce, aby provokovaly a nasíraly čtenáře, a ti aby psali ty diskuzní bláboly. Kdykoliv se objeví článek o kultuře, nebo něco normálního, diskuze k tomu nejsou. Takové novinky - to už je jenom bulvární svinstvo, ještě tam provokují samotní redaktoři pod různými nicky a lidi se můžou podělat. Upíšou se k smrti. Je to všechno nesmírně ubohý. Proč asi Trump modernizuje armádu?? Proč ji modernizuje KLDR? Proč ji modernizuje Rusko - Německo - ČR... neustále stejné bláboly. Vládní poserové už totiž všude všechno tak posrali, že majetek světa je v držení několika úchylů, miliardy lidí mají hovno, a nesmí ani žvejknout, a političtí poserové už se vlastních lidí bojí. Každej posranej šlechtic měl svoje zbrojnoše a vojáky proti poddaným - ne? Jak jinak by je přinutili robotovat?

   Smazat
  2. Naprostá pravda, nezbývá než souhlasit.

   Smazat
  3. 19:45-Zda stojíUSA na pokraji občanskéválky je mi úplně jedno.To je vnitřní záležitostí
   USA.Nevím,zda se můžete podělat,ale ve mně
   články žádné emoce nevzbuzují.Mohl byste mi
   přiblížit způsob,jakým jste vypočítal počet
   lidí,kteří čtou"sračky",jak píšete.Pokud
   mi chcete namlouvat něco o mírumilovnosti
   Američanů,tak jste mimo.Jakým způsobem
   modernizuje ČR svou armádu?Tím,že ji jeden
   komediant převedl pod velení Bundewehru,
   který je pokračovatelem Wermachtu?Nebo
   snad vysláním žoldnéřů okupovat země,které
   nám nebyly nepřátelské.Novinky si přečtu,
   tzv. diskuzi také a směji se,co se tam
   objeví za věci.Stejné provokace jsou i zde,
   jako na těch bláznivých novinkách.Neberu
   Vám názor,který zastáváte.Dokonce si vážím
   toho,že nikomu nenadáváte.Ale odpovídal
   jste na to,co jsem napsal,aniž jste nějak
   vyvrátil to,co je v mém příspěvku uvedeno.
   Petr Majevský

   Smazat
  4. Nepiste tak nudne, jeden husty odstavec, kvileni, hystericky kvikot

   Aspon se trosku poucte od Honolulu

   Smazat
 11. Anonymni 17:25 Donald TRUMP NIC - on je muzikant , hraje na dudy !
  A velice dobre !!!
  A ja Nick HOLONULU slavnostne prisaham i slibuju..
  .. ze budu prispivat na VYZBROJENI nasi U.S. Armiji 150 $
  A to kazdeho 1/2 roku !

  To jsem napsal ja SVETLONOS a zpravodaj
  nick holonulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vyznam slova SVETLONOS = lucifer = satan = dabel

   Smazat
  2. Proti komu chceš zbrojit, ty nulo? Proti Rusku, Evropě? Nebo máte spadeno tentokrát na Mexiko,Irán,Čínu? Ty nejsi světlonoš, ty jsi militantní SMRTONOŠ ty magore. Na každý tvůj hovnem podložený dolar já vydám dvojnásobek, abych takové zmetky, kteří mají dojem, že zbrojením dokáží zbytek světa udržet v područí, zastavil.

   Smazat
  3. No - tak ses tady zase vyžvejkal Jiří Večereku z Floridy, napsal jsi všechny ty nenávistný a urážlivý sračky, a dal jsi nepokrytě najevo, jak tě těší všechny problémy, které máme - ty posranej emigrante. A teď už zalez ty blbej světlonoši.

   Smazat
  4. pane volny

   myslim , ze vam cosi uniklo.

   Americka Armada byla strasne poskozena od Obamy a Bushe mladeho, ty penize na armadu sly nevim kam neco si o tom precti a Armada je dosti zruinovana.

   Americka Armada jedna z hlavnich sil podporujici Trumpa, a tak to zatim Trump zvlada. Tak ji musi podporovat!!!!!!

   Kdyby to nedelal mozna by Trumpa lehce politicky zlikvidovali,a uz je Amerika v nejake mensi??? valce s Ruskem a to nikdo nechce.

   V mych ocich v tomto kratkem case( 6 mesicu) Americka Armada je skutecne nositelkou miru ( bez ohledu jak to zni nesmyslne!!) a pokud Trump chce udrzet mir na svete pro USA musi delat nekolik veci:

   > udrzet silnou armadu!!!!!! a modernizovat

   > udrzet pratelske vztahy s Ruskem

   > vyresit Cinu

   > vyresit Iran

   Proc jsi to nepochopil?? protoze neznas cisla o Armade a nic o tom nevis , kdo je pritel a kdo nepritel a nejvetsi HRICH na svete DIVAS SE NA TELEVISI a nectes.

   s uctou Vas BroukPytlik

   Smazat
  5. Ty si Pepku troufas uzbrojit Ameriku
   Cechacske velikastvi

   Smazat
  6. Anonymní1. března 2017 21:26
   Brouku Pytliku, Ho.nolulu, ii007 a jak si ještě říkáš, tvoje závěry:
   „a pokud Trump chce udrzet mir na svete pro USA musi delat nekolik veci:
   > udrzet silnou armadu!!!!!! a modernizovat
   > udrzet pratelske vztahy s Ruskem
   > vyresit Cinu
   >vyresit Iran
   jsou hodně průhledné. Dokud nezvládne Syrii, nemůže jít na Irán (náročné na zdroje). Ale pokud by přesto „vyřešil“ Čínu a Irán, každému soudnému je jasné, že pro zajištění „míru pro USA“ musí přijít „řešení“ Ruska. To si všichni aktéři uvědomují a budou držet pospolu. Ale Trumpovi ještě zbývá ve spolupráci s Izraelci, cesta peněz a zrádných pátých kolon. Hra začíná.

   Smazat
 12. Vecerku jeste na Floride nemame.. ja chodim spat o 1/2 NOCI , kdyz ty
  vstavas do HAKU , blbej anonyme.. tedy vylez z pelechu a jdi !!!
  Bouchat srouby - ja si RAD PRISPIM !
  SVETLONOS a pravdy milovnik
  nick HOLONULU !

  OdpovědětSmazat
 13. Nenapsal jsem prispevek 19:14
  19:48... NEJSEM Jiri Vecerek a ten idiot kdo to tvrdi, to pise uz 10 x ! Pana Vecerka neznam !
  Nenapsal jsem prispevek 20:23 nekdo krade identititu.

  Kdyby jste se nechovali jako retardovane deti, tak bych vas upozornil na dve veci, ktere se stali vcera v kongresu. Nedate beze me ani ranu, (prisleplici) protoze jste HNUPI a nejde vam o informace, ale o zavist s kterou si nevite rady.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 14. Vy blbecci nedonoseni v Cesku ! Me na vas nejvice sere, ze jste sprosti, ale NESNESETE sprostotu zpet. Vy si zacnete stezovat na vulgaritu a me bud mazou, nebo dokonce blokuji computer - a ja musim zadat mlade americany, aby mi to odblokovali.

  Vy se nechovate jako chlapy, ale jako hrbate stetky od Prasne brany.
  Skodite sami sobe, protoze vite 3x hovno a potom jste prekvapeni, co se s vami deje.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ceskozlodejum nic jineho nez hysterie nezbyva, inu ovoce z Havla

   Smazat
 15. Jeste neco vam od srdce napisi.
  Vy jste plni citu a soustrastu nad Iraqem, ci Libyi, ale kdyz je zabit nejaky policajt v Americe a rodina se rozplace v kongresu, tak o ni napisete, ze matka ci manzelka je "SPATNA HERECKA".

  Znam Afriku vy zmetci, 100 x jsem to napsal a za nejakou dobu budete plakat i vy, az ztratite nekoho blizkeho v rodine.

  Neni mozne, aby vas nebesa nepotrestala za vase mysleni. Vsak poznate brzy vy zrudy, co to je zniceni mesta barbary, na sve kuzi.
  nick HONOLULU
  A kdyz budete krast muj nick (identitu), tak si nakadite do vlastniho hnizda. Potom nepoznate co je informace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:39 Honolulu, ta paní, která sklidila rekordní potlesk, nebyla manželka policajta. Byla to vdova po vojáku speciální jednotky, který zahynul při nedávné zpackané akci v Jordánsku. USA přišly o letadlo, tři vojáci byli zranšni a ten jeden zahynul. Bylo zabito také několik civilistů, mezi nimi i ženy a dětí. Tato akce proběhla v lednu, už s požehnáním mírotvůrce Trumpa.
   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/jemen-odsoudil-zasah-americkeho-komanda-pri-nemz-zahynulo-ne/r~99cb47dcee3611e68ad70025900fea04/

   Smazat
 16. A jeste neco vy..
  .. ja mam pod CEPICI - slepici a ta vi 3x vicenez vy. Vy brouci pytlici !!!
  SVETLU mir !
  nick HOLONULU

  OdpovědětSmazat
 17. Pro "Jirku Vecereka"
  Neni rozdil mezi nickem honoLULU
  zlodejem identytyty a nickem HOLOnulu ???
  .. u nas na Floride se rika :
  Who is Who ha melte !

  podepisovat se budu ci nebudu ?
  Tot otazka
  nick holonulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krades identitu, Ceskozlodeji
   A cenzori z redakce te toleruji
   Inu ceskohnus

   Smazat
 18. Pane Honolulu

  nic nedejte na ty sráče, zbabělé čecháčky, a pište. Zajímají mě zprávy přímo od pramene.
  Znám vás už z dob na Aktuálně, a vážím si vás, i vašich příspěvků.
  Držím palce!
  Pište, a nenechejte se odradit!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To rikej cenzorske redakci

   Smazat
  2. Tesi mne vase prizen , dekuju 22:06 !
   A nebujte se nick HOLONULU jeste nekonci !!
   Ten jeste neco vydrazi.. Cesi NEKRADTE identyty !!!
   nick holonulu

   Smazat
 19. Donald Trump je sice už starší dorostenec, ale myslí
  mu to brilantně, je skvělý řečník, je vtipný a zábavný, je šoumen každým coulem, dokáže přesvědčit
  a strhnout masy jako málokdo.
  Trump myslí, mluví a koná konstruktivně, staví a buduje, neničí, nebombarduje, nedestruuje.
  Trup chce vycházet s každým státem, chce obchodovat
  tvořit, zajišťovat živobytí svým občanům.
  Donald Trump, God bless You!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Godspeed, Mr Trump

   Smazat
  2. Jak takový hovňousek může vědět co chce Trump????

   Smazat
  3. 0:55-spíš vyjadřuje jakého Trumpa chce. Jakého byste si přál Vy?

   Smazat
 20. A debilními militantními magory jako je HONOLULU a Brouk Pytlík nemá smysl diskutovat o současném stavu US ARMY. Rusko vás pošle do pekel i kdyby jste kromě zbrojení nic jiného nefinancovali. Mapy hovoří za vše.

  http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=vojenske_zakladny_usa.jpg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vazeny pane Volny,
   dovolim si podotknout, ze nejsem ani debilni ani militant ani magor a dokonce nediskutuji s Vami stav Americke Armady o kterem nejste prilis informovan.

   Zrejme jste "vulgarni produkt NVO Noveho Svetoveho Radu".
   Nepochopil jste jednu zakladni vec : Jak v EU tak v USA kdo je za scenou a KDO s tim pohybuje. Zjistil by jste , ze je to stejna ruka, a Hollande ci Markellova ci Hillary jsou jen figurky v jejich rukach.
   Britove , Americani se proti nim postavili , Francouzi se postavi a Cesi jako vy placaji nesmysly u piva a cumi na televisi.

   Vy jste ne pouze militan ale ABSOLUTNI MILITAN zadajici lidskeho utrpeni a krev.

   Nejste schopen pochopit a jste absolutne nelogicky , ze jste vubec na svete dneska , diky uspesne !!! spolupraci Ruske a Americke armady ne jen pred 50 ti lety , ale dnes, ci absolutne dnes po dobu 50 ti let!!!.

   A tak by jste pochopil , ze pri rustu agresivnosti Islamu, ktery byl VZDY !!! nebezpecny a AGRESIVNI !! jsou jedine zaruky!!! v kratke budouctnosti :

   silna Ruska armada , silna Americka Armada a uzka spoluprace !!! mezi nimi.

   Plus stabilita v Rusku a USA.

   Co bude delat Cina je otazkou ,neb Cina muze projit v budoucnu periodou socialne ekonomickych zmen.

   Jinak abych vas popsal : Nejste schopen myslet!, jen do sebe produkujete nesmyslnou propagandu bulvarniho tisku. Zkratka : jste uspesny produkt NVO , musim blahoprat jim k uspechu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   BroukPytlik


   Smazat
 21. U jenkýských psychopatů, a tím Trump je (i když ne takový primitiv jako Obama), nezáleží na tom, co říkají, ale co dělají. A Trump zatím z hlediska našich zájmů (tím nemám na mysli zájmy vlastizrádné vlády) neudělal nic. Jinak se opět ukazuje, že USA si ve své bezbřehé nadutosti nedovedou představit jiné řešení vnitřních záležitosti než na úkor druhých zemí - například místo investic do výroby a zavedení tvrdě progresivní daně z příjmů zvýší dotace na vývoz a omezí dovoz vysokými cly.

  OdpovědětSmazat
 22. Pepku
  Ja jsem rusofil
  Ale tvuj vykrik je mimo
  Kdyztak se Amerika a Rusko poslou do pekel navzajem

  OdpovědětSmazat
 23. Uz me zase mazete vy svine cenzorsky!
  Vi ti kterym kradete clanky ze kradete? Myslim ze ne

  OdpovědětSmazat
 24. 18:42 co by mel Trump delat pro Ceskozlodeje?
  Leda nasrat
  A prestat davat Americke penize ceskozlodejdku, ty desitky milionu dolaru rocne

  A ty cenzorka svine si mi tou ceskiu cenzurou nasral
  Zlodeji clanku
  Brzo predam materialy prislusnym organum

  OdpovědětSmazat
 25. Kdyz nekteri z vas kradete identitu v touze byt "vtipny" tak porusujete zakon. Kazdy advokat by vas snadno vzal do "cistirny."
  Pro vasi abnormalni tupost vsak nevite, ze nemuzete pouzivat cizi nick, jmeno, ci znacku !
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.