Reklama

.

.

pondělí 10. dubna 2017

Balkán topí pod kotlem


A. Vučić - srbský prezident
Baron Le Samedi
10. 4. 2017 Outsidermedia
…asi jako Titanic, než se onoho slavného 16. dubna 1912 potopil. Zatímco nám jistá ČT ukazuje hloučky nespokojenců, kterým vadí zrušení Sorosovy průmyslovky na státní převraty v Budapešti, v Sarajevu pochoduje mládež s dospělci, a podobně jako ve filmu Mumie ovšem nevolá „Imhotep, Imhotep!“, nýbrž „Erdogan, Erdogan!“. Budoucí turecký skorosultán koná referendum také 16. dubna, na největší katolický a pravoslavný svátek. Ale počítám, že také spíše oslaví utopení křesťanů v Titaniku.

Za čtyři dny, na Velký pátek, se po volání všech muezzínů Evropy, již dávno zmuslimštělé, vysloví při pátečních modlitbách imámové od Dublinu po ono Sarajevo, pro volbu Erdoganových reforem v Turecku. Nevíme, jak to nakonec dopadne, leč podstatnější jest, že se bouří i pravoslavně civilistní Srbsko, a to již sedmým dnem. V prezidentských volbách zde totiž zvítězil mladý pokrokář Aleksander Vučič, který chce Srbsko sevřít do přívětivé náruče Evropské unie vedené víceméně přítelkyní Merkelovou a hodlá také vstoupit do spolku rytířů šišatého stolu (a hlav), který zove se NATO. Nic nemůže být pro běžného Srba zvyklého konzumovat čevabčiči a zapíjet ho rakijí přitažlivější, než humanitárně bombarďácké sdružení. To, spolu s podvody v balkánském stylu, je také důvodem, proč v ulicích jsou skupinky (pardon, osamocené hloučky) nespokojenců, čítající, třeba dnes v Bělehradu, osmdesát tisíc duší. S dušemi živých pochodují i duše mrtvých, kteří byli vaporizováni v onom posvátném roku 1999, kdy bylo nám vkročiti do Paktu. Neví se, co Vučič s povstáním udělá.

Z jedenácti prezidentských kandidátů sice Vučič vyhrál, ale nejzajímavější, pro mne, jako člena holubičího národa, byla kandidatura dr. Vojislava Šešelje, dvanáct let protiprávně vězněného v Haagu, a kupodivu, Haagem prohlášeného za nevinného. Doktor Šešelj získal jen necelých pět procent hlasů. Je to hodně, pro člověka, který byl protiprávně vězněn, aniž by se evropská socialistická věrchuška proti bezpráví ozvala. Mám nepříjemný pocit, že na Balkáně něco opět začíná. A není to jen nový, zítřejší, den.

7 komentářů :

 1. Pokud jsme mysleli Srbsko, mysleli jsme na jeho historický boj s nacismem a fašismem. Pokud myslíme na dnešní, myslíme na dílem NATO okupovanou zemi s tajícími zbytky demokracie ve prospěch diktatury Bruselu a Pentagonu.
  Pokud myslíme na Balkán, Srbsko do něj nepočítáme a ty zbylé země a je obývající národy upřímně litujeme, nemůžeme jim pomoci, do stejného srabu a lidské bídy jsme také vlečeni.

  OdpovědětVymazat
 2. Je mi líto,ale kdo chce kam,pomozme mu tam.Je
  zcela zbytečné mluvit o Srbsku.Na jednu stranu
  jsou pro spolupráci s Ruskem,což je Evropou
  nežádoucí a na straně druhé si zvolí za svého
  prezidenta proevropsky laděného Vučiče.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petr Majevský souhlas

   Vymazat
  2. Opakuji srbove jeste nerekli posledni slovo a tesi se ...Jak je znam..Jsou to chlapi jak se patri !!
   Paw

   Vymazat
  3. A tesi /srbaci/se do NATO , aby uz tu vrazednou mafii konecne rozvratili !!
   Kolik srbu zavrazdili NATO ? A znicili Belehrad. To si rika a stale pripomina POMSTU. Odvetu. Nic jinyho.To da rozum.
   PAW

   Vymazat
  4. Vědoucí má vždy povinnost učit nevědoucí. Takže bez jakékoli snahy o alespoň tvorbu národně sociálního informačního pole společně s přípravou nezbytných reforem včetně operačních harmonogramů jde o pohodlné plácání do vody...

   Vymazat
 3. barone, to jste bs tim vučičem ale trefil kozla co? don žádnýho nata nejde, dnes to vyjevil kainovi který neváhal do srpska hned přijechat

  OdpovědětVymazat