Reklama

pátek 7. dubna 2017

Americký kongresman: Damašek není vinen z úderu na Idlib, neodpovídá to jeho zájmům


7. 4. 2017    zdroj
Člen amerického Kongresu, republikán Thomas Massie vyjádřil pochybnosti o odpovědnosti syrského prezidenta Bašára Asada za incident s chemickými zbraněmi v provincii Idlib. Republikánský kongresman sdělil, že nevidí žádný důvod pro použití chemických zbraní ze strany Damašku.


"Upřímně řečeno, nemyslím si, že by to Asad udělal. Neodpovídá to jeho zájmům", řekl kongresman ve vysílání CNN, když jako první z představitelů amerického establishmentu vystoupil proti automaticky přijaté verzi americké vlády, že syrská vláda provedla nálet na civilisty s použitím chemických zbraní v provincii, kontrolované opozicí.

"Je tam válka. Je možné, že letecký úder padl na muniční skládku, kde se uchovávaly nádrže s plynem. Zní to dost pravděpodobně", řekl Massie a prakticky opakoval prohlášení Ministerstva obrany RF o tom, že syrské letectvo zasadilo úder na zbrojnici teroristů, kde byly chemické zbraně.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

12 komentářů :

 1. Tohle už je nepodstatné. Důvod se našel, viník byl předem označen, úder byl proveden a pravda už nikoho nezajímá. Jako s letadlem na Ukrajině. USA se jasně postavili na stranu Islámského státu a všech band včetně tzv. umírněné opozice a jasně ukázali za koho bojují. A nejen oni. Tohle pravděpodobně bylo kordinováno s Tureckem a Evropskými spojenci co spustili hned po chemickém incidentu správnou písničku. Mezinárodní právo bylo zašlapáno znovu do nejčernějšího bahna. Trump prokázal, že je jen další zprvu vzpurná, ale již teď vyměklá loutka válečných štváčů. tohle špatně dopadne pro všechny včetně nás v Čechychíji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SS - Teroristé podpořili židovský teroristický stát Izrael!!!

   Smazat
  2. Viník byl znám ji dlouhou dobu, čekalo se jen na vhodnou příležitost a ta se naskytla při úderu syrských letadel na základnu islámistů.
   Prostě taková hloupá fraška odkoukaná z holyvůdských filmů.

   Smazat
 2. No samozřejmě, že to nebylo v zájmu Damašku, ale bylo to - v zájmu "umírněných" teroristů, kteří potřebovali zvrátit příklon Trumpa k mírovému řešení. Ale jak se dnes ukázalo, byl to nejspíš trik od Trumpa. Jeden den prohlásí, že má zájem na míru s Damaškem, druhý den tam pošle letadla a otráví civilisty plynem, aby mohl třetí den prohlásit Damašek za viníka, odvolat mírové řešení a rozbombardovat jako nějaký terorista také raketami, co se v Sýrii ještě dalo. A tedy vyhnat zřejmě další tisíce Syřanů do evropské emigrace. Jistě se dobře v Bílém domě panstvo baví. Trump není menší imperialista než byli jeho předchůdci a nutno doufat, že čínský president (jehož návštěvu v Česku tak media a pražská kavárna odsuzovaly a dnes se mohu z jeho návštěvy v USA po..at) mu nesedne "NA LEP".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že dokud nebude čínský prezident doma, tak Čína nijak ostře reagovat nebude. A uvidíme, co pak. Rozhodně to od toho blba Trumpa byla urážka Číny a Číňani mají dlouhou paměť a růůůzné možnosti...

   Smazat
 3. Alespoň jeden normální Američan.

  OdpovědětSmazat
 4. Jako vždy, je to jasný mezinárodní terorismus USA. To že to amíci provedli v době návštěvy čínského presidenta, jim asi moc nepomůže , naopak. V každém případě lze souhlasit s Rusy, že to byla neuvážlivá akce, avšak z pohledu Amíků kteří zoufale potřebují jakoukoli válku, je to pochopitelné. Jako vždy jejich jednání vyvolá efekt opičí pracky a škody jejich neprozíravého kroku, převýší mnohonásobně případný zisk. Jak se říká jejich motem je asi heslo "Nevadí že jsem bit, hlavně když se peru".

  OdpovědětSmazat
 5. Dámy a pánové. Obávám se, že stále ještě jste většinou optimisté. Obávám se, že USA se zmocnili zločinci bez zábran a opakovaně zpacifikovali jakoukoli snahu o diplomatická řešení, když předvedli jak dalece jsou připraveni jít cestou síly. Ani jim nestálo za námahu vypracovat méně průzračnou záminku. Je možné, že Trump i jeho okolí byli poučeni ještě důrazněji než, možná, Obama. Nebo málo poučitelný jeden i druhý, do jisté míry i třetí Kennedy?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump prišiel do WH ako búrlivák. Potom, čo sa presvedčil o "množstve zdrojov" na jeho projekty a dozvedel sa podrobnosti o možnostiach mobilizácie zdrojov ďalších pochopil to, čo chápal Jurko Chodec Krík a za ním hopkajúci kenský nositeľ nobelovej ceny mieru.
   Štátna kasa je prázdna, dokonca je deravá ako práchnivé koryto a nič v nej neostane ani chvíľu. Svet , teda najmä veritelia USA to pomaly začínajú chápať a sú vystrašení. Ak bude zachované status quo, potom situácia akosi samostatne a neodvratne dospeje do štádia, kedy si aj ten najväčší optimista povie, že USdollars už nie sú tým pravým orechovým a za svoje tovary začne požadovať niečo iné, alebo viac USdollars. Tomu sa hovorí inflácia. Čím väčší bude pomer medzi novými a starými cenami, tým vzššia inflácia to bude. ato uvedomenie si reality zo strany predávajúcich sa nazýva strata dôvery. A dôvera je dnes jediným lepidlom držiacim pospolu západný finančný systém. Vrátane US dollars, US bonds a do pochzbností sa znovu(už po koľký krát) dostane aj US gold treasury. Strata lepivosti zastaví akékoľvek plány na investície, naštartuje kolaps a nepokoje (nie v Sýrii, ale v Los Angeles, New Yorku a inde).
   Naopak, lepivosti prospieva vojna. Akákoľvek, aj maličká. samozrejme malá vojna = malý efekt. Všetko to speje k vojne veľkej, porovnateľnej s tým, ako veľká narastie nedôvera v US dollars. Ak sa investori dozvedia, že čína ako najväčší držiteľ US bondov sa ich masívne zbavuje, potom si budú klásť nepríjemné otázky. Ale vojna, demonštrácia sily ich úvahy od ekonomiky posunie k existenciálnym úvahám o bezpečnosti a vlastného prežitia. Preto Trumpetista zbrojí ako keby mal nastať súdny deň. Robí len to, čo jediné mu môže priniesť niekoľko rokov na výslní. A pre pár rokov pokoja kľudne vyvraždí aj pol sveta. Cez prizmu tejto optiky si uvedomíme, že s. Babrák Bombama si vlastne nobelovku za mier zaslúžil, lebo vzhľadom na stav US ekonomiky a všetkých jej kolónií viedol tých vojen setsakramentsky málo.

   Smazat
 6. to je slušný američan má pravdu

  OdpovědětSmazat
 7. Chemické zbraně jsou typ zbraní, které používá vesměs ten slabší. To znamená partyzán, případně prohrávající strana, což měli v plánu Britové v případě německé invaze v WWII. V syrském případě kozomrd.
  Assad, lěkař, slušný člověk, nechtěl ani vládnout, dnes vyhrávající občanskou válku, aby jen tak hodil chemickou bombu na civily?:-D
  To je dedukce hodná havloida. Vzpomeňte si na Hasajna, na Kuvajt, invazi do Iráku.
  Pořád stejný pitomý scénář, bílé kastroly-agenti západu. OBSE na Ukrajině stojící vedle tanku a hlásící, že "tam žádné tanky nejsou".
  Jen totální idiot může věřit západu.
  Chemické zbraně v Sýrii používají JENOM kozomrdi, což je fakt, který lze doložit svědectvím lidí, kteří tam byli.

  OdpovědětSmazat
 8. Asad neměl proč použit chemické zbraně ??!!! Ať těm amikum jebne YELLOWSTONE .

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.