Reklama

středa 26. dubna 2017

Američanům proti srsti: Trojlístek Rusku umožní pohlídat nezměrné arktické bohatství (FOTO)


Rusko vybudovalo novou arktickou vojenskou základnu, která mu pomůže kontrolovat zásoby nerostných zdrojů v této části světa. Nelibě to nesou Američané i Britové. 


Zatímco USA otravují vzduch na jiných kontinentech, vyhazují miliony dolarů na bombardování syrské pouště a nesmyslné manévry v blízkosti Korejského poloostrova, Ruská federace i nadále pokračuje v rozvoji území bohatých na přírodní suroviny v odlehlých a těžko přístupných oblastech svého teritoria – a pracuje na zajištění jejich bezpečnosti.

Arktidě, na ostrově Alexandřina země (ostrov je součástí souostroví Země Františka Josefa v Severním ledovém oceánu v Archangelské oblasti; pozn. překl.) byla vybudována nová vojenská základna příznačně nazvaná Trojlístek (Трилистник). Stala se největší člověkem zhotovenou konstrukcí nad 80. stupněm severní šířky.

Uvedení základny do provozu, jejíž stavba byla oznámena před více než rokem, „probudilo“ britský deník The Times, který si pospíšil s prohlášením, že „Rusko vybudovalo největší umělé dílo v Arktidě – vojenskou základnu, s jejíž pomocí se chce zmocnit polárních oblastí bohatých na ropu“.

Z jednoho pohledu by člověk rád připomněl poněkud zmateným pohrobkům Britského impéria, že Alexandřin ostrov leží na území Ruské federace, která se stala právním nástupcem SSSR, vyrovnala se se všemi jeho závazky a je plně oprávněna nakládat s uvedeným územím podle vlastních představ.

Na druhou stranu je zveřejnění takové informace v jednom z nejznámějších médií výbornou ukázkou úspěchů Ruska, a to nejen z pohledu „dobytí a zajištění“ Arktidy, ale také z pohledu využívání těch nejmodernějších technologií.

Celý komplex Trojlístku je postaven s využitím nejmodernějších energeticky úsporných technologií a je schopen zajistit zcela autonomní činnost posádky základny po dobu poloviny roku.Celková rozloha komplexu je přes 14 tisíc čtverečných metrů. Jeho součástí jsou ubytovací prostory, kino, ale taky kulečníkový sál, zimní zahrada nebo třeba i kaple. Komplex se tak stává pro 150člennou posádku bezpečným útočištěm před drsnými přírodními podmínkami.

Stavba komplexu má půdorys trojlístku, což umožňuje posádce volně se pohybovat po celém komplexu bez nutnosti vycházení na vzduch. To je za arktických podmínek, kdy vnější teplota může poklesnout až k - 50° C, velmi důležité.Prezident Ruské federace Vladimir Putin během své nedávné návštěvy ostrova zdůraznil mimořádný význam arktických oblastí pro celé Rusko, když podotkl, že v oblasti jsou soustředěny hlavní zásoby těch nejdůležitějších nerostných surovin, které jsou rozhodující pro rozvoj ekonomiky RF. Hodnota nerostných surovin v oblasti je odhadována na 30 trilionů amerických dolarů.Vzhledem k tomu, že klimatické změny otevírají nové možnosti těžby nerostných surovin ve vysokých severních šířkách, vyjádřily Spojené státy znepokojení nad „výraznými aktivitami“ Moskvy v Arktidě. Americký ministr obrany James Mattis nazval při nedávném slyšení v Kongresu USA Arktidu strategickou oblastí a vyjádřil názor, že „Rusko činí v Arktidě agresívní kroky s cílem posílit v této oblasti svoji přítomnost“.

Velmi podivné prohlášení v porovnání s tím, jak USA zvyšují svoji vojenskou přítomnost kdekoli na světě a řídí se přitom pouze svými vlastními zájmy. Prezident Ruské federace Vladimir Putin shrnul všechny úvahy o možné konfrontaci v Arktidě slovy: „Nechystáme se zde vést válku, ani soupeřit s USA“. Současně však zdůraznil, že ruské ozbrojené síly společně s tajnými službami musí v této oblasti ochránit ruské národní zájmy.

Zdroj: jpgazeta.ru
Překlad: mbi, Eurasia24.cz
Foto: Ministerstvo obrany Ruské federace

24 komentářů :

 1. Příjemná informace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:06 vám přijde informace přijemna už jen přečtením titulu kdejakého blba,že
   Jo jsou lidi,co tvrdí kde Rus tam Rusko mezinárodní smlouvy mají za kus hadru a mírového spravedlivého soužití plnou hubu.Arktida je společné d3dictví lidstva a nevadí vám tam vojenská základna i když podle mezinárodních smluv je to zakázané zrovna tak jak rabování zdrojů,co?

   Smazat
  2. 23:33 Arktická oblast Ruska je stejné "společné dědictví lidstva", jako Aljaška. Soudě podle vaší evidentní hlouposti si nejspíš pletete Arktidu s Antarktidou.

   Smazat
  3. 1:20 Ale kdeže,Antarktida na rozdíl od Arktidy má úmluvu o mezinárodnim území chránici ji před územnimi zábory států,vojenskými aktivitami a drancováním.Tedy územím jen pro vědecko činnost a mírové účely.Arktida takovou úmluvu nemá a řídí se podle Ústavy oceánů tj.mezinárodni vody a mořské dno-společné dědictví lidstva/ kde každý může budovat umělé ostrovy,lovit ryby atd.Proto vaše zmínka o Aljašce je mimo mísu!

   Smazat
  4. 11:01 Článek je o vojenské základně v oblasti Arktidy, ovšem na jednom ze 192 ostrovů Země Františka Josefa. Všechny tyto ostrovy jsou výsostným územím Ruska. Jsou stejně tak v oblasti Arktidy, jako americká Aljaška a severní část Kanady. Podle vaší logiky má tedy na pobřeží Aljašky a severu Kanady každý právo "budovat umělé ostrovy, lovit ryby atd". Přečtěte si článek ještě jednou a pokud mu nevěříte, ověřte si informace o Ruském vlastnictví Země Františka Josefa jinde. Pak se znovu podívejte, jakou pitomost jste napsal v 23:33. Vy nejste mimo mísu, váš názor pochází přímo z ní.

   Smazat
  5. To snad není ani možné, jací pitomci zde píšou své příspěvky. Ti havlističtí rusofobní fanatici s totálně vypláchnutými mozky už dospěli tak daleko, že Rusku upírají právo budovat vojenské základny na vlastním území. Je vidět, že goebbelsovská propaganda našich hlavních médií (hlavně ČT, TV Nova a ČRo u některých mentálně zaostalejších jedinců dopadla na úrodnou půdu.

   Smazat
  6. PAW
   Nemuzou usaci a ani strach jim nedovoli porazit Cinu a Rusko. S penou u huby se snazi je nejak ROZDELIT. Ovsem netusi, ze jen Cinu a Rusko tak DOTLACUJI, do jeste vetsiho SPOJENECTVI.
   A tak silenci nevedi ,PROTOZE nemaj mozky, nemaj schopnosti jen to sve ubohe silenstvi.
   /A penu u huby/.
   Pacienti v blazincich by jejich umysly realizovali daleko lepsi...
   Ponevadz by kazdyho MAD DOG vyhnali z Pentagonu a z vlady co nejdrive!
   A protoze ani BLAZNI NEMAJI NAVIC RADI SILENCE, protoze ti vsecko znici !!
   PAW

   Smazat
 2. Amíci prostě nejraději kouří ve skladištích benzínu... která patří někomu jinému, protože celý svět pokládají za Kanaan darovaný JHVM majitelům i USA. Takže co je naše, to je jejich; a do toho co je jejich je Gójim šumafuk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dá se to napsat srozumitelněji i pro méně chápavé. "Co je tvoje, to je moje a co je moje po tom ti je hovno".

   Smazat
 3. Samozřejmě, nenažraní a nekulturní USáci si myslí, že jim patří celý svět. Pánové, vám patřilo XX. století, je jiná doba, zvykněte si. Skončíte jak Britové, kterým patřilo století XIX. "Čas mění vše i časy, k vítězství vede pravdu." Ján Kollár
  Slávy dcera.
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:11
   6e amíci jsou nekulturní a myslí si, že jim patří svět ?
   Ale je zajímavé, že článek pojednává o Rusku, které je nenažrané a myslí si, že mui patří celý svět. Například zde v tomto příkladě Arktida.

   Smazat
  2. VAše hloupost, přihlouplíku 12:20 je velká. Rusko brání ( b r á n í !!!) svoje. Popisovaná část Arktidy je ruská! Nedílná část území Ruské federace. Vy tu jen trousíte lži a pomluvy.

   Smazat
 4. V ARKTIDĚ V ROZSAHU KORESPODUJÍCÍHO POBŘEŽÍ S RUSKEM JSOU RUSOVÉ DOMA. A NAOPAK NEJSOU DOMA V ANTARKTIDĚ, KTEROU SI ROZPORCOVALI JINÍ. NECHŤ SI KAŽDÝ HLÍDÁ TO SVÉ A TĚŽÍ SI NEROSTY NA SVÉM. JSEM SI JIST, ŽE SI I USA ČINÍ NÁROKY NA ARKTIDU V ROZSAHU POBŘEŽÍ ALJAŠKY A TĚŽKO TO BUDE USA UPŘENO.
  Bohužel žijeme ve světě kapitálu, který je přímo posedlý vyhledáváním a vyráběním konfliktů mezi občany, národy a státy. Kapitál cítí, že to je jediná jeho šance na prodloužení jeho panování nad Zemí. A je proto ochoten povraždit bez rozpaků miliony lidí - celá jeho historie je tím poznamenána. Kapitál nemá zábrany, pokud jde o zisky, nemá morálku, náboženství je mu také jen zbožím, kterým oblbuje a spoutává lidstvo. Hitlera budeme vidět jednou jako slabocha antihumanismu, ten pravý protilidský teror teprve nakráčí za asistence renegátů v odborech, soc. dem. Kapitál zatím jen cení zuby a hrabe, až rafne, zadáví či ubije, bude to i tak hororu začátek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusové jsou jako nástupnická stát doma i v Antarktidě. Tak rozhodla už kdysi dávno OSN!

   Smazat
 5. Místo propagandistických blábolů o Američanech a Britech by mě zajímalo k čemu je to dobrý a co tam bude těch 150 lidí konkrétně dělat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hovno ti potem.

   Smazat
  2. "Kdo si neumí ochránit své zdroje, nemá na ně právo."
   Však víme, kdo takto chápe svět

   Smazat
  3. pokud známo, je to i vojenská základna s letištěm.
   Takže piloti, řídící provozu, mechoši, zbrojíři a několik inkoustú k tomu. už tušíš co tam budou dělat? cvičit a hlídat. se saněma a malamutama by to velké území asi neuhlídali, že?

   SLÁVEKc

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. co chtít po debílkách co prodaly měsíc:
  http://technet.idnes.cz/podvod-s-pozemky-na-mesici-lunarni-ambasada-fks-/sw_internet.aspx?c=A121015_151924_sw_internet_kuz

  prý strategická oblast zase usa chtějí krást

  OdpovědětSmazat
 8. Arktida a Sibiř nejsou jen perspektivní zdroje surovin, ale taky značných rizik vyplývajících ze změn klimatu. Viz

  https://www.irozhlas.cz/veda/zahadne-kratery-na-sibiri-nebezpecnych-kopcu-plnych-plynu-mohou-byt-tisice_201703300610_mslezakova?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  http://zoom.iprima.cz/novinky/tajemstvi-zeme-vesmiru/modra-sibirska-jezirka-zacala-bublat-metanem-je-moc-spatna-zprava?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  OdpovědětSmazat
 9. CO DĚLALY RUSKÉ BOMBARDÉRY U ALJAŠKY? RUSKÁ FEDERACE OFICIÁLNĚ TVRDÍ, ŽE MŮŽE PARALYZOVAT NÁMOŘNICTVO USA ELEKTRONICKOU ZBRANÍ. NEZNÁLKOVÉ NA ZÁPADĚ SE SMĚJÍ A PŘÍSLOVÍ ŘÍKÁ: KDO SE SMĚJE NAPOSLED…
  Eskalace napětí mezi velmocemi znovu roste nebývalým tempem a donutila Rusko k demonstraci síly a dokonce k odtajnění jisté velmi pokročilé technologie, která využívá skalární energii; jde o obrannou technologii, která aktivně eliminuje nejnovější západní vojenské technologie a tudíž snižuje v podstatě na nulu schopnost satanských západních globalistů v USA a NATO rozpoutat světovou válku.
  Podobně jako při souboji o americké volby byl naším benefitem zisk utajovaných informací o silách, které nám vládnou a pokouší se nastolit NWO » tak nyní získáváme oficiální potvrzení o existenci multidimenzionální skalární technologie. Potažmo tedy i potvrzení o podstatě naší iluzivní reality, o které se nám satanisté snaží nalhat, že je založena na hmotě…
  Základem všeho je energie, nikoliv hmota!
  Některé servery jako např. AEN, před 10 dny chybně uváděly, že US stíhačky vzlétaly 2x k TU-95M. Pravdou je, že při druhé ruské demonstraci síly US NORAD už nevzlétly.
  Letadla Federace vzlétající z vojenské základny Trefoil (Třílístek) v arktickém kruhu.
  Podrobnosti k MAGRAV technologii jsou již dohledatelné na internetu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi dobry prispevek. Je dobre ze si Rusko drzi letadla 3ti generace ktere jsou schopna operovat bez computeru a slozite elektroniky. Letouny 4te a 5te generace budou nepouzitelna v pripade pouziti Magrav technologii. A prakticky vsechny zbrane vyvinute za poslednich 40 let.
   Vytasime mece a hop na kone. Ja mam dobrej prak, koupil jsem ho u rakosnika za kilo.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.