Reklama

.

.

úterý 11. dubna 2017

Den, kdy se USA otevřeně přidaly na stranu terorismu12.4.2017   Vaše věc (článek vyšel na Vaší věci jako redakční již 7.4.2017)

Stalo se to včera, 6.4.2017, kdy nukleární idiot na americkém trůně, Donald Trump, zavelel k útoku proti syrskému státu, proti syrské armádě a začal ji bombardovat raketami Tomahawk. Předcházelo tomu ladění notiček - všichni z americké administrativy si navzájem potvrzovali, že s otravou civilistů plynem u Idlíbu - v Chán Šajchúnu - to nemůže být jinak, než že je otrávil Asad. 


Nyní se musíme všichni chvět, protože toto je opravdu špatná zpráva pro celý svět, nikdo z nás není bezpečný proti americkým šílencům. Světe, třes se. Egomaniak a bombometčík z Bílého domu už nečeká ani na zelenou od Kongresu, natož na vyšetření zločinu. Hakim Amdouni to vidí ještě ostřeji:
 "Třetí světová válka začala mediální fází. Ta právě skončila." 

Bombardování syrské letecké základny je podle Ruska porušením mezinárodního práva. Moskva vyzvala Radu bezpečnosti OSN k mimořádnému zasedání.

Marek Řezanka:
"Zatímco dokud D. Trump mluvil o potřebě domluvit se s Ruskem, média na něho dštila síru a oheň pekelný, po bombardování v Sýrii v bushovském duchu mu již ta samá mainstreamová mediální i politická scéna drží palce. Úplně vidím, jak jim kane slza dojetí, že se „ztracený syn vrátil“. "
Země podporující toto Trumpovo bombardování: Velká Británie. Francie, Izrael, Saudská Arabie, Itálie, Turecko, Polsko. Česko.

Proti snad jen Rusko, Irán, Čína a Hizballáh...

Na sýrsku základňu Šajrat bolo podľa hovorcu Pentagónu vystrelených 59 striel, ktoré boli nasmerované na tam nachádzajúce sa lietadlá, hangáre, sklady munície a zásobníky paliva, protilietadlové zbrane a radary... 

Terorismus je užití násilí nebo hrozby násilím s cílem zastrašit protivníka a dosáhnout politických cílů. Terorismus je plánované, promyšlené a politicky či nábožensky motivované násilí, sloužící k dosažení vytčených cílů.

Kdo je zdroj informací americké administrativy - resp. komu popřála sluchu - je jím jeden vetešník s kanceláří v Coventry, jíž nazývá Syrian Observatory of Human Rights. Syrská pozorovatelna lidských práv. A patří k Bílým helmám, což je taková jakási proxy al-Nusra.
https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/434081-pri-naletu-v-syrii-zahynuly-desitky-civilistu-podle-sohr-slo-o-chemicky-utok.html

Pro Rusy to není důvěryhodný zdroj, a neměl by být pro nikoho. Můžeme si jen pogratulovat, že na českém území chladnou hlavu a vyčkávání se soudem ohledně dané chemické katastrofy vystoupil na Interview24 alespoň Hynek Kmoníček - o Rusku a Sýrii (okolo 18 - 19 minuty): 
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/217411058040406/
to bylo velmi slušné!

Mezitím se ale v USA šikovali nepřátelé Asada: sběhlo se to takto:

toto je začátek:
https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/434195-svet-je-v-soku-z-chemickeho-utoku-v-syrii-politici-mluvi-o-valecnem-zlocinu.html

následovalo:
https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/434210-rusove-vysvetluji-tragedii-v-idlibu-toxicky-plyn-unikl-z-municniho-skladu-povstalcu.html ale celý svět nevěří Rusům, a těm nezbylo, než vetovat uspěchanou rezoluci ohledně provinění Asada v Radě bezpečnosti OSN.

Trump změnil na Asada názor:
https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/434356-urazka-lidstvi-trump-po-chemickem-utoku-zmenil-na-asada-nazor.html

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/434450-usa-za-chemickym-utokem-v-syrii-stoji-asad-a-mel-by-odstoupit.html

Rusko couvlo:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/434445-rusko-couva-nase-podpora-asada-neni-bezpodminecna-rekl-mluvci-kremlu.html

a pak překvapivě následovalo toto:
https://www.novinky.cz/zahranicni/434460-usa-zautocily-na-syrii-torpedoborce-odpalily-desitky-tomahawku.html
na syrskou armádu dopadlo 60 Tomahawků.

Aktivista Jan Wágner, z Pirátů:
"Prezident Donald Trump vyzval "civilizované národy", aby se připojily k USA ve snaze "ukončit masakr a krveprolití v Sýrii".

Prezident Donald Trump je kunda!

Podle Trumpa byl útok provedený v "životním národním bezpečnostním zájmu" Spojených států. Jeho cílem bylo zabránit šíření a užívání chemických zbraní. O tom, že Sýrie použila zakázanou chemickou látku, podle něj není pochyb.

Strčte si ten celej váš zasranej životní národní bezpečnostní zájem do prdele, čuráci! Vaše zájmy začínaj na Floridě a končej na Aljašce! Po zbytku světa vám může být tak leda hovno kulový!

Ještě ani nezačalo vyšetřování a on už nemá pochyb! To je tak, když se k moci dostane člověk, kterej jedná podle toho, co vidí v televizi a co mu poradí ta banda krvežíznivejch šílenců, kterou se obklopil.

Zkurvenec zasranej...

Až tam zařve nějakej Rusák, tak se ten mamlas nestihne schovat ani na hajzl. Nebo je v tom zas nějakej kšeft, protože válka je vždycky kšeft.

Každopádně stačilo zamávat falešnou vlajkou a už to frčí podle doktríny šoku (pozn. o šokové doktríně píše Naomi Klein: Nástup kapitalismu pohrom) http://osud.biz/10-01-2012/548/ekonomika/naomi-klein-sokova-doktrina-vzestup-kalamitniho-kapitalismu/.
Na co taky důkazy, že? Nám stačí casus belli a jedem bomby! USA! USA! USA!"

Lze se domnívat, že se pouze uplatnilo promoření americké politiky vojensko-průmyslovým komplexem, který ji odjakživa drží pod krkem. Nedávno o tom psali na NWOO:
http://www.nwoo.org/2017/03/19/kagani-jsou-zpatky-valky-budou-pokracovat/

Opravdu nevím, jak tento článek zakončit, opravdu se hodlám chránit pouze uklidňováním, jako by se nic nestalo. Stalo, jsme velmi blízko většímu konfliktu. V každém případě se určitě oddaluje mírové řešení pro Sýrii.

Bývalý kandidát na amerického prezidenta, Ron Paul, si myslí, že ona chemická událost mohla být starou známou operací false flag, kterou si připravily Spojené státy, aby mohly válčit. Jako znalci poměrů mu lze přikládat slušnou váhu.
https://www.infowars.com/ron-paul-chemical-weapons-attack-in-syria-likely-a-false-flag/
Infowars také označuje Bílé helmy za Sorosem podporovanou a placenou skupinu, pachatele false flagu:
https://www.infowars.com/report-soros-linked-group-behind-chemical-attack-in-syria/
spáchali a pak hned nabídli interpretaci prostřednictvím SOHR.

Na pozadí proběhly ještě takovéto akty (protože Rusko bylo zodpovědné za chemické odzbrojení Asada):
https://cz.sputniknews.com/svet/201704065058649-pence-obvineni-rusko-poruseni-dohoda-likvidace-chemicke-zbrane/
a "Trumpo se nehodlá dělit s Ruskem o své vojenské plány v Sýriii": https://cz.sputniknews.com/svet/201704065058673-trump-rusko-vojenske-plany-syrie/
a "Trumpo řekl, že přemýšlí o vojenských opatřeních proti Sýrii po chemickém útoku v Idlíbu":
https://cz.sputniknews.com/svet/201704065063227-trump-opatreni-syrie-utok-idlib/ . Šmytec.

Putin správně interpretuje útok na Sýrii také jako ránu americko-ruským vztahům:
http://www.novarepublika.cz/2017/04/podle-putina-americky-utok-zasadil-ranu.html?spref=fb

A jak to bylo s chemickým útokem v roce 2013: zde zmocněnec OSN potvrzuje, že za chemickým útokem sarinem byli rebelové:
http://m.washingtontimes.com/news/2013/may/6/syrian-rebels-used-sarin-nerve-gas-not-assads-regi/,
vyšetřovalo to OPCW (Organizace pro zákaz chemických zbraní):
https://www.almasdarnews.com/article/assad-never-used-chemical-weapons-islamist-rebels-did/,
Rusko si přálo, aby i aktuální katastrofu v Idlíbu vyšetřovalo OPCW:
 https://cz.sputniknews.com/svet/201704065060256-MZV-Rusko-incident-Idlib-OPCW/?fb_action_ids=10210275256012497&fb_action_types=og.comments

Nevím, zda si rusofobové uvědomí alespoň v souvislosti s tímto případem, jak zrádné je věřit tomu tmářství, které praktikují a kterému fandí. - viz ty dva případy zde níže:

'Sádí Shannah: "Kdyz vam rezim zplynuje deti, mate zlost a chcete se pomstit. Vstoupite do jakekoli organizace, ktera ma zbrane, penize a dokaze uderit. A takhle si Assad vyrabi sve teroristy od zacatku revoluce na jare 2011, kdy dal pokyn strilet do lidi. Takhle prinutil minoritni komunity v Syrii, aby si ve vyostrene atmosfere radeji vybrali jeho, nez nejistotu pramenici z cim dal vice silicich radikalu v opozici. Zradikalizovat opozici takovym zpusobem, aby se Syrie rozdelila po konfesni a etnicke linii, to byla Assadova jedina moznost, jak se udrzet u moci. I za cenu toho, ze mu ubyde ctvrtina obyvatelstva a dve tretiny uzemi."
Via Jakub Szanto - "nestranný" reportér ČT24: "Nová móda české internetu: nejsem sice expert, ale... Jen pár bodíků pro všechny s chytráky a pochybovače k předvčerejšímu náletu na Chán Šajchún:

1) Syrská letadla tam v inkriminovanou dobu nalétávala. Potvrdilo to ruské ministerstvo obrany, které v oblasti řídí vojenský letový provoz (koordinují s nimi i USA nebo Izrael).
2) Světová zdravotnická organizace (nejvyšší světová autorita v oblasti zdravotnictví) prohlásila, že po prostudování videozáznamů se kloní k názoru, že byl použit nervový plyn. NIKOLIV chlór, který v neuzavřeném prostoru nemůže zabít tolik lidí a má barvu i zápach.
3) Sarin si v garáži nenamícháte. Jediný nestátní hráč, který to kdy udělal, byl japonský kult Óm Šinrikjó. I tomu to trvalo 2 roky, než ve své pětipúatrové laboratoři/továrně za 30 milionů dolarů vyrobil dost na svůj útok v tokijském metru.
4) Sarin se neskladuje jako sarin, ale míchá se z (velmi složitě) skladovatelných komponentů těsně před použitím. Sarin je mimojiné silně korozivní látka, takže idea zapomenutých Assadových granátů plných sarinu, je zcestná.
5) Sýrie měla až do roku 2014 (a podle všeho tajně ještě i potom) rozsáhlý chemický program - jako protiváhu izraelského jaderného arzenálu. V roce 2014 odevzdala OPCW 1.300 tun tabunu, sarinu, VX a dalších svinstev. Assad má lidi, prostředky i zařízení, kde desetiletí chemické jedy vyráběl.
6) Režim, IS i rebelové opakovaně dle OPCW (opět nejvyšší autorita světa stran chemických zbraní) použili ve válce chemii - především chlor. Ten je o řád méně účinný, široce dostupný a s odlišnými symptomy než skutečné bojové plyny.
7) V Idlíbu je široká koalice povstalců včetně hard-core islamistů napojených na Al Káidu, kteří mají na svědomí dlouhou řadu odporných zločinů. Ne, v Idlíbu nejsou skupiny napojené na Islámský stát, který od ledna 2014 vede s ne-IS islamisty (Ahrara al Šam, ex-Džabhat an Nusra apod.) krvavou válku s tisícovkami obětí. Xindlové to jsou a mít expertízu vyrobit a použít sarin, nebudou dlouho čekat. Jenže neumějí a nemají.
Závěr: Přiletěla syrská letadla (potvrzeno Moskvou) režimu, který od 21.8.2013 opakovaně použil svůj přiznaný chemický arzenál (potvrzeno OPCW), bombardovala (opakovaně i potom) Chán Šajchún, kde zemřela stovka lidí na otravu se symptomy neurotoxinu (který byl přiznaně v syrských skladech a který zatím nikdo jiný prokazatelně nemá)." Jak jinak, klidně tvrdí opak, než OPCW a vydává to za důkaz!!! Blahoslavení chudí duchem by ale reportéry dělat neměli." Hřebenář:Výroba sarinu není tak složitá a jeho skladování je ještě snazší:http://www.hrebenar.eu/2017/04/vyroba-sarinu-neni-tak-slozita-jeho-skladovani-je-jeste-snazsi/ 
avšak uvidíme, že ta stovka lidí se sarinem neotrávila, viz níže.

Daniel Jacaré Balhar odpovídá Šádímu:"překvapuje mě, s jakou jistotou dokážeš tvrdit, že Asad ty zbraně opravdu použil, nenapadá mě důvod, proč by to dělal...musel by být idiot. Jednak má dost konvenčních zbraní, kterými může teroristy porazit a jednak by musel vědět, že by přišla odveta. Ta verze s vybombardovanou "chemičkou" se mi nezdá nevěrohodná resp. to ještě nikdo nevyvrátil. A co se týče Ruska - pokud by se nepřidali na stranu Asada v 2015, tak půlku Sýrie by už ovládal ISIS a tu druhou an-Nusra, což je to samé...i když podle tebe to jsou možná umírnění muslimové..."

Pavel Sántay:
"Cílem amerických raket byla základna, ze které byl veden chemický útok. Zajímavé, výkon trestu ještě před zahájením vyšetřování a zjištěním viníka. Právo dle USA. Konec světa, jak jsme ho znali, je blíž, než si myslíme,"

David Majtenyi:
"Konec pohádky...opravdu nechápu? Ale ono je to asi jasné, Asad začal kontrolovat skoro celou Sýrii, tak bylo třeba něco zinscenovat. Zvracel bych se Západu, který celou Sýrii rozvrátil, když vidím britskou premiérku, Hollanda a spol. jak OKAMŽITĚ obvinili, že chemický udělal právě on. Proboha vždyť nemohli mít v tu chvíli vůbec žádné důkazy, žádné vyšetřování neproběhlo...a proč by to dělal? Teď, když kontroluje prakticky celý stát, to by musel být naprostý idiot. Opět cui bono? Západ má co si zaslouží, zdá se, že končí pohádka o Trumpovi a světová válka je zase o kousek blíž."

Milan Kolomazník:
"Ještě jsem se nikde nedozvěděl, proč by to Asad dělal, když ví, že Američan jen čeká na důvod k útoku. Stačí si říct, kdo má z toho prospěch, a záhada je vyřešena. Stále dokola."

Český Aeronet se také věnuje té chemické false flag - a viní Bílé helmy - přidává ale fotografické důkazy - syrská opozice informovala o chemickém útoku na Twitteru den předem! a:
"Netrvalo dlouho a pravda o údajném chemickém útoku v Idlíbu vyplula na povrch. Na internet unikly fotografie, které zachycují pracovníky CIA sponzorované humanitární organizace White Helmets (Bílé přilby), jak aranžují oběti, bez ochranných oděvů a dokonce bez masek zasahují v místě útoku, zatímco přeživší údajně bojují v zamořené oblasti o život. Bílé přilby dělají z veřejnosti idioty. A nejen z veřejnosti, ale i z amerického prezidenta. Záběry a fotografie ukazují, že natočené scény pochází přímo z operační základny Bílých přileb. Na jedné fotografii je vidět, jak dodávka Bílých přileb je zaparkována ve vykopaném výklenku ve skále, který funguje jak garáž. Po okolí jsou na zemi přitom údajné mrtvoly a oběti, které tam podle tweetů lékaře Bílých přileb přišly po svých a po útoku sarinem zůstali na místě ležet. Pracovníci Bílých přileb jsou ale fit a sarinové zamoření vzduchu a těl obětí s nimi evidentně nic nedělá. Dokonce manipulují s těly bez rukavic, přestože sarin prochází pokožkou, vyvolává pálení a paralytické křeče. Kdo se to snaží z nás dělat hlupáky, ptají se vojáci ČSLA, kteří pracovali u protichemické obrany?": http://aeronet.cz/news/a-je-to-venku-dukazy-a-fotografie-potvrdily-ze-chemicky-utok-v-idlibu-byl-zinscenovany-bilymi-prilbami-a-americkou-cia-syrska-opozice-na-twitteru-informovala-o-chemickem-utoku-den-predem/

A co na Trumpův útok "Svět"? "Svět" Trumpa chválí:
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/spojene-staty-zautocily-na-asadovu-vojenskou-zakladnu-agrese-rekla-statni-televize-29792?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp
Pomoc, pomóóóc, pomóóóóóc, je zde někdo soudný??!!

A zde je ranec Trumpových tweetů o Sýrii z roku 2013 - že ji Obama nemá bombardovat:
hpbs.twimg.ttps://com/media/C8p7kOMUwAAy8O_.jpg:large

Americký útok rozzlobil amerického veterána, tak alespoň že někoho. https://twitter.com/AngeloJohnGage

Asad i Putin od Trumpa toto zjevně čekali:
http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/671-aktualizovane-velice-velice-prapodivna-zprava-leti-z-arabskych-agentur

ale pozor, Jan Červenka:
"Je fakt, že útok směřoval proti fakticky záložnímu letišti využívanému hlavně pro "silážování" nepotřebných nebo porouchaných letadel, která se tu opravovala, přičemž všechno, co stálo za zachránění, z něj syrská armáda stačila včas odklidit. Blbé ovšem je, že ne všechny rakety zasáhly prázdné hangáry a vyřazenou techniku, ale že tam jsou i nějaké oběti, jak mezi vojáky, tak mezi civilisty." 
Nevím, zda přikládat velkou váhu následujícímu - naopak z Ruska zněl hlas, že útok byl na význam letiště příliš velký. Nejspíš Američani prostě útočili, jak uměli.
http://echo24.cz/a/ikHhp/americane-utocili-na-asada-s-velkou-opatrnosti-ukazuje-nakres
Podle informací ruských prostředků objektivní kontroly doletělo do syrské letecké základny celkem 23 raket. Místo pádu 36 okřídlených raket není známo.

Kéž by se světu i do Ameriky rozum navrátil!

Jan Červenka:
"Trump je pod velkým tlakem z různých stran a to jeho rozhodnutí vypustit pár desítek raket s plochou dráhou letu na jednu syrskou leteckou základnu je snaha se z toho dostat. Trump se snaží budit dojem, že je 'silný prezident', který neváhá konat, a že není Putinem instalovaná loutka, jak o něm tvrdí zazombovaní stoupenci té poražené, Gazpromem přikrmované kikimory. Propagandistický hype a hysterie okolo "chemického útoku" v Chán Šajchúnu ho k tomu doslova dotlačily, ale je to velká chyba. Brzy vyjde najevo pravda, že o žádný chemický útok nešlo, a Rusové i Asad si tohle budou pamatovat...."

Jiri Satanek:
"USA zaútočily na Sýrii bez jakékoliv syrské agrese vůči USA, bez jakýchkoliv důkazů, že syrská vláda použila chemické zbraně. Trump dal povel k vojenské akci bez autorizace kongresem, v rozporu s ústavou.Představa, že takovým jednáním lze získat respekt je zcestná. Pouze potvrdil své barbarství."
a:
"Prostudoval jsem události s údajným použitím sarinu v Syrii. Kdokoliv, kdo bude ochoten věnovat cca 2h času dospěje ke stejným závěrům.

1. Oběti zasažené "sarinem" na dostupných videích nevykazují příznaky typické pro použití nervových plynů (křeče) (vykazují příznaky intoxikace psychofarmaky - pozn.red.NR - V.D.)
2. Vzhledem k vysoké toxicitě sarinu, nelze zasažené ošetřovat s improvizovaným vybavením viditelným na dostupných záběrech. Takový přístup by vedl k jisté smrti záchranářů.
3. Není pravda, že sarin nejde dlouhodobě skladovat. Stabilizující látky jsou známy desítky let.
4. Sarin se zpravidla skladuje ve formě prekurzorů, čímž se lze vyhnout regulím v oblasti chemických bojových látek a zároveň provést syntézu přímo v okamžiku útoku.
5. Na syntéze sarinu není nic složitého a lze ji snadno zvládnout. Viz. užití sarinu při útoku sektou Óm Šinrikjó.

(Pozn.rad.NR - VD: Na vojně jsme probírali, že sarin je kapalina bez barvy a zápachu. Přesto na jednom z videí Bílých helem jeden ze záchranářů přičichne k ovázané ruce oběti a prohlásí, že cítí sarin! Video je zřejmý podvod, typický pro akci pod falešnou vlajkou. Mimochodem, všimli jste si, že oběťmi jsou jen muži a děti. Žádné ženy!!! Proč???)

Závěry: na dostupných videiích nejsou lidé zasažení sarinem a stále dokola opakované informace o nemožnosti skladování jsou lživé. Stydím se, že jsem součástí civilizačního okruhu, který postupuje stejným způsobem jako hitlerovské Německo."

Lavrov: americký útok na Sýrii velmi připomíná ten na Irák (aneb lži z 15.dubna) jen doufá, že to nepovede k nezvratným důsledkům: https://sputniknews.com/politics/201704071052393484-us-syria-iraq-lavrov/

Petr Owes:
"USA přináší mír všude po svět, jenže mír nechce, to není v plánu, plánem velkokapitálu jsou věčné války." 
(pozn. autorky blogu: Dokonce to v USA dodnes učí ve školách, že válka znamená ekonomické oživení.)

A Asada, jehož předešlé vyšetřování OPCW zcela zprostilo viny z chemického útoku, mezitím aktivně špiní - a další pak ostošest papouškují: https://nazory.aktualne.cz/komentare/chemicky-utok-v-syrii-bohuzel-nebyl-posledni-realpolitika-je/r~b6e438b81ac011e7a8d6002590604f2e/?_ga=1.258511882.1631311000.1476003347

Zatím mají vyšetřovatelé výsledky pitvy tří zemřelých v turecké nemocnici, za účastni zástupců Světové zdravotnické organizace (WHO) - tito tři podlehli nějaké chemické zbrani.
https://www.cas.sk/clanok/532667/chemicky-utok-v-syrii-vysledky-pitiev-obeti-potvrdili-krutu-pravdu/

Následující video odhaluje roli, jakou sehrály tzv. Fake news, falešné zprávy, konkrétně stanice CNN v tomto konfliktu:
 https://www.youtube.com/embed/JdoSyBhBCCs

Tereza Spencerová pro Literárky:
"Suma sumárum:

Po chemickém útoku, jehož pozadí zřejmě hned tak známé nebude, následoval nebráněný spektakulární útok na leteckou základnu, který ale nezpůsobil větší škody, zato posílil ruský vliv na syrský režim a dokonce i omezil manévrovací prostor pro americké letectvo nad západní Sýrií, nicméně současně na úkor Damašku otevřel východ Sýrie americkým zájmům, což v zásadě odpovídá dva roky starým ruským plánům na „sdílenou zodpovědnost“ velmocí v Sýrii, a navrch ještě pomohl Trumpovi získat si domácí válečnický „deep state“…" http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/23989-par-poznamek-k-americkemu-naletu-v-syrii
A co na to čeští politici? https://www.novinky.cz/domaci/434471-cesti-politici-vitaji-utok-spojenych-statu-na-syrii.html

Roman Tyller - po 14:30: CT24 FAKE NEWS... JEDOU TAM TITULKY, ŽE ÚTOK USA BYL NA ZÁKLADNU, ODKUD BYL VEDEN CHEMICKÝ ÚTOK...

Vladimír Rrejlich přeložil, co píše Komsomolská pravda, a zdá se, že s těmi vyřazenými a již dávno nepoužitelnými letadly Syřanů se to má trošku jinak:
 "Jsme na řadě, začínají pozdě, ale přece chápat Rusové! Co se stalo v noci, má velmi mnohoznačné důsledky. Za prvé, je to vážná rána syrské armádě, uvedl Konstantin Sivkov, doktor vojenských věd, vojenský a politický analytik pro Komsomolskou pravdu http://www.kp.ru/daily/26663/3684938/ nebo jen tento výňatek česky: http://tydenikobcanskepravo.parlamentnilisty.cz/2017/04/jsme-na-rade-zacinaji-pozde-ale-prece.html

z ČT se ozývá nesourodé blábolení:....americký komentátor (Martin Řezníček):

"... zároveň nevíme, zda Bašár Asad nepoužije tyto zbraně znovu, i kdyby to nebyly zbraně chemické"
....blízkovýchodní komentátor (Jakub Szántó):
"Amerika je vedena nazpátek a znovu bude hrát jeden z prvních partů toho, co se tady děje".....

Doufám holoubkové, že vám všem Zeman dnes (7.4.20178) svým komentářem amerického útoku v Sýrii vytřel zrak. Považuje za zákrok přiměřený, i když pravda, ponechal si zadní vrátka v podobě dodatku:
"Základní fakt spočívá v otázce, zda nesporný zločin, to jest útok chemickými zbraněmi, kde zahynulo asi sto lidí včetně dětí, byl skutečně organizován ze základny syrského letectva. Pokud by tomu tak bylo, považoval bych americký útok za zcela přiměřený."
A ani slovo navíc, ani slovo o tom, že bombardování už bylo a vyšetřování ještě ne a ani být nemohlo.. Těžko takovýto výrok označovat za státnickou odvahu. Před rokem hovořil jinak. Neuskutečnil z toho nic.
http://echo24.cz/a/wR2iG/musime-se-spojit-s-asadem-vyzyva-zeman

I podle zpravodajství Primy je celé obvinění založeno jedině na tvrzení SOHR a ničem jiném, žádné důkazy o zapojení Asada a syrské armády neexistují. http://play.iprima.cz/zpravy-ftv-prima/zpravy-ftv-prima-7-4-2017 (cca od 6. minuty.)

Američtí oponenti komentující události jen mávají znechuceně rukama, že jde bohužel o záměr globalistických elit vytvořit Velký Izrael.
Roman Tyller:
"Kdo to všechno organizuje, že všichni v Evropě najednou a hned vědí co mají říkat (Asad je vinen, důvěřujemem USA, jsme za našimi spojenci atd. atd.), když vlastně nic nevědí? To bude asi už autocenzura jak prase a jede to samovolně, nikdo nic nařizovat nemusí a každej už poslušně ví, co se od něj žádá... hlavně o tom nepřemýšlet..."

USA ohlásily, že jsou připraveny v Sýrii k další akci.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2080887-haleyova-usa-jsou-pripraveny-k-pripadne-dalsi-akci-v-syrii-veri-vsak-ze-nebude-nutna

Evidentně při prosazování neprosaditelného postupují systémem "Overtonových oken":
http://zvedavec.org/komentare/2014/10/6189-overtonova-okna-jak-prosadit-neprosaditelne.htm

SOHR informovala o novém bombardování Chán Šajchúnu, původce neznámý, začíná to být monotónní:
http://echo24.cz/a/wGYfi/nekdo-znovu-bombardoval-chan-sajchun-zatim-se-nevi-kdo#XgPAwiuSPWy7eKbx.01
Rusko v reakci na americký útok oznámilo, že počínaje páteční půlnocí ruského času zastavuje komunikaci s Pentagonem o leteckých operacích nad Sýrií. Oznámilo to ruské ministerstvo obrany. Předvolalo si také amerického vojenského atašé. Komunikace s Pentagonem sloužila k odvrácení kolizí vojenských letadel operujících nad Sýrií.

Otřesný není jen postoj USA, ale i Turecko - jež postavilo před soud pro špionáž sestřeleného syrského pilota:
https://www.almasdarnews.com/article/turkey-trial-downed-syrian-pilot-espionage-charges/

Europoslanec Kohlíček se s Asadem nedávno sešel a říká:
„Mám dojem, že Trump si vybombardováním syrské základny ověřil, zda tam chemické zbraně jsou, nebo nejsou. Kdyby tam totiž byly, tak by granáty s chemickou municí musely nutně vybuchnout, což by způsobilo následný zásah chemickými zbraněmi,“ 
říká europoslanec Jaromír Kohlíček (KSČM) na fakt, že v noci na pátek Donald Trump kvůli chemickému útoku zasypal Sýrii raketami. Kohlíček ale Asada i přes většinové negace brání. Setkal se s ním totiž nedávno osobně.
„Asad má velmi mírumilovné názory, to nejsou žádné radikální věci, jež říká,“ 
tvrdí komunista.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Utok-USA-v-Syrii-mel-jiny-duvod-nez-se-pry-oficialne-tvrdi-Europoslanec-Kohlicek-ktery-se-nedavno-setkal-s-Asadem-otevrene-promluvil-481479
"Bašár Asad působil velmi skromně, vstřícně až ostýchavě. Mluvil o problémech země velmi otevřeně a návrh Dumy považuje za zajímavý. Domnívám se, že takhle žádný „diktátor“ nevypadá, ani nejedná. Jelikož jsem z lékařské rodiny a ve svém životě jsem viděl mnoho lékařů (Asad je oftalmolog), působil na mě jako člověk, který je velmi nerad, že se v Sýrii bojuje a který je rozhodnutý přivést Sýrii k míru. Má velmi mírumilovné názory, to nejsou žádné radikální věci, jež nám říkal, a velmi otevřeně s námi tři hodiny hovořil. Viděl jsem tak inteligentního lékaře, který si je vědom těžké choroby pacienta a chce ji léčit. Proto vítá nabízenou pomoc."

Generálmajor Hynek Blaško:
"Asad, ať je mínění o něm jakékoli, určitě není hlupák. Co by použitím chemických zbraní proti vlastním lidem získal? Navíc by proti sobě poštval svého spojence, kterým je Rusko. Zkrátka musel by být debil, aby něco takového udělal.... jedna mocnost provokuje druhou s cílem rozpoutat válečný konflikt nedozírné intenzity a následků. Vy všichni politici, kteří útok na Asada schvalujete, tím nepřímo říkáte, že každá vláda, kterou si lidé zvolili, se může beztrestně svrhnout a silou nastolit jiná povolnější k manipulaci. ..."
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/General-Blasko-Kdo-schvaluje-utoky-na-Asada-souhlasi-s-tim-ze-muzete-beztrestne-svrhnout-jakoukoliv-vladu-482877

Trump svým bombardováním pomohl vydělat přes noc miliardu dolarů přední firmě amerického vojensko-průmyslového komplexu, firmě Raytheon, jejíž akcie vlastní - dalo by se říci, že šlo vlastně o takovou malou bombardovací iniciativu, že? ...: 
http://thefreethoughtproject.com/according-to-his-most-r-firing-59-missiles-into-syria/

A jak bombardování Trump ohlásil národu:
http://www.lidovky.cz/trump-promluvil-k-americanum-naridil-jsem-uder-na-leteckou-zakladnu-v-syrii-17v-/zpravy-svet.aspx?c=A170407_141402_ln_zahranici_ELE#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main
 nepřipomíná vám to něco? ...
"a vytáhli děti z inkubátorů...". 
Bush by byl hrdý, takhle on sám odůvodňoval napadení Iráku...opíraje se o falešné svědectví:
https://www.youtube.com/watch?v=pR4cgeJJPqg a zde: https://www.youtube.com/watch?v=jV5Ggfn9PYM (obé žel anglicky).

A zde SV*NĚ Z WHITE HELMETS GANGU (Bílé helmy, SOHR/ ZÁZRAČNĚ UZDRAVUJÍ NAPADENÉ SARINEM - DO NĚKOLIKA SEKUND.: https://www.facebook.com/photo.php? fbid=1303608179706550&set=p.1303608179706550&type=3&theater

a zas bílé helmy - skutečný a neskutečný sarin:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1518603591496929&set=a.534114636612501.125725.100000419087675&type=3&theater

Venda Rehak:
"Krista Boha, copak jsou lidé blbý?! Chemie nejsou pouze valenční koncovky a názvosloví. KAŽDÝ, kdo má hlavu na krku, a nemá jí jen na čepici, si ověří - BEZ ZNALOSTI chemie, že: Bojový otravný plyn SARIN je nervově parelitická látka, a je určen k zabíjení. Je 26x smrtelnější než kyanid draselný - cyankáli, Je 81x smrtelnější než kyanovodík, Je 43x smrtelnější než bojová látka fosgen, Je 28x smrtelnější než Yperit, a 543x smrtelnější než chlór"

David Štěpán:
"A už toho mám dost! Jako nadporučík v záloze, který si odkroutil vojnu u průzkumného praporu radiační a chemické ochrany, nebudu číst takové kraviny, že někdo prošel "mrakem nervově paralytické látky", měl kašel a po pár minutách se v nemocnici vzpamatoval. Kdyby se ten blb jednou nadechl nervově paralytického plynu, už by se nevzpamatoval nikdy. Smrtelná dávka sarinu, který je bezbarvý plyn bez chuti a zápachu a do těla prochází všemi cestami, včetně pokožky, je zhruba 5 mg, což je asi tolik, kolik se vejde na špičku nože. Pokud záběry, které ukazují záchranáře, kteří ošetřují osoby zasažené sarinem bez rukavic a ochranných prostředků, pak všichni ti záchranáři během dalších dvaceti minut zemřeli. Přestaňte z lidí dělat blbce!"
http://zpravy.idnes.cz/svedci-chemicky-utok-syrie-ddg-/zahranicni.aspx?c=A170405_125553_zahranicni_aba

a zde také bílé helmičky:
https://www.facebook.com/OurEyeOnYou/videos/1889251914622451/

No a tím bychom myslím měli názorně vysvětleno, že ať to bylo co bylo, nebyl to sarin, a tvrzení SOHR a Jakuba Szánto jsou nesmyslná. Přání jim bylo rozkazem.

Jemný dokreslující střípek - doktor, který dokumentoval chemický útok v Sýrii, byl v minulosti vyšetřovaný britskou tajnou službou jako džihádista pro podíl na únosu a v Británii mu zakázali praxi. Byl propuštěn, protože svědci jeho činu zmizeli a vrátil se do Sýrie.
Tak to jo.
http://www.ibtimes.co.uk/british-doctor-who-documented-chemical-attack-previously-held-terror-offences-1615849?utm_campaign=soficalflowfacebook&utm_source=socialflowfacebook&utm_medium=articles

CNN konečně Trumpa pochválila, přirovnala ho k Harry Trumanovi: http://theduran.com/cnn-praises-trump-for-his-war-in-syria-compare-him-to-harry-truman-video/

A odkud se berou chemikálie ví pro změnu syrský ministr:
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10145-teroristicke-skupiny-dostavaji-chemikalie-z-turecka-rekl-syrsky-ministr-zahranici

via Vlastimil Budík Obzvláště zhovadilé perličky ze speciálu ČT24 (volný přepis):

Ministr Stropnický:
"Důkazem, že Assád použil chemické zbraně pro mne je to, že na něj Američané zaútočili!" (Bum!)

Senátor za ČSSD, páter Bublan:
"Volání po důkazech je zbytečné, já VĚŘÍM našemu spojenci USA".
(No bodejť by nevěřil, když je to farář, že!)
A vrchol ve zprávách po 23. hodině:
Moderátor se ptá odborníka na bojové látky z Jihočeské univerzity, co říká na útok sarinem v Sýrii.
Odborník:
"NEBYL to sarin. Kdyby to BYL sarin, tak všichni záchranáři, kteří tam pobíhali bez rukavic a ochranných oděvů by byli už mrtví!" (Bum!) 
Moderátor:
"Máme nějaké špatné spojení ...!" ( :-D)
Mírně vrávorající moderátor pak položí otázku odborníkovi na mezinárodní právo z Palackého univerzity:
"Byl útok Američanů, jak tvrdí Rusové, porušením mezinárodního práva?"

Odborník:
"Byl jednoznačně porušením mezinárodního práva!"
 podrobně rozvedl důvody, proč.
V ČT24 měli včera opravdu perný den!
http://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/sok-na-ct24-pravni-pohled-na-americky-utok-na-zakladnu-v-syrii.html

Jerem Corbyn se vyslovil, že považuje americký útok za zintenzivnění konfliktu a požaduje nezávislou vyšetřovací komisi OSN.
http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/jeremy-corbyn-us-missile-strikes-syria-airbase-escalate-civil-war-labour-leader-russia-bashar-al-a7671941.html

Strategické velení amerických ozbrojených sil (USSTRACOM) požaduje v Kongresu rozmačkat Rusko silou.
https://cz.sputniknews.com/nazory/201704075060982-USSSTRARCOM-Kongres-USA-navrh-Rusko-sila/

Izrael se připravuje na válku se Sýrií:
https://nation-news.ru/256295-izrail-gotovitsya-k-voine-s-siriei

Švédská lékařská asociace říká, že Bílé helmy kvůli videopodvrhům zabíjely děti:
https://southfront.org/swedish-medical-associations-says-white-helmets-murdered-kids-for-fake-gas-attack-videos/

Jan Wagner:
"Červený kříž po americkém raketovém útoku na syrskou leteckou základnu změnil klasifikaci války v Sýrii z vnitřního konfliktu na konflikt mezinárodní. Gratulujeme."

- - -

70 komentářů :

 1. :-D Prej "nukleární idiot" :-D

  Ještě před pár měsíci zde na NR všemi mohutně velebený, podporovaný, považovaný za spasitele US i celého světa, největšího kamaráda Ruska a Putina. A za pár měsíců ho ti samí blbečci považují za idiota.
  Kolikrát už to bylo? Tsipras v Řecku, Erdogan v Turecku,... Inu, přízeň místních ruských užitečných idiotů je vrtkavá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano jde spíš o to , že Trump se chová úplně jinak než sliboval , americký blbečku !!

   Vymazat
  2. 16:42

   Ne. Jde o to, že vy jste banda naivních a hloupých idiotů.
   Když vám někdo v diskusi napsal, že Obama sliboval to samé, reset vztahů s Ruskem, stažení většiny jednotek ze zahraničí a že Trump bude po seznámení s realitou dělat taky to samé, tak jste se na něj všichni agresivně sesypali a začali ho napadat.

   Vymazat
  3. Nebylo to seznámení s realitou za hranicemi USA, ale po seznámení s realitou moci uvnitř USA. Deep state dokázal z Obamy i Trumpa udělat užitečné idioty, kecálkly, co nedrží slovo a sliby. A z tebe - 16:48 - toho idiota ani dělat nemuseli. Ty jím prostě jsi. Leo

   Vymazat
  4. Leošku, já nejsem ten kdo tady jako idiot naivně kvákal za Trumpa. Já nejsem ten kdo tu blábolil, že ten váš "deep state" se snaží ze všech sil aby Trump nebyl zvolen, dokonce že "deep state" falšuje volby a vítěztví Clintonové je předem dané. Smál jsem se vám jak pitomí musíte být když jako komunisti mohutně podporujete miliardáře. A jak pitomí jste když Obamu, velkého levičáka který ten restart skutečně zahájil a jednotky pomalu stahoval, nazýváte "fašistou".

   Vymazat
  5. Napadení jiného státu ozbrojenou silou bez zmocnění Rady bezpečnosti nebo v sebeobraně je agrese. USA nejsou žádným světovým soudcem nebo exekutorem aby svévolně rozhodovaly o vině či nevině a trestu pro jakéhokoli podezřelého z jakéhokoli zločinu.

   Vymazat
  6. NO TAK JSME SE SPLETLI, BYLI JSME OSALENI,
   TAK UZ O TOM NEZVANTE
   FURT DOKOLA
   Spis reste jak se stavi atomovej kryt

   Vymazat
  7. 16:28 Že tohle nastane dřív nebo později a Trumpovi budou Rusáci, naši kremlofilové a zdější rudohnědá sebranka nadávat bylo jasné jak facka. Možná ale nakonec na něj nebudou tak zlí, když Rusku třeba nechá Ukrajinu a zvýšení vlivu ve východní Evropě včetně Česka. Uvidíme. Každopáně si to teď docela užívám, když vidím jak soudruzi kvílí :-)))

   Vymazat
  8. Na Slovensku koluje Vyzva k obcanskemu referendum pro Vystoupeni z NATO, UN a EU, Mozna by jsme se meli pridat?

   Vymazat
  9. "momentálně" zaostalí retardi se radují, že je Trump stejné hovado jako ti před ním. Tak si zahýkej nadšením jestli ti to dělá dobře.

   Vymazat
  10. 18:07 my jsme chtěly lepší svět bez válek co on sliboval tak jsi to zatím užívej nebo jak začne 3sv tak půjdeš do kytek s náma

   Vymazat
  11. Ze jsou na strane teroristu , dokazali jiz mnohokrat predtim , nejen jeden DEN..

   Vymazat
  12. 17.02 Pane,
   rad bych vas upozornil , /ZE "DEEP STATE DOKAZAL"/, ze vas Deep State /mimochodem hluboce na dne az nekde v katakombach a taky v pr...li, NEMUSEL se snazit VUBEC NIC dokazovat komukoliv ani nam ne, nic dokazovat.
   ZBYTECNA drina. , ohledne Trum-psa a ObamaOtroka nic dokazovat neni nutne .
   Byli vybrani protoze uz takovi jsou a byli od narozeni !!! A tak se hodili do kramu...

   Vymazat
  13. PAW
   Rad bych jeste upozornil na stav vseobecny statu USA...
   Kde muzeme nejlepe VIDET. A ktery velmi presvedcive ukazuje, dokazuje ze !!!!
   ZE TEN DEEP STATE , TAJNA VLADA se vybrala / sama sebe a vubec to nejhorsi ze vseho.
   Uz nic horsiho , kdyz se vybirali sami sebe ,ani nemohlo byt.!!
   Nemusim doufam jmenovat: Kissinger, krvava madla a treba veliky stada ve vlade tech , Mad DOGS !!!.
   A HLAVNI VEC JE, ZE JSOU DEEP !!!
   Klise a nedava to smysl.
   PAW

   Vymazat
 2. možné vysvětlení toho co se děje a nebo se Doník zbláznil ?? http://aeronet.cz/news/video-sok-vime-co-se-stalo-s-donaldem-trumpem-v-bilem-dome-probehl-palacovy-prevrat-misto-trumpa-ted-vsechno-ridi-jared-kushner-a-sioniste-gary-cohn-lloyd-blankfein-a-andy-quinn-z-goldman-sachs/
  a toto
  http://aeronet.cz/news/trump-effect-cina-nasunula-k-severokorejskym-hranicim-150000-vojaku-ocekava-uder-usa-na-severni-koreu-trump-se-definitivne-zblaznil-zachran-se-kdo-muzes/
  Vaska

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, platí, že za vším hledej ženskou. To je určitě práce Ivanky :-)))

   Vymazat
 3. Koupil jsem si krompáč, lopatu,štychár a jdu kopat bunkr.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bunkr je k hovnu, lepší by bylo krumpáč si ponechat a pořídit k němu seznam pravdoláskařů z okolí.

   Vymazat
  2. 16:45 konecne rozumnej prispevek, ostatne ja tu uz dlouho varuju ze bude valka a ta zasahne i Evropu. Havel a jeho zrudy vmanipulovali Cesko na spatnou stranu barikady.
   Otazka je jestli bude atomovy kryt stacit?
   Tez me zajima co bude treba na Floride? V pripade uderu se z mest vyvali davy hladovych a niceho se nestiticich vrahu kteri budou zabijet pro kus chleba. Ti se prezenou u do mist nahore. I do predtim klidnych sousedstvi. Otazka pro Honolulu.
   Rikitan

   Vymazat
 4. Podle jedné studie jsou SSA jenom od 2. světové války zodpovědny za smrt 20 až 30 milionů lidí. To odpovídá počtu 1000 lidí každý den.

  Když to vezmeme čistě podle počtu mrtvých, je celá minulo-týdenní kauza Sýrie naprosto mírumilovným pimprlátkovým divadélkem pro senzacechtivé obecenstvo.

  A přitom v zákulisí tohoto tyátříčku se odehrává bitva o všechno. DOSLOVA O BYTÍ A NEBYTÍ.
  Tahle nová kauza Sýrie není ničím jiným, než milosrdným závojem pro davy, zejména ty americké. Rozhodně to není to, co se na první pohled jeví, bubnování do války.

  A Vy, davoví blbouni nejapní, tak jak jste Trumpa věrosvatě zbožňovali, tak ho teď najednou, zhrzení a zrudlí vzteky a strachem, zatracujete. Nepřipadáte si trapně?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, ani trochu. Copak může být naděje na změnu poměrů k lepšímu nějak trapná, ty chytrolína přechytralý?

   Vymazat
  2. 17:04
   Jenomže to nebyla žádná naděje. Nechali jste se prostě přes veškeré upozorňování rádi opít žvásty miliardáře a herce reality show.

   Vymazat
  3. Ad 17:04
   To určitě ne. Doufám ve změnu stejně jako Vy, o tom prosím nepochybujte, a určitě bych si kvůli tomu nikdy nemohl připadat trapně.
   Ale zatracovat Trumpa je zatím předčasné, to jsem přesvědčen.

   To, že pro mocné tohoto světa, především ty americké, jsou mrtví jenom statistikou, a že davy, především ty americké, spolknou každou návnadu přesně tak, jak se od nich očekává, to je hrozné, šílené, neuvěřitelně ubíjející.

   Změna je nutná.
   Ale uvědomte si, že systém, který je nutné porazit, řídí dobře zazájmovaní sobci, pořád ještě mocní, ovládající všechny rozhodující struktury, schopni si zaplatit cokoliv, co ke své aktivní obraně potřebují.

   Protože konspirují na všech myslitelných úrovních, tak bez mnohaúrovňové konspirace není vůbec možné na změnu byť jen pomýšlet.

   Vymazat
  4. Ad 17:13
   Musím Vás zklamat, naděje pořád žije, protože cokoliv jiného je katastrofa.

   Samozřejmě, že Trump nebyl a není žádný spasitel. A nebyl a není to ani gauner.
   Myslím, že pořád není důvod si myslet, že je tak špatnou alternativou, jako by byla čarodějnice Clintonová.

   Vymazat
  5. Ne, Vlado, trapne si nepripadame. Proste nas pod hrozbou nasili podvedli. Havel taky.

   Vymazat
  6. Je zajimavy Vlado, ze ty smis nadavat do blbounu nejapnych a tebe taurus Dvorak nemaze
   A to jsem proti cenzure

   Vymazat
  7. Anonyme 17:55 - přečtěte si raději svoje "příspěvky" do diskuse a aspoň na chvíli se nad nimi zamyslete. Vaše fňukání je velmi falešné.

   Vymazat
  8. Ad 17:55
   Jestli tomu tak je, tak se musím panu Dvořákovi omluvit, že mu přidělávám starosti.

   Ale snažím se používat šťavnaté výrazy účelně, ne samoúčelně, takže možná to je tím.
   Vždycky se mi to ale nedaří, někdy vzedmuté hormony porazí rozum a dlohodobá předsevzetí jsou do háje.

   Vymazat
  9. Láďo z Brna. Uklidni své hormony. Já jsem varoval před velebením Trumpa, ale jako lepší alternativu proti Te krávě Clintn jsem byl pro jeho zvolení. Stejně tak pravděpodobně vítali zvolení Trumpa mnozí další. A vůbec nevíme jak by se situaci vyvíjela při zvolení té oné krávy.
   Václav

   Vymazat
  10. 18:11
   Tebe nikdo urážet nemusí,ty jsi blbec od nešťastnýho okamžiku vzniku ty ussackej pindale!!!!!

   Vymazat
 5. Nukleární idiot Trump má dceru Ivanu, která si ho ochočila. On je pod jejím pantoflem, přičemž ona ho má na háku, nikdy nebyla volená a není ani na oficiální placené funkci. Ale rozhoduje o našich životech zpoza Veliké Špinavé kaluže! Taková fraška se může stát jenom v té zločinecké Emerice!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Presne tak, Amerika se zklouzne, a Cesko si nohy zlame
   A hloupi cesi si holt nedokazi priznat ze za Havlova hykani nastoupili do spatnyho zapadniho padajiciho vytahu
   Za tuto chybu Cesi zaplati smrti

   Vymazat
  2. Rozkazy dává Trump. Tak se na tu poloČešku vykašlete, ona není vůbec podstatná.

   Vymazat
  3. 18:06 je dost mozne ze Trumpovi je vyhrozovano s ze je vydiran vrahy a gangstery

   Vymazat
  4. Myslím, že ne, že se šeredně pletete. Trump je jen kecálek - stejně jako Obama. Za jeho vlády bude amerických válek a amerického násilí všude po světa habaděj.

   Vymazat
 6. S hlavní argumentační linií článku souhlasím, v jednotlivostech se autor (autoři) mýlí.
  Například:
  (a) sarin nemusí být připravován až před použitím, je to celkem stabilní sloučenina, v chladu se dá skladovat roky. Korozivní vlastnosti mají její hydrolytické produkty. Syntéza sice není složitá, ale není ani triviální, a hlavně, je vysoce nebezpečná pro extrémní toxicitu a těkavost té látky. Takže ji sotva kdo uskuteční v nějaké kůlně či skladišti. Tam byl sarin dovezen!, nikoliv připraven. Sarin ale také může být i syntetizován až těsně před svým rozptýlením v tzv. binární chem. munici, kdy se z prekurzorů vytvoří až po jejím odpálení na cíl. Tuto ovšem vlastnily snad jen USA ...
  (b) Sarin sice je bezbarvým, ale není bez zápachu! Má charakteristickou ovocnou vůni, takže jej zkušená osoba pozná. S ohledem na toxicitu by se takové poznávání (byť i jen při několikaminutovém ošetření oběti) nemohlo obejít bez intoxikace toho záchranáře, který ani neměl ochrannou masku (to když ten Sarin ucítil). Minimálně miózu, což je prahový a také charakteristický symptom otravy. O tom ale Bílé přílby a ani tento článek nepíšou.
  Celé je to "na palicu", protože - a to je hlavní!! - od samého počátku jde o "False Flag Operation", jejíž smysl byl po odpálení oněch 60 tomahawků jasný všem. Kdo nešlapou ...
  A je dobře, že se vyjádřili i naši politikové. Alespoň tak lépe víme, kdo je kdo ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Existuji nejaka hlaseni o jakou jedovatou latku slo?
   Officialni.
   Dekuji za analyzu sarinu.

   Vymazat
  2. Re (18:36):
   Já nevím, o jakou látku šlo. Psali už totiž jak o chlóru, tak i o tomto sarinu. Jsou to však dvě zcela rozdílné látky. Se zcela odlišnými poškozeními organismu.
   Nejsem ani v žádném spojení s haagským OPCW, která je mezinár. autoritou.
   Podle toho, co se píše, OPCW v tomto směru ale neudělala nic. Pokud vás to vážně zajímá, mají své webové stránky (https://www.opcw.org/). A pokud co už i zjistili, mají to na webu.
   Vše je ze strany USA ostatně jen samý "fake" a hnusná militantní propaganda.
   Reagoval jsem jen na tento článek, a podle mého (osobního) názoru je to Velká chemická lež (psaná přes kopírák s iráckým scénářem). Jen místo Bushe jr., Blaira a Powella je zde Trump a jeho Ivanka!!
   Sarin se v tom Idlíbu sice i mohl objevit, ale! .. Co je (vele)důležité, je dokázat, kdo jej tam nastražil a jaké motivy jej k tomu vedly. A vést jej k mezinárodní odpovědnosti.
   Kdo však přivede USA k soudu?!, a k odpovědnosti?!!! ..

   Vymazat
  3. Co je to "oficiální"? Oficiální syrské komuniké odmítá nařčení z chemického útoku.
   Oficiální ruské prohlášení odmítá, že by syrská vláda měla k dispozici chemické zbraně.

   Neoficiálně mé osobní stanovisko:
   Vedoucí velitelská místa v Daeši (ISIS) zaujímají bývalí sunnitští důstojníci Sadámovy armády z Iráku. ---- Chemický Alí po celou dobu války s Íránem hubil perské vojáky chemickými útoky. Poté podnikl i chemický útok i na irácké Kurdy.

   Co tím chci naznačit? - S chemickými bojovými látkami umějí daleko lépe nakládat vojáci Daeš než syrští. Byla dokázána výroba chemických zbraní určených pro Daeš v sousedním Turecku. Daeš použil chemické zbraně i v Iráku. ... a nakonec "Qui bono" - zabíjení civilistů chemickými zbraněmi by pro Asada bylo kontraproduktivní. Jeho armáda vítězí na všech frontách. Pro Daeš ale bylo bombardování syrské vládní letecké základny darem z nebe a velkým povzbuzením.

   Vymazat
 7. Mimochodem, uz to jede
  Americky lovic ponorek zrejme neco nasel par mil od pobrezi USA

  OdpovědětVymazat
 8. Nema smysl hledat vynika - protoze Vynik neni jeden ani dva ale Vize Starych Sionistu na ktere se zrejme potaji pracuje mozna 2000 let. Koho to zajima at vygoogluje 'Protokoly starych mudrcu Sionistu' a mozna pochopite!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Běžte do řiti.Tu vaše "Protokoly" jsou prokázané padělky carské Ochranky.

   Vymazat
  2. 18.58 Tak proč se podle těch "padělků" (spíše redakce carské rozvědky pro podmínky ruské monarchie) jede? "Padělky" předpovídají Mezinárodní měnový fond, Světovou banku... vysvětlují jejich mocenský účel, vysvětlují technologii výroby nesplatitelných zadlužení států a jejich účel... nutnost ovládnutí médií a propagandy (píší o tisku - tehdy rádio ani TV či internet samozřejmě nebyly... tak se do té (_!_) račte odporoučet sám, ale k ničemu vás nenutím. Pouze vám to dovoluji, pokud sám chcete...

   Vymazat
  3. A já mám náhodou tyhle konspirační pohádky rád. Jsou to vlastně takové nové moderní pohádky. A vlastně se dají nasadit na cokoliv - sionisti zařídili brexit, nebo třeba zvolení Trumpa. Ale kdyby ho nezvolili prazidentem, tak by se říkalo, že sionisti nechtěli, aby tam seděl Trump. Jak říkám, já mám báchorky o sionistech prostě rád.
   p

   Vymazat
 9. Amerika hori, Amerika neni vubec jednotna, hrozi obcanska valka, rozvrat
  Vypada to ze Trump neudrzel kormidlo
  Dvorak zase placne ze fnukam!

  OdpovědětVymazat
 10. Pro ČT24 p. TVARŮŽKOVOU!
  Pozvi do studia odborníka z protichemické jednotky ĆA(České armády), ať okomentuje chování lidí s Bílými přilbami při ošetřováni dětí zasažených - tvrzeně- sarinem!

  Termín: okamžitě!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepozve, protože lhaní mají v čt v popisu práce. Kdysi jsem odsuzoval komunisty za politické kádrování. Dnes bych s chutí vyházel všechny zpravodajce. A do dolů s nimi.
   Pravda začíná tam, kde končí signál čt.

   Vymazat
  2. To nejsou experti ani na prdy..

   Vymazat
 11. Napsal jsem presne co se stalo a kdo za tim stoji. Napsal jsem rozpolozeni sil v Bilem dome. Bylo to smazano behem nekolika minut.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obdivuhodny Honolulu vse vi a zna , ale HONOLULU je muj psychologicky OTROK, vse udela co ja chci!!!! a je vdecny)

   Politika USA neni tak primocara!!! jak se snazi v clanku psat.
   Ja jsem ochoten dat TRUMPOVI velke uznani a obdiv , ze se snazi vytahnout Ameriku z mnoha problemu ovsem ma sve osobni problemy.

   Lec Trumpuv nejvetsi problem neni Syrie !!! ale EKONOMIE v Americe a tlak Globalistu (kteri prakticky Ameriku ekonomicky znicili prevodem PENEZ ,KAPITALU prumyslu do CIny).

   A nyni vyuzivaji proti Trumpovi HRICHY z minulosti jako obchod !!!!s Ruskem , Ruske styky !!!.

   Vetsina lidi v USA jsou vytrenovani z minulosti se divat na Rusko jako na nebezpeci a tak Trump musi vypadat , ze bojuje tvrde proti Rusku za USA.!!!!!

   Ale jeho MAMUTI !!! problem je ekonomie a domaci politika, jak zmenit strukturu ekonomie aby USA mohla opet uspesne fungovat.

   Dost lidi je kritickych , Chomsky , Johnston, David Stockman....najdete si je na YouTube ci jejich knihy. Vedi o Trumpovi vice nezli ja, jak udelal penize, styky....

   Problem pro mne je , ze ja vidim dva Trumpy jeden z knih z fakty a uplne jiny z Televise.
   Ovsem ten Trump z knih se mi zda skutecnym!!! Optejte se Honolula , on vam to vysvetli co slysel na SCI-FY s Noorim vcera v noci.

   BroukPytlik

   Vymazat
  2. Pokud jste odhalil vyvolené, nedivte se. Ti jsou v Malém Jeruzalémě TABU.

   Vymazat
  3. pytlik ma dost pravdu

   Vymazat
 12. Jenom krátká poznámka k názoru generála Blaška. Legitimnost svrhávání regulerně zvolených prezidentů a vlád požehnali naši politici již mnohem dřív. Na Ukrajině. Když nadšeně tleskali davům zfanatizovaných výrostků, kteří dohnali legitimně zvoleného k útěku. Asi si neuvědomují, že příštím politikem, kterého rozvášněný dav zavraždí, můžou být oni sami.

  OdpovědětVymazat
 13. Zklamal mne Zeman. Od všech ostatních přizdisráčů jsem to čekal. Ale Zeman mohl hodit do placu něco hodně neutrálního, nebo se komentáře zdržet úplně.
  Myslím, že propásl příležitost mlčet.

  OdpovědětVymazat
 14. Pytliku ty hnupe,
  zadny narod NEPOTREBUJE, aby mu nekdo JINY stavel modly nebo ideologie. I kdyby byly hodnotne, tak budou odmitnuty. Zvlaste od tveho druhu zivocichu.
  Lidi kteri se snazi vyresit ekonomii je million ty zahnojeny mozku.
  Me sere kazda tvoje veta k nepricetnosti.

  Kazdy s tech kteri resi ekonomii ma SUBKBJEKTIVNI nazor. Indikatorem ekonomije je DOW a ne jedinec, ty opozdena opice a potom statistika.

  Diskutuj co mas na srdci s jinymi lidmi a ne semnou.
  100 x jsem ti rekl, ze te povazuji za vola, tak me ignoruj.

  Ekonomicky problem je druhorady, oproti snahy o udrzeni kompaktnosti naroda. Ekonomie ma periody UP and Down Kompaktnost je nema.

  Kdyz chces dikutovat nejakou knihu tak, rekni lidem, co te v ni zaujalo. Jmena si nech, dokud se te lide nezeptaji na detaily.

  Mej trochu hrdosti a nelez za mnou. Tvuj nazor na Trumpa me nezajima.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. honolulu pytlik te sere protoze ma pravdu

   Vymazat
 15. Pytliku tvuj psychologicky "otrok" honolulu na tebe totalne sere a ty mas na neho stejny vliv jako na snezeni v Coloradu.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 16. 20:05..Maly Jeruzalem ? Je to tam opravdu tak zle ?
  pta se honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ze dvanácti kandidátů na presidenta ČR při první všelidové volbě bylo 10 vyvolených a dva 100% sionisté. Vyhrál sionista Zeman a jeho první cesta vedla do Izraele a do Yad Vashem... pravda, první Havlova cesta vedla do Němec - omluvit se za nedostatek spolupráce na likvidaci Českého národa v době protektorátu a za splnění největšího přání sudeťáků "Heim ins Reich" formou odsunu Němců do Německa...

   Vymazat
 17. Být Nickem Honolulu, tak jsem Trumpa přestal obhajovat, napsal bych to zde - nuž každý se může splést. Když si člověk přečte ten článek, je evidentní, že jednání Trumpa je nahony vzdálené přiměřenosti, tedy tomu, jak se v takovém případě má chovat prezident - americký. Copak je vůbec možná verze, že ho k útoku navedla dcera, vždyť je to blábol. Přece on dobře musel vědět, jak se věci mají a jak se asi budou mít po jeho rozhodnutí.
  Jinak myslím, že docela dobrá paralela je tato: Gliwice 1939, útok Poláků na německou radiostanici /zřejmě zešíleli, protože si dobře uvědomovali sílu Německa/. Idlib, rok 2017, chemický útok Asada /zřejmě zešílel, protože toto je proti zásadám zdravého rozumu - viz článek/. Pravda o Gliwicích vyšla najevo po druhé světové válce - čili za 6 let. Pravda o tomto útoku, stejně jako o 11.9.2001, o smrti J.F. Kennedyho a jiné zajimavosti - vyjde na jevo kdy?

  OdpovědětVymazat
 18. Ještě mně napadlo jedno: Vzpomínáte si jak vypadal Hitler během svých projevů. Dodoneska nechápu ten názor, že prý fascinoval svými projevy davy. Nuže tak ho poschlouchali asi sami blbci. Přece když si odmyslím co říká, nerozumím obsahu jeho projevu - já jako cizinec - nemůžu mít jiný názor než - toť vyšinutý člověk, hoden psychiatrického vyšetření - vybavte si tu jeho gestikulaci.
  Když si člověk, vybaví Trumpa, nechci říci hned že mám dojem vyšinutého člověka, ale není to zjev člověka na tento post, tedy na post prezidenta - nevhodného? Podívte se třeba na úvod toho článku - na tu fotografii. Mně jeho vystupování připomíná, hm, jak bych to řekl... klauna.
  Jinak Zeman mně zklamal také.

  OdpovědětVymazat
 19. Velmi dobrý je Stropnického důkaz o tom, že útok provedl Asad - viz článek - Důkazem, je že USSA provedlo raketový útok. Připominá mně to již neaktální vtip z doby totality: Tři roboti - český, rusky a americký. Americký: máme maso. Ruský: co to je maso? Český: Ruský robot má pravdu.

  OdpovědětVymazat
 20. A co jiného čekat od velmoci, která bude zanedlouho slavit?
  72. výročí svržení atomovky na kapitulující Japonsko se blíží!

  OdpovědětVymazat
 21. Po volbách odešel malý černý šimpanz z Keni a byl nahrazen velkou bílou cvičenou gorilou. Bydlet ve Švýcarsku, tak jsem klidnější, protože pod každým domem a továrnou je postaven povinně protiatomový kryt pro obyvatelstvo a pracující, tady jsme vystaveni přímo jako na roštu.

  OdpovědětVymazat
 22. 21:51...Jak muzu obhajovat ustup z jeho agendy. Uz jsem nekolikrat priznal verejne, ze je to, co se stalo, opak toho, co mluvil a ne jednou ! Pamatuji si vse co rekl.

  Kdyz jsem rozepsal duvody jeho rozhodnuti, a to co se deje, tak to bylo smazano !

  Nekdo chce zamezit komunikaci mezi Amerikou a Ceskem. Ja to nejsem ! Ja verim v Constituci a jeji prvni clanek.
  Moje snaha je zbytecna.
  nick honolulu


  OdpovědětVymazat
 23. Nekdy v kvetnu 1933, NACISTA dr. Geobels spalil knihy plne myslenek.
  Misto, aby je Nemcouri cetli, tak je nacisticka cenzura znicila....
  Cenzura dnesnich dnu ma stejne inklinace.
  Neinformovanost a nedorozumeni privede Evropu k valce.

  Lide v Cesku by meli vedet vse, co se deje, ze vsech stran a udelat si usudek sami o skupinach v Bilem dome a 90 % ctenaru nevi nic.
  Kdyz to shrnu ze vsech nazoru a predlozim to vam k posouzeni, tak je to smazano.

  Prispevek se objevi na obrazovce a potom BUM a je prych.

  Zde stale neco nekomu vadi a ja s tim nic nenadelam.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 24. Zionista je kazdy, kdo veri, ze Zide maji pravo na jejich Israel. Toto hnuti je velmi mlade oproti dejinam Zidu . Zionismus vznikl 1896 v kavarne Central ve Vidni a zalozil ho Theodor Herzl...
  Nam Katolikum je to uplne jedno. Je zajimave , ze Zidum to jedno neni a oni se hrdine mlati destniky v New Yorku, vzajemne k udivu nas vsech.. Nekteri Zide jsou proti Zionistum, ale ja NEVIM proc.

  Myslim si, ze cely Middle East patri nam Katolikum, je to deditstvi po Rimanech..

  Zminuje se o tom proto, ze v pripade president Zeman rika, ze je Zionista, tak to jeste neznamena, ze je Zid.

  Vice president Joe Biden, take fandil Zionistum a rikal stale, ze je Zionista a NEBYL Zid...

  Iran ale rika , ze Israel znici. Zionisty nema rad, ale Zidy ano. Cela ta oblast je plna radikalismu na vsech stranach.

  Jedine ja nick HONOLULU propaguji mir na vsech stranach a proto je mi nakopano do prdele z kazde strany.
  nick honolulu - masochistickej mucednik.

  OdpovědětVymazat
 25. Mam antickou knihovnu a zde prohlasuji, ze zidovske dejiny jsou velmi zajimave a Zide sami je NEZNAJI, tak dobre, jako mi Arijci. (Protoze do toho michaji nabozenstvi.) Nejzajimavejsi casti jejich dejin jsou zatajovany cenzurou.
  Napr. jak XV. rimmskou Legii (Apolinaris) zachvatila panika pri niceni Jeruzalema 70 A.D. a kvuli cemu se to stalo.
  Neni nic horsiho nez cenzura, ktera nakonec ublizi vsem stranam.
  Koncim, prave jsem se urazil. Jdu se radej divat na nahate pygmis z Conga.
  RIMAN - nick honolulu.

  OdpovědětVymazat