Reklama

sobota 22. dubna 2017

Asad: experty do Sýrie nepošlou, aby nebyla odhalena lež Západu o Chán Šajchúnu22. 4. 2017    zdroj (zkráceno)
USA a další západní země blokují jakýkoliv pokus o vyšetření chemického útoku v Chán Šajchúnu, řekl v rozhovoru pro RIA Novosti syrský prezident Bašár Asad. "Formálně jsme poslali OSN dopis, v němž jsme požádali, aby byla vyslána delegace expertů, kteří by vyšetřili, co se stalo v Chán Šajchúnu. Samozřejmě že do tohoto okamžiku nikoho neposlali, protože západní země a USA brání příjezdu jakýchkoli delegací", řekl Asad.

Připomněl, že po útoku, který před několika lety provedli teroristé v Aleppu, Sýrie také žádala OSN, aby byli vysláni experti, kteří by "dokázali, že teroristé použili proti naší armádě plyn". Poté bylo ještě několik takových případů, ale OSN nikdy delegaci do Sýrie neposlala.

"Vždyť pokud přijedou experti, zjistí, že všechno jejich povídání o tom, co se stalo v Chán Šajchúnu a o jejich útok na leteckou základnu Šajrát, byly lži. To je důvod, proč nikoho neposílají", je přesvědčen syrský prezident.

Podle syrského prezidenta jediné kontakty, které k dnešku zůstaly pro organizaci příjezdu expertů, jsou kontakty s Ruskem a několika dalšími zeměmi, avšak doposud, zdůraznil Asad, žádné pozitivní zprávy nejsou. "Není známo, zda experti přijedou nebo ne", řekl prezident.

Podle všeho není Bašár Asad daleko od pravdy. Skutečnost, že Západ nemá zájem na zjištění pravdy s použitím chemických zbraní v syrském městě Chán Šajchún v provincii Idlib, potvrdilo i hlasování, iniciované Ruskem a Íránem, v Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW). Uvedl to náměstek ministra zahraničních věcí Ruska Sergej Rjabkov.

Připomeňme, že Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) většinou hlasů zamítla iniciativu Ruska a Íránu ohledně vyšetření incidentu s chemickými zbraněmi v Idlibu.

Jako informovala Pravda.Ru, Rusko našlo řadu nesrovnalostí v chemickém útoku v Idlibu, z jehož uskutečnění jsou obviňovány syrské úřady. RF poskytla expertům Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) důkazy o tom, že tento útok byl zinscenován. Fotografie, které to potvrzují, předložil ředitel odboru Ministerstva zahraničních věcí Ruska pro otázky nešíření jaderných zbraní a kontroly zbrojení Michail Uljanov v Haagu.

O tom, že Amerika nemá žádné důkazy o vině syrských úřadů na chemickém útoku, hovoří i experti z USA. Expert MIT Theodore Postol tvrdí, že poslední chemický útok v sýrijském Chán Šajchúnu 4. dubna provedly s největší pravděpodobností opoziční síly, ne vládní vojska.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

16 komentářů :

 1. Jen jestli to není "dezinformace Ruska....." Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) to chtěla včetně USA a EU určitě vyšetřit... a Rusko určitě nechtělo...:-)
  Mia

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Divadelní představení Idlib.

   Umírnění džihádisté v bílých přilbách by si rádi šáhli na dalšího Oskara, po tom co je jejich mecenáši navnadili.
   Ale jak by řekl český kameraman, slunce je sviňa, s ním nevyjebeš.
   Jak probíhal natáčecí den divadelního představení „Chemický útok v Ildibu“ si tedy rozebereme.
   Začneme tímto snímkem:
   http://aeronet.cz/news/wp-content/uploads/1-25-688x516.jpg
   Směr odkud svítí slunce určíme spojením vrcholků kužele rozprášené vody a jejího stínu. Stěna v průjezdu není osvícená a taky vidíme stín pod přístřeškem za průjezdem, jak slunce svítí mírně zprava směrem k přístřešku.
   Ty dva dlouhé stíny osob nemohou být od slunce, viz. úhel rozprášené vody, protože by musely měřit 4 až 5 m, ale jsou vytvořeny halogenem. Další halogen svítí zleva na toho chlapa s nataženou rukou (toho si zapamatujte).
   Pak tady máme stín za bagrem, který lze vytvořit pouze halogenem umístěným za korbou toho auta na zemi.
   A na to jak divadlo probíhalo dál se můžeme podívat živě.
   https://www.youtube.com/watch?v=Xc2o0ahUu88
   Valník z průjezdu vycouval a naběhl živý kompars. Je třeba si to zpomalit.
   0:23 až 0:27 chlap na zemi s nataženou rukou.
   0:33 až 0:36 divadlo v průjezdu - poznáte to podle bílého hadru u stěny, a toho chlapa ležícího na zemi s pokrčenými koleny, co má černé tepláky ze světle modrými pruhy spuštěnými pod kolena.
   Ale co je důležité, je směr slunečního světla v průchodu, jak svítí směrem k tomu vojenskému autu.
   Můžeme ho vidět i tady od 1:05 až 1:10 https://www.youtube.com/watch?v=Pndab_l2EiY
   Jestli přírodní zákony jako pohyb slunečního světla ve směru hodinových ručiček platí i v Sýrii, pak se divadlo muselo odehrát v tomto sledu jak jsem popsal.

   Smazat
  2. Re (12:30):
   Ale vždyť Oscary v USA přece dávají právě za scénáře, herecké výkony, režii, "umělecký" dojem či hudbu apod.!! A tak tomu bylo i v případě těchto tzv. Bílých příleb (jinak to propagandistického útvaru regionálně najatých zmetků).
   Ještě jsem neslyšel o tom, že by (byť i) jednoho Oscara kdy udělili za pravdivý příběh ...

   Smazat
  3. Mio,
   ono existuje vyšetřování "vyšetřování". po zkušenostech z Ukrajiny, kdy po "vyšetření" pádu MH 17 většině rozumně uvažujících zůstalo více otázek, než odpovědí, už na nezávislé vyšetřování nevěřím.
   Co je zvláštní na chemickém útoku? Že Američané znali viníka bezprostředně po něm. Snad ještě nedozněla ozvěna výbuchu a oni už věděli, kdo ho spáchal. A promtně vykonali trest. Proč tak rychle? Proč nejdříve neumožnili ono vyšetření? A když už, jak říkají, měli důkazy, proč je nezveřejnili?
   Prostě řekli, že viníkem je Asad a tečka. Proč? Protože jsme to řekli! Trochu málo, nemyslíte?

   Smazat
  4. PS
   Zapomněl jsem ještě na jedno. Co by Američané udělali, kdyby nakonec ono vyšetřování ukázalo, že chemický útok nespáchal Asad? Poslali by omluvný telegram? Odškodnili by pozůstalé obětí jejich vendety?
   Po zkušenostech z Iráku, kdy se argumentovalo také chemickými zbraněmi a nakonec šlo o lež, na nějaké betonové důkazy nevěřím.

   Smazat
  5. Bohužel, vídeo se mi nepodařilo spustit, anžto je nedostupné. A pak může někdo vykládat, že ten trusníkovej akrobat Janda nedělá pro vnitro záslužnou práci.

   Smazat
  6. 15: 11 naši fanatici:
   https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=F8OYANehMuU

   Smazat
 2. Státním úředníkům v USA hořkne moc na jazyku. Co budou dělat, až je vyhodí z jejich dobře placených míst? Proto kopou kolem sebe, dokud ještě mohou.

  https://www.youtube.com/watch?v=eQazndCQIGk

  ...Bylo oznámeno, že bylo zlikvidováno letiště, ze kterého byly tyto chemické útoky prováděny. To ale v tom případě znamená, že by tam měly zůstat stopy po přítomnosti těchto chemických zbraní. Přece jste ho vybombardovali? Tak to teď pojďte pořádně vyšetřit. Jenže jak by to mohli začít vyšetřovat? Vždyť hned bude jasné, že tam žádné takové stopy nejsou? A tak to začalo. Napřed požadovali bezpodmínečné potrestání apod. Informačně se státní elita dostala do pasti, když Rusko navrhlo, tedy spíš začalo vyžadovat řádné vyšetřování, tak s tím byli nuceni souhlasit. Aby se tomu ale vyhnuli, tak požadují, aby je nechali zároveň prohlédnout i další vojenské objekty. Na to jim namítají: „Vy jste zaútočili na tento objekt, tvrdíte, že tam byly chemické zbraně, tak to pojďme prošetřit.“ A tak se začínají vykrucovat. To znamená, že vláda, vedení USA se ocitlo ve velmi trapné situaci. A co si počít? Vždyť všem je jasné, že tam žádné stopy chemických zbraní nejsou...
  V.V.Pjakin 17.04.2017

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, souhlas.

   Mně to připomíná ještě něco:
   V seriálu Chobotnice říká jeden mafián druhému ..."chceš-li odvést pozornost od skandálu,
   musíš ho přikrýt ještě větším skandálem,
   abys odvedl pozornost od toho tvého..."

   Takže byla v praxi odvedena pozornost od zločinu v Sýrii a odvedena směrem Severní Korea a jejího jaderného programu, coby ohrožení světa.

   Vždyť přece není nic staršího, než včerejší noviny...

   Smazat
 3. Je obdivuhodné, jak silný žaludek má Putin i jeho diplomaté, když se dál snaží jednat férově s nejhoršími zm*dy světa. Přes všechny falešná obvinění a podrazy ze strany západu a OSN mají s nimi Rusové až neskutečnou trpělivost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není to o žaludku, ale o udržení platnosti mezinárodního práva a Rusové vědí, že takový postoj jim z dlouhodobého hlediska zajišťuje diplomatickou převahu a vrtiči psem se tak kompromitují...

   Smazat
  2. 12:45 12:54 souhlas už aby zbankrotovaly

   Smazat
 4. To by Cimrman koukal,jaké živé obrazy tito Sorosovy ochotníci s bílými kyblíky na hlavě vytváří...

  OdpovědětSmazat
 5. USA jsou největší říše zla, zločinecké váleční štváči, mezinárodní teroristé a lháři v dějinách lidstva. Vyzbrojená vláda USA činí násilí a je nejzločinnější institucí, která kdy byla na Zemi. Zima a mráz přichází z Bílé chatrče ve Washingtonu! Zavřete dveře! USA po zásluze skončí na smetišti dějin a ve věčném zatracení.
  nezávislý pozorovatel

  OdpovědětSmazat
 6. Gorbačov věděl dobře, co dělal:
  Stalo se. Kapitalistický světový četník se musí stát zločincem. Tím zajistil samozničení kapitalismu.

  OdpovědětSmazat
 7. Gorbi ne, to byl diletant, ale už Andropov to vymyslel a jelikož znal slabiny Gorbačovova charakteru, tak ho doporučil za svého nástupce. Někteří v politbyru cosi tušili a tak zvolili napřed Černěnka.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.