Reklama

pátek 3. března 2017

Zruší státy NATO uznání tzv. Republiky Kosovo?


Jan Urbach
3.3.2017  Vaše věc

Předseda Vojenského výboru NATO generál Petr Pavel vyzval Rusko, aby odvolalo uznání suverenity Abcházie a Jižní Osetie. „Vyzýváme Rusko k odvolání uznání samostatnosti těchto regionů a aby vyjádřilo respekt vůči gruzínským hranicím," prohlásil generál po setkání s ministrem obrany Gruzie Levanem Izorijem. Obě republiky vyhlásily samostatnost poté, co tehdejší prezident Gruzie Michail Saakašvili v roce 2008 vydal rozkaz k útoku na Jižní Osetii. Operace Čisté pole byla zahájena nočním raketovým útokem na hlavní město Cchinvali a přinesla značné ztráty na lidských životech a majetku. Během následné krátké války s jednotkami mírových sil SNS, které ovšem povětšinou tvořili vojáci Ruska, byla gruzínská agrese odražena.

Následně Jižní Osetie a také v té době již fakticky nezávislá Abcházie vyhlásily nezávislost a Moskva ji uznala.

Bylo tak naplněno varování, že amputace Kosova a Metochie od Srbska za aktivní účasti států NATO vytváří precedent pro jiné podobné případy. Krátkozrakost tehdy prokázal i Karel Schwarzenberg, který se domníval, že precedentem je to, co řekne NATO, nikoli to, co se fakticky stane.

Jestliže generál Pavel dnes vyzývá Rusko, aby odstoupilo od uznání suverenity Abcházie a Jižní Osetie, bylo by třeba takový krok koordinovat se stejným krokem západních zemí vůči Kosovu. Jestliže ovšem o tomto není uvažováno, jestliže NATO a Evropská unie nerespektují hranice Srbska a konečně také příslušnou rezoluci Rady bezpečnosti OSN, bylo by lepší, aby generál Rusko nepoučoval, co má dělat. Hloupost NATO diskredituje.


*) pozn. VD: Poslední věta článku měla znít jinak: "Zločiny NATO zdiskreditovaly."

Na snímku americký generál Wesley Clark, velitel agrese proti Jugoslávii a okupace Kosova a Javierem Solanou, tehdejším generálním tajemníkem NATO, který osobně vydal rozkaz k agresi států NATO proti Jugoslávii.

41 komentářů :

 1. Ten Pavel je ale naivní. Vidím to vcelku jednoduše. Rusko se stáhne z Osetie a Abcházie, čímž "stabilizuje Gruzii, výměnou za zrušení Kosova. A Američané přesunou svojí základnu z Kosova do Gruzie. Ještě blíž k ruským hranicím.
  Na to by Pavle kývnul jenom naprostý blbec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Generál NATO Petr Pavel naivní není; je jinotajný i jízlivý, též až stydlivý, plachý a až světloplachý.

   V podstatě kritizuje, nelíbí se mu,jako vojákovi, že Česká republika aktem býv. ministra zahraničí K. SCHWARZENBERGRA uznala Kosovo, a že by ten měl zasadit o odvolání jeho uznání.

   ... a pak si může zase zdřímnout..

   Smazat
  2. A to kdyby jste věděli, kolik májí ambasády USA podobnejch kašpárků jako je Pavel.

   Smazat
  3. Když jsme u toho Pavla. To je ten, co staví na Velikonočním ostrově moai v naději, že se jich Putin zalekne?

   Smazat
  4. Staveji si obrovsky bunkry a cely podzemni mesta..Jen pro sebe..
   Po nejakou dobu asi pres 50 let zurivou ppuzivaji propagandu , ktera ma presvedcovat.
   Udelali to tak "sikovne" ze rozdelili svet na dve casti.
   Na populace a NA POLITIKY , KTERI PREDSTIRAJI a opakuji , ZE VERI FAKE/podvodny/ MEDIA. Ty co predstiraji z toho touzi zbohatnout. Ukajet chtivost moci a hysterie.
   Ovsem Trump i bez " hlubokych statu" , kteri jim pohnoji na co sahnou a dost "hluboce" jim i tu posledni nadeji odebira , kdyz zurive bojuje s podvodniky. /Lepsi kdyz si vybije vzteklinu ,nez kdyby hnal populace do dalsich valek/.
   Cili posledni moznost predstirani pro svet mizi.
   Zase to nevidi.
   Ted ani EU, NATO politici a generalove nemuzou vykrikovata neustale opakovat sve nesmysly a vylozene hovadiny z medii.!!!
   Treba gen.Pavel je ted neuveritelene smesna ,panikujici a zplasena postavicka..
   Opakujici prave ty propagandy.A Neni mozny brat ho vazne.
   Ktere jsou manipulovane Pentagonem a CIA ...Zbrojnimi korporacemi a prasivymi bankami za nimi...

   Smazat
 2. To je marné.Oni si tihle nadlidi - všechny ty elity, politické elity, celebrity, V.I.P. a veškerá verbež, která se pasovala do postavení nadlidí, o sobě představují že si můžou dovolit úplně všechno, a nikomu nemusejí a nebudou skládat účty. Kdyby jim v jejich rozletu bránil dejme tomu nějaký zákon nebo nařízení, prostě a jednoduše se z něho něco vypustí, nebo se přetvoří a je to. Kdyby jim bránila nějaká věcná překážka - prostě ji zboří a je to, kdyby jim bránil někdo konkretní, prostě ho zastřelí a je to. Jsou to všichni nemocní lidé -psychopati - jak mnohokrát už zaznělo z úst povolaných. Císař Caligula si myslel totéž - že je rovný bohu a může si dovolit úplně co chce - byl samozřejmě duševně nemocný, zdegenerovaný, a musel být odstraněn dřív, než napáchá nedozírné škody. Smečky lidí, kteří dnes přes mrtvoly usilují o pozice, moc, a majetky, jsou též zdegenerovaní - jinak to není možné a měli by být zpacifikováni dřív, než napáchají nedozírné škody.

  OdpovědětSmazat
 3. Ale no tak, pánové z NATO. S tím zrušením uznání Kosova počkejte, až Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Vratislavském Menas Fürst ze Schwarzenberku von Wopěnka bude uložen do rodinné hrobky. Jinak vás v podobě zombie bude chodit strašit a Krvavá řeznice Madla bude za ním dělat bububu.
  Máte štěstí, že už vás nebude humanitární bombarďák bombardovat.

  OdpovědětSmazat
 4. Soudruh generál, nyní ve službách jeho dřívějších úhlavních nepřátel, je hovádko boží.

  OdpovědětSmazat
 5. No jasně Rusové okamžitě sklapnou kufry a udělají co generál,kterýmu narostlo ego do obludných rozměrů nařídí.
  Řečeno jinak-myš zařvala.

  OdpovědětSmazat
 6. I pro s.generála vyostlo už konopí neb len. Nemusí se bát na takovýto dobytek nejde zapomenout.

  OdpovědětSmazat
 7. Soudruh generál Petr Pavel by měl být degradován.
  Není možné mít generála,který se přizpůsobuje
  situaci podle svých potřeb.To předvádí soudruh
  generál měrou vrchovatou.Je stejný,jako Štětina.
  Zuřivý komunista a stejně zuřivý antikomunista.
  Můžou si s generálem podat ruku!
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej! Q.

   Smazat
  2. Poturčenec horší Turka.

   Smazat
 8. Ale ano ale nejdříve musí Rusko odejít z Krymu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co musí - jaký musí? O tom budeš rozhodovat ty? Ha ha he he ho ho.

   Smazat
  2. Bu,bu,bu,bu,bu !!!
   Už Rusko bojí.

   Smazat
  3. Neměl jsem pravdu? Už balkánská řeznice Krvavá Madla dělá bu,bu,bu,bu a Kadlík za ní zpívá Kde tómof muj.,fóda chúči Boryš umí.

   Smazat
  4. 20:32 Musí se to vracet v pořadí, v jakém k tomu došlo. Tedy nejdříve vrátit Kosovo Srbsku a teprve pak se RF všem s chutí vysměje. Protože Krym na rozdíl od Kosova je a byl autonomní republikou s vlastní státností. A Rusko na Krymu není, proto nemůže odcházet. Krym je autonomní republikou v rámci Ruské Federace (RF). Tvrdit něco takového je stejný nesmysl, jako kdyby jste při rozdělení ČSFR chtěl, aby Česko odešlo ze Slovenska.

   Smazat
  5. 4:31 -nikoliv! Krym je jen část okupované Tavridy! Ta náleží Turecku! Protože ve smlouvě Kateřiny II. s Vysokou portou jasně stojí, že pokud Rusko z jakýchkoliv příčin Tavridu či její část ztratí, tato se automaticky opět stává částí Osmanského impéria!! Bacha! Tu je originální mapa z doby podpisu smlouvy, tedy z roku 1792! - http://loveki.ru/museum/maps/all_russia_maps_1792/39.jpg

   A tzv. Ruská republika jako dejme tomu nástupnický stát Ruského impéria ztratila kontrolu nad částí Tavridu hanebným aktem jejího roztržení 18. října 1921 - http://neviditelnypes.lidovky.cz/historie-krym-0fj-/p_zahranici.aspx?c=A160831_203010_p_zahranici_wag

   Ten den přešla tedy dle smlouvy -tedy de iure pod osmánského kalifa, ale ten byl bohužel také svržen a vyhnán ze země o dva rok později. Otázka tedy zní: je Turecká republika nástupnickým státem Osmánské říše?

   Smazat
  6. To 8:42 - píšete jednu blbinu za druhou. Copak můžete takhle operovat s historií a současností? Co to jste za hlupáka. To je jako trvat na tom, že Poláci nám musí vrátit Kladsko a svůj kus Slezska, protože to jsou tradičně území koruny české. Fakt jste hlupák a raději nepiště nic, pomatenče!

   Smazat
  7. 8:42 Jo a papež je vyslancem Boha. A kdo tomu věří je ...! Jen se podívejte na dějiny papažů . takové blby za své vyslance by mohl volit je pomatenec a ne všemohoucí. Až vrátí US barbaři správu do rukou původních obyvatel
   potom můžou něco kecat.

   Smazat
  8. 8:42 A co takhle vrátit Rusku to, co mu patřilo v roce 1815?
   https://cs.wikipedia.org/wiki/DC4%9Bjiny_Polska#/media/File:Karte_kongresspolen.png

   Smazat
  9. 9:33 - je to tam vše doložené mapu, hlupáku! Ruská republika i SSSR byly nelegitimními státy, páč abdikace Nikolaje II. je neplatná, jak prokázala krymská prokurátorka a nyní poslankyně ruské Dumu Natálie Poklonská - 1 minuta 33 sekund ZDE - https://www.youtube.com/watch?v=qotjIZnwHn0

   tak všechny akty po puči v březnu 1917 jsou právně neplatné a po obnovení imperia budu zrušeny A to včetně zvůle z 18. října 1921, kdy byla Tavrická gubernie nelegitimně rozdělená!

   Smazat
  10. 14:37 - a co jako? Tady je mapa Evropy udělaná pro ministra zahraničí Jeho Imperátorské Výsosti cara Nikolaje II. Sazonova v roce 1914 a je na ní zobrazeno, jak by měla být po válce Evropa uspořádána. Vlevo je textová část a v ní se u pojmu Rusko píše zhruba toto:
   Rusko je velká samoděržavná říše, bojující za obnovení práva, spravedlnosti a míru na Zemi, která neusiluje o ničení cizích zájmů ani netouží po cizím území, trvá pouze na tom, dostat to co jí od nepaměti vždy patřilo - Červenou Rus se Lvovem a Przemyslem, a část Bukovina s Černovicemi. Konigsberg s východním Pruskem po Vislu smáčené opakovaně ruskou krví, by měla být znovu ruskou zemí. Danzig a Thorn by měly být ruské pevnosti - http://expositions.nlr.ru/ex_map/worldwar1/images/28.jpg

   Smazat
 9. 20.32,ukrajina si nevazila daru,Krymu a chcela sa predat nato,preto jej bol z dovodu bezpecnosti Ruska odnaty,ci sa to juesej paci,alebo nie.US Marine v Sevastopoli kotvit nebude.Ako RFpredoslala,ze svoju zem nepredava,Krym je uzavreta zalezitost...

  OdpovědětSmazat
 10. Tu redakční poznámku připsanou ke článku Václavem Dvořákem VYTESAT do kamene!!
  Na paměť a připomínku dalším generacím.

  OdpovědětSmazat
 11. Kosovo je také,,uzavreta zalezitost...,,tak není,co řešit,anebo ano?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když budou národy si hrát na svém území v rámci hranic, nebudou se přesidlovat , bude klid . Opakem nikdy klid nebude, jediná spása je vyhubit lidstvo !!!!!

   Smazat
  2. 21:49 - takže?... začneš u sebe?

   Smazat
  3. Kosovo není uzavřená záležitost!Viděl jste video z Republiky Srbské z poslanecké sněmovny?V těchto zemích to bude ještě zajímavé!A musím uznat,kam se na ně hrabeme!My už nejsme lidé vzpřímení!

   Smazat
 12. Za situace, kdy se NATO rozpíná i do Gruzie, by to nebylo rozumné. To ví jistě i generál Pavel a tak nic nenabízí, jen hloupě vyzývá. Protože vedle Jižní Osetie existuje i Severní Osetie, připadá mi logické spojení obou Osetií, než návrat do Gruzie. A panu generálovi doporučuji zabývat se spíše poznámkou pana Dvořáka než hloupostmi vůči Rusku.

  OdpovědětSmazat
 13. Při dotazu na komunistickou minulost tohoto generála jsou komunistobijci zcela mimo a hýkají nadšením, zatím co pokud máme být hrdi na to, že se náš generál stal předsedou vojenské rady NATO, tak s tímto mám značný problém vzhledem k tomu, že NATO je útočnou agresorskou vojenskou organizací, což v nedávné minulosti opakovaně prokázalo.
  Statisíce mrtvých, miliony uprchlíků v zemích jako Sýrie, Irák či Libye, vznik IS, to je ta pravá vizitka NATO.
  Zdroj: http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=468078

  OdpovědětSmazat
 14. No a já zas provolávám slávu Putinovi a zadam ho aby prevzal vladu nad Evropou
  A ztrestal rusofóbní antiputinovce a antitrumpovce

  OdpovědětSmazat
 15. Uz je na nej zatykač?
  A kdy Česko vydá Štetinu na zatykač?

  OdpovědětSmazat
 16. Zní to až humorně, Generál Pavel ! Cínový vojáček ověnčený metály jež mají hodnotu víček od piva! Kdyby se měl tento pán rovnat s generály z dob druhé světové asi by byl v uniformě pošťáka ! Jak by se vyjímal mezi jmény Manstein , Rommel , Guderian , Žukov , Vatutin, Rotmistrov ! Takovýto ubožáček získává zásluhy pouze kecy! Argento

  OdpovědětSmazat
 17. Anonymní4. března 2017 7:52 už jse v kremlu klepou stachy z takového západního poskoka

  OdpovědětSmazat
 18. Schwarzenberg a Havlobanda zradila Srby na Kosovu .
  My jsme na to tupě čučeli díky propagandě české televize . Dnes víme proč Rusko obsadilo Krym . Dnes by tam byla největši voj.základna útočného paktu NATO . Putin říká pravdu a je mi blíž jak loutka USA generál Pavel . Adios , svob. v záloze Marcel

  OdpovědětSmazat
 19. ...že ten náš generál brzy vydá rozkaz vojskům NATO k útoku na Velkoh Britanii kvůli vojenskému obsazení argentinských FALKLAND v roce 1982...

  Tipuji, že nikoliv.
  Přišel by o výložky s hvězdama, generálská EURA.
  A to by mu manželka neodpustila....

  OdpovědětSmazat
 20. Zřejmě to špatně pochopil a popletl si adresáta.I generálům se to občas stává.Nejdříve komunista a teď kolaborant.Nebo byl vždy kolaborantem.Já nevím.Posuďte to.A co bude pak?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.