Reklama

úterý 4. dubna 2017

Absurdní požadavek z EU

Václav Marek
4. 4. 2017
7.4.2017 uplyne rok, co jsme založili spolek Maloodběratelé elektrické energie z.s. Přes ignorování ze strany médií a většiny veřejných institucí se nám podařilo připravit podklady pro návrh na zrušení některých částí právních předpisů a definovat příčinu současného stavu.
Základní příčinou absurdit a diskriminačních praktik v regulované části platby za elektrickou energii je absurdní požadavek, aby se postupně převážná část této platby platila nezávisle na množství odebrané elektrické energie. 

Tento požadavek zaznívá z Evropské unie a jeho průkopníkem v EU je podle úředníků ERÚ Nizozemsko. V České republice má horlivé zastánce mezi úředníky MPO, ERÚ, manažery energetiky a velkoodběrateli.

Ano čtete správně. Elektrická energie se stala v ČR od 1.7.2001 prvním a jediným druhem zboží, u kterého se v části regulované platby neplatí za náklady spojené s dodávkou určitého množství elektrické energie, ale za přikázaný příkon nebo-li velikost jističe před elektroměrem. Tento požadavek není jen absurdní, ale je z jiného pohledu rafinovaně prohnaný. Veřejně a současně skrytě pro občany, kteří nechápou princip výroby a dodávky elektrické energie, toleruje porušování zákonů ČR a vytváří absurdní situace, které úředníci ERÚ hodnotí jako pozitivní.

Změna v roce 2001 proběhla ještě opatrně, aby příliš nepobouřila maloodběratele, na které jako jediné měla negativní dopad. V roce 2015 už ale novely zákonů č.458/2000 Sb. a č.165/2012 Sb., ukazují absurdnost tohoto požadavku v plné síle a před absurdním návrhem nové tarifní soustavy, rovněž vytvořeným na základě tohoto požadavku, nás zachránil šestý smysl Ing. Aleny Vitáskové.

Zákazník, který má svoji domácnost rozdělenou na tři odběrná místa platí po novelizaci Energetického zákona č.458/2000 Sb., na činnost ERÚ za stejné náklady třikrát tolik, než zákazník, který má svoji domácnost se stejnými náklady na jedno odběrné místo a třikrát tolik než majitel železáren s jedním odběrným místem!!!!!!!!!!

Zákazník, kterému při několika rozsvíceních elektroměr neukázal ani jednu kWh/rok, to znamená, nespotřeboval ani jednu kWh elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Tak tento zákazník by měl podle novelizovaného zákona č.165/2012 Sb., zaplatit na obnovitelné zdroje dle vyúčtování ze dne 10.1.2017 16 625,99 Kč, to je přibližně za 1108 kWh z obnovitelných zdrojů, které spotřeboval někdo jiný!!!!!!!!!!

25 komentářů :

 1. Je to čas Tunelářů. Je smutné, že se část populace věnuje vymýšlení jak parazitovat na ostatních a je to naprosto legální.

  OdpovědětSmazat
 2. Důvodem je platba za obnovitelné zdroje. Kvůli nim je nutné kompletně přestavět jednoduchý rozvod elektřiny na nesrovnatelně složitější síť, která umožňuje dodávku elektřiny z mnoha malých a nestabilních zdrojů. Zaplatit má ovšem zákazník. Nejlepší nakonec- celý podnik s obnovitelnými zdroji je zcela zbytečný, protože klimatické změny dělá slunce a ne CO2. Navíc sluneční aktivita klesá, takže nás čeká malá doba ledová místo globálního oteplení. jogín

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U nás jsou vyloženě podmínky, aby si každý baráčník pořídil hydroelektrárnu, větrník a solár za humny.

   Smazat
 3. konečně jse babiš odkopal:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Drahos-chce-v-CR-skolu-George-Sorose-Tu-co-Orban-vykazal-z-Madarska-A-Andrej-Babis-se-pridal-482399

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kobližkáři, Socani a TROP 009-chamraď, která legálně okrádá, brzdí a škodí celé české populaci, likvidují zejména střední a nižší střední třídu, rodiny, včetně pracujících rodičů, kteří pečují o své děti!

   Smazat
 4. Kam to jde pod vedením "zavedených stran":

  --- Elektřina bude dál zdražovat nehorázně nad svou výrobní cenu. Tak jako dosud, ne-li ještě rychlej.
  --- Spotřeba lidmi a domácnostmi bude proto klesat, nebudou na to mít příjmy.
  --- A proto "se musí" tarifní soustava předem a pozvolna vyvíjet tak, aby i tito lidé a domácnosti, přes svou klesající spotřebu, platili neustále víc a víc.

  A proto (a nejenom proto, ale hlavně jako prevenci proti hrozbě džihádizace státu a Evropy, což je nezměrně důležitější než jakkoliv zrůdné ceny čehokoliv):
  --- Nevolit žádnou ze zavedených stran (ANO už se také zavedla).
  --- Volit SPD.

  A požadovat v referendech odvolatelnost nejen politiků, ale i státních úředníků jimi dosazených. Děda

  OdpovědětSmazat
 5. Proboha, přečtěte si už konečně program SPD Okamura. www.spd.cz. Klíčový bod programu je referendum, to, kterému se tak urputně brání vládní gangy, ony vědí proč. SPD je jediná a poslední naděje na změnu, pokud zase utvoří vládu eurohujerské, patolízalské a nevlastenecké strany, tak jak tomu je doposud, budeme zaislamizovaní a příští volby už se konat nebudou, tak jako ve Švédsku! Nevidíte, co ta neomarxistická EU provádí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Brůsel vyhrožuje a vydírá státy V4, které nechtějí přijímat hrdložezy ze středověku, jejich vyloučením z EU.Tato myšlenka, zvláště nyní, kdy VB vystupuje z Eurosojuzu, velmi citlivá a správně načasovaná.Čím větší humbuk opilec Junckers vyvolá, tím bude reakce masívnější a rychlejší.Věřím zejména Orbánovi a Maďarům, potažmo i Polákům, že letošní rok je koncem fašisticko-korporátního spolku darmožroutů a parazitů!Fandím a držím palce Marine Le-Pen!Volím SPD!!!

   Smazat
  2. Ano, pro mne stále jedině SPD.
   Jirka

   Smazat
  3. Plný souhlas6:13!Ale opakovaně zde píši.Program nestačí,musí být urychleně představeni lidé,kteří nás budou ZASTUPOVAT!A to postrádám!Je nebezpečí,že se do SPD převalí struktury.
   Je alarmující,jak se obnažil Babiš.O tom Drahošovi se nebudu zmiňovat,ten voličům nestojí za čas.!

   Smazat
 6. Ano kuci cesky,budem platit,ako mourovati !!Ak mate vystavany ostrovny system napr.na chate s 2 sol.panelmi,ste povinni ho zaregistrovat a odplacat z neho dan !!Kto o tom vie viac,napiste...toto je yebnuta eu !

  OdpovědětSmazat
 7. Říkám to na potkání každému,tohle asi budou poslední volby než dojde na krev.Copak jsou lidi slepí a hluší..asi ano..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidé nejsou hluší ani slepí.Je to mnohem
   horší,jsou zdegenerovaní a nedovedou
   myslet.To je celé.
   Petr Majevský

   Smazat
 8. Vládní banda si již neví rady a mlčí,takže lidi musí vyjít do ulic jako v Bulharsku a Rumunsku a vymlátit těm pacholkům ve vládě a MPO okna,aby se vzbudili.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento pozoruhodný spolek ovšem protestuje proti samozřejmé skutečnosti, že přípojku elektrické energie je nutno zřídit a udržovat bez ohledu na to, jestli odběratel energii odebírá nebo ne. Stejně dobře by mohl protestovat proti gravitaci.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Hruško, pak byste měl platit nějaký ten trvalý paušál i místnímu konzumu, i když tam nakupujete málo, a trvalou platbu provozovateli autobusové dopravy, i když jeho autobusem cestujete dvakrát ročně. Oni podnikatelé - stejně jako podnikatel s elektřinou- totiž musí svá zařízení a stroje pořídit a udržovat. To je nutnost a zákon, jako ta gravitace...Tak šup, šup... hned jim pošlete

   Smazat
  2. Pane Čechu, i demagogie by neměla být příliš hloupá. Kdyby Vám prodavač místního konzumu stál trvale za dveřmi a čekal na Váš sebemenší pokyn, také by požadoval za svojí službu odměnu, i kdybyste nic nekoupil.
   Ostatně argumentujete nejen mimo mísu, ale navíc podobně jako "pravicoví" paraziti, kteří by nejradši zrušili chodníky - oni přece pěšky nechodí - aby se dneska víc nažrali. Je příznačné, že zde tito lidé protestují proti vysloveně pravicovému opatření. Kdo užil, ať platí. Kdo si nechal postavit a udržovat přípojku, má za tuto službu taky průběžně platit.
   J. Hruška

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. A víte vůbec pane Hruško, že přípojka je moje a nikdo ji neudržuje?

   Smazat
 10. Ty debile v Anonymní5. dubna 2017 10:42 jsi jedním z gaunerů a prosazovatelů tohoto podvodu ?
  Asi ti chybí kulka mezi očima nebo nůž na krku.
  Pak by jsi jinak zpíval.

  OdpovědětSmazat
 11. On ten Hruška asi nebude debil,ale jen provokatér.

  OdpovědětSmazat
 12. Bratia Česi, a kedy sa hromadne postavíte proti tej zlodejine?

  OdpovědětSmazat
 13. Vládní hajzlové rozumí jen síle,která by je zlikvidovala.
  Na Slovensku to vypadá takto :http://www.denik.cz/ze_sveta/slovensko-po-kritice-zmenilo-ceny-elektriny-stat-chce-vetsi-vliv-20170315.html

  OdpovědětSmazat
 14. Ano, nejlépe za dráty do domu, bytu. A ani nemusí být celistvé a nemujsí v nich chodit elektřina, hlavně ty český blbče plať, plať, plať.
  Ale to přece zas nic tak nového není: za odpady také neplatíte od kila, ale od toho, že jste na světě - a ani nemusíte bydlet tam, kde to po vás vydírají - třeba v dětském domově stovku km od "inkasního" místa. A třeba pak hned, jak dosáhnete dospělosti a vůbec o svém "dluhu, natož kdesi daleko v neznámém městě, máte! Dalším příkladem je ČéTé. Musíte platit, i když ty sr..ky jsou totálně k nekoukání. Před pár roky nám daropvali asi 5O kanálů - a jen znásobili počet oněch výše uvedených sra.ek 50x s tím, že buď si musíme (v naději že bude konečně na co koukat) koupit "septobox" za 1000 Kč nebo novou televizi za 12.000 Kč. Nyní nám oznamují, že za 2-3 roky tuto výživnou kůru pro výrobce elektroniky zopakují a přidají dalších 5O kanálů se sra..kami. Jsou to doslova kanály a tak nevím proč to není zahrnuto do stočného. A ještě těm největším kanálníkům měsíční poplatky!!! Omlouvám se výše jmenovanému řídkému lidskému trusu, nechtěl jsem ho srovnáním s televizí nijak urazit či poškodit na dobrém jméně!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.