Reklama

sobota 22. dubna 2017

CNN: Rusko bude krýt syrské stíhačky před útoky USA


22. 4. 2017      zdroj (výrazně zkráceno)
Útok USA na syrskou leteckou základnu raketami Tomahawk, k němuž došlo 6. dubna, nyní přiměl Asadův režim k následujícím akcím. Ve snaze ochránit své stíhačky před údery USA, přemísťuje Damašek vojenskou techniku na letiště Bassela Asada, které se nachází v blízkosti ruské letecké základny Hmeymim. Tak budou syrská letadla pod ochranou ruských stíhaček, informuje CNN. Vojenský analytik kanálu, plukovník ve výslužbě Cedric Leighton učinil předpoklad, že přesun nasvědčuje tomu, že Moskva pomáhá Asadovi při utajování chemických zbraní.

Zatímco se syrští piloti spoléhají na ochranu ze strany Ruska, ruské letouny mezitím létají stále blíž k americkým břehům. Dvakrát ve dvou dnech byly u pobřeží Aljašky zpozorovány ruské bombardéry z dob studené války. Přiblížily se k pevnině na 36 mil, letěly opatrně a nepřešly rámec mezinárodního vzdušného prostoru. Letoun USA provedl zadržení, které je v takových případech obvyklé, bombardéry změnily kurs a otočily se směrem k Rusku.
Materiály byly poskytnuty CNN International.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. ... USA Říše ZLA...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Světový agresor, který legálně šíří tzv. "západní hodnoty" ohněm a mečem, za podpory svých kolonií a lokajů-americkým NATO.Kdo nepodporuje americké globální zájmy, bude zničen, rozvrácen a jeho země zdevastována do neřízeného chaosu.

   Smazat
  2. ZLOČINECKÉ USA
   USA jsou největší říše zla, zločinecké váleční štváči, mezinárodní teroristé a lháři v dějinách lidstva. Vyzbrojená vláda USA činí násilí a je nejzločinnější institucí, která kdy byla na Zemi. Zima a mráz přichází z Bílé chatrče ve Washingtonu! Zavřete dveře! USA po zásluze skončí na smetišti dějin ve věčném zatracení.
   nezávislý pozorovatel

   Smazat
  3. Před hodinou jsem četl novinový článek, kde kromě toho, že Zaorálek to několik dní po incidentu komentoval: neni důkaz otom, kdo ten chemický útok spáchal, ale hlavně tam byla informace: "chemické látky byly zjištěny v ráno v 6:30 a útok Syrských letadel probíhal v 10:30. Dost by mě zajímalo, jestli se s touto informací už někdo setkal, protože pokud by byla pravdivá, byla by podstata útoku jasná.

   Smazat
 2. CNN píše rusky nebo co má znamenat ten váš zdroj? To musíte všechno filtrovat přes ruskuou propagandu? Proč nedáte jako zdroj přímo CNN? Vypadáte jako ruští mopslíci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. debile podívej se na video v uvedeném zdroji a pak teprve kydej. To video tam není žádná ruská propaganda ale orig. stream CNN. Ještě moc tollit neumíš. Požádej o další školení. takhle tady seš jenom pro smích.

   Slávek

   Smazat
  2. Ahoj, jo, pokud mne to vymezí proti takovým, jako jsi ty, tak se hlásím jako ruský mopslík. Tobě podobných užitečných idiotů bylo v historii vždy dostatek. Jste to samé, co hotlerčíci, stejné cíle, stejná enávist, stejná lhavost, stejná podlost, stejné myšlení, stejný slovník. Zkus něco nového, jinak jsi jen zkurvenej hitlerovskej podržtaška.

   Smazat
  3. 10:16 Rusko lhát nemusí jim stačí jen uvádět pravdu tvůj ruský mopslík

   Smazat
  4. Pravda, to je ta zákeřná zbraň ruské propagandy. Chovancovo centrum z toho šílí. Počítám i s pár sebevraždami. Romancovová to tam vzdala včas.

   Smazat
 3. Další americký raketový přepad Sýrie by Rusko již netolerovalo a jistě také předem USA varuje, že napříště to neskončí tak trpně. Pachatelství chemického útoku jako příčina toho přepadu se zamlžuje a když už bylo tak rychle odhaleno, pravdu se již nikdo nedoví, dokud islamisté nevymyslí jinou provokaci.Málo se oceňuje, že Rusko jedná zdrženlivě, např. když nevypovědělo také 35 amerických diplomatů po údajném a neprokázaném elektronickém vměšování do amerických voleb, asi aby si naklonilo Trumpa a teď se ukazuje, že to byla chyba.

  OdpovědětSmazat
 4. No a kdo vlastně řídí US Army? Trump to není.

  http://aeronet.cz/news/video-trumpovi-se-ztratila-letadlova-lod-ktera-mela-mirit-ke-kldr-rusko-posila-k-aljasce-bombardery-a-na-hranice-s-kldr-tanky-a-transportery-rinceni-zbrani-tasene-mece-a-stity-valecne-bubny/

  OdpovědětSmazat
 5. Jen jedno je možné soudit. Že totiž vojenský analytik kanálu (CNN), plukovník ve výslužbě Cedric Leighton, je vypatlanec ....
  Kéž by tam jemu podobných neměli i většinu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten plukovník ve výslužbě Cedric Leighton už není pentagonský jestřáb, ale opelichaný starý vrabčák!
   plukovník AČR ve výslužbě

   Smazat
 6. Rusové tvrdí, že většinu amerických střel, které nedoletěly k cíli, sestřelili. Na západě se rozdíl, mezi vypuštěnými a dopadlými střelami přechází poměrně trapným mlčením. Což by Rusům dávalo za pravdu. Když Američané někde dostanou přes prdel, většinou se to vyšťourá až časem.

  OdpovědětSmazat
 7. Po mnoha létech znám anglicky dobře. Poslouchám denně CNN i RT v televisi. Obě stanice jsou propagandistické.
  CNN svítí americkou nestydatostí. Pravda je to, co vyhlásí "dobrý" Američan jako třeba generál, senátor, atd. Bez jakéhokoliv důkazu:
  Severní Korea je nebezpečná tím, že útočí na SSA, Asad je zvíře, protože to řekl Trump, a jiné.
  Oproti tomu RT mluví ověřené zprávy nebo zesměšněné skutečnosti (Lee Camp, Tyrel Ventura atd). Je jasné, že se nerozšiřuje o ruských chybách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:24
   Ano to je celkem dobré objasnění rozdílu ve zpravodajství.
   Václav

   Smazat
 8. Pro 15:24
  Systém S 400 dokáže jednou salvou zničit najednou 36 cílů. A v Sýrii nedoletělo kolik raket? 36 ! . Poněkud divná náhoda, že??? Nějaké byly ponechány, aby doletěly na opuštěné letiště. Pěkné varování pro USA.

  OdpovědětSmazat
 9. USA jsou legrační.
  Pokud uváděly ztráty ve Vietnamu,
  napsaly, že bylo sestřeleno řádově pár letadel.
  Ale celkové ztráty vlastních letadel uvedly nakonec řádově několikrát vyšší, prostě je strčily do jiné kolonky. Tak to budilo dojem, že US piloti asi neumí přistávat a vyskakují za letu:-D
  Samozřejmě, že sestřely vlastních letadel nepřiznají.

  OdpovědětSmazat
 10. Amíci lhali vždycky, pokud dělali globalistům světového četníka, mohli si to dovolit, každý z nich měl strach. Teď když probíhá přeformátování USA, snižování jejich úlohy a prestiže, začínají ztrácet respekt a glanc. Za chvíli budou pro srandu králíkům a budou mít plno problémů zejména doma, nastává soumrak amerického zázraku.

  OdpovědětSmazat
 11. Přesun nasvědčuje tomu, že Moskva pomáhá Asadovi při utajování chemických zbraní. Logika vojenského analytika nemá chybu, je přímo železná.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.