Reklama

čtvrtek 20. dubna 2017

Delegace Jednotné Libye přijela na jednání do Moskvy. Rusko překazí USA plány na rozbití Libye


20. 4. 2017   zdroj a zdroj
Do Moskvy přicestovala na jednání delegace hnutí Jednotná Libye v čele se svým vůdcem Abdelhamidem Dabibou. Příznivci hnutí vyjadřují podporu vládě národní jednoty v Tripolisu. Jednotná Libye je jednou z nejsilnějších vojenských a politických sil v zemi. Byla vytvořena v oblasti měst Misrate a Syrte. Jádro organizace tvoří významní politici, velkopodnikatelé a vojenští náčelníci bývalé libyjského armády. Kromě toho se hnutí opírá o domobranu Bunyan marsus.


Právě síly Bunyan marsus a armádní jednotky Jednotné Libye se staly jedinou silou, která byla s to porazit první buňky DAEŠ v Syrte, čímž narušily plány teroristů učinit z libyjského území svou novou základnu spolu s Irákem a Sýrií.

Úspěch v Syrte přiměl, aby s Jednotnou Libyí počítaly všechny ostatní síly v zemi, zvláště prozápadní vláda v Tripolisu pod vedením Fajíze Sarradže a také maršál Chalífa Haftar se sídlem v Benghází. Byli nuceni přiznat, že bez Jednotné Lybie a oddílů Bunyan marsus bude dosažení národního usmíření a míru v zemi velmi problematické.

Návštěva vůdců Jednotné Libye v Moskvě je organizována v rámci úsilí ruské diplomacie, zaměřeného na organizování mezilibyjského dialogu s cílem ukončit válku, stabilizovat situaci a dosáhnout míru v této severoafrické zemi. Program návštěvy zahrnuje jednání na Ministerstvu zahraničních věcí Ruské federace, v Radě federace a ve Státní dumě.

Připomeňme, že již dříve Moskvu navštívil předseda vlády národní jednoty (Tripolis) F. Sarradž a vrchní velitel ozbrojených sil Libye (Benghází) Ch. Haftar.

Jak uvedl v exkluzivním rozhovoru s Pravda.Ru vůdce hnutí Abdelhamid Dabiba, Libyjci vkládají do Ruska velké naděje jako do jediné světové síly, která je schopna sehrát rozhodující úlohu při dosahování národního usmíření a trvalého míru v Libyi.

Zvlášť aktuální je návštěva delegace Jednotné Libye v Moskvy ve světle nedávných amerických prohlášení, že chtějí rozdělit jimi zpustošenou Libyi na několik samostatných států.

Podle zpráv západních médií se v Libyi nyní zesiluje napětí mezi znesvářenými stranami. Jde o to, že mezinárodní i místní pozorovatelé nyní hodně mluví o přání USA rozdělit Libyi do několika menších regionálních států.

Návštěva delegace Jednotné Libye má zabránit i těmto destrukčním procesům.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

36 komentářů :

 1. USA svou expanzivní politikou a nezákonným zasahováním do vnitřních věcí Libye pořádně rozesraly tento stát. Jako zlatou třešničku nakonec zavraždily i předáka Libye Kadafiho.
  A aby toho nebylo málo, teď USA opět volají
  do zbroje s cílem rozdělit Libyi do několika menších regionálních států!
  pozorovatel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím čeho jsi pozorovatel, asi nějakého řitního otvoru, ale Libye byla záležitost především Francie a Británie. Obamovi se do toho vůbec nechtělo.

   A nevím po čem mohou teď USA volat když je prezidentem váš vymodlený mírotvorce a spasitel Trump.

   Smazat
  2. Pamatuj si, mladej: Psát rychle bez rozmyslu to je jako střílet od boku slepýma náboji! Francie a Británie byly jen prodlužené ruce USA. A neodvolávej se na černého manekýna Obamu. A co se týče Trumpa já s ním nekamarádím a považuji ho za slibotechnu a volebního lháře!
   pozorovatel

   Smazat
  3. 12:49
   Ale hovno, starej. Ze lží a blábolení tě usvědčí jen pár sekund googlování v dobovém tisku.

   Za co teď považuješ Trumpa je mi úplně jedno. Důležité je, že jsi ho spolu s jinými ynteligenty mohutně podporoval. Také se dá jednoduše dohledat. Inu, google je sviňa.

   Smazat
  4. 12:38 všichni co trumpa podporovaly chtěly lepší svět

   Smazat
  5. Ono stejně dojde ke sjednocení všech muslimských států,i Saudská Arábie se šejchanáty nakonec dostanou rozum..je to i jediná cesta,jak dostat z USA rozpůjčované peníze......bude to kruté....

   Smazat
  6. 12:30 člověče vy věříte tomu co zde píšou?Četl li jste uvedené zdroje,tak by jste věděl,že už v názvu článku je"něči"přání.Faktem je,že část libyjců straní západu a část východu,tak jak psáno Libye původně trojstáti a dnes ovládá Západ -gen.Haftar,Východ-parlament a Jih ovládá Fayez Sarray/podpora RF/Pozvání nepřekvapilo,Kreml je věrný zásadě,že jedná se všemi nepřátelskými silami a protože má zájem o ropu/dohoda NOC+Rosněft/a nabízí jim ohromný kšeft,tak to dopadne na v Sýrii.Tam umírnění/syrská opozice/ po tříletém jednání/2011-2014/dodnes řikají mírotvůrcům v Kremlu-Rušti přátelé,neříkejte nám teroristé!Vy,když jste tak chytrej,hádejte jak dopadne A.Dabiba.

   Smazat
  7. Skutečně se zdá,že Trumpeta se začíná podobat Křovákoví, nejvíc /v/zděláním a výší IQ/tedy jako tykve/.

   Smazat
  8. Bombardování a vpád do Lybie je skutečně
   dílem administrativy USA.Ony iniciovaly
   původní bombardování,l němuž se připojily
   letadla amerických letadlových lodí.Vše
   začalo až v době,kdy Kaddafího armáda už
   porazila islamistické teroristy na jihu
   země a vracela se do kasáren.
   15:55-Vaše vyjadřování je mluvou hulváta,
   kterému se nedostalo vychování.Nebo jste
   poučen tím polským hulvátem,co se nazývá
   z bůhví jakého důvodu aktivistou?Bojuje stejně,jako Vy,nadávkami a stejně jak Vy
   jen proto,že neumí argumentovat a nebo
   Vám oběma argumenty chybí.
   Petr Majevský

   Smazat
  9. 15.55 - neskutečný, sprostý prase! Doufám, že už brzy chcípne.

   Smazat
  10. Který? - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/1488bratva-zhidva-091.jpg

   Smazat
 2. 12:38
  Čti si raději Mateřídoušku nebo Blesk,na to tvoje kedlubna stačí!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I Mateřídouška je kvalitnější čtení než ty rusácké propagandistické sračky kterých máš plnou kebuli.

   Smazat
  2. 13,0
   Ty padesátiletej bělogvardějskej demente,jdi si číst Blicí listy nebo čum na CNN,to tě naplním patřičnou odvahou si včas dojít na hajzl!!!!!!

   Smazat
  3. Na hajzl pudu, až s tvým popelem:)))) Ale né na civilizovanej, ale na suchej někam do putleroffský děrevně, abych nezašpinil české potrubí:))

   Smazat
  4. 15:40 a zapomněl jsi na jeho na jeho zdegenerovanýho prochlastanýho lampasáckýho fotra.

   Smazat
  5. Fuck od USSA I S TIM JEJICH ZRZAVÝM BEZMOZKEM.....Nějak ti uniklo ty megamamrde,že nejmíň od okupace Vietnamu mají ussacký agresory všude ve světě za lháře a svině!!!!!:-)))

   Smazat
  6. To odporný, úchylný, sprostý prase, který tady sprostě nadává a uráží, bych vlastnoručně napích na kůl a díval bych se jak chcípe. Snažil bych se, aby to prase chcípalo co možná nejdéle- tak sprostě, jak tady nadává, to ani nemůže být člověk. Co k tomu říká redakce? Kde jsou? Zase už chrápou, místo aby četli tyhle zhovadilosti a odstraňovali to?

   Smazat
  7. Co se divíte, ten idiot, co tu každého uráží, je jen frustrovaný obtloustlý zachráněný jednobuněčný potrat - jandův poskok.

   Smazat
  8. 20:31 ty si se ani nemoh potratit, ty rudá plesnivino, páč vzlínáš rovnou z ňáký rusácký zengrúny:)))

   Smazat
 3. Můj příspěvek není článku, je o Severní Korei - Trump pluje KLDR přinejmenším vystrašit nebo zase vybombardovat po americkém způsobu. Většina z nás, jak jsem zjistil i pan Martin Koller, má o KLDR špatnou představu. Vůdce země, tedy tlustého diktátora komentovat nebudu. Dávám to zde protože nikdo o Korei nepíše a kdoví, co zase ten zaoceanský psychopat udělá. Zde zmíněné video: https://www.youtube.com/watch?v=guWd9n6wU-8

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Měl by svrhnout aspoň 100 MOABů na ty pevnůstky blízko Soulu! Srvnat je se zemí a tak zabít 2 mouchy jednou ranou! Odstranit hrozbu pro Soul a uvlnit průchody pro výpad na Pchjongjang! Současně by měl svrhnout vodíkovku na ty ostrůvky umělý co Číňani budujpou protiprávně v Jihočínským moři. Tam by to nikomu moc neuškodilo. Ideální by bylo kdyby spad šel na Julin - to zkurvený město kde mučej psy a vůbec kdyby to pozabíjelo celou kantonskou oblast a severní Vietnam - tam je situace nejhorší! Maj tam ty medvědy v těch klecích, svině jedny šikmooký ... to by u mě stoupnul v ceně!

   Smazat
 4. Anonymní 13:34
  Vy snad věříte USA propagandě?
  Po tolika nepodložených obviněních,od Afghánistánu až po toho Kima,je jen účelové obvinění,aby mohli rozbít stát.Ukažte mne jeden stát,kde je klid,demokracie,vládne demokratická vláda,bez podpory zbraní.

  OdpovědětSmazat
 5. Vidíte, co jsme my největší z velkých humanistů a demokratů dokázali našimi bombami a raketami udělat z Libye? Radost pohledět, aspoň pro šéfíky NATO. Tak čecháčku, dej si bacha, abys také tak neskončil, vzkazují z Hauptkawartieru NATO lidumilní drazí, co ti jednu vrazí, jako vrazi!

  OdpovědětSmazat
 6. A zase budú šibnutí novinári písať, lebo Putin, zlý, zlý Putin

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spolu s vrahy Putlerem a Assadem dostanou přes dršku i iránský mameluci! Nebo imámové či jak si ten xindl nadává - http://zpravy.idnes.cz/iran-usa-trump-sankce-jaderna-dohoda-d7g-/zahranicni.aspx?c=A170419_060806_zahranicni_och

   Smazat
  2. Hle 7:52 - puberťák se naučil klofat do klávesnice. První životní krok úspěšně zdolal. Teď ještě aby se naučil myslet.

   Smazat
 7. 140miliónové Rusko pracuje na svém statusu světové mocnosti, 500milónová EU pracuje na své destrukci, směrem k bezvýznamnosti. Komise je direktivní jenom směrem dovnitř, vůči svým členům. Směrem ven, se chová jako americký nevolník. Proč v takovém nesvéprávném a bezperspektivním spolku setrvávat? P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin do Evropy neustále posílá teroristy, kteří se tu pokouší zabít co nejvíce nevinných lidí. Žádní migranti, ale Putin je zlo. Už aby Donald začal konat.

   Smazat
  2. Ne Putin, ale ty a tobě podobní zabedněci a ignoranti jsou celosvětové zlo!!!

   Smazat
  3. Anonymní21. dubna 2017 8:12
   Nevím jestli by s Vaším pohledem na migranty souhlasili ve Švédsku, Francii, Německu, atd.
   Donald konat nebude. On je pouze výkladní skříň cirkusu USA. Jednají manažeři v pozadí. P.K.

   Smazat
 8. Tady je jasnej důkaz! -
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/435669-zadny-terorismus-na-borussii-utocil-rusky-nemec-aby-vydelal-na-padu-akcii.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hovinky jsou na tvé duševní úrovni, ty Jasný Důkaze. Vysvětli mi laskavě onen úžasný termín "ruský Němec". Už se těším na tvé rozpačité kuňkání. :-D)

   Smazat
  2. To bude asi něco na způsob "cikánský Čech", že?!

   Smazat
 9. Reagovat na debilní nadávky je uznaní a proto si nezaslouží žádnou reakci. Většinou to jsou flustrovaní lidé co nemají nic v pořádku a takto se odreagovávají. Genocidní a parazitické jednání má USA ve svých genech. To nejde změnit.

  OdpovědětSmazat
 10. Je sice pozde, ale:

  Viz tenhle clanek:
  http://libyanwarthetruth.com/russia-supports-great-libyan-tribes

  Abdelhamid Dabiba je hlavni gauner, ktery se podilel na svrzeni Kadafiho, a "One Libya" je jenom cerstve prejmenovana teroristicka organizace zoldaku, z velke casti zrejme zahranicnich, pisou taky neco o Khazarske bande lupicu...

  Viz taky v clanku v tom odkazu, jak diplomaticky korektne je rusove poslali do pr*** ...


  Takze u jihadistu vzdy pozor, na sireni ci propagandy se nevedomky podilite...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.