Reklama

čtvrtek 20. dubna 2017

CBS: V řadách CIA začal „lov“ na informátory WikiLeaks!


CBS: V řadách CIA začal „lov“ na informátory WikiLeaks!

20.4.2017  První zprávy
 
Americká rozvědka začala hledat v CIA informátory Wikileaks, uvedla americká televizní stanice CBS.
 
S odkazem na své zdroje obeznámené se situací, televizní kanál informoval, že „probíhá lov na zrádce uvnitř CIA“. Podle něj, „CIA a FBI provedly společné vyšetřování jednoho z největších úniku utajovaných informací ze CIA, týkající se tisíců přísně tajných dokumentů, které se vztahují k nástrojům, s nimiž pronikali špioni do chytrých telefonů, televizorů a počítačových systémů“.

Jak bylo uvedeno, „objektem lovu“ je „jakýkoliv zaměstnanec nebo dodavatel CIA, který měl fyzický přístup k materiálům“. Přičemž agentura nesdělila, kdy a jak byly důvěrné informace  ukradeny.

Zdůrazňuje se, že většina dokumentů byla uložena v přísně tajné divizi CIA, ale přístup k nim  měly stovky lidí. „Vyšetřovatelé zkoumají seznam jmen,“ píše se v prohlášení.

Nedávno portál Wikileaks zveřejnil řadu dokumentů CIA obdržených zejména z hackerského programu „Úl“ ( „HIVE“). Ten je určen pro přenos informací, kterých se CIA zmocnila speciálními rozvědnými nástroji, včetně exekutivních příkazů k plnění zvláštních úkolů v těchto zařízeních.

Když WikiLeaks zveřejnil první část balíčku dokumentů CIA 7. března, bylo oznámeno, že se jedná  o největší únik citlivých dokumentů zpravodajské agentury. Obsahuje více než 8,7 tisíce dokumentů a souborů uložených v izolované interní síti střediska kybernetické rozvědky, která je umístěna na ústředí v Langley. 

Související:

8 komentářů :

 1. Proč hledají uvnitř, když je zvenčí na to neskutečné svinstvo tak dobře vidět?

  OdpovědětSmazat
 2. Proč hledají uvnitř, když je na to jejich neskutečné svinstvo vidět zvenčí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože je v lidech potřeba vzbudit strach ze státního aparátu. Jenom jsem zvědavý, zda případně nalezený viník dostane také elektrické křeslo.
   Inu, i svoboda a demokracie má své meze. Můžeš vraždit, ale vynášet špínu rozhodně ne.

   Smazat
  2. Marné hledání mezi nejzkušenějšími zloději. Vnitřní nepřítel bude dobře znát zadní vrátka i způsoby "elektronických převleků".

   Smazat
  3. vladimír hricák souhlas

   Smazat
 3. Dyť je to jednoduchý jako facka, jaképak úniky dat a datumů. Dyť šéf CIA a FBI rovnou posílají originály dokumentů do Moskvy a v USA skladují jen kopie a navíc špatně čitelné.

  OdpovědětSmazat
 4. Je třeba nalézt viníka,ne pachatele.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.